قرص سقط جنین اصل:سایتوتک(100 و200)

قرص سقط جنین اصل :سقط داروئی ، به نام سقط جنین پزشکی یا سقط جنین با قرص ها ، شامل یک رژیم دو داروی است که حاملگی را به پایان می رساند. سقط جنین از دارو در طی ده هفته از اولین روز آخرین دوره ی زن مؤثر است.

متداول ترین نوع داروی سقط در دارو ی سایتوتک (میزوپروستول) است.  برخی از دلایلی که زنان قرص سقط جنین را انتخاب می کنند شامل تمایل به جلوگیری از یک عمل جراحی تهاجمی است. این تصور که بهتر ، آسانتر یا “طبیعی” تر است.

قرص سقط جنین اصل

1- اگر کسی با شما در این فرآیند حضور داشته باشد ، ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

2-ممکن است بعد از مصرف قرص سایتوتک  حالت تهوع یا استفراغ داشته باشید. اگر در طی 1 ساعت از مصرف آن استفراغ کردید ، لطفاً در اسرع وقت به پزشک خود اطلاع دهید که ممکن است لازم باشد دوباره قرص مصرف کنید.

3- بیشتر زنان تا زمانی که میزوپروستول مصرف نکنند ، درد یا خونریزی ندارند. با این حال ، اگر فکر می کنید ممکن است بین مصرف قرص اشتباه کرده باشید ،

برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

4-می توانید قرص ها را در هنگام دراز کشیدن ، چمباتمه زدن یا ایستادن با یک پا قرار دهید – هرچه راحت تر باشد.

قرص سقط جنین اصل

5-اگر با انجام این کار احساس راحتی نمی کنید ، پزشکتان می تواند به شما کمک کند.

6-قرص های  سایتوتک (میزوپروستول)  یا در واژن قرار گرفته اند یا بین گونه و لثه قرار دارند.

به دستورالعمل استفاده از میزوپروستول کلیک  کنید.

7-از پدهای  بهداشتی برای نظارت بر خونریزی خود در طول درمان اولیه قرص سقط جنین استفاده کنید.

8-مصرف دومین قرص سایتوتک باعث گرفتگی دردناک شدید و خونریزی شدید می شود. خونریزی و گرفتگی معمولاً بعد از استفاده از میزوپروستول 1 تا 2 ساعت شروع می شود.

قرص سقط جنین اصل

9-خونریزی و درد اغلب در هنگام خروج لخته ها ی بارداری بیشترین مقدار را دارند. بیشتر خانمها بارداری را در مدت 4 ساعت می گذرانند – زمان بندی متفاوت است ،اما اگر این اتفاق دیر یا زود رخ دهد ، خوب است. تقریباً همه خانمها طی چند ساعت سقط می کنند.

لطفاً برای اطلاعات در مورد مدیریت درد خود به بخش “کنترل درد” مراجعه کنید.

10-ممکن است بیش از یک دوره قاعدگی خونریزی کنید – احتمالاً بیش از یک دوره ، و در هنگام عبور لخته های خون بزرگی (به بزرگی یک لیمو) یا سایر بافت ها را ببینید. در حاملگی بالاتر بافت بزرگتر و قابل تشخیص تر است.

11-اگر کمتر از 8 هفته باشید ، ممکن است کیسه حاملگی را ببینید که سفید و کرکی با بافت قهوه ای قرمز اطراف آن است. جنین 10 هفته ای به اندازه یک زیتون است و ممکن است شکل آن را تشخیص دهید.

12-اگر نگران آنچه در هنگام سقط جنین مشاهده می کنید هستید ، لطفاً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

13-پس از دفع لخته ها  میزان خونریزی و گرفتگی باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد. احتمالاً به مدت یک هفته احساس خستگی خواهید کرد و باید با پاراستامول به راحتی کنترل شود.

قرص سقط جنین اصل

بعد از گذشت حاملگی ، بیشتر خانم ها حدود دو هفته دچار خونریزی سبک خواهند شد ، اما می توانید تا دوره بعدی لکه بینی مشاهده کنید. ممکن است چند هفته پس از سقط جنین ، یک قسمت کوتاه از درد با لخته خون داشته باشید – در صورت ادامه این کار با پزشک خود تماس بگیرید.

14-اگر تا 24 ساعت پس از مصرف سایتوتک –میزو پروستول شروع به خونریزی نکردید ،با پزشک  خود تماس بگیرید.قرص سقط جنین اصل

عوارض جانبی قرص سقط جنین

برای بیشتر زنان سقط جنین  با قرص مانند سقط جنین زودرس است. طبیعی است که خونریزی و گرفتگی آن وجود داشته باشد. شما همچنین ممکن است:

 • احساس سرگیجه
 • احساس تهوع یا استفراغ کنید و یا اسهال دارید (به احتمال زیاد وقتی میزوپروستول بین گونه و لثه قرار می گیرد)
 • سردرد داشتن
 • گرگرفتگی یا تعریق موقتی

قرص سقط جنین اصل

این علائم ممکن است در طول درمان شما بیایند و بروند ، اما اگر پس از 24 ساعت از مصرف داروی دوم (میزوپروستول) ادامه یابد ، لطفاً با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر

 • بیش از 24 ساعت از مصرف سایتوتک -میوپروستول خود می گذرد و هنوز هم بیمار هستید ، ناراحتی شکمی ، اسهال ، حالت تهوع ، استفراغ یا ضعف دارید
 • شما 24 ساعت بعد از استفاده ازسایتوتک- میزوپروستول خونریزی ندارید
 • شما درد یا ناراحتی شکمی دارید که به کمک دارو ، استراحت ، یک بطری آب داغ یا یک پد گرمکن به شما کمک نمی کند
 • شما تب 38 درجه یا بالاتر دارید
 • ترشح بوی نامطبوع از واژن دارید

علائمی دارید که نشان می دهد هنوز در پایان هفته اول بعد از درمان هنوز باردار هستید

 • از دست دادن هوشیاری
 • واکنش آلرژیک شدید
 • حالت سردرگمی حاد
 • نگرانی از حمله قلبی یا سکته مغزی
 • درد قفسه سینه
 • لکنت زبان
 • مشکلات تنفسی
 • متناسب است که متوقف نمی شود
 • خونریزی واژینال سنگین و طی 2 ساعت گذشته از طریق 2 یا بیشتر پد ماکسی بزرگ خیس کرده است

به بیمارستان مراجعه کنید….قرص سقط جنین اصل

علائم بارداری شما طی چند روز پس از سقط جنین از بین می رود . علائم این بیماری شامل نیاز به لایه برداری زیاد ، تهوع و حساسیت به پستان است. اگر بیش از 12 هفته حامله بودید ، ممکن است تا 3 هفته طول بکشد تا حساسیت به پستان شما از بین برود. ممکن است کیسه جنین را در حین سقط جنین ببینید ، اما ممکن است اینگونه نباشید ، بنابراین فرض نکنید این بدان معنی است که سقط جنین شما مؤثر نبوده است.

قرص سقط جنین اصل

یادت باشه:قرص سقط جنین اصل

اگر بلافاصله بعد از سقط جنین تست بارداری گرفتید و مثبت است ، وحشت نکنیدگنادوتروپین کوریونی انسانی ، هورمون حاملگی ، ممکن است در ابتدا از بدن خارج شود ، بنابراین باید 3هفته بعد از سقط جنین با قرص منتظر بمانید تا یک آزمایش انجام شود.

همچنین می توانید 2 هفته بعد از سقط جنین و یا یک آزمایش بارداری خون 4 روز بعد از سونوگرافی انجام دهید تا تأیید کنید که دیگر باردار نیستید.

دوره قاعدگی شما باید 4-8 هفته پس از سقط جنین بازگردد.

اگر قصد دارید قرص سقط جنین  خود را در خانه مصرف کنید ، اطمینان حاصل کنید که می توانید در حد امکان راحت باشید و یک نفر را در دسترس داشته باشید ، چه به صورت حضوری و چه از طریق تلفن ، در صورت نیاز به هر چیزی.قرص سقط جنین اصل

در صورت امکان از رفتن به محل کار خودداری کنید تا سنگین ترین خونریزی و گرفتگی گذشته باشد و در صورت لزوم برنامه ای برای مراجعه به یک مرکز پزشکی داشته باشید. سقط جنین پزشکی بی خطر است ، اما بخشی از مراقبت از خود به معنای اطمینان از این است که در صورت نیاز می توانید مراقبت های پزشکی را انجام دهید.

بخوانید:  قرص سقط جنین چیست؟

اگر به بیمارستان یا کلینیک مراجعه می کنید ، لازم نیست به کسی بگویید که قرص سقط جنین را گرفتید – یک متخصص بهداشت و درمان نمی تواند تفاوت بین سقط جنین طبیعی و سقط جنین ناشی از قرص های سقط جنین را تشخیص دهد.

قرص سقط جنین اصل

درد سقط جنین با قرص سایتوتک:قرص سقط جنین اصل

در طی یک سقط جنین اولیه با قرص سایتوتک ، بیشتر خانم ها مانند درد دوره ای دچار گرفتگی شدید خواهند شد. روش های زیادی برای کاهش درد وجود دارد:

 • لباس راحت بپوشید
 • در یک مکان آشنا و آرامش بخش بمانید
 • یک پد گرمکن یا بطری آب گرم را روی معده تحتانی خود بمالید
 • از داروهای ضد درد مانند کدئین استفاده کنید

برای تأیید کامل بودن سقط جنین نیاز به مراجعه مستمر دارید. پزشک معاینه جسمی ، سونوگرافی یا آزمایش حاملگی خون را انجام می دهد. بعضی اوقات این خدمات بدون نیاز به بازگشت به درمانگاه می توانند از طریق تلفن اداره شوند.

اگر بارداری ادامه یابد ، شما نیاز به سقط جنین کورتازی دارید . اگر جنین رشد خود را متوقف کرده است ، اما برخی از بافتهای حاملگی هنوز در رحم باقی مانده اند (گاهی اوقات به نام سقط ناقص خوانده می شود) ، پزشک ممکن است به شما قرص  بیشتری بدهد ، رحم را با ساکشن خالی کند ، یا از شما بخواهد برای ویزیت دیگر برگردید.

به شما تعدادی داروی آنتی بیوتیک برای مصرف ،داروهای مسکن با دستورالعمل استفاده و مشاوره در مورد مراقبت از خودتان داده می شود.

سقط جنین را در خانه تکمیل خواهید کرد ، چه از قرص سایتوتک -میزوپروستول در کلینیک استفاده کنید و چه در خانه.

احتمالاً بعد از استفاده از قرص سایتوتک -میزوپروستول حدود چهار تا شش هفته دوره قاعدگی  بعدی شما شروع میشود.

این دوره قاعدگی اول بعد از سقط جنین ممکن است سنگین تر باشد یا ممکن است لخته های بیشتراز حد طبیعی داشته باشید. درصد کمی از زنان حدود سه تا پنج هفته پس از مصرف قرص سقط جنین دارای یک خونریزی شدید سنگین هستند.

چرا باید با پزشک خود تماس بگیرید

اگر احساس می کنید که دچار سقط جنین شده اید ، خیلی مهم است که با پزشک خود تماس بگیرید و خود تشخیصی ندهید.

دلایل زیادی برای احساس بسیاری از مواردی که ذکر کردیم وجود دارد – از جمله عفونت ادراری ، هورمون ها و سایر شرایط پزشکی.

پزشک ممکن است متوجه شود که به جای سقط جنین ، شما مشکلی دارید که بدون هیچ تاثیری بر بارداری برطرف می شود. یا ممکن است پزشک شما متوجه شود که در بارداری مشکلی وجود دارد ، اما می توان اقدامات محافظتی را برای محافظت از آن انجام داد.

علاوه بر این ، اگر آنها دریابند که شما دچار سقط جنین شده اید ، می توانند به شما بگویند که آیا سقط جنین “کامل” ، “ناقص” یا “از دست رفته” (تمام شرایط پزشکی) است. این به پزشک کمک می کند تا برای محافظت از سلامت خود و باروری در آینده ، تصمیمات پزشکی لازم را اتخاذ کند.

چه مدت سقط جنین طول می کشد؟

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره اورژانسی۹۰۹ تماس بگیرید