دوختن پرده بکارت(ترمیم هایمنوپلاستی)

دوختن پرده بکارت :ترمیم پرده بکارت هایمنوپلاستی .با استفاده از روش دو لایه دائمی احساس راحتی کنید

پرده بکارت ، یا به نام لاتین پزشکی ، پرده بکارت ساختاری است که باید محافظت شود و برنامه ریزی شود که فقط در ازدواج ، پاره شود. به همین دلیل ، زنانی که پرده بکارت قبل از ازدواج یا به دلیل مقاربت و یا دلایل دیگر دچار پارگی می شوند ، این وضعیت به یک بحران سنگین تبدیل می شود و برای بازسازی پرده بکارت ، ترمیم پرده بکارت استفاده می کنند.

پرده بکارت همانطور که به قسمت داخلی labia minora درست 1-2 سانتی متر در پشت ورودی در واژن متصل است باقی می ماند. اگرچه با این وجود انواع مختلفی دارد ، اما در قسمت مرکزی پرده بکارت باز است. ترشحات واژن و خونریزی قاعدگی از اینجا به وجود می آید.

دوختن پرده بکارت

ما می دانیم و از وضعیت شما مراقبت می کنیم

از آنجا که ما اهمیت جراحی ترمیم پرده بکارت را برای شما می دانیم ، ما به شما و این عمل اهمیت زیادی می دهیمما همچنین می دانیم که این جراحی تصمیم سختی است که توسط شما گرفته شده است و ما می خواهیم بدانید که محرمانه بودن بیمار برای ما نیز بسیار مهم است.

همانطور که پرده بکارت می تواند با یک رابطه جنسی طبیعی ، اصطکاک ، با یک بدن خارجی ، خودارضایی ، توسط یک تروما در ناحیه ناحیه تناسلی یا با معاینه پزشکی پارگی شود. بعضی اوقات ممکن است اندکی زخمی شود و تا حدی پاره شود. در شرایط عادی انتظار می رود که در جریان پارگی پرده بکارت میزان خونریزی مشخصی رخ دهد ، اما در برخی از انواع پرده بکارت علیرغم مقاربت جنسی ممکن است هر بار خونریزی رخ ندهد و این وضعیت ممکن است باعث مشکلات شخصی یا خانوادگی شود.

چرا علیرغم پارگی پرده بکارت ، گاهی خونریزی رخ نمی دهد؟

برخی از انواع پرده بکارت (hymen imperforatus) الاستیک هستند و ممکن است در مقاربت پاره نشوند و ممکن است خونریزی ایجاد نکند. این نوع پرده بکارت فقط در زایمان پاره می شود. یکی دیگر از دلایل عدم خونریزی پارگی پرده بکارت ، خونریزی بسیار کمی اما مخلوط شده با ترشحات واژن و عدم تبعیض در طول مقاربت است.

دوختن پرده بکارت

انواع پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت بسته به آناتومی و گاهی ساختاری متفاوت است. در حقیقت ، این وضعیت ناشی از تنوع پرده بکارت است. انواع مختلفی از پرده بکارت وجود دارد. پرده بکارت به شکل دایره شکل ، پرده بکارت semilunare به صورت قمری ، پرده بکارت به شکل لب مانند ، پرده بکارت با دو دهانه ، پرده بکارت با چند باز و hymen implforatus که بدون باز است برخی از انواع پرده بکارت هستند.

شکل آناتومیکی ساختار پرده بکارت زنان 

  • Labia majora لب های خارجی آلت هستند
  • لب های داخلی labia minora نامیده می شوند
  • Clitoral shaft درزیر mons pubis(بالاترین و خارجی ترین قسمت ناحیه آلت ) قراردارد
  • درزیراین شفت clitoral hood قراردارد که clitoris را می پوشاند
  • دهانه بسیار کوچک روی دهانه واژن اندام دفع ادرار قراردارد
  • درمرکز جایی ستکه دهانه واژن قرارگرفته
  • دور آن پرده بکارت است . که مانند قاب نمناکی از بافت دهانه واژن را می پوشاند.

واقعیت های پرده بکارت

*کلمه “پرده بکارت” یونانی است و بمعنای پوست یا غشاءنازک است

*”پرده بکارت” الهه ی ازدواج یونانی است

*درهر 1000جنس مونث یکنفر بدون پرده بکارت متولد می شوند

*همه در اولین مقاربت جنسی دچارخونریزی نمی شوند.44%اززنان نمی شوند

*پرده بکارت ممکن است بطورطبیعی طی ورزش یا هرفعالیت فیزیکی ازبین برود

*زمانیکه دختری مقاربت انجام میدهد شکل پرده بکارت بزرگتر می شود

*استفاده از تامپون ا می تواند موجب پارگی شود

*گاهی پرده های ارتجاعی یا کوچک پاره نمیشوند .حاملگی می تواند حتی با وجود پرده اتفاق بیفتد

*لازم است پرده بکارت درزمان پارگی با خونریزی همراه باشد

ترمیم و بازسازی پرده اکثرا” فاکتورهای فرهنگی اجتماعی انجام می شود

هدف از دوختن پرده بکارت چیست؟

هدف اصلی ترمیم پرده بکارت ، خونریزی در اولین رابطه جنسی است. جراحی انجام شده باعث می شود پرده بکارت مانند قبل نباشد ، در حال حاضر هدف از روش فلپ ، تشکیل یک بافت برای تهیه خونریزی در آن منطقه است. دوختن پرده بکارت

همچنين از طريق ها يمانوپلاستی ، بيماران اعتماد به نفس خود را مجدداً به دست می آورند و وارد یک روانشناختی می شوند. چنین بخشی از ترمیم ودوختن دائمی پرده بکارت نیز وجود دارد. ترمیم پرده بکارت به hymenorraphy معروف است .

دوختن پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت به چه شرایطی بستگی دارد؟

هرگونه شرایط خاصی در ترمیم پرده بکارت با فلپ دو لایه دائمی لازم نیست. به خصوص ، اگر کسی که این عمل جراحی را انجام دهد ، پزشک دوره دیده جراحی پلاستیک باشد، ترمیم حتی در همان بیمار ممکن است بارها و بارها انجام شود. با گذشت سالها مقاربت ، تعداد زمان مقاربت ، کورتاژ قبلی و سقط جنین بر ترمیم دائمی پرده بکارت انجام شده توسط جراح پلاستیک تأثیر نمی گذارد. حتی در زنانی که زایمان کرده اند ، بازسازی پرده بکارت با روش فلپ امکان پذیر است.

در بازسازی یا ترمیم و دوختن پرده بکارت موقت؛ آنچه انجام می شود ترمیم ، یک روش اصلاح است. بنابراین ، برای ترمیم پرده بکارت ، باقی مانده های پرده بکارت قدیمی مورد نیاز است. طول عمر جنسی ، تعداد مقاربت جنسی و مدت زمان طولانی پس از اولین مقاربت ممکن است در روش موقت ترمیم پرده بکارت تأثیر داشته باشد.

دو نوع از هایمنو پلاستی به عبارت دیگر جراحی بازسازی پرده بکارت وجود دارد. دوختن پرده بکارت

اینها جراحی های هایمنوپلاستی موقتی و دائمی هستند.

جراحی ترمیم موقت پرده بکارت

در جراحی های موقت ، بقایای پرده بکارت نزدیک می شوند و با رها کردن محل های فعلی خود ، بخیه می شوند. این روش باید 3-7 روز قبل از ازدواج انجام شود ، زیرا زمان کمی از خود محافظت می کند. ضمانت خونریزی این روش وجود دارد. حتی اگر بخیه ها جذب  شوند ، ممکن است در این فرآیند کاملاً ذوب نشوند. اگر بیماران وقت کافی نداشته باشند ، بخیه موقت پیشنهاد می شود.

دوختن پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت با روش دائمی فلپ

بازسازی اصلی و دائمی پرده بکارت ، ترمیم دائمی پرده بکارت است که با استفاده از فلپ گرفته شده از سطح داخلی واژن انجام می شود. در این روش یک بافت کاملاً جدید در داخل واژن برداشته می شود و این بافت در دهانه واژن قرار می گیرد. فقط بخش کوچکی از این بافت باز است. بنابراین ، خونریزی ، خونریزی قاعدگی و ترشحات واژن ممکن است از اینجا بیرون بیایند.

بافت فلپ دائمی نه با یک یا دو بخیه ، با بخیه ها از انتها تا انتها بخیه داده می شود. بنابراین ، وضعیتی مانند باز شدن بخیه وجود ندارد. البته با این روش تا مدتها واژن شما دردناک میشود.

علاوه بر این ، به عمل جراحی  تنگ کردن واژن نیز نیاز نخواهید داشت

از آنجا که سفت شدن در روش واشر دو لایه ای در واژن خواهد بود ، علاوه بر این به عمل جراحی سفت شدن واژن نیز نیاز نخواهید داشت. هیچ کس نخواهد فهمید که قبلاً مقاربت داشتید.

ترمیم دائمی پرده بکارت توسط لیزر

پیشرفت فن آوری در روز ما فرصتی را فراهم کرده است که از فناوری های لیزر نیز بطور مکرر استفاده شود. در عمل ترمیم پرده بکارت با لیزر ، لیزر به جای جراحی ، بافت ها را قطع می کند ، بنابراین خونریزی کمتری نیز خواهد داشت ، روند بهبودی نیز سریعتر می شود. نتیجه ترمیم پرده بکارت با لیزر با نتیجه ترمیم کلاسیک پرده بکارت متفاوت نیست. فقط راحتی و روند بهبودی بیمار تسریع می شود.

دوختن پرده بکارت

با چه روش بیهوشی ترمیم پرده بکارت انجام می شود؟

ترمیم پرده بکارت با آرام بخش و بی حسی موضعی انجام می شود. در حین عمل ، هیچ چیزی احساس نمی شود ، درد احساس نمی شود و در پایان می توان  با پای پیاده طی کرد. هیچ زخم بعد از عمل باقی نمی ماند و نیازی به برداشتن بخیه نیست. سپس ، می توانید زندگی روزمره خود را اغاز کنید. در ترمیم پرده بکارت انجام شده توسط این روش ، میزان خونریزی در مقاربت بسیار زیاد است.

زمان انجام جراحی ترمیم پرده بکارت با دو لایه فلپ

عمل جراحی ترمیم پرده بکارت با روش فلاپ لایه دوتایی حدود 30-40 دقیقه طول می کشد. تقریباً غیرممکن است که جراحی های کوتاه تر از این 10-15 دقیقه طول بکشد تا با روش فلپ دو لایه ، حتی با یک فلپ واحد انجام شود. این نوع شرایط جراحی هایی است که عموماً با بخیه بقایای پرده بکارت انجام می شود. زیرا در روش فلاپ دائمی دو لایه ، مکانهایی که بافتهای برداشته شده نیز ترمیم می شوند ، بنابراین زمان جراحی به طور متوسط ​​30-40 دقیقه است.

چه اتفاقی می افتد بعد از جراحی ترمیم پرده بکارت؟

شما زندگی عادی خود را بلافاصله پس از ترمیم پرده بکارت اغاز میکنید. ممکن است یک درد کسل کننده به خصوص در هنگام نشستن 1-2 روز بعد از جراحی ایجاد شود. این دردی است که با مسکن ها تسکین می یابد.دوختن پرده بکارت

قاعدگی ، داشتن خونریزی  پس از ترمیم پرده بکارت به جراحی انجام شده آسیب نمی رساند ، نگران نباشید.

شما باید 1 ماه بعد از عمل از فعالیت ورزشی خودداری کنید ، اما می توانید زندگی عادی خود را ادامه دهید.

چه موقع باید روش دائمی فلپ را انجام دهم؟

شما می توانید ترمیم دائمی را هر زمان که می خواهید انجام دهید تا یک ماه قبل از ازدواج. (برای مثال شما حتی می توانید 3-4 سال قبل آن را داشته باشید.) هر زمان درخواست شود می تواند انجام شود.دوختن پرده بکارت

با ما تماس بگیرید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره اورژانسی۹۰۹ تماس بگیرید