- تبلیغات -

t

عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت موقت یا دائمی(2روش)

عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت:رازها و افسانه های بسیاری پرده بکارت را دربرگرفته است. عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت دربعضی فرهنگ ها ،پرده بکارت نشانگر پاکی و پاکدامنی است . بشدت توصیه شده ” دقت کنید پرده بکارت پاره نشود” چون می تواند باعث نگرانیها یا اضطرابهایی شود در زمان مقاربت (عمل زناشویی) . درواقع، پرده بکارت یک حلقه بافتی ساده است که ورودی واژن را می پوشاند.

پرده بکارت یک غشاء نازک حلقه مانند در (واژن)  زنان میباشد. اعتقاد بر این است که هنگامی که یک زن برای اولین بار درگیرمقاربت میشود ، پرده بکارت پاره می شود. روش ترمیم پرده بکارت یک روش جراحی ساده پلاستیک است که بصورت سرپایی و معمولا حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد و می تواند باروش OPD نیزانجام شود.

عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت

جراح لبه های باقی مانده پرده بکارت را به هم بخیه میزند.اگر بدرستی انجام شود هیچ اثار زخمی رویت نمیشود وپرده بکارت بنظر سالم میباشد وبعد از نزدیکی به طور معمول باعث درد و خونریزی میشود .تمامی فعالیتهای ورزشی برای مدت 6هفته بعدعمل کنسل میباشد .

عملکرد پرده بکارت چیست؟

در سرتاسر جهان عقاید مختلفی در مورد پرده بکارت رواج دارد. اگر زن در اولین شب عروسیش خونریزی نداشته باشد به این معنی است که قبلا رابطه جنسی داشته و دختر بودنش پذیرفته نخواهد شد.
در برخی از فرهنگ ها نبود خونریزی در شب اول عروسی می تواند باعث ایجاد بحث های مختلفی شود اما در برخی از فرهنگ ها مردان هیچ اهمیتی به این موضوع نمی دهند.
در موارد حادتر ، در صورت نبود خونریزی در شب اول عروسی ممکن است مشکلات خانوادگی زیادی بین دو طرف رخ دهد و حتی به دختر اسیب وارد شود.

چه زمانی هیچ خونریزی در شب اول عروسی رخ نمی دهد:

 • اگر دختر قبلا رابطه جنسی کامل یا ناکاملی داشته باشد
  • اگر دختر در فعالیت هایی همچون اسب سواری یا ورزش های شدید همچون ژیمناستیک، دوچرخه سوالی و سایر موارد شرکت کرده باشد
  • ممکن است به طور مادرزادی در پرده بکارتش مشکلی وجود داشته باشد و همین امر باعث ایجاد نشدن خونریزی گردد.
  • ممکن است تصادفی همچون اسیب مستقیم به ناحیه واژن رخ داده باشد
  • ممکن است فرد تحت تجاوز جنسی قرار گرفته باشد و خانواده اش به خاطر ترس از حرف مردم شکایت نکرده باشند.
  • ممکن است فرد در کودکی تحت تجاوز جنسی قرار گرفته باشد اما خودش از این موضوع خبری نداشته باشد
  • ممکن است تامپون در ناحیه واژنش قرار داده باشد.
  • دخترانی که رابطه جنسی مقعد را برای جلوگیری از پاره شدن پرده بکارت انجام می دهند در برخی از مواقع ممکن است کمی کشیدگی در پرده بکارت رخ دهد و همین امر به پاره شدن آن منجر شود.عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت

پاره شدن پرده بکارت چیست؟عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت

پرده بکارت معمولا در طول اولین مقاربت جنسی پرده می شود با اینحال بیشتر دختران امروزی ممکن است قبل از اولین مقاربت جنسی خود با همسرشان، پرده بکارت را از دست بدهند. پرده بکارت پاره شده شکلی همانند شکل زیر خواهد داشت و دختران خودشان می توانند این موضوع را بررسی کنند.

ما دختران زیادی را داشته ایم که خودشان پاره بودن پرده بکارت را تشخیص داده اند هرچند این موضوع ممکن است برای برخی از افراد دشوار باشد. واژه باکره بودن بدین معنی است که دختر قبل از ازدواج هرگز رابطه جنسی یا تماسی با مرد نداشته باشد. پرده بکارت پاره شده همیشه بدین معنی نیست که دختر باکرگی خود را به خاطر مسائل جنسی از دست داده است.

هیچ دختری نمی تواند باکرگی خود را بعد از دست دادن باز یابد اما می توان پرده بکارت او را ترمیم کرد. زمانی که دختر باکرگی خود را از دست داد هرگز نمی تواند آن را باز گرداند و ادعا کند قبلا هرگز رابطه جنسی نداشته است. باکره بودن همیشه به معنای دست نخورده بودن پرده بکارت یا پاره نشدن آن نیست.
بازیابی پرده بکارت:
فرایند بازیابی پرده بکارت، فرآیند ظریفی است که به مهارت های خوب و درک از آناتومی بدن زنان و اندام تناسلی آن ها نیاز دارد.
هدف از این جراحی باید برای جراح مشخص شود تا بتواند نیازهای دختر را درک کند و جراحی خوبی برای او انجام دهد. بیشتر دختران زمانی که ازدواج می کنند باید پرده بکارت داشته باشند و شب عروسیشان خونریزی کنند . حتی چند قطره خون هم کافیست تا بتواند فرد را به وجود پرده بکارت مطمئن سازد.

برخی از افراد در این شرایط درد و خونریزی شدیدی را تجربه می کنند. دخترانی که می خواهند پرده بکارت اسیب دیده خود را ترمیم کنند باید در انتخاب جراح مناسب دقت کافی داشته باشند. جراح باید مهارت های لازم را داشته باشد و بتواند این جراحی را به درستی انجام دهد.

عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارتهایمنوپلاستی چیست؟

هایمنوپلاستی در اصل ترمیم پرده بکارت به کمک جراحی است. همانطور که می دانید پرده بکارت لایه دومی است که پوست پاره را می پوشاند. زمانی که این پرده به خوبی سر جایش قرار گرفته باشد

به عنوان پرده بکارت دست نخورده در نظر گرفته می شود. انجام جراحی هایمنوپلاستی به معنای ترمیم پارگی یا مشکلات موجود در این پرده است و حدود 45 دقیقه به طول می کشد و نیازمند بیهوشی است. دوره ریکاوری هم بسیار سریع و حدود یک هفته است.
چرا زنان به دنبال هایمنوپلاستی می روند؟
در بیشتر موراد فشارهای فرهنگی و مذهبی باعث می شود زنان به دنبال انجام چنین جراحی بروند. در برخی از فرهنگ ها داشتن پرده بکارت سالم نشانه پاکدامنی است. اما هایمنوپلاستی در برخی از شرایط به عنوان فرایند درمانی برای زنانی به کار می رود که تحت تجاوز جنسی یا سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند.
مواردی که باید بدانید:

هایمنوپلاستی فرایند تقریبا امنی است و خطرات و عوارض جانبی اندکی برای افراد در پی دارد. با اینحال همانند سایر روش های جراحی این گزینه نیز ممکن است خطر عفونت یا خونریزی داشته باشد. بیشتر عوارض ناشی از ترمیم پرده بکارت نادر هستند. در طول جراحی پرده بکارت ترمیم می شود. در طولانی مدت عوارض ناشی از این جراحی بسیار اندک خواهد بود.

چنین فرآیندی باید تحت نظر پزشک متبحر انجام شود

هایمنوپلاستی یک جراحی سرپایی است تحت بی حسی موضعی و آرام بخش ها انجام می شود. بسیاری از بیماران به طور کامل در عرض یک هفته بهبود می یابند. هدف این جراحی این است که زنانی که بازسازی پرده بکارت داشته اند، با رابطه جنسی واژینال بعدی خود دچار خون ریزی شوند.

به همین دلیل، مهم است که از هر گونه فعالیت که می تواند به پرده بکارت آسیب بزند، مانند استفاده از تامپون، دوچرخه سواری، کشش بیش از حد یا ورزش اجتناب شود.

انواع مختلفی از ترمیم وبازسازی پرده بکارت وجود دارد که با توجه به درخواست فرد بستگی دارد.

عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت

2روش ترمیم پرده بکارت:

 1. روش موقت
 2. روش دائمی
 • عمل ترمیم پرده بکارت معمولا در مطب وبه صورت سرپایی وبا بی حسی موضعی وبدون نیاز به بستری انجام میشود.اما خود ترمیم بکارت معمولا به روشهای مختلفی انجام میشود.
  در معمولیترین روش ترمیم استفاده از بافت مجاورهمان جایی که پرده بکارت اصلی قراردارد.ترمیم پرده بکارت را می توان هر زمان پس ازپارگی پرده بکارت انجام داد.
  بازسازی وترمیم بکارت هیچگاه خودبخود صورت نمیگیرد مگر در اطفال یا دختران زیر ۹سال باشند.
  دربحث باقی ماندن جای عمل ترمیم بستگی به نوع عمل و چگونگی بخیه زدن و نوع پوست بیمار دارد.
  معمولا مدت زمان ترمیم بکارت بین 30دقیقه تا دقیقه 45میباشد.
  بیمار براحتی میتواند به منزل خود برگشته ونیازی به استراحت مطلق در منزل ندارد.

ترمیم پرده بکارت هیچگونه عارضه ای بدنبال ندارد البته اگر توسط فردی ماهر و مسلط به اناتومی دستگاه تناسلی انجام شود .یاداور میشوم ترمیم پرده بکارت در هیچ دانشگاهی درکشور تدریس نمیشود و هر پزشکی که این عمل را انجام میدهد درواقع بنوعی تجربه کاری خود پزشک یا ماماست.

یک ترمیم ساده به راحتی می تواند با بستن پارگی از طریق بقایای پرده بکارت انجام شود. این روش را می توان در بیمارانی که دارای بقایای پرده بکارت هستند انجام داد و پرده بکارت در طول روند بهبود رشد خواهد کرد. پس از جراحی ترمیمی، زن ممکن است سفت شدن دیوار واژن را تجربه کند. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

آلوپلنت ها ماده های زیستی هستند که برای پیوند استفاده می شود و از آن ها می توان در ترمیم پرده بکارت استفاده کرد. این ترمیم موقتی است و در بسیاری از فرهنگ ها قبل از ازدواج انجام می شود.

بازسازی پرده بکارت در زنانی با بقایای ناکافی از پرده بکارت انجام می شود. این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام شده و بخیه ها قابل حل هستند. اساسا، تمام بیماران از نتایج راضی می باشند و هیچ خطر یا عوارض شدیدی در ارتباط با جراحی وجود ندارد.

دوختن پرده بکارت شامل ترمیم و بازسازی پرده بکارت و یا یک غشای نازک و ارتجاعی است که به طور معمول بخشی از دهانه واژن را پوشش می دهد.

عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت دو روش

ترمیم پرده بکارت در زنانی که بکارت خود را در اثر رابطه جنسی واژینال طبیعی از دست داده اند ممکن است فریب کارانه تلقی شود و داشتن یک پرده بکارت سالم و باکره به عنوان یک تایید قابل اعتماد درباره بکارت، معنی خود را از دست داده باشد. با این وجود، هر زنی این حق انتخاب را دارد که آیا او می خواهد به انجام این روش بدون توجه به علت آن اقدام کند یا خیر، به طوری که امروز، شما حتی می توانید زنانی را پیدا کنید که با وجود زایمان دارای پرده بکارت سالم هستند.

عمل ترمیم بکارت  : یک عمل ساده است و کمتر از نیم ساعت وقت می‌برد بهبود از آن به سرعت صورت میگیرد و شما ممکن است در طی 48 تا 72 ساعت بعد لکه‌بینی و درد داشته باشید. شما میتوانید از مسکن برای ناراحتی‌های بعد از هیمنوپلاستی استفاده کنید.

بهبودی کامل بعد از عمل ترمیم بکارت  4 تا 6 هفته طول میکشید شما میتوانید کمی بعد از جراحی به خانه بیایید اما استراحت کردن بسیار حائز اهمیت است همچنین مراقبت از پرده بکارت بعد از جراحی بسیار مهم است زیرا درمان کامل آن زمان میبرد.

با فرض اینکه شما می خواهید این جراحی را انجام دهید، جراح شما احتمالا برای تعیین میزان آسیب به پرده بکارت و رسیدن به بهترین راه برای ترمیم آن، نیاز خواهد داشت که شما را معاینه کند.عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت

شما می توانید هرکسی را که می خواهید همراه با خود به مشاوره بیاوردید و آن ها در طی معاینه اگر شما بخواهید حضور خواهند داشت. از سوی دیگر اگر شما بخواهید که کار خود را به تنهایی انجام دهید، پس مطمئن باشید که جراحان دارای پایبندی به استانداردهای سختگیرانه در مورد محرمانه بودن موضوع هستند.

پرده بکارت معمولا بر اثر اولین تماس جنسی زن و همچنین استفاده از تامپون یا ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، پاره شده و دچار خون ریزی می شود. ترمیم و بازسازی پرده بکارت اغلب به دلایل مذهبی یا فرهنگی انجام شده و یک روش سرپایی تحت بی حسی موضعی و با استفاده از آرام بخش ها می باشد.عمل هایمنوپلاستی ترمیم پرده بکارت

t
10 دیدگاه ها
 1. milad afshar می گوید

  سلام ترو خدا اگه دکتری میشناسید تو اراک یا قم که این عمل رو انجام میده معرفی کنین شماره یا ادرس بدین ممنون میشم ممنون میشم کمک کنین

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سلام عزیزم تمامی دکترها در تهران انجام میدند نه شهرستان

 2. M. Z می گوید

  سلام میشه ادرس و تلفن دوتا پزشک رو که این عمل رو انجام میدن بفرستین

  1. دکتر مشاوره می گوید

   حالا چرا 2 تا پزشک؟

 3. نگار می گوید

  سلام من ۲۰ سال دارم ۶ ساله که با یک پسر در رابطه جنسی هستم چون این فرد با من فاصله مکانی زیادی داره ماهی ۳ الی۴ بار همو میدیدیم و هر بار در یک روز بیشتر از ۳ بار سکس داشتیم میخواستم بدونم ایا من نیاز به تنگی واژن دارم؟ با این شرایط؟ ایا دوختن پرده بکارت و تنگی واژن بعد از بهبودی دکتر زنان زایمان متوجه میشود؟ ایا میتوان نامه سلامت گرفت؟ هزینه تنگی واژن چقدر است؟ هزینه دوختن پرده بکارت چقدر است؟ ایا همسرم بعد از ازدواج متوجه میشود من عمل کردم ایا نامه سلامت به من میدهند ؟در شهر کرمان یا شهرهای نزدیک به ان دکتری هست ؟ایا پرده بکارت چند وقت بعد از دوختن میماند پرده بکارت دائمی داریم تا ازدواج هر وقت که شرایط مناسب ایجاد شد انجام شود؟؟؟ خواهش میکنم سریع تر جواب بدید پای مرگ و زندگی من در میان است تشکر

  1. دکتر مشاوره می گوید

   نمیتوان بدون معاینه به همه سوالات پاسخ داد ولی هزینه ها متفا وت میباشد.در مورد گواهی که معمولا هرگونه ترمیمی توسط پزشک ق ت خواهد بود .

 4. هایمن می گوید

  سلام خسته نباشید چجوری میتونم ازتون مشاوره بگیرم در زمینه ترمیم هایمنوپلاستی ؟؟؟خیلی ضروریه خاهش میکنم زود جواب بدین.

  1. دکتر مشاوره می گوید

   09387812589

 5. رها می گوید

  سلام من تو دوران عقدم که شش ماه بود پرده بکارتم رو از دست دادم رابطه هم زیاد داشتم با شوهرم حالا جدا شدم و میخوام عمل کنم لطفا یه دکتر خوب تو تهران معرفی کنید دارم دیوونه میشم هرروز به خودکشی فکر میکنم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   با مشاور سایت تماس بگیرید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره اورژانسی۹۰۹ تماس بگیرید