- تبلیغات -

t

قرص سایتوتک 200:مدت زمان اثر، مصرف ،جوابدهی

قرص سایتوتک 200:راجع به مشکلات مرتبط با سقط جنین تحقیق کنید. زیرا سقط جنین یک پروسه بحث برانگیز است راجع به آن و تاثیرات آن در همه جا اطلاعات غلط زیادی دیده می شود. تحقیقات خود را کامل کنید. با پزشک خود صحبت کنید. از منابع دولتی یا رسانه های معتبر اطلاعات خود را به دست آورید.

زمانی که تحقیقات آنلاین انجام می دهید بسیار احتیاط کنید. مراقب وب سایتهایی باشید که طرفدار سقط جنین یا فمینیست افراطی  هستند.

پس از تجویز سایتوتک/میزپروستول پیگیری مهم است . توصیه به بیماران برای پیگیری پزشکی و مامایی وزنان انجام دهید جهت کنترل سونوگرافی و معاینات زنان و پاپ اسمیر .

سقط جراحی فقط با اطمینان انجام می شود که حتماً در معاینه سونوگرافی دقیق حاملگی در داخل رحم مشاهده شود.

قرص سایتوتک 200:

 

سقط جنین با قرص سایتوتک روشی است که پس از یک هفته بعد از رابطه ی جنسی محافظت نشده تا 9 هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه یتان (سن بارداری) اتفاق می افتد. برخی از داروها معمولا در مدت هفت هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه ی شما مصرف می شوند.

این بدین معنی است که چنانچه در این مرحله متوجه بارداری شوید، هنوز در طول سه ماهه ی اول بارداری هستید. این زمان هنوز در محدوده ی قانونی برای پایان دادن به بارداری است.

این شکل از سقط از طریق مصرف دارویی که به بارداری پایان خواهد داد، انجام می شود. مسئله ی خوب این است که شما برای تشخیص این که آیا این روش بهترین گزینه برایتان است، مقداری زمان دارید؛ هم چنین یک انتخاب غیر جراحی است. ارائه دهنده ی مراقبت های بهداشتی شما پیش از این که شروع به مصرف داروهای تجویز شده بکنید، چند کار را انجام خواهد داد.

 ممکن است این کارها شامل موارد زیر باشند:

 • معاینه ی بدنی
 • بررسی تاریخچه ی پزشکی
 • تست بارداری یا سونوگرافی
 • تست های آزمایشگاهی (خون و ادرار)

این دارو بدین منظور طراحی شده است که عملکرد هورمون پروژسترون را متوقف کند و سبب تجزیه ی پوشش رحمی شود. داروی دیگر برای مصرف در خانه به شما داده خواهد شد و معمولا باید در طول 6 تا 72 ساعت پس از اولین دارو مصرف شود. این دارو موجب انقباض رحم و در هم ریختن پوشش آن خواهد شد.

قرص سایتوتک 200:

 5نکته درباره قرص سایتوتک 200/میزوپروستول برای مدیریت زود سقط جنین

پزشکان می توانند نقش مهمی را در مشاوره زنانی که از دست دادن حاملگی در اوایل بارداری را تجربهمی کنند، بازی کنند. مهم است که بیماران بدانند که فعالیت های معمول، مانند تمرین، مقاربت جنسی و کار، باعث ایجاد ضرر زودرس بارداری نمی شود. حدود 50 درصد از همه موارد از دست دادن بارداری اولیه مربوط به ناهنجاری های کروموزوم جنین است.

در اینجا 5 نکته دارویی باید در مورد قرص سایتوتک /میزوپروستول برای مدیریت زود هنگام سقط جنین حاملگی بدانیم:

قرص سایتوتک برای از دست دادن بارداری های اولیه مورد مطالعه قرار گرفته است .میوزوپروستول، یک آنالوگ پروستاگلاندین E1، نیاز به انقباض ساکشن و کورتاژ (D & C) را تا 60٪ کاهش می دهد و زمان اتمام آن را در مقایسه با پلاسبو کوتاه می کند. اضافه کردن mifepristone (آنتاگونیست گیرنده پروژسترون) به میزوپروستول به عنوان درمان برای از دست دادن حاملگی در اوایل مطالعه شده است. با این حال، شواهد کافی برای نشان دادن این است که این رژیم تنها برای میزوپروستول برتر است.

تجویز واژینال سایتوتک /میزوپروستول برای افزایش اثربخشی توصیه می شود . دوز توصیه شده از میزپروستول 1000 میلی گرم (4 تا 200 میکروگرم قرص) وارد واژن می باشد. نتایج حاصل از مطالعه نشان داده است که مصرف واژنینال موثر تر از استفاده خوراکی از میزوپروستول /سایتوتک است. یک دوز حدود 70٪ موثر است و 2 مورد آن در حدود 84٪ موثر است.

مشاوره بیمار برای مدیریت مناسب مهم است. پزشکان باید در مورد مصرف مناسب قرص ها آموزش دهند. بیماران باید دستان خود را با صابون و آب بشویند و هر قرص را هر بار تا حداکثر یک بار در مهبل قرار دهید. دستورالعمل بیماران را به مدت 30 دقیقه پس از قرار دادن دارو بگذارید.

به بیماران بگویید خونریزی شدید ممکن است رخ دهد . خونریزی معمولا در عرض 4 تا 48 ساعت پس از تجویز میزوپروستول/سایتوتک اتفاق می افتد. اگر خونریزی به مدت 48 ساعت رخ ندهد، باید دوز تجویز میزوپروستول/سایتوتک تکرار شود. خونریزی معمولا سنگین تر از پریودی است و به طور کلی همراه با گرفتگی شدید است. طبیعی است که گذر لخته های خون و بافت مشاهده میشود. خونریزی شدید و گرفتگی عضلات معمولا حدود 4 ساعت طول می کشد.

قرص سایتوتک 200:

بیماران باید در طول این مدت آرام شوند و در فعالیت های شدید دخالت نکنند. توصیه می شود که بیماران با پزشک مشاور خودتماس بگیرند. عوارض جانبی سایتوتک ممکن است شامل اسهال و سرگیجه باشد. خونریزی روشن ممکن است حدود 2 هفته طول بکشد.

بیماران ممکن است OTC استامینوفن را برای کمک به درمان درد(به عنوان مثال، استامینوفن با کدئین) مصرف کنند،  مهم است که بیماران هر دو دارو OTC و داروهای تجویزی را مصرف نکنند تا از مصرف دوز توصیه شده روزانه استامینوفن جلوگیری شود.

 • Mifepristone به صورت خوراکی به عنوان قرص مصرف می شود. این دارو اثر پروژسترون ، هورمونی لازم برای بارداری را ضد می کند. عوارض جانبی شامل تهوع ، استفراغ ، خونریزی واژن و درد لگن است. این علائم معمولاً با داروها قابل درمان هستند. در موارد نادر ، ممکن است خونریزی شدید وجود داشته باشد. در این حالت ، ممکن است در بیمارستان بستری شوید و خون به شما تزریق شود.
  میفپریستون وقتی موثرتر باشد که داروی دیگری مانند میزوپروستول(سیتوتک) ، 24 تا 48 ساعت بعد مصرف شود.باعث انقباض رحم می شود. بین 92٪ و 97٪ از خانمهایی که میفپریستون را بهمراه همراه با میزوپروستول دریافت می کنند و یا بعد از آن با میزوپروستول همراه می شوند ، طی 2 هفته سقط کامل دارند.
 • اقدامات ایمنی در طی عمل سقط جنین.
 • مایع آبرسان را بنوشید.
 • در طول کل فرآیند ، الکل یا سیگار مصرف نکنید.
 • سبک و به راحتی هضم کنید.
 • استراحت کن. بدن شما در طی یک سقط جنین فعالیت های هورمونی زیادی را پشت سر می گذارد. برای بهبودی و بیرون آمدن از سقط جنین زمان لازم است. اگر اصلاً مایل به کار هستید ، می توانید از خانه کار کنید.

اقدامات ایمنی بعد از عمل سقط جنین:

 • حداقل دو هفته مقاربت نکنید.
 • حاملگی خود را برنامه ریزی کنید. قرصهای ضد بارداری یا سایر روشهای جلوگیری از بارداری را برای جلوگیری از بارداری ناخواسته بخرید .
 • پس از دو هفته برای تأیید ختم موفقیت آمیز بارداری خود به پزشک مراجعه کنید.
 • کارهای سنگین را بلند نکنید یا به فعالیتهای جسمی دشوار مانند ورزش بپردازید.
 • با عزیزانتان صحبت کنید. احساسات خود را به اشتراک بگذارید.
 • کاری را انجام دهید که بیشتر دوست دارید. فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنید ، کتاب بخوانید ، به موسیقی خوب گوش دهید.

خونریزی شدید از 4-10 روز. بعضی از خانمها برای یک هفته یا بیشتر خونریزی می کنند.

گرفتگی از آنجا که قرص های ثانویه باعث تخلیه رحم می شوند ، منجر به گرفتگی و درد شکم می شوند.

بعد از دو هفته می توانید سقط جنین خود را از طریق آزمایش بارداری تأیید کنید. برای انجام آزمایش سونوگرافی می توانید به یک مرکز پزشکی مراجعه کنید

اگر قرص سایتوتک 200 اثر نکرد:

قرص سیتوتک همیشه کار نمی کند و وقتی اثر نکند ، عموماً باید سقط کورتاژانجام دهید. زیرا سیتوتک در کودک متولد نشده تأثیر دارد. سایتوتک همیشه یک داروی مناسب برای سقط نیست زیرا در صورت اثر نکردن جنین باعث نقص هنگام تولد شود یا فقط باعث سقط جنین جزئی می شود که منجر به خونریزی شود. همچنین می تواند به پارگی رحم منجر شود که می تواند کشنده باشد. این قرص فقط باید تحت نظارت Drsپزشک انجام شود.

احتمالاً دوزهایی که مصرف کردید به اندازه کافی نبودند. اگر اکنون بیشتر مصرف کنید ، شما نه تنها جنین خود را از دست نخواهید داد ، بلکه خودتان را به قتل می رسانید یا به سیستم بارداری خود آسیب می رسانید ، بنابراین خود درمانی نکنید وبا پزشک مشورت کنید.

t
139 دیدگاه ها
 1. میترا می گوید

  سلام من قرص سایتوتک اصل گرفتم مصرف کردم ولی نتیجه نداد چرا چیکلرکنم حالا؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سلام علت تاثیر نکردن قرص سایتوتک به عوامل بسیاری بستگی دارد .یا قرص اصل نبوده و200میلی گرم واقعی نیست یا روش مصرف اشتباه بوده

  2. دلی می گوید

   سلام . من میخوام از قرص استفاده کنم ولی هفته پیش پروژسترون تزریق کردم دو عدد امپول . الان ۷ هفته هستم میخواستم بدونم با ۶ عدد قرص پریود میشم؟؟

   1. دکتر مشاوره می گوید

    امپول پروژسترون باعث ماندگاری جقت میشود نباید تزریق میکردید

 2. Zahra می گوید

  سلام وقتتون بخیر من یک ماهه حامله هستم الان سه تا قرص سایتوتک ۲۰۰ زیر زبونم گذاشتم کلی راه رفتم و بالا پایین پریدم و همش مایعات خوردم الان فقط یه بار خونریزی داشتم و ازم یه لخته بزرگ خون افتاد و گفتن که تا سه چهار ساعت اینده بچه مبوفته نظرتون چیه؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   مقدار مصرفی شما بسیار کم بوده احتمال سقط پایین است

 3. شمس می گوید

  سلام من ۵ هفته هستم ۴تا قرص رو استفاده کردم یکی روداخل واژن قرار دادم به دل درد ولخته لخته خون اومد شب تا دو ساعت ۳ساعت اینطوری بودم بعد تا صبح لخته های کمی اومد الان چهار روز یکی دوتا لخته داشتم شدید نبود۴ تا قرص هم بعدا خوردم ولی بازم هم چند تا لخته اومدو تموم شد یه ذ ره میاد افتاده

  1. دکتر مشاوره می گوید

   باید سونوگرافی بدید ولی احتمالا سقط جنین ناقص کردید چون تعداد مصرقی خیلی کم بوده

 4. عسل می گوید

  سلام
  من تو هفته چهارم هستم ۳تا قرص داخل واژن گذاشتم و
  چند باری لخته خون ازم خارج شده حدود ۷ ساعته که از این قرص استفاده کردم
  چه وقتی برای سونو گرافی برم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   1هفته بعد

 5. Helma064 می گوید

  سلام من 7هفته باردار بودم قرص 200گرم استفاده کردم چهارساعت دراز کشیده بودم وتکون نخوردم بعدش لخته از بدنم خارج شد فقط دوروز لخته بود والان دوهفته شده گذشته ومقدار کمی خونریزی دارم به نطر شما سقط انجام شده؟؟ایه قرص ها راخل واژن کامل حل میشن یانه بیرون میاد؟؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   اول باید سونوگرافی بدید تا مطمئن بشید

 6. لیلا می گوید

  سلام. میشه لطفن بگین بهترین زمان اثر کردن سایتوتک چه زمانی هست ؟ هفته چند ؟ من این دستور رو گرفتم اما نمیدونم تو هفته چندم باید انجام داد……. کلن میشه بسته 10 تایی.

  1. دکتر مشاوره می گوید

   طرز استفاده صحیح بستگی به هفته بارداری دارد واینکه چطور اقدام به تهیه قرص کردید ولی هنوز دستور صحیح نمیدانید

 7. سوگل می گوید

  من ده هفته پیش سقط دارویی انجام دادم در هفته ۷م بارداری. متاسفانه سقط ناقص بوده و باید کورتاژ مکشی انجام بدم، آیا با مصرف واژینال سه شیاف واژینال ۲۰۰، قبل از انجام کورتاژ به همون اندازه دفعه قبل درد و تهوع خواهم داشت؟چون بار اول خیلی عوارض شدیدی داشتم.

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر ایندفه درد کمتری خواهید داشت نتیجه خود درمانی وخرید از هر دلال دارو این خواهد شد

 8. Meri می گوید

  سلام من هفته ۶م بارداری هستم،دو عدد قرص یکی زیر زبان و یکی داخل واژن استفاده کردم و بعد از ۴ ساعت همینکارو تکرار کردم،بعد از ۴ ساعت اول تب و گرفتگی و درد واژن و لگنم شروع شد بهمراه خونریزی تکه ای زیاد تا ۶.۷ ساعت بعدش ،الان خونریزیم کمترم شده،بنظر شما چه اتفاقی افتاده؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سقط ناقص صورت گرفته است .

   1. Meri می گوید

    با سونو واژینال مشخص میشه؟

 9. مریم می گوید

  سلام برای درمان پولیپ در رحم و انجام عمل هیستروسکوپی 2 قرص میزو پروستول 200 زیر زبانی تجویز شده است آیا عوارض آن مانند کسانی است که سقط جنین دارند؟ و تا چند روز پس از عمل خونریزی خواهم داشت؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر هرگز

 10. Meri می گوید

  سونو واژینال انجام نشه ؟

 11. بهار می گوید

  سلام
  من در هفته چهارم بارداری طیق دستور 9 قرص را در سه روز مصرف کردم و بعد هم دکتر شیاف گذاشت.
  کمتر از 24 ساعت خونریزی شدید داشتم
  بعد از اون خونریزی خیلی کمی دارم
  لطفا بفرمایید که سقط کامل انجام شده و یا خیر؟
  همچنین آیا پیاده روی کمک می کند یا خیر؟

  1. زهره می گوید

   سلام پیش چه دکتری و کجا رفتیت که بهتون داروی سقط دادن .اسم شیاف و قرصتون چی بود

   1. دکتر مشاوره می گوید

    با شماره مشاور سایت تماس بگیرید

 12. زهره می گوید

  سلام اخرین پریودیم دهم برج هشت بوده امروز که رفتم ازمایش دادم فهمیدم باردارم به تاریخ ۱۸ آذر .از این قرص ۴ تا گرفتم یکی برای زیر زبان و سه تا هم داخل واژن ۶ ساعته مصرف کردم اتفاقی نیوفتاده .چیکار کنم به نظرتون که بچه سقط بچه اینجا هیچکدوم از دکترا سقط نمیکنن

  1. دکتر مشاوره می گوید

   دستور و تعداد مصرف اشتباه بوده بدون نظارت پزشکی استفاده نکنید چون سقط صورت نمیگیرد

   1. سپیده می گوید

    سلام
    داخل هفته شش بارداری هستم
    از وقتی فهمیدم باردارم کلی ورزش های سنگین انجام دادم و …اما هیییچ اتفاقی نیافتاده برای جنینم
    پنج عدد قرص میزوپروستول دارم
    نمیدونم چطور استفاده کنم
    لطفا راهنماییم کنید ب هیج عنوان نمیتونم بچمو نگه دارم

    1. دکتر مشاوره می گوید

     تعداد قرص برای سقط کم است

 13. میثم می گوید

  سلام خانم من بعد از دوتا فرزند دارای سومین جنین 35روز ناخواسته شدیم که این مدت قرص راکوتان استفاده می‌کرده قرص میزوپروستول هشت عدد استفاده کرده که الان فقط لخته خون میبینه اونم کم چرا میزوپروستول اثر نکرده…. چطور میزوپروستول اصل رو با تقلبی تشخیص بدیم الان باید چکار کنیم ممنون

  1. دکتر مشاوره می گوید

   متاسفانه خود سرانه مصرف کردید

   1. ناهيد می گوید

    سركار خانم هيچ پزشكي باما همكاري نميكنه مامجيوريم خودسرانه عمل كنيم ، من هم هفته ٦ هستم و قصد استفاده از ميزوپروستل رو دارم اما واقعا استرس دارم با اين همه تفاوت نظر

    1. دکتر مشاوره می گوید

     با مشاورین سایت ما تماس بگیرید

 14. بهار می گوید

  سلام
  ممنونم میشم راهنمایی کنید و پاسخ دهید

 15. زهره می گوید

  سلام من صبح بیدار شدم خیلی کم لکه داشتم به صورت لخته وکش دار .دیگه بعد از اون نه خونریزی داشتم نه لکه .به نظرتکن بچه سقط شده ؟ ۹ روز از پریودیم گذشته بووه

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر بای پریود بشید و در واقع بیشتر از یک پریود معمولی

 16. مهلا می گوید

  سلام من 13 آذر پریود شدم اما اما الان ده روزگذشته زیر شکمم سه روزه درد شدید دارم بی بی چک منفی بود چیکار کنم؟ایا حاملم؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر اصلا عزیزم

 17. عسل برومندنیا می گوید

  سلام،وقت بخیر،من حدوددوهفته است که ازبارداریم گذشته،وبه وسیله قرص سایوتک اقدام به قسط کردم.حدودا10عددمصرف کردم،دردشدیدداشتم،بعدازچندساعت دولکه خیلی کم دیدم،اماالان بعدازدوروزهیچ گونه خونریزی ندارم اماتست مجددزدم منفی بود،میخوام بدونم که سقط انجام شده یانه وچراخونریزی ندارم وبایدالان چکارکنم؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   حداقل خونریزی سقط جنین مانند پریود .احتمالا اصلا باردار نبودید یا تست اشتباه زدید.بدون مشاوره پزشکی قرص یا امپول مصرف نکنید

 18. فاطي می گوید

  سلام
  ٩ابان سقط داشتم
  با قرص ولي هنوز خونريزي دارم با دفع لخته
  با فعاليت سنگين بيشتر ميشه بعضي روزها در حد لكه بيني
  اگه از بقايا جا مونده باشه بايد چكار كنم؟
  واكنش تروفوبلاستيك چيه؟خطرناكه؟تو سونو قبل سقط نوشته بود ولي من جدي نگرفتم و قرص و استفاده كردم

  سابقه دوبار سقط با همين قرص و دارم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   بقایای بارداری زیادی مانده به همین دلیل است

 19. نازنین می گوید

  سلام من چهار روز از اخرین پریودم گذشته،دکتر داروخانه گفت یک زیر زبونت بزار هر چهار ساعت داخل واژنت بزار،شش تا قرص دادگفت تا زمانی خونریزی نکردی استفاده کن درد دارم ولی خونریزی نکردم به نطرتون باید چیکار کنم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   به هیچ عنوان تحت نظر داروخانه چی انجام ندهید اینها فقط دارو فروش هستند نه پزشک

 20. مینا می گوید

  سلام. من حدود یکسال گذشته سقط با سایتوتک انجام دادم. الان متاسفانه بیبی چک مثبت شده. میتونم مجدد استفاده کنم. هفته پیش بیبی چک منفی بود . امشب مثبت در اومد. فکر کنم هفته دوم یا سوم هستم. میشه راهنمایی کنید. خیلی استرس دارم

 21. قاطمه می گوید

  سلام من ده روزه اقام به سقط باسایتوتک کردم الان به شدت خونریزی دارم وبعضی روزها دردای شدید دارم روز یه روز خونریزی من بیشتر میشه چکار کنم وچرا؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   بخاطر بقایای بارداریست که باید دارو ی مخصوص مصرف کنید

 22. اذر می گوید

  سلام من ۱۷هفته باردارم ایا با قرص می توان سقط کرد؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   با قرص تنها خیر نمیشود و یک پروسه طولانیست بهتر است اقدام نکنید

 23. شبنم می گوید

  سلام. من یک ورق کامل قرص سایکوتیک مصرف کردم.هر شش ساعت یکبار یک زبانی و یک واژن. الان شش ساعت قرص ها تماشد ن و علامتی ندارم.هفته پنجم. چکار کنم؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   طریقه مصرف اشتباه بوده یا قرص اصل نبوده

 24. پروانه می گوید

  سلام خسته نباشید من دیشب قرص سایتوتک رو مصرف کردم با فاصله 2 ساعت یکی زیر زبان و دو تا واژینال بعد از دوساعت دوم خونریزی دارم وای شدید و لخته ای نیست
  ممکنه جواب نداده باشه؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   بله قرص اثر نکرده

 25. آبان می گوید

  سلام خسته نباشید
  همسر من توی هفته پنجم هستن و پزشک ما ۱ قرص کامل و یک نصفه قرص را واژینال دیشب گذاشتند و هر ۳ ساعت ۱ قرص را زیر زبانی استفاده کردند، اما از دیشب تا امشب خیلی کم لخت خون آمد و مجددا سونوگرافی کردیم اما ساک سر جای خودش هست و هیچ تغییری نکرده، خواستم نظر شما هم در ای مورد بدونم!
  سپاس از راهنمایی و پاسخگویی شما

  1. دکتر مشاوره می گوید

   طریقه مصرف کاملا اشتباه بوده وگاهس قرص به تنهایی باعث سقط نمیشود

 26. نفیسه می گوید

  ببخشید بهترین دستور العمل مصرف سایتوتک ۲۰۰چی هست ؟که کاملا سقط انجام شه

  1. دکتر مشاوره می گوید

   با مشاوره سایت تماس بگیرید

 27. اسما می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۴ تا از این قرصا مصرف کردم جنینم سقط نشده .ایا امکان داره بعدا به خاطر مصرف این قرص ها مشکل ذهنی داشته باشه بچه.از کجا بدونم توی بارداری که بچم معلول ذهنی نمیشه

  1. دکتر مشاوره می گوید

   هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع وجود ندارد

 28. یاسمن می گوید

  سلام من دوماه هست باردارم
  ۱۰ تا قرص استفاده کردم‌تو یه روز
  واژینال و زیر زبونی
  صب استفاده کردم ولی تا الان خونریزی نکردم
  باید چ کنم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   حتما تحت نظارت پزشکی انجام بدید سرخود مصرف نکیند

 29. هلی می گوید

  سلام تو هفته پنجونیم تا شش بارداری هستم قلب تشکیل نشده هنوز اول دوتا تو دهنم دوتا هم تو واژن بعد دو ساعت یکدونه تو واژن ویه دونه تو دهن اما چون اصلا خون نداشتم دیگه بقه رو دوتا دوتا هر دو ساعت تو واژن گذاشتم بعد اخرین مصرف کمی خونریزی کردم یه خورده لخته
  تقریبا ساعت ۷ شب شروع کردم به قرص خوردن والاالان ۳ شبه به نظرتون من فرصت دارم برای سقط یا نه درضمن تقریبا یه هفته پیش دوتا امپول پروستروژن بهم زدن متاسفانه

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سلام نه تنها سقط نشده بلکه با زدن امپول اشتباهی مانع خونریزی شدند

 30. اوا می گوید

  سلام من دو هفته باردارم چند تا قرص بايد مصرف كنم
  چندتا واژينال؟چندتا خوراكي؟

 31. رستا می گوید

  سلام . من در هفته ۵ ام بارداری هستم . دکتر به من گفت یک هفته صبر کن تا هفته ۶ام و اون موقع اگه خواستی قرص سایتوتک استفاده کن . بهتر نیست هر چه زودتر اقدام به سقط کنم ؟ دلالان این قرص مصرف ۴ تا ۶ تا قرص رو توصیه کردند . میشه لطفا راهنمایی کنید .

  1. دکتر مشاوره می گوید

   به هیچ عنوان از دلالان مشاوره یا قرص نگیرید چون اونا فقط میخان دارو بفروشن و از عوارض و خونریزیهای سقط جنین هیچ دانشی ندارند

   1. رستا می گوید

    وقتی در کشوری زندگی میکنیم‌که بدیهی ترین حقوق از ما گرفته میشود . وقتی اجازه سقط به صورت قانونی نیست باید چه کار کرد ؟ من دو تا فرزند پشت سر همی دارم‌ و با شرایط فعلی اصلا امکان بچه دار شدن ندارم . باز هم نباید به دلالان قرص اعتماد کرد ؟؟؟ دکتران زنان که همکاری نمیکنن . فقط در برخی موارد پرستاران و ماماها . پیشنهاد شما چیه ؟؟

 32. هد می گوید

  با سلام
  من براي سقط در هفته ٥ ام از چه دكتري كمك بگيرم؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   با شماره مشاوره سایت تماس بگیرید

 33. Yasi می گوید

  سلام من ۳روزه با قرص سایتوتک سقط داشتم تو این ۳روز همش کارم گریه بوده کاش میتونستم برگردم عقب و سقط نکنم لطفا خودسرانه تصمیم نگیرین یکم به خودتون زمان بدین برای فکر کردن

 34. محسن می گوید

  سلام
  برای تهیه قرص چطور باید اقدام کرد؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   با شماوره سایت تماس بگیرید برای تهییه قرص اصل

 35. خاطره می گوید

  سلام من 3 مرتبه قرص سایتوتک استفاده کردم و یک مرتبه آمپول پروستاگلندین ولی متاسفانه فقط خونریزی لکه ایی داشتم سری آخر یه مقدار کمی خونریزی کردم و 24 ساعت بعد چند لکه سیاه همراه به یک چیزی مثل قرص خمیر شده یا پودر سفید خارج شد که نمی دونم چی بودالان باید چیکار کنم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   ساک بارداری بوده که دفع شده

 36. Shadan می گوید

  سلام من ۲۲ آبان پریود شدم و الان باردار هستم و میخوام با قرص سایتوتک سقط کنم .من کی این قرصو مصرف کنم تا اثر دهیش بیشتر باشه ؟؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   باید با مشاوره تماس بگیرید

 37. مینا می گوید

  سلام من تغریبا پریودم یه هفته عقب افتاده و به علت نگرانی از حاملگی یه قرص مترونیدازول رو که دکتر قبلا واسه عفونت بهم داده بود به صورت واژینال استفاده کردم و نصف یه سیتوتک رو گذاشتم زیر زبونم و بعد دیدم تاریخش واسه آخر 2019 بوده، الان خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید،ممون

  1. دکتر مشاوره می گوید

   باید خیلی مراقب قرص های تاریخ مصرف گذشته باشید چون سمی هستند

 38. مریم می گوید

  سلام
  من آخرین پریودم ۲۵ آبان بوده دو دوره سایتوتک مصرف کردم یکی ۲۸ آذر که ۲ تا قرص خوراکی و دوتا واژینال و بعد به فاصله یک ساعت بکی خوراکی و یکی واژینال که درد و خونریزی کمی داشتم سونو واژینال ۴ دی ساک بارداری ۳ میلیمتری ۴هفته و۵ روز نشون داد و تاریخ ۶دی ۴تا قرص خوراکی و به فاصله ۳ ساعت دو تا ۳ تا مصرف کردم .بازهم درد و خونریزی کمی داشتم سونو واژینال ۱۱دی هم ساک بارداری ۳ میلیمتری نشون داد همون ۴هفته و ۵ روز که طبق تاریخ پریودم باید ۶هفته و ۵روز بودمتخصص گفت ساک خالیه و احتمال رشدش صفره . ولی تا هفته بعد صبرکن اگر رحم تخلیه نشد ،بستری شو. میخواستم بدونم احتمالش هست که جنین رشد کنه و بارداری ادامه پیدا کنه؟

 39. مانیا می گوید

  سلام
  من هفته سوم هستم
  قرص سایتوتک اصل گرفتم و ب من گفتن ک یکی زیر زبان و یکی داخل واژن و بعد از اون هر یک ساعت یک قرص مصرف ک
  بعد از مصرف ۹ قرص فقط درد دارم وخونریزی نداشتم
  ممکنه ک قرص عمل نکرده باشه؟یا روش استفاده م درست نبوده؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   فعلا که اثری نداشته بهر حال مجدد با فروشنده تماس بگیرید

 40. زهرا می گوید

  سلام من دوماهه از زمان پردیودیم گذشته هرچی بی بی چک میگیرم هم جوابش منفیه. پاهامو کمرم درد میکنه و اعصابمم خرده..حس پردیودی هست ولی هنوز پریود نشدم. احتمال داره باردار باشم؟!

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر اصلا کمی دمنوش میل کنید تا پریود شوید

   1. زهرا می گوید

    مرسیی از توجهتون❤️❤️

 41. ناشناس می گوید

  سلام من ٥ماه پيش با اين قرص سقط انجام دادم الان باز حامله ام ميتونم سايتوتك استفاده كنم يا نه؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   مشکلی نداره فقط تحت نظر پزشک استفاده کنید دچار پارگی رحم نشید

 42. مطی می گوید

  سلام بخوام قرص سایتوتک رو تهیه کنم چیکارکنم؟نحوه مصرفش چجوریه با اینکه بعد از رابطه قرص اورژانسی خوردم ولی بازم حامله شدم هنوز یک ماه نشده راهنمایی میکنید.

  1. دکتر مشاوره می گوید

   با شماره پزشکی سایت تماس بگیرید

 43. زهرا می گوید

  سلام من چهارتا قرص سایتوتک خوردم
  یکی زیر زبان یکی در واژن بعد ۱۵دقیقه دوباره یکی زیر زبان یکی در واژن بعد دو ساعت خونریزی شروع شد ولی کم ی درد عجیبی تو کمرم پیچید قرص مسکن بروفن خوردم خوابم برد از خواب بیدار شدم دیدم یک لخته شفاف بی رنگ اندازه نخود از من دفع شده بعد ب مرور قاعدگی کم شد ایا این سقط بوده؟ من دوران عقد ب سر میبرم مجبور ب اینکار شدم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   احتمالا سقط انجام نشده سونوگرافی انجام بدید

   1. آوا می گوید

    سلام من 7تا دونه قرص سایتوک گرفتم و2عدد اون رو هریک ساعت یکی زیر زبون و یکی واژینالی استفاده کردم و بقیه رو به گفته پزشک واژینالی استفاده کنم و تا الان که خونریزی نداشتم فقط اسهال داشتم و سرگیجه کم الان فقط دو تاش دیگه مونده بنظر شما اون دو تا رو مصرف کنم جواب میده؟ممنون میشم جوابمو بدین

    1. دکتر مشاوره می گوید

     سلام متاسفانه روش مصرف صحیح نبوده

 44. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید من هفته 4بارداری ام. قرص سایتوتک استفاده کردم هر نیم ساعت یکی دهانی یکی واژینال خونریزی کمی دارم.احتمال داره بیشتر بشه و سقط کامل بشه

  1. دکتر مشاوره می گوید

   احتمال سقط جنین خیلی کمه

 45. لیلا می گوید

  سلام من بارداری پوچ داشتم آخر هفته ۱۲ به خونریزی افتادم و در دوهفته ۲ لخته خارج شد بعد سنو گرافی واژینال که خونریزی بند نیامده بود دکتر گفت داخل رحم بقایای بارداری مانده که دکتر گفت قرص سایتونک مصرف کنم هر ۲ ساعت یک قرص زیر زبون تا ۳ تا ولی ۲۴ ساعت گذشته و هنوز اتفاقی نیافتاده و در ضمن خونریزی کمتر شده باید چه کار کنم

 46. Nav می گوید

  میشه روش قرص سایتوتک رو تو هفته ششم بهم بگین ممنون

 47. ماریا می گوید

  سلام من هفته 8بارداری بودم..5تا قرص استفاده کردم دوتا واژن و سه تا زیرزبانی..خونریزی داشتم شدید یک روز بعدقطع شد و حالات تهوع بودهنوز واسم..دوباره بعددوروز 3تای دیگه گرفتم وزیرزبانی استفاده کردم..دوباره یه روز خونریزی و االان قطع شده ..حالات تهوعمم هست…یکی از ماماهای اشنا گفت دوتای دیگه بخور زیرزبانی ..بنظرتون چیکارکنم??

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سقط ناقص شده احتمالا و نباید خود درمانی کنید به پزشکتون مراجعه کنید

 48. مریم می گوید

  سلام ببخشید من بعد خوردن دومین قرص لخته های بزرگ و‌ خونریزی داشتم، درد داشتم اما در حد پریود بود، بعذ از چند روز باید سونوگرافی بدم تا مشخص بشه سقط شده؟؟ ایا نیاز به سونوی مجدد مثلا بعد از دو هفته هم هست؟؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سونو بعد 14روز

 49. فرزانه می گوید

  شماره تماس سایت چند هست هرچی زنگ میزنم کسی جواب نمی‌ده

  1. دکتر مشاوره می گوید

   09387812589

 50. نورا می گوید

  سلام من ۵ هفته حامله بودم کلا هفت عدد قرص سایتوتک استفاده کردم اول دوتا واژن ی زیر زبان بعد نیم ساعت یکی واژن یکی زیر زبون بعد ی روز دوتا ولژن الان سه روزه ولی خیلی کم خونریزی دارم بنظرتون چیکار کنم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   تعداد مصرف قرص خیلی کم بوده

 51. سعید می گوید

  سلام خانم من بین۳تا۴هفته احتمالا هست لطفا دستور مصرف قرص سیتوتک۲۰۰ رو میشه بدین

 52. مریم می گوید

  سلام من در هفته ی 5بارداری ناخواسته هستم وچهار عدد قرص دوتا پایین واژن ودوتا بالا زیر زبانی مصرف کردم وفقط کمردرد شدم وکمی ناحیه ی زیر شکمم درد میکنه وتشنگی زیاد دارم چیکارکنم آیا سقط جنین انجام میشه یا نه مجددا باید قرص استفاده کنم

 53. نورا می گوید

  سلام من جمعه پنج عدد قرص سایتوتک استفاده کردم وبعد دوروز دو عدد الان خونریزی کمی دارم لخته خونم نمیاد پنج هفته بود جنین

 54. Yegan می گوید

  سلام ، من یک هفته پریودی م عقب افتاد و با بیبی چک به این نتیجه رسیدم که باردارم، ۶ تا قرص سایتوتک ۲۰۰ گرفتم و هر ۲۰ دقیقه(طبق تجویز دوستان) سه تا رو خوردم و سه تا رو واژینال استفاده کردم، به علاوه ی کلی ورزش و تحرک ، الان از آخرین قرص ۵ ساعت گذشته و هیچ اتفاقی نیفتاده ، چاره چیست؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   طبق تجویز دوستان بهتر ازین نخواهد شد

 55. Asal می گوید

  سلام من قرص میزوپروستول گرفتم… سونوی من ۸ هفته و ۴ روز نشان میده چطوری مصرفش کنم تا جواب بده برای سقط…لطفا راهنماییم کنین

 56. Sana می گوید

  سلام
  من دیشب ۶ تا قرص سایتوتک استفاده کردم اولش یکی زیر زبونی یکی واژن بقیه هر ۱ ساعت زیر زبونی بعد ۵ ساعت خون ریزی شدید داشتم حتی صبحش چند دفعه رفتم دستشویی هر دفعه یک لخته خیلی بزرگ دفع میشد ولی بعدازظهر تقریبا قطع شده…یعنی سقط ناقص بود؟؟؟؟؟؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   باید سونو بدید ولی احتمالا بله

   1. Sana می گوید

    خب اگه ناقص باشه دوباره باید تکرار بشه؟؟؟؟

 57. maryam می گوید

  سلام ماه اول بارداری ۴ قرص سایتوتک ۲۰۰ یکی دهانی ۳ تا واژن استفاده کردم سقط ناقص بود چون بچه هنوز داخل رحم نبود دوباره بعد یه هفته ۵ قرص ۲۰۰ سایتوتک گرفتم یکی دهانی ۴ تا واژن گذاشتم سه هفته خون ریزی و لخته افتاد ازم ولی الان بعد سه هفته از مصرف قرص ها هنوزم خون ریزی و لخته میفته ازم سقط اصلا شده یا ن؟ البته اینم بگم قبلا هم سقط داشتم چند بار

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سقط ناقص عزیزم

 58. محمدرضا می گوید

  سلام
  خانم‌من دو یا سه هفتشه.سایتوتک تهیه کردم.ممنون میشم بگین چجور استفاده کنه تا نتیجه ۱۰۰درصدی بگیره.بازم ممنون

 59. Pari می گوید

  سلام
  سی و چهار روز از آخرین پریودم گذشته بود که آزمایش دادم و مثبت بود result889 .سه عدد قرص سایتوتک داخل واژنم قرار دادم و دو عدد زیر زبونم بعد از پنج ساعت شروع به خونریزی کردم بعد از پنج روز دوباره آزمایش دادم عدد result6637 شده هنوز هم خونریزی دارم .چرا عدد بالا رفته؟. آیا سقط اتفاق افتاده یا خیر؟می‌توانم دوباره از سایتوتک استفاده کنم؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   بله سقط انجام نشده است

   1. Pari می گوید

    میتونم دوباره سه قرص در واژن و دوعدد زیرزبانم بذارم؟

 60. پرتو می گوید

  سلام
  من سه قرص رود اهل واژنم قرار دادم و دوقرص رو زیر زبونم بعدتر پنج ساعت شروع به خونریزی کردم رفته رفته این خونریزی کمترشد بعد از یک هفته آزمایش دادم بازهم مثبت بود همان شب چیزی سفت و گوشت مانند از واژنم خارج شد.میتونم دوباره پنج پنج قرص دیگه مصرف کنم؟

 61. مهسا می گوید

  سلام من اخرین پریودیم ۹آذربوده ۹دی دیگه پریود نشدم تست زدم حامله بودم میشه بگید قرص سایتوتک رو چندتا و چطوری مصرف کنم جواب میده؟

 62. سحر می گوید

  سلام،من سقط فراموش شده دارم،هفته ۷الی۸ طبق گفته سنوگرافیم دکترم ۱۰تا قرص داد هر ۶ساعت یکی زیرزبانی یکی واژن،به خونریزی افتادم لخته های کوچیک میاد ازم ،درد هم داشتم نسبت به پریود زیاد بود فقط یه بار درد شدید گرفتم جوری که نفسم بالا نمیومد ولی بازم لخته کوچیک میومد دوباره ررفتم دکتر گفتم اینطوریم باز ۶تا قرص سایتوتیک داد هر ۴ساعت یکی زیرزبانی،یکی واژن الان قرص هام تموم شد،درد دارم ولی قابل تحمله خون لخته تیکه های کوچیک میاد
  چیکار کنم حالا؟
  تورو خدا زود جواب بدین

 63. Sana می گوید

  سلام وقت بخیر
  هفته پیش با ۶ تا قرص سقط ناقص داشتم دوباره این هفته ۶ تا دیگه خوردم بازم ۱ روز نشده خونریزی قطع شد
  چرا اینطوری میشه یعنی باز ناقص بوده؟؟؟
  ازتون خواهش میکنم زود جواب بدین توروخدا

 64. ... می گوید

  سلام من امروز ساعت ۱۱/۵صب قرص سایتوتک مصرف کردم تاالان فقد اولش دردشدیدی داشتم ولی ازاون ب بعد دیگ دردی ندارم و کیسه آبمم پاره نشده میشه راهنمایی کنید

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سلام اینطور نیست که هر کسی با هر هفته بارداری بنتونه براتی با قرص سقط کنه

 65. سمیه می گوید

  سلام.من قرص میزوپروستول استفاده کردم.هم در واژن هم زیر زبون.اما جز درد و اسهال و لرز چیزی نداشتم.ساعت ۷صبح شروع کردم الان ۶ساعت گذشته اما جوابی نگرفتم.خونی نیست

 66. Saide می گوید

  سلام من درهفته دهم بارداریم ده تا قرص سایتوتک ۶تا شیاف ۴ تا زیرزبونی استفاده کردم هرکدام ب مدت نیم ساعت،بعد دوساعت خیلی کم خونریزی ودفع لخته نمیدونم قهوه ای بود همراه قرص ها,کلا خونریزی نداشتم فقط لخته های خیلی کم ازم هرروز داره میادامروز سه روزه آیا سقط انجام شده؟منتظرجوابتونم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر انجام نشده

 67. حامی می گوید

  با سلام.چند ماه پیش سقط با قرص کردم.الان دوباره حامله شدم.میخام دوباره سقط کنم.ایا امکانش هست واسم.مشکلی برام پیش نمیاد.در اینده باز میتونم حامله بشم؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر قرص سایتوتک نازایی نمیده

   1. حامی می گوید

    یک دونه قرص کفاف نمیده؟

 68. بهرام می گوید

  با سلام لطفا شماره تلفن جهت مشاوره و خرید قرص سایتوتک بدهید.

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سلام داخل سایت هست

 69. بیتا می گوید

  سلام، تو هفته پنج(۲۸اسفند) زیر نظر یه ماما اقدام به سقط کردم، برام سه تا قرص واژینال گذاشتن، پنج تا زیرزبونی با فاصله زمانی مشخص
  دو تا آمپول هم برام تزریق کردن
  ولی جز یه خونریزی کم هیچ اثری نداشت، یه هفته بعدش دوباره به گفته خودشون دو تا آمپول قوی تر و دو تا قرص واژینال و دوتا زیر زبونی
  درد خیلی شدید داشتم ولی باز خونریزی نداشتم
  با یک روز فاصله، یعنی دیشب اصرار داشتن که بدنت جواب نمیده و رحمت باز نمیشه و به اصرار با چند تا وسیله و دستی میخواستن رحم منو باز کنند که از درد زیاد اومدم بیرون.
  خودشون اصرار دارن داروهاشون اصله و روی همه بیمارا جواب داده و مشکل از بدن کنه
  واقعا امکان داره بدن من به این همه دارو هیچ واکنشی نشون نده؟؟؟؟؟؟؟

  1. دکتر مشاوره می گوید

   بله امکان داره رحم شما عضلانی و محکم ومنقبض نمیشه چند روز دمنوش بخورید شاید خونریزی کردید

 70. سارا می گوید

  سلام من باردارهستم هفته ۶ هستم بعد دنبال قرص هستم.الان ۴ روز هست خونریزی دارم کم ولی هی مثل لخته کم ازم خارج میشه .امکان داره قرص مصرف کنم وبعد جای جنین محکم بشه

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سلام بله قرص مصرف کنید

 71. زهره می گوید

  سلام وققتون بخیر
  ممنون از مطالب و سایت خوبتون
  من دو تا فرزند دارم که هر دو سزارین بوده
  پارسال هم یا حاملگی خارج از رحم داشتم که منجر به برداشتن یکی از لوله هام شد
  امروز سونوگرافی گرفتم ۶ماه و۴روز ه که باردارم و جنین هم داخل رحم و سالم ه
  ولی به هیچ وجه بچه نمیخوایم
  از طرفی میترسم اتفاق بدی واسه خودم بیفته یا برعکس بجای سقط بچه ی ناقص بدنیا بیارم
  ممنون میشم اگر برای سقط بهم راهنمایی دقیق بدید
  دارم دیوونه میشم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   عزیزم جنین 6ماهه رو که سقط نمیکنند

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره اورژانسی۹۰۹ تماس بگیرید