10 انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت | سینوزیت

  انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت : آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که برای درمان و جلوگیری از عفونت های باکتریایی استفاده می شوند.

در صورت استفاده صحیح ، آنها می توانند رشد باکتری هایی را که باعث ایجاد مشکلاتی مانند عفونت گوش ، مشکلات معده و چندین مشکل پوستی می شوند را از بین ببرد یا مهار کند.

انواع مختلف آنتی بیوتیک در برابر انواع مختلف باکتری ها و تعدادی از انواع انگل ها کار می کنند.پزشکان بسته به منبع  خاص (باکتری یا انگل) که باعث عفونت می شود ، آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

با این حال ، آنتی بیوتیک ها با عفونت های ناشی از ویروس ها مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا ، بیشتر سرفه ها و گلودرد مبارزه نمی کنند. آنها همچنین در برابر عفونت های قارچی عمل  نمی کنند.

امروزه آنتی بیوتیک ها به یکی از داروهای بسیار تجویز شده تبدیل شده اند. این خطرناک است زیرا استفاده بیش از حد و استفاده نادرست از آنتی بیوتیک ها باعث مقاومت آنتی بیوتیکی می شود.

علاوه بر این ، استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها می تواند باکتریهای دفاعی طبیعی که در روده زندگی می کنند را از بین ببرد و عوارض جانبی مانند اسهال ، ناراحتی خفیف معده و حالت تهوع ایجاد کند.

بقراط گفت: “بگذارید غذای شما داروی شما باشد و داروی شما غذای شما باشد.”این امر از نظر استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک های مصنوعی ، هنگامی که بسیاری از آنتی بیوتیک های طبیعی تهیه شده توسط طبیعت وجود دارد ، بسیار صادق است.

بسیاری از غذاها به عنوان آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کنند و در درمان بسیاری از مسائل سلامتی مؤثر هستند. بر خلاف آنتی بیوتیک های بدون نسخه ، بیشتر آنتی بیوتیک های طبیعی همچنین با عفونت های ویروسی و قارچی مبارزه می کنند. انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت

بعلاوه ، آنها باکتری های خوب را که برای  بدن لازم است از بین نمی برند.

این آنتی بیوتیک های طبیعی به تنهایی ممکن است برای درمان عفونت های جدی کافی نباشد.

در مورد عفونت های جدی مانند حصبه ، سل و سایر موارد ، بهتر است از این آنتی بیوتیک های طبیعی به عنوان یک درمان کمکی به همراه آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که دوره کامل درمان را طبق دستور پزشک انجام داده اید. در غیر این صورت ممکن است به رشد باکتری ها منجر شود و حتی باعث شود که آنها در برابر داروها مقاوم شوند و در نتیجه بیماری جدی تر شود.

انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت

انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت


1. سیر

سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی و همچنین عامل  ضد قارچ و ضد ویروس است. یک مطالعه در سال 1999 که در مجله میکروب و عفونت  منتشر شد ، نشان داد که ترکیبات گوگرد معروف به آلیسین موجود در سیر به عنوان آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کنند.بعلاوه ، سیر حاوی تعدادی ویتامین ، مواد مغذی و مواد معدنی است که برای سلامتی کلی مفید است.

 • روزانه 2 تا 3 حبه سیر خام را با  معده خالی میل کنید. همچنین سیر را در آشپزی خود بگنجانید.
 • مصرف مکمل های سیر همچنین به محافظت در برابر عوامل بیماری زا و بیماری های مختلف کمک می کند. قبل از مصرف مکمل با پزشک مشورت کنید.

2. عسل


گیاه شناسان عسل را یکی از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی می دانند. همچنین حاوی خواص ضد میکروبی ، ضد التهابی و ضد عفونی کننده است.یک مطالعه در سال 2014 ارائه شده در جلسه انجمن شیمیایی آمریکا نشان داد که عسل توانایی مقابله با عفونت را در چندین سطح دارد و مقاومت در برابر آن را برای باکتری ها سخت تر می کند .

ترکیب منحصر به فرد آن از پراکسید هیدروژن ، اسیدیته ، اثر اسمزی ، غلظت قند زیاد و پلی فنول ها به از بین بردن سلول های باکتریایی کمک می کند.برای به دست آوردن فواید آنتی بیوتیکی عسل ، همیشه از عسل  ارگانیک  و خام استفاده کنید. عسل مانوکا نیز گزینه خوبی است و مشخص شده است که در درمان موضعی زخم های حاوی چرک مفید است.

برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، مقادیر مساوی عسل و دارچین را با هم مخلوط کرده و روزی یک بار آن را میل کنید.

اضافه کردن عسل به چای ، اسموتی و آب میوه ها یکی دیگر از راه های عالی برای بهره مندی از فواید سلامتی آن است.

انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت

3. روغن پونه کوهی
طبق مطالعه سال 2001 توسط مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون ، روغن پونه کوهی ممکن است یک درمان مؤثر علیه باکتریهای مقاوم به دارو باشد.کارواکرول ، یک ماده شیمیایی موجود در روغن پونه کوهی ، به همان اندازه آنتی بیوتیک های سنتی به کاهش عفونت کمک می کند.

این گیاه همچنین حاوی خاصیت آنتی اکسیدانی ، ضد عفونی کننده ، ضد ویروسی ، ضد قارچ ، ضد التهاب ، ضد انگلی و تسکین دهنده درد است.

 • برای درمان عفونت های پا یا ناخن ، چند قاشق چای خوری روغن پونه کوهی را به وان پر از آب گرم اضافه کنید. برای یک هفته روزانه چند دقیقه پای خود را خیس کنید.
 • برای سینوس ها و سایر عفونت های تنفسی فوقانی ، چند قطره روغن روغن پونه کوهی را در ظرف آب جوش قرار داده و بخار را استنشاق کنید. این کار را یک بار در روز انجام دهید تا از عفونت خلاص شوید.

4- عصاره برگ زیتون
 
اثر طبیعی آنتی بیوتیکی عصاره برگ زیتون می تواند انواع مختلف عفونت باکتریایی را درمان کند.یک مطالعه 2003 در ژورنال مایکوز نیز منتشر شد که برگهای زیتون پتانسیل ضد میکروبی خوبی در برابر باکتری ها و قارچ ها دارند.

عصاره برگ زیتون همچنین دارای خواص ضد التهابی است. علاوه بر این ، توانایی های حذف رادیکال آزاد را نشان می دهد.

 • می توانید عصاره برگ زیتون را برای استفاده خارجی در منزل تهیه کنید. یک مشت  برگهای زیتون ریز خرد شده تازه را درون یک ظرف شیشه ای با درب قرار دهید. ودکا را روی برگها ریخته تا کاملاً پوشانده شود.درب آن را ببندید و شیشه را به مدت 4 تا 5 هفته در جای تاریک نگه دارید. با استفاده از یک صافی  ، با فشار مایع را درون یک شیشه شیشه دیگری ریخته  و عصاره برگ زیتون خانگی شما آماده استفاده است.

گزینه دیگر مصرف عصاره برگ زیتون به شکل مکمل است. 250 تا 500 میلی گرم کپسول دو بار در روز دوز استاندارد است. اما قبل از مصرف مکمل با پزشک مشورت کنید.

انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت

5 – زردچوبه

در داروهای آیورودیک و چینی ، از خواص آنتی بیوتیکی زردچوبه برای از بین بردن باکتری های ایجاد کننده بیماری و تقویت دفاع طبیعی بدن استفاده می شود.علاوه بر این ، به جلوگیری از عفونت های باکتریایی در زخم ها کمک می کند.طبق مطالعه ای که در سال 2009 در عوامل آنتی بیوتیک ها و شیمی درمانی منتشر شد ، فعالیت ضد میکروبی کورکومین در برابر هلیکوباکتر پیلوری نتایج مثبتی را نشان داد. کورکومین ماده مؤثر در زردچوبه است.

 • 1 قاشق سوپ خوری پودر زردچوبه و 5 تا 6 قاشق سوپ خوری عسل مخلوط کنید. آن را در یک ظرف شیشه ای محفوظ از هوا  ذخیره کنید. ½ قاشق سوپ خوری این مخلوط را دو بار در روز میل کنید.
 • همچنین می توانید مکمل های زردچوبه را 400 تا 600 میلی گرم ، دو بار در روز مصرف کنید. با این حال ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

6. اکیناسه (سرخارگل)

اکیناسه یک آنتی بیوتیک طبیعی است که می تواند زخم ها و عفونت های باکتریایی را درمان کند. این گیاه همچنین سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند تا بتواند با چندین عفونت مبارزه کند.

 • استفاده از کرم اکیناسه یا پماد موضعی می تواند چند بار در روز اگزما و پسوریازیس را ضد عفونی و درمان کند. همچنین می تواند زخم های باز و سایر مشکلات پوستی مرتبط با باکتری ها را درمان کند.
 • برای کمک به دفع عفونت های باکتریایی ، روزانه 1 تا 2 فنجان چای اکیناسه بنوشید.
 • همچنین می توانید مکمل های اکیناسه را به میزان 300 میلی گرم ، 2 یا 3 بار در روز مصرف کنید. قبل از مصرف این مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

7. زنجبیل

خاصیت آنتی بیوتیکی طبیعی  زنجبیل به جلوگیری و معالجه بسیاری از مشکلات سلامتی ناشی از باکتری ها کمک می کند.زنجبیل تازه دارای خاصیت آنتی بیوتیکی در برابر عوامل بیماری زای ناشی از مواد غذایی مانند سالمونلا است.همچنین بر ضد عفونتهای تنفسی و دندانی  اثر ضد باکتریایی دارد.

 • چای زنجبیل یک پیشگیری کننده  عالی در برابر عفونت های باکتریایی است.برای تهیه چای ، 1 اینچ زنجبیل تازه را رنده کرده و آن را به مدت 10 دقیقه در حدود 1 ½ فنجان آب بجوشانید .صاف کنید ، عسل و آب لیمو را به آن اضافه کنید و آن را بنوشید.
 • همچنین ، در آشپزی خود از زنجبیل خشک یا تازه نیز استفاده کنید. بعد از مشورت با پزشک ؛، می توانید کپسول های زنجبیل نیز مصرف کنید.

8.گیاه مهر طلا

خاصیت آنتی بیوتیکی طبیعی مهر طلا  برای عفونتهای  باکتریایی موضعی و داخلی  به خوبی کار می کند.مهرطلا حاوی ترکیبی به نام بربرین است که به از بین بردن بسیاری از انواع باکتری ها که باعث ایجاد بسیاری از مشکلات سلامتی می شوند ، کمک می کند.

بربرین همچنین گلبولهای سفید را فعال می کند و باعث می شود آنها در مبارزه با عفونت بهتر عمل کنند  و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 • برای استفاده داخلی ، یک فنجان چای گیاهی را با مخلوط کردن  1 قاشق چایخوری پودر  مهر طلایی در 1 لیوان آب گرم آماده کنید. آن را صاف کنید و بنوشید در حالی که هنوز گرم است. این چای را یک بار در روز بنوشید.
 • برای استفاده خارجی ، مخلوطی را با 1 قاشق چایخوری پودر مهر طلایی و روغن چند کپسول ویتامین E تهیه کنید. آن را 3 بار در روز روی منطقه آسیب دیده بمالید.
انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت

9. عصاره تخم گریپ فروت

عصاره دانه گریپ فروت (GSE) یک ضد عفونی کننده طبیعی و همچنین ضد قارچ و ضد ویروسی است.در حقیقت ، گزارش شده است که در برابر بیش از 800 شکل ویروس و باکتری ، بیش از 100 گونه قارچ و بسیاری از انگل ها مؤثر است.بعلاوه ، GSE  سرشار ار آنتی اکسیدان ها است که  ایمنی طبیعی بدن را تقویت می کند.

طبق یک مطالعه 2002 که در مجله پزشکی جایگزین و تکمیلی  منتشر شده است ،GSE در رقت 1: 512 دارای خواص ضد میکروبی در برابر طیف گسترده ای از ارگانیسم های  گرم منفی و گرم مثبت است.

 • برای عفونت های پوستی ، چند قطره GSE را به 1 قاشق سوپ خوری آب اضافه کنید و سپس آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. لازم نیست آن را بشویید.برای استفاده از آن به عنوان پاک کننده پوست و برای درمان آکنه ، صورت و دستان خود را مرطوب کنید ، 2 یا 3 قطره عصاره را در دستان خود بریزید ، صورت خود را با آن ماساژ داده و سپس آن را بشویید.
 • برای استفاده داخلی ، 10 تا 15 قطره GSE را در نصف لیوان آب مخلوط کنید و آن را 2 یا 3 بار در روز بنوشید.

10.چریش
چریش ، همچنین به عنوان یاس هندی معروف است ، یکی دیگر از آنتی بیوتیک های طبیعی است. چریش به مبارزه با باکتری های ایجاد جوش و آکنه کمک می کند.

علاوه بر این ، به دلیل ماهیت ضد باکتریایی طبیعی ، چریش مانع انواع مختلفی از مشکلات دهان مانند حفرات، پلاک ،ورم لثه و سایر بیماری های لثه  در دهان می شود.

 • برای جلوگیری از عفونت های پوستی ، از مواد آرایشی و محصولات مراقبت از پوست که چریش را  به عنوان یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده خود دارند ، استفاده کنید. انتی بیوتیک طبیعی جوش صورت سینوزیت
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.