اولین پریود بعد از سقط جنین(میزان خونریزی)

اولین پریود بعد از سقط  :اولین دوره پریود نسبت به حالتهای عادی شدیدتر میباشد. و با گرفتگی عضلانی شدیدی همراه است. البته شاید تمامی خانمها این گرفتگی عضلانی را تجربه نکنند. شما همچنین ممکن است با لخته های خون مواجه و پریود شما 4 تا 7 روز به طول انجامد.

اولین پریود بعد از سقط

اما این مساله نیز درتمام خانم ها صادق نیست.تفاوتی بین اولین پریودها بعداز یک سقط جنین طبیعی (مرگ جنین)و یک سقط جنین وجوددارد.تشخیص اینکه چطور اولین پریود چگونه خواهد بود و چه موقع اتفاق می ا فتد سخت ا ست.

اولین پریود بعد از سقط

خونریزی به دلیل مرگ جنین ظرف یک هفته کند می شود ، ولی لکه بینی تا یک هفته تقریبا” بعد از پایان خونریزی اتفاق می افتد.سطوح hCG به صفر می رسد تا پایان لکه بینی یا ظرف ده روز بعد از مرگ جنین(سقط جنین) یا کورتاژ (D &C)  شما می توانید اولین قاعدگی را ظرف چهار تا پنج هفته داشته باشید، یا گاهی بیشتر از هفت هفته.

بطور اتفاقی، پریود شما برمی گردد که می تواند سخت یا سبک باشد ، و فعلا” طبیعی نخواهد بود. خونریزی و لکه بینی سریعا” کاهش پیدا می کند. این پریود شما نیست( شما نباید تا 20 روز پریود طبیعی داشته باشید).

بدلیل اینکه بخش کوچکی بافت placental در طی سقط طبیعی یا D &c ازبین می رود . این بافت، که به رحم متصل است به تولید خون ادامه می هد و هورمون های بارداری را تولید می کند.

برحسب اتفاق سطوح hCG به صفر می رسد درنتیجه سیکل جدیدی شروع می شود.  شما نمی توانید انتظار چنین جریانی راقبل از چهار تا هفت هفته داشته باشید .اززمان مرگ جنین تا اولین پریود ، دراین سناریو، نه یا ده هفته خواهد بود.

خونریزی بدلیل مرگ جنین به اتمام می رسد و شما بمدت سه هفته لکه بینی می کنید بعد ازاتمام لکه بینی ممکن است دوباره ظرف چند روز خونریزی شروع شود . گاهی ممکن است شدیدتر باشد و شما احتمال دهید که پریود هستید.

شما باید سطوح hCG تان را چک کنید . این سطوح باید صفر باشند تااین زمان ولی آنها 100 یا بالاتر را نشان می دهند، و دکترتان به شما می گوید که منتظر بمانید. اگر این سطوح بالا بمانند و همه چیز درست پیش برود ، شما خونریزی همراه با خروج مقداری بافت خواهید داشت.

میزان خونریزی اولین پریود بعد از سقط

اگر این الگو ادامه پیدا کند، شما به D & C یا تجویز داروی Cytotec توسط پزشکتان نیاز دارید تا با کاهش انقباضات مانع بیرون زدگی بافت  شود. افرادیکه لکه بینی دارند حتی پس از چند هفته، ولی سطوح هورمون های hCG شان صفر یا پایین است ، بدلیل عدم توازن هورمونی است .

اگر اینمورد باشد، دکترتان یک دوز پروژسترون (مقداری از Provera) تجویز خواهد کردکه بدنتان را وادار به عمل کند و دوره پریودش را به اتمام برساند. زمانیکه دارو اثرش می رود افت ناگهانی پروژسترون به بدن شوک میدهد که الان زمان ترشح مخاطی است و شما خونریزی می کنید.ممکن است شدید یا خفیف باشد ،ولی پریود محسوب می شود.

چیکار کنم بعد از سقط زود پریود بشم

سیکلی که یک مشکل اساسی را نشان می دهد:اولین پریود بعد از سقط 

خونریزی به آهستگی کاهش پیدا می کند تا شدیدترشود. شما ممکن است از پدهای متعددی دریک روز استفاده کنید و خسته شوید و حتی بیمارشوید و با موقعیت دردناکی که پایان ندارد مواجه شوید . سطوح hCG باید 500 یا بیشتر باشد. پزشکتان ازشما می خواهد منتظر باشید ، چک کنید و تستی را طبق برنامه به شما بدهد.

خونریزی ممکن است شدید و همراه با تکه هایی ازبافتهای سیاه رنگ باشد. این باعث نگرانی می شود . تست دیگر hCG ممکن است سطح بالاتر یا پایین تر را نشان دهد .شما ممکن است یک بافت باقیمانده در سیستم تولیدمثلی داشته باشید که احتمالا” باید خارج یا کورتاژ شود (D & C)یا درمان های methotrexate برای ازبین بردن آن انجام شود. پزشک شما می تواند بهترین درمان را پیشنهاد کند برای ازبین بردن این بافت .

درابتدا شما تحت درمان قرار می گیرید بدور ازهرگونه ریسک ناشی ازخونریزی، ازدست دادن هوشیاری یا فقر آهن. بافت باقیمانده دربعضی موارد دچار عفونت می شود.

اولین پریود بعد از سقط

آیا پریودی بعد از یک سقط جنین طبیعی هست؟

دراکثر موارد، هیچ علتی برای آگاهی بیش از دوماه وجودندارد، چون شما پس از سقط جنین پریود خواهیدشد.گرچه بعضی خانم ها با علائم Asherman  (زخم یا چسبندگی در رحم) بهمراه عواملی از سقط جنین های مکرر و نازایی روبرو می شوند.

اگر پریودها نامنظم باشند چطور؟

پریودهای نامنظم بعد از سقط جنین سخت اتفاق می افتد . شما احساس فشار روانی شدیدی از بارداری خواهید داشت. این جریان روشن، سنگین غیرقابل تعیین است وقتی شما خونریزی داشته باشید

نوشته های مرتبط

دلایل پریود های نامنظم پس از سقط جنین: اولین پریود بعد از سقط

1)بدن شما سعی دارد از لخته یا بافت باقیمانده در رحم خلاص شود. اگر شما سقط داشته باشید در مرحله اول بارداری اگر آن به شکل پریود عادی باشد شما متوجه نخواهید شد که آن سقط است. ولی اگر سقط در مرحله آخر بارداری باشد ، پریود همراه با خروج لخته و بافت یا جفت است.

2)شما پریود غیرعادی قبل از بارداری داشتید. درصورتیکه دوره پریودتان قبل از بارداری نامنظم بوده باشد، شانس زیادی است که بعد از سقط به همین منوال باشد. ولی، اگر پریود شما قبل از بارداری منظم بوده  فورا” با پزشکتان مشورت کنید.

3)دیگر تخمک گذاری نمی کنید. معمولا” هنگام تخمک گذاری لایه رحم نازک می شود . اگر تخمگ گذاری انجام نشود ، جداره رحم ضخیم می شود و باعث خونریزی می گردد دقیقا” مانند پریودضعیف یا شدید.

4)شما لاغر یا چاق و فربه باشید. پریود غرعادی /نامنظم ممکن است به وزن شما بستگی داشته باشد. اگر خانمی بدلیل رژیم یا ورزش للاغر باشد ممکن است دیگر پریود نداشته باشد.

علت دیر پریود شدن بعد از سقط

5)ممکن است دوباره پریود شوید. درصورتیکه بعد از دوماه پریود نشوید، ممکن است دوباره پریود شوید. دراین مورد با پزشکتان مشورت کنید.

کنار آمدن با ناملایمات احساسی حین انتظار برای قاعدگی بعد از سقط جنین طبیعی است که ازنظر احساسی بعد از سقط تزلزل داشته باشید و این مخرب است .

1)پذیرفتن علائمPMS : شما علائم قبل از پریود یا قاعدگی را خواهید داشت مثل کج خلقی، سستی ، که طی این دوره بسیار متداول است . شما با دقت به این علائم احساس می کنید زمان پریود است.

2)بدنتان را دراختیار بگیرید: مهم است بدنتان را وادارکنید پس از سقط جنین پریود داشته باشد. شکم و رحم -تان را با روغن نارگیل ماساژ بدهید. از بدنتان مراقبت کنید درچنین شرایط سختی، بهترین راه را برای اختیار گرفتن بدنتان پیدا کنید. وادارش کنید شروع به پریود نماید و آن می شنود زمانیکه شما با آرامش به او بگویید.

3)به رویاهایتان بنگرید: قبل از پریود ،پس از سقط به آرزوها یا رویاهایتان توجه کنید که کمک می کند ازنظر جسمی و فکری قوی شوید. رویا هایتان روشن باشند و شما می توانید تحقق ببخشید به آنها.

بارداری بعد از سقط بدون پریود شدن

بعد از سقط به خودتان کمک کنید: زمان می برد تا بدنتان پس از سقط بهبود پیدا کند. گرچه، شما به تسریع بهبودی می توانید کمک کنید.

1)قبل از تلاش مجدد به بدنتان فرصت دهید . چند هفته به بدنتان فرصت دهید قبل از بارداری مجدد. این کار احتمال سقط دوباره را پایین می آورد .

2)استراحت و رژیم تان را متعادل کنید: به بدنتان رژیم لازم را بدهید تا سریعتر بهبود پیدا کند. شما می توانید از ویتامین های تجویز شده پزشکتان استفاده کنید. و به اندازه کافی استراحت داشته باشید.

3)پس از سقط با دکتر در تماس باشید. پزشکتان تمریناتی فیزیکی می دهد تا علل سقط را چک کند. این کار کمک بزرگی به  بارداری دوباره می کند.شمما ابتدا باید علت سقط را پیدا کنید و دوباره تصمیم به مادر شدن بگیرید.

باردارشدن پس ازسقط :

اکثر خانم ها بارداری سالم دارند بعد از سقط جنین درصورتیکه سقط علت جدی ای نداشته باشد. حدود 1% یا 2% خانم ها دوبار سقط دارند . برای افرادیکه بیش از دوبار سقط داشته باشند پزشک  آزمایشات مخصوصی می دهد . بدن شما سریعا” بهبود پیدا می کند بعد از سقط. ولی زمانیکه سعی می کنید باردار شویدحالت احساسی شما بیشتر کمک می کند تا حالت جسمانی .حالت احساسی مثل غمگینی، عصبانیت و گناه ودرنهایت با پزشکتان در مورد زمان مناسب بارداری مشورت کنید.

اگر یکبار سقط داشتید طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی زن باید شش ماه قبل از بارداری مجدد ، منتظر بماند. گرچه هیچ گواه روشنی دراین مورد نیست، ولی خانم هایی که زودتر باردر می شوند احتمال سقط بیشتری دارند .

درصورتیکه دوبار یا دفعات  سقط داشته باشید باید علل آن و زمان مناسب بارداری دوباره ، مشخص شود . دکتر تستهای خاصی انجام خواهد داد مثل تستهای ژنتیک کروموزومی و تستهای تصویری (برای مشکلات رحمی ) .اولین پریود بعد از سقط

اگر بارداری مولار داشته باشید- در بارداری مولار رحم یک تومور را پرورش می دهد ، و جفت سریعا”با تعدادی سلول یا سیست رشد می کند . با پزشکتان مشورت کنید . دراینصورت شاید لازم باشد شش ماه تا یکسال بعد از سقط جنین ،منتظر بمانید.

آیا می شود درحین بارداری پریود شد؟

اولین پریود بعد از سقط

به احتمال زیاد امکان پریود درحین بارداری هست. این بدلیل این است که  جنین  درحال رشد نیاز به خون و مواد مغذی دارد تا رشد کند. تنها درمورد بارداری اکتوپیک /ectopic جاییکه تخمک به جداره رحم نچسبیده باشد ، اتفاق می افتد، درنتیجه جنین به دیواره رحم نچسبیده و این باعث قاعدگی می شود.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک