بارداری با ای یو دی(احتمال سقط جنین18%)

بارداری با ای یو دی :بارداری با آی يو دی زنانی که با IUD باردار شده اند بیشتر احتمال به miscarry یا سقط جنین دارند. میزان سقط جنین  با استفاده از آی یو دی حدود 18 تا 20 درصد است. باگر آي يو دي خود را در دوران بارداری قرار دهید، میزان سقط جنین را به حدود 50 درصد افزایش می دهید. برداشتن آی يو دی در اوایل بارداری خطر سقط جنین را به حدود 25 درصد کاهش می دهد.

اما مهم است که روند برداشتن آی يو دی نیز می تواند باعث سقط جنین شود. اگر خطر سقط جنین شما پایین تر است و اگر آی يو دی خود را به محض تایید بارداری برداشته اید، خطر هنوز بيشتر از زنان بدون آی يو دی است.

بنابراین شما می توانید تصمیم آگاهانه در مورد نحوه ادامه حاملگی با آی يو دی بگیریدو از دکتر خود در مورد این خطرات بپرسید. هنگام استفاده از دستگاه IUD مسی، فرد استفاده کننده باید موارد زیر را در نظر داشته باشد:

بارداری با ای یو دیخانم باید در هر ماه و پس از پایان یافتن دوره ماهیانه خود، از وجود IUD مسی در داخل رحم خود اطمینان حاصل کنند. در واقع، آن ها باید بررسی کنند که آیا IUD هنوز هم در جای مناسب خود قرار دارد و یا نه.بارداری با ای یو دی

اگر شما به عنوان یک زن استفاده کننده از IUD مسی از بروز هر گونه نشانه ی غیرمعمول، مانند درد در قسمت پایین شکم و یا درد در هنگام مقاربت جنسی با همسر خود رنج می برید و یا ترشحات مهبلی (واژن) شما غیرعادی شده است، بلافاصله باید به پزشک مراجعه کنید.بارداری با ای یو دی

علاوه بر این موارد، اگر دوره ماهانه شما به عنوان یک خانم جوان با وجود IUD مسی در بدنتان، یک هفته عقب افتاده و یا الگوی خونریزی ماهانه شما غیرمعمول شده باشد، بلافاصله به یک دکتر مراجعه کنید و برای اطمینان بیشتر، تست حاملگی انجام دهید.

بارداری با ای یو دی

 بارداری و تولد زودرس با  آی یو دی

خروج IUD از محل در دوران بارداری احتمال زايمان زودرس را افزایش می دهد. زنانی که از IUDs  در طول بارداری خود استفاده می کنند تا چهار برابر بیشتر احتمال دارددچار زایمان زودرس نسبت به زنان بدون استفاده از IUD میشوند. اگر شما با ای يو دی هورمونی (Mirena Skyla یا Kyleena) حامله شده اید، آی يو دی به آرامی پروژسترون را در رحم آزاد می کند.

حاملگی نابجا با استفاده از آی يو دی

استفاده از IUDs یک عامل خطر برای آینده حاملگی نابجا (حاملگی که در آن تخم خارج از رحم جایگذاری می شود) در نظر گرفته می شود. در جمعيت عمومي حاملگی اکتوپیک حدود 2 درصد رخ می دهد. اما اگر شما باردار شده اید، در حالی که آی يو دی در محل است خطر ابتلا به داشتن حاملگی اکتوپیک بالاتر است. محدوده خطر که از 6 درصد به بالا به عنوان 50 درصد می باشد.

اگر بارداری در رحم شما باشد ، می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید سقط جنین داشته باشید.

 بارداری و عفونت با استفاده از آی یو دی

احتمالا عفونت در زنانی که از IUDs استفاده می کنند همیشه می تواند رخ دهد. زنانی که از IUDs در دوران بارداری استفاده می کنند شانس عفونت های داخل رحمی سپسيس و سپتیک سه ماهه دوم واز دست دادن جنين را افزایش می دهد. سپسیس یک بیماری پزشکی بالقوه خطرناک یا کشنده است — اکثر موارد سپسيس به دلیل عفونت های باکتریایی است.

آیا خطری برای حفظ بارداری با آی يو دی وجود دارد؟

IUD کمی بیشتر احتمال دارد که خارج از رحم باشد یا در خارج از رحم رخ دهد. حاملگی خارج رحمی گاهی در لوله های فالوپ شکل می گیرد .

اگر بارداری  برداشته نشود ، لوله ها می توانند ترکیده و باعث خونریزی تهدید کننده زندگی شوند.

نوشته های مرتبط

یک حاملگی خارج رحمی که خارج از لوله فالوپ اتفاق می افتد – به عنوان مثال در دهانه رحم رحم – بعید است بدون خطر سلامتی کلی شما رشد کند.

سایر خطرات مرتبط با بارداری با آی يو دی عبارتند از:

  • سقط جنین ، که هنگام پایان بارداری در طی 20 هفته اول رخ می دهد
  • زایمان زودرس ، قبل از 37 ام هفته از بارداری
  • پارگی زودرس غشاها ، کیسه آمنیوتیک قبل از شروع زایمان
  • قطع جفت ، یعنی زمانی که جفت به طور جزئی یا کامل از دیواره رحم جدا شود
  • عفونت لگن
  • وزن کم هنگام تولد ، که هنگام تولد نوزاد با کمتر از 5 پوند ، 8 اونس رخ می دهد

همچنین ممکن است که قرار گرفتن در معرض هورمون ها در IUD های خاص ممکن است بر بارداری تأثیر بگذارد.

گزارش هایی از ناهنجاری های مادرزادی در زایمان زنده گزارش شده است. به عنوان مثال ، قرار گرفتن در معرض افزایش سطح پروژستین با “افزایش مردانگی دستگاه تناسلی خارجی” در جنین های پسر

بارداری با ای یو دی

سقط جنین در بارداری با ای یو دی

می توانید قرص سقط جنین را قبل از هفته 10 بارداری مصرف کنید. سقط جنین پزشکی در هفته یا بعد از هفته 10 بارداری وجود دارد.

بسته به جایی که زندگی می کنید ، قبل از هفته 20 تا 24 بارداری باید سقط جنین انجام شود.

استفاده زنان حامله از IUD در محل برای برداشتن آن در سه ماهه اول بارداری خود در معرض خطر بیشتری از سپتیک دوم و سقط سه ماهه اول جنين هستند. بسیاری از این زیان های سپتیک ناخوشایند هستند و در برخی موارد می تواند مربوط به ناباروری بعدی شود.

زمانی که IUD در طی بارداری برداشته شود در نهایت، ، مرگ و میر مادر در سه ماهه دوم بارداري به علت عفونت گزارش شده است که البته بسیار نادر است.

آشنایی با خطرات احتمالی و عوارض مربوط به حاملگی با هنگام استفاده از آی يو دی می تواند قریب به اتفاق به قربانیان منجر شود . برخی از زنان با  IUDs  و بارداریهای کاملا موفق گزارش شده است.

متاسفانه، عوارض بالقوه ادامه بارداری در آی يو دی جدی و واقعی است. صادقانه با دکتر خود در مورد بهترین راه برای مدیریت بارداری مشورت و تحقیق کنید. این باعث می شود شما احساس اعتماد به نفس بیشتری در تصمیم گیری داشته باشید.

تحقیق درباره خطرات می تواند به مدیریت و تصمیم گیری در مورد بارداری در آی يو دی و کنترل بیشتر کمک کند. این خانم ها باید به علایمی مانند تب، علایم شبیه آنفولانزا، دردهای شکمی و خونریزی توجه داشته باشند.

چون اگر عفونت برای شان رخ دهد باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنند تا اقدامات ختم بارداری برای آنها انجام شود و هرچه زودتر درمان آنتی بیوتیکی را آغاز کنند.

باید دقت داشته باشیم این جور حاملگی‌ها در معرض خطر سقط خودبخود هستند. به همین دلیل به محض تشخیص بارداری بهتر است خانم باردار را معاینه کنیم و اگر نخ دستگاه قابل مشاهده بود، به آرامی اقدام به خروج آی.یو.دی نماییم.
پس از خروج دستگاه احتمال سقط بسیار کمتر می شود. اگر نخ آی.یو.دی دیده نشود با هدایت سونوگرافی و دستگاهی به نام هیستروسکوپ می‌توان اقدام به خروج آن کرد.
اگر به هر حال سقط خودبخود اتفاق بیفتد چون بسیار احتمال دارد که یک سقط عفونی در کار باشد ،تجویز آنتی‌بیوتیک مناسب ضروری است.  باید در چنین مواردی اقدامات پیشگیرانه برای شوک عفونی هم انجام شود.

در صورتی که به هیچ عنوان نتوان آی.یو.دی را خارج کرد، می‌توانیم اجازه بدهیم حاملگی ادامه پیدا کند. البته باید مراقبت‌های ویژه‌ای اعمال کنیم، زیرا احتمال زایمان زودرس در چنین افراد بارداری چهار برابر بیشتر خواهد بود.
به هر حال موارد زیادی بوده‌اند که نوزاد سالمی را به دنیا آوردند در حالی که آی.یو.دی در گوشه‌ای از رحم جا خوش کرده بود یا به جفت چسبیده بود.بارداری با ای یو دی

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک