برای سقط جنین سریع چی بخورم ؟چی کار کنم؟

برای سقط جنین سریع چی بخورم : زن و شوهر باید برای تولدیک  نوزاد هم از نظر فیزیکی و همچنین ذهنی امادگی داشته باشند در غیر این صورت بارداری از صمیم قلب پذیرفته نمی شود و این درسلامت روانی و جسمانی جنین و مادر نیز تاثیر می گذارد..

چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود

هیچ مدرکی مبنی بر کاهش میزان باروری بیماران پس از سقط جنین پزشکی وجود ندارد . یک مطالعه افزایش میزان بارداری را در زنان تحت عمل قرص سقط جنین در مقایسه با گروه شاهد با نرخ باروری پایین نشان داد

سقط جنین چیزی نیست که باید با عجله انجام شود. همیشه باید به اندازه نیاز خود وقت بگذارید تا تصمیم خود را در نظر بگیرید. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما مجبور شوید منتظر بمانید تا درمان مورد نظر خود را انجام دهید.

شما ممکن است از علائم بارداری رنج ببرید ، نزدیک به محدودیت زمانی برای سقط جنین مورد نظر شما باشد ، یا به سادگی یک سبک زندگی بسیار شلوغ داشته باشید.

با این حال ، این به شما بستگی دارد. شما مسئول مراقبت خود هستید و می توانید به اندازه و یا زمان مورد نیاز برای تصمیم گیری خود وقت بگیرید. چقدر زود فهمیدید که باردار هستید؟ آیا قبل از انجام آزمایش یا مراجعه به پزشک صبر کردید؟

سقط جنین را می توان به محض اطلاع از بارداری انجام داد. در بیشتر موارد ، این بعد از اولین قاعدگی فراموش شده در 4 هفته خواهد بود. با این حال ، بسیاری از خانم ها قبل از انجام آزمایش بارداری یا مراجعه به کلینیک ، کمی بیشتر صبر می کنند. حدود 80٪ در 10 هفته اول بارداری با پزشک صحبت می کنند.

چه ورزش هایی باعث سقط جنین می شود

تغذیه با شیر مادر در طول سقط جنین

اگر دردوران شیردهی هستید سقط جنین با قرص ،کمی از میزوپروستول ها در شیر مادرخواهد ماند و ممکن است نوزاد کمی اسهال بگیرد.

برای سقط جنین سریع چی بخورم

سقط جنین با متوترکسات

داروی دیگری است که می توان به جای میزوپروستول یا سایتوتک استفاده کرد. این داروغلب در ایالات متحده استفاده نمی شود زیرا میزوپروستول تا حدودی موثر تر و سریعتروایمن تر است.

سقط جنین در اولین هفته بارداری

چه کارهایی باعث سقط جنین میشود

ویتامین C : با تحریک تولید استروژن و جلوگیری از تولید پروژسترون باعث سقط جنین در هفته 2تا6بارداری میشود.

برای به دست آوردن مزایای ویتامین C برای سقط جنین طبیعی، مصرف میوه ها و سبزیجات که حاوی ویتامین C هستند مانند پرتقال، فلفل، سبزیجات برگ سبز تیره، میوه کیوی، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، نخود فرنگی، و غیره.

اگر شما از بیماری سنگ کلیه رنج می برید غذاهای ویتامین C ممکن است بیماری را بدتر کند.

شما فقط باید 10 تا 12 گرم از ویتامین C روزانه مصرف کنید. خونریزی به طور کلی در 3 تا 6 روز مصرف ویتامین C شروع می شود اگردر 6 روزاول شروع نشد، شما باید روش های دیگر سقط جنین طبیعی را امتحان کنید

استفاده از ملین ها

استفاده از مسهل ممکن است باعث القای سقط جنین شود .

سقط جنین با قرص آسپرین

مصرف 5 تا 6 قرص در روز با آب برای سقط جنین طبیعی همراه با سایر روش های سقط جنین طبیعی لازم است. برای موفقیت، شما نیاز به  آووکادو، میخک، جعفری، قهوه، زنجبیل، و انجیر در رژیم غذایی روزانه خود دارید.

ارتباط جنسی

رابطه جنسی چندبار در روزمی تواند به سقط جنین  کمک کند.

ورزش شدید

ورزش شدید اغلب به سقط جنین منجر می شود. در واقع تمریناتی مانند بلند کردن وزنه و بالا رفتن از پله میتواند سقط جنین طبیعی را انجام ده

هنگامی که شما حامله هستید، مهم است که اطمینان حاصل شود که شما در حال خوردن مواد غذایی مناسب و اجتناب از آنهایی هستید که به طور بالقوه برای شما و کودک شما خطرناک است.

در حالی که اکثرموادغذایی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای یک بارداری سالم است برخی  به طور بالقوه می تواند باعث سقط جنین شود .

برای سقط جنین سریع چی بخورم

خوردن چه چیزهایی باعث سقط سریع جنین میشود

غذایی که باعث سقط جنین سریع در اوایل بارداری می شود .

1- آناناس

آب آناناس می تواندباعث سقط جنین در چند ماه اول بارداری شود. میوه های گرمسیری شامل بروملین، می تواند پوشش داخلی رحم را نرم کرده و در نتیجه سقط جنین شود. متخصصان مراقبت های بهداشتی توصیه میکنندکه آناناس حاوی مواد مغذی مفید بوده و باید در سه ماهه اول بارداری اجتناب شود.

2-پاپایا

پاپایا از مواد مغذی بسیار بالا است، و این میوه نیز برای زنان باردار در سه ماهه اول خطرناک است. ویتامین ها و مواد معدنی همان قدر که به طور معمول برای سلامت شما مفید است همچنین می تواندسبب سقط جنین در برخی از زنان شود.

3- لیچی

به علت گرفتگی عضلات شکم و خونریزی، می تواند به سقط جنین در اوایل بارداری منجر شود.

4- سیب زمینی جوانه زده

جوانه سبزسیب زمینی به طور بالقوه برای جنین شما خطرناک است. این جوانه  حاوی سولانین، یک سم است که می تواند به رشد منفی و منجر به سقط جنین شود.

5- سیب وحشی

تصور غلط رایج این است که خوردن سیب وحشی می تواند نشانه های مرتبط با ویار صبحگاهی را تسهیل کند،اما این میوه حاوی آنزیمهایی است که به طور بالقوه به نوزاد متولد نشده ضررمیرساند.خوردن سیب وحشی می تواند باعث  انقباضات اولیه رحمی شودو نه تنها می تواند باعث سقط جنین در اوایل، همچنین می توانید به تولد زودرس بعد از آن در دوران بارداری منجر شود.

6- هلو

این میوه می تواند باعث درد و خونریزی، همراه با سقط جنین در اوایل بارداری میشود.

7- تخم مرغ خام و گوشت

خوردن گوشت خام خطرناک است،و می تواند باعث ناراحتی معده و همچنین اثرات منفی برجنین شما شود.

8- پنیر نرم

برای برخی از زنان بارداراجتناب از این مواد غذایی فوق العاده می تواند مشکل باشد ، اما آنزیم موجود در شیر غیر پاستوریزه می تواند به طور بالقوه برای جنین شما خطرناک است.

برای سقط جنین سریع چی بخورم

نوشته های مرتبط

9- مواد غذایی کنسروی واب میوه

مواد غذایی کنسروی  وآب میوه صنعتی ممکن است مناسب و راحت تر از فشردن خود میوه باشد، اما همچنین می تواندباعث سقط جنین در دوران بارداری شود. مواد غذایی کنسروی معمولا حاوی مقادیر کم از E.coli است که می تواند به طور بالقوه برای جنین خطرناک باشد.

10- آلوئه ورا

می تواندباعث خونریزی لگنی و سقط زودرس شود.

11- جو

مشخص شده است که زنان بارداری که جومصرف کرده اند اغلب دچارانقباضات عضلانی در رحم می شود.

12-جگر

جگر حیوانات یک غذای محبوب در بسیاری از مناطق جهان است، وبه علت مقادیر بالایی از پروتئین و ویتامین A ونیز کلسترول بالا می تواند در زنان باردار خطرناک باشد،جگرهمچنین دارای سموم طبیعی است که می تواند برای جنین خطرناک باشد، و در نتیجه سقط جنین در سه ماهه اول بارداری شود.

روش های سقط جنین سریع خانگی

13- خربزه تلخ

این میوه سرشاراز ویتامین B، آهن، منیزیم، روی، پتاسیم، و دیگر مواد معدنی ضروری بسیار بالا است. قادر به بهبود سیستم ایمنی بدن و سلامت عمومی وهمچنین می تواند باعث  انقباضات و خونریزی شود.

14- غذاهای دریایی

این مواد غذایی فوق العاده است به طور کلی  متخصصان مراقبت های بهداشتی برای کودکان و بزرگسالان توصیه می کنند، و غنی از اسیدهای چرب امگا 3 سالم است. در حالی که ماهی تازه و غذاهای دریایی می تواند باعث بهبود سلامت قلب و عروق شود، حاوی جیوه است که می تواند برای نوزاد متولد نشده  مضرباشد. جیوه می تواند منجر به سقط جنین در اوایل بارداری شود.

چگونه بفهمیم که سقط جنین انجام شده؟

اگر احساس می کنید که دچار سقط جنین شده اید ، خیلی مهم است که با پزشک خود تماس بگیرید و خود تشخیصی ندهید.

خونریزی و دل درد داشتید. خونریزی بخش مهمی از سقط جنین پزشکی است – اینگونه است که بافت جنین از بدن خارج می شود و دل درد برای بازگشت رحم به اندازه طبیعی خود ضروری است.  یک پد گرمایش نیز می تواند کمک بزرگی باشد.

خونریزی باید از 1 – 4 ساعت پس از مصرف سایتوتک میزوپروستول شروع شود. بعضی اوقات ممکن است بعد از میزوپروستول 24 تا 72 ساعت طول بکشد ، اما اگر خونریزی بعد از 72 ساعت وجود نداشته باشد ، سقط جنین مؤثر نیست.

این می تواند به این دلیل باشد که قرص به درستی مصرف نشده یا ، شما حاملگی خارج رحمی دارید یا در وهله اول باردار نبوده اید.

طبیعی است که خونریزی از پریود شما سنگین تر باشد و برای خونریزی لخته های بزرگ در آن باشد.

. خونریزی معمولاً 2-5 ساعت پس از میزوپروستول شروع می شود و طی 24 ساعت کند می شود. ممکن است تا 4 هفته ادامه یابد ، اما این خطرناک نیست مگر اینکه شدید باشد بیش از 2 یا 3 پد که هر ساعت بیش از 2 یا 3 ساعت استفاده می شود. اگر این مسئله را تجربه کردید ، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

پرچم های قرمز دیگر شامل درد شکمی است که بعد از مصرف مسکن ها برطرف نمی شود ، تب که بیش از 24 ساعت به طول می انجامد یا هر نوع ترشحات واژینال که برای شما غیر طبیعی است.

مهمترین کاری که می توانید بعد از سقط جنین انجام دهید گوش دادن به بدن است ، به خصوص در هنگام خونریزی و گرفتگی. به هر چیزی که احساس صحیح نداشته باشد توجه کنید ، در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که می دانید چگونه سقط جنین پزشکی کار می کند و چه انتظاری دارید. با خودت مهربان باش. شما سزاوار احساس امنیت و حمایت هستید.

آیا من سقط جنین کردم؟ چه احساسی دارد؟برای سقط جنین سریع چی بخورم

اگر باردار هستید و نگران سقط جنین هستید ، به یاد داشته باشید که هر زن – و حتی هر بارداری – متفاوت است. به عنوان مثال:

اگر سقط قبلی وجود داشته باشد که شامل گرفتگی زیادی می شود و اکنون در بارداری فعلی دچار گرفتگی شدید می شوید ، ممکن است بدترین وضعیت را به عهده بگیرید – اما این علامت همیشه به معنای سقط جنین نیست.

با توجه به همه اینها ، بیایید نگاهی دقیق تر به این بینیم که یک سقط جنین چگونه می تواند احساس شود.

اگر فکر می کنید که دچار سقط جنین شده اید ، با ارائه دهنده پزشکی خود تماس بگیرید. آنها می توانند آزمایش هایی را برای تعیین سلامتی و سلامتی کودک شما انجام دهند.

برای سقط جنین سریع چی بخورم

سقط جنین در سه ماهه اول: برای سقط جنین سریع چی بخورم

بیشترین سقط جنین در 13 هفته اول بارداری رخ می دهد و اجتناب ناپذیر است. اگرچه این دلهره آور است ، مهم است بدانید که این بدان معناست که شما یا شریکزندگی تان برای ایجاد آن احتمالاً کاری نکرده اید .

شایع ترین علت سقط جنین در این مدت ، ناهنجاری کروموزومی در DNA است. دلایل دیگر ، نادرتر از موارد سقط جنین در سه ماهه اول شامل موارد زیر است:

 • عوامل هورمونی
 • سلامت مادری
 • قرار گرفتن در معرض مواد سمی

اگر در سه ماهه اول سقط جنین دارید ، ممکن است احساس کنید:

روش سقط جنین در ۱۵ هفتگی

 • کمردرد میزان این امر می تواند تا حد زیادی در زن متفاوت باشد ، اما اغلب بدتر از گرفتگی ماهانه عادی است.
 • مخاطی به رنگ صورتی سفید که از واژن بیرون می آید.
 • انقباضات لگن. ما نمی توانیم این حرف را به اندازه کافی بگوییم: هرچند با هر چیز دیگر ، میزان این امر می تواند تفاوت زیادی از زنان داشته باشد. برخی از خانمها گزارش می کنند که هر 5 تا 20 دقیقه انقباضات در سطح کار را تجربه می کنند ، در حالی که برخی دیگر در دوران سقط خود از بروز انقباضات گزارش نمی کنند.
 • خونریزی قرمز قهوه ای یا روشن با گرفتگی یا بدون گرفتگی. اما برخی از خونریزی ها  در بارداری های عادی بسیار نادر نیست. در یک مطالعه ، فقط 12 درصد از زنان با خونریزی در سه ماهه اول سقط جنین را تجربه کردند.
 • کاهش ناگهانی علائم بارداری مانند حالت تهوع یا درد پستان. اما بخاطر داشته باشید که این علائم – خصوصاً حالت تهوع – به طور معمول در سه ماهه دوم بارداری کاملاً عادی کاهش می یابد.
 • اسهال و درد شکم.

همچنین ممکن است احساس هیچ چیز غیرعادی نباشد. یک حاملگی شیمیایی هنگامی اتفاق می افتد که حاملگی آنقدر زود از بین رفته باشد که خونریزی در زمان دوره مورد انتظار شما رخ دهد.

و در آخر اینکه ممکن است علائم جسمی شما در صورت سقط جنین از بین برود. این در شرایطی است که ضربان قلب جنین بدون اطلاع شما متوقف می شود ، اما شما از نظر جسمی دچار اشتباه نمی شوید.

سقط جنین از دست رفته – که به آن سقط جنین خاموش نیز گفته می شود یا از نظر پزشکی “سقط جنین از دست رفته” خوانده می شود – معمولاً پس از تایید بارداری ، در سونوگرافی پیگیری معمول مشاهده می شود. بعضی اوقات ، اندازه گیری های رشد حتی ممکن است نشان دهنده این باشد که ضربان قلب جنین هفته ها قبل متوقف شده است – به عنوان مثال ، اگر 11 هفته باردار هستید اما سن جنین 7 هفته اندازه گیری می شود .

روش سقط جنین در 18 هفتگی

سقط جنین در سه ماهه دوم :برای سقط جنین سریع چی بخورم

سقط سه ماهه دوم نادر است . در حقیقت ، هنگامی که 20 هفته تمام شد ، از دست رفتن بارداری به عنوان سقط جنین یاد نمی شود – بلکه بیشتر در یک دقیقه انجام می شود.

علل شایع سقط جنین در سه ماهه دوم شامل موارد زیر است:برای سقط جنین سریع چی بخورم

 • ناهنجاری های کروموزومی
 • نارسایی دهانه رحم ، مانند یک دهانه رحم کوتاه یا ناقص
 • استفاده مواد مخدر
 • عفونتهای مادر

یکی از عوارض احتمالی گردن رحم بی کفایت ، زایمان زودرس است. به همین دلیل ، ممکن است با سقط جنین در سه ماهه اول ، احساس ضعف شدیدتری نسبت به آنچه داشته باشید. اگر دچار خونریزی و گرفتگی شدید هستید ، این بدان معنی است که دهانه رحم در حال باز شدن است و انقباضات دنبال می شود.

سقط جنین ۴ ماهه با قرص سایتوتک

سقط جنین در سه ماهه سوم

از دست دادن حاملگی در سه ماهه سوم به عنوان سقط جنین یاد نمی شود. در عوض ، آن را به عنوان مرده زایی می نامند.

اگر در این مرحله احساس کنید یا موارد زیر را دارید ، سریعاً با بیمارستان خود تماس بگیرید – یا سریعاً به ER مراجعه کنید:

 • از بین رفتن قابل توجهی خون واژن
 • درد یا گرفتگی در ناحیه واژن
 • حرکات کودک کمتر است

انجام دادن تعداد ضربات روزانه در سه ماهه سوم می تواند مفید باشد تا بتواند احساس کند که کودک شما چند بار حرکت می کند و به عنوان روشی برای توجه به نظر می رسد که اگر حرکات در حال کاهش است. برای سقط جنین سریع چی بخورم

instagram banner
10 دیدگاه ها
 1. Zahra می گوید

  چی بخورم بچم سقط شه عقدم هرچی زود تر جواب بدین خواهش میکنم

 2. سیمین می گوید

  سلام من ۴ هفتمهبرای سقط جنین قرص سایتوتک استفاده کردم کلی ورزش کردم ولی حتی خونریزی هم ندارم باید چیکار کنم؟

 3. لیلی می گوید

  سلام وقت بخیر میشه لطفا بگین برای سقط جنین چند دو هفته ای چی کار باید کرد !!

 4. ندا می گوید

  سلام برا سقط جنین یک ماهه میشه بگید چکار کنم ممنونلطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر می گوید

   بهترین راه قرص سایتوتک

   1. عبداللهی می گوید

    قرص سایتوتک رو اقای دکتر از کجا پیدا کنیم تو داروخونه ها میشه پیدا کرد؟

    1. دکتر می گوید

     خیر داروخاانه ها ندارند باید اینجا سفارش بدید

    2. آذر می گوید

     سلام برای بین ۴ و ۵هفته ام میشه قرص سایتوتک مصرف کنم آیا جنین سقط میشه اگه مصرف کنم؟

 5. محمدی می گوید

  سلام وقت بخیر برای سقط جنین ۲ماه چیکارکنم

 6. سیما می گوید

  سلام برای سقط جنین یک ماهه چیکارکنیم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک