بیماری مقعد فیسچول زگیل بواسیر (* )

بیماری مقعد فیسچول زگیل بواسیر: رابطه جنسی مقعد یک عمل بسیار رایج در بین همجنسگراها ، دوجنسگراها است. دانستن خطرات و چگونگی لذت بردن از رابطه جنسی مقعدی برای زندگی سالم جنسی بسیار مهم است.

واقعیت این است: خیلی چیزها در آنجا پایین می رود. بسیاری از شرایط می تواند به غیر از HIV ، سوزاک ، کلامیدیا و سفلیس ، سلامت مقعد شما را تحت تأثیر قرار دهد. کلینیک هایی مانند درب قرمز در مینیاپولیس و کلینیک 555 در سنت پل مفید و دوستانه همجنسگرا هستند.

انتظار برای دیدن این که آیا علائم از بین می رود فقط ممکن است یک وضعیت ناخوشایند را طولانی تر کند و یا یک اعتماد به نفس کاذب را به شما القا کند که شما در هنگام ابتلا به عفونت مقاربتی (STI) ندارید.

پیشگیری خوب فقط به معنای پرهیز از مشکلات سلامتی نیست بلکه به معنای سریع مقابله با این مشکلات است ، قبل از اینکه آنها بدتر شوند. اگر انتهای عقب شما را نگران کرده است ، آن کمرویی را بلعید و برای مراجعه به پزشک وقت ملاقات بگذارید.

مقعد

گذشته از HIV و STI ، چه چیزی می تواند یک لب به لب خوشحال و سالم را مختل کند؟ در اینجا سریعاً از شرایط سلامتی که می تواند در داخل دیوارهای گرم و دنج زباله شما ایجاد شود ، آمده است:

1-خارش مقعد : بیماری مقعد فیسچول زگیل بواسیر
به معنای پوستی در اطراف  مقعد است. درجه می تواند از خارش گاه به گاه تا خارش شدید جایی که پوست خود را خراشیده اید متفاوت باشد تا خونریزی آن متفاوت باشد.

علل: خارش مقعد می تواند به دلیل هر تعداد چیز ایجاد شود: رژیم غذایی ، مواد شوینده لباسشویی ، صابون ، عطر ، انگل یا قارچ. انواع خاصی از آلرژی های لاتکس و لوب نیز می توانند باعث خارش مقعد شوند.

درمان: بیشتر اوقات ، تغییر در زندگی روزمره – مانند انواع مواد غذایی که می خورید یا انواع پاک کننده های خانگی استفاده می کنید – به کاهش علائم کمک می کند. به طور معمول ، با تغییرات نامناسب سبک زندگی از بین می رود ، اما اگر همچنان ادامه داشته باشد ، زمانی را برای صحبت با پزشک خود برنامه ریزی کنید.

مقعد

فیستول مقعد

A fistula-in-ano یک لوله کوچک و غیر طبیعی است که قسمت داخلی روده شما را با پوست خارج متصل می کند ، که معمولی نیست اما می تواند ناشی از آسیب های جسمی ، عفونت ، ژنتیک یا بیماری های خاص باشد. این بیماری اغلب آلوده است و باعث می شود چرک و خون تخلیه شود.

اغلب حداقل است و فقط ممکن است متوجه لکه در لباس زیر شوید. اغلب اوقات متوجه جوش می شوید ، هرچند که گاهی اوقات عفونت می تواند با کمی درد و تورم همراه باشد. ترکیدن جوش می تواند تا زمانی که دوباره شروع به کار کند ، این بیماری را تسکین می دهد.

علل: فیستول در اثر عفونت در غدد مقعد شما ایجاد می شود ، غالباً وقتی قطعه مدفوع در غدد گرفتار می شود. اگر عفونت به خودی خود برطرف نشود ، می تواند بافت های اطراف مقعد را تا زمانی که پوست خارجی خود را ترک کند ، از بین ببرد. اگر عفونت بسیار شدید باشد ، یا در صورت عدم پوسیدگی پوست از بین برود ، می توانید به یک آبسه تحتانی مبتلا شوید ، یک وضعیت شدید که نیاز به معالجه پزشکی دارد.

درمان: در کوتاه مدت ، می توانید شرایط را با خیساندن در حمام گرم درمان کنید. در درازمدت برای پاک کردن عفونت و اجازه بهبودی بافت ، به عمل جراحی نیاز است. آرام باشید. حتی اگر جراحی ممکن است زخم قابل توجهی ایجاد کند ، معمولاً بدون زخم بهبود می یابد.

زگیل تناسلی (HPV)مقعد
مقعدبیش از نیمی از مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند ، ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV ، ویروسی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود ، دارند. این تعداد در مردان مثبت HIV حتی بیشتر است. نود درصد از افراد مبتلا به HIV نیز HPV دارند. در حقیقت ، HPV یکی از شایع ترین عفونت های منتقله از راه جنسی (STI) است.

نوشته های مرتبط

علل: HPV از طریق تماس مستقیم با پوست شخصی که آلوده است ، پخش می شود. این بدان معناست که HPV حتی اگر شما رابطه جنسی درونی نداشته باشید می توانید انتقال دهید. از آنجا که ویروس می تواند در پوست موجود در کبد ، مقعد و آلت تناسلی شما زندگی کند ، یک کاندوم همیشه نمی تواند شما را از HPV محافظت کند.

تشخیص و درمان: ارائه دهنده خدمات درمانی شما می تواند با دیدن عمق سوراخ خود به شما مبتلا شده باشد یا خیر. درمان زگیل مقعد می تواند از کرم موضعی تا جراحی باشد. هیچ راهی برای از بین بردن ویروس HPV که باعث ایجاد زگیل می شود وجود ندارد.

اگر آن را حمل می کنید و در معرض شیوع آن هستید ، درمان یک راه حل ضروری اما موقت است. به احتمال زیاد دوباره آنها را خواهید دید. زگیل های درمان نشده می توانند بزرگتر و بزرگتر شوند تا زمانی که مانند دیوانه خونریزی و صدمه ببینند. در صورت عدم درمان حتی می توانند باعث ایجاد سرطان مقعد شوند.

مهم نیست چقدر بد است یا چند بار دیگر برمی گردد ، به یاد داشته باشید که تنها نیستید. HPV بسیار متداول و بسیار قابل درمان است تا زمانی که با ارائه دهنده خدمات درمانی خود در ارتباط باشید و توصیه های درمانی وی را دنبال کنید.

بواسیر مقعد

هموروئید مجموعه ای از رگ های غیر طبیعی رقیق شده داخل روده است.

علل: بیش از نیمی از آمریکایی ها آنها را دارند. این بیماری ها ناشی از رژیم های غذایی کم فیبر و پرچرب هستند که باعث ایجاد مدفوع سخت تر می شود و این فشار بیشتری به رکتوم تحتانی شما وارد می شود. در حالی که رابطه جنسی مقعد باعث بواسیر نمی شود ، بواسیر قطعاً می تواند رابطه جنسی دردناک تر مقعد را ایجاد کند ، بنابراین حتماً معالجه کنید.

درمان: از طریق رژیم همراه با فیبر مناسب در رژیم غذایی شما. حمام گرم برای شل کردن مدفوع نیز مفید است.

Molluscum Contagiosum مقعد : بیماری مقعد فیسچول زگیل بواسیر
Molluscum contagiosum یک عفونت مسری پوست است که در اثر ویروس ایجاد می شود.

علل: هنگامی که ویروس moluscum در طول رابطه یا حتی از طریق تماس نزدیک غیر جنسی بر روی پوست شما فرود می آید ، شروع به تولید مثل می کند. در طی یک یا سه ماه ، یک جوش اندازه ای سنجاقک با مرکز دهانه ظاهر می شود. معمولاً می توانید یک مرکز پنیر سفید را در زیر دهانه مشاهده کنید.

مقعد یکی از شایع ترین نقاط عفونت است ، اما این جوش ها اغلب در قسمت داخلی ران ، کشاله ران ، دستگاه تناسلی و پایین شکم نیز دیده می شود. افرادی که مبتلا به HIV هستند نیز ممکن است در معرض خطر شیوع عفونت در بدن قرار داشته باشند. بعضی اوقات عفونت به خودی خود از بین می رود ، اما در حالی که همچنان ادامه دارد ، می تواند در سایر نقاط بدن و افراد دیگر نیز گسترش یابد.

درمان و پیشگیری: هیچ داروی شناخته شده ای برای معالجه ورم ملاس وجود ندارد. متداول ترین روشهای درمانی شامل سوزش ، انجماد یا خراشیدن ضایعات است. بهترین راه برای پیشگیری از صدف این است که قبل از رابطه جنسی ، همسرتان را به طور کامل معاینه کنید.

آبسه مقعد 

: یک آبسه مستقیم به یک عفونت باکتریایی است که بیشتر در غدد کوچک داخل مقعد شما شروع می شود. با افزایش عفونت و گسترش در مناطق اطراف رکتوم ، درد بدتر می شود. حفره ای پر از چرک ایجاد می شود و پوست بالای آن قرمز و متورم می شود. عفونت می تواند به حدی شدید شود که شما دچار تب شدید و علائم دیگر عفونت شوید.

علل: بیشتر اوقات این حالت توسط باکتری های مدفوع که در غده های مقعد شما گرفتار می شوند ایجاد می شود و در موارد نادر ممکن است در اثر صدمات در هنگام رابطه جنسی ایجاد شود.

درمان: در صورت ابتلا زودهنگام ، می توان آنتی بیوتیک ها و مایعات گرم حمام را درمان کرد. اما اگر خیلی بزرگ شود ، ممکن است برای برداشتن کلی چرک مورد نیاز عمل جراحی باشد. بیماری مقعد فیسچول زگیل بواسیر

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.