تخلیه جوش سر سیاه

تخلیه جوش سر سیاه : جوش سر سیاه ها جوش هایی هستند که به سطح پوست می روند. وقتی که یک روزنه مسدود می شود و بسته میشود، آن را به عنوان یک شناخته شده سرسفید . اما وقتی قسمت بالا باز می شود ، یک سر سیاه شکل می گیرد.

اگر با جوش های سر سیاه سر و کار دارید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه از شر آنها و اطراف بینی خود خلاص شوید. در اینجا هشت گزینه وجود دارد که می توانید امتحان کنید. تخلیه جوش سر سیاه

تخلیه جوش سر سیاه

جوش های سر سیاه بینی شایع است. در حالی که آنها بی ضرر هستند ، می توانند آزار دهنده باشند. روزانه شستن صورت ، استفاده از ضد آفتاب بدون روغن و آزمایش نوارهای منافذ ، رتینولها یا محصولاتی که حاوی اسید سالیسیلیک اسید هستند ممکن است به خارج کردن آنها از بینی شما کمک کند.

جوش های سر سیاه یکی از شایع ترین و سرسخت ترین شرایط پوستی است. این نوع آکنه ها هنگامی شکل می گیرند که روغن (سبوم) و سلول های مرده پوست با هم ترکیب شوند و منافذ شما را مسدود کند.

بعضی اوقات ، تمیز کردن و لایه برداری ممکن است برای شل کردن پلاگین و بیرون کشیدن آن کافی باشد. اما اگر این پلاگین سخت شود ، یا دسترسی به آن خیلی عمیق باشد ، ممکن است شما نتوانید سرسیاه را به تنهایی حذف کنید.

خود برنزه کننده ممکن است سرهای سیاه را برجسته تر نشان دهد. اگر می خواهید سرسیاه را پاپ ، حذف یا استخراج کنید ، بهتر است یک حرفه ای را ببینید که دارای ابزارهای ضد عفونی شده باشد و از روش مناسب برای جلوگیری از جای زخم و سوزش بیشتر مطلع شوید.

جوش سر سیاه

1.روزی دو بار صورت خود را بشویید و بعد از ورزش

من مطمئن هستم که این اولین بار نیست که شنیده اید که شستن صورت به طور مرتب می تواند به آکنه کمک کند.

این ایده خوبی است که حتی صبح ها صورت خود را بشویید تا هرگونه کثیفی یا باکتری هایی که ممکن است شب ها روی صورت شما بوجود بیاید را از بین ببرید. همچنین می خواهید مطمئن شوید که مرتباً بالش های خود را شسته اید.

فقط مراقب باشید بیش از حد تمیز نشود ، که ممکن است باعث سفت شدن پوست شود و در واقع باعث می شود روغن بیشتری برای جبران آن ایجاد کند.

حتماً هرچه سریعتر بعد از ورزش بشویید. در صورت عدم دسترسی آسان به سینک ظرفشویی ، پاک کردن صورت بسیار عالی است.تخلیه جوش سر سیاه

ماسک سیاه برای جوش سر سیاه

2.نوارهای منافذ را امتحان کنید

همه ما تبلیغات را دیدیم که با زن خندان خوشحال می شود که سرهای سیاه را از بینی اش خارج کند. نوارهای منفذ به طور موقت لایه ای از پوست را جدا می کنند ، و با آن اغلب روغن اکسیده و کثیفی که باعث ایجاد جوش سر سیاه می شود ، به وجود می آید.

نوارهای منافذ مانع از بازگشت دوباره آن جوش های سر سیاه نمی شوند ، زیرا تولید روغن پوست شما را تنظیم نمی کنند.

برای بهترین نتیجه ، سعی کنید صورت خود را از قبل بخار کنید (بیش از یک گلدان آب جوش ، به عنوان مثال بسیار محتاط باشید) تا منافذ خود را باز کنید.

3.از ضد آفتاب بدون روغن استفاده کنید

ممکن است کرم ضد آفتاب روغنی را روی بالای پوستی که از بین برود ، کمی لایه بردار احساس کند ، که ممکن است در اثر روغن اضافی ایجاد شود. اما مهم است که بدون توجه به نوع پوستی که دارید – ضد روغنی ، خشک یا حساس – از ضد آفتاب استفاده کنید.

جوش سر سیاه

خوشبختانه ، گزینه های عالی بدون روغن وجود دارد که به طور موثر اشعه UVA و UVB را مسدود می کند. این کرم های ضد آفتاب بدون روغن را برای پوست های روغنی یا مستعد آکنه بررسی کنید.

4- لایه برداری کنید

هنگامی که به لایه برداری فکر می کنید ، ممکن است به خرده های سخت یا خشن فکر کنید. اینها در واقع می توانند آکنه ها را ملتهب تر جلوه دهند.

خوشبختانه ، تعدادی از اکسفلنترهای شیمیایی ملایم وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. به دنبال آنهایی باشید که حاوی اسیدهای آلفا و بتا هیدروکسی (AHA و BHA) هستند .

اینها اسیدهای ملایم هستند که به از بین بردن سلولهای مرده پوست کمک می کنند. آنها کمک می کنند تا راهی برای ورود سایر محصولات به پوست بهتر و موثرتر کار کنند. تخلیه جوش سر سیاه

کرم برای جوش های سر سیاه

5.ماسک های زغال سنگ را بررسی کنید

ذغال سنگ ذغال سنگ در همه نوع محصولات در حال ظهور است – من یک مسواک تزریق زغال چوب – و به دلایل خوبی دارم. ذغال سنگ سم زدایی عالی است. برای کمک به بیرون کشیدن خاک و سایر ناخالصی ها ، در اعماق منافذ کار می کند.

6.رتینوئیدهای موضعی را امتحان کنید

رتینوئیدهای موضعی از ویتامین A ومنبع معتبر نشان داده شده استبرای بهبود آکنه. آنها از طریق پیشخوان یا به صورت نسخه در دسترس هستند.

رتینول گردش خون سلول ها را افزایش می دهد ، همچنین ممکن است باعث کاهش چین و چروک شود.

لازم به ذکر است که به زنان باردار توصیه می شود از منبع قابل اعتماد رتینول استفاده کنندزیرا مقادیر بیش از حد می تواند در رشد جنین اختلال ایجاد کند. اگر باردار هستید ، می توانید برای تأثیرات مشابه از روغن باکوچیول یا گلاب گز به جای رتینول استفاده کنید.

7.ژل اسید سالیسیلیک اعمال کنید

نوشته های مرتبط

اسیدهای سالیسیلیک می توانند به حل کراتین که انسداد منافذ است کمک کند و باعث جوش های سرسیاه شود.

همچنین یک لایه بردار مؤثر است ، اما شما می خواهید آن را فقط در مناطقی از بدن که دارای سرهای سفید یا جوش های سر سیاه هستند استفاده کنید. استفاده از آن در تمام بدن شما منجر به نتیجه خواهد شدمنبع مورد اعتماد مسمومیت سالیسیلات.

جوش سر سیاه

8.منافذ خود را با یک جلسه بخار باز کنید

بخار می تواند به سست شدن اجسام مسدود کننده منافذ شما کمک کند و شما را برای یک فرآیند موثرتر استخراج آماده کند. برای به دست آوردن این مزایا نیازی به دستگاه بخار آبگرمکن ندارید.

تخلیه جوش های سر سیاه

برای باز کردن منافذ خودبا بخار ، این روش را در خانه امتحان کنید:

  1. ابتدا تا 6 فنجان آب را در گلدان یا کتری بریزید.
  2. بگذارید آب برای چند دقیقه خنک شود.
  3. آب را با دقت درون سینک یا کاسه بریزید.
  4. جلوی سینک یا کاسه صندلی داشته باشید. صورت خود را در حدود 6 اینچ بالای آب استراحت دهید.
  5. یک حوله را روی سر و منبع آب بکشید تا بخار داخل آن بماند.
  6. برای کم و بیش گرما سر خود را بلند یا پایین آورید. در صورت نیاز گوشه ای از حوله را بلند کنید تا خنک شود.
  7. بطور همزمان 10 دقیقه در اینجا بمانید.

9.یک ماسک ژل خنک کننده یا سرم تسکین دهنده اعمال کنید

پس از بیرون آوردن زباله از منافذ ، مهم است که پوست خود را صاف کنید تا از التهاب جلوگیری شود. این ممکن است از طریق یک ماسک یا سرم ژل خنک کننده حاصل شود .

به دنبال مواد ضد التهابی مانند چای سبز ، ویتامین E و روغن بادام باشید. مقدار کمی را در یک لایه یکنواخت بمالید.

در صورت استفاده از ماسک ژل ، بعد از استفاده از آن را بشویید و بقیه کارهای روزمره پوست خود را پیگیری کنید.

.10. هر کاری انجام دهید ، این کار را نکنید!

فشردن یک سر سیاه ، وسوسه انگیز است ، به خصوص اگر نمی توانید اولین بار با خیال راحت آن را استخراج کنید.

شما قبلاً این توصیه را شنیده اید ، اما ارزش تکرار دارد: شما هرگز نباید سیاهی را ببندید ، فشار دهید و فشار ندهید.

این می تواند منجر به بزرگ شدن منافذ و سوزش پوست شود. جای زخم خطر دیگری است.

اگرچه نوارهای منافذ به عنوان روشی برای از بین بردن جوشهای سرسیاه بدون انتخاب انتخاب می شوند ، اما اغلب آنها بیشتر از خوب عمل می کنند.

11. لیزر درمانی

لیزر درمانی گاهی اوقات در برش هایی استفاده می شود که به سایر روش های درمانی پاسخ نمی دهند.

برای جوش های سرسیاه عمیق ، متخصصان پوست از درمان فوتو پنوماتیک استفاده می کنند. این فرایند شامل ترکیبی از لیزرهای شدید نور پالس و خلاء دستی است.

در صورت استفاده از هم ، متخصص پوست شما می تواند در منافذ شما عمیق شود تا سلولهای مرده پوست و سبوم اضافی را از بین ببرد.

نکاتی برای پیشگیری جوش سر سیاه

جوش های سرسیاه های عمیق می توانند برای از بین بردن ایمن و موثر زمان لازم داشته باشند. پس از خارج شدن از حالت ناخواسته ، می خواهید از برخی از پیشنهادات زیر استفاده کنید تا از بازگشت آنها جلوگیری کنید.

از محصولات غیر ترجیحی استفاده کنید . Noncomedogenic کدی است برای “گرفتگی بدون منافذ”. همچنین به دنبال ضد آفتاب و لوسیون ضد روغن برای جلوگیری از منافذ مسدود شده باشید.

قبل از خواب آرایش را جدا کنید . پاکسازی در شب به از بین بردن آرایش کمک می کند ، اما بعضی اوقات باقی مانده ها هنوز هم باقی مانده اند. برای از بین بردن تمام آرایش خود در نظر بگیرید تا از قبل پاک کننده اضافه کنید.

موهای خود را مرتبا بشویید . نه تنها قفل های شما سالم و نرم باقی می مانند بلکه از روغن و کثیفی که می تواند روی صورت شما بگذارد خلاص می شوید و منافذ خود را مسدود می کنید.

مطمئن باشید دست و ناخن شما تمیز است . تمیز نگه داشتن ناخن های شما می تواند به حداقل رساندن خاک و انتقال روغن کمک کند.

موارد بالش و ملافه خود را بشویید . این کار باید هفته ای یکبار انجام شود تا از شر هرگونه کثیفی و روغن موجود در ورق های خود خلاص شوید.

اسید سالیسیلیک را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید . اسید سالیسیلیک سلولهای مرده پوستی را که در منافذ شما جمع می شوند ، خشک می کند و از این طریق احتمال ابتلا به سر سیاه را کاهش می دهد. برای به دست آوردن این فواید به دنبال شستشوی صورت ، تونر یا مرطوب کننده حاوی اسید سالیسیلیک باشید.

گلیکولیک اسید را در نظر بگیرید . استفاده منظم می تواند به شما در ریختن سلول های مرده پوست کمک کند و از منافذ گرفتگی جلوگیری کند. به دنبال اسید گلیکولیک در مرطوب کننده ها و لایه برداری OTC باشید .

در مورد رتینوئیدهای تجویز شده از یک متخصص پوست بخواهید . رتینوئیدها مشتقات ویتامین A هستند. در حالی که در درجه اول برای آکنه های التهابی توصیه می شود ، ممکن است به کنترل روغنهای اضافی که به جوش های سر سیاه شما کمک می کند نیز کمک کند.

از محصولات آکنه زیاد استفاده نکنید . استفاده بیش از حد از اسید سالیسیلیک ، گوگرد و بنزوئیل پراکسید حاوی محصولات آکنه یا ترکیب بسیاری از محصولات آکنه مانند مواردی که در اینجا مورد بحث قرار گرفته است می تواند پوست شما را خشک کند.

از قضا ، این می تواند باعث ایجاد جوش های سر سیاه بیشتری شود زیرا منافذ شما به حالت هراس می رود و سبوم بیشتری برای آبرسانی پوست شما ایجاد می کند. تخلیه جوش سر سیاه

یک رژیم غذایی سالم بخورید . در حالی که چرب بودن ، غذاهای چرب علل مستقیمی برای آکنه نیستند ، خوردن یک رژیم متعادل برای سلامتی کلی پوست شما مهم است. نوشیدن مقدار زیادی آب همچنین می تواند به تعادل سبوم و کمک به گردش خون سلول کمک کند. تخلیه جوش سر سیاه

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک