زایمان طبیعی بدون درد به روش اپیدورال

داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال : چگونه یک نوزاد بارداری و زایمان را تجربه می کند.
جنین چهار تا شش هفته آخر از بارداری را صرف به دست آوردن وزن جهت آماده سازی برای ورود به دنیا می کند.

افزایش وزن، به کودک انرژی ذخیره شده لازم برای تولد را می دهد، بنابراین کودک سرما نمی خورد و انرژی کافی در چربی هایش برای زنده ماندن در روز اول یا دو روز بعد از تولد را تا زمانی که گرسنگی رخ بدهد و ارتباط بین مکیدن و گرسنه کوتاه مدت شکل بگیرد، دارد.
“به طور معمول نوزادان تا 10 درصد از وزن خود را در چند روز اول پس از تولد از دست می دهند.

داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال

داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال

استفاده از اپیدورال در زمان وضع حمل موضوعی داغی است. این پست قصد دارد در مورد معنی، خطرات و آسیب های احتمالی و عوارض جانبی آن (هم هنگام وضع حمل و هم بعد از بدنیا آمدن کودک) صحبت کند، در مورد روش و سایر داروهای جایگزین کاهش درد را که می تواند زمان زایمان استفاده کرد بحث می کند.

چرا در حین وضع حمل اپیدورال استفاده می شود؟

اپیدورال حین زایمان به کاهش درد کمک می کند و اعصابی را که از سطح سینه تا زانوهای شما می آید را بی حس می کند. برنامه این است که 80 درصد از درد با اپیدورال از بین رود. اگر می خواهید در مورد میزان درد مورد انتظار اطلاعات بیشتری کسب کنید پست دیگر من را مطالعه کنید.

اعتقاد براین است که فرایند پیچیده و طولانی زایمان و تولد نوزاد توسط خود کودک شروع می شود. هنگامی که کودک به اندازه کامل رسید، هورمون هایی را رها می کند که به نوبه خود منجر به رها شدن تعدادی از هورمون های دیگر توسط مادر شده که باعث انقباض عضلات رحم می شود.

 این مواد شیمیایی موجب کندی حرکات تنفسی ریه های جنین شده، که مایع آمنیوتیک را در داخل و خارج حمل می کند، که پیش از آن در سه ماهه سوم منظم شده بود.

در طول زایمان، حرکات تقریبا به طور کامل متوقف خواهد شد، و سپس به طور ناگهانی و با انرژی، زمانی که کودک به دنیا می آید، شروع خواهد شد.
چگونه نوزاد انقباضات قدرتمندی را علامت زایمان است را تجربه می کند؟

به گفته دکتر کوپل: در طی انقباضات، ما می دانیم که فشار تا حدود 40 یا 50 میلی متر جیوه هنگامی که ما کاتتر فشاری را در رحم قرار می دهیم، بالا می رود. ا

ما این همه فشار در اطراف نوزاد است. اگر شما در عمق 100 فوت غواصی کنید، زمانی که در حال تعادل هستید، هیچ فشاری را احساس نمی کنید.

 نوزاد، در داخل مایع در حال تعادل خواهد بود. من نمی دانم چگونه توضیح دهم که چه ناراحتی برای نوزاد وجود دارد، زیرا شبیه غواصی کردن در زیر آب می باشد.

بی حسی اپیدورال چیست؟

اپیدورال وارد فضای اپیدورال می شود، مغز و ستون فقرات شما توسط چندین غشا پوشانده شده است؛ اپیدورال بین این دو وارد “فضای اپیدورال” می شود.

درباره این مطلب می توانید اطلاعات بیشتری را اینجا ببنید. یک پزشک آن را شبیه به یک موز توصیف کرده و گفته مانند این است که سعی می کنید دارو را بین پوسته و خود موز وارد کنید که تشبیه خوبی برای تصور این موضوع بود.

فضای اپیدورال قبل از نخاغ قرار دارد، بنابراین سوزن قرار نیست وارد همان فضایی شود که ستون فقرات شما را نگه می دارد. این فقط محض اطلاع بود چرا که بسیاری از مردم نگران این موضوع هستند.

با این حال، هنوز نزدیک به نخاع شما بوده و گاهی اوقات می تواند عصب هایی که لوله های بسیار نازک از  آن رد می شوند مسدود کند.

عوارض زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال

یکی از “عوارض جانبی” بی حسی و احساس سنگینی زیاد پاهاست.

سایر عوارض جانبی شایع می تواند خارش یا افت فشار خون باشد (به همین دلیل است که پرستار درون رگ شما (IV) قبل از اپیدورال مایعات زیادی تزریق می کند). برخی افراد نیز دچار حالت تهوع نیز می شوند (که برای کمک به کاهش این موضوع می توان داروهایی را تجویز کرد).

حالت تهوع و کمردرد: کمردرد، سختی تنفس، احساس خارش نه‌چندان شدید به‌خصوص در ناحیه صورت، احساس لرزش، احتمال تب، احساس ضعف و سنگینی در پاها و نیاز به ماندن در رختخواب، داشتن حالت تهوع و استفراغ از عوارض استفاده از اپیدورال است که در بعضی از افراد ممکن است اتفاق بیفتد.

نشت مایع نخاعی: گاهی اوقات هنگام استفاده از بی‌حسی اپیدورال ممکن است سوزن به کیسه‌های اطراف ستون فقرات آسیب بزند و مایع آن نشت کند. نشت مایع باعث سردردهای شدید در مادر می‌شود و این سردردها برای چند روز ادامه دارند. اگر در زمان قرارگرفتن سوزن در نخاع، کمتر تکان بخورید احتمال نشت مایع نخاع و سردرد کمتر می‌شود.

بی اختیاری ادراری: مشکل دیگر این روش این است که چون ماده بی‌حسی وارد بدن می‌شود ممکن است برای ادرار نیاز به سوند یا لگن داشته باشید.

طول کشیدن زایمان: همچنین در مرحله دوم زایمان که نوزاد باید با فشار مادر به دنیا بیاید اگر زایمان طبیعی بدون درد و با بی‌حسی اپیدورال انجام شود ممکن است به دنیا آمدن نوزاد زیاد طول بکشد چون مادر احساس درد ندارد و برای فشار دادن عجله نمی‌کند. در چنین شرایطی، پزشک یا ماما از مادر باردار می‌خواهد تا با زور زدن به پایین نوزاد را به دنیا بیاورد.

کم شدن ضربان قلب نوزاد: عوارض دیگر استفاده از بی‌حسی اپیدورال بر نوزاد این است که احتمال دارد موقتاً ضربان قلب کودک را کم می‌کند و باعث می‌شود فشارخون و جریان خون کودک افت کند؛ بنابراین پزشکان معمولاً با تزریق مایعات از طریق سرم، کنترل مکرر فشارخون و نظارت مستمر جنین این مشکل را برطرف می‌کنند.

شایع ترین عارضه جانبی طولانی مدت در اپیدورال کمر درد و کبودی در این ناحیه است. فرد بیان می کند که تا حدود 10 روز زمانی که زیر دوش آب بودم و آب به پشتم می خورد احساس درد می کردم و کبودی هایی شبیه به کبودی محل تزریق سرم ایجاد شده بود.

برخی افراد از کمردرد طولانی مدت بعد از اپیدورال شکایت می کنند. اما من در هیچ مطالعه ندیدم که چنین چیزی صحت داشته باشد.

بچه دار شدن به پشت شما فشار وارد می کند، تمامی نشستن ها/ شیردادن، بلند کردن کودک، بد قرار دادن صندلی ماشین، معتقدم که تمامی اینها دلایل کمردرد طولانی مدت است.

زایمان طبیعی بدون درد به روش اپیدورال

خارج شدن از کانال زایمان: داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال

در آخرین هفته های بارداری، کودک معمولا در موقعیت سر بالا یا سر پایین قرار می گیرد، و تا زمان تولد در آن حالت باقی می ماند.

داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال

در زمان بقراط، پدر علم پزشکی یونان باستان، پزشکان معتقد بودند که جنین این موقعیت را ایجاد می کند، بنابراین او می تواند از بالای رحم به دنیا آمدن را شروع کند و خود را به داخل کانال زایمان فشار دهد.

هر چند توضیح اشتباه است، و واقعیت این است که زایمان با سر بهترین حالت است.
هنگامی که زایمان ادامه می یابد و نوزاد به کانال زایمان وارد می شود، سر خود را می چرخاند.

“بچه به طور معمول از سمت پهلو به سمت لگن حرکت کرده و می چرخد به طوری که پشت سر او بالا باشد و صورت کودک به سمت پشت مادر قرار گیرد.
هنگامی که مادر نوزاد را از کانال زایمان هل می دهد، فشار داخل رحمی برای آخرین بار افزایش می یابد.

“باز هم، ما نمی دانیم که چه چیزی را کودک تجربه می کند. من فکر نمی کنم که طبیعت مادرانه قصد شکنجه کردن داشته باشد

همچنین گریه ممکن است به علت تحریک ناگهانی نور و صدا بعد از بودن در نور نسبتا کم و موسیقی شیرین رحم مادر، اتفاق بیافتد.

 تفاوت بین بودن در 99.6 درجه، پر از مایع، محیط تاریک و یک اتاق زایمان گرم با چراغ ها و سر و صدا، دلیل اصلی این مسئله است که فقط ممکن است برخی از محرک های ثانویه را [خواب که آن ها بلافاصله بعد از تولد انجام می دهند] تا زمانی که به آن عادت کند، کاهش دهد.

اگر شما چشم های اغلب نوزادان را بلافاصله بعد از تولد در سایه قرار دهید، آن ها چشم هایشان را باز کرده و شروع به نگاه کردن به اطراف می کنند.

 نوزادان چشم هایشان را به هم فشار می دهند، زیرا از بودن در یک محیط واقعا تاریک به محیطی بسیار روشن وارد می شوند.. آن ها بسیاری از آین نوع تنظیمات را انجام می دهند.


شناخت داروهای زایمان

اگرچه مادری که می خواهد اولین فرزندش را به دنیا بیاورد، نمی تواند شناخت کاملی از چیزی که هنگام تولد بچه در انتظارش است را به دست آورد، اما هر فردی باید حداقل یک ایده مبهم در مورد اتفاقات فیزیکی و احساسی یک زایمان طبیعی داشته باشد.

داروهای ضد درد زایمان. هنگامی که درد در طی زایمان شروع به زیاد شدن می کند، شما ممکن است بخواهید تصمیم در مورد استفاده از دارو را مورد ارزیابی مجدد قرار دهید.

در این بخش، شما در مورد گزینه هایی که در بیمارستان در دسترس خواهد بود آموزش می بینید.

ما به شما در مورد داروهای ضد درد مختلف که می توانید برای هر دو زایمان زودرس و پایدار استفاده کنید، خواهیم گفت.


بیهوشی برای زایمان.

 اگر درد در هنگام زایمان غیر قابل تحمل شود، ممکن است تصمیم بگیرید که بیهوشی درخواست کنید. در مورد جوانب مثبت و منفی استفاده از انواع مختلف بیهوشی برای زنان در طی فرایند زایمان، اطلاعات کسب کنید.

استفاده از داروی بیهوشی و یا ضد درد در زایمان

داروهای ضد درد در زایمان برای قرن ها استفاده شده است. در یک زمانی حتی الکل و تریاک استفاده می شده است.
هنگام استفاده از داروهای ضد درد، شما یک معاوضه انجام می دهید. در عوض تسکین درد و تنش و تسریع زایمان، شما عوارض جانبی ممکن در طی فرایند زایمان را بر روی وضعیت فیزیکی یا روحی خودتان و فرزندتان را قبول می کنید.

شما و دکترتان باید مزایا و معایب در مورد وضعیت خودتان را برای استفاده کردن یا نکردن از داروها ارزیابی کنید.
اول از همه، انتخاب حالت طبیعی در مقابل زایمان با دارو فقط زمانی که زایمان به طور طبیعی طول بکشد، وجود دارد.

اما اگر شما یا کودکتان نیاز به مداخله (مانند القای زایمان، استفاده از فورسپس و یا سزارین) به دلایل پزشکی دارد، شما نیازمند داروی ضد درد خواهید بود..

داروهای زایمان غیر زودرس
هنگامی که زایمان بخوبی در حال انجام است، احتمال کمی وجود دارد که داروها بتوانند آن را در بیشتر از زمان کوتاهی آهسته کنند. است بنابراین داروهای ضد دردی که بیشتر موثر هستند، استفاده می شوند که به نام مسکن نامیده می شوند.

نوشته های مرتبط

این داروها به وسیله تزریق زیر پوست و داخل عضله یا داخل ورید استفاده می شوند.
دیمرول (مپریدین) یک مسکن مخدر است به طور گسترده در زایمان زنان، استفاده می شود. اثرات آن شبیه به مرفین است و ممکن است با سرعت بخشیدن به زایمان در برخی شرایط در ارتباط باشد.

اگر اضطراب، تنش و درد، به اندازه ای زیاد باشد که موجب آهسته شدن زایمان شود، یک ماده مخدر یا آرامش بخش می تواند اضطراب را کاهش داده و اجازه دهد که زایمان با سرعت بالاتری اتفاق بیافتد.

 این داروها درد را کاهش داده اگرچه شما هنوز از انقباضات شدید آگاه هستید. همچنین به شما کمک می کنند که بین انقباضات استراحت کرده و بخوابید.
ممکن است در مدت کوتاهی پس از دریافت آن ها، احساس حالت تهوع و سرگیجه داشته باشید.

 کاهش درد به مدت یک ساعت یا بیشتر طول می کشد، و پس از آن دوز دیگری داده خواهد شد. این داروها در بدن نوزاد تجمع می یابند و دوزهای بیشتر ممکن است عوارض قابل توجه بیشتری بر رفتار کودک داشته باشند.

اگر دکتر مشاهده کند که شما هنگامی که اثرات مواد مخدر بر کودکتان زیاد است، زایمان خواهید کرد، ممکن است به شما (یا به کودکتان پس از تولد) دارویی به نام انتاگونیست ماده مخدر بدهد که موجب می شود عوارض ماده مخدر بر طرف شود.


داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال :زایمان زودرس

از آنجایی که این داروها بیشترین حالت ضد درد را فراهم می کنند، موجب تداخل با فرایند زایمان زودرس خواهند شد.

 بنابراین از آن ها نمی توان در زایمان زودرس استفاده کرد مگر اینکه بخواهید زایمان را متوقف کنید.

 اگر فرایند پیش از زایمان بسیار طولانی و خسته کننده شود یا موجب اضطراب و نگرانی بیش از حد شود، این داروها در دسترس می باشند.
آرام بخش یا باربیتورات (قرص های خواب آور و یا داروها) ممکن است به شما کمک کند تا استراحت کنید. آن ها در شکل قرص یا با استفاده از تزریق داده می شوند.

این داروها به طور موقت ممکن است موجب توقف زایمان شده و باعث ایجاد آرامش و خواب می شوند. این داروها به کود کنیز می رسند و او نمی تواند به راحتی آن ها را دفع کند، بنابراین نباید از دوز بالایی استفاده کرد.

 از آنجایی که کودکانی که با مصرف این داروها متولد می شوند هنوز در بدن آن ها ممکن است مشکلات تنفسی و مشکل مکیدن شیر وجود داشته باشد، دکتر احتمالا از دوزهای پایین استفاده خواهد کرد و تلاش می کند اطمینان حاصل شود که این داروها قبل از تولد از بین رفته باشند.
مسکن ها نیز در زایمان طولانی مدت به منظور کاهش تنش عضلانی و اضطراب استفاده می شود. برخی از داروها، اگرحالت تهوع و استفراغ شدید وجود داشته باشد، کمک کننده هستند. بسته به نوع دارو، شما ممکن است احساس سرگیجه و گیجی، اسحساس خشکی دهان و تغیی فشار خون داشته باشید.

 این داروها نیز از جفت به نوزاد رسیده و ممکن است بر ضربان قلب، کشیدگی طبیعی عضلات نوزاد، مکیدن شیر و هوشیاری اثر بگذارد.
مورفین، که یک نوع ماده مخدر است، ممکن است برای توقف یک زایمان غیر پیشرونده و طولانی استفاده شود.

اگرچه این ماده ممکن است موجب تهوع، سرگیجه و گیجی شود، اما فقط کاری را که شما نیاز دارید انجام داده و موجب توقف موقتی زایمان و حس خواب می شود.

 مواد مخدر تمایل به باقی ماندن در بدن نوزاد داشته و می تواند اثراتی بر رفتار کودک و تنفس پس از تولد داشته باشند.

هر چه مقدار بیشتری از مواد مخدر داده شده، اثرات آن بر کودک نیز بیشتر خواهد بود.

بیهوشی برای زایمان :داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال

بی حسی به معنی تسکین درد و بیهوشی به معنی از دست دادن حس است. راه هایی برای تزریق داروهای خاص در مناطق خاصی که موجب از دست دادن کل حواس در یک ناحیه محدود می شود، وجود دارد.

 داروهای بیهوشی موضعی، مانند نوكائين (پروكئين) توسط دندانپزشک شما، در این مورد استفاده می شود.


بیهوشی منطقه ای
داروهایی مانند لیدوکائین و بوپیواکائین در زنان باردار استفاده می شود. بسته به جایی که تزریق انجام شده است، مقدار تسکین درد متفاوت می باشد. به عنوان مثال، یک بی حسی نخاعی یا بی حسی کمری منطقه بی حس نسبتا وسیعی را ایجاد می کند. تزریق داروی بیهوشی در قسمت پایین کمر انجام شده و دارو وارد مایع نخاعی می شود.

 این نوع بیهوشی سنگین است و کم در ستون فقرات باقی می ماند. شما ممکن است از پایین دنده خود تا انگشتان پا (بی حسی نخاعی) و یا از باسن تا قسمت پایین شکم پایین در قسمت داخلی ران (بی حسی کمری) احساس سر بودن کنید.

میزان بی حسی توسط میزان تزریقی که انجام می شود و مقدار باقی مانده دارو در طناب نخاعی و میزان غلظت محلول ماده بیهوشی استفاده شده، تعیین می شود.

شما ممکن است پس از بیهوشی نخاعی، دچارسر درد نخاعی شوید که بسیار دردناک است و می تواند برای چند روز طول بکشد و معمولا باید برای مدت طولانی در حالت دراز کش باشید.
از آنجایی که این داروها می توانند زایمان رادر شرایط بحرانی متوقف کنند، تمایل به استفاده از آن ها برای زایمان های دچار تاخیر طولانی و سزارین وجود دارد.
بی حسی اپیدورال و بی حسی کودال متفاوت از بی حسی نخاعی هستند.

 آن ها با داروهای بیهوشی یکسان، اما در مکان های کمی مختلف انجام می شوند. تفاوت اصلی این است که آن ها را در مایع نخاعی تزریق نمی کنند.

 این دارو در کمر، در خارج از کانال مایع نخاعی تزریق می شود (بنابراین، شما دچار سردرد نخاعی نمی شوید).

اگر چه نسبت به بی حسی نخاعی سخت تر است اما متخصصین بیهوشی آن ها را برای زایمان ترجیح می دهند، به خاطر اینکه آن ها به احتمال زیاد زایمان را متوقف نمی کنند و فضای واقعی بی حسی می تواند راحت تر کنترل شود (به خصوص با اپیدورال).
تفاوت اصلی بین بی حسی کودال و بی حسی اپیدورال در محل استفاده از آن ها می باشد. کودال در بالای باسن تزریق شده و اپیدورال، چند اینچ بالاتر است.

در نتیجه، این منطقه از بی حسی اپیدورال تمایل به گسترش تا بخش پایین کانال زایمان و پاها، در مقایسه با کودال، ندارد.

بنابراین شما نسبت به بی حسی کودال، بهتر می توانید پاهای خود را هل داده و حرکت دهید.
هر دو بی حسی اپیدورال و نخاعی برای زایمان سزارین استفاده می شوند و به مادر اجازه می دهد که هوشیاری خود را حفظ کرده و در استقبال نوزاد خود باقی بماند.
تسکین درد با این اشکال از بی حسی موضعی می تواند بسیار عالی باشد. در واقع، بسیاری از زنان بی دردی کلی را گزارش کرده اند.

این تسکین درد با فقدان اثر بر ظرفیت ذهنی مادر همراه است و احساس گیجی و خواب آلودگی ایجاد نمی کند.
زایمان های با کمک پنس، بعد از بی حسی موضعی شایع تر است؛ زیرا زنان به دلیل بی حسی نمی توانند فشار دهند.

بی حسی می تواند سبک یا سنگین باشد؛ زنانی که بی حسی سبک داشته اند، می توانند بهتر فشار دهند.
مشکل دیگر بی حسی موضعی، امکان افت ناگهانی فشار خون بلافاصله پس از دریافت بیهوشی است. این افت ناگهانی به طور موقت می تواند میزان اکسیژن در دسترس نوزاد را کاهش دهد.

بیهوشی موضعی
سه نوع بیهوشی موضعی ممکن است برای زایمان استفاده شود:

 بی حسی پاراسرویکال، بی حسی پودندال، و نفوذ محلی پرینه.
بی حسی پاراسرویکال در طی اواخر مرحله اول انجام می شود. دو تزریق از داروهای بی حسی موضعی به دهانه رحم انجام شده و باعث تسکین درد در طی انقباضات می شود.

اگر چه این شکل بیهوشی به ندرت موجب بروز مشکل برای مادر شده اما اغلب باعث افت ناگهانی در ضربان قلب جنین و اثرات قابل توجه بر روی انقباض عضلانی کودک و واکنش بعد از تولد می شود.
اگر چه میزان تسکین درد ایجاد شده توسط بی حسی پاراسرویکال به مراتب کمتر از بی حسی های منطقه ای است و نیاز به مقدار بسیار بیشتری از ماده بی حس کننده دارد، بنابراین، عوارض جانبی جدی تری رخ می دهد. بنابراین این شکل از بی حسی در بسیاری از مناطق کشور ممنوع شده است.

بی حسی پودندال باعث بی حسی در کانال زایمان شده و در مرحله دوم مصرف می شود. داروهای بیهوشی محلی، به هر طرف از دیواره واژن تزریق می شود.

باز هم، یک مقدار بیشتر از دارو نسبت به اپیدورال استفاده می شود، اما وقوع افت در ضربان قلب جنین توسط بی حسی پاراسرویکال به نظر نمی رسد جدی باشد.

بی حسی پودندال می تواند برای زایمان فورسپس یا درد در مرحله دوم استفاده شود. اغلب پزشکان بی حسی پودندال را قبل از اپی زیاتومی انجام می دهند.
نفوذ موضعی پرینه متشکل از چند تزریق برای بی حس کردن این منطقه از پوست و عضله بین واژن و مقعد است و معمولا پس از زایمان طبیعی استفاده می شود اگر بخیه مورد نیاز باشد.

همچنین می تواند در مرحله دوم قبل از انجام اپی زیاتومی تزریق شود. عوارض جانبی بی حسی موضعی به نظر می رسد کم باشد.
بیهوشی عمومی داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال
بیهوشی عمومی به معنای از دست دادن هوشیاری همراه با تسکین درد است. به عبارت دیگر، زن در موقعیت خواب قرار گرفته و پس از از بین رفتن بیهوشی از خواب بیدار می شود.
امروزه بیهوشی عمومی غیر رایج است و به طور کلی برای موقعیت های اضطراری می باشد.
بیهوشی عمومی معمولا به صورت گازهای استنشاقی هستند و باعث از دست رفتن هوشیاری کامل می شود. اکسید نیتروژن، تریلن (تری کلرواتیلن) و پنتران (متوکسی فلوران) نمونه هایی از عوامل استنشاقی هستند. گاهی اوقات همراه با آرام بخش ها استفاده شده که باعث خواب آلودگی می شود.

آرامبخش ممکن است به رگ تزریق شود.
یکی از دلایلی که امروزه بیهوشی عمومی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، این است که عوارض جانبی زیادی دارند. تنفس مادر ممکن است آهسته شده یا متوقف شود؛ فشار خون ممکن است افت کرده و موجب شود که سرعت ضربان قلب تغییر پیدا کند.

بیهوشی عمومی نیز ممکن است انقباضات رحم را متوقف کرده و باعث خونریزی بیش از حد بعد از تولد نوزاد شود. نوزاد نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. نوزادان اغلب مشکلات تنفسی، مشکلات مکیدن، و انقباض عضلانی ضعیف پس از استفاده از داروهای بیهوشی عمومی دارند.
در حال حاضر که یک درک پایه ای از داروهای زایمان به دست آورده اید، با دکتر خود در مورد انتخاب درست و مناسب برای شما در طی فرایند زایمان صحبت کنید..داروهای زایمان طبیعی بدون درد اپیدورال

مقایسه زایمان طبیعی بدون درد با زایمان سزارین

همیشه گفته‌شده که زایمان طبیعی برای مادر و نوزاد بهتر از عمل سزارین است اما بزرگ‌ترین مشکل زایمان‌های طبیعی، درد زایمان است که پزشکان برای رفع این مشکل و تشویق مادران به زایمان طبیعی و استفاده از مزیت‌های آن، از داروهای بی‌حسی مثل اپیدورال به‌عنوان مطمئن‌ترین راه برای انجام زایمان طبیعی بدون درد استفاده می‌کنند.

اگر این روش به‌درستی و توسط پزشک یا مامای ماهر انجام شود زایمان طبیعی بدون درد، بهترین کیفیت و کمترین عارضه را دارد و مادر موقع زایمان درد زیادی احساس نمی‌کند.
با این وجود پزشکان در مواردی مثل دو یا چند قلو بودن نوزادان، ایدز، بیماری‌های تناسلی، دیابت یا فشارخون بالا و یا بیماری‌هایی که احتمال انتقال آنها به نوزادان وجود دارد یا به هر دلیل دیگری که زایمان طبیعی را پرخطر می‌کند، عمل سزارین را توصیه می‌کنند.
هرچند سزارین در اغلب مواقع یک جراحی بی‌خطر است اما در مقایسه با زایمان طبیعی ممکن است خطرات بیشتری داشته باشد.

از مهم‌ترین تفاوت‌های بین عمل سزارین و زایمان طبیعی می‌توان به دو برابر بودن خونریزی، عفونت‌های رحمی، چسبندگی‌های جفت، چسبندگی‌های داخل شکمی، دردهای مزمن مدت پارگی مثانه، لخته شدن خون در رگ، باز شدن محل عمل، نارس بودن نوزاد، عوارض ریوی مادر حین سزارین اشاره کرد.

چگونه اپیدورال به درد زایمان کمک می کند؟

اپیدورال های جدید یک لوله را (در بیمارستان ما به آن لوله کاتتر می گوییم) درون فضای “اپیدورال” در پشت شما قرار می دهند. این نقطه بسیار تکنیکی بین ” (دورا) duras” است که سیستم عصبی مرکزی شما را محافظت می کند (مغز و نخاع/ اعصاب).

دورا بافت غشایی است و این همان معنی مورد نظر است. یکی از پزشکان می گوید که این کار مانند قرار دادن لوله بین میوه موز و پوست موز است. این یک تصویر کاملاً خوب از این موضوع است.

چگونه اپیدورال باعث کندی زایمان می شود؟

مطالعات نشان داده اند که اپیدورال روند فشاردهی زمان زایمان را کند می کند و این موضوع به این دلیل است که اکثر مواقع به بیماران اجازه استراحت داده شده و به جای وارد آوردن فشار طولانی مدت اجازه می دهیم بدن مادر کودک را به پایین بیاورد و با اپیدورال نیازی به این فشارها نیست.

همچنین همانطور که پیش از این گفتم، زمانی که برای بیماران از اپیدورال استفاده می شود فقط چند فشار لازم است وارد شود تا قلق کار دست پزشک بیاید و ممکن است مقداری زمان فشاردادن افزایش پیدا کند (دلیل آن هم این است که ممکن است پزشک هنوز دوز اصلی دارو را به میزان لازم تنظیم نکرده است).

در مورد “اپیدورال رونده”چطور؟

من در مورد این شیوه جادویی “اپیدورال رونده” (walking epidural) زیاد شنیده ام اما هنوز باید این موضوع را از دکتری که این روش را امتحان کرده یا توصیه می کند بشنوم.

اپیدورال نیازمند بررسی و نظارت بیشتر مادر و کودک است و من نمی توانم بیماری را تصور کنم که موقع وضع حمل در حال راه رفتن باشد.

همچنین، اگر قادر به راه رفتن باشید، احتمالاً درد را نیز احساس می کند (که به نظر می رسد دلیل نفی این نوع از اپیدورال باشد).

آیا می توانم با اپیدورال سزارین کنم؟

اگر خانمی از قبل اپیدورال داشته باشد، می تواند از طریق لوله دارو اضافی برای سزارین و بی حسی آن دریافت کند.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک