درمان سریع بوی بد واژن با ماست+عسل…

درمان بوی بد واژن :چگونه بوی واژن را به طور طبیعی خلاص کنید ، منتظر چه چیزی هستید؟ این روشهای درمانی خانگی ساده را امتحان کنید تا مشکل بوی واژن را به طور کامل درمان کنید.چگونه سریع بوی واژن را درمان کنیم?

درمان بوی بد واژن

گفته می شود این میوه شگفت انگیز برای سلامتی و بوی واژن شما مفید است.

1-آب آناناس

کاری که باید بکنید

آب آناناس  خام را در برنامه غذایی منظم خود قرار دهید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

شما می توانید هر روز به مدت چند روز یک تا دو لیوان آب آناناس تازه بنوشید.

چرا این کار می کند

قند زیاد و آنزیم زیاد  باعث افزایش بوی ترشحات واژن شما می شود.

درمان بوی بد واژن

2-پراکسید هیدروژن برای واژینوز باکتریایی

پراکسید هیدروژن یک ماده شیمیایی چند منظوره است که می تواند برای درمان واژینوز باکتریایی و از بین بردن بوی بد واژن استفاده شود. این یکی از مؤثرترین داروهای ضد بوی زنانه است.

 • 3٪ پراکسید هیدروژن
 • 1 تامپون
 • اب

کاری که باید بکنید

1.قسمتهای مساوی پراکسید هیدروژن و آب را مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که این تنها غلظت 3٪ است.
2. یک تامپون را در این مخلوط فرو کنید و سریع آن را داخل واژن قرار دهید. آن را بیش از 30 دقیقه بگذارید.

داروی گیاهی قوی برای بوی بد واژن

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

می توانید این کار را هر چند ساعت تکرار کنید تا اینکه بوی ناپاکی فرو رود.

خاصیت ضد عفونی کننده طبیعی پراکسید هیدروژن باعث از بین رفتن باکتری های بد در واژن می شود. این منجر به افزایش تعداد باکتری های خوبی که به طور طبیعی در آنجا وجود دارند ، می شود. مطالعات زیادی انجام شده است ، و همه آنها توانایی درمان عفونت پراکسید هیدروژن را اثبات می کنند .

3-ویتامین C همراه با گلاب

درمان بوی بد واژن

گل سرخ بذر گیاه گل رز است و حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است. گل سرخ یا بهمراه قرص ویتامین C برای خلاص شدن از شر بوی واژن قابل استفاده است.

 • قرص ویتامین C
 • پودر گل سرخ
 • 1 تامپون

کاری که باید بکنید

قرص ویتامین C را خرد کرده و با نصف قاشق چایخوری پودر گلاب  را در 2 اونس آب مخلوط کنید. یک تامپون را درون مخلوط فرو کنید و داخل واژن وارد کنید. به مدت 1 ساعت در محل خود بگذارید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

این کار را هر روز تکرار کنید تا ترشحات واژن از بین برود.

ویتامین C تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است و به دفع سموم مضر از بدن کمک می کند. این قرص در صورت استفاده از ترکیب با گلاب ، دارای pH اسیدی بوده و روشی مؤثر و ایمن برای درمان واژینوز باکتریایی است که یکی از دلایل عمده بو و ناخوشایند در ناحیه واژن  است. یک مطالعه اثربخشی نشان داد که استفاده از قرص های ویتامین C به مدت شش روز در ماه به مدت شش ماه می تواند عود این عفونت را به نصف کاهش دهد .

درمان بوی بد واژن5-سرکه

سرکه ، به ویژه ACV ، یکی دیگر از داروهای قدرتمند است که هنگام مبارزه با بوی واژن ، استفاده میشود.

1 فنجان سرکه سفید یا سرکه سیب

 1. دو فنجان سرکه را در آب حمام خود مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه در آن خیس کنید.
 2. همچنین می توانید دو قاشق چایخوری سرکه سیب را در 8 اونس آب مخلوط کرده و آن را بنوشید.
 3. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری سرکه را در یک چهارم آب مخلوط کرده و به عنوان یک دوش استفاده کنید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

روزانه یکبار در آب سرکه خیس کنید تا درمان بوی ناخوشایند شود. روزانه دو بار آب سرکه بنوشید. هر دو روز به مدت 2 هفته دوش بزنید.

سرکه از سمومی که باعث بو بوی ماهی واژن می شود خلاص می کند . از نظر طبیعت اسیدی است و دارای خواص ضد باکتریایی است که به از بین بردن میکروب های بو کمک می کند .

احتیاط

به ندرت ممکن است فرد به سرکه حساسیت داشته باشد. به آرامی وارد وان حمام شوید و اگر احساس سوزش دارید ، سریعاً قدم بگذارید و ناحیه را بشویید.

درمان بوی بد واژن

درمان بوی بد واژن با سیر

6-سیر

بسیاری ممکن است قدرت سیر را در معالجه بوی زیر سؤال ببرند ، اما به لطف بوی تند خاص خود ، شگفت آور عمل می کند. وقتی می گوییم که مطمئناً این یکی از بهترین راه حل های خانگی برای از بین بردن بوی  واژن است ، باور کنید.

شما نیاز خواهید داشت

 • یک میخک سیر
 • یک تکه پنیر
 • رشته

کاری که باید بکنید

1.میخک سیر تازه را پوست کنده و آن را در یک مربع 6 اینچی پنبه بپوشانید.
2. رشته کوچک را به آن وصل کنید. آن را داخل واژن قرار دهید و یک شبه آن را در آنجا بگذارید.
3. صبح آن را با کمک رشته جدا کنید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید: درمان بوی بد واژن

این کار را یک بار در طول شب انجام دهید. بوی تند واژن باید تا صبح از بین برود. اگر عفونت و بوی بد هنوز هم وجود دارد می توانید تکرار کنید.

چرا این کار می کند

سیر از زمان های بسیار قدیم برای درمان عفونت ها استفاده می شده است. مطالعات مختلف ثابت کرده است که این ماده ضد باکتریایی در برابر طیف وسیعی از باکتریها دارد.

احتیاط: اگر سوزش موضعی از میخک سیر را تجربه کردید ، فوراً آن را بردارید.

درمان بوی بد واژن

7-کلروفیل

باکتری ها ، خارش و عفونت های مخمر کمک می کند. همچنین ممکن است شریک زندگی خود را تشویق کنید که قبل از رابطه جنسی ادرار و شستشو دهد.

استفاده از کاندوم امن ترین راه برای پیشگیری از بیماری های مقاربتی است.

علت بوی بد واژن نی نی سایت

واژینوز باکتریال این عفونت در اثر رشد بیش از حد باکتری در واژن ایجاد می شود. علائم ممکن است شامل بوی شدید ماهی و ترشحات نازک و خاکستری باشد.

نوشته های مرتبط

بهداشت ضعیف عدم استحمام یا دوش گرفتن منظم می تواند منجر به التهاب ناحیه واژن شود که می تواند بوی واژن ایجاد کند.

پوست اطراف واژن مستعد تعریق است که می تواند باعث ایجاد بوی واژن شود.

تریکومونیازیس این عفونت مقاربتی (STI) می تواند باعث بوی واژن شود. سایر STI ها مانند سوزاک و کلامیدیا به طور معمول با بوی شدید همراه نیستند.

فیستول رکتوواژینال : این یک دهانه غیرطبیعی بین واژن و راست روده است که اجازه می دهد مدفوع به داخل واژن نشت کند ، که می تواند در ایجاد بوی واژن موثر باشد.

سرطان دهانه رحم یا واژن بوی واژن گاهی اوقات یکی از علائم این سرطان ها است.

رژیم غذایی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آنچه می خورید می تواند بر بوی واژن تأثیر بگذارد. غذاهایی مانند پیاز ، قهوه ، مارچوبه و برخی ادویه ها به عنوان تغییراتی شناخته می شوند.

داروها برخی از داروها مانند آنتی بیوتیک ها و داروهای گیاهی می توانند بوی واژن شما را تغییر دهند.

تغییرات هورمونی درمان های هورمونی ، مانند قرص های جلوگیری از بارداری و کرم های واژن ، می توانند بوی واژن شما را تغییر دهند.

تغییر در سطح هورمون ها در دوران بارداری ، شیردهی ، یائسگی یا قاعدگی نیز می تواند تأثیرگذار باشد.

دوش روش شستشو است که باکتری های سالم را از واژن خارج می کند.

درمان سریع  بوی بد واژن

به آنچه می خورید توجه کنید و غذای خود را که باعث بوی بد می شود ، ترک کنید. غذای شیرین که حاوی مقدار زیادی قند یا مواد غذایی سرشار از مخمر است ، اغلب می تواند باعث بو بوی واژن شود. شما باید از آنها برای کاهش عفونت مخمر جلوگیری کنید و به نوبه خود بوی واژن را کاهش دهید.

درمان بوی بد واژن

گفته می شود بسیاری از سبزیجات مانند کلم و کرفس و میوه‌هایی مانند آناناس و زغال اخته باعث خوشبو شدن واژن شما می‌شوند.

همچنین ، به یاد داشته باشید ، باند شلوار ، لنت ، یا هر نوع محصول تجاری دیگر که در تماس نزدیک با قسمت خصوصی شما قرار داشته باشد ، می تواند منجر به تولید مخمر یا باکتری شود و جای خود را به بوی بد واژن دهد.

از استفاده خودداری کنید یا استفاده از آستر و پدها را محدود کنید ، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. در صورت داشتن ترشحات واژینال که به داروهای فوق پاسخ نمی دهد ، ایده آن است که با مراجعه به پزشک ، درمان کنید.

 • روزانه آب کافی بنوشید

آب به حفظ دمای بدن و یکپارچگی سلولی کمک می کند و سموم مضر را از بین می برد. کم آبی بدن یکی از دلایل ناخوشایند بوی واژن است. بنابراین ، شما باید هشیار باشید. مقدار آب مورد نیاز برای نوشیدن بستگی به میزان ، وزن و میزان فعالیت شما دارد. در صورت فعال بودن به آب بیشتری احتیاج خواهید داشت.

مشاور پزشکی ما توصیه می کند که وزن خود را به پوند تقسیم کنید و هر روز بسیاری از اونس آب را بنوشید. می توانید قاشق چایخوری نمک دریایی تصفیه نشده را در هر آب قرار دهید تا در جایگزینی مواد معدنی فیلتر شده از منبع آب شما کمک کند.

درمان بوی بد واژن

 • از استحمام در آب گرم خودداری کنید

آب گرم باکتریهای طبیعی بدن را از بین می برد. استفاده طولانی مدت از آب گرم برای استحمام می تواند به بو واژن منجر شود. از حمام های آب سرد استفاده کنید یا از آب ولرم برای استحمام استفاده کنید. همچنین می توانید روغنهای اساسی ، گلبرگهای گل رز یا کافور را به آب حمام خود اضافه کنید.

 • از غذاهای مخمر و قند زیاد خودداری کنید

غذاهای مخمر و قند زیاد می توانند به بوی واژن منجر شوند. وقتی می خواهید چیزی شیرین بخورید ، از خوردن نان ، کیک ، شیرینی ، شیرینی ، الکل ، دونات و غیره خودداری کنید.

۶ بوی واژن و معنی آن‌ها:شستشوی وعفونت واژن

 • هر روز سبزیجات و میوه ها بخورید

میوه ها و سبزیجات مملو از مواد مغذی هستند که به مقابله با بسیاری از مشکلات سلامتی ، از جمله عفونت های باکتریایی و مخمر ، بیماری قلبی و غیره کمک می کنند تا از بوی واژینال خودداری کنند. همچنین می توانید برای صبحانه اسموتی با سبزیجات یا میوه درست کنید. از غذاهای تند و سبزیجات نشاسته ای خودداری کنید.

 • استفاده از صابون ها و رایحه ها را متوقف کنید

صابون ها و رایحه ها حاوی مواد شیمیایی هستند که بر تعادل pH واژن تأثیر می گذارند و این منجر به رشد باکتری ها می شود. این مواد شیمیایی همچنین باکتری های طبیعی موجود در ناحیه واژن را از بین می برند.

بنابراین ، برای از بین بردن بوی واژن ، از استفاده از صابون یا عطرهای موجود در ناحیه واژن خودداری کنید. همچنین برای شستشوی ناحیه واژن خود از اسپری روزانه یا دوش استفاده نکنید. اسپری های آب و یا دوتایی باکتری های طبیعی را از بین می برد و باعث بوی واژن می شود.

درمان بوی بد واژن

 • صند لی توالت را پاک کنید

سطح صندلی های توالت مکان خوبی برای بسیاری از باکتری های بیماری زا است. بنابراین ، وقتی دور از خانه هستید ، همیشه قبل از نشستن روی آن ، صندلی توالت را حتی اگر تمیز به نظر برسد ، پاک کنید. یا از روکش صندلی توالت ارائه شده در اکثر موسسات استفاده کنید. هنگام نشستن روی صندلی ، سرخ نشوید. هنگام استفاده از توالتهای عمومی بسیار مراقب باشید.

 • در طی دوره ها از روغن زیاد یا گوشت خودداری کنید

با جلوگیری از گوشت و مقدار زیادی روغن موجود در مواد غذایی در سه روز اول دوره پریود می توانید از بوی واژن جلوگیری کنید. سبزیجات دارای برگ سبز ، سوپ سبزیجات ، اسموتی ، میوه های تازه ، آب میوه های تازه و آب سم زدایی میوه را مصرف کنید.

این امر به جلوگیری از رشد باکتریها و هرگونه ترشح روغن اضافی از طریق غدد عرق ، بیرون آمدن سموم از بدن و حفظ تعادل pH کمک می کند.

 • بله به آسترهای شلوار نه بگویید

استفاده از پدهای ناراحت کننده یا آستر شلوار می تواند باعث تحریک واژن و خارش شود. این ممکن است باکتریهای واژن طبیعی را از بین ببرد و به رشد باکتریهای مضر کمک کند. به آستر شلوار جابجا شوید که برای شما نرم و راحت تر باشد. این کار مانع از رشد باکتریهای مضر و از بین بردن بوی واژن می شود.

 • بطور مداوم خشتک شلوار را تغییر دهید

آسترهای شلوار باید بعد از هر سه تا چهار ساعت تغییر کنند. استفاده از آستر شلوار برای بیش از چهار ساعت به رشد باکتریها کمک می کند ، که می تواند به بو منجر شود. همچنین سعی کنید از تامپون ها استفاده نکنید زیرا به رشد باکتری ها کمک می کند و باعث خارش و ناراحتی واژن می شود.

 • لباس زیر را بعد از ورزش تغییر دهید

مناطق عرق ، تاریک و پوشیده از آن برای رشد باکتری ها ایده آل است. بنابراین ، پس از انجام ورزش ، لباس زیر خود را عوض کنید. این امر به جلوگیری از خارش ، سوزش و بو کمک می کند.

 • لباس زیر خود را مرتباً در آب گرم بشویید

حتما لباس زیر را مرتباً در آب گرم بشویید. قبل از روشن کردن واشر ، 10 دقیقه لباس زیر خود را در آب شوینده گرم خیس کنید. این به شستشوی هر باکتری موجود در لباس زیر کمک می کند. همچنین قبل از پوشیدن دوباره لباس زیر خود را به درستی خشک کنید.

 • چربی های ران پا را بشویید

چربی اضافی ران باعث عرق اضافی می شود زیرا ران ها به طور مداوم به یکدیگر لمس می کنند. این منجر به رشد باکتری ها و بوی واژن می شود. مرتباً ورزش کنید تا چند پوند از ناحیه ران ریخته شود تا کاملا خارش و بو را از بین ببرد.

 • هورمونهای خود را بررسی کنید

زنانی که دستخوش تغییرات هورمونی هستند یا از عدم تعادل هورمونی رنج می برند ممکن است ترشحات واژن داشته باشند که بوی نامطبوع یا ماهی دارد. با پزشک متخصص زنان خود مشورت کنید تا بدانید چگونه این عدم تعادل هورمونی قابل درمان است یا دلیل اصلی ترشحات واژن است.

از پودر ضد باکتری و ضد قارچ روی ران های داخلی خود استفاده کنید تا بطور موقت از شر بوی واژن خلاص شوید.

 • رابطه جنسی ایمن

اگر از بوی بد واژن رنج می برید ، همیشه رابطه جنسی ایمن داشته باشید. رابطه جنسی ایمن رشد باکتری ها را محدود می کند و همچنین شما را از بیماری های مضر دور می کند.

 • شورت خود را دو بار در روز تغییر دهید

یکی از بهترین راه های خلاص شدن از شر بوی واژینال ، تغییر شورت دو بار در روز یا هر 12 ساعت است. همچنین ، به جای ابریشم یا ساتن ، شورت پنبه ای بپوشید. ممکن است شلوارهای ابریشمی یا ساتن را بپوشید ، اما آنها را برای ساعات طولانی تر نپوشید.

عرق و ادرار ساتن و ابریشم ، که منجر به رشد باکتری ها می شود ، و از این رو بوی ناخوشایند می رسد. قبل از اینکه هر شب بخوابید ، به یک شورت پنبه راحت تر تغییر دهید. همچنین شورت انواع مختلفی را خریداری کنید تا باکتری ها شرایط مطلوبی برای رشد نداشته باشند.درمان بوی بد واژن

حالا که می دانید چگونه بوی واژن را به طور طبیعی خلاص کنید ، منتظر چه چیزی هستید؟ این روشهای درمانی خانگی ساده را امتحان کنید تا مشکل بوی واژن را به طور کامل درمان کنید.درمان بوی بد واژن

قرص برای بوی بد واژن

در صورت ابتلا به عفونت مانند واژینوز باکتریایی یا تریکومونیازیس ، دکتر شما ممکن است آنتی بیوتیکی مانند موارد زیر را تجویز کند :

 • تینیدازول (Tindamax)
 • کلیندامایسین (کلئوسین)
 • مترونیدازول (فلاژیل)
instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک