درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی (زیاد شدن خونریزی)

درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی : پریودهای نامنظم از نظر پزشکی به عنوان الیگومنوره شناخته می شوند ، که یک مسئله کاملاً رایج در زنان به حساب می آید. 

این مشکل رایج که در اثر عوامل مختلفی مانند کاهش وزن ، وضعیت پزشکی و سبک زندگی ایجاد شده است ، توانایی ایجاد استرس و تنش بی دلیل را دارد که باعث می شود به دنبال راه حل هایی بی خطر و طبیعی بگردیم.
و حدس بزنید ، آنها را در سبد طبیعت پیدا کردیم.

 از جعفری مفید گرفته تا میوه های درمانی غنی از ویتامین C ، طبیعت سبدی پر از داروهای خانگی برای درمان چرخه نامنظم و دیررس ماهیانه در اختیار ما قرار داده است.

درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی

جعفری
از قرن ها قبل به طور سنتی برای القا خون قاعدگی استفاده می شود.  “آپیل و میریستیسین ، دو ماده موجود در جعفری ، تحریک کننده انقباضات رحم هستند” ، که منجر به تأثیر القای چرخه ماهانه شما می شود.
نحوه استفاده:دوز جعفری روزانه شما باید 6 گرم برگ جعفری خشک باشد .که می تواند در هر دو مقدار 2 گرم مصرف شود ، در 150 میلی لیتر آب جوشانده شود . یا دو بار در روز چای جعفری بنوشید.


زیره
دانه های زیره از همان خانواده جعفری هستند و همچنین تأثیر مشابهی دارند.درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی


پاپایا
این موثرترین داروی خانگی است که برای دوره های قبل از قاعدگی در دسترس است.  پاپایای خام باعث تحریک انقباضات در رحم می شود و می تواند در القای دوره ها کمک کند. کاروتن موجود در پاپایا باعث تحریک هورمون استروژن و در نتیجه ایجاد دوره اولیه می شود.
روش مصرف: پاپایا را می توان به صورت خام یا به صورت آب پاپایا دو بار در روز مصرف کرد. یک فنجان آب پاپایا (حدود 200 میلی لیتر) یا یک کاسه پاپایای تازه رسیده را می توان در اواسط چرخه قتعدگی خورد تا اثر کند.


زنجبیل
چای زنجبیل یکی از قوی ترین مکمل های غذایی است (گیاهانی که خاصیت جادویی دارند و باعث تحریک جریان قاعدگی می شوند و در نتیجه باعث قاعدگی می شوند) اما برخلاف جعفری می تواند عوارض جانبی مانند اسیدیته داشته باشد. 

درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی

درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی

برای دوره های بسیار تأخیری ، ترکیبی از جعفری و چای زنجبیل توصیه می شود. تصور می شود که زنجبیل گرمای اطراف رحم را افزایش می دهد ، بنابراین باعث انقباض می شود.
روش استفاده: زنجبیل را می توان به صورت چای یا آب زنجبیل تازه همراه با عسل مصرف کرد. چند روز قبل از تاریخ عادی هر روز یک فنجان آب زنجبیل تازه با آب (2: 1) بنوشید.

نوشیدن آب کرفس
کاملاً ایمن ، طبیعی و توصیه شده توسط پزشکان یکی از راه های ابتلا به دوره پریود است.
روش استفاده: یک آب کرفس تازه دو بار در روز می تواند جریان خون را در لگن و رحم تحریک کند و در نتیجه قاعدگی شما را القا کند.

دانه هایگشنیز

 گفته می شود که دانه های گشنیز به دلیل خاصیت مادونوگرافی موثرترین داروی خانگی برای دوره های نامنظم است.
روش استفاده:   1 قاشق چایخوری گشنیز را بجوشانید با 2 فنجان آب و صبر کنید تا آب فقط به یک فنجان کاهش یابد. با استفاده از صافی بذرها را جدا کرده و معجون را سه بار در روز و به مدت چند روز قبل از پریود ماهانه بنوشید.

دانه های رازیانه (Saunf)
دانه های رازیانه  می تواند در آب جوشانده و چای معطر تهیه کند که باید هر روز صبح با معده خالی مصرف شود تا قاعدگی شما تنظیم شود و جریان سالم داشته باشید.درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی
روش استفاده:   2 قاشق چایخوری دانه رازیانه را در یک لیوان آب مخلوط کرده و بگذارید یک شب بماند.

درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی

خوراکی هایی که خون قاعدگی را زیاد میکند


دانه های شنبلیله
شنبلیله  بنوشید ، دانه ها توسط متخصصان برای القای قاعدگی توصیه می شوند.
روش استفاده: دانه شنبلیله را که در آب جوشانده است بنوشید.


انار
آب دانه های انار نیز در القای دوره ها مفید است.درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی


روش استفاده:  حداقل 10 تا 15 روز قبل از قرار عادی خود با نوشیدن آب انار خالص سه بار در روز شروع کنید . در روش دیگر ، آب انار را با آب نیشکر مخلوط کنید (1: 1) و آن را چهار بار در روز بنوشید.

نوشته های مرتبط


آلوئه ورا


از آب آلوئه ورا به طور معمول برای تسکین ناراحتی معده استفاده می شود ، اما می توان از آن برای ادویه نیز استفاده کرد.

روش استفاده  : یک برگ آلوئه ورا را به دو قسمت برش داده و ژل را خارج کنید. ژل را با 1 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و قبل از صبحانه مصرف کنید. این روند را ماه ها ادامه دهید تا نتایج خوبی داشته باشید.


دانه کنجد
دانه کنجد ،  می تواند برای القا قاعدگی شما مصرف شود ، اما فقط باید در حد متوسط ​​بخورید زیرا گرمای زیادی در بدن شما ایجاد می کند.

روش استفاده: این دانه های تولید کننده گرما می توانند روزانه حدود 15 روز قبل از تاریخ مورد انتظار بخورید تا به شما کمک کنند زودتر قاعدگی خود را به دست آورید. همچنین می توانید یک قاشق چای خوری دانه کنجد دو بار در روز با آب گرم میل کنید. 

غذاهای ویتامین C
دوزهای بالای ویتامین C می تواند با افزایش سطح استروژن در بدن باعث قاعدگی شود. افزایش سطح این هورمون باعث تحریک انقباضات رحمی می شود که در نتیجه خونریزی را تحریک می کند. ویتامین C همچنین می تواند سطح پروژسترون را کاهش دهد ، که تجزیه دیواره های رحم را شروع می کند.

و منجر به پریود زودرس می شود. غذاهای غنی از ویتامین C مانند مرکبات ، کیوی و سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی ، کلم بروکلی و فلفل دلمه ای می توانند در رژیم غذایی روزانه شما بگنجانند.

چگونه خونریزی قاعدگی را افزایش دهیم


هویج
یکی دیگر از مواد غذایی غنی از کاروتن ، هویج را می توان به صورت ساده یا به صورت آب 3 بار در روز مصرف کرد.

زردچوبه
یک قاشق زردچوبه را در یک لیوان آب بجوشانید و روزی دو بار آن را مصرف کنید تا پریود شوید ، احتمالاً 10 روز قبل از تاریخ مورد انتظار.

خرما
خرما به عنوان تولید گرما در بدن شناخته می شود. تمام روز را به مقدار مناسب اندازه گیری شده خرما بخورید تا دوره های قبل از موعد مقرر را القا کنید.

کدو تنبل
کاروتن موجود در کدو تنبل یک مکانیسم عالی در دوره های القایی است.

ماهی قزلآلا

دارای خواص بهبود و ثبات هورمون ها و در نتیجه خلاص شدن از مشکلات قاعدگی است. انواع دیگر ماهی و روغن ماهی نیز در تنظیم قاعدگی شما مفید است.

بادام
این مغزهای سالم و مغذی سرشار از فیبر و پروتئین هستند که به تعادل هورمون ها و پریود منظم کمک می کنند.

آناناس
حاوی خواص تولید گرما به صورت ، آناناس را می توان به مقدار زیاد مصرف کرد.

انگور
هر روز صبح یک لیوان آب انگور تازه می تواند به شما کمک کند تا از قاعدگی نامنظم خلاص شوید.

ماست
اگرچه ماست بر روی بدن تأثیر خنک کنندگی دارد ، اما به تنظیم قاعدگی شما کمک می کند.

تخممرغ 

تخم مرغ غنی از پروتئین است که به بدن شما کمک می کند تا با مشکلات قاعدگی کنار بیاید.

توفو
سرشار از کلسیم ، توفو می تواند افزودنی خوبی برای رژیم منظم شما باشد تا قاعدگی شما به موقع انجام شود.

شیر سویا
این گزینه برای گیاهخواران و عدم تحمل لاکتوز است. گفته می شود این ماده حاوی فیتواستروژن است که به تنظیم دوره های قاعدگی نامنظم کمک می کند.


در اینجا برخی دیگر از گزینه های غیر غذایی وجود دارد:درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی

راهی برای زیاد شدن خونریزی قاعدگی


رابطه ی جنسی


از طرف دیگر ، مقاربت جنسی به انقباض رحم کمک می کند ، در حالی که همزمان واژن را شل می کند و در مرحله دوم هورمون های آزاد شده از بدن زن در هنگام مقاربت به القای دوره ها کمک می کند. 


بسته آب گرم
که برای تسکین گرفتگی های بسیار دردناک در طول چرخه ماهانه شما استفاده می شود ، بسته آب گرم همچنین یک درمان طبیعی برای پیش از قاعدگی است.
روش استفاده: یک بسته یا بطری آب داغ را برای مدت زمان حدود 10 – 15 دقیقه در هر بار و برای 2-3 بار در روز قرار دهید.


از نوشیدنی های کافئین خودداری کنید
زیرا آنها با چرخه ماهانه شما تداخل می کنند ، بنابراین منجر به تاخیر در دوره های قاعدگی می شوند.

سرکه سیب

 سرکه سیب با قلیایی سازی بدن و کاهش التهاب ناشی از بی نظمی هورمونی کمک می کند.
دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و دو بار در روز قبل از غذا میل کنید. با این کار ممکن است فقط در طی یکی دو روز دوره های تأخیر شما مجدداً شروع شود.
ید
کمبود ید در بدن با مشکلات تیروئید مرتبط است ، که می تواند باعث چرخه قاعدگی شود. مصرف چند قطره ید آلی در یک لیوان آب می تواند با اصلاح عدم تعادل باعث ایجاد دوره ها شود. همچنین می توانید برای کسب نتایج بهتر ، منیزیم ، ویتامین c و سلنیوم را در رژیم غذایی خود اضافه کنید.درمان خانگی زیاد شدن خون قاعدگی

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک