درمان خانگی سقط جنین خارج از رحم (داروی گیاهی )

درمان خانگی سقط جنین خارج رحم : حاملگی خارج رحمی نسبتاً نادر است و تقریباً در هر 40 بارداری رخ می‌دهد؛

اما سقط‌جنین شایع‌ترین عارضه در اوایل بارداری است برخی تحقیقات نشان می‌دهد که بارداری خارج رحمی رو به افزایش است.

محققان میگویند میزان STD و همچنین زنانی که از تکنولوژی‌های کمکی تولیدمثل، ازجمله لقاح آزمایشگاهی استفاده می‌کنند افزایش‌یافته است .

 حاملگی خارج رحمی هنگامی رخ می‌دهد که تخم بارورشده نتواند به رحم برسد و در لوله‌های فالوپ، گردن رحم، تخمدان، میومتریوم یا حفره شکمی مستقر شود.

به‌طورکلی، شایع‌ترین مکان برای بارداری خارج رحمی در لوله فالوپ است که به آن حاملگی لوله‌ای گفته می‌شود .

با رشد جنین در خارج از رحم، ناراحتی و درد شدیدی ایجاد می‌شود، همچنین ممکن است خونریزی داخلی شدیدی رخ دهد که باعث مرگ شود.

میزان مرگ‌ومیر مادران رو به کاهش است اما حاملگی خارج رحمی هنوز شش درصد کل مرگ‌ومیر مادران را شامل میشود .

اگر علائم حاملگی خارج رحمی دارید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. درمان شامل از بین بردن جنین و بافت آسیب‌دیده است و بارداری ادامه نمی‌یابد.

درمان‌های طبیعی به‌منظور کمک به بهبود جنبه‌های جسمی و عاطفی انجام می‌شوند.

درمان خانگی سقط جنین خارج رحم

درمان خانگی سقط جنین خارج رحم

حاملگی خارج رحمی چیست؟

حاملگی خارج رحمی هنگامی رخ می‌دهد که یک تخم بارورشده در مکانی غیر از رحم مستقر شود.

شایع‌ترین محل لوله فالوپ است که باعث حاملگی لوله‌ای می‌شود .

همچنین تخم می‌تواند در دهانه رحم، تخمدان، حفره شکم یا مکان‌های دیگر در طول مسیر طبیعی رسیدن به رحم مستقر شود.

هنگامی‌که یک تخم بارورشده شروع به رشد می‌کند، علائم حاملگی خارج رحمی بروز می‌کند.

لازم به ذکر است که یک تخم بارورشده نمی‌تواند به‌درستی خارج از رحم رشد کند و اگر درمان نشود می‌تواند باعث یک وضعیت اورژانسی تهدید کننده حیات شود.

درمان خانگی سقط جنین خارج رحم

ﺗﺸﺨﯿﺺ

ﻫﯿﭻ آزﻣﺎﯾﺶ ﺗﺸﺨﯿﺼﯽ ِﺻﺮف، ﺑﺮای ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ ﺧﺎرج رﺣﻤﯽ وﺟﻮد ﻧﺪارد. ﺑﺮای ﺗﺸﺨﯿﺺ ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ ﺧﺎرج رﺣﻤﯽ، ﭘﺰﺷﮏ آزﻣﺎﯾﺶﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ را ﺗﺠﻮﯾﺰ می‌کند ازجمله:

 ۱. ﻣﻌﺎﯾﻨﻪ ﻟﮕﻦ

 ۲. آزﻣﺎﯾﺶ ﺑﺎرداری

 ۳. ﺳﻮﻧﻮﮔﺮاﻓﯽ

۴. آزﻣﺎﯾﺶ ﺧﻮن ﺑﺮای ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان ﮐﻢ ﺷﺪن ﺧﻮن، کم‌خونی و ﺗﺄﯾﯿﺪ ﮔﺮوه ﺧﻮﻧﯽ در ﺻﻮرت ﻧﯿﺎز ﺑﻪ درﯾﺎﻓﺖ ﺧﻮن.

پزشک شما همچنین می تواند از یک آزمایش خون برای تعیین سطوح hCG و پروژسترون استفاده کند. این ها هورمون هایی هستند که در دوران بارداری حضور دارند.

اگر این میزان هورمون ها در طی چند روز شروع به کاهش یا ماندگاری کند و یک کیسه بارداری در یک سونوگرافی وجود نداشته باشد، احتمال ابتلا به بارداری به صورت غیر عادی است.

اگر شما علائم شدید، مانند درد و یا خونریزی قابل توجهی دارید، ممکن است زمان کافی برای تکمیل تمام این مراحل وجود نداشته باشد.

 لوله فالوپی می تواند در موارد شدید پاره شود و باعث خونریزی شدید داخلی شود. پزشک شما سپس یک عمل جراحی اضطراری برای درمان فوری انجام خواهد داد.

حاملگی خارج رحمی برای مادر ایمن نیست. همچنین جنین قادر نخواهد بود تا مدت کوتاهی رشد کند.

لازم است که جنین را در اسرع وقت برای سلامتی فوری و باروری درازمدت حذف کنید. گزینه های درمان بسته به موقعیت حاملگی خارج رحمی و رشد آن متفاوت است.

درمان خانگی سقط جنین خارج رحم

 آیا می توان از سقط جنین گیاهی استفاده کرد؟

 سقط جنین گیاهی می تواند دشوار و خطرناک باشد به خصوص اگر از چیزی استفاده کنید که هنوز تحقیقاتی بر روی آن انجام نشده است.

به عنوان مثال فرض کنید یک دوره قاعدگی خود را از دست داده اید و به همین خاطر تست بارداری را خریداری می کنید و پاسخ مثبت از آن می گیرید.

نوشته های مرتبط

در این شرایط اصلا نمی توانید بگویید چند وقت است که باردار شده اید و  نمی دانید سلامت قلب و کبدتان در چه وضعیتی قرار دارد.

با اینحال وارد سایت گوگل می شوید و به دنبال واژه سقط جنین گیاهی می گردید. در این شرایط گیاهانی را می یابید که فکر می کنید می تواند به شما در این فرایند کمک کند.

این پست های وبلاگی تلاش می کنند در کنار مزایا خطرات و عوارض جانبی استفاده از این گیاهان را شرح دهند.

اگر نتوانید وضعیت سلامت خود را درک کنید و اطلاعات دقیق و درستی در مورد منبع گیاه به دست آورید استفاده از این روش خطرات زیادی برایتان در پی خواهد داشت.

به همین خاطر در چنین شرایطی بهتر است با فردی مشورت کنید که در حال حاضر تخصص کافی در زمینه گیاهان دارویی دارد و بر روی آن ها  تحقیق کرده است.

البته انجام اینکار هم زیاد اسان نیست زیرا ماماها  یا متخصصان دیگر ممکن است اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشند. 

 سقط جنین گیاهی ممکن است برای برخی از افراد مفید و موثر باشد اما جامعه مدرن ما پیدا کردن یک روش امن گیاهی را بسیار دشوار ساخته است.

داروهای گیاهی سقط کننده: درمان خانگی سقط جنین خارج رحم

زعفران و زرشک:

زعفران یکی از معروفترین گیاهان دارویی است که منجر به سقط جنین می شود. باید دقت کرد که زعفران نیز در مقادیر بالا خاصیت سمی دارد وباعث انقباض عضلات میشود . برای سقط جنین با زعفران می‌توان مقدار 2تا 4گرم زعفران را در یک استکان آب گرم خیس کرده و روزی 4 مرتبه به مقدار 1 تا 2 قاشق میل کرد.

سنبل ختایی:

سنبل ختایی قاعده اور، شل کننده عضلات و افزایش انقباضات رحم کمک می‌کند.  5 تا 15 قطره آن را در یک فنجان آب گرم ریخته و میل کنید.

برای طعم دادن به آن می‌توانید مقداری عسل نیز به آن اضافه کنید. اگر از کپسول آن استفاده می‌کنید، باید کپسول های 1000 میلی‌گرمی را هر 4 ساعت یکبار مصرف کنید. دوز بیش از این را نباید مصرف کرد چرا که باعث خونریزی‌های شدید می‌شود.

همچنین کسانی که خونریزی‌های شدید دارند نباید از این گیاه استفاده کنند.

 • تخم شوید: 
 • دانه‌های تخم شوید از قدیم در بین زنان ایرانی برای سقط جنین شناخته شده است. این اثر احتمالا به دلیل تحریک هورمون‌هایی که منجر به شروع دوره های قاعدگی و حرکات انقباضی رحم می‌شوند.
درمان خانگی سقط جنین خارج رحم

پونه:

پونه نیز یکی از گیاهان مؤثر برای شروع سقط جنین است. این گیاه می‌تواند به عنوان یک سم قدرتمند عمل کند و لذا باید با دقت فراوان مصرف شود. هرگز نباید اسانس آن را به صورت خوراکی مصرف کنید.

گلپر:

یکی از معروف ترین گیاهان در طب سنتی برای درمان بیماری های گوارشی به خصوص نفخ محسوب می شود.

گلپر، هضم کننده غذا و تقویت کننده معده است. برای بهره بردن از خواص ضدنفخ گلپر، بهتر است یک گرم از پودر دانه های این گیاه را همراه رازیانه بعد از غذا و با آخرین لقمه به اندازه نصف قاشق غذاخوری بخورید.

مصرف بیش از 5گرم گلپر در روز در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول باعث سقط جنین می شود.

 • اویشن:
 • گیاهی كوهستانی و معطر است كه تنوع زیادی دارد. این گیاه دارای طبیعتی گرم و خشک است وبسیار قاعده اور وسقط کننده میباشد.
 • زنان باردار باید از خوردن گیاهانی چون پوست ریشه زرشک، بابونه گاوی، پونه معطر، فلوس، کدو تلخ، جعفری فرنگی، سنبل چینی، نعناع کوهی و مینا پرهیز کنند.

از جمله  گیاهان سقط اور استفاده از کافئین است خوردن 200 میلی گرم کافئین در روز معادل یک یا دو فنجان قهوه، خطر سقط جنین را تا دو برابر افزایش می دهد.

زنان باردار بایستی از خوردن گیاه بولاغ اوتی زعفران، جعفری، غوره، آب غوره، مارچوبه، زیره، سیاه دانه، دارچین، مسهل سیاه دانه وجعفری خودداری نمایند چون ممکن است باعث سقط جنین شود.

مصرف گیاهان دارویی در طول شب ، شانس موفقیت سقط جنین را بیشتر می‌کند. برخی افراد، ورزش کردن و حمام داغ را نیز برای تحریک سقط جنین توصیه می‌کنند.

 رابطه جنسی زناشویی، تحریک نوک پستان و ارگاسم نیز می‌تواند به سقط جنین کمک کند.

کرامپ هاودرد شکمی امری غیر معمول نیست و اغلب قبل از سقط جنین اتفاق می‌افتدلکه بینی نشانه نزدیک شدن به سقط جنین است.

خونریزی معمولا در عرض چند روز شروع می‌شود اما ممکن است تا دوهفته نیز طول بکشد. افزایش دوز مصرفی گیاهان دارویی نیز می‌تواند به سقط جنین کمک کند.

 به خصوص اگر که لکه‌بینی شما آغاز شده است. اگر بعد از 2 تا 3 هفته لکه بینی و سقط شما شروع نشد، داروها را قطع کنید و برای سقط با روش‌های جراحی تحت نظر پزشک اقدام کنید.

ﻣﻮارد اﺣﺘﯿﺎﻃﯽ

اﮔﺮ ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ ﺧﺎرج رﺣﻤﯽ درﻣﺎن ﻧﺸﻮد می‌تواند ﺣﯿﺎت ﻓﺮد را ﺑﻪ ﺧﻄﺮ ﺑﯿﻨﺪازد. همان‌طور ﮐﻪ ﺗﺨﻢ رﺷﺪ ﻣﯿﮑﻨﺪ، ﺑﺎﻋﺚ ﭘﺎرﮔﯽ، آﺳﯿﺐ دﯾﺪن ﺑﺎﻓﺖ و ﺧﻮﻧﺮﯾﺰی داﺧﻠﯽ ﺷﺪﯾﺪ می‌شود.

اﮔﺮ ﺑﻪ ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ ﺧﺎرج رﺣﻤﯽ ﺷﮏ دارﯾﺪ، فوراً ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﻣﺪاﺧﻼت ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﺎﺷﯿﺪ.

ﺻﺤﺒﺖ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ

 1. ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ ﺧﺎرج رﺣﻤﯽ در ﯾﮏ ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ از ﻫﺮ ۴۰ ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ رخ می‌دهد.
 2. اﯾﻦ واﻗﻌﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻣﺴﺘﻘﺮ ﺷﺪن ﺗﺨﻢ درجایی به‌غیراز رﺣﻢ رخ می‌دهد.
 3. ﺟﻨﯿﻦ نمی‌تواند ﺑﯿﺮون از رﺣﻢ زﻧﺪه ﺑﻤﺎﻧﺪ و ﺑﺎﯾﺪ از ﺑﯿﻦ ﺑﺮود ﮐﻪ اﯾﻦ ﮐﺎر ﻣﻌﻤﻮﻻً از ﻃﺮﯾﻖ ﺟﺮاﺣﯽ ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ ﺧﺎرج رﺣﻤﯽ ﯾﺎ ﺗﺰرﯾﻖ ﻣﺘﻮﺗﺮوﮐﺴﺎت اﻧﺠﺎم ﻣﯿﺸﻮد.
 4. اﮔﺮ ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ ﺧﺎرج رﺣﻤﯽ درﻣﺎن ﻧﺸﻮد، ﺑﺎﻋﺚ ﺧﻮﻧﺮﯾﺰی داﺧﻠﯽ ﺷﺪﯾﺪ ﺷﺪه و ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﻣﺮگ ﻣﯿﺸﻮد.
instagram banner
17 دیدگاه ها
 1. Zahra می گوید

  سلام لطفااا پاسخ بدین بشدت میترسم.. من ی دختر مجردم و متاسفانه اخرای رابطه اب اون اقا روی واژنم ریخته ولی توش نرفته… سر تاییمم پریود شدم والان ک روز چهارمم هستش درد زیر شکم دارم اول هردو طرف بود الان فقط سمت چپ و درد توی لگن و کمر سمت چپ کشیده میشه.. باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. دکتر می گوید

   درد لگن نشانه بارداری نیست

 2. پریسا می گوید

  سلام من ۳۰مرداد با نامزدم‌رابطه داشتم و ۲تا ورق ال دی خوردم به مدت فاصله ۲روز
  باید ۲۰شهریور پریود میشدم
  اما نشدم
  الان ۳۱شهریوره ۱۱روز گذشته .
  تنها عوارضش درد زیر شکمه
  بیبی چک ۲بار چک کردم یه خط پر رنگ و یه خط کم رنگ ظاهر میشه
  باردار هستم؟؟
  بارداری خارج‌از رحمه؟

 3. زهرا می گوید

  سلام من بادردوخونریزی زیادچکاب دادم دیدم باردارم دکترازمایش تیتربتابهم دادبعدفهمیدم خارح ازرحم باردارم امپول متوسرکات تزریق کردن ازمایش بتااز374امد99الان دوباره بایدازمایش بدم هنوزدرددارم الان دفع شده یانه خیلی میترسم ازعمل

  1. پریسا می گوید

   سلام میشه لطفا بگین که چه اتفاقی واستون افتاد؟؟تزریق خوب بود براتون؟؟

 4. الهام می گوید

  سلام یک هفته از مقاربت با همسرم میگذره دقیقا روز ۷پریودیم بود متاسفانه یکم بی دقتی کردیم بلافاصله ۲تا ال دی خوردم به نظرتون ممکنه باردار نشم🤔

 5. مهسا می گوید

  سلام من تست بی بی چک منفی دارم آزمایش خون دادم 42 بود دو روز بعد شد 136 سونو دادم گفت هیچی معلوم نیست دکترا میگن باید صبر کنی دیده بشه. احتمال خارج رحمی هست نمیدونم منتظر بمونم میترسم دیر بشه دفع نشه بنظر شما میتونه خارج رحمی باشه یا طبیعی هست این آزمایش ها

 6. رز می گوید

  سلام من ازقرص سقط استفاده کردوخونریزی ولخته اومد دوهفته لکه وخونریزی داشتم رفتم ازمایش بتام مثبت بود۳۴۶.۴۴بود وپنج روزبعدبازرفتم بتام۴۵۷بودسونوگرافی واژینال هم انجام دادم گف تخمدان چپ توده مشکوک دیده میشه چیکارکنم ازعمل هم میترسم .اندازه شم ۱۱.۱۱.۱۳میلیمتره لطفا راهنماییم کنین

 7. نیلوفر می گوید

  سلام من از آخرین بازی که پریود شدم روز ۱۶ شهریور بود و دقیقا ۱ مهر رابطه داشتم و از پریودم‌۹ روز‌گذشته بود و خونریزی دو روز‌کشید و روز سوم کم تر شد یک مقدار معده ام اشتها نداره هیچی نمیتونم بخورم یعنی اشتها اصلا ندارم آیا باردارم ؟

 8. روژین می گوید

  سلام . من هفته ۴ بارداری هستم و لخته دفع میکنم دکتر درخواست تکرار تست تیتر داد و با قرص اورژانسی باز باردار شدم احتمال میدن خارج رحمی باشه. زعفران زیاد خوردم اما فقط دفع لخته دارم . درمان خانگی جواب میده برا سقط توی این شرایط؟

 9. Meri می گوید

  سلام خسته نباشید من قرص ساتیوتک استفاده کردم و جنین دفع شد بعد از چندروز سونو دادم وگفتن مه 13*8 از جفتم باقی مونده الان و امروز 16روز که از مصرف قرص میگذره روز15ازمایش دادم مشکوک به مثبت بود دوباره من هیچ گونه دردی ندارم فقط لکه بینی دارم خون تیره به صورت لکه ایا ممکنه حاملگی خارج از رحم بوده باشه خیلی استرس دارم توروخدا راهنمایی کنید

  1. دکتر مشاوره می گوید

   نتیجه تست طبیعیه

 10. Meri می گوید

  سلام خسته نباشید من قرص ساتیوتک استفاده کردم و جنین دفع شد بعد از چندروز سونو دادم وگفتن مه 13*8 از جفتم باقی مونده الان و امروز 16روز که از مصرف قرص میگذره روز15ازمایش دادم مشکوک به مثبت بود دوباره من هیچ گونه دردی ندارم فقط لکه بینی دارم خون تیره به صورت لکه ایا ممکنه حاملگی خارج از رحم بوده باشه خیلی استرس دارم توروخدا راهنمایی کنید

 11. Raha می گوید

  سلام من حدودا ۳۵ روز پیش با نامزدم سکس ..هفته پیش پریود شدم اما الان شکم درد و حالت تهوع و کمر درد دارم و همش احساس میکنم دستشویی دارم ممکنه بارداری خارج از رحم باشه؟(تست بیبی چک هم دادم که منفی بود)

  1. دکتر مشاوره می گوید

   سلام خیر ممکن تخمک گذاری باشه

 12. Af می گوید

  سلام من فروردین ماه دو سه روز بعد از پریودی رابطه مقعدی با نامزدم داشتم بعد از گذشت دو هفته پریود شدم و حدودا یک ماه بعد از پریودی اول(اردیبهشت ماه) مجدد پریود شدم بنظر شما احتمال بارداری خارج از رحمی وجود داره هنوز؟شب روزم شده جهنم

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر عزیزم علائم بارداری ندارید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک