25 درمان خانگی سوزاک در مردان و زنان

درمان خانگی سوزاک : چند درمان خانگی طبیعی برای سوزاک در مردان و زنان

برخی از داروهای خانگی ساده در کاهش علائم سوزاک و افزایش سرعت روند بهبودی موثرند.
1.  روی
یکی از موثرترین راههای کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ بدن سالم، روی است. براساس یک مطالعه در مورد اثرات روی روی سلامت انسان [1]، این ماده معدنی می تواند به افزایش تعداد گلبول های سفید و آنتیبادی ها کمک کند و در عین حال با عفونت باکتری های سوزاک نیز برخورد کند. شما می توانید این مواد معدنی را در تعدادی از مواد غذایی غنی از روی، از جمله صدف، شکلات تیره و دانه های کنجد پیدا کنید.
2.  ویتامین C
همانطور که می دانید ویتامین C یکی از موثر ترین مواد برای بهبود سیستم ایمنی بدن است. برخی از غذاها حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C میوه ها و سبزیجات هستند، از جمله بروکلی، اسفناج و میوه های مرکبات. بر اساس یک مطالعه [2]، ویتامین C نیز به عنوان آنتی اکسیدان کار می کند و می تواند به کاهش ناراحتی و التهاب ناشی از این بیماری کمک کند.

درمان خانگی سوزاک
3.  Sida Cordifolia
این علف هرز و ریشه گیاهی است که در منطقه آلوده اعمال می شود و ممکن است به کاهش قرمزی و التهاب کمک کند. بعضی از گیاهان مانند ساراساپاریلا و خاکستر برای سال ها به عنوان درمان جایگزین برای سوزاک استفاده شده اند.

4.عصاره برگ زیتون
این ماده یک داروی قدرتمند به نام اولئوروپین است که یک ماده ضد میکروبی قوی است و باکتری هایی که باعث سوزاک می شوند، را نابود می کند. عصاره برگ زیتون عفونت را از بین می برد. علاوه بر این عصاره برگ زیتون در افزایش سیستم ایمنی موثر است. ایمنی بدن برای از بین بردن هر نوع باکتری ضروری است.
در هنگام خرید عصاره برگ زیتون فقط مارک های “فوق العاده قوی” را خریداری کنید.
5. روغن پونه کوهی
این ماده خواص ضد قارچی، ضد عفونی کننده، ضد انگلی و ضد ویروسی دارد. این روغن به خاطر توانایی آن برای کشتن باکتری ها شناخته شده است. یکی دیگر از مزایای روغن زیتون این است که سیستم ایمنی را قوی می کند و به جلوگیری از عفونت های بیشتر در آینده کمک می کند.

برای بهترین نتایج، این روغن اسانس باید با عصاره برگ زیتون و نقره کلوئیدی مخلوط شود. هنگامی که همه آنها با هم مخلوط می شوند، در همکاری و کارآیی یکدیگر عمل می کنند. در واقع، این مخلوط قویترین قاتل ویروسی، باکتری و پاتوژن است.
6. درمان برای سوزاک – نقره کلوئیدی
این ماده نیز مشابه عصاره برگ زیتون می باشد. همچنین، همه عفونت های ویروسی و باکتریایی، از جمله سوزاک، را از بین می برد. در واقع، نقره کلوئیدی سالها قویترین آنتی بیوتیک شناخته می شد. می توانید یک پنبه را آغشته به روغن کنید و سپس به طور مستقیم بر روی هر گونه بثورات یا ضایعات برای تسکین درد و عفونت قرار دهید.

7.رزماری
بر اساس یک مطالعه در مورد خواص رزماری ، این گیاه دارای بیش از 20 ضد ویروسی و 40 ترکیبات ضد باکتری است. می توانید با مخلوط کردن 1 قاشق غذاخوری رزماری در آب آن را امتحان کنید. این درمان را دو بار در روز تکرار کنید. همچنین می توانید رزماری تازه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
8. غذاهای قلیایی:
نگه داشتن بدن آلکالیز شده برای کشتن هر نوع ویروس یا باکتری بسیار مهم است. این به این دلیل است که با توجه به تحقیق، باکتری ها قادر به زنده ماندن در محیط قلیایی نیستند. خوشبختانه این کار دشوار نیست. مصرف مواد غذایی غنی از قلیایی مانند غلات کامل، لوبیا، دانه و آجیل.

سبزیجات تازه و میوه ها با مواد معدنی، ویتامین ها و سایر مواد مغذی ضروری لازم است. سبزیجات برگ دار مانند کلرلا، یونجه، علف گندم و علف جو غذاهای قلیایی هستند، بنابراین آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بخوانید:  علائم پر خطر STD بیماری جنسی در زنان

9.  داروهای آیورودا
این روش یکی از بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در زنان و مردان است. در واقع، داروهای آیورودا یکی از بهترین جایگزین های طبیعی برای داروهای ضدویروسی است. این درمان های گیاهی برای سوزاک در زنان و مردان می تواند به بدن شما در برابر عفونت از داخل کمک کند و دستگاه ادراری را تمیز کند.برگ بابول به عنوان یکی از درمان های گیاهی توصیه شده برای سوزاک شناخته می شود.

10. تغییرات تغذیه ای مهم را ایجاد کنید
این نیز یکی از بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در زنان و مردان است. اگر چه تغييرات تغذيه اي در کاهش و جلوگيري از علايم سوزاک هيچ اثر مستقيمي ندارد، داشتن رژيم غذايي متعادل مي تواند به بهبود سيستم ايمني شما کمک کند و بدن را به شکل خود تغيير دهد و به شما کمک کند تا علائم نفرت انگيز گنوره را درمان کنيد.
باید سبزیجات تازه و میوه ها را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید زیرا این یکی از ساده ترین درمان های خانگی برای سوزاک است. سیر همچنین یک عامل ضد باکتری قوی است و می تواند به افزایش سیستم ایمنی بدن شما کمک کند و علائم گنوره را به طور موثر درمان کند. سیر را به رژیم روزانه خود اضافه کنید!
Garcineiangostana یک میوه گرمسیری است که می توانید آب آن را به طور منظم به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای سوزاک در مردان و زنان استفاده کنید. همچنین باید مواد معدنی و ویتامین های ضروری مصرف کنید زیرا این امر به کاهش و جلوگیری از نشانه های گنوره کمک می کند.

11.درمان برای سوزاک – تشخیص آن در اوایل
گنوره یک مشکل جدی است و به علت رشد باکتری به سرعت رشد می کند. در حقیقت، وقت می گیرید تا متوجه شوید که آیا از سوزاک رنج می برید یا خیر؛ در حالی که بسیار مهم است که آن را به زودی تشخیص دهید. تشخیص سریع احتمال درمان طبیعی را افزایش می دهد.
12. درمان برای سوزاک – برگ بابول
در حین دانستن اینکه شما دارای سوزاک هستید، ابتدا می توانید درمان های خانگی طبیعی برای سوزاک را در زنان و مردان انجام دهید زیرا ممکن است نتایج شگفت انگیزی به شما بدهند. علت این که بسیاری از مردم از داروهای طبیعی استفاده می کنند این است که تقریبا همه آنها ایمن هستند.

برگ های بابول نیز یک گیاه خوب است که بسیاری از مردم برای درمان سوزاک استفاده می کنند. این گیاه طبیعی می تواند برای درمان لخته شدن خون، خونریزی، لکووره، دیابت، اسهال، دیسترانت و سوزاک استفاده شود.

برگ های بابول در درمان زخم ها، کاهش التهاب و متوقف کردن خون در هنگام زخم شناخته شده است، به ویژه کاهش درد ناشی از سوزاک. در واقع، این یکی از بهترین درمانهای خانگی برای سوزاک در زنان و مردان است که باید بدانید و به دنبال آن باشید.
13. درمان برای سوزاک – ماست
ماست برای سیستم هضم، سلامت پوست و سلامت کلی خوب است و برای گنوره مفید است. بسیاری از افراد برای کاهش وزن، یبوست و بهبود سلامت پوست از ماست استفاده می کنند. این به این دلیل است که ماست دارای پروتئین بالا، کلسیم، پروبیوتیک، پتاسیم، ید و ویتامین هاست.
تامپون را به ماست آغشته کنید و سپس آن را در مناطق آسیب دیده خود قرار دهید. ماست سرد است و به کاهش درد کمک می کند.
14. درمان برای سوزاک – اکیناسه
اکیناسه یکی از بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در مردان و زنان است که باید سعی کنید از آن استفاده کنید. گیاه اکیناسه از آمریکای شمالی می آید و اغلب در برخی از شرایط بهداشتی مانند دندان درد، گلودرد، تورم غدد ، هاری، گانگرن، سرخک و مارگونگی استفاده می شود.

علاوه بر این، اکیناسه با ایجاد سلول های ایمنی باعث افزایش سطح فعالیت و سرعت فاگوسیتوز می شود. بنابراین، کمک می کند تا باکتری ها و ویروس های قارچ مضر را از بین ببرند.
15. درمان برای سوزاک – روغن چای درخت
روغن درخت چای یکی از درمان های معمول خانگی برای سوزاک در مردان و زنان است. به سادگی، 3 قطره روغن درخت چای را با 3 قطره روغن نارگیل مخلوط کنید و سپس روی باند تازه بگذارید. حالا شما این باند را در مناطق آسیب دیده خود قرار می دهید. در واقع، این نیز یکی از موثر ترین درمان های خانه برای سوزاک در مردان و زنان است.

15.سرکه سیب
سرکه سیب به عنوان یکی از موثر ترین درمان های گنوره در زنان و مردان شناخته شده است. فقط باید سرکه سیب سیب را با چند قطره روغن نارگیل مخلوط کنید. سپس از باند برای جذب این مخلوط استفاده کنید و آن را در اطراف ناحیه های پوستی دستگاه تناسلی خود قرار دهید. علاوه بر این، سرکه سیب می تواند برای حمام نیز استفاده شود. برای این، شما می توانید 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 5 فنجان آب مخلوط کنید.

نوشته های مرتبط

درمان خانگی سوزاک
16. درمان برای سوزاک – سیر
سیر یک گیاه ضد باکتری است، بنابراین آن نیز برای درمان HPV در مردان موثر است. برای استفاده از آن به عنوان یک درمان خانگی برای سوزاک، باید بیشتر از غلاف سیر خام مصرف کنید یا از سیر در آشپزی خود استفاده کنید. همچنین می توانید خمیر سیر تهیه کنید و آن را به عنوان یک لوسیون طبیعی برای تمام مناطق آسیب دیده تناسلی خود اعمال کنید.

17.Garcinia Mangostana

یکی دیگر از موثرترین روشهای خانگی برای سوزاک، که باید بدانید garcitimeangostana است.
Mangosteen یا marcineiangostana یک میوه گرمسیری است که از کشورهای آسیای جنوب شرقی می آید و همچنین یک درمان خانگی برای سوزاک است. Mangosteen حاوی ماده ای مغذی است که ممکن است به درمان علائم سوزاک کمک کند. شما فقط باید پوست آن را کنده، آب آن را خارج کنید و بنوشید.

18.درمان برای سوزاک – آلوئه ورا
آلوئه ورا در مبارزه با عفونت سوزاک، تقویت سیستم ایمنی بدن و کشتن باکتری موثر است. بهترین گونه آلوئه ورا برای اثرات دارویی بدون عوارض جانبی ناخواسته، نوعی از آلوئه وراآباردادنسمیله است. برخی از گونه های آلوئه وراکان باعث ناراحتی و سایر بیماری ها می شوند. با این حال، گونه Aloe verabarbadensismilla ایمن و موثر در درمان علائم سوزاک بدون عوارض جانبی است.

درمان خانگی سوزاک

19.عسل
عسل یک روش جایگزین فوق العاده برای سوزاک است. تقریبا تمام داروهای معمول بدون دارو، از جمله تتراسایکلین، آمپی سیلین، پنی سیلین، سایپروت، فلوروکینولون، از سوزاکیا مقاومت می کنند و تنها سفالوسپورین می تواند با این عفونت مبارزه کند. با این حال، برخی از افراد به این دارو مقاومت دارند. به همین دلیل است که عسل جایگزین درمان سوزاک می شود [5]. علاوه بر این، عسل هنگامی که از آن به عنوان آنتی بیوتیک در درمان گنوره مزمن استفاده می کند، موثرتر می شود.
20.کانجی
یکی دیگر از بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در مردان و زنان که بسیاری از مردم دنیا باید در خانه بدانند و اعمال کنند، کانجی است. Kanji آب بعد از برنج به طور کامل پخته شده است. این ماده را تا زمانی که بهبود نیفتاده اید اعمال کنید.
21. داروهای گیاهی طلایی
گیاه بومی از آمریکای شمالی، گیاه طلایی می تواند برای درمان سرماخوردگی، آنفولانزا، گاستریت، دیسپپسی، سینوس و عفونت مثانه استفاده شود. به خصوص، این گیاه در درمان اسهال و موکوس بیش از حد در روده موثر است.

این گیاه طلایی در درمان عفونت های آمیب و باکتری در دستگاه گوارش موثر است. علاوه بر این، این گیاه برای بیماری های مفصلی، مشکلات لثه و التهاب گوش مفید است. می توان آن را به عنوان یک درمان خانگی برای مشکلات ژنیتال یا عفونت از کاندیدا یا تریکوموناس نام برد.

علاوه بر این، این گیاه به درمان عفونت های غشای مخاط، پاک کردن خون و کاهش التهاب کمک می کند. این گیاه می تواند بریدگی ها یا زخم ها را بپوشاند و خونریزی را متوقف کند.
22. میوه گایابانو
میوه گایابانو یکی از موثر ترین درمان های طبیعی برای سوزاک در زنان و مردان است. تنها چیزی که باید انجام دهید این است که آب آن را تهیه کنید و سپس به صورت خوراکی مصرف کنید. این میوه سالم دارای محتوای بالایی از ویتامین B1، B و Cand می باشد که همه آنها برای کاهش علائم سوزاک ای مهم هستند. در واقع، این نیز یکی از ساده ترین ابزارهای خانگی برای اعمال است.
23. مرکبات و ذرت
ذرت به عنوان یک فیتوشیمیایی در لیگناها شناخته شده است. کارشناسان نشان دادند عصاره اتیل استات که بیشترین اثر ضد میکروبی را به خود اختصاص می دهد.
25. کرفس و جعفری
یکی دیگر از بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در هر دو مردان و زنان کرفس و جعفری است

24.جلبک
کاروتنوئیدها به عنوان رنگدانه های محلول در چربی در برخی از گیاهان مانند جلبک ها، برخی از قارچ ها و همچنین باکتری شناخته می شوند.

این کاروتنوئید ها توسط هیچ یک از حیوانات تولید نمی شود، اما حیوانات می توانند از گیاهان آنها را دریافت کنند.

مصرف کاروتنوئید ها می تواند سلامت کلی را در برابر بسیاری از بیماری های مزمن بهبود بخشد زیرا این کاروتنوئید ها به عنوان آنتی اکسیدان برای مبارزه با تجاوزات خارجی مانند ویروس و باکتری عمل می کنند.

آنها همچنین به بهبود سیستم ایمنی کمک می کنند تا بدن از اکسیداسیون محافظت کند که باعث رشد سلول های نامنظم می شود. در

در واقع، این یکی از بهترین درمان های خانگی برای سوزاک در مردان و زنان است.

25. بادام زمینی، دانه های آفتابگردان، و دانه های کنجد

از جمله فیتواسترول در بادام، دانه کنجد، بادام زمینی، بادام زمینی و همچنین دانه های آفتابگردان. در یک مطالعه، نشان داده شد که ساپونین ساقه و برگ جینسنگ سطح آنتی بادی را برای مبارزه با ND در سرم بهبود بخشید.

با توجه به ایمنی و اثربخشی ساپونین ساقه و برگ جینسنگ، به دلیل عدم اثرات جانبی ناخواسته در طول تمام آزمایشات، ساپونین ساقه و برگ جینسنگ ممکن است یک ماده خوراکی برای بهبود علائم ایمنی در طیور باشد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک