درمان گیاهی لخته شدن خون پریود( قاعدگی )*

درمان گیاهی لخته شدن خون پریود: علت لخته شدن خون قاعدگی چیست ؟

لخته شدن خون در دوران قاعدگی به دلیل عدم تعادل در هورمون های زنان است . که می تواند باعث ضخیم شدن دیواره های رحم شود و طبیعی است.  

این می تواند منجر به خونریزی شدیدتر و تشکیل لخته هایی از 5 میلی متر تا 3-4 سانتی متر شود.

با این حال ، اگرچه قاعدگی با لخته در بیشتر موارد طبیعی است و نیازی به درمان ندارد . اما در سایر موارد می تواند ناشی از بیماری هایی مانند کم خونی ، آندومتریوز یا فیبروم باشد .

 بنابراین مراجعه به یک متخصص مامایی مهم است که علت را ارزیابی کند. که چرا لخته می شود و بهترین درمان را نشان می دهد.درمان گیاهی لخته شدن خون پریود

علت لخته شدن خون قاعدگی چیست

دوره قاعدگی با لخته به طور کلی جای نگرانی نیست و نیازی به درمان ندارد. با این حال ، این ممکن است نشانه برخی از التهاب ها یا بیماری هایی مانند آندومتریوز باشد ، و بنابراین مهم است که برای انجام آزمایش لخته شدن خون پس از قاعدگی یا سونوگرافی به یک پزشک مراجعه کنید.

درمان گیاهی لخته شدن خون پریود

هنگامی که زنان بیش از 2 دوره قاعدگی همراه با لخته دارند ، این می تواند به این معنی باشد:

1*سقط جنین

لخته شدن خون در دوران قاعدگی ممکن است سقط جنین در سه ماهه اول بارداری را نشان دهد ، به خصوص اگر رنگ آن کمی مایل به زرد یا مایل به خاکستری باشد.

چه کاری باید انجام دهید: برای تأیید سقط جنین ، مراجعه به یک متخصص مامایی بسیار مهم است ، اما اگر خونریزی بسیار زیاد است ، باید سریعاً به بیمارستان بروید تا درمان مناسب را شروع کنید و از دست دادن بیش از حد جلوگیری کنید

2* آندومتریوز

اندومتریوز با رشد بافت آندومتر در خارج از رحم مشخص می شود . که می تواند منجر به قاعدگی شدید ، درد شدید و تشکیل لخته شود. اگرچه این اختلال در زنان بین 30 تا 40 سال شیوع بیشتری دارد ، اما در هر سنی ممکن است ظاهر شود.

چه کاری باید انجام دهید: برای انجام آزمایشاتی مانند سونوگرافی از طریق واژن یا آزمایش خون و تأیید تشخیص ، باید به متخصص مامایی مراجعه کنید ، درمان را شروع می کنید که معمولاً به میل خانم برای باردار شدن بستگی دارد و می تواند با استفاده از دارو انجام شود ، هورمون ها یا جراحی

3*میوم

میوما یک تومور خوش خیم در دیواره داخلی رحم است که معمولاً علائمی مانند درد در رحم ، قاعدگی شدید همراه با تشکیل لخته و خونریزی بین دوره ها را ایجاد می کند.

چه کاری باید انجام دهید:  برای انجام سونوگرافی لگن و تأیید وجود میوم مهم است. درمان می تواند با دارو ، جراحی برای از بین بردن آمبولیزاسیون فیبروم انجام شود.

4*کم خونی فقر آهن

کم خونی فقر آهن ممکن است یکی از علت های لخته شدن قاعدگی باشد ، زیرا کمبود آهن می تواند لخته شدن خون را تغییر داده و منجر به لخته شدن قاعدگی شود.

چه کاری باید انجام شود: مراجعه به یک پزشک عمومی برای درخواست آزمایش خون مهم است تا کم خونی را تأیید کند ، در صورت تأیید ، می توان با مکمل آهن ، تجویز شده توسط پزشک ، و مصرف غذاهای غنی از آهن مانند آن را درمان کرد. عدس ، جعفری ، لوبیا و گوشت. 

5*بیماری های دیگری که آندومتر را تحت تأثیر قرار می دهند

سایر بیماری های آندومتر مانند هایپرپلازی آندومتر ، یعنی رشد بیش از حد آندومتر ، یا پولیپ های آندومتر ، که تشکیل پولیپ در آندومتر است ، می تواند به دلیل رشد رحم ، دوره ای با لخته داشته باشید.

چه کاری باید انجام دهید: درمان می تواند با کورتاژ بافت آندومتر یا با استفاده از پروژسترون انجام شود.

6*کمبود ویتامین و مواد معدنی

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی که تشکیل لخته ها را تنظیم می کند ، مانند کمبود ویتامین C یا K ، لخته شدن خون را تغییر داده و باعث تشکیل لخته ها در دوره قاعدگی شما می شود.

چه کاری باید انجام دهید: به عنوان مثال در این موارد افزایش مصرف مواد غذایی مانند اسفناج ، پرتقال ، توت فرنگی ، کلم بروکلی یا هویج مهم است.

7*معاینات زنان و مامایی

دوره های قاعدگی دارای لخته خون ممکن است پس از معاینات زنان یا به دلیل عوارض هنگام زایمان نیز رخ دهد.

چه کاری باید انجام شود: معمولاً پریود در عرض 2 یا 3 روز تغییرات را متوقف می کند و در چرخه بعدی به حالت طبیعی برمی گردد. بنابراین ، اگر لخته ها همچنان ظاهر می شوند ، مراجعه به مامایی مهم است.

لخته خون گوشتی در پریود نشانه چیست

پریود شما همچنین می تواند با تکه های کوچک بافت همراه باشد و این به این معنی نیست که زن سقط کرده است. این تکه های بافت ذره ذره از آندومتر خود خانم هستند اما بی رنگ هستند.  همانطور که خون دارای سلول های قرمز و سلول های سفید است ، آندومتر نیز می تواند این رنگ آمیزی را داشته باشد.

نوشته های مرتبط

اگر قاعدگی شما برای 2 دوره متوالی تکه های بافت دارد ، برای معاینه مشاهده ای به مامایی مراجعه کنید و در صورت لزوم آزمایشات را انجام دهید.درمان گیاهی لخته شدن خون پریود

علت خروج تکه گوشت همراه خون قاعدگی

*سندروم تخمدان پلی کیستیک : این بیماری موجب بر هم ریختگی هورمونی در زنان میشود و موجب میشود که خونریزی عادات ماهانه بصورت غیر عادی صورت گیرد.

*آندرومتریوز : در این بیماری لایه داخلی رحم در خارج از بخش داخلی رحم رشد می کند که موجب دفع لکه های خونی بزرگ در پریودی میشود.

*فیبروم رحم: رشد این غده های خوش خیم در داخل رحم می تواند دلیلی برای پریود شدن همراه با دفع لخته های خونی بزرگ شود.

*کم خونی: خود بیماری کم خونی می تواند یکی از دلایل لخته شدن خون در زمان پریودی باشد.

*کمبود مواد معدنی: کمبود ویتامین Cو  K باعث لخته شدن خون میشود.

*پولیپ

درمان گیاهی لخته شدن خون پریود

درمان گیاهی لخته شدن خون پریود

جریان واقعی پریود در هنگام وقوع خیلی احساس نمی شود. احتمال این وجود دارد که شما حتی احساس بیرون آمدن آن را نخواهید کرد. هنگامی که شما در واقع پریود خود را شروع می کنید ، ممکن است در منطقه خصوصی خود کمی رطوبت احساس کنید – این ممکن است به دلیل چند لکه خون در لباس زیر باشد.

*زرشک رقیق کننده خون

زرشک و یا آب زرشک از دوران گذشته تا امروز مصرف می شود. در طب سنتی، از آب زرشک برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. زرشک مانند انار، قدرت زیادی در رقیق سازی خون دارد و دیواره های رگ های خونی را باز کرده و گردش خون را بهبود می بخشد.

*چای کوهی

مصرف دمنوش چای کوهی در صورت مصرف با برخی داروهای تجویزی، به طور معجزه آسایی باعث رقیق شدن خون می شود.

*چای سبز

ترکیبات موجود در‎ چای سبز باعث می شود تا دیواره رگ ها حالت انعطاف پذیری بیشتری داشته و خون در رگ ها به خوبی جریان پیدا کند. مصرف دمنوش چای سبز به طور روزانه تاثیر زیادی در رقیق سازی خون دارد.

دیگر گیاهان و دمنوش های گیاهی رقیق کننده خون عبارتند از: پودر فلفل قرمز، آویشن، مرزنجوش، زردچوبه، کلم، سیر، پیاز، روغن زیتون، کلم بروکلی، گل کلم، کاهو.

*دمنوش نعنا

چای نعنا خواص زیادی برای بدن دارد. نعنا برای رفع گرفتگی شکم، رقیق کردن خون، کاهش استرس و بهبود حالت های خلقی مفید است. یک فنجان دمنوش نعنا می توانید دو تا سه بار در روز مصرف کنید.

*دمنوش دارچین

دارچین دارای خواص زیادی برای سلامت کلی بدن است که شما می توانید از دمنوش دارچین به طور روزانه مصرف کرده و از غلظت خون، جلوگیری کنید. دارچین به طور گسترده در دسترس بوده و حاوی  کومارین است.

*دمنوش زنجبیل

زنجبیل از خانواده زردچوبه  و حاوی سالیسیلات است. این ماده، نوعی اسید مخصوص است که در بسیاری از گیاهان، یافت می شود.درمان گیاهی لخته شدن خون پریود

آیا دوره قاعدگی درد دارد؟

قاعدگی به خودی خود صدمه ای نمی زند ، اما برخی از دختران و خانم ها در دوران قاعدگی دچار گرفتگی یا علائم دیگری می شوند که ممکن است ناخوشایند باشد. این امر معمولاً به دلیل هورمون هایی است که بدن شما هنگام قاعدگی آزاد می کند و باعث انقباض رحم می شود بنابراین می تواند پوشش داخلی آن را بریزد.

بسیاری از دختران همین نگرانی را دارند. وقتی سوالی در مورد پریود دارید ، مادر شما یکی از بهترین منابع شما خواهد بود ، بنابراین سعی کنید مکالمه را خودتان شروع کنید! بدانید که او فهمیده و مفید خواهد بود. در واقع ، او ممکن است در این مدت از زندگی شما بهترین دوست شما باشد.

آیا هنگام پریود شدن حمام یا دوش گرفتن مشکلی ندارد؟

بله در دوران پریود ، تمیز نگه داشتن خود مهم است. آنها یک روش ساده برای احساس زنانه و شاداب بودن هستند. آسترهای همیشه نازک گزینه های عالی برای آسترهای روزانه هستند که به شما کمک می کنند هر روز احساس خشکی ، طراوت و اعتماد به نفس داشته باشید.

چه هنگام برای همیشه قاعدگی من متوقف میشود ؟

زنان تا زمان یائسگی پریود می شوند ، یعنی در این زمان قاعدگی و توانایی بچه دار شدن متوقف می شود. در بیشتر زنان ، این اتفاق معمولاً در اواخر 40 سالگی یا اوایل دهه 50 رخ می دهد. اما یائسگی می تواند زودتر یا دیرتر اتفاق بیفتد. برخی از زنان ممکن است تا 35 سالگی قاعدگی را متوقف کنند و برخی دیگر ممکن است تا اواخر 50 سالگی متوقف نشوند. 

آیا پریود شدن شما بو می دهد؟

نباید باشد! بوی قاعدگی زمانی اتفاق می افتد که مایع قاعدگی با هوا تماس پیدا کند. هنگامی که مایع قاعدگی درون واژن جذب می شود ، در معرض هوا قرار نمی گیرد ، بنابراین نباید بو باشد. اگر احساس نگرانی می کنید ، حتماً مرتباً لنت ها و تامپون های خود را عوض کنید تا باعث بوی بد شما نشود.پریود شما مجبور نیست شما را از انجام کارهایی که معمولاً انجام می دهید باز دارد. شما هنوز هم می توانید به مدرسه بروید ، در خانه کمک کنید ، دوستان خود را ببینید ، ورزش کنید و تمام کارهایی را که معمولاً انجام می دهید انجام دهید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک