درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

یکی از مهم ترین علل ناباروری در خانم ها انسداد لوله فالوپ می باشد.

 این لوله ها مسیر تخم جهت رسیدن به رحم هستند و زمانی که بسته شوند، می توانند از باروری جلوگیری کنند.

انسداد در لوله های فالوپ، می تواند به دلایل متعددی، همچون آسیب، التهاب یا پیچ خوردگی رخ دهد.

 چنین عواملی خود میتوانند متعاقب شرایط متنوعی همانند حاملگی خارج از رحم ، بیماری های التهابی لگن، فیبروئید های رحم و… ایجاد شوند.

درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

با این حال، دستورالعمل های طبیعی متعددی جهت درمان انسداد لوله فالوپ وجود دارند.

  • سابقه ی پارگی آپاندیس
  • آندومتریوز
  • سابقی عفونت لگنی
  • بیماری های قابل انتقال از طریق رابطه ی جنسی مثل سوزاک یا کلامیدیا
  • تورم بخش انتهایی لوله فالوپ

ابتلا به انسداد لوله ی های فالوپ منجر به هیچ علامت قابل مشاهده ای نمی شود، و ممکن است تنها زمانی که شما در باروری دچار مشکل می شوید آشکار شود.

جدا از این، برخی خانم ها درد اطراف ناحیه لگنی یا شکم را تجربه میکنند.

 این درد ممکن است نزدیک به زمان پریود آنها رخ دهد یا حتی به صورت مداوم وجود داشته باشد.

درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

تشخیص انسداد لوله فالوپ

سونوگرافی. اولین آزمایشی که اکثر بیماران دریافت می‌کنند، سونوگرافی (سونوگرافی) از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید تصاویر متحرک در زمان واقعی از رحم و تخمدان‌ها استفاده می‌کند. این آزمایش مختصر، غیر تهاجمی و بدون درد است. برای سونوگرافی، پزشک یک مبدل را در واژن قرار می دهد تا آن ناحیه را مشاهده کند و تصاویر را روی صفحه نمایش دهد.

یک لوله فالوپ طبیعی تقریبا همیشه در سونوگرافی نامرئی است. اگر قابل مشاهده است، ممکن است به دلیل وجود هیدروسالپینکس باشد.

هیستروسالپنگوگرام (HSG). این یک معاینه اشعه ایکس است، همچنین تصاویری در زمان واقعی تولید می کند که به پزشک اجازه می دهد عملکرد لوله فالوپ را تجزیه و تحلیل کند و انسداد را بررسی کند. در طول عکسبرداری با اشعه ایکس، مقدار کمی رنگ به رحم و لوله های فالوپ تزریق می شود.

همانطور که رنگ پراکنده می شود، هر گونه انسداد (مانند بافت اسکار یا فیبروم) را روشن می کند. این روش همچنین پزشک را قادر می‌سازد تا ساختار خود رحم را ببیند تا ببیند که آماده پذیرش تخمک بارور شده است.

HSG در هفته دوم سیکل قاعدگی (یعنی پس از قطع خونریزی قاعدگی اما قبل از تخمک گذاری) انجام می شود. کل امتحان حدود 10 دقیقه طول می کشد. عوارض جانبی در صورت وجود، گرفتگی و نفخ است. ما قبل از عمل ایبوپروفن را توصیه می کنیم. بیشتر زنان می توانند بلافاصله فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند.

13 درمان برتر خانگی برای انسداد لوله های فالوپ

لوله های فالوپ متعاقب مشکلات بسیاری بسته می شوند. این مشکل یکی از مهم ترین دلایل معمول ناباروری در خانمهاست. اگر انسداد لوله های فالوپ برای شما تشخیص داده شده، در این جا چند درمان خانگی که میتوانند کمک کننده باشند، آمده است.

درمان های ارائه شده در زیر به شکل متفاوتی از سایر درمان ها، جدا از درمان های دارویی انجام می شوند با این حال، شما باید آگاه باشید که آنها نتایج مثبت را تضمین نمی کنند.

درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

-1. سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی را ترک نمایید.

زمانی که شما در حال امتحان کردن درمان های طبیعی جهت برطرف کردن انسداد لوله های فالوپ هستید، باید با حذف متغیرهایی که باعث مشکلات سلامتی می شوند، شروع کنید.

سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی به عنوان علت دامنه ای از بیماری ها اثبات شده اند و ترک آنها کیفیت کلی زندگی را بهبود می بخشد.

 اثبات شده که الکل و تنباکو باروری زنان را مختل میکنند، عدم قابلیت لقاح به دلیل انسداد لوله های فالوپ، یکی از اثرات آنهاست.

 اگر شما به سیگار کشیدن و نوشیدن الکل عادت دارید، بهتر است پیش از تلاش برای باروری آنها را ترک کنید.

2.غذاهای غنی از ویتامین C را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

ویتامین C ایمنی را تقویت می نماید و برای جذب آهن موجود در غذای ما ضروری است.

 انسداد های لوله ی فالوپ ایجاد شده با عفونت ها می تواند با مصرف میزان کافی غذاهای سرشار از ویتامین C درمان شوند. مرکبات همانند پرتقال و لیمو غنی از ویتامین C هستند.

 جدا از اینها، شما هم چنین می توانید گریپ فروت، توت فرنگی، فلفل دلمه ای، بروکلی، فلفل سبز و کیوی بخورید.

3.تمرکز کنید تا استرس را از بین ببرید.

استرس یکی از علل اصلی مشکلات سلامت و علت اصلی ناباروری در خانم هاست.

 تکنیک های مدیتیشن خاصی در آرام نمودن بدن شما و برقراری تعادل مقادیر هوذمون و عملکردهای بدن، موثر است. بنابراین، هرروز برای اندکی مدیتیشن جهت راحت کردن ذهن و بدن خود، زمان بگذارید. صبح ها و عصرها برای مدیتیشن ایده آل هستند.

4. مصرف سیر خود را افزایش دهید.

گیاهان عمدتا بر اساس توانایی آنها جهت انجام عملکردهای خاص، همانند تعادل بخشیدن هورمون ها، یا ویژگی های آنتی بیوتیکی و ضدالتهابی خود دسته بندی می شوند.

سیر یک عامل ضد باکتری طبیعی است و با میکروب ها مبارزه می کند تا سیستم ایمنی شما را تقویت نماید. سیر هم چنین در جلوگیری از تشکیل لخته های خون و تجمع پلاکت ها، کاربردی است که به طرز موثری جریان خون را بهبود می بخشد.

سیر هم چنین تشکیل دلمه های زخم و اسکارها را کاهش می دهد، در نتیجه به غشای مخاطی کمک می کند و لوله های فالوپ را باز نگه می دارد.

برای باز شدن لوله رحمی باید چیکار کرد نی نی سایت

نوشته های مرتبط

5. مصرف زنجبیل، دارچین و زردچوبه را افزایش دهید.

این مواد غذایی علاوه بر مزایا و اثرات مشابه سیر، التهاب را نیز کاهش می دهند، جریان خون را افزایش می دهند، و از انسداد لوله های فالوپ جلوگیری می کنند. شما می توانید چای گیاهی از آن ها تهیه نمایید یا آن ها را هرروز به رژیم غذایی خود بیافزایید تا از مزایای آن ها بهره مند گردید.

6.یوگا : درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

یوگا یک رویکرد همه جانبه برای سلامت مناسب و التیام است. با این که هیچ مطالعه ای جهت اثبات اینکه یوگا می تواند کمک کند وجود ندارد، امتحان کردن تمرینات زیر خطرناک نیست، ولی تنها در صورتی که امید خود را از دست ندهید.

گفته می شود، یوگا، با تمرینات کششی آرام خود، قادر است التیام را ارتقا دهد ولی نمی تواند انسداد لوله ی فالوپ را درمان کند.درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

  • Viparita karani (ویپاریتا کارانی) تمرینی است که بر روی شکم کار می کند. این تمرین همچنین با نام “پوزیشن پا بر روی دیوار” شناخته می شود.
  • این تمرین شامل خوابیدن به پشت در کنار دیوار به حالتی است که یکی از پهلوهای شما در تماس با دیوار باشد. پای خود را در همان سمتی که دیوار قرار گرفته تا زاویه ی 90 درجه بالا ببرید. برای دو دقیقه مکث کنید و به آهستگی پا را پایین بیاورید.
  • Setu Bandhasana (ستو بندهاسانا) یا “پوزیشن پل حمایت شده” تمرین موثر دیگری برای شکم است. با دراز کشیدن برروی پشت و خم کردن زانو ها به صورت 90 درجه شروع کنید.
  • با استفاده از عضلات پایینی کمر و شکم، به آرامی لگن خود را در حالیکه دم انجام می دهید بالا ببرید. در حین بازدم لگن خود را پایین بیاورید، و به پوزیشن اولیه بازگردید.

7. ماساژ باروری: درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

ماساژ با بهبود بخشیدن جریان خون ناحیه ی تحت تاثیر عمل می نماید، که التیام سریع تر بافت ها و کاهش التهاب را ارتقا می بخشد.

ولی، هنوز از نظر پزشکی اثبات نشده که آیا ماساژهای باروری می توانند در انسداد لوله ی فالوپ موثر باشند یا خیر. با این وجود، شما می توانید به وسیله مشورت با یک درمانگر متخصص در امر ماساژ شکمی، آنها را امتحان کنید.

8. از روغن کرچک استفاده کنید:

روغن کرچک برای ماساژ عالی است و در درمان بسیاری از بیماری های بدن، استفاده شده است، چرا که برخی ویژگی های دارویی دارد که با ارتقای جریان خون سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی را تحت تاثیر قرار می دهد. ماساژ دادن بر روی ناحیه ی پایینی شکم با روغن کرچک میتواند اجازه دهد سیستم لنفاوی در اطراف رحم شما تحریک گردد.

با این حال، درست مانند بسیاری از درمان هایی که در بالا آورده شد، شامل ماساژ باروری، هیچ پیش زمینه پزشکی در مورد این که این درمان می تواند شرایط را بهبود بخشد، وجود ندارد.درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

9. تمرینات کششی:

کشش یک تمرین طبیعی جهت بهبود گردش خون می باشد، کشش بدن را منعطف تر می سازد و به درمان آسیب ها کمک میکند. کشش منظم به عنوان بخشی از تمرین روزانه شما میتواند با احیای جریان خون برخی اثرات ترمیم کننده بر بدن شما اعمال نماید، ولی درمان کامل انسداد لوله فالوپ را ضمانت نمیکند.

به هر حال، این کار یک تمرین آرام بخش فوق العاده برای کاهش درد در ناحیه ی لگنی و شکمی است.

10. آکیوپرشر

آکیوپرشر مشابه طب سوزنی است ولی با این تفاوت که در این نوع درمان سوزنی استفاده نمی شود. تئوری زمینه ساز این تکنیک پزشکی جایگزین، رفع نمودن انسداد جریان انرژی در بدن، با وارد کردن فشار بر نقاطی است که به عنوان نقاط فشار در بدن شناخته می شوند.

بیشتر چنین درمان هایی از نظر پزشکی اثبات نشده اند. ممکن است در برخی بیماران بهبودی کلی در وضعیت شان اتفاق افتاده باشد، با این حال، هیچ سند و مدرک پزشکی برای آن وجود ندارد.

11. برنامه پاکسازی باروری

یک رژیم پاکسازی در بدن است که به مدت 28 روز جهت رهایی بدن از موادی که ممکن است مانع از بارداری شوند، انجام می شود.درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

 این شامل دنبال کردن یک رژیم سالم حاوی گیاهان دارویی است و باعث سم زدایی کلیه،کلون، کبد، کیسه صفرا می شود، و بدن را از انگل ها و فلزات سنگین رها می کند. این تکنیک می تواند به بدن کمک نماید تا مواد مغذی را بهتر جذب کند و سلامت کلی را بهبود بخشد، ولی دوباره، درمان انسداد لوله ی فالوپ را تضمین نمی کند.

12.درمان آنزیمی سیستماتیک

درمان آنزیمی سیستماتیک درمانی است که به بدن کمک می کند تا بافت اضافی را حذف نماید، خون را پاکسازی کند، بافت اسکار را از بین ببرد، پاسخ های ایمنی را کاهش دهد، و جریان خون به اندام های تناسلی را افزایش دهد.

 این درمان از آنزیم های سیستمیک استفاده می کند (آنزیم هایی که به صورت طبیعی در بدن وجود دارند) تا با کاهش التهاب و ساخت بافت اسکار بدن را ترمیم نماید.

قبلا آنزیم های سیستمیک توسط افراد مسن جهت کاهش اثرات آرتریت استفاده می شدند همچنین بر این باور هستند که این آنزیم ها بافت اسکار موجود در لوله های فالوپ را با حل کردن فیبرین داخل آنها می کاهند.

 به این درمان به عنوان یک درمان موفقیت آمیز برای ناباروری نگاه می شود، ولی پشتیبان پزشکی یا نتایجی که از نظر پزشکی اثبات شده باشند، وجود ندارد.

 در صورتی که می خواهید این درمان را انجام دهید با متخصص نازایی خود صحبت کنید، زیرا ممکن است از درمان پزشکی که به صورت هم زمان جهت رفع ناباروری خود انجام می دهید بازداری نمایند.

13.رژیم خود را سرشار از آنتی اکسیدان کنید

غذای ناسالم حاوی مواد شیمیایی است که مشابه برخی از هورمون های ما، بخصوص استروژن هستند.

 این ها برای خانم ها نامناسب هستند زیرا اغلب باعث عدم تعادل هورمونی می شوند و به طور ویژه برای خانم های مبتلا به انسداد لوله های فالوپ بدتر هستند. یک رژیم غنی از آنتی اکسیدان می تواند با اثرات منفی غذای ناسالم مقابله نماید.

میوه های تازه و سبزیجان حامل آنتی اکسیدان ها هستند، بخصوص انواع رنگی آن ها همانند توت ها.

روغن های گیاهی همانند روغن آفتابگردان، روغن کاژیره ، روغن دانه ی خردل و روغن نارگیل پر از آنتی اکسیدان هستند و مناسب استفاده در آشپزی هستند. چای و قهوه هم چنین غنی از آنتی اکسیدان ها هستند.

علاوه بر این، دارچین، شکلات، سویا، و پونه کوهی هم چنین آنتی اکسیدان های ضروری را دارند.

شما می توانید هویج، تخم مرغ، پاپایا، انبه، اسفناج و کدو سبز را جهت سلامت کلی در رژیم خود بگنجانید.

درمان به علت بستگی دارد که باید به طور کامل بررسی شود تا علت ایجاد شود.درمان گیاهی چسبندگی لوله های رحمی

درمان پرولاکتین بالا بارداری سقط جنین :پرولاکتین هورمونی است که در درجه اول توسط غده هیپوفیز قدامی ، یک غده به اندازه نخود در پایه مغز تولید می شود. پرولاکتین به دلیل داشتن نقش مهمی در القای تولید شیر در زنان شیرده نقش اصلی دارد . سطح پرولاکتین به طور معمول در طول بارداری یک زن افزایش می یابد ، اگرچه این میزان در زنان بسیار متفاوت است. 

میزان پرولاکتین در زمان زایمان به بالاترین حد خود می رسد و پس از آن حدود شش هفته پس از زایمان به حالت عادی برمی گردد (حتی اگر زن در حال شیردهی باشد)درمان پرولاکتین بالا بارداری سقط جنین

وجود مقادیر بالای این هورمون، سه علامت مهم در خانم‌ها ایجاد می‌کند. این سه علامت، شامل ترشح غیرطبیعی از پستان‌ها، قطع عادت ماهانه و نازایی است. علاوه براثراتی که زیادی پرولاکتین در بدن ایجاد می‌کند، بزرگ شدن تومور باعث سردرد و اختلالات بینایی می‌شود.

هنگامی که سطح پرولاکتین بالا می رود ، این بیماری دارای علامت هیپرپرولاکتینمی است و این میزان زیاد می تواند در عملکرد تخمدان های زنان اختلال ایجاد کند. این می تواند منجر به بی نظمی قاعدگی ، نازایی و بعضا ترشح شیر از سینه ها شود ، حتی اگر یک زن شیر مادر ندهد.

شایع ترین علت هایپرپرولاکتینمی تومور هیپوفیز غیر سرطانی به نام آدنوما است ، اما این بیماری در برخی از افراد مبتلا به کم کاری تیروئید نیز می تواند رخ دهد . پرولاکتین همچنین می تواند در پاسخ به محرک های محیطی ، مانند ورزش شدید یا استرس ، و در افرادی که داروهایی مصرف می کنند که بر روی شیمیایی مغز ، دوپامین تأثیر می گذارد ، افزایش یابد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک