عوارض نداشتن رابطه برای زنان

رابطه جنسی: شما می توانید صدمه بیش از حد به واژن خود وارد کنید. این یک بیماری دردناک است که می تواند شما را خارش کند ، حتی در آنجا می سوزاند – و نه ، این یک عفونت مقاربتی نیست.

درست هنگامی که فکر کردید پس از فهمیدن واژن “افسرده” ، نگرانی کافی دارید ، یک چیز است. زنان همچنین در معرض آتروفی واژن قرار دارند.

همه باید بدانند که چگونه سلامت جنسی را حفظ کنند. در اینجا چند نکته از یک متخصص در روز جهانی سلامت جنسی آورده شده است!

نکات بهداشت جنسی این نکات را برای سلامت جنسی خود در نظر داشته باشید.

سالم بودن در مورد سلامتی کل نگر است و سلامت جنسی بخشی جدایی ناپذیر از آن است. بنابراین، در این روز جهانی بهداشت جنسی، اجازه دهید به شما بگوییم که چگونه سلامت جنسی را به خاطر رفاه خود و برای رابطه خود حفظ کنید.

عوارض نداشتن رابطه برای زنان

آتروفی واژن یک بیماری شایع اما قابل درمان است که باعث نازک شدن دیواره واژن می شود. و در حالی که می توان آن را یک مشکل برای زنان در هر سنی، آن را به احتمال زیاد به زنانی که می خواهند از طریق، و یا از طریق بوده است، تحت تاثیر قرار یائسگی . این امر به این دلیل است که بدن استروژن کمتری نسبت به حالت عادی تولید می کند ، که بر نحوه رفتار دیواره واژن اثر می گذارد.

آتروفی واژن همچنین می توانید در زنانی که سرطان درمان شده بود، به خصوص در کسانی که درمان هورمونی برای داشته اند شکل سرطان پستان ، با توجه به کلینیک مایو.

علائم شایع شامل ترشحات ، سوزش ، خارش ، مشکل در peeing و درد در هنگام رابطه جنسی است .

رابطه جنسی

ممکن است این به نظر برسد که رابطه جنسی را به خوبی از بین ببرد ، اما ارگاسم منظم – از طرف همسر یا کمی عشق به خود – در واقع می تواند علائم نامطبوع را بهبود ببخشد. و نکته مهم افزایش جریان خون در مناطق اوج خود هنگام رسیدن اوج است – تقریباً مانند “کار کردن” در آنجا کار می کند.

دکتر لوئیز مازانتی ، یک درمانگر جنسی در لندن ، گفت: “بسیار مهم است که با یک شریک زندگی یا با خود زندگی سالم داشته باشیم.

مردم اغلب می گویند “من به دلیل داشتن شریک زندگی زندگی جنسی ندارم.”

“اما آن را فراموش کرده و با خود رابطه جنسی برقرار کنید.

وی گفت: “این در مورد استفاده از ماساژ و لمس بافت است تا زنده بماند ، خون جاری شود و بافت الاستیک شود.

“این واقعاً مربوط به ورزش کردن بافت است.”

افزایش جریان خون باعث می شود بافت باعث افزایش جریان خون و در نتیجه اکسیژن به واژن شود ، به این معنی که احتمال التهاب ، نازک یا خشکی کمتر وجود دارد.

به گفته مازانتی ، اگر سلول ها به اندازه کافی اکسیژن دریافت نکنند ، نمی توانند ضایعات بافت را از بین ببرند ، این می تواند باعث التهاب شود که منجر به مشکلاتی مانند آتروفی واژن شود. ایجاد سموم همچنین می تواند مواد مغذی حیاتی را به سلول ها متوقف کند ، که می تواند بافت را کمی ضعیف تر و نازک تر کند.

مازانتی افزود: از دست دادن توانایی برقراری رابطه جنسی فقط یک مشکل جسمی نیست بلکه می تواند عوارض جانبی جدی بر سلامت روان فرد داشته باشد. وی افزود: وقتی توانایی شما برای برقراری رابطه جنسی و تمایل شما به رابطه جنسی کاهش می یابد ، این یک تغییر عظیم در هویت است.

ایا نداشتن رابطه باعث سردرد میشود

سکس دهانی معمولاً قبل از مقاربت انجام می شود. این می تواند بخشی از پیش بازی برای تحریک جنسی باشد. هنگامی که صحبت از اقدامات جنسی ایمن به میان می آید، هر دو طرف باید بر رعایت بهداشت مناسب برای جلوگیری از خطرات رابطه جنسی دهانی پافشاری کنند.

خوب، تحریک کلیتورال و واژن با هم، “سس مخفی برای حداکثر لذت برای بسیاری از صاحبان فرج” است.

سر یا چشم کلیتوریس ناحیه‌ای بسیار حساس است و تحریک آن ممکن است یکی از مطمئن‌ترین راه‌های ارگاسم برای اکثر افراد مبتلا به فرج باشد.

ترکیب این کار با تحریک واژن به طور همزمان ممکن است بهتر باشد زیرا قسمت های داخلی کلیتوریس در کانال واژن قرار می گیرد. این یک ناحیه اروژن داخلی در امتداد دیواره بالایی واژن ایجاد می کند که گاهی اوقات “نقطه G” نامیده می شود.

ترمیم پرده بکارت

رابطه جنسی دهانی نیز در بسیاری از انگ ها غرق شده است، بنابراین بهتر است در مورد آن با شریک زندگی خود همسو باشید.

“شما شروع به سؤال می کنید” اگر من آن زن جنسی نیستم که من قبلاً هستم من کی هستم؟ ”

نوشته های مرتبط

“این می تواند باعث افسردگی و بحران هویت و بررسی عمیق ماهیت وجودی شود.”

علائم اصلی آتروفی واژن چیست؟

بسته به اینکه وضعیت شما چقدر شدید است ، ممکن است علائم مختلفی را تجربه کنید.

آنها شامل موارد زیر هستند:

 • خشکی
 • احساس سوزش ، به ویژه هنگامی که گریه می کنید
 • تخلیه
 • خارش
 • فوریت برای گریه کردن
 • عفونت ادراری
 • بی اختیاری
 • خونریزی سبک بعد از رابطه جنسی
 • ناراحتی در طول رابطه جنسی
 • خشکی هنگام رابطه جنسی
 • کوتاه شدن یا سفت شدن مهبل

چه عاملی ایجاد می کند؟

رابطه جنسی

آتروفی واژن عموماً با کاهش تولید هورمون جنسی زنانه استروژن ایجاد می شود.

استروژن اصلی ترین هورمون است که چرخه قاعدگی یک زن را تنظیم می کند و تخمک گذاری را کنترل می کند. همچنین مسئول ضخیم شدن دیواره واژن است و باعث می شود که یک بار دختر در سن بلوغ ، مخاط را آزاد کند.

بنابراین اگر تولید استروژن را متوقف کنید ، دیواره واژن شما نازک و خشک می شود. آتروفی واژن بیشتر در خانمهایی که یائسگی را پشت سر گذاشته اند شایع است ، اما معالجه خاص سرطان و درمان های هورمونی نیز می تواند باعث بروز آن شود.

زنانی که سیگاری هستند ، که هرگز زایمان واژینال نداشته اند و خودشان رابطه جنسی و لذت ندارند ، همچنین بیشتر در معرض خطر هستند. سیگار کشیدن روی گردش خون شما تأثیر می گذارد ، در نتیجه واژن و سایر بافت ها اکسیژن کافی دریافت نمی کنند. همچنین اثرات استروژن را کاهش می دهد.

عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان نی نی سایت

چگونه می توان آتروفی واژن را درمان کرد؟

از مرطوب کننده ها و روان کننده های واژن می توان برای درمان خشکی و کمک به بهبود زندگی جنسی استفاده کرد.

ممکن است مجبور شوید هر دو یا سه روز یکبار مرطوب کننده بمالید ، اما معمولاً اثرات آن طولانی تر از روغن است. روان کننده عمدتاً برای آسانتر و لذت بخش تر کردن رابطه جنسی استفاده می شود.

اگر علائم بهبود نیابد ، ممكن است درمان بدون نسخه استروژن توصیه شود. برای ترمیم بافت می توان کرم ها را روزانه در مهبل وارد کرد. قرص استروژن همچنین ممکن است به شما کمک کند تا سطح طبیعی بدن را بازیابی کنید.

زنانی که موارد زیر را تجربه می کنند باید به دنبال مراقبت پزشکی باشند:

 • علائم آن شدید و در عملکرد روزانه تداخل دارد.
 • مقاربت جنسی دردناک است و روان کننده های واژن تسکین نمی دهند.
 • خونریزی ، سوزش یا ترشحات از مهبل وجود دارد.
 • علائم همراهی مانند عرق شبانه و گرگرفتگی وجود دارد.

انگشت گذاری به افزایش لذت جنسی کمک می کندالبته وقتی صحبت از لذت انفرادی به میان می‌آید، افراد با استفاده از دست‌ها یا اسباب‌بازی‌ها خودارضایی می‌کنند تا این تحریک همزمان کلیتورال و واژن را به عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش لذت جنسی ایجاد کنند.

مدیریت موثر طبیعی و پزشکی آتروفی واژن بدان معنی است که یک زن می تواند با کیفیت خوب زندگی از سر بگیرد.

 • روغن جوجوبا
 • روغن نارگیل
 • آلوئه ورا
 • ژل ویتامین E

پیشگیری از آتروفی واژن آسانتر از درمان است.

فعال بودن جنسی ، حتی اگر تنها باشید ، به حفظ صدای ماهیچه ها و جریان خون با کیفیت بالا به منطقه کمک می کند. به مقدار کافی وقت برای پیش نمایش بگذارید تا مطمئن شوید که دیواره های واژن قبل از نفوذ روغن کاری شده اند.

برای کاهش ناراحتی و سوزش پوست از یک روان کننده بر پایه آب یا مرطوب کننده واژن استفاده کنید. محصولات نفتی می توانند کاندوم را تجزیه کنند.

اگر هنوز علائم را تجربه می کنید ، به پزشک خود مراجعه کنید. کرمهای استروژن وجود دارد که با سطح بسیار کمی کار می کنند و وارد جریان خون شما می شوند.

پزشک ممکن است قرص استروژن واژن یا یک حلقه استروژن واژن را در نظر بگیرد. این حلقه استروژن را در ناحیه و خون شما آزاد می کند و نیاز به تعویض هر چند ماه دارد.

و اگر این اقدامات هنوز علائم را تسکین نمی دهد ، پزشک در نظر دارد که آیا شما کاندید قرص هورمون خوراکی هستید یا خیر. شرایط پزشکی قبلی ، مانند سرطان ، ممکن است یک زن را از مصرف هورمونهای خوراکی سلب کند.

مشاوره پزشکی زنان در تهران با برند زنان 909 همراه شما در سلامت و زیبایی.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.