سقط جنین با شیاف میزوپروستول واژینال

سقط جنین با شیاف میزوپروستول :میزوپروستول را فقط از داروخانه یا یک منبع معتبر دریافت کنید. متأسفانه کلاهبرداری زیادی وجود دارد و داروهای تقلبی در بازار سیاه به فروش می رسد.

روش استفاده از قرص میزوپروستول برای سقط جنین

سقط جنین با ترکیبی از  داروهای میفپریستون و میزوپرستول در 97 الی 98 درصد موارد موثر خواهد بود. در حقیقت، اولین داروی سقط جنین با نام RU-486 برای اولین بار در دهه 80 میلادی  در فرانسه معرفی شد و از آن زمان به بعد میلیون ها زن در سرتاسر جهان از این داروها بدون هیچ عارضه ای استفاده می کنند. از سوی دیگر، فرآیند سقط جنین بیش از 40 سال است که به طور  امن مورد استفاده قرار می گیرد.

میزوپروستول به طور گسترده ای بدون برچسب برای چندین نشانه در عمل مامایی و زنان استفاده می شود، از جمله:

القای زایمان (تسریع روند زایمان)

مدیریت پزشکی سقط جنین (از دست دادن بارداری)

رسیدن دهانه رحم قبل از عمل جراحی

درمان خونریزی پس از زایمان

دوز این دارو برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط شامل دوزهای متوسط این دارو است. اگر دوز شما متفاوت است، آن را تغییر ندهید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید که این کار را انجام دهید.

قرص میزوپروستول 200(موثرترین رژیم برای سقط جنین است وبرای سقط جنین ایمن است. اگر به طور کلی سالم هستید، بیش از 10 هفته باردار نیستید و به داروها حساسیت ندارید، قرصهای سقط جنین سایتوتک ایمن هستند. شما نباید (یا اصلا) قرص های سقط جنین را سرخود استفاده کنید اگر:

 • به سایتوتک یا میزوپروستول حساسیت دارید.
 • مشکلات جدی سلامتی، از جمله مشکلات لخته شدن خون دارید.
 • باور دارید یا می دانید که بارداری در خارج از رحم رشد می کند (حاملگی خارج رحمی )

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

سقط جنین با  قرص میزوپروستول واژینال در سه ماهه اول و دوم : RU486 که به عنوان قرص سقط جنین شناخته شده است برای زنانی که در 70 روز اول بارداری خود قرار دارند و می خواهند جنین شان را سقط کنند تجویز می شود.

فرآیند مصرف این دارو معمولا نیازمند سه بار ملاقات با پزشک است. بعد از مشورت اولیه این دارو یا میفپریستون به فرد داده می شود. او بعد از دو روز به مطب پزشک بر می گردد تا بتواند دومین دارو یعنی میزوپروستول را دریافت نماید. به طور خلاصه، ترکیب این داروها باعث سقط می شود.

سقط جنین در سه ماهه اول بارداری (تا 13 هفته) سقط جنین باشیاف میزوپروستول

میزوپرستول دارویی است که  سقط جنین را با سرعت بیشتری آغاز می کند. این دارو باعث می شود رحم منقبض شود و محتوای خود را به خارج از بدن هدایت نماید. میزوپرستول همچنین باعث می شود دهانه رحم نرم گردد. این موضوع بدین خاطر است که این دارو برای درمان سقط جنین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

میزوپرستول ممکن است در برخی از موارد زمانی مورد استفاده قرار گیرد که سقط کامل نشده و هنوز بافت هایی داخل رحم باقی مانده است. دوز دقیق این دارو توسط پزشک تعیین می شود و این دوز برای هر فردی متفاوت است.

زمان خونریزی بعد از مصرف میزوپروستول

خطرات و عوارضی که در مورد مصرف داروهای سقط جنین وجود دارد. با مصرف قرص سقط جنین ، سقط در منزل و بدون مراقبت پزشکی رخ می دهد. شما می توانید یک دوز واحد خوراکی از میفپریستون را مصرف نمایید. این قرص پروژسترون را مسدود می سازد بنابراین دیواره رحم شروع به ریزش می کند و بارداری نمی تواند ادامه یابد.

اگر سقط در طول دو روز رخ نداد شما باید به مطب پزشک مراجعه کنید تا داروی دیگری به نام قرص سقط جنین میزوپرسترول را دریافت نمایید. این قرص باعث ایجاد انقباض در رحم می شود. در بیشتر موارد این انقباضات بین 1 الی 4 ساعت آغاز می شود و بافت های جنین و خون در طول 24 ساعت از طریق واژن دفع می شود
خونریزی و گرفتگی شدید شکمی ممکن است بعد از مصرف قرص دوم رخ دهد. برخی از زنان به ندرت لخته های خونی زیادی را تجربه می کنند.

حدود نیمی از زنان بعد از مصرف قرص سقط جنین دوم و بین 4 الی 5 ساعت بعد از آن می توانند سقط را تجربه نمایند. برای برخی از افراد این مدت زمان ممکن است زیاد طول بکشد.

اگر برای سقط جنین از میزوپروستول استفاده می کنید، بارداری طی دو تا ۲۴ ساعت پس از مصرف قرص میزوپروستول از بین می رود. شما باید حدود یک تا دو هفته بعد با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود پیگیری کنید تا مطمئن شوید که خوب هستید و تایید کنید که حاملگی از رحم خارج شده است.

میزوپروستول به عنوان بخشی از رژیم قرص سقط جنین برای مدتی به طور گسترده، ایمن و موثر مورد استفاده قرار گرفته است.

اگر خرید 12 قرص میزوپروستول آسان نیست، 8 قرص میزوپروستول را در نظر می گیرید، اما اثربخشی آن کاهش می یابد، بهتر است با یکی از افراد ما تماس بگیرید و به شما توصیه کنیم. اگر شکم شما بین 10 تا 13 هفته از بین برود. و بسیار مهم است که از 12 قرص میزوپروستول استفاده کنید.

در صورت دریافت هرگونه سوال، بدون تاخیر، با ما تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا از شما در طول سقط جنین حمایت کنیم.

پس از مصرف میزوپروستول، می‌روید ببینید. بنابراین، زمانی را انتخاب کنید که برای شما منطقی باشد. وای شما خانه دارید و هیچ کاری که باید انجام دهید دریافت نمی کنید.

برای زنان بین 10 تا 13 هفته، شما همچنان می‌روید تا خون ببینید و احساس درد کنید، و همچنین چیزهای کوچکی را می‌بینید که ما از آن بیرون می‌رویم .

سقط جنین با شیاف میزوپروستول

چند ساعت بعد از مصرف میزوپرستول ممکن است خونریزی را تجربه کنید. قبل از مصرف قرص، لباس زیر مناسب به تن داشته باشید و کاغذ دستمالی استفاده کنید. خونریزی معمولا شبیه خونریزی های دوره قاعدگی است و برای 7 الی 10 روز طول می کشد. شما ممکن است بعد از خونریزی، با لکه بینی مواجه شوید.

ممکن است این لکه بینی تا دوره قاعدگی بعدی ادامه داشته باشد. معمولا باید دوره قاعدگی بعدی را پس از مصرف قرص، 4 الی 6 هفته بعد تجربه نمایید. ( البته اگر دوره قاعدگی تان قبل از بارداری منظم بوده است).

سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپروستول) در زنان باردار می تواندباعث نقص های هنگام تولد، سقط جنین، و تولد زودرس شود. پارگی رحم زمانی که سایتوتک در زنان باردار برای القاء زایمان یا برای سقط جنین فراتراز هفته هشتم بارداری مصرف کرده اند گزارش شده است. سایتوتک باید برای کاهش خطر ابتلا به زخم  معده تجویز شود.

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

قرص های خوراکی سایتوتک شامل هر دو دوز  100 mcg یا 200 میکروگرم میزوپروستول، یک پروستاگلندین E1 آنالوگ مصنوعی است.میزوپروستول، مایع چسبناک محلول در آب است.

مواد تشکیل دهنده غیر فعال از قرص روغن کرچک، هیپرملوز، میکروسلولز  و گلیکولاتglycolate نشاسته سدیم هیدروژنه است.
سایتوتک (میزوپروستول) مصنوعی (سنتتیک)یک پروستاگلاندین برای جلوگیری از تشکیل زخم در معده در طول درمان با آسپرین یا داروهای غیراستروئیدی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است. NSAIDs و آسپرین برای درمان درد، تب، ورم مفاصل، و شرایط التهابی استفاده قرار میگیرد.سقط جنین باشیاف میزوپروستول

سایتوتک در فرم کلی به نام میزوپروستول در دسترس است. عوارض جانبی شایع سایتوتک شامل اسهال، تهوع، یا گرفتگی معده است.دوز خوراکی سایتوتک برای زخم معده  بزرگسالان 200 میکروگرم چهار بار در روز همراه با غذا است. سایتوتک ممکن است با آنتی اسیدها که شامل منیزیم است تداخل داشته باشد. داروهای دیگر نیز ممکن است با سایتوتک تداخل  کنند.

برای زخم، درمان اولیه حداقل به چهار هفته نیاز دارد، حتی اگر تسکین علائم زودتر حاصل شده باشد. در بیشتر افراد، زخم‌ها در عرض چهار هفته بهبود می‌یابند، اما در صورت نیاز، درمان ممکن است تا هشت هفته ادامه یابد.

 

برای سقط جنین، بارداری طی دو تا 24 ساعت پس از مصرف قرص میزوپروستول از بین می‌رود

خونریزی شدید (خونریزی به اندازه کافی برای خیس کردن دو نوار بهداشتی ضخیم در هر ساعت یا خونریزی شدید به مدت دو ساعت یا بیشتر)

درد یا ناراحتی معده برای بیش از 24 ساعت

تب: تب 100.4 فارنهایت که بیش از چهار ساعت طول می کشد

نحوه مصرف قرص میزوپروستول 

سایتوتک نباید در دوران بارداری  برای جلوگیری از زخم معده به دلیل آسیب جنین استفاده شود.این دارو براحتی از شیر مادر عبور می کند. این دارو احتمال آسیب رساندن به  نوزاد را دارد. قبل از تغذیه با شیر مادر با دکتر خود مشورت کنید.

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

 • باید حدود 12 روز بعد به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید بارداری ادامه ندارد و بافت های جنین در بدن وجود ندارد. اگر باقیمانده ای در بدن باشد باعث ایجاد عفونت های کشنده می شود
  • لکه بینی تا خونریزی شدید ممکن است بیش از 4 هفته پس از سقط دیده شود
  • حالت تهوع، استفراغ، اسهال، ضعف و سرگیجه ممکن است بعد از مصرف قرص دوم بروز کند. اگر این نشانه ها بیش از 24 ساعت طول کشید ممکن است نشان دهنده مشکل حاد پزشکی باشد. در این شرایط خود را به نزدیک ترین اورژانس برسانید.
  • 3 الی 8 درصد احتمال شکست سقط جنین وجود دارد
  • سقط کورتاژی معمولا برای تکمیل سقط ناقص دارویی انجام می شود.

سقط جنین با قرص میزوپروستول واژینال

شما به 12 قرص میزوپروستول نیاز دارید

حتماً بگویید هر قرص 200 میکروگرم است.

چه برای جلوگیری از زخم یا پایان دادن به بارداری میزوپروستول برای شما تجویز شده باشد، مهم است که آن را دقیقاً طبق دستور پزشک خود مصرف کنید.

در طول درمان با میزوپروستول از مصرف آنتی اسیدهای حاوی منیزیم خودداری کنید، زیرا ممکن است اسهال ناشی از میزوپروستول را بدتر کند.

برای پیشگیری موثر از زخم، تا زمانی که تحت درمان با NSAID هستید، مصرف Cytotec را ادامه دهید.

اگر دارویی که می‌خرید دوز متفاوتی از mcg دریافت می‌کند، باید تعداد کل قرص‌ها را مجدداً محاسبه کنید تا از مقدار صحیح دارو استفاده کنید.

 • عبور لخته خونی که بزرگ تر از توپ گلف است و دو یا چند ساعت طول می کشد.
 • کثیف شدن بیش از دو عدد نوار بهداشتی بزرگ در هر ساعت برای دو ساعت مداوم
 • خونریزی شدید برای 12 ساعت در یک ردیف
 • نشانه های عفونت در کل بدن همچون سردرد، درد عضلات، سرگیجه یا حس ناراحتی و مریضی. عفونت شدید ممکن است بدون تب هم باشد.
 • درد شدید در شکم که با داروی مسکن، استراحت یا اعمال گرما بهبود پیدا نمی کند
 • گرگرفتگی یا تب بالای 38 درجه یا بالاتر که برای بیش از 4 ساعت طول می کشد
 • استفراغی که بیش از 4 الی 6 ساعت طول می کشد
 • تورم ناگهانی شکمی
 • ضربان سریع قلب
 • ترشحات واژینال که مقدار یا بوی بد آن افزایش یافته است
 • درد، تورم یا قرمزی در ناحیه تناسلی
نوشته های مرتبط

اگر موارد زیر را تجربه کردید حتما با پزشک تماس بگیرید:سقط جنین با شیاف میزوپروستول

همچنین ممکن است لخته های خونی کوچک یا بخشی از محتوای رحم نیز به بیرون از بدن هدایت شود. ممکن است به موادی که از بدن خارج می شود نگاهی بیندازید و ببینید که کیسه بارداری یا جنین از بدن خارج می شود. پزشک یا پرستار کلینیک، شما را برای چنین شرایطی آماده می کند. اگر سوالی دارید با پزشک خود تماس بگیرید.

باید بدانید که خونریزی به تنهایی به معنای این نیست که همه محتویات داخل رحم به بیرون آمده است. در برخی از خانم هایی که از این قرص استفاده می کنند، دارو ممکن است برای درمان سقط کافی نباشد.

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

همه چیز درباره میزوپروستول

میزوپروستول به سرعت به اسید میزوپروستول متابولیزه می شود که از نظر بیولوژیکی فعال است و در شیر مادر دفع می شود. بنابراین می تواند باعث اسهال در نوزادان شیرده شود.

افرادی که دارای حساسیت مفرط شناخته شده به میزوپروستول، هر جزء دیگر از دارو، یا سایر پروستاگلاندین ها هستند.

دستگاه های داخل رحمی (IUD) باید قبل از مصرف میزوپروستول و میفپریستون برای سقط خارج شوند.

همچنین فقط برای استفاده برای پایان دادن به بارداری تا 70 روز (10 هفته) و نه دیرتر تایید شده است

 1. خونریزی واژینال (نه لکه بینی) برای بیش از 2 هفته
  2. علائم جدید و ناشناخته که می تواند ناشی از داروهای مورد استفاده در درمان باشد
  3. نبود دوره قاعدگی در عرض 6 هفته پس از عمل
  4. علائم و نشانه های افسردگی

گاهی اوقات پس از سقط جنین، زن مبتلا به افسردگی پس از سقط جنین می شود که می تواند زندگی روزمره را به چالش بکشد. اگر علائم یا نشانه ای دارید با پزشک تماس بگیرید.سقط جنین با قرص

برخی از علائم سندرم پس از سقط جنین عبارتند از:سقط جنین باشیاف میزوپروستول

 1. احساس گناه
  2. اضطراب
  3. اجتناب از برقراری کودکان یا زنان باردار
  4. احساس “بی حسی یا کرختی”
  5. افسردگی
  6. افکار خودکشی
  7. یادآوری سالگرد (تاریخ بارداری یا سقط)
  8. تجربه سقط جنین
  9. قصد باردار شدن دوباره بلافاصله بعد از سقط جنین
  10. بی قاعدگی یا بی قیدی در امور جنسی یا اخلاقی
  11. سقط جنین های متعدد
  12. مشکل در ایجاد صمیمیت
  13. ترس از ناباروری
  14. عدم توانایی در برقراری ارتباط با کودکان فعلی و کودکان در آینده
  15. ترس از اینکه فرزندان آینده از بین بروند
  16. اختلالات خوردن
  17. مصرف الکل و مواد مخدر

عوارض سقط جنین با قرص میزوپروستول

به ندرت، در کمتر از 2٪ موارد، قرص های سقط جنین ممکن است در پایان دادن به  بارداری موثر نباشد. سقط پزشکی تا 9 هفته + 6 روز بارداری در دسترس است. زمان نقاهت پس از سقط جنین برای همه متفاوت است، اما معمولاً در عرض چند روز احساس بهتری خواهید داشت.

این لیست کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد.

باید در این شرایط به پزشک مراجعه کنید. به احتمال زیاد بعد از مصرف این قرص، نقص هایی در جنین ایجاد می شود. برای سقط جنین باید ازساکشن  استفاده کنید.

من از قرص میزوپرستول  برای سقط  جنین در بارداری 5 هفته ای خود استفاده کردم. ایا سقط جنین انجام شده است؟ دوباره می توانم باردار شوم؟

برای اینکه مطمئن شوید سقط جنین به طور کامل انجام شده حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برای بارداری مجدد روش هایی وجود دارد.  بدن  حدود سه ماه الی یکسال  پس از اولین بارداری که با شکست مواجه شده است زمان نیاز دارد تا بتواند خود را بازیابی کند.

ممکن است در این بازه زمانی کودک یا خودتان را به خطر بیندازید. بهتر است فعلا بارداری را شروع نکنید.  اگر به پزشک مراجعه کنید می توانید از راهنمایی های او برای برنامه ریزی صحیح استفاده کنید. برای اینکه کودک سالمی داشته باشید باید خودتان بدن خوب و سالمی داشته باشید.
بعد از سقط جنین طبی، تجربه کمی گرفتگی و خونریزی کاملاً طبیعی است.

برخی از زنان نیز ممکن است تجربه کنند:

 • حالت تهوع یا استفراغ
 • سردرد
 • اسهال
 • تب/لرز، برافروختگی موقت یا تعریق

اگر همچنان علائم حاملگی را تجربه می کنید، می توان آن را سقط جنین ناموفق دانست. این بدان معنی است که جنین هنوز زنده است.همچنین، مصرف میوزوپروستول به صورت خوراکی به جای واژینال می تواند خطرجنین زنده را افزایش دهد.

خرید قرص سایتوتک در تهران

اگر بعد از یک هفته علائمی دارید که هنوز باردار هستید یا 24 ساعت پس از مصرف میزوپروستال اصلاً خونریزی ندارید، فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید.

بعد از مصرف دومین دوز از قرص های میزوپرستول، حداقل یک الی چند روز خونریزی سنگینی خواهید داشت. گرفتگی شکمی معمولا به تدریج بعد از 24 ساعت کاهش پیدا می کند. خونریزی نیز بعد از اینکه لخته های خونی و بافت های موجود از بدن خارج شد، کمتر می شود.

حتی اگر خونریزی شدیدی داشته باشید باز هم باید برای تایید اینکه بارداری به طور کامل به پایان رسیده است، تست هایی را انجام دهید. شما می توانید برای تایید سقط جنین، دو هفته بعد از مصرف دوز نهایی از داروی سقط، سونوگرافی بدهید. اگر دوست ندارید از روش هایی همچون سونوگرافی استفاده کنید می توانید در منزل از تست های بارداری استفاده کنید اما اینکار را باید 4 هفته بعد انجام دهید.

این موضوع بدین خاطر است که هورمون های بارداری که در این تست ها تشخیص داده می شود حتی بعد از سقط نیز در بدن حضور خواهند داشت.

اگر سقط انجام نشد و باردار باقی ماندید، توصیه می شود که بارداری را ادامه ندهید زیرا در برخی موارد داروهایی که مصرف کرده اید ممکن است باعث ناهنجاری جنین در حال رشد شود.

عوارض جدی سقط دارویی غیر معمول است. آنها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

خونریزی (خونریزی بسیار شدید) – خونریزی که نیاز به تزریق خون دارد در کمتر از یک زن از هر 1000 زن رخ می دهد. اگر بیش از دو ساعت در ساعت بیش از دو پد بزرگ را پر می کنید، لخته هایی به اندازه یک لیموی کوچک از بین می رود یا احساس می کنید خونریزی شدید دارید و احساس ضعف یا ضعف می کنید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

محصولات باقی مانده – ممکن است تکه های بافت در رحم باقی بماند و باعث خونریزی مداوم شود. ممکن است برای برداشتن آنها به قرص های تکراری یا یک عمل جراحی کوچک نیاز داشته باشید

ادامه بارداری – در حدود یک درصد از زنان سقط جنین دارویی مؤثر نیست و زن باردار می ماند. اگر بارداری بیش از نه هفته نباشد، قرص ها را می توان تکرار کرد، در غیر این صورت ممکن است به سقط جنین جراحی نیاز باشد.

عفونت (نیاز به درمان آنتی بیوتیکی) – این اتفاق برای یک درصد از زنانی که سقط دارویی دارند اتفاق می افتد. عفونت ممکن است علائمی مانند درد، ترشحات غیر طبیعی واژن یا تب ایجاد کند. گاهی اوقات علائم واضح نیستند و می توانند شامل علائم عمومی تری از جمله خستگی، اسهال و استفراغ باشند.سقط جنین با شیاف میزوپروستول

هزینه میزوپروستول در سراسر جهان متفاوت است. اما میزوپروستول به طور گسترده ای در دسترس است ، بنابراین به طور کلی گران نیست. تولیدکنندگان قرص ها را با هزینه بسیار کمی به داروخانه ها می فروشند .

خونریزی همیشه بعد از چند ساعت شروع می شود. اگر 24 ساعت بعد از مصرف 4 قرص اول میزوپروستول نرسید و همچنان دچار خونریزی یا احساس درد شدید، با ما تماس بگیرید. تا زمانی که شخص ما وضعیت شما را بررسی نکند، دیگر از هیچ قرص دیگری استفاده نکنید.

عوارض جانبی زیر نیز هنگام مصرف میزوپروستول در ترکیب با میفپریستون برای سقط جنین شایع است:

خونریزی واژینال: خونریزی ممکن است شبیه یا شدیدتر از دوره طبیعی شما باشد.

گرفتگی

حالت تهوع یا استفراغ

ضعف

تب و لرز

سرگیجه

اگر هر یک از این علائم از بین نرفت یا بدتر شد، با پزشک خود مشورت کنید.

ناراحتی شدید معده یا اسهال مداوم

علائم کم آبی مانند احساس تشنگی یا گرمای شدید، ناتوانی در ادرار کردن یا تعریق شدید

استفراغ خون

مدفوع خونی، سیاه یا قیری رنگ

واکنش آلرژیک شدید به Cytotec بعید است. اما در صورت مشاهده علائم یک واکنش آلرژیک شدید، مانند:

راش یا خارش

تورم صورت، زبان یا گلو

سرگیجه شدید

دشواری در تنفس

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک