سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک (نی نی سایت)

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک : سقط جنین پزشکی شامل دارویی برای پایان دادن به بارداری است. شما به جراحی یا بیهوشی احتیاج نخواهید داشت.

آیا می دانید با انجام سقط جنین توسط خودتان ، بدون نظارت دکتر ، می توانید خود را به کام مرگ بکشید ؟

سقط جنین ناقص چیست؟

گاهی اوقات، ممکن است به دنبال شکست یک فرآیند باشید. این ممکن است منجر به خونریزی در صورت تلاش برای سقط بارداری شود.

سقط جنین ناقص یکی از خطرات اصلی سقط جنین ناایمن یا خانگی در بارداری است. اگر بخشی از محتویات آن در رحم زن باقی بماند، سقط جنین ناقص است. اگر مسیر ناامن طی شود، ممکن است نیاز به مداخله پزشکی داشته باشد. در پی اصلاح وضعیت، زن ممکن است دچار ناباروری، شوک سپتیک یا حتی مرگ شود.

قرار دادن هر ابزار جراحی توسط هر فرد غیر ماهر می تواند برای زندگی زن خطرناک باشد. این می تواند منجر به خطر سپسیس شود یا می تواند به دستگاه تناسلی آسیب برساند

تصمیم گیری برای پایان دادن به بارداری – چه خود خواسته، ناخواسته یا به شکل غیر منتظره باشد- بسیار مشکل است. انتخاب سقط جنین یک تصمیم شخصی است و تنها شما هستید که می توانید این تصمیم را بگیرید.

می توانید راجع به این تصمیم با پزشک خود، دوستان نزدیک یا خانواده صحبت کنید اما آنها نمی توانند شما را به انجام کاری مجبور کنند. خودتان راجع به قوانین و مراحل سقط جنین تحقیق کنید، ارزشها و سبک زندگی خودتان را سبک سنگین کنید و در نهایت به تصمیمی برسید که حق شماست.

سقط ناقص یک سقط جنین است که تنها تا حدی موفقیت آمیز است. بارداری به پایان رسیده است – هیچ جنینی نمی تواند رشد کند، اما بدن شما فقط بخشی از بافت و محصولات بارداری را اخراج می کند. اگر خونریزی طولانی مدت دارید، خونریزی بیش از حد (خیلی بیشتر از یک دوره منظم قاعدگی)، درد شکمی  که بعد از چند روز از مصرف میزوپروستول سایتوتک، درد، غیر قابل تحمل، تب، خونریزی پس از سه هفته، یا درد هنگام شستن شکم شما ممکن است سقط جنین ناقص داشته باشد.

شما باید به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید تا یک سونوگرافی انجام دهید و اگر هر کدام از این علائم را داشته باشید، درمان شوید. این کاملا ضروری است زیرا بافت و خون موجود در بدن می تواند باعث خونریزی شدید یا عفونت شود. درمان سقط جنین ناقص در همه جا قانونی است.علائم سقط جنین ناقص با قرص

. بسیار مهم است که سقط ناقص را درمان کنید. درمان سقط ناقص آسپیراسیون ساکشن یا “کورتاژ” نامیده می شود. گاهی اوقات درمان با دو قرص اضافی سایتوتک ممکن است کافی باشد.

در صورت عدم موفقیت سقط جنین ، باید سقط جراحی به صورت پیگیری انجام شود تا از بروز عوارض یا رشد جنین با ناهنجاری جلوگیری شود.سقط جنین تقصیر شما نیست. و گرچه ممکن است بسیاری از والدین صریحاً در مورد داشتن آن صحبت نکنند ، بدانید که این اتفاق خیلی بیشتر از آنچه تصور می کنید اتفاق می افتد.

سقط جنین با قرص جایگزینی برای سقط جنین جراحی برای زنانی است که از نظر پزشکی برای آنها مناسب است و در مورد بهترین گزینه برای آنها تصمیم آگاهانه گرفته اند.

سقط جنین معمولاً چند ساعت بعد کامل می شود، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد. معمولاً به یک یا دو روز استراحت یا کاهش فعالیت نیاز دارید.

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

علائم سقط ناقص با قرص سایتوتک نی نی سایت

اگر خانمی بدون مشورت با پزشک خود از داروهای خانگی سقط جنین استفاده کند، خطرات متعددی در بر خواهد داشت. برخی از عوارض عبارتند از:

سقط ناقص: سقط ناقص سقط جنینی است که در آن بارداری به پایان رسیده است، اما مقداری از بافت جنین هنوز در رحم/رحم زن وجود دارد. این می تواند برای زن کشنده باشد زیرا می تواند باعث خونریزی شدید و عفونت شود.

خونریزی: هنگامی که سقط جنین به خودی خود انجام می شود، می تواند از دست دادن خون قابل توجهی داشته باشد. اگر به موقع درمان نشود، می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

سمیت: مصرف بیش از حد هر ماده غذایی که به طور طبیعی باعث سقط جنین می شود می تواند باعث مسمومیت شود که منجر به آسیب کبدی یا نارسایی اندام می شود.

سیتوتک یک پروستاگلاندین مصنوعی است. پروستاگلاندین یک ماده شیمیایی محافظ است که به طور طبیعی در بدن ترشح می شود. NSAID ها می توانند مقدار طبیعی پروستاگلاندین ها را در معده و روده کاهش دهند و در صورت مصرف طولانی مدت منجر به سوء هاضمه و زخم شوند.

486
از هفته هفتم بارداری استفاده می شود، RU-486 استروئید مصنوعی است که پروژسترون هورمون را مسدود می کند. زنان سپس داروی دوم را مصرف می کنند، پروستاگلاندین برای ایجاد انقباضات و خروج جنین مرده استفاده می شود. الا(ella)، یکی دیگر از داروهای سقط جنین، به همان شیوه عمل می کند

شما نمی توانید همه شرایط پزشکی خود را از طریق مقالاتی که در اینترنت منتشر می شود بررسی و درمان کنید. بهتر است به یک پزشک  مراجعه کنید.

مقدار دارویی که مصرف می کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین، تعداد دوزهایی که هر روز مصرف می‌کنید، زمان مجاز بین دوزها، و مدت زمانی که دارو را مصرف می‌کنید به مشکل پزشکی که دارو را برای آن استفاده می‌کنید بستگی دارد.

این دارو خطرناک است و نباید بدون راهنمایی پزشک مصرف گردد.  این دارو تنها در ۴۰ درصد موارد به خوبی کار می کند  و زمانی که به درستی کار نکرد ممکن است باعث ایجاد خونریزی و عفونت شود و به مادر و جنین او اسیب برساند.

گزینه های زیادی در مورد سقط جنین وجود دارد و بحث های زیادی در این مورد دیده می شود. در این مقاله سعی می کنیم هر دو جنبه سقط جنین را با هم بررسی کنیم و ببینیم این بحث ها چه چیزی را در مورد این شرایط بیان می کنند.

شما باید کمتر از 12 هفته در روز سقط جنین باردار باشید. مگر اینکه در شرایط خاصی دچار سقط جنین شوید .سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

اگر سیکل های طبیعی شما 30 روزه بود به طوری که انتظار داشتید قاعدگی بعدی شما در 30 جولای باشد، تاریخ لقاح شما در 16 ژوئیه و حدوداً (30 تا 14 ژوئیه) خواهد بود، اما طول بارداری شما 30 خواهد بود. روزها.

به عنوان یادآوری، قرص سقط جنین باید فقط تا 70 روز (ده هفته) از روز اول آخرین قاعدگی شما استفاده شود، اما برای تایید، باید توسط یک پزشک یا دستیار حرفه ای او ارزیابی شوید.

هر کس متفاوت است. معمولاً برای اکثر افراد قابل تحمل است. برخی از زنان ناراحتی قرص سقط جنین را با دردهای متوسط تا شدید قاعدگی مقایسه می کنند.

عوارض جانبی مصرف قرص های سقط جنین شامل سقط جنین ناقص، قطع جزئی جفت و کم خونی ناشی از خونریزی واژینال است.

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

قبل از سقط جنین پزشکی با قرص سایتوتک

 • شما باید یک  مشاوره قبل از سقط جنین داشته باشید .
 • اتفاقی که در هنگام سقط جنین رخ می دهد
 • شما ابتدا با پزشک حاضر دارویی بنام سایتوتک مصرف میکنید.

این قرص هورمونی که اجازه ادامه بارداری را می دهد ، متوقف می شود. پوشش رحم خراب می شود و بارداری نمی تواند ادامه یابد.

شما قادر خواهید بود بعد از آن به خانه بروید و فعالیت های عادی خود را انجام دهید.

بیشتر خانمها بعد از مصرف سایتوتک خونریزی یا درد ندارند.

بعد از مصرف قرص سایتوتک ، ممکن است احساس نیاز به استفراغ کنید.

اگر در طی 1 ساعت از مصرف این قرص استفراغ کردید ، در اسرع وقت با پزشک معالج خود تماس بگیرید. باید دوباره قرص مصرف کنید.

هنگامی که قرص سایتوتک  مصرف می کنید ، سقط جنین شروع می شود. برگشت ناپذیر است. اگر تصمیم دارید که قرص دوم را مصرف نکنید ، در صورت ادامه بارداری خطر آسیب به جنین وجود دارد.

اگر گروه خونی شما از نظر منفی  باشد و بین 7 تا 12 هفته حامله باشید ، در بیمارستان امپول روگام ضد D را دریافت خواهید کرد.

شما می توانید هر یک از این قرص ها را بین لثه و گونه خود قرار دهید و بگذارید در دهان شما حل شود.

قرص سایتوتک باعث انقباض رحم می شود و باعث گرفتگی و خونریزی می شود. خونریزی سنگین معمولاً 2 ساعت پس از مصرف سایتوتک / میزوپروستول شروع می شود. اما ممکن است دیر یا زود شروع شود.

شما باید این روند را طوری برنامه ریزی کنید که متناسب با برنامه روزانه شما باشد. در صورت نیاز ، باید کار خود را تعطیل کنید .

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

اگر جنین با قرص سایتوتک سقط نشود

هیچ مدرکی مبنی بر کاهش میزان باروری بیماران پس از سقط جنین پزشکی وجود ندارد . یک مطالعه افزایش میزان بارداری را در زنان تحت عمل قرص سقط جنین در مقایسه با گروه شاهد با نرخ باروری پایین نشان داد.

این روش سقط جنین جایگزین مطمئن تری برای درمان های خانگی است. زمانی که بارداری کمتر از 9 هفته است توصیه می شود.

میزان موفقیت آن تا 99 درصد است.

این علائم همچنین می تواند در شرایط دیگری مانند کیست تخمدان ، سقط جنین یا حتی در بارداری طبیعی اتفاق بیفتد ، بنابراین این علائم به تنهایی به معنای این نیست که زن بارداری خارج رحمی داشته باشد.
اگر به یک حاملگی خارج رحمی مشکوک باشید ، آزمایش خون برای بتا HCG ، هورمون موجود در خون در دوران بارداری و سونوگرافی بعد از 6 هفته می تواند برای تأیید تشخیص استفاده شود. یک حاملگی خارج رحمی پارگی می تواند تهدید کننده زندگی باشد و به مراقبت های اضطراری نیاز دارد.
از مصرف گریپ فروت یا آب گریپ فروت در طول درمان خودداری کنید ، زیرا ممکن است باعث افزایش سطح خون داروها به سطوح نامطلوب شود و خطر عوارض جانبی از جمله سردرد ، سرگیجه ، خستگی ، حالت تهوع ، استفراغ ، گرفتگی ، اسهال ، هیپوکالمی (پتاسیم خون پایین) را افزایش دهد. ، احتباس مایعات ، تورم و فشار خون بالا.

خونریزی و گرفتگی معمولاً حداقل برای چند ساعت ادامه دارد. احتمالاً در این مرحله نیاز به داروهای تسکین دهنده درد (استامینوفن) دارید.سقط جنین با قرص سایتوتک

به محض اتمام سقط جنین ، علائم شما باید کاهش یابد.اکنون که دانستید شیردهی پس از سقط جنین مجازاست ، می توانید اجازه دهید که تولید شیر به خودی خود کاهش یابد ، یا سعی کنید آن را سرکوب کنید. می توانید چند مرحله ساده برای کنترل روند شیردهی پس از سقط جنین امتحان کنید.

ممکن است خونریزی کمتری داشته باشد ، در حالی که دل درد ممکن است خیلی شدید احساس نشود. سایر عوارض جانبی مانند تب یا حالت تهوع نیز باید از بین بروند.

ممکن است دو روز طول بکشد تا شما به روال عادی خود برگردید ، زیرا این روند می تواند شما را خسته کند.مهمترین منبع برای فهمیدن اثر قرص سایتوتک سونوگرافی ست .

چند هفته پس از مصرف قرص سقط جنین ، احساس خونریزی کمتری طبیعی است ، بنابراین اگر هنوز لکه بینی دارید ، نگران نباشید.

حدود 4 تا 6 هفته پس از سقط جنین ، قاعدگی شما باید برگردد .

توجه داشته باشید که بدن شما می تواند حدود 3 هفته بعد  تخمک گذاری کند ، یعنی شما می توانید یک بار دیگر باردار شوید.

اگر سینه ها احساس سیری می کنند ، مهم است که شیر را با استفاده از پمپ شیر یا دست خود شیر دهید. اگر شیر اضافی را از پستان خود خارج نکنید ، ممکن است دچار ورم پستان شوید که منجر به سفت شدن بافت پستان می شود و می تواند منجر به عفونت های دیگر شود.

هیچ مدرکی وجود ندارد که مصرف سایتوتک یا میزوپروستول باعث عوارض پزشکی به دلیل شیر دادن به فرزندش میشود .

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

شما همچنین ممکن است:

 • احساس سرگیجه
 • احساس تهوع یا استفراغ کنید
 • سردرد داشتن
 • اسهال
 • گرگرفتگی یا تعریق موقتی

طی 4 تا 6 ساعت از مصرف قرص دوم ، لایه رحم شما خراب می شود. این باعث خونریزی خواهد شد و برای اکثر خانم ها حاملگی بدن شما را ترک خواهد کرد.

برای دیگران ممکن است سریعتر باشد یا ممکن است طولانی تر شود. گاهی اوقات می تواند چند روز طول بکشد.

ممکن است در زمان سقط جنین لخته های بزرگ خون یا بافت مشاهده شود. در بارداری با هفته بالاتر بافت بزرگتر و قابل تشخیص تر خواهد بود.

اگر کمتر از 8 هفته هستید، شما احتمالاً كیسه ای را مشاهده می كنید كه در آن بارداری اولیه در حال رشد است.

بعد از آن عموماً تا یک هفته خونریزی خواهید کرد. این خونریزی مانند دوره منظم شما خواهد بود.

نوشته های مرتبط

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتککنترل درد سقط جنین

بیشتر خانم ها هنگام سقط جنین دچار گرفتگی شدید خواهند شد. این گرفتگی ها از دردهای دوره معمول قاعدگی قوی تر هستند.

اگر می توانید درد را کاهش دهید:

 • لباس راحت بپوشید
 • یک پد حرارتی یا بطری آب گرم را روی معده تحتانی خود بمالید
 • از داروهای ضد درد مانند استامینوفن استفاده کنید

در صورت نیاز پزشک می تواند برای شما دارو تجویز کند.

بعد از سقط جنین با قرص سایتوتک

پزشک معالج یا پزشک شما 2 هفته پس از سقط جنین ، آزمایش ویژه بارداری را برای شما انجام می دهند.

این یک آزمایش با حساسیت کم است. با تست بارداری طبیعی متفاوت است. این برای تأیید این است که بارداری به پایان رسیده است.

این واقعا مهم است که شما این آزمون را انجام دهید.

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

زنده ماندن جنین بعد از مصرف قرص سایتوتک

خط نهایی این است که در سقط‌های سه ماهه اول بدون فوریت پزشکی، انتخاب سقط طبیعی پزشکی و یا جراحی برای مدیریت این وضعیت معقول است زیرا هر یک از این سه روش میتوانند به برداشت کامل بافتهای حاصل از بارداری بیانجامند .

سایتوتک-میزوپروستول در محدوده ی وسیعی از دوزها و سنین حاملگی کشنده است؛ جنین های زنده مانده در محدوده ی مشابهی وجود داشتند. نرخ بقا با استفاده از دوزهای 200 تا 300 میلی گرم بین 10 تا 23.3 درصد بود. در یک مطالعه که از رژیم تک دوزی 200 میلی گرم فعلی استفاده می کرد، بقای جنین 23.3 درصد بود.

Csapo در سال 1973 نشان داد که خارج کردن کورپوس لوتئوم و در نتیجه از بین رفتن پروژسترون باعث دفع جنین می شود؛ جایگزین کردن پروژسترون منجر به بقای جنین می گردد . سایتوتک-میزوپروستول به عنوان یک عامل سقط کارآمد به عنوان پیشرفتی مهم و دارای پتانسیل تاثیر قابل توجه روی کنترل باروری انسان شناسایی شد . بعد از کشف سایتوتک-میزوپروستول ، سرعت تحقیقات افزایش یافت.سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

سندرم موبیوس و هولوپروزنسفالی بعد از مواجهه با سایتوتک-میزوپروستول

سندرم موبیوس یک بیماری نادر است که با فلج مادرزادی صورت و فلج ابدوسنس مشخص می شود. درگیری سایر اعصاب جمجمه ای، دیسمورفیسم اوروفشیال، و ناهنجاری های اندام ها نیز اغلب وجود دارند.علائم سقط جنین ناقص با قرص

در هند یک مورد کودک 10 ماهه متولد شده با سندرم موبیوس که با هولوپروزنسفالی بعد از مواجهه با سایتوتک-میزوپروستول در رحم مراجعه کرده است گزارش شده است. با دانش فعلی ما این مورد نخستین گزارش موردی منتشر شده ای است که این ارتباط و همزمانی را شرح می دهد. فرضیه ی اتیولوژیکی سندرم موبیوس نیز مورد بحث قرار گرفته است.

همچنین هر سه نوع این‌ها به ندرت میتوانند عوارض جدی به دنبال داشته باشند با این وجود اطمینان حاصل کنید که این تصمیمی را با دقت با شریک زندگی و پزشک‌تان مورد بحث قرار میدهید تا شرایط برای شما راحت‌تر باشد.

سایتوتک-میزوپروستول که یک آنالوگ سنتتیک پروستاگلاندین E1 است یک داروی ضد زخم کارآمد بوده و به عنوان دارو برای القای سقط نیز تجویز می شود. این دارو به صورت غیر قانونی برای القای خاتمه ی بارداری توسط خود فرد و بدون نظارت نیز استفاده می شود. با این حال، سقط های ناموفق منجر به مواجهه ی جنین با دارو می شوند و گزارش شده است که باعث ناهنجاری های مادرزادی می گردند.

این مطالعه نتایج اولیه ی یک پروژه ی پیلوت طراحی شده برای ارزیابی تاثیرات میزوپروستول روی نمو جنین مرغ را گزارش می کند. پروژه شامل دو گروه تخم مرغ بارور است. گروه ها با A برای کنترل (n=5) و B برای نمونه ی تیمار شده (n=5) مشخص شدند.

جنین های گروه تیمار در معرض 4 میکروگرم میزوپروستول با تزریق مستقیم دارو به داخل ساک زرده قرار گرفتند، در حالی که همین حجم نرمال سالین به گروه کنترل تزریق شد. بررسی کل جنین ها بعد از 33 ساعت انکوباسیون مراحل نموی نرمال  را در جنین های گروه کنترل نشان داد.

در حالی که در گروه تیمار، 2 مورد از 5 جنین دچار تاخیر در مرحله ی نموی بودند و تشکیل وزیکول مغزی وجود نداشت و تعداد کمتری از جفت های somite مشاهده نشد. نتیجه گرفته شد که مواجهه ی جنین های مرغی در حال نمو با سایتوتک-میزوپروستول در دوزهای بالینی مربوطه ی زنان بزرگسال به طور بالقوه باعث تاخیر نموی و عقب ماندگی رشد جنین ها می شود.

بازبینی تخصصی بیماری مزوفروتولوژیک در سال 2002 انجام شد. جزئیات کامل گزارش در اینجا موجود است. این گزارش به این نتیجه رسید:

“ارتباط بین نقص های زایمان و در معرض قرار گرفتن در معرض سایتوتک-میزوپروستول وجود دارد. به نظر می رسد که روند سقط جنین ناشی از میزوپروستول (به عنوان مثال، انقباض رحم و خونریزی) می تواند سبب ایجاد اختلال عروقی موقت در واحد جفت-جنین شود. این اختلال می تواند خون رسانی به جفت را کاهش دهد و منجر به هیپوتروفی، هیپوکسی یا انسداد عروقی در جنین شود. طیف گسترده ای از نقص ها ممکن است اما اغلب موارد  عبارتند از

equinovarus (کلاژ فو) عدم وجود انگشتان و در مواردی نقص تکامل در اعصاب مغزی ۱۲-۱۱-۹-۸-۵-۳ انحناهای عصب جمجمه (تاثیر عصب V، VI، VII و XII)

“در حالی که خطر نسبی ناهنجاریها واقعی است، مطالعات اپیدمیولوژیکی نشان می دهد که خطر مطلق (به عنوان مثال تعداد موارد) کم است (کمتر از 10 ناهنجاری در هر 1000 تولد در معرض میزوپروستول سایتوتک  در داخل رحم). این برآورد ریسک باید در هنگام آموزش زنان در معرض خطر نقایص جنین بعد از قرار گرفتن در معرض سایتوتک قرار گیرد.

زنان تنها با چنین اطلاعاتی می توانند تصمیمات بهداشت باروری کامل را اتخاذ کنند. به همین ترتیب، این خطر، مانند همه خطرات، باید در متن قرار گیرد.

برای مثال، در تنظیمات کم منابع و در کشورهایی که دسترسی به سقط جنین قانونی و ایمن محدود است، میزوپروستول به طور کلی گزینه ای برای سقط جنین ارزان است که زنان را مجبور به پایان دادن به بارداری می کند و پیامدهای کمتری نسبت به سقط جنین ناامن دارد. در واقع، در دسترس بودن میزوپروستول سایتوتک  باعث کاهش مرگ و میر ناشی از سقط جنین شد.سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

خرید قرص سایتوتک در تهران

خطر بارداری مداوم:

من نمی دانم که شما خانمها این دارو را از کجا دریافت می کنید ، اما در بسیاری از مواقع آن اثر نمی کند و به هر حال به سقط جراحی نیاز دارید. این مواد برای جنین متولد نشده سمی است ، بنابراین اگر شما سقط جراحی نکنید ، می توانید فرزند خود را با مشکلات عمده جسمی و روحی روبرو کنید و آیا انجام این کار با نوزادتان منصفانه است؟

برخی از سایت ها نیز از کاربران می خواهند بر روی صفحه اصلی شان پیام بگذارند. سایت هایی هم هستند که از واژه هایی همچون کلینیک و داروخانه استفاده می کنند تا فعالیت هایشان را قانونی جلوه دهند.

قرص های سقط جنین قیمتی حدود 358 دلار دارند و بسته به مدت زمانی که بارداری آغاز شده ممکن است قیمتشان از این مقدار هم بالاتر رود. با اینحال مطالعات و تحقیقات متعدد نشان می دهد استفاده غیر قانونی از این قرص های سقط جنین می تواند عوارض جانبی خطرناکی برای افراد در پی داشته باشد.
برخی از افراد بر این باور بودند که چنین داروهایی اصلا برایشان کارساز نبوده و برخی خونریزی واژینال شدیدی بعد از مصرف این قرص ها تجربه کرده اند.

 • بین 9 تا 12 هفته – از هر 100 سقط جنین 2مورد است.
 • کمتر از 9 هفته باردار – از هر 100 سقط جنین 1 تا 2 است.

همچنین شما می توانید حدود 2 هفته پس از سقط جنین ، به پزشک معالج خود مراجعه کنید. پزشک معالج یا پزشک مطمئن خواهد شد که سقط جنین کامل است و شما به درستی بهبود می یابید.

اگر یک قرص خاتمه دهنده بارداری در حین شیردهی مصرف کرده اید، ضروری است که برخی از نکات ایمنی را رعایت کنید تا از عدم آسیب به کودک خود مطمئن شوید. برخی از پیشنهادات ما عبارت اند از:

 • بعد از مصرف قرص به کودکتان شیر ندهید. ممکن است باعث ناراحتی یا مشکلات سلامتی دیگر در فرزندتان شود.
 • قبل از برنامه ریزی برای شیر دادن، حتماً باید با پزشکتان مشورت کنید. تنها پس از اینکه پزشکتان به شما اجازه داد، باید شیر دادن به فرزندتان را آغاز کنید.
 • ممکن است برای تعیین اینکه آیا محتویات قرص از سیستم بدنی تان دفع شده اند یا خیر، تحت برخی از تست ها بروید.
 • اگر در حال شیردهی هستید، از مصرف هرگونه قرص سقط جنین برای خاتمه دادن به یک بارداری اکتوپیک (خارج رحمی) خودداری کنید. ممکن است برای اتمام بارداری خارج رحمی تحت پروسه جراحی بروید و در عین حال از کودک خود پرستاری کنید.

این ویزیت نهایی اختیاری است.

خطرات و عوارض سقط جنین با قرص سایتوتک

سقط جنین پزشکی به طور کلی بسیار بی خطر است. بیشتر زنان مشکلی را تجربه نمی کنند.

اما مانند هر نوع درمان پزشکی ، خطر کمی وجود دارد که ممکن است به اشتباه انجام شود.

خطرات و عوارض سقط جنین با قرص سایتوتک  شامل موارد زیر است:سقط جنین با قرص سایتوتک

 • ممکن است سقط جنین بیشتر از آنچه فکر کرده اید طول بکشد
 • بافت حاملگی پس از سقط جنین در رحم باقی می ماند. این اتفاق در 2-3 % در هر 100 سقط جنین اتفاق می افتد.

برای رفع آن ممکن است به یک عمل جراحی جزئی نیاز داشته باشید.

 • حاملگی مداوم در هر 100 سقط جنین می تواند تا 2% باشد. هرچه زودتر سقط جنین انجام شود احتمال وقوع آن کمتر است.

اگر این اتفاق بیفتد به درمان بیشتری نیاز دارید.سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

 • عفونت در 1-%2 در هر 1000 سقط جنین
 • خونریزی بیش از حد ، احتمالاً نیاز به انتقال خون (کمتر از 1 در 1000 زن)
 • خونریزی نامنظم یا طولانی مدت بعد از سقط جنین
 • مشکلات سلامت روان مانند احساس افسردگی یا ناراحتی

عفونت و سقط جنین ناقص: سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتکسقط جنین ناقص چگونه می تواند خطر عفونت را در فرد افزایش دهد؟سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

سقط جنین ناقص ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد و به درد و خونریزی عودکننده یا دائم منجر شود. باقی ماندن لخته های خونی و سایر موارد در این شرایط می تواند احتمال بروز عفونت را بیشتر کند.

سقط جنین ناقص با خونریزی و عفونت زیاد مرتبط است و می تواند نشان دهنده نیاز به کورتاژ مکشی باشد.

هر زنی که با این شرایط دست و پنجه نرم می کند ممکن است یک یا چند مورد از عوارض تهدیدکننده زیر را تجربه نماید:
شوک، خونریزی شدید واژینال، عفونت و گندخونیسقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

علائم سقط کامل جنین با قرص سایتوتک

اگر خونریزی طولانی مدت دارید، خونریزی بیش از حد (خیلی بیشتر از یک دوره منظم قاعدگی)، درد شکمی  که بعد از چند روز از مصرف میزوپروستول سایتوتک، درد، غیر قابل تحمل، تب، خونریزی پس از سه هفته، یا درد هنگام شستن شکم شما ممکن است سقط جنین ناقص داشته باشد.

شما باید به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید تا یک سونوگرافی انجام دهید و اگر هر کدام از این علائم را داشته باشید، درمان شوید. این کاملا ضروری است زیرا بافت و خون موجود در بدن می تواند باعث خونریزی شدید یا عفونت شود. درمان سقط جنین ناقص در همه جا قانونی است.

هنگامی که بارداری در هر  زمانی از دست میرود رگهای خونی در رحم گسترش یافته‌اند و بافت به گونه‌ای توسعه یافته تا از بارداری حمایت گردد. زمانی که سقط رخ میدهد این مواد به بیرون ریخته میشوند. در زمان یک سقط نرمال خونریزی واژن معمولا سنگین‌تر از دوره قائدگی‌ست بنابراین چه زمانی میتوان متوجه شد که خونریزی بیش از حد میباشد؟

اگر خونریزی شما تا به اندازه‌ای‌ست که یک نوار بهداشتی متوسط(نه بزرگ و یا کوچک) در کمتر از یک ساعت آغشته به خون میشود بلافاصله به پزشک رجوع کنید. همچنین در صورتی که علایم شما صرف‌نظر از میزان خونریزی نشان‌دهنده بارداری خارج‌رحمی‌ست بایستی بلافاصله کمک پزشکی بگیرید. علایم بارداری خارج‌رحمی ممکن است شامل درد شدید در شکم و کمر و نبض بالا و سرگیجه باشد.

بیماران چه چیزی را باید در مورد عفونت و گندخونی غیر معمول بعد از سقط دارویی بدانند؟
عفونت های باکتریایی شدید بعد از این نوع سقط جنین ممکن است در نبود نشانه های معمول عفونت لگنی که در بیشتر افراد دیده می شود رخ دهد.سقط جنین با قرص سایتوتک

بروز غیر معمول عفونت: بیمارانی که عفونت های شدید باکتریایی و گندخونی دارند( عفونت شدیدی که در برگیرنده جریان خونی است) ممکن است نشانه هایی همچون تب را نداشته باشند. اگرچه این موضوع نادر است اما برخی از بیماران بدون وجود تب، در حضور درد شکمی یا بدون آن و با وجود افزایش تعداد گلبول های سفید ، تاکی کاردی ، hemoconcentration و ناراحتی عمومی دچار مرگ شده اند.

 • همه متخصصانی که در حوزه سقط جنین کار می کنند و کارمندان اورژانس باید احتمال وجود گندخونی در بیمارانی که می خواهند از سقط دارویی استفاده کنند را بررسی نمایند. همچنین بیمارانی که موارد زیر را دارند باید مورد بررسی قرار گیرند:
  1. حالت تهوع، استفراغ، اسهال
  2. ضعف به همراه درد شکمی یا بدون آن
  3. نبود تب یا سایر نشانه های عفونت بیش از 24 ساعت بعد از مصرف میزوپرستول

سقط جنین با قرص سایتوتک چگونه می تواند به عفونت های شدید و حتی کشنده منجر گردد؟سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

قرص سایتوتک / میزوپرستول هر دو می توانند به اتساع دهانه رحم منجر شوند. اتساع دهانه رحم با این داروها می تواند باعث بروز عفونت شود. دهانه رحم به خاطر این خاصیت ممکن است به مهاجرت میکروارگانیسم های باکتریایی که در دهانه رحم یا خود رحم تکثیر می شوند منجر شود.

در هر دو سقط دارویی و جراحی، باکتریهای واژینال از طریق دهانه رحم وارد رحم می شوند اما توسط سلول های سیستم ایمنی داخلی از بین می روند.
برای جلوگیری از بروز عفونت در طول ریکاوری از فرایند سقط جنین، سیستم ایمنی داخلی باید بتواند به سرعت به شرایط موجود پاسخ دهد و باکتری ها و سایر موارد را نابود سازد.

اکثر زنان چیزی نمی بینند. زنان می توانند انتخاب کنند که به پد نگاه نکنند، آن را بپیچند و دور بیندازند یا فقط سیفون توالت را بکشند. در طی دفع، ممکن است یک جریان سفید کوچک دیده شود. رحم یک کیسه بارداری را که سفید است دفع می کند و اگر دیده شود، به نظر می رسد یک تکه کوچک از اسفنج است.

از 7 هفته به بعد، یک جنین کوچک ممکن است داخل کیسه قابل مشاهده باشد. بسته به سن حاملگی، زن از روز اول آخرین قاعدگی، هیچ شکل قابل تشخیصی (تا 6.5 هفتگی) نمی بیند یا یک جنین تا 2 سانتی متری در 9 هفتگی می بیند.

در بسیاری از کشورها، زنان برای سقط جنین با هیچ‌گونه منع قانونی مواجه نیستند با این حال خودسرانه از داروهای سقط جنین استفاده نکنید..

هنگامی که با یک بارداری برنامه ریزی نشده مواجه می شوید، اغلب گزینه آسانی وجود ندارد، اما انتخابی وجود دارد که برای شما مناسب تر است. اینکه آیا سقط جنین، فرزندخواندگی یا فرزندپروری را انتخاب می کنید، به شما بستگی دارد. شما سزاوار این هستید که زمان لازم را برای آموزش و اطمینان اختصاص دهید. تیم ما آگاه است و مطمئن خواهد شد که به سوالات شما پاسخ داده می شود.سقط جنین ناقص با قرص سایتوتک

instagram banner
8 دیدگاه ها
 1. مقدم می گوید

  برای سقط در سه ماه اول باید چند عدد قرص سایتوتک استفاده کرد

 2. نرگس می گوید

  سلام من ۲۵ .۶ قرص سیاتویتک مصرف. کردم و الان یک ماهه که بار دار نشدم باید چیکار کنم .سنوگرافیم نتونستم انجام بدم ک ببینم بقایا داره یا ن ولی سینهام سفت و درد میکنه و شکمم سفت هستش

 3. مبینا می گوید

  سلام دوهفته پیش ۳ عدد قرص سایتوتک واژینال استفاده کردم و۵ هفته بودم دوروز خونریزی شدید داشتم وتاالان لکه بینی امروز ک تست زدم مثبت بود بنظر تون سقط انجام نشده؟؟؟

 4. زهرا می گوید

  سلام،ببخشید من دیروز از قرص سایتوتک استفاده کردم برای سقط،۵ تا زیر زبونی ۵ تا داخل واژن اما هیچ اتفاقی تا امروز نیوفتاده باید چیکار کنم

  1. دکتر می گوید

   لطفا خودسرانه اقدام نکنید

 5. دنیا می گوید

  سلام من در هفته سوم بارداری قرص سایتو تک استفاده کردم دو روز خونریزی شدید و بعد دو هفته لکه داشتم امروز سونوگرافی دادم گفتن باردار هستین .ایا ب جتین اسیب زدم و اینکه چیکار کنم

 6. زهرا می گوید

  سلام من شش هفته باردارم از قرص سایتوتک امروز ۳عدد واژینال و یک عدد زیر زبانی استفاده کردم بعد از گذشت ۵ساعت هیچ علائمی ندارم هیچ خونریزی نیست لطفاً کمکم کنید که چیکار کنم ممنون میشم

  1. دکتر می گوید

   کم قرص مصرف کردید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک