سقط جنین در نیم ساعت ( در خانه )

بیشترین  سقط جنین در 13 هفته اول رخ می دهد در حالی که دوران بارداری می تواند زمان هیجان انگیز برای یک مادر باردار و پدر، باشدچند ماه اول حساس است. حدود 15٪ از حاملگی ها با سقط جنین پایان، میپذیرد.علتهای مهم سقط جنین:همه ما می دانیم که سقط که همچنین وضع حمل نامناسب هم نامیده می شود معمولا منجر به مرگ جنین می شود.

سقط جنین

سقط جنین

هنگام خاتمه حاملگی با استفاده از روش سقط درمانی کمتر از 0.5 درصد احتمال بروز عارضه جدی وجود دارد .

حدود نیمی از سقط  که به صورت پراکنده رخ می دهد معمولا به یک ناهنجاری کروموزومی به علت مانند سندرم داون، فیبروز سیستیک یا سندرم ترنر.جهش های تصادفی که با توسعه و شکل کروموزوم غیر طبیعی و یا تعداد زیاد کروموزوم همراه است.

> 2.  قطعه قطعه شدن DNA اسپرم
علت دیگری برای سقط جنین است که اغلب نادیده، گرفته میشوداما بسیار معمول است، قطعه قطعه شدن DNA اسپرم است. این زمانی اتفاق می افتد رشته DNA اسپرم شکسته و قادر به ارائه DNA به تخمک نیست.، از جمله سیگار کشیدن، مصرف داروهای ضد افسردگی، قرار گرفتن در معرض گرما، شیمی درمانی یا پرتو، واریکوسل، و یا حتی یک تب وجود دارد.
> 3. هورمون
نقص فاز لوتئال، یا سطوح پایین پروژسترون  کم کاری تیروئید و دیابت دو مشکلات هورمونی دیگر که می تواند به سقط جنین منجر شود.

> 4. چاقی
یک عامل خطر مستقل برای سقط جنین چاقی ست.

> 7. داروها و سموم
سیگار کشیدن، مصرف الکل و مواد مخدردر معرض  مواد شیمیایی سمی مانند بیسفنول  می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. مصرف فنجان 8 اونسی قهوه در روز خطر ناک است.

8. عفونت
عفونت مایکوپلاسما که در پوشش داخلی رحم اتفاق می افتد هیچ نشانه ای ندارد اما می تواند به سقط جنین منجر شود.  عفونت های دیگری که باعث سقط جنین می شود شامل لیستریا، اوریون، سرخجه، سرخک، ویروس سیتومگال پاروویروس، سوزاک و کلامیدیا.
>5. اختلالات رحمی
دلیل عمده دیگر برای سقط جنین اختلالات ژنتیکی رحم هستند.  از جمله فیبروم، رحم دوشاخ

سقط جنین

6. سندرم فسفولیپید
گروهی از اختلالات  احتمال لخته شدن خون را افزایش دهند.: سندرم فسفولیپید،  باعث افزایش در آنتی بادی آنتی فسفولیپید که می تواند باعث لخته شدن خون  و تداخل با کاشت و رشد جنین شود.

سقط جنین در نیم ساعت خانگی

هیچ آزمایش تجاری خون یا ادرار وجود ندارد که بتواند سطح خونی قرص سقط جنین را تشخیص دهد.

اگر دهانه رحم شما شروع به گشاد شدن کرده باشد اما خونریزی یا دردی ندارید ، ممکن است پزشک شما را با یک دهانه رحم بی کفایت تشخیص دهد و  برای جلوگیری از سقط دیرهنگام ، سرکلاژ را انجام دهد – یعنی با بخیه بسته باشد.

داروهای زیر ممکن است در زنان با سقط زودرس استفاده شود:

 • گلوبولین ایمنی بدن
 • آلکالوئید ارگوت و مشتقات (به عنوان مثال،متیل ارگونوین )
 • داروی ضد سرطان  (به عنوان مثال، متوترکسات)
 • پروستاگلاندین ها (به عنوان مثال، میزوپروستول)

 سقط جنین فراموش شده :

سقط جنین از دست دادن جنین تا قبل از هفته 20 حاملگی است، و اکثر سقط جنین در 13 هفته اول بارداری رخ میدهد.سقط جنین فراموش شده، نیز به عنوان یک سقط فراموش شده و یا سقط خاموش است و هنگامی رخ میدهد که جنین می میرد، اما بدن به از دست دادن بارداری  و یا خروج جفت واکنشی نمیدهد.، جفت هنوز هم ممکن است همچنان به انتشار هورمون، ادامه دهد.
سقط جنین فراموش شده که معمولا در طول یک معاینه معمول، که در آن دکتر قادر به تشخیص ضربان قلب نیست و سونوگرافی پس از آن جنین رشد نیافته را نشان می دهد.
نشانه هایی از سقط جنین فراموش شده

سقط جنین فراموش شده که اغلب به عنوان سقط  خاموش شناخته شده ، زنان به طور کلی علائم سقط جنین مثل، خونریزی واژینال، درد سنگین، و یا اخراج بافت جنینی را ندارند ولی علائم حاملگی خود، مانند حساسیت به لمس پستان، تهوع، یا خستگی، ممکن است ناپدید  شود. برخی نیز ممکن است ترشحات واژن قهوه ای یا قرمز داشته باشند.
 درمان سقط  فراموش شده

اگر سقط جنین فراموش شده در اوایل حاملگی رخ داده است، یک زن معمولا قادر به دفع بافت بارداری به طور طبیعی است. با این حال، اگر بافت جنینی در بدن برای مدت طولانی تری باقی بماند   روش D & C   معمولا توصیه می شود. در این روش، گردن رحم باز می شود و محتویات بارداری با کورتاژ یا مکش خارج میشود.

سقط جنین نتیجه تاسفبار یک ناهنجاری ژنتیکی در جنین، که اغلب با سه برابر کردن یک کروموزوم مشخص رخ می دهد است. به سادگی با کنترل حفظ سلامت خود وخوب  غذا خوردن ، ورزش، و الگوهای خواب مناسب می تواند کمک به داشتن  یک حاملگی مثبت کمک کند.

دلایل سقط جنین در هفته های اول

 • مشکلات هورمونی
 • عفونت های حین زایمان
 • الکل و سیگار می توانند منجر به سقط در ابتدای زایمان شوند
 • تروما در حین حاملگی
 • سن مادر بالای سی سالگی

1

بیماری های مقاربتی درمان نشده می تواند خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش دهد. برای بیماریهای مقاربتی مانند سوزاک، سیفلیس، HIV و تب خال، چک شوید. این بیماریها ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد.

سقط جنین

2

سابقه واکسیناسیون خود را بدانید. برخی از بیماری ها می تواند خطر سقط را افزایش، هر چند بسیاری از این بیماری می تواند از طریق واکسیناسیون ساده برطرف شوند. اگر شما سابقه واکسیناسیون خود را،فراموش کرده اید شما نیاز به انجام آزمایش خون برای تعیین اینکه آیا ایمن هستید یا نه .
3

برخی از بیماری های مزمن ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد. بیماری تیروئید، صرع، و لوپوس خطر سقط جنین، را افزایش میدهد.

4

مصرق حداقل 600 میلی گرم اسید فولیک در روزلازم  است. شما باید این دوز را یک تا دو ماه قبل از تصمیمگیری برای بچه دار شدن بخورید.

5

محدود کردن مصرف کافئین
بیش از دو فنجان قهوه (از 200mg) در هر روز مصرف نکنید. کافئین دارویی که می تواند سطح هورمون های شما را تحت تاثیر قرار می دهد و در مقادیر زیاد  سالم نمی باشد.
6

اجتناب از محصولات لبنی غیر پاستوریزه و گوشت خام. منابع لبنی متعارف دارای هورمون و آنتی بیوتیک است که می تواند سطح استروژن در بدن را مختل  و آسیب به باروری را افزایش دهد.عفونت های ناشی از این محصولات عبارتند از لیستریا و توکسوپلاسموز، که می تواند خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش دهد.

7

در هر بارداری، مواد مخدر،تنباکو، الکل، باید اجتناب شود .
8

دور ماندن از موادسمی  مانند آرسنیک، سرب، فرمالدئید، بنزن، و اکسید اتیلن، اشعه x

9
استرس خود را کاهش دهید . هنگامی که شما استرس دارید،توان بدن شما برای مبارزه با بیماریها کاهش میابد.

10
پروژسترون یک هورمون جنسی زنانه است ،که پروژسترون باعث تغییرات ترشحی در پوشش رحم که لازم برای یک تخمک بارور شده است.برخی سقط جنین ممکن است در نتیجه ترشح پروژسترون ناکافی باشد. در طول سه ماهه اول بارداری، کاهش ترشح پروژسترون ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد.

سقط جنین

غلات کامل بیش از غلات فرآوری شده را انتخاب نمایید. غلات کامل سرشار از فیبر و ویتامین ضروری است. مصرف فیبر، سبزیجات، سبزیجات تیره، لوبیا، و غلات سبوس دار با هر وعده غذایی لازم است. فیبرعلاوه بر تنظیم سطح هورمون و سطح قند خون، فیبر باعث هضم سالم میشود..

سعی کنید به خوردن میوه فیبر، سبزیجات، سبزیجات تیره، لوبیا، و غلات سبوس دار با هر وعده غذایی.اجتناب از خوردن سویا، سویا حاوی یک ترکیبی است که مانند یک هورمون در بدن شما عمل می کند و نتیجه آن می تواند تعادل هورمونی شما را مختل کند.کاهش مصرف قند تصفیه شده  موجود در بطری آب میوه، بستنی یخی، آب نبات، دسر بسته بندی، و غیره می تواند سطح قند خون شما را مختل وباعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شما شود.

سقط  ناقص” اگر خونریزی آغاز شده است و دهانه رحم باز است، اما بافت بارداری هنوز در رحم باقی مانده است.نشانه های اصلی سقط جنین ناقص خونریزی و دل درد است.  اگر خونریزی و دل درد به مدت بیش از دو هفته ادامه داشته باشد، ممکن است بافت جفت در رحم بماند که می تواند خطر ابتلا به عفونت اگر درمان نشود دازد .

برای زنانی که بافت جفت را برای بیش از دو هفته پس از تشخیص سقط جنین را باقی مانده است، درمان معمول (کورتاژ) D & C خواهد بود.برخی از پزشکان  ممکن است دارو از جمله میزوپروسترول (سایتوتک) برای بالا بردن شانس دفع تکه جفتی بدون عمل جراحی بدهند .اتساع و کورتاژ و یا( D & C  ) برای پاک شدن رحم از محصولات بارداری و گاهی در موارد بررسی و درمان خونریزی شدید رحمی انجام میشود.

در D & C، یک جراح با استفاده از ابزار های کوچک و یا داروهایی که برای باز کردن دهانه رحم  استفاده کرده، وبا یک کورت اقدام به تراشیدن رحم و جمع آوری محصولات رحمی میکند.

الکل

گفته می شود که الکل میتواند مشکلات جدی حتی برای یک فرد عادی داشته باشد و قطعا می تواند می تواند اثرات بد تری برای مادر و نوزاد در حاملگی داشته باشد.

دلیل آن که باید از مصرف الکل در حین بارداری خودداری کنیم:

 • می تواند منجر به سقط در ماه های اول بارداری شود.
 • الکل می تواند از جفت عبور نموده جنین را اینگونه تحت تاثیر خود قرار دهد:
 • تولد نوزاد مرده
 • عقب ماندگی رشدی نوزاد در رحم (IUGR)
 • ناتوانی های فیزیکی و ذهنی
 • IQ پایین نوزاد
 • ممکن است نوزاد با مشکلات عملکردی به دنیا بیاید
 • مشکل در عملکرد اندام ها
 • مشکل در یادگیری ها
 • کاهش قدرت توجه و تمرکز
نوشته های مرتبط

سقط جنین در اولین هفته بارداری

خطرات ناشی از D & C کورتاژ

اسکاربافت یا چسبندگی در دیواره رحم؛ آسیب گردن رحم؛ سوراخ شدن رحم، عفونت.

سقط جنین خود به خود یک فرایند است که می توان به 4 بخش تقسیم کرد.
مرحله تهدید به سقط ،
سقط اجتناب ناپذیر
سقط ناقص،
سقط کامل

ترکیبی از استرس اکسیداتیو، یک محیط کم اکسیژن ، و جفت معیوب ممکن است به افزایش غلظت سرمی ایسکمی آلبومین (IMA) ، که به نوبه خود، ممکن است نقشی در پاتوفیزیولوژی سقط جنین در ماه اول  داشته باشد .

تهدید به  سقط جنین

در تهدید به سقط  در اوایل بارداری بدون اتساع دهانه رحم یا تغییر در قوام گردن رحم عبارت است از هر گونه خونریزی واژنال که معمولا، درد قابل توجهی وجود ندارد، اگر چه گرفتگی خفیف  شکمی ممکن است رخ دهد. گرفتگی عضلات بیشتر ممکن است به سقط جنین اجتناب ناپذیر منجر شود.در تهدید به سقط جنین  در سه ماهه اول بسیار معمول است. در معاینه، خون و یا ترشحات قهوه ای ممکن است در  واژن و گردن رحم باشد اما دهانه رحم بسته باشد.

سقط اجتناب ناپذیر

سقط اجتناب ناپذیر در اوایل بارداری با خونریزی واژینال و اتساع گردن رحم است. به طور معمول، خونریزی واژینال وگرفتگی عضلات بیشتر است.هنوز بافت جنینی مشاهده نمیشودو در سونوگرافی، محصولات حاملگی در بخش پایین تر رحم یا کانال سرویکس واقع شده است.

سقط ناقص

سقط ناقص  با خونریزی واژینال، اتساع کانال سرویکس، و عبور  محصولات حاملگی در ارتباط است. معمولا، گرفتگی شکمی شدید هستند، و خونریزی واژینال سنگین است. بیماران ممکن است عبور  بافت جنینی را  توصیف کنند، و سونوگرافی ممکن است نشان دهد که برخی از محصولات بارداری هنوز در رحم هستند.

سقط کامل

در سقط کامل سقط جنین به اتمام رسیده  است. به طور معمول، خونریزی واژینال، درد شکم، و عبور  بافت  جنینی وجود دارد. بعد از عبور بافت، بیمار اشاره می کند که درد فروکش و خونریزی از واژن به طور قابل توجهی کاهش یافته. سونوگرافی نشان می دهد که رحم خالی است.

سقط فراموش شده

سقط از دست رفته یا فراموش شده یک حاملگی داخل رحمی و بد رشد یافته  است که در داخل رحم سقط شده و محفوظ میماند. به طور معمول، هیچ نشانه ای ندارند نه خونریزی و نه دل دردی.

سونوگرافی معمولا تشخیص  بدون خونریزی واژینال، درد شکم، عبور بافت، و یا تغییرات گردن رحم وجود ندارند.متاسفانه، اکثر مردم در مورد سقط جنین صحبت نمی کنند و بسیاری از زنان احساس شرم و یا حتی احساس گناه در مورد چیزی که خارج از کنترل انهاست دارند.

البته بسیاری افراد برای اینکار از قرص سقط جنین استفاده می‌کنند که بهتر است زیر نظر دکتر زنان اینکار انجام شود.

ایا سقط عمدی باعث نازایی میشود

هر روش پزشکی تهاجمی خطر ایجاد صدمه به بدن فرد را به همراه دارد. نگران کننده ترین مسئله ای که می تواند بعد از روشی مانند این ایجاد شود ، ایجاد عفونت بعد از عمل است. در موارد دیگر ، اگر یک زن بیش از یک سقط داشته باشد ، ممکن است بافت اسکار در بالای دهانه رحم یا درون رحم ایجاد شود.

های متعدد همچنین می تواند گردن رحم را تضعیف کند و این امر باعث می شود که بارداری دشوار باشد.

در آخر اینکه ، استرس عاطفی زیادی ایجاد می کند. اگر زنی از نظر عاطفی بسیار تحت تأثیر قرار گرفته باشد ، این می تواند باعث شود بدن بارداری را رد کند.

عوارضی که ممکن است رخ دهد

عوامل احتمالی در نازایی ناشی عبارتند از:

آسیب به بافت جنین: سقط سه ماهه اول ، که به عنوان  ناقص نیز شناخته می شود ، ممکن است مقداری از بافت جنین را در رحم باقی بگذارد. این بافت می تواند منجر به عفونت شود که می تواند باعث آسیب دائمی به اندام های جنین شود.

بیماری التهابی لگن (PID): همه خانمها در پی سقط جنین در معرض PID هستند. این زمانی است که رحم ، لوله های رحمی و تخمدان ها ملتهب می شوند. اگر این اتفاق بیفتد خطر آسیب به اندام های تولید مثل را ایجاد می کند.

 در سه ماهه دوم یا سوم90٪سقط جنین در سه ماهه اول بارداری انجام می شود. در صورت انجام روشی در سه ماهه دوم یا سوم ، برای گشاد شدن دهانه رحم باید از ماده ای به نام Laminaria استفاده شود. ممکن است این ماده باعث تضعیف دهانه رحم و در نتیجه نازایی شود.

اگر نگران هستید که  منجر به ناباروری شما شود ، نشانه هایی وجود دارد که ممکن است این را بعنوان یک احتمال نشان دهد. برخی از علائم ناباروری در زنان عبارتند از:

 • دوره های نامنظم
 • دوره های دردناک یا سنگین
 • نوسانات هورمونی (مشکلات پوستی ، کاهش میل جنسی ، موی صورت ، کم پشت شدن مو ، افزایش وزن)
 • درد هنگام مقاربت

شاید برای شما جالب باشد که سقط جنین در اسلام را آشنا شوید و این مورد را بررسی کنید.

این مقاله، بررسی به روز رسانی شده ی مقالات درباره ی خطرات اختلال در بارداری های آینده به دلیل سقط با تاکید بر مطالعات بزرگ انجام شده روی خاتمه ی حاملگی با آسپیراسیون خلا در سه ماهه ی اول است.

گزارشات حکایت سقط را در ایجاد ناباروری، اختلالات قاعدگی، پیامدهای روان شناختی، و افزایش خطر تولد نوزاد زودرس، حاملگی لوله ای، مرده زایی، نقایص تولد، و سقط خودبخود دخیل دانسته انبا این حال، مطالعات انجام شده با استفاده از زنانی که در حاملگی دوم خود هستند به عنوان کنترل، به جای کنترل هایی که در اولین حاملگی تِرم خود هستند، افزایش اندک اما غیر معنی دار در خطر نارس بودن یا وزن کم به هنگام تولد را گزارش می کنند.

مشخص شده که اولین حاملگی به طور ذاتی خطر وزن کم به هنگام تولد بیشتر دارد. سقط القا شده با اتساع و تخلیه ممکن است باعث افزایش خطر زایمان پیش از موعد بعدی و وزن کم به هنگام تولد شود.

اطلاعات بسیار کمی درباره ی مقایسه ی انواع مختلف سقط های القا شده و تعداد سقط های مکرر روی تولید مثل در آینده وجود دارد.

هیچ افزایش خطری برای بسیاری از شرایط همچون جفت سرراهی، بیماری های ذهنی، پره اکلامپسی، عدم تناسب، هموراژ، تروما، زایمان سزارین، یا دیسترس نوزاد وجود ندارد.

کم خونی حاملگی بعد از سقط کمتر رخ می دهد در حالی که عفونت های دستگاه ادراری به طور قابل توجهی افزایش می یابند.

بسیاری از زنانی که سقط جنین دارند، امیدوار هستند در آینده فرزندانی داشته باشند. از آن جا که سقط جنین مخالف واقعی داشتن فرزند است، طبیعی است تعجب کنید که روش انجام شده در گذشته بر روی باروری آینده تاثیر خواهد گذاشت.

کیمبرلی آ تورنتون، اندوکراینولوژیست تولید مثلی و متخصص ناباروری در RMA نیویورک می گوید که هیچ شواهدی مبنی بر این که سقط با جراحی یا دارو باعث ایجاد ناباروری می شود وجود ندارد.

او اظهار می دارد این مساله ای نیست که انتظار داشته باشیم روی تخمدان ها یا تخمک ها تاثیر بگذارد. اگر این کار در شرایط ایمن توسط متخصص انجام شد، باعث تغییر توانایی بارداری مجدد در آینده نمی گردد. اما ممکن است یک روش یا برخی روش ها تاثیر پایدار روی اندام های تولید مثلی داشته باشند.

دو نوع سقط وجود دارد. سقط دارویی که با خوردن دارو انجام می شود و باید تاثیر صفر روی بارداری های آینده داشته باشد. سقط با جراحی را می توان به چند روش انجام داد.

اما همیشه شامل استفاده از یک ابزار است که در دهانه ی رحم قرار داده می شود. در موارد نادر، ممکن است سقط باعث آسیب به دهانه ی رحم یا رحم شود. تورنتون توضیح می دهد که این مساله در مورد زنی که چندین سقط داشته شایع تر خواهد بود.

هر روشی که در آن یک ابزار درون رحم قرار داده می شود ممکن است به طور بالقوه باعث ایجاد اسکار در این مناطق شود به خصوص اگر چندین بار انجام گیرد. اما احتمال ایجاد اسکار در بارداری هایی که با تولد به پایان می رسند نیز وجود دارد .

در زنانی که سقط های متعدد داشته اند، به طور کلی همان خطر زنانی که چندین حاملگی داشته اند وجود دارد. در موارد بسیار غیر شایع که این مساله مشکل ساز می شود، خارج کردن بافت اسکار با جراحی معمولا مشکل را برطرف کرده و باعث بازیابی باروری می شود.

داشتن چندین سقط ممکن است باعث افزایش خطر این مساله شود که جفت در حاملگی های آینده به طور غیر طبیعی قرار گیرد. تورنتون می گوید که این مساله بر باروری تاثیر نمی گذارد،.

اما از عوارض بارداری یا سقط های متعدد است. این شرایط بسیار غیر شایع است و ممکن است بعد از چندین حاملگی فول تِرم نیز رخ دهد.

در همه ی این شرایط فرض شده سقط به طور قانونی و در شرایط مراقبت سلامت رخ می دهد. سقط های غیر قانونی غیر ایمن ممکن است باعث آسیب دائمی شوند؛ بنابراین اهمیت دارد قبل از این که تحت هرگونه روش انجام شده روی اندام های تولید مثلی قرار گیرید اطمینان حاصل کنید پزشک شما متخصص و حرفه ای است تا تولید مثل سالم در آینده تضمین گردد.

سقط جنین های انجام شده بعد از سه ماهه ی اول احتمالا باعث ایجاد عوارض می شوند زیرا روش های بیشتری دخیل هستند. اسکورفیلد می گوید، اگر حاملگی ناخواسته ای داشتید که تمایل به خاتمه ی آن داشتید، آن را زودتر و تا زمانی که دیر نشده انجام دهید. هر چه زودتر حاملگی را خاتمه دهید، ایمن تر است.

در بیشتر موارد، زنان می دانند که عوارضی تجربه خواهند کرد، اگرچه برخی موارد اسکار ممکن است تا زمانی که مشکل ایجاد نکرده اند آشکار نشوند. اگر متخصص باروری به تشکیل اسکار یا بسته شدن لوله شک داشته باشد،.

هیستروسکوپی (اندوسکوپی رحم) یا هیستروسالپینگوگرام (اشعه ی ایکس اختصاصی که HSG نامیده می شود) می تواند تشخیص را تایید نماید. جراحی برای خارج کردن بافت اسکار و باز کردن لوله ها را می توان امتحان کرد، اما همیشه موفق نیست و در برخی زنان نیاز به IVF یا رحم اجاره ای خواهد بود.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک