چگونه امروز پریود شوم ؟

چگونه امروز پریود شوم:

اگر نگران پریود نشدن به موقع خود هستید و نمی‌دانید که آیا می‌توانید فوراً پریود شوید، پاسخ ساده خیر است! امکان ندارد بلافاصله در عرض یک ساعت پریود شوید. با این حال، چند کار وجود دارد که می توانید برای سریعتر شدن پریود خود انجام دهید. درمان

طبیعی بهترین نتیجه را دارد. داشتن یک رژیم غذایی مناسب و تمیز به چندین روش کمک می کند. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه!

گاهی اوقات صحبت کردن در مورد پریودها ممکن است خجالت آور باشد – اما به یاد داشته باشید، پریودها طبیعی هستند. شما حق دارید کمکی را که برای داشتن سلامت و تندرستی قاعدگی نیاز دارید درخواست کنید.

چگونه امروز پریود شوم

چرا پریود نمیشم و ترشح دارم

 

تعدادی از علل احتمالی آمنوره وجود دارد، از جمله روند طبیعی زندگی یک زن، عوارض جانبی داروها، یا یک مشکل پزشکی. آمنوره به طور طبیعی در دوران بارداری، شیردهی و یائسگی رخ می دهد.

عدم تعادل هورمونی:

بسیاری از مشکلات پزشکی می توانند باعث عدم تعادل هورمونی شوند که بر قاعدگی تأثیر می گذارد، مانند اختلال عملکرد غده تیروئید، تومورهای خوش خیم هیپوفیز (غده ای در نزدیکی مغز)، یائسگی زودرس، و سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که باعث

سطوح بالای ثابت هورمون ها می شود، به جای طبیعی. نوسانات هورمونی موثر بر قاعدگی

آ. سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS): سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS): سندرم تخمدان پلی کیستیک یک اختلال هورمونی است که با عدم تعادل در هورمون‌های جنسی، به ویژه آندروژن‌ها (هورمون‌های مردانه) بیش از حد مشخص می‌شود. این می تواند منجر به پریودهای نامنظم یا غایب شود.

ب اختلالات تیروئید: شرایطی مانند کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید می تواند بر تولید هورمون تأثیر بگذارد و منجر به بی نظمی قاعدگی شود.

ج نارسایی زودرس تخمدان (POI): POI زمانی رخ می دهد که تخمدان ها قبل از 40 سالگی به درستی کار نمی کنند و منجر به عدم تعادل هورمونی و پریود شدن می شود.

د وزن بسیار کم بدن: وزن کم بیش از حد بدن می تواند باعث آمنوره شود و سایر عملکردهای بدن تحت کنترل هورمون ها را تحت تاثیر قرار دهد. اختلالات خوردن، مانند پرخوری عصبی یا بی اشتهایی، می تواند باعث تغییرات هورمونی شود که قاعدگی را متوقف می کند.

عوامل سبک زندگی

برخی از عوامل سبک زندگی می توانند باعث آمنوره شوند. استرس ذهنی می تواند باعث تغییراتی در هیپوتالاموس شود، ناحیه ای در مغز که هورمون های تنظیم کننده قاعدگی را کنترل می کند. پس از کاهش استرس، عادت ماهانه معمولا دوباره شروع می شود. سایر عوامل سبک زندگی عبارتند از:

آ. استرس بیش از حد: سطوح بالای استرس می تواند تعادل هورمونی را مختل کند و در چرخه منظم قاعدگی اختلال ایجاد کند.

ب تغییرات قابل توجه وزن: کاهش یا افزایش سریع وزن، و همچنین کمبود وزن یا اضافه وزن، می تواند بر تولید هورمون تأثیر بگذارد و منجر به پریودهای نامنظم شود.

ج ورزش شدید: انجام تمرینات ورزشی سخت یا تمرینات ورزشی بدون استراحت و تغذیه کافی می تواند چرخه قاعدگی را مختل کند. ورزش هایی که به تمرینات سخت نیاز دارند، مانند دویدن در مسافت طولانی یا ژیمناستیک، می توانند قاعدگی را مختل کنند. در ورزشکاران، وزن کم بدن، تمرینات سخت و استرس می تواند باعث توقف قاعدگی شود.

شرایط پزشکی

بسیاری از مشکلات پزشکی می توانند باعث عدم تعادل هورمونی شوند که بر قاعدگی تأثیر می گذارد، مانند اختلال عملکرد غده تیروئید، تومورهای خوش خیم هیپوفیز (غده ای در نزدیکی مغز)، یائسگی زودرس، و سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که باعث

سطوح بالای ثابت هورمون ها می شود، به جای طبیعی. نوسانات هورمونی موثر بر قاعدگی

آ. اختلالات تولید مثل: شرایطی مانند آندومتریوز، فیبروم رحم یا آدنومیوز می تواند در عملکرد طبیعی دستگاه تناسلی اختلال ایجاد کند و منجر به بی نظمی قاعدگی شود.

ب کیست تخمدان: انواع خاصی از کیست های تخمدان، مانند کیست های عملکردی یا تخمدان های پلی کیستیک، می توانند تولید هورمون را مختل کرده و چرخه قاعدگی را تحت تاثیر قرار دهند.

ج بیماری های مزمن: شرایطی مانند دیابت، بیماری سلیاک یا برخی اختلالات خودایمنی می توانند بر سطح هورمون ها و منظم بودن قاعدگی تأثیر بگذارند.

د قبل از یائسگی: قبل از یائسگی مرحله انتقالی قبل از یائسگی است که در آن سطح هورمون ها در نوسان است. این مرحله معمولاً در زنان 40 ساله و بالاتر رخ می دهد، اما می تواند برای برخی افراد زودتر شروع شود و منجر به پریودهای نامنظم شود.

ه. مشکلات ساختاری اندام های تناسلی می تواند باعث آمنوره شود، مانند زخم در رحم، عدم وجود مادرزادی اندام های جنسی و ساختار غیر طبیعی واژن.

چگونه امروز پریود شوم

دارویی که می تواند دوره قاعدگی را متوقف کند

برخی از داروهایی که می توانند دوره های قاعدگی را متوقف کنند عبارتند از:

داروهای ضد بارداری هورمونی: برخی از داروهای ضد بارداری هورمونی، مانند قرص‌های ضد بارداری، چسب‌ها، تزریق‌ها یا دستگاه‌های هورمونی داخل رحمی (IUD) برای تنظیم چرخه‌های قاعدگی طراحی شده‌اند. آنها ممکن است برای برخی افراد باعث ایجاد

دوره های سبک تر، کوتاه تر یا حتی غایب شوند.

درمان‌های مبتنی بر هورمون: داروهای حاوی هورمون‌ها، مانند اشکال خاصی از درمان جایگزینی هورمون (HRT)، می‌توانند بر چرخه‌های قاعدگی تأثیر بگذارند. این درمان ها معمولا برای مدیریت علائم یائسگی یا عدم تعادل هورمونی استفاده می شوند.

داروهای ضد روان پریشی و ضد افسردگی: برخی از داروهایی که برای درمان بیماری های روانی استفاده می شوند، از جمله داروهای ضد روان پریشی خاص و داروهای ضد افسردگی، می توانند به طور بالقوه بر چرخه قاعدگی تأثیر بگذارند. این داروها بر روی

انتقال دهنده های عصبی در مغز اثر می کنند و ممکن است به طور غیرمستقیم بر تنظیم هورمون تأثیر بگذارند.

آگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین (GnRH): آگونیست های GnRH داروهایی هستند که اغلب برای بیماری هایی مانند اندومتریوز یا فیبروم های رحمی تجویز می شوند. این داروها به طور موقت عملکرد تخمدان را سرکوب کرده و منجر به توقف یا توقف

دوره های قاعدگی می شود.

شیمی درمانی و درمان سرطان: برخی داروهای شیمی درمانی و درمان های سرطان می توانند چرخه قاعدگی را مختل کنند. این درمان ها بسته به فرد و پروتکل درمانی خاص می توانند باعث توقف موقت یا دائمی پریود شوند.

چگونه امروز پریود شوم

چگونه امروز پریود شوم

 

پریود بخشی از چرخه قاعدگی است که در آن زنان، دختران و افرادی که عادت ماهانه دارند از واژن خود خونریزی می کنند.

برای اکثر افراد این اتفاق هر ۲۸ روز یا بیشتر می‌افتد، اما معمولاً عادت ماهانه‌ها دیر یا زود شروع می‌شود. می تواند از روز 24 تا 38 سیکل شما متغیر باشد. دوره ها از حدود 4 تا 8 روز طول می کشد.

پریودها ممکن است بین 4 تا 8 روز طول بکشد، اما معمولاً حدود 5 روز طول می کشد. خونریزی در 2 روز اول شدیدترین است – اما همه افراد متفاوت هستند.

زمانی که پریود شما شدیدترین حالت خود را دارد، خون قرمز می شود. در روزهای روشن تر، ممکن است صورتی، قهوه ای یا سیاه باشد.

شما در طول قاعدگی حدود 5 تا 12 قاشق چایخوری خون از دست خواهید داد، اگرچه برخی از زنان خونریزی شدیدتر از این دارند.

دلایلی که ممکن است پریود شما به تاخیر بیفتد

سیکل قاعدگی معمولی 21 تا 35 روز در نظر گرفته می شود.

آمنوره می تواند ناشی از شرایطی باشد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • بارداری
 • فشار
 • وزن کم یا زیاد بدن
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
 • داروهای ضد بارداری هورمونی
 • شرایط مزمن مانند دیابت یا بیماری سلیاک
 • برخی از بیماری های حاد
 • مشکلات تیروئید، مانند کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید
 • مشکلات هورمونی، مانند مواردی که توسط غده هیپوفیز یا هیپوتالاموس ایجاد می شود
 • یائسگی
 • تومورهایی که بر تخمدان ها یا غده هیپوفیز تأثیر می گذارند

چگونه امروز پریود شوم

 

تخمک گذاری مزمن

دخترانی که تا سن 15 یا 5 سال بعد از رشد اولیه سینه پریود خود را شروع نکرده اند، آمنوره اولیه در نظر گرفته می شوند.

چند دلیل احتمالی برای تاخیر یا از دست رفتن قاعدگی وجود دارد:

 • تفاوت‌های آناتومیکی، مانند آن‌هایی که می‌توانند باعث انسداد واژن یا عدم وجود واژن یا دهانه رحم شوند.چگونه امروز پریود شوم
 • آسیب به اندام های تولید مثل، مانند سندرم آشرمن یا تنگی دهانه رحم
 • PCOS
 • افزایش سطح هورمون محرک فولیکول (FSH)
 • هیپرپرولاکتینمی یا داشتن سطوح بالای هورمون پرولاکتین
 • مشکلات غده هیپوفیز

خطرات تلاش برای ایجاد قاعدگی در صورت بارداری

موادی که می توانند به ایجاد پریود کمک کنند، قاعدگی نامیده می شوند. توجه داشته باشید که برخی از قیچی ها نیز سقط جنین هستند، این ماده ای است که می تواند باعث سقط جنین در بارداری شود.

هشدار بارداری

اگر احتمال دیر شدن قاعدگی شما وجود دارد، زیرا باردار هستید، استفاده از قاعدگی برای ایجاد قاعدگی ممکن است حاملگی شما را خاتمه دهد. این می

تواند خطرناک باشد. اگر احتمال بارداری وجود دارد، از مصرف این مواد خودداری کنید.

بیشترین  سقط جنین در 13 هفته اول رخ می دهد در حالی که دوران بارداری می تواند زمان هیجان انگیز برای یک مادر باردار و پدر، باشدچند ماه اول حساس است. حدود 15٪ از حاملگی ها با سقط جنین پایان، میپذیرد.علتهای مهم سقط جنین:همه ما می دانیم که سقط که همچنین وضع حمل نامناسب هم نامیده می شود معمولا منجر به مرگ جنین می شود.

چگونه امروز پریود شوم

سقط جنین

درمان های طبیعی برای تحریک پریود شما

 

وقتی صحبت از مکمل ها می شود، ممکن است چیزهای بسیار خوبی داشته باشید. مراقب باشید که یک مکمل با کیفیت بالا انتخاب کنید و دوز توصیه شده را دنبال کنید.

یک مکمل گیاهی یا چای را در نظر بگیرید

بسیاری از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی توصیه می‌کنند که اگر احتمال بارداری یا شیردهی نوزادی وجود دارد، از مکمل‌های کوهوش سیاه، دونگ کوای یا جعفری استفاده نکنید.

میخوام تا فردا پریود بشم

 

اگر قبلا تست بارداری انجام نداده اید، ممکن است این کار را انجام دهید. همچنین ممکن است مشورت با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مفید باشد.

سازمان غذا و دارو، مکمل‌های گیاهی را به همان روشی که بر داروهای بدون نسخه و داروهای تجویزی نظارت و تنظیم می‌کند، نظارت نمی‌کند.

مکمل های گیاهی برای ایمنی آزمایش نمی شوند و کیفیت یا خلوص محصول هرگز تضمین نمی شود. به دنبال مکمل هایی باشید که توسط یک سازمان تست شخص ثالث تأیید شده و گواهی تجزیه و تحلیل اعطا شده است.

ریشه، عصاره یا چای کوهوش سیاه

کوهوش سیاه بیشتر به دلیل نقش بالقوه اش در کاهش علائم یائسگی شناخته شده است. برخی معتقدند که کوهوش سیاه ممکن است به تنظیم چرخه قاعدگی کمک کند زیرا هورمون استروژن را تقلید می کند.

کوهوش سیاه به طور کلی در دوزهای کوچک به خوبی تحمل می شود. افرادی که از داروهای استاتین استفاده می کنند یا سابقه اختلالات کبدی دارند باید احتیاط کنند.

ریشه دونگ کوآی، عصاره یا چای

دونگ کوای، همچنین به عنوان “جین سینگ زنانه” شناخته می شود، گیاه دیگری است که اعتقاد بر این است که قاعدگی را تنظیم و تحریک می کند. گفته می شود که جریان خون به لگن را افزایش می دهد و ماهیچه های رحم را تحریک می کند و باعث انقباضات رحمی می شود.

دونگ کوآی به طور کلی در دوزهای کوچک به خوبی تحمل می شود. افرادی که از وارفارین و داروهای ضد پلاکت استفاده می کنند باید احتیاط کنند.

چای جعفری

جعفری حاوی دو ترکیب – میریستسین و آپیول – است که ممکن است بر تولید استروژن تأثیر بگذارد. این ممکن است به تنظیم چرخه کلی قاعدگی و تحریک جریان قاعدگی کمک کند.

جعفری به طور کلی در مقادیر کم به خوبی تحمل می شود. افرادی که از وافارین یا پنتوباربیتال استفاده می کنند یا سابقه قند خون پایین، فشار خون بالا یا بیماری کلیوی دارند باید احتیاط کنند.

چه زمانی باید با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت کرد

طبیعی است که هر از گاهی یک دوره از دست رفته یا دیررس را تجربه کنید. تأخیرهای نادر و سایر بی نظمی ها معمولاً دلیلی برای نگرانی نیستند.

اما در برخی موارد، عقب افتادن یا تاخیر در قاعدگی می تواند نتیجه یک بیماری زمینه ای باشد. با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید اگر:

 • مشکوک به بارداری
 • سه یا چند دوره قاعدگی متوالی را از دست بدهید
 • خارج از دوره قاعدگی مورد انتظار شما خونریزی کنید
 • خونریزی بعد از رابطه جنسی یا خودارضایی
 • تغییرات ناگهانی در جریان، زمان یا مدت قاعدگی را تجربه کنید

چگونه امروز پریود شوم

 

چیکار کنم همین الان پریود بشم

 

اگر بیش از 45 سال سن دارید و به طور ناگهانی پریود نمی شوید، ممکن است نشانه یائسگی باشد. یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند به تشخیص و بحث در مورد گزینه های شما برای تسکین علائم کمک کند.

بسیاری از محصولات دوره مختلف برای انتخاب وجود دارد. هر کس متفاوت است، بنابراین شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک مناسب شماست. گزینه ها عبارتند از:

 • پدهای دوره
 • تامپون
 • فنجان های قاعدگی
 • شلوار دوره
 • اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب محصولات دوره
 • درد قاعدگی

بسیاری از افراد با پریودهای خود درد را تجربه می کنند. این می تواند هر چیزی باشد، از گرفتگی درد مبهم تا درد شدید که غیرقابل کنترل است و به راحتی قابل تسکین نیست.

گزینه های زیادی برای درمان دردهای خفیف دوره قاعدگی وجود دارد، به عنوان مثال:

یک بطری آب گرم

ورزش ملایم

تسکین درد، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن – همیشه دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید

می توانید با داروساز خود برای مشاوره در مورد تسکین درد صحبت کنید. برای درد شدیدتر، انواع دیگری از داروها وجود دارد که فقط توسط پزشک در دسترس هستند.

سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

تغییرات در سطح هورمون های بدن شما قبل از پریود می تواند باعث تغییرات جسمی و روحی شود و برخی افراد  قبل و در طول دوره خود تغییرات خلقی یا خستگی را تجربه می کنند. این به عنوان سندرم پیش از قاعدگی (PMS) شناخته می شود. چگونه یا اگر

آن را تجربه می کنید می تواند در طول زندگی شما تغییر کند.

برخی از زنان سندرم پیش از قاعدگی شدید را با علائم غیرقابل کنترل تجربه می کنند و بر زندگی روزمره آنها از جمله روابطشان تأثیر می گذارد.

پریودهای نامنظم

برخی از افراد ممکن است دوره های نامنظم را تجربه کنند که هر ماه نمی آید. این اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که دختران عادت ماهانه خود را شروع می‌کنند، اما می‌تواند ناشی از مواردی مانند استرس، برخی شرایط سلامتی یا بارداری باشد. پریودهای نامنظم

نیز می تواند نشانه یائسگی باشد .

اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید، مهم است که در اسرع وقت آزمایش بارداری انجام دهید.

اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های شما اگر باردار هستید

اگر باردار نیستید، در موارد زیر باید با پزشک خود صحبت کنید:

قاعدگی خود را شروع کرده اید اما مدتی است که پریود نشده اید (3 تا 6 ماه)

خونریزی بین قاعدگی، بعد از رابطه جنسی یا بعد از یائسگی

بی نظمی های دیگری را در پریودهای خود تجربه کنید، به عنوان مثال تعداد روزهای بین قاعدگی شما تغییر می کند یا دوره های قاعدگی شما به هم نزدیکتر یا بیشتر از حد معمول از هم دور می شوند.

یادداشت تاریخ پریود و علائم با استفاده از تقویم، دفترچه خاطرات یا برنامه می تواند مفید باشد. سپس می توانید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید که می تواند تصمیم بگیرد که آیا آزمایش یا درمان لازم است یا خیر.

چگونه امروز پریود شوم

اطلاعات بیشتر در مورد پریودهای نامنظم

خونریزی بین قاعدگی (لکه بینی) یا خونریزی بعد از رابطه جنسی

برخی از افراد بین پریودها خونریزی می کنند (معروف به لکه بینی) یا بعد از رابطه جنسی خونریزی می کنند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد، اما اگر چنین چیزی را تجربه کردید، باید با پزشک خود صحبت کنید.

پریود و بارداری

اگر در تلاش برای باردار شدن هستید یا نمی خواهید باردار شوید، مهم است که بدانید پریود شما چگونه با بارداری مرتبط است.چگونه امروز پریود شوم

هنگام خاتمه حاملگی با استفاده از روش سقط درمانی کمتر از 0.5 درصد احتمال بروز عارضه جدی وجود دارد .

حدود نیمی از سقط  که به صورت پراکنده رخ می دهد معمولا به یک ناهنجاری کروموزومی به علت مانند سندرم داون، فیبروز سیستیک یا سندرم ترنر.جهش های تصادفی که با توسعه و شکل کروموزوم غیر طبیعی و یا تعداد زیاد کروموزوم همراه است.

2.  قطعه قطعه شدن DNA اسپرم

علت دیگری برای سقط جنین است که اغلب نادیده، گرفته میشوداما بسیار معمول است، قطعه قطعه شدن DNA اسپرم است. این زمانی اتفاق می افتد

رشته DNA اسپرم شکسته و قادر به ارائه DNA به تخمک نیست.، از جمله سیگار کشیدن، مصرف داروهای ضد افسردگی، قرار گرفتن در معرض گرما،

شیمی درمانی یا پرتو، واریکوسل، و یا حتی یک تب وجود دارد.
> 3. هورمون

نقص فاز لوتئال، یا سطوح پایین پروژسترون  کم کاری تیروئید و دیابت دو مشکلات هورمونی دیگر که می تواند به سقط جنین منجر شود.

4. چاقی

یک عامل خطر مستقل برای سقط جنین چاقی ست.

7. داروها و سموم

سیگار کشیدن، مصرف الکل و مواد مخدردر معرض  مواد شیمیایی سمی مانند بیسفنول  می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. مصرف فنجان 8 اونسی قهوه در روز خطر ناک است.

8. عفونت

عفونت مایکوپلاسما که در پوشش داخلی رحم اتفاق می افتد هیچ نشانه ای ندارد اما می تواند به سقط جنین منجر شود.  عفونت های دیگری که باعث سقط جنین می شود شامل لیستریا، اوریون، سرخجه، سرخک، ویروس سیتومگال پاروویروس، سوزاک و کلامیدیا.
>5. اختلالات رحمی

دلیل عمده دیگر برای سقط جنین اختلالات ژنتیکی رحم هستند.  از جمله فیبروم، رحم دوشاخ

باز کننده قاعدگی قوی

چگونه امروز پریود شوم

6. سندرم فسفولیپید
گروهی از اختلالات  احتمال لخته شدن خون را افزایش دهند.: سندرم فسفولیپید،  باعث افزایش در آنتی بادی آنتی فسفولیپید که می تواند باعث لخته شدن خون  و تداخل با کاشت و رشد جنین شود.

سقط جنین در نیم ساعت خانگی

هیچ آزمایش تجاری خون یا ادرار وجود ندارد که بتواند سطح خونی قرص سقط جنین را تشخیص دهد.چگونه امروز پریود شوم

اگر دهانه رحم شما شروع به گشاد شدن کرده باشد اما خونریزی یا دردی ندارید ، ممکن است پزشک شما را با یک دهانه رحم بی کفایت تشخیص دهد و  برای جلوگیری از سقط دیرهنگام ، سرکلاژ را انجام دهد – یعنی با بخیه بسته باشد.

هنگامی که به تازگی سقط جنین انجام داده اید، بدن شما به شدت برای بهبودی کار می کند. برای درمان خود باید مقدار زیادی غذاهای مغذی مصرف کنید. شما خون از دست خواهید داد و پوشش داخلی رحم خود را دوباره رشد خواهید کرد، بنابراین باید سطح

انرژی خود را بالا نگه دارید.

همانطور که قبلا گفته شد، برای هر کسی که به تازگی سقط جنین را تجربه کرده است، داشتن یک رژیم غذایی مغذی و کافی حیاتی است . با این حال، انتخاب یک منوی کاملاً جدید برای خود ممکن است چالش برانگیز باشد، به خصوص در این زمان پر استرس.

داروهای زیر ممکن است در زنان با سقط زودرس استفاده شود:

 • گلوبولین ایمنی بدن
 • آلکالوئید ارگوت و مشتقات (به عنوان مثال،متیل ارگونوین )
 • داروی ضد سرطان  (به عنوان مثال، متوترکسات)
 • پروستاگلاندین ها (به عنوان مثال، میزوپروستول)

 سقط جنین فراموش شده :

سقط جنین از دست دادن جنین تا قبل از هفته 20 حاملگی است، و اکثر سقط جنین در 13 هفته اول بارداری رخ میدهد.سقط جنین فراموش شده، نیز به عنوان یک سقط فراموش شده و یا سقط خاموش است و هنگامی رخ میدهد که جنین می میرد، اما بدن به از دست دادن بارداری  و یا خروج جفت واکنشی نمیدهد.، جفت هنوز هم ممکن است همچنان به انتشار هورمون، ادامه دهد.
سقط جنین فراموش شده که معمولا در طول یک معاینه معمول، که در آن دکتر قادر به تشخیص ضربان قلب نیست و سونوگرافی پس از آن جنین رشد نیافته را نشان می دهد.
نشانه هایی از سقط جنین فراموش شده

سقط جنین فراموش شده که اغلب به عنوان سقط  خاموش شناخته شده ، زنان به طور کلی علائم سقط جنین مثل، خونریزی واژینال، درد سنگین، و یا اخراج بافت جنینی را ندارند ولی علائم حاملگی خود، مانند حساسیت به لمس پستان، تهوع، یا خستگی، ممکن است ناپدید  شود. برخی نیز ممکن است ترشحات واژن قهوه ای یا قرمز داشته باشند.
 درمان سقط  فراموش شده

اگر سقط جنین فراموش شده در اوایل حاملگی رخ داده است، یک زن معمولا قادر به دفع بافت بارداری به طور طبیعی است. با این حال، اگر بافت جنینی در بدن برای مدت طولانی تری باقی بماند   روش D & C   معمولا توصیه می شود. در این روش، گردن رحم باز می شود و محتویات بارداری با کورتاژ یا مکش خارج میشود.

سقط جنین نتیجه تاسفبار یک ناهنجاری ژنتیکی در جنین، که اغلب با سه برابر کردن یک کروموزوم مشخص رخ می دهد است. به سادگی با کنترل حفظ سلامت خود وخوب  غذا خوردن ، ورزش، و الگوهای خواب مناسب می تواند کمک به داشتن  یک حاملگی مثبت کمک کند.چگونه امروز پریود شوم

چیکار کنم فوری پریود بشم

 

راه‌های طبیعی وجود دارد که می‌تواند به پریود شدن شما کمک کند. این درمان های خانگی ساده عبارتند از:چگونه امروز پریود شوم

1. خودتان را آرام کنید

استرس ناشی از کار یا زندگی شخصی می تواند چرخه قاعدگی شما را به هم بزند و قاعدگی شما را به تاخیر بیندازد. کاهش استرس و آرام کردن خود می تواند عضلات شما را شل کند و شانس پریود شدن شما را افزایش دهد. بسیاری از افراد مکانیسم های مختلفی برای مقابله با استرس دارند.

یوگا و مدیتیشن راهی برای آرام کردن خود هستند. کاهش حجم کاری و داشتن یک برنامه منعطف تر می تواند به شما در جلوگیری از استرس کمک کند.

۲- ویتامین C بیشتری مصرف کنید

شما می توانید ویتامین C را از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها مصرف کنید. بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند که ویتامین C می تواند باعث انقباضات در رحم شود و منجر به پریود شود. اگرچه شواهد زیادی برای تأیید این موضوع وجود ندارد، اما افزایش مصرف ویتامین C شما ضرری ندارد مگر اینکه به آن حساسیت داشته باشید.

منابع غذایی غنی از ویتامین C عبارتند از سبزیجات برگ سبز، مرکبات، گوجه فرنگی و بسیاری دیگر. شما باید تقریباً 60 میلی گرم ویتامین C مصرف کنید، بنابراین از این دوز تجاوز نکنید زیرا ممکن است عوارض جانبی داشته باشد.

3. فعالیت جنسی را افزایش دهید

رابطه جنسی منظم می تواند به شروع پریود شما کمک کند. رابطه جنسی یا ارگاسم می تواند باعث انقباضات در رحم شود و روند قاعدگی را تسریع کند. معمولا زمانی کار می کند که در حدود تاریخ پریود شما باشد.

سکس همچنین می تواند یک فعالیت تسکین دهنده استرس باشد که می تواند هورمون های شما را تنظیم کند و باعث پریود شود. رسیدن به ارگاسم می تواند دهانه رحم شما را باز کند و به ایجاد قاعدگی کمک کند.

4. از کمپرس یا حمام گرم استفاده کنید

حمام گرم یا کمپرس می تواند عضلات شکم شما را شل کند و سطح استرس را کاهش دهد که می تواند باعث پریود شما شود. همچنین به افزایش جریان خون در شکم و تسریع رسیدن پریود کمک می کند. می توانید یک حمام گرم با شمع های معطر بکشید یا برای آرامش بیشتر روغن های ضروری را اضافه کنید.

اگرچه این روش ممکن است برای برخی از زنان موثر باشد، اما تحقیقات بیشتری برای حمایت از تأثیر آن بر پریود شدن لازم است.

5. از جعفری استفاده کنید

جعفری به عنوان یک راه موثر برای ایجاد قاعدگی شناخته شده است. حاوی اجزایی است که انقباضات رحمی را تقویت می کند. همچنین سرشار از ویتامین C است که می تواند پریود شما را تسریع کند. جعفری یک گیاه مفید است، اما اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید آن را مصرف نکنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شود.

می توانید آن را بخورید یا در چای استفاده کنید. می توانید 6 گرم جعفری را در روز مصرف کنید و آن را به دو یا سه نوبت تقسیم کنید تا مستقیماً مصرف شود. از آنجایی که برخی از خواص آن می تواند برای برخی افراد خطرناک باشد، بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید. اگرچه مردم ادعا می کنند که می تواند باعث پریود شود، هیچ مطالعه قطعی برای تعیین این استفاده از جعفری انجام نشده است.

نوشته های مرتبط

6. آناناس بخورید

خوردن آناناس می تواند به شما کمک کند تا سریعتر پریود شوید. حاوی بروملین است، آنزیمی که پوشش رحم را نرم می کند و به ریختن آن کمک می کند. همچنین ممکن است التهاب را کاهش دهد که ممکن است پریود شما را تسریع کند. برای پریود شدن می توانید آن را خام بخورید یا آب آناناس بخورید.

اگرچه هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد، خوردن آناناس مضر نیست، اما به یاد داشته باشید که آن را در حد اعتدال مصرف کنید.

7. از زردچوبه استفاده کنید

زردچوبه یک ادویه که به راحتی در اکثر خانواده های پاکستانی یافت می شود، کاربردهای زیادی دارد. یکی از آنها این است که می تواند به شما در پریود شدن کمک کند.

اگرچه مطالعات زیادی در مورد آن وجود ندارد، اما مشخص است که بر هورمون های استروژن و پروژسترون شما تأثیر می گذارد. آن را با مخلوط کردن آن در کاری یا برنج به رژیم غذایی خود اضافه کنید. همچنین می توانید چای زردچوبه درست کنید یا زردچوبه را به شیر اضافه کنید و بنوشید تا یک شب پریود شوید.

8. تمرینات سبک انجام دهید

ورزش می تواند به تسکین ماهیچه ها و تحریک قاعدگی کمک کند، اگرچه شواهدی برای این ادعا وجود ندارد.چگونه امروز پریود شوم

می توانید تمرینات سبک را برای ایجاد قاعدگی در زمان موعد انجام دهید. در حالی که برخی از تمرینات ممکن است کمک کندp، ورزش بیش از حد ممکن است منجر به پریودهای نامنظم شود. ورزش سبک تا متوسط ممکن است در نزدیکی روزهای سیکل قاعدگی شما بهترین کار را داشته باشد.

9. دارچین را امتحان کنید

دارچین می تواند قاعدگی های نامنظم را تنظیم کند و فواید بسیار دیگری نیز برای قاعدگی دارد. استفاده از دارچین می تواند برای سریعتر شدن قاعدگی مفید باشد. به عنوان یک گشاد کننده عروق عمل می کند که می تواند رگ های خونی شما را گشاد کند و به شروع قاعدگی کمک می کند.

دارچین همچنین می تواند به کاهش علائم قاعدگی مانند گرفتگی عضلات، استفراغ، حالت تهوع و درد کمک کند. همچنین می تواند نفخ را کاهش دهد زیرا دارای خواص ضد التهابی طبیعی است.

شما می توانید از دارچین در بسیاری از غذاها استفاده کنید، و یک ماده اصلی در بسیاری از غذاهای پاکستانی است که باعث می شود به راحتی آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید. همچنین می توانید چای دارچین را با مخلوط کردن چند چوب در آب و جوشاندن آنها تهیه کنید.

10. زنجبیل

تصور می‌شود که زنجبیل می‌تواند باعث قاعدگی شود، زیرا یک ماده غذایی مولد گرما است که می‌تواند باعث انقباضات رحمی شود. این یک داروی معروف برای یک شبه پریود شدن در طب قدیم و سنتی است، اگرچه هیچ مدرک علمی برای اثبات آن وجود ندارد.

زنجبیل به دلیل خواص ضدالتهابی که دارد، ممکن است شدت علائم پریود مانند نفخ را نیز کاهش دهد. همچنین می تواند برای دردهای پریود در زمان قاعدگی موثر باشد. خوردن زنجبیل به صورت خام ممکن است قابل تحمل نباشد، بنابراین می توانید از آن برای تهیه چای زنجبیل استفاده کنید که ممکن است در تسریع پریود شما مفید باشد.چگونه امروز پریود شوم

دلایل سقط جنین در هفته های اول

برای ایجاد قاعدگی طبیعی، می‌توانید جعفری، آناناس، زنجبیل، زردچوبه و ویتامین C مصرف کنید.

آمنوره فقدان دوره ای است که اغلب به دلیل استرس، کاهش وزن یا ورزش مکرر ایجاد می شود. علائم دیگری که ممکن است با آمنوره همراه باشد به علت آن بستگی دارد و می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تغییرات در بینایی
 • موهای زائد صورت
 • ریزش مو
 • سردرد
 • عدم رشد سینه
 • ترشحات شیری سینه
 • تغییرات وزن

استروژن عمدتاً از بافت چربی (بافتی که چربی را می سازد) پس از یائسگی تولید می شود. با این حال، در هر زمان از زندگی یک فرد، هر چربی اضافی می تواند استروژن ایجاد کند.

این بدان معناست که وقتی سطح چربی در بدن افزایش می یابد، سطح استروژن نیز افزایش می یابد. در نتیجه، استروژن اضافی بر چرخه قاعدگی شما تأثیر می گذارد و منجر به پریودهای سنگین و پریودهای کوتاه یا نامنظم می شود.

دکتر لرنر می‌گوید: «سلول‌های چربی اضافی منجر به افزایش سطح استروژن می‌شود که در نهایت می‌تواند مانع از ترشح تخمک توسط تخمدان‌ها شود».

استروژن بیش از حد برای یک دوره طولانی نیز می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه و آندومتر را افزایش دهد. 6 با این حال، مصرف قرص ممکن است کمک کند. داروهای ضد بارداری خوراکی با کاهش خطر ابتلا به سرطان آندومتر مرتبط است.

علاوه بر این، اگر خیلی سریع وزن کم کنید ، ممکن است به پریودهای نامنظم نیز منجر شود. از نظر استروژن، زمانی که وزن زیادی کم می‌کنید، بدن شما عکس‌العملی از خود نشان می‌دهد. استروژن کافی تولید نمی کند.

هالی پوریتز، MD ، مدیر پزشکی خدمات زنان و زایمان در بیمارستان سنتارا لی، گفت: “و برای ساختن پوشش رحم و پریود شدن به سطوح کافی استروژن نیاز دارید.” اگر مقدار قابل توجهی وزن را در مدت زمان کوتاهی از دست داده باشید، به احتمال زیاد متوجه

تفاوت خواهید شد.

اما دکتر پوریتز پیشنهاد کرد که به هر طریقی که می توانید قرار گرفتن در معرض آن را محدود کنید: “حتی انتخاب مواد غذایی ارگانیک در سوپرمارکت کمک می کند.”

علت سقط جنین در دو ماهگی

با دکتر خودتان صحبت کنید:

شما نباید فرم های رقص شدید یا فرم های رقص را شروع کنید که شامل پریدن سنگین است. درعوض ، می توانید فرم های رقص مانند سامبا ، جاز ، رقص سالن های بدون رقص (بدون بالابر) و سالسا را ​​تهیه کنید که مخصوصاً برای مادران منتظره مناسب هستند.

ینها برخی از فرم های رقص ایده آل هستند که به شما در حفظ سطح تناسب اندام در دوران بارداری اولیه کمک می کنند.
قبل از شروع هر برنامه ورزشی لازم است که ابتدا با دکتر خودتان صحبت کنید . ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که باعث شود ورزش کردن برای شما در دوره بارداری بد باشد .

این موارد شامل:
• انواع خاصی از بیماری های قلبی یا ریوی
• پره اکلامپسی
• مشکلات مربوط به دهانه رحم شما
• خونریزی واژینال
• مشکلات جفت
• زایمان زودرس
• کم خونی شدید
• پارگی زودرس کیسه آب

شما می توانید فیلم های تمرین رقص قبل از زایمان آنلاین و دی وی دی های آن را ببینید . شما همچنین می توانید تمرین های رایگانی را پیدا کنید و از آنها برای الهام گرفتن استفاده کنید .

به یاد داشته باشید که مانند کلاس های رقص از قوانین مشابهی پیروی کنید:
• به بدن خودتان گوش بدهید
• در صورت لزوم حرکات را تغییر دهید
• برای نفس گرفتن یا نوشیدن آب هرگاه به آنها نیاز داشتید استراحت کنید.

 • مشکلات هورمونی
 • عفونت های حین زایمان
 • الکل و سیگار می توانند منجر به سقط در ابتدای زایمان شوند
 • تروما در حین حاملگی
 • سن مادر بالای سی سالگی

1:چگونه امروز پریود شوم

بیماری های مقاربتی درمان نشده می تواند خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش دهد. برای بیماریهای مقاربتی مانند سوزاک، سیفلیس، HIV و تب خال، چک شوید. این بیماریها ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد.

چگونه امروز پریود شوم

2:چگونه امروز پریود شوم

سابقه واکسیناسیون خود را بدانید. برخی از بیماری ها می تواند خطر سقط را افزایش، هر چند بسیاری از این بیماری می تواند از طریق واکسیناسیون ساده برطرف شوند. اگر شما سابقه واکسیناسیون خود را،فراموش کرده اید شما نیاز به انجام آزمایش خون برای تعیین اینکه آیا ایمن هستید یا نه .چگونه امروز پریود شوم
3:چگونه امروز پریود شوم

برخی از بیماری های مزمن ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد. بیماری تیروئید، صرع، و لوپوس خطر سقط جنین، را افزایش میدهد.

4

مصرق حداقل 600 میلی گرم اسید فولیک در روزلازم  است. شما باید این دوز را یک تا دو ماه قبل از تصمیمگیری برای بچه دار شدن بخورید.

5

محدود کردن مصرف کافئین
بیش از دو فنجان قهوه (از 200mg) در هر روز مصرف نکنید. کافئین دارویی که می تواند سطح هورمون های شما را تحت تاثیر قرار می دهد و در مقادیر زیاد  سالم نمی باشد.
6

اجتناب از محصولات لبنی غیر پاستوریزه و گوشت خام. منابع لبنی متعارف دارای هورمون و آنتی بیوتیک است که می تواند سطح استروژن در بدن را مختل  و آسیب به باروری را افزایش دهد.عفونت های ناشی از این محصولات عبارتند از لیستریا و توکسوپلاسموز، که می تواند خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش دهد.

7:چگونه امروز پریود شوم

در هر بارداری، مواد مخدر،تنباکو، الکل، باید اجتناب شود .
8

دور ماندن از موادسمی  مانند آرسنیک، سرب، فرمالدئید، بنزن، و اکسید اتیلن، اشعه x

9
استرس خود را کاهش دهید . هنگامی که شما استرس دارید،توان بدن شما برای مبارزه با بیماریها کاهش میابد.

10
پروژسترون یک هورمون جنسی زنانه است ،که پروژسترون باعث تغییرات ترشحی در پوشش رحم که لازم برای یک تخمک بارور شده است.برخی سقط جنین ممکن است در نتیجه ترشح پروژسترون ناکافی باشد. در طول سه ماهه اول بارداری، کاهش ترشح پروژسترون ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد.

چگونه امروز پریود شوم

غلات کامل بیش از غلات فرآوری شده را انتخاب نمایید. غلات کامل سرشار از فیبر و ویتامین ضروری است. مصرف فیبر، سبزیجات، سبزیجات تیره، لوبیا، و غلات سبوس دار با هر وعده غذایی لازم است. فیبرعلاوه بر تنظیم سطح هورمون و سطح قند خون، فیبر

باعث هضم سالم میشود..

سعی کنید به خوردن میوه فیبر، سبزیجات، سبزیجات تیره، لوبیا، و غلات سبوس دار با هر وعده غذایی.اجتناب از خوردن سویا، سویا حاوی یک ترکیبی است که مانند یک هورمون در بدن شما عمل می کند و نتیجه آن می تواند تعادل هورمونی شما را مختل

کند.کاهش مصرف قند تصفیه شده  موجود در بطری آب میوه، بستنی یخی، آب نبات، دسر بسته بندی، و غیره می تواند سطح قند خون شما را مختل وباعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شما شود.

سقط  ناقص” اگر خونریزی آغاز شده است و دهانه رحم باز است، اما بافت بارداری هنوز در رحم باقی مانده است.نشانه های اصلی سقط جنین ناقص خونریزی و دل درد است.  اگر خونریزی و دل درد به مدت بیش از دو هفته ادامه داشته باشد، ممکن است بافت

جفت در رحم بماند که می تواند خطر ابتلا به عفونت اگر درمان نشود دازد .

برای زنانی که بافت جفت را برای بیش از دو هفته پس از تشخیص سقط جنین را باقی مانده است، درمان معمول (کورتاژ) D & C خواهد بود.برخی از پزشکان  ممکن است دارو از جمله میزوپروسترول (سایتوتک) برای بالا بردن شانس دفع تکه جفتی بدون عمل

جراحی بدهند .اتساع و کورتاژ و یا( D & C  ) برای پاک شدن رحم از محصولات بارداری و گاهی در موارد بررسی و درمان خونریزی شدید رحمی انجام میشود.

در D & C، یک جراح با استفاده از ابزار های کوچک و یا داروهایی که برای باز کردن دهانه رحم  استفاده کرده، وبا یک کورت اقدام به تراشیدن رحم و جمع آوری محصولات رحمی میکند.چگونه امروز پریود شوم

توروخدا چیکار کنم پریود بشم

 

اگرچه ممکن است یک شبه پریود شدن شما ممکن نباشد، اما برخی از درمان های خانگی وجود دارد که می تواند به ایجاد آن کمک کند. اینها شامل کاهش استرس، انجام ورزش های سبک، داشتن رابطه جنسی، استفاده از کمپرس گرم یا حمام و غیره است.

الکل

گفته می شود که الکل میتواند مشکلات جدی حتی برای یک فرد عادی داشته باشد و قطعا می تواند می تواند اثرات بد تری برای مادر و نوزاد در حاملگی داشته باشد.چگونه امروز پریود شوم

دلیل آن که باید از مصرف الکل در حین بارداری خودداری کنیم:

 • می تواند منجر به سقط در ماه های اول بارداری شود.
 • الکل می تواند از جفت عبور نموده جنین را اینگونه تحت تاثیر خود قرار دهد:
 • تولد نوزاد مرده
 • عقب ماندگی رشدی نوزاد در رحم (IUGR)
 • ناتوانی های فیزیکی و ذهنی
 • IQ پایین نوزاد
 • ممکن است نوزاد با مشکلات عملکردی به دنیا بیاید
 • مشکل در عملکرد اندام ها
 • مشکل در یادگیری ها
 • کاهش قدرت توجه و تمرکز

سقط جنین در اولین هفته بارداری

خطرات ناشی از D & C کورتاژ

اسکاربافت یا چسبندگی در دیواره رحم؛ آسیب گردن رحم؛ سوراخ شدن رحم، عفونت.

سقط جنین خود به خود یک فرایند است که می توان به 4 بخش تقسیم کرد.
مرحله تهدید به سقط ،
سقط اجتناب ناپذیر
سقط ناقص،
سقط کامل

ترکیبی از استرس اکسیداتیو، یک محیط کم اکسیژن ، و جفت معیوب ممکن است به افزایش غلظت سرمی ایسکمی آلبومین (IMA) ، که به نوبه خود، ممکن است نقشی در پاتوفیزیولوژی سقط جنین در ماه اول  داشته باشد .

تهدید به  سقط جنین

در تهدید به سقط  در اوایل بارداری بدون اتساع دهانه رحم یا تغییر در قوام گردن رحم عبارت است از هر گونه خونریزی واژنال که معمولا، درد قابل توجهی وجود ندارد، اگر چه گرفتگی خفیف  شکمی ممکن است رخ دهد. گرفتگی عضلات بیشتر ممکن است به

سقط جنین اجتناب ناپذیر منجر شود.در تهدید به سقط جنین  در سه ماهه اول بسیار معمول است. در معاینه، خون و یا ترشحات قهوه ای ممکن است در  واژن و گردن رحم باشد اما دهانه رحم بسته باشد.

سقط اجتناب ناپذیر

سقط اجتناب ناپذیر در اوایل بارداری با خونریزی واژینال و اتساع گردن رحم است. به طور معمول، خونریزی واژینال وگرفتگی عضلات بیشتر است.هنوز بافت جنینی مشاهده نمیشودو در سونوگرافی، محصولات حاملگی در بخش پایین تر رحم یا کانال سرویکس واقع شده است.چگونه امروز پریود شوم

سقط ناقص

سقط ناقص  با خونریزی واژینال، اتساع کانال سرویکس، و عبور  محصولات حاملگی در ارتباط است. معمولا، گرفتگی شکمی شدید هستند، و خونریزی واژینال سنگین است. بیماران ممکن است عبور  بافت جنینی را  توصیف کنند، و سونوگرافی ممکن است نشان

دهد که برخی از محصولات بارداری هنوز در رحم هستند.

سقط کامل

در سقط کامل سقط جنین به اتمام رسیده  است. به طور معمول، خونریزی واژینال، درد شکم، و عبور  بافت  جنینی وجود دارد. بعد از عبور بافت، بیمار اشاره می کند که درد فروکش و خونریزی از واژن به طور قابل توجهی کاهش یافته. سونوگرافی نشان می دهد که رحم خالی است.

سقط فراموش شده

سقط از دست رفته یا فراموش شده یک حاملگی داخل رحمی و بد رشد یافته  است که در داخل رحم سقط شده و محفوظ میماند. به طور معمول، هیچ نشانه ای ندارند نه خونریزی و نه دل دردی.

سونوگرافی معمولا تشخیص  بدون خونریزی واژینال، درد شکم، عبور بافت، و یا تغییرات گردن رحم وجود ندارند.متاسفانه، اکثر مردم در مورد سقط جنین صحبت نمی کنند و بسیاری از زنان احساس شرم و یا حتی احساس گناه در مورد چیزی که خارج از کنترل

انهاست دارند.چگونه امروز پریود شوم

البته بسیاری افراد برای اینکار از قرص سقط جنین استفاده می‌کنند که بهتر است زیر نظر دکتر زنان در تهران اینکار انجام شود.

ایا سقط عمدی باعث نازایی میشود

هر روش پزشکی تهاجمی خطر ایجاد صدمه به بدن فرد را به همراه دارد. نگران کننده ترین مسئله ای که می تواند بعد از روشی مانند این ایجاد شود ، ایجاد عفونت بعد از عمل است. در موارد دیگر ، اگر یک زن بیش از یک سقط داشته باشد ، ممکن است بافت

اسکار در بالای دهانه رحم یا درون رحم ایجاد شود.

ترمیم پرده بکارت

های متعدد همچنین می تواند گردن رحم را تضعیف کند و این امر باعث می شود که بارداری دشوار باشد.چگونه امروز پریود شوم

در آخر اینکه ، استرس عاطفی زیادی ایجاد می کند. اگر زنی از نظر عاطفی بسیار تحت تأثیر قرار گرفته باشد ، این می تواند باعث شود بدن بارداری را رد کند.

برخی از مواردی که خطر سقط زودرس جنین را افزایش می دهند عبارتند از:چگونه امروز پریود شوم

ورزش در طول قاعدگی نباید استرس اضافی بر بدن شما وارد کند زیرا این امر می تواند در پریود شما اختلال ایجاد کند. بنابراین، موارد خاصی وجود دارد که باید در طول قاعدگی خود از آنها اجتناب کنید -چگونه امروز پریود شوم

 1. از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
 2. از ورزش های طولانی مدت خودداری کنید.
 3. ژست وارونگی با یوگا توصیه نمی شود.
 4. بدن خود را مجبور به ورزش نکنید. به بدنت گوش کن

انجام ورزش منظم برای سلامتی شما و همچنین ذهن شما بسیار مفید است. هیچ دلیل علمی برای حذف تمرینات روزانه در طول قاعدگی وجود ندارد مگر اینکه علائم شدید داشته باشید. بسیاری از پزشکان پیشنهاد می کنند که ورزش در این دوران می تواند

برای بدن شما مفید باشد. بنابراین، به بدن خود گوش دهید و تمرینات سبکی انجام دهید تا بدن و ذهن خود را آرام کنید.

درد دوره ای  پریود می تواند در زندگی روزمره شما تداخل ایجاد کند و شما را از رسیدن به توانایی بالقوه باز دارد. در اینجا روش های ساده ای برای کاهش دردهای قاعدگی وجود دارد.

برای بسیاری از زنان در سراسر جهان ، درد پریود یک مشکل جدی است. این یک وضعیت بهداشتی واقعی است که فعالیت های روزمره و زندگی را مختل می کند.

بیشتر خانم ها در روز اول و دوم چرخه قاعدگی درد گرفتگی دارند و اغلب خونریزی شدیدی را تجربه می كنند. در برخی از خانمها ، به ویژه آنهایی که پاتولوژی لگن دارند یا زنانی که از دستگاه های جلوگیری از بارداری داخل رحمی (IUCD) استفاده می کنند .

درد ممکن است چند روز قبل از شروع پریود شروع شود. بنابراین ، مهم است که قبل از شروع درمان ، هر گونه آسیب شناسی لگن را رد کنید .

 • فیبروئید ها یا سایر ناهنجاری های رحم
 • پرکاری تیروئید یا کم کاری تیروئید
 • دیابت کنترل نشده
 • مصرف کوکائین یا سایر مواد مخدر مشابه

عوارضی که ممکن است رخ دهد

عوامل احتمالی در نازایی ناشی عبارتند از:چگونه امروز پریود شوم

آسیب به بافت جنین: سقط سه ماهه اول ، که به عنوان  ناقص نیز شناخته می شود ، ممکن است مقداری از بافت جنین را در رحم باقی بگذارد. این بافت می تواند منجر به عفونت شود که می تواند باعث آسیب دائمی به اندام های جنین شود.

بیماری التهابی لگن (PID): همه خانمها در پی سقط جنین در معرض PID هستند. این زمانی است که رحم ، لوله های رحمی و تخمدان ها ملتهب می شوند. اگر این اتفاق بیفتد خطر آسیب به اندام های تولید مثل را ایجاد می کند.چگونه امروز پریود شوم

 در سه ماهه دوم یا سوم90٪سقط جنین در سه ماهه اول بارداری انجام می شود. در صورت انجام روشی در سه ماهه دوم یا سوم ، برای گشاد شدن دهانه رحم باید از ماده ای به نام Laminaria استفاده شود. ممکن است این ماده باعث تضعیف دهانه رحم و در نتیجه نازایی شود.

اگر نگران هستید که  منجر به ناباروری شما شود ، نشانه هایی وجود دارد که ممکن است این را بعنوان یک احتمال نشان دهد. برخی از علائم ناباروری در زنان عبارتند از:چگونه امروز پریود شوم

 • دوره های نامنظم
 • دوره های دردناک یا سنگین
 • نوسانات هورمونی (مشکلات پوستی ، کاهش میل جنسی ، موی صورت ، کم پشت شدن مو ، افزایش وزن)
 • درد هنگام مقاربت

شاید برای شما جالب باشد که سقط جنین در اسلام را آشنا شوید و این مورد را بررسی کنید.

اگر طعم آب ساده را دوست ندارید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش مصرف مایعات انجام دهید. با نوشیدن یک لیوان آب میوه ای، اولین چیزی که صبح از خواب بیدار شدید، شروع کنید. چای بابونه یا زنجبیل را میل کنید. برای هیدراتاسیون آب

معدنی طعم دار بنوشید. یک پارچ از خیار، نعناع یا آب لیمو برای نوشیدن در طول روز برای یک غذای آبگرم درست کنید. برای افزایش مصرف مایعات، یک فنجان آبگوشت کم سدیم بنوشید. هیدراته ماندن نه تنها برای گرفتگی عضلات مفید است، بلکه برای سلامت

کلی شما نیز مفید است.

این مقاله، بررسی به روز رسانی شده ی مقالات درباره ی خطرات اختلال در بارداری های آینده به دلیل سقط با تاکید بر مطالعات بزرگ انجام شده روی خاتمه ی حاملگی با آسپیراسیون خلا در سه ماهه ی اول است.

گزارشات حکایت سقط را در ایجاد ناباروری، اختلالات قاعدگی، پیامدهای روان شناختی، و افزایش خطر تولد نوزاد زودرس، حاملگی لوله ای، مرده زایی، نقایص تولد، و سقط خودبخود دخیل دانسته انبا این حال، مطالعات انجام شده با استفاده از زنانی که در

حاملگی دوم خود هستند به عنوان کنترل، به جای کنترل هایی که در اولین حاملگی تِرم خود هستند، افزایش اندک اما غیر معنی دار در خطر نارس بودن یا وزن کم به هنگام تولد را گزارش می کنند.

مشخص شده که اولین حاملگی به طور ذاتی خطر وزن کم به هنگام تولد بیشتر دارد. سقط القا شده با اتساع و تخلیه ممکن است باعث افزایش خطر زایمان پیش از موعد بعدی و وزن کم به هنگام تولد شود.چگونه امروز پریود شوم

اطلاعات بسیار کمی درباره ی مقایسه ی انواع مختلف سقط های القا شده و تعداد سقط های مکرر روی تولید مثل در آینده وجود دارد.

هیچ افزایش خطری برای بسیاری از شرایط همچون جفت سرراهی، بیماری های ذهنی، پره اکلامپسی، عدم تناسب، هموراژ، تروما، زایمان سزارین، یا دیسترس نوزاد وجود ندارد.

کم خونی حاملگی بعد از سقط کمتر رخ می دهد در حالی که عفونت های دستگاه ادراری به طور قابل توجهی افزایش می یابند.

بسیاری از زنانی که سقط جنین دارند، امیدوار هستند در آینده فرزندانی داشته باشند. از آن جا که سقط جنین مخالف واقعی داشتن فرزند است، طبیعی است تعجب کنید که روش انجام شده در گذشته بر روی باروری آینده تاثیر خواهد گذاشت.

کیمبرلی آ تورنتون، اندوکراینولوژیست تولید مثلی و متخصص ناباروری در RMA نیویورک می گوید که هیچ شواهدی مبنی بر این که سقط با جراحی یا دارو باعث ایجاد ناباروری می شود وجود ندارد.

او اظهار می دارد این مساله ای نیست که انتظار داشته باشیم روی تخمدان ها یا تخمک ها تاثیر بگذارد. اگر این کار در شرایط ایمن توسط متخصص انجام شد، باعث تغییر توانایی بارداری مجدد در آینده نمی گردد. اما ممکن است یک روش یا برخی روش ها تاثیر پایدار روی اندام های تولید مثلی داشته باشند.

دو نوع سقط وجود دارد. سقط دارویی که با خوردن دارو انجام می شود و باید تاثیر صفر روی بارداری های آینده داشته باشد. سقط با جراحی را می توان به چند روش انجام داد.

اما همیشه شامل استفاده از یک ابزار است که در دهانه ی رحم قرار داده می شود. در موارد نادر، ممکن است سقط باعث آسیب به دهانه ی رحم یا رحم شود. تورنتون توضیح می دهد که این مساله در مورد زنی که چندین سقط داشته شایع تر خواهد بود.

هر روشی که در آن یک ابزار درون رحم قرار داده می شود ممکن است به طور بالقوه باعث ایجاد اسکار در این مناطق شود به خصوص اگر چندین بار انجام گیرد. اما احتمال ایجاد اسکار در بارداری هایی که با تولد به پایان می رسند نیز وجود دارد .

در زنانی که سقط های متعدد داشته اند، به طور کلی همان خطر زنانی که چندین حاملگی داشته اند وجود دارد. در موارد بسیار غیر شایع که این مساله مشکل ساز می شود، خارج کردن بافت اسکار با جراحی معمولا مشکل را برطرف کرده و باعث بازیابی باروری می شود.

داشتن چندین سقط ممکن است باعث افزایش خطر این مساله شود که جفت در حاملگی های آینده به طور غیر طبیعی قرار گیرد. تورنتون می گوید که این مساله بر باروری تاثیر نمی گذارد،.

اما از عوارض بارداری یا سقط های متعدد است. این شرایط بسیار غیر شایع است و ممکن است بعد از چندین حاملگی فول تِرم نیز رخ دهد.

در همه ی این شرایط فرض شده سقط به طور قانونی و در شرایط مراقبت سلامت رخ می دهد. سقط های غیر قانونی غیر ایمن ممکن است باعث آسیب دائمی شوند؛ بنابراین اهمیت دارد قبل از این که تحت هرگونه روش انجام شده روی اندام های تولید مثلی

قرار گیرید اطمینان حاصل کنید پزشک شما متخصص و حرفه ای است تا تولید مثل سالم در آینده تضمین گردد.چگونه امروز پریود شوم

سقط جنین های انجام شده بعد از سه ماهه ی اول احتمالا باعث ایجاد عوارض می شوند زیرا روش های بیشتری دخیل هستند. اسکورفیلد می گوید، اگر حاملگی ناخواسته ای داشتید که تمایل به خاتمه ی آن داشتید، آن را زودتر و تا زمانی که دیر نشده انجام

دهید. هر چه زودتر حاملگی را خاتمه دهید، ایمن تر است.

در بیشتر موارد، زنان می دانند که عوارضی تجربه خواهند کرد، اگرچه برخی موارد اسکار ممکن است تا زمانی که مشکل ایجاد نکرده اند آشکار نشوند. اگر متخصص باروری به تشکیل اسکار یا بسته شدن لوله شک داشته باشد،.

هیستروسکوپی (اندوسکوپی رحم) یا هیستروسالپینگوگرام (اشعه ی ایکس اختصاصی که HSG نامیده می شود) می تواند تشخیص را تایید نماید. جراحی برای خارج کردن بافت اسکار و باز کردن لوله ها را می توان امتحان کرد، اما همیشه موفق نیست و در

برخی زنان نیاز به IVF یا رحم اجاره ای خواهد بود.چگونه امروز پریود شوم

چند تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی شما می تواند منجر به کاهش درد پریود شود. یک رژیم غذایی سالم متشکل از وعده های غذایی خانگی ، که شامل بسیاری از سبزیجات ، میوه ها و سالادها (این مواد سرشار از فیبر هستند) ، مفید است. “گنجاندن

گوشت گاو در رژیم غذایی مفید است. کاهش روغن ، شکر ، شکلات ، شیرینی و غذای پایه(آرد تصفیه شده) مهم است.

یک رژیم غذایی سالم متشکل از وعده های غذایی خانگی ، که شامل بسیاری از سبزیجات ، میوه ها و سالادها (این مواد سرشار از فیبر هستند) .چگونه امروز پریود شوم

چگونه امروز پریود شوم

 

چگونه در صورت تاخیر بلافاصله پریود شویم؟

 

اگر پریودهایتان با تاخیر یا نامنظم باشد، امکان احضار فورا پریود وجود ندارد. هیچ دارویی، ورزش یا یوگا، رژیم غذایی، شیوه زندگی نمی تواند به شما وعده قاعدگی را بلافاصله در یک ساعت یا یک شب بدهد.

با این حال، قطعاً راه‌هایی وجود دارد که به شما در پریود شدن در صورت تأخیر یا پریودهای نامنظم کمک می‌کند.چگونه امروز پریود شوم

بنابراین،

آیا می خواهید از بی نظمی های پریود جلوگیری کنید؟

تاخیر در قاعدگی می تواند ناشی از تغییر سبک زندگی، استرس، داروها، عدم تعادل هورمونی، بیماری های موجود، مشکلات تیروئید و غیره باشد. بنابراین، موثرترین راه برای اطمینان از داشتن چرخه قاعدگی سالم، حذف عوامل موثر است.

در حالی که کنترل شرایط پزشکی ممکن است به طور کامل در دستان شما نباشد، می‌توانید تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد کنید و یک سبک زندگی سالم را اتخاذ کنید تا مطمئن شوید که بدون استرس باقی می‌مانید و از یک رژیم ورزشی پیروی می‌کنید. این

روش های طبیعی برای حفظ یک سبک زندگی سالم می تواند مستقیماً بر سلامت چرخه قاعدگی شما تأثیر بگذارد.

در اینجا چند توصیه درمانی بالقوه برای زودتر پریود شدن در صورت تاخیر وجود دارد.

1. رسیدن به وزن متوسط

کمبود چربی بدن و چربی اضافی بدن هر دو می توانند بر قاعدگی تأثیر بگذارند. برای افراد مبتلا به PCOS که چاق هستند، وزن مناسب می تواند سطح انسولین را کاهش دهد . این می تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد و احتمال تخمک گذاری را افزایش دهد .

2. هورمون درمانی

یک قرص ضد بارداری حاوی استروژن و پروژسترون می تواند سطح هورمون را افزایش دهد که می تواند با عدم تخمک گذاری مقابله کند. همچنین، طبق مطالعات، می‌تواند خونریزی‌ها را منظم‌تر کند و مدیریت آن‌ها را آسان‌تر کند یا علائم بیماری‌هایی مانند PCOS را کاهش دهد که ممکن است کیفیت زندگی را بهبود بخشد.

3. درمان سلامت روان

پزشک ممکن است درمان روانشناختی را توصیه کند برای زنانی که به دلیل استرس، اضطراب، افسردگی، یا اختلالات خوردن عادت ماهانه نامنظم دارند، توصیه کند. برای اکثر افراد، این شامل گفتگو درمانی با روانشناس است. تیم های چند رشته ای درمان، مشاوره تغذیه و گروه های حمایتی را برای افراد مبتلا به اختلالات خوردن ارائه می دهند. افراد کم وزن شدید ممکن است نیاز به درمان در بیمارستان داشته باشند.

4. تغذیه درمانی

زمانی که فردی می خواهد وزن کم یا اضافه کند یا یک بیماری زمینه ای دارد که بر تغذیه او تأثیر می گذارد ، ممکن است یک متخصص تغذیه بتواند کمک کند. یک متخصص تغذیه می تواند به فرد در مورد نوع رژیم غذایی که برای شرایط فردی او بهترین کار را دارد و تعادل هورمونی را حفظ می کند، توصیه کند

5. داروهای اضافی

افرادی که پریودهای نامنظم یا تاخیری دارند ممکن است بسته به علت اصلی آنها از داروهای خاصی بهره مند شوند. برای مثال، پزشک ممکن است برای افراد مبتلا به PCOS متفورمین تجویز کند . متفورمین سطح انسولین را کاهش می دهد که می تواند به اطمینان از تخمک گذاری و پریودهای منظم کمک کند.چگونه امروز پریود شوم

 

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.