سیکل قاعدگی 40 روزه (سیکل 35 روزه)

سیکل قاعدگی گرچه زنان بخش زیادی از زندگی خود را با قاعدگی سر و کار دارند، درصد بزرگی از آنها درک کاملی از دلایل پشت این چرخه ماهانه ندارند. در نتیجه، امکان دارد بسیاری متوجه باشند که پریود فراتر از گرفتگی عضلات و اشتهای بالا است.

سیکل قاعدگی چیست؟

چرخه قاعدگی مجموعه ای از تغییرات ماهانه است که بدن برای آماده شدن برای بارداری انجام می دهد. هر ماه یکی از تخمدان ها یک تخمک آزاد می کند. به این حالت تخمک گذاری می گویند. تغییرات هورمونی در این زمان، رحم را برای بارداری آماده می کند. اگر تخمک آزاد شده در طی تخمک گذاری بارور نشود، پوشش داخلی رحم از طریق واژن می ریزد. این یک دوره قاعدگی است.

چگونه می توانم چرخه قاعدگی خود را پیگیری کنم؟

برای اینکه بفهمید چه چیزی برای شما عادی است، شروع به ثبت سیکل قاعدگی خود در تقویم کنید. با پیگیری تاریخ شروع خود هر ماه برای چندین ماه متوالی شروع کنید تا منظم بودن پریودهای خود را مشخص کنید.

اگر نگران پریودهای خود هستید، موارد زیر را نیز هر ماه دنبال کنید:

تاریخ پایان. قاعدگی شما معمولا چقدر طول می کشد؟ طولانی تر یا کوتاه تر از حد معمول است؟

جریان. شدت خونریزی خود را ثبت کنید. سبک تر یا سنگین تر از حد معمول به نظر می رسد؟ هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض تامپون یا پد خود دارید؟ آیا لخته خونی از خود عبور داده اید؟

خونریزی تغییر می کند. آیا در بین پریودها خونریزی دارید؟

درد. هر دردی را که با پریود دارید توضیح دهید. آیا احساس درد بدتر از حد معمول است؟ داشتن مقداری گرفتگی یا درد همراه با قاعدگی غیرعادی نیست.

تغییرات دیگر. آیا متوجه تغییراتی در خلق و خو یا رفتار خود شده اید؟ آیا در حول و حوش زمانی که متوجه تغییرات در دوره های خود شدید، اتفاق جدیدی افتاده است؟

علت بی نظمی سیکل قاعدگی چیست؟

بی نظمی چرخه قاعدگی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

بارداری یا شیردهی. عقب افتادن قاعدگی می تواند از علائم اولیه بارداری باشد. شیردهی معمولاً بازگشت پریود شما را پس از بارداری به تاخیر می اندازد.

اختلالات خوردن، کاهش وزن شدید یا ورزش بیش از حد. اختلالات خوردن – مانند بی اشتهایی عصبی – کاهش وزن شدید و فعالیت بدنی بیشتر می تواند پریود شما را مختل کند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS). افراد مبتلا به این اختلال رایج ممکن است قاعدگی نامنظم داشته باشند. آنها همچنین می توانند تخمدان های بزرگ شده ای داشته باشند که حاوی مجموعه های کوچکی از مایع – به نام فولیکول – واقع در هر تخمدان هستند. این فولیکول ها را می توان در طول معاینه اولتراسوند مشاهده کرد. افرادی که سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند اغلب فولیکول های بیشتری در تخمدان ها نسبت به سایر افراد دارند.

نارسایی زودرس تخمدان. نارسایی زودرس تخمدان به از دست دادن عملکرد معمول تخمدان قبل از 40 سالگی اشاره دارد. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند که به عنوان نارسایی اولیه تخمدان نیز شناخته می شود، ممکن است برای سال ها پریودهای نامنظم یا گاه به گاه داشته باشند.

بیماری التهابی لگن (PID). این عفونت اندام های تناسلی می تواند باعث خونریزی نامنظم قاعدگی شود.

فیبروئید رحم. فیبروم های رحمی توده هایی در رحم هستند که سرطانی نیستند. آنها می توانند باعث قاعدگی های سنگین و طولانی شوند.

ممکن است قاعدگی شما به تاخیر افتاده یا عقب افتاده باشد، اما هنوز تست بارداری منفی است. در آن شرایط، ممکن است تعجب کنید که چه اتفاقی می افتد. آیا شما باردار هستید؟ مشکلی هست؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد که ممکن است پریود شما دیر شود، حتی اگر تست بارداری شما منفی باشد.

 1. 1. سطح هورمون پایین

اگر در تلاش برای باردار شدن هستید، یک خبر خوب وجود دارد: ممکن است هنوز باردار باشید. گاهی اوقات، سطوح هورمون بارداری گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) در اوایل بارداری به اندازه کافی برای تشخیص تست بارداری خانگی بالا نیست.

یک مطالعه منبع مطمئن نشان داد که تست‌های بارداری خانگی فقط باید سطوح hCG را بالاتر از ۲۵ میلی‌لیتر واحد بین‌المللی در میلی‌لیتر (mIU/mL) تشخیص دهند تا به نرخ دقت ۹۹ درصدی که معمولاً تبلیغ می‌شود، دست یابد. نویسندگان یک مطالعه قدیمی‌تر در سال 1991 محاسبه کردند که برای تشخیص 95 درصد بارداری‌ها، یک آزمایش باید سطوح پایین‌تر از 12.4 mIU/mL را تشخیص دهد. اما همه تست های بارداری خانگی به طور مداوم به اندازه کافی برای انجام این کار حساس نبودند.

چرخه‌های قاعدگی می‌توانند بسیار متفاوت باشند، بنابراین اگر بعداً در چرخه خود باردار شده‌اید، ممکن است سطح هورمون‌های شما در زمان از دست دادن قاعدگی به اندازه کافی بالا نباشد.

ممکن است 13 روز تفاوت در زمان تخمک گذاری وجود داشته باشد، به این معنی که ممکن است فکر کنید در هفته 4 بارداری هستید، زمانی که تنها 2 هفته دارید. خونریزی بارداری، استفاده اخیر از داروهای ضد بارداری هورمونی یا شیردهی همگی می توانند در شناخت دقیق تاریخ شما نیز اختلال ایجاد کنند.

اگر فکر می کنید ممکن است بعد از قاعدگی عقب افتاده باردار شده باشید اما نتیجه آزمایش بارداری منفی بود، چند روز صبر کنید. سپس دوباره تست کنید. اگر همچنان پریود خود را از دست می دهید، حتما با پزشک خود صحبت کنید تا هرگونه عارضه ای را رد کنید.

 1. 2. حاملگی خارج از رحم

این نادر است، اما گاهی اوقات یک حاملگی خارج از رحم ممکن است در آزمایش بارداری منفی نشان داده شود. این اتفاق در کمتر از 3% حاملگی های خارج از رحم با منبع قابل اعتماد رخ می دهد.

اگر تست بارداری شما منفی است و علائم زیر را دارید، به پزشک مراجعه کنید:

درد شدید در پایین شکم یا در یک طرف

سرگیجه یا سبکی سر

خونریزی یا لکه بینی

تهوع و استفراغ

 1. 3. عوامل سبک زندگی

چندین عامل خارجی می توانند چرخه قاعدگی شما را خراب کنند. به عنوان مثال، استرس می تواند پریود شما را به تاخیر بیندازد. سوء تغذیه نیز می تواند بر آن تأثیر بگذارد. اگر بیش از حد کافئین بنوشید یا غذای کافی نخورید، چرخه شما می تواند نوسان داشته باشد.

تغییرات ناگهانی سبک زندگی، مانند ورزش شدید یا کار کردن در شیفت شب در محل کار، نیز می تواند باعث نامنظم شدن پریود شود.

 1. 4. تغذیه با شیر مادر

شیردهی می تواند باعث ایجاد برخی بی نظمی ها در چرخه شما شود. حتی بعد از زایمان که عادت ماهانه شما برمی گردد، ممکن است مدتی طول بکشد تا چرخه شما به حالت عادی بازگردد.

تغذیه با شیر مادر نیز ماه به ماه غیرقابل پیش بینی است. با رشد نوزادان، تغذیه آنها ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، اگر کودک شما یک جهش رشد داشته باشد و به طور ناگهانی دفعات شیر خوردن شبانه را افزایش دهد، ممکن است چرخه شما را مختل کند.

 1. 5. شرایط پزشکی

شرایط پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یا مشکلات تیروئید ممکن است باعث چرخه های نامنظم و پریود نشدن شود. برخی از افراد ممکن است پریودهای بسیار سبک داشته باشند، برخی ممکن است پریودهای بسیار سنگین داشته باشند و برخی ممکن است به طور کلی پریود شوند.

یائسگی معمولاً در حدود 50 سالگی شروع می شود. اما در برخی از افراد، ممکن است قبل از 40 سالگی زودرس شروع شود. این برای همه متفاوت است. اگر بیش از 90 روز قاعدگی خود را از دست داده اید و باردار نیستید، با پزشک خود در مورد انجام آزمایش برای هر گونه بیماری زمینه ای صحبت کنید.

 1. 6. داروها

کنترل بارداری ممکن است باعث بی نظمی در چرخه شما شود. انواع دیگر داروها نیز ممکن است منجر به عقب افتادن قاعدگی شوند. به عنوان مثال، داروهای فشار خون یا داروهای آلرژی می توانند چرخه شما را از بین ببرند.

 

سیکل قاعدگی 40 روزه

 

آگاهی عمیق تر از قاعده گی زنان (تغییرات طبیعی هورمون که توالی از رویدادهای فیزیولوژیک را به راه می اندازد که بنیان تولید مثل انسان هستند) می تواند زنان را به بینش عمیق تری از سلامت شان مجهز کند.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد پریود همه چیز را بیاموزید (از اصول سیستم تولید مثل زنان و چرخه قاعده گی گرفته تا بی نظمی های قاعده گی و راه هایی که از طریق انها می توانید کنترل قاعده گی خود را بدست بگیرید.

سیکل قاعدگیسیستم تولید مثل زنان

سیستم تولید مثل زنان برای امکان پذیر کردن تولیدمثل طراحی شده است و حاوی اندام های جنسی داخلی و خارجی است که به اسپرم امکان می دهند تا از طریق واژن وارد بدن زن و رحم شده تا تخمکی که به موقع از تخمدان آزاد شده و مسیر لوله های فالوپ را طی نموده و به نقطه باروری رسیده است را بارور کند.

علاوه بر تولید تخمک یا انتقال آن، سیستم تولید مثل زنان دارای تعداد از عملکردهای مهم دیگر نیز هست. آنها شامل این موارد می شوند:

تخمدان ها هورمون های تولید مثلی را تولید می کنند (استروژن و پروژسترون) که چرخه قاعده گی را هدایت می کند.

واژن نه تنها در طول رابطه جنسی آلت تناسلی مرد رادریافت می کند بلکه از اندام های داخلی را در مقابل عفونت ها محافظت کرده و در طول زایمان به عنوان کانال زایمان عمل می کند.

رحم از رشد جنین از طریق حاملگی پشتیبانی کرده و عضلات اش را در طول زایمان منقبض می کند و بچه را در کانال زایمان به سمت پایین فشار می دهد.

این عملکردها توسط هیپوتالاموس (بخشی از مغز که غده هیپوفیز را تحریک می کند) و اندام های جنسی که با یکدیگر همکاری می کنند تا هورمون های کافی را آزاد کرده و نقش های مناسب آنها را حفظ کنند تنظیم می شود.

ترمیم پرده بکارت

از کجا بفهمیم سیکل قاعدگی چند روزه است

سیکل قاعدگی

سیکل چرخه قاعدگی

بیشتر زنان بین سن 10 تا 15 سالگی وارد دوران بلوغ می شوند (زمانی که قاعده گی را تجربه می کنند، اولین خونریزی قاعده گی ). از آن زمان به بعد، قاعده گی در حدود 40 سال تا زمان یائسگی ادامه پیدا می کند.

هدف از قاعده گی آماده سازی بدن برای حاملگی بالقوه است. قاعده گی به صورت ماهیانه با آزاد کردن تخمک از تخمدان و سفرش در مجرای فالوپ به سمت رحم و در جهت بارورسازی احتمالی آغاز می شود. این چرخه اگر بارورسازی صورت نگیرد با رهاسازی تخمک از طریق واژن به پایان می رسد. این رهاسازی تخمک و دیواره درونی رحم به مدت 3 تا 7 روز طول می کشد که پریود یا قاعده گی نامیده می شود.

کل چرخه قاعده گی تقریبا هر 28 روز تکرار می شود و له دو مرحله تقسیم می شود:

مرحله فولیکولی که از روز اول قاعده گی تا تخمک گذاری طول می کشد.

مرحله لوتئال که از تخمک گذاری تا اولین روز قاعده گی ادامه پیدا می کند.

رخدادهای مشخص در طول هر کدام از این مراحل توسط چهار غده هیپوفیز و هورمون های تخمدان هدایت می شود: هورمون های تحریک کننده فولیکول (FSH)، هورمون لوتئینه کننده (LH)، استروژن و پروژسترون.

سیکل قاعدگی

نشانه های نرمال پریود

نوشته های مرتبط

محاسبه زمان تخمک گذاری بعد از پریود

نوسان های طبیعی هورمون های تولید مثلی در طول چرخه قاعده گی می تواند تعداد بیشماری از نشانه ها را در پی داشته باشد. بسیاری از زنان در طول پریودهای خود سختی های بسیاری را تجربه می کنند در حلی که ممکن است سایرین نشانه های فیزیکی ملایمی را پیش و در طول قاعده گی گزارش کنند. این موارد می توانند شامل این نشانه ها باشند:

 • نرمی یا درد سینه
 • نفخ
 • درد عضلانی
 • گرفتگی قاعده گی
 • درد کمر

مهم است که بین نشانه های معمولی که زنان در حول و حوش پریود خود تجربه می کنند و نشانه های شدیدتر فیزیکی و احساسی که در سندروم پیش قاعده گی (PMS) یا ناهنجاری بدخلقی پیش قاعده گی (PMMD) قابل مشاهده است تمایز قائل شویم (در قسمت ناهنجاری های قاعده گی در مورد دو هنجاری مورد اشاره بحث شده است).

سیکل قاعدگی

ناهنجاری های قاعدگی:قاعدگی نامنظم

تقریبا 30 درصد از زنان در طول سال های باروری خود، بی نظمی های قاعده گی را تجربه می کنند. این انحرافات از چیزی که عادی در نظر گرفته می شود می تواند به طول، تناوب یا جریان خون پریود و همچنین شدت نشانه های قاعده گی مرتبط باشد.

پریودهای نامنظم

پریودهای نامنظم گاه و بیگاه در طول مراحل مختلف زندگی یک زن، همانند بلوغ، حاملگی یا یائسگی نرما هستند و نیازمند درمان نیستند. با این حال، بی نظمی هایی که بیشتر از سه ماه طول می کشند باید مورد ارزیابی قرار گیرند چون ممکن است دلیل پیچیده تری داشته باشند (مانند عدم تعادل هورمون یا بیماری تیروئید).

سندروم پیش از قاعدگی (PMS)

ناهنجاری معمول دیگر قاعده گی ، PMS است. این ناهنجاری معمولا نشانه های احساسی و فیزیکی ملایم تا متوسط را باعث می شوند (مانند تغییر حالت، آکنه، خستگی، بیخوابی یا سردرد که یک یا دو هفته پیش از پریود زن آغاز می شود).

ناهنجاری بدخلقی پیش از قاعدگی (PMDD)

زمانی که نشانه های PMS شدید می شود و شامل نشانه های شدید فیزیولوژیک می شود (مانند افسردگی، کج خلقی، عصبانیت یا بی تفاوتی) امکان دارد که حاکی از PMDD باشند. بر خلاف PMS، این ناهنجاری به عنوان ناهنجاری روانی طبقه بندی شده است که می تواند در روابط و فعالیت های رومزه زن اختلال ایجاد کند.

سایر ناهنجاری ها

برخی وضعیت های مشخص پزشکی نیز می توانند ناهنجاری های قاعده گی را باعث شوند. این موارد شامل :

سندروم تخمدان پلی سیستیک (PCOS) که یک ناهنجاری هورمونی است و می تواند به پریودهای نامنظم یا از دست رفته منجر شود (سایر نشانه ها عبارتند از عدم باروری، رشد بیش از حد مو، اضافه وزن یا ناهنجاری خواب.

اندومتریوسیس وضعیتی است که در آن لایه درونی رحم در خارج از ان رشد می کند و گرفتگی های دردناک قاعده گی، الگوهای شدید یا غیرمعمول خونریزی یا لکه در میان پریودها را باعث می شود.

آسودگی قاعدگی

زمان نیاز به راحت شدن فوری از نشانه های ملایم، زنان طیف گسترده از انتخاب ها را در دسترس خود دارند. آنها شامل درمان های خانگی و مکمل های طبیعی تا داروهای بدون نسخه و با نسخه می شود.

 

»» بیشتر بخوانید : برای قطع خونریزی قاعدگی چه بخوریم

درمان های طبیعی قاعدگی نامنظم

کمپرس آب گرم بر روی لگن با یک پَد گرمایی یا بطری آب گرم می تواند به میزان زیادی گرفتگی های عضلانی قاعده گی را آرام کند.

گیاهان دارویی مانند پوست پوست بداغ و مرزنگوش می تواند ناراحتی های قاعده گی مانند پریودها یا نفخ را تسکین دهد

درمان های جایگزین مانند رایحه درمانی یا طب سوزنی تاثیرات خوبی را در آرام کردن سیستم عصبی و کاهش قاعده گی نشان داده اند.

داروها

مسکن های بدون نسخه مانند ناپروکسن یا ایبوبروفن می توانند مانع پروستاگلاندیس شوند که مسئول ایجاد دردهای قاعده گی است (بنابراین گرفتگی های ملایم تا متوسط قاعده گی را تسکین می دهد).

امکان دارد داروهای نسخه ای همانند مُدرها یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی قوی تر (NSAIDs) برای تسکین نشانه های شدیدتری مانند PMS و سایر ناهنجاری های قاعده گی مورد استفاده قرار گیرند.

بیشتر استراتژی های مورد اشاره تسکین های مقطعی را از نشانه های قاعده گی ارائه می کنند و دلیل اساسی را درمان نمی کنند. روش های سلامتی که هدف کاهش فکتورهای خطرآفرین مربوط به مشکلات پریود را دنبال می کنند در قسمت زیرین مورد اشاره قرار گرفته اند.

پریودهای سالم

بهترین راه برای داشتن پریودهای سالم و منظم،

زمان تخمک گذاری در سیکل 35 روزه

کاهش فاکتورهای خطر و حل عدم تعادل هورمونی است. تعدادی از راه هایی وجود دارد که زنان می توانند سلامت و هورمون های خود را تحت کنترل حفظ کنند و نتیجتا احتمال ناهنجاری های قاعده گی و نشانه های ناخوشایندی که بوجود می آورند را کاهش دهند.

اجرای عادات سالم مربوط به سبک زندگی

گرچه در بسیاری از موارد سبک زندگی سالم دلیل حقیقی ناهنجاری های قاعده گی را حل نمی کند، اما می تواند به عنوان استراتژی پشتیبانی کننده برای کمک به زنان در جهت رسیدن به سلامت بهینه عمل کند.

اطمینان از غذای مناسب با تغذیه و مکل های متعادل مانند منیزیم یا کلسیوم در جهت جلویگری تاثیرات کمبود غذایی بر روی قاعده گی.

حفظ وزنی نرمال با ورزش های منظم و ملایم مانند شنا و یوگا. چون چاقی یکی از دلایل عمده ناهنجاری های قاعده گی است.

کنترل کردن وضعیت های مربوط به سلامتی مانند بیماری های تیروئید یا چاقی که ممکن است چرخه های قاعده گی را مختل کند.

بهبود سلامت روانی از جمله کاهش استرس و درمان افسردگی چون آنها همگی با ایجاد مشکلات شدیدتر قاعده گی بدلیل سطح بالای کورتیزول مرتبط دانسته شده اند.

درمان عدم تعادل هورمونی

این مسئله به معنای درمان مشکلات پریود از ریشه است. این کار می تواند از طریق درمان های طبیعی یا دارویی انجام شود.

مکمل های گیاهی:سیکل قاعدگی

مکمل های گیاهی با گیاهان دارویی درست می شوند راهکار موثری را برای مشکلات قاعده گی ارائه می کنند. آنها شامل این موارد می شوند:

مکمل های گیاهی فیتواستروژنیک همانند شبدر قرمز، جینسینگ و کوهاش سیاه که می توانند نشانه های غیر نرمال قاعده گی مرتبط با سطوح پایین استروژن را از طریق متعادل کردن هورمونی کاهش دهند.

مکمل های تنظیم کننده هورمون مانند ماکافِم امن ترین راه برای درمان ناهنجاری های قاعده گی همانند پریودهای نامنظم یا PMS محسوب می شوند. آنها از طریق تحریک غدد داخلی برای تولید بهینه تر هورمون ها و به تعادل رساندن آنها و نتیجتا تسکین بدنام ترین نشانه های قاعده گی عمل می کنند.

دارو درمان قاعدگی نامنظم

داروهای مربوط به تنظیم هورمونی عبارتند از:سیکل قاعدگی

داروهای ضد بارداری شامل قرص های ضد بارداری یا کاشتنی های درون رحمی (UIDs) می شود که می توانند به زنان در تمامی سنین کمک کنند تا قاعده گی خود را تنظیم کنند. آنها همچنین می توانند برای تسکین نشانه های PCOS یا اندیومتریوسیس مورد استفاده قرار گیرند.

درمان جایگزینی هورمون (HRT) می تواند برای زنانی که وارد انتقال یائسگی می شوند و پریودشان نامنظم شده است تجویز گردد. در برخی موارد، ممکن است زنان جوان تر نیز از درمان هورمونی بهره ببرند. با این حال، بدلیل عوارض جانبی شدید ناشی از مصرف HRT، تنها برای درمان اشکال شدید عدم تعادل هورمون پیشنهاد می شود.

بهداشت قاعدگی:سیکل قاعدگی

این مسئله بخش مهمی از قاعده گی محسوب می شوند. نظافت شخصی مناسب که شامل شست و شوی متناوب بدن و ساتفاده از محصولات قاعده گی می شود برای پیش گیری از بیماری هایی مانند عفونت های مجرای تولیدمثلی حیاتی محسوب می شود. همچنین بهداشت قاعده گی فاکتور مهمی در اطمینان از آسایش، تازگی و اعتماد به نفس زنان در زمان پریود محسوب می شود.

امروزه ده ها محصول مختلف قاعده گی وجود دارد که خانم ها می توانند بر حسب نیازهای خود و در جهت حفظ بهداشت آنها را انتخاب کنند، از جمله این موارد:

پدهای بهداشتی از جمله پدهای چندبار مصرف

 • تامپون
 • اسفنج دریایی
 • شورت پریود

رمانی که محصولات قاعده گی را انتخاب می کنید، لازم است که مواد اولیه روی بسته بندی را تایید کنید تا اطمینان حاصل شود که با افزودنی های مضری مانند سفید کننده ها یا سایر مواد شیمیایی سمی درست نشده اند.

پیگیری پریود

بدلیل اینکه یک پریود سالم و منظم نشانه خوبی از سلامت کلی زن است، پیگیری آهنگ چرخه قاعده گی می تواند به زن ها کمک کند تا در قله سلامتی قرار گرفته و از حاملگی جلوگیری کرده یا برای آن آماده شوند.

پیگیری پریود:سیکل قاعدگی

ابزار فراوانی برای این هدف در بازار وجود دارد که می تواند نیازهای زنان را برآورده کند. آنها از تقویم های قابل پرینت و رنگی یا اپلیکیشن های دیجیتالی را شامل می شوند که زنان می توانند تاریخ پریود خود را به صورت ماهیانه جدول بندی کند.

مزیت های پیگیری پریودها:سیکل قاعدگی

علاوه بر اینکه زنان را قادر می سازد تا احساس کنترل بیشتری بر روی بدن خود داشته باشند، پیگیری پریود همچنین می تواند به شکل های زیر به آنها کمک کند:

نظارت بر سلامت کلی. می تواند در مشخص کردن هرگونه بی نظمی مانند عدم تعادل هورمونی کمک کند (در ابتدا پیش از اینکه به وضعیت های جدی تر تبدیل شوند).

آماده شدن برای حاملگی. می تواند به زنان کمک کند تا روز تخم گذاری و پنجره باروری که زمانی است که زنان بیشترین احتمال برای حامله شدن را دارند را مشخص کنند.

اجتناب از حاملگی. چه از شیوه های طبیعی استفاده کنیم یا گزینه های کنترل، دانستن آهنگ چرخه قاعده گی یک شخص کلید جلوگیری از حاملگی ناخواسته یا به تعویق انداختن آن تا زمانی دیگر است.

جمع بندی سیکل قاعدگی

قاعدگی بخش کلیدی از زن بودن است. گرچه این چرخه ماهانه در چشم بیشتر زنان به عنوان یک دردسر دیده می شود، مفهوم پشت قاعدگی کاملا فوق العاده است چون زنان را قادر می سازد تا در صورت انتخاب، یک انسان دیگر را در بدن خود پرورش دهند.

عادات سبک زندگی سالم برای حفظ تعادل هورمونی و جلوگیری از ناهنجاری های قاعدگی حیاتی است. آنها می توانند شامل خوردن غذاهای غنی، نگه داشتن وزن سالم با ورزش و مصرف مکمل های طبیعی مانند ماکافِم برای پریودهای سالم باشد.

علاوه بر این، با آموختن همه چیز درباره پریود و توجه بیشتر به آهنگ آنها، زنان می توانند با سلامت ذهنی و فیزیکی شان هماهنگ تر شوند.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.