طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود شدن

طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود شدن :

دو نوع قرص ضد بارداری (قرص های ترکیبی و فقط پروژسترون) و مارک های مختلف وجود دارد. قرص های فقط پروژستین دارای 1 نوع هورمون (پروژستین) هستند – این قرص ها هیچ استروژن ندارند. شما باید قرص فقط پروژستین خود را در همان 3 ساعت هر روز بنوشید تا از بارداری در امان باشید.

طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود شدن

آره! داشتن دوره قاعدگی در یک موقعیت خاص مانند عروسی ، امتحانات یا در تعطیلات می تواند ناخوشایند و ناامید کننده باشد. خوشبختانه اکنون روشهایی وجود دارد که می توانید با بالا بردن سطح پروژسترون از طریق استفاده از قرصهای تجویز شده ، قاعدگی را به راحتی ، با خیال راحت و موثر برای بیش از دو هفته به تأخیر بیندازید.نوراتسترون.

طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود شدن

قرص تأخیر پریود چیست؟

درمان های تاخیری دوره ای دقیقاً همان کار را انجام می دهند: قاعدگی را تا زمان قطع مصرف قرص ها که در آن زمان چرخه معمول شما از بین می رود ، به تأخیر بیندازید. استفاده از نورتیسترون یک روش عالی برای کنترل کنترل بدن در زمانی است که آخرین چیزی که می خواهید پریود باشد. این به راحتی و به راحتی شما را قادر می سازد تا بدون درد ، ناراحتی و آزاردهی از پریود خود خلاص شوید و از وقت خود لذت ببرید!

چه عواملی باعث تاخیر در عادت ماهیانه می شوند؟

دوره ها گاهی به طور طبیعی یا تصادفی به تأخیر می افتند. تغییر در روتین ، استرس ، بیماری ، داروهای خاص ، مشکلات وزن و حتی تمرینات بیش از حد می تواند منجر به تاخیر در شروع قاعدگی شود. دوره های از دست رفته قاعدگی نیز می توانند نشانه بارداری باشند. با این حال ، ممکن است با مراجعه به درمان های خاص از جمله استفاده از قرص های ضد بارداری یا وارد کردن ماده فعال نورتیسترون به بدن شما که به طور خاص برای به تأخیر انداختن شروع پریود استفاده می شود ، از عادت ماهانه جلوگیری کنید.

هنگام استفاده از قرص ال دی برای قطع قاعدگی ممکن است دچار خونریزی یا لکه بینی شوید – این کاملا طبیعی است.استفاده از قرص برای دور زدن قاعدگی هیچ چیز خطر  و ضرری ندارد. و اگر می خواهید یک مناسبت خاص (مانند تعطیلات یا یک قرارمان گرم) بدون پریود باشد ، بسیار مفید است.

طریقه مصرف قرص ال دی برای پریود شدن

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

برای به تأخیر انداختن قاعدگی استفاده از قرص های ضد بارداری آسان است و اگر از قبل قرص خورده اید می توانید این کار را بلافاصله و بدون هیچ مشکلی برای سلامتی انجام دهید. تنها نکته منفی استفاده از قرص های جلوگیری از بارداری برای به تأخیر انداختن پریود ، احتمال بالاتری برای خونریزی موفقیت آمیز است.

اگر در حال حاضر از یک قرص ترکیبی از بارداری استفاده می کنید ، ممکن است این گزینه را داشته باشید که دو بسته قرص را پشت سر هم مصرف کنید. نحوه انجام این کار به نوع قرص شما بستگی دارد.

نوشته های مرتبط
 • اگر از قرص ال دی 21 روزه استفاده می کنید ، کافی است بلافاصله بسته جدیدی از قرص ها را شروع کنید بدون آنکه هفت روز درمیان بگذارید.
 • اگر از یک قرص روزمره استفاده می کنید ، باید هفت قرص غیرفعال موجود در انتهای بسته فعلی خود را حذف کرده و به جای آن قرص های فعال را در یک بسته جدید شروع کنید.
 • اگر قرص فازیک مصرف می کنید کمی پیچیده تر است زیرا مخلوط هورمون های موجود در قرص های شما بسته به فاز شما متفاوت خواهد بود. برای به تعویق انداختن قاعدگی می توانید از پزشک خود بپرسید کدام قرص ها را از دست می دهید.

ابتدا باید انتخاب کنید که چه مدت می خواهید پریود بمانید و قرص ها تا زمانی که آمادگی لازم برای بازگشت به چرخه خود را نداشته باشید ، شروع را تا 17 روز تأخیر به تأخیر می اندازند .

هر قرص ال دی حاوی یک نسخه مصنوعی از هورمون پروژسترون است. این عمل با بالا بردن سطح پروژسترون طبیعی شما ، از بین رفتن پوشش رحم شما را متوقف می کند و در نتیجه خونریزی را به تعویق می اندازد.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب و افزایش احتمال جلوگیری از احتمال لکه بینی یا خونریزی مهم ، باید درمان را حداقل سه روز قبل از پریود شروع کنید. سپس برای مدت زمان درمان باید روزانه سه قرص مصرف کنید. اکثر خانمها متوجه می شوند که قاعدگی آنها تاخیر دارد تا زمانی که ترجیح دهند از مصرف قرص هایی که بسته بسته تأخیری 7 یا 17 روزه دارند ، استفاده کنند.

آیا قرص ال دی باعث قطع پریود می شود

به محض قطع مصرف  ال دی، می توانید در طی دو تا سه روز تجربه قاعدگی را تجربه کنید.

توجه به این نکته مهم است که اگرچه چرخه طبیعی پریودی شما را منع می کند اما پیشگیری از بارداری نیست و به همین ترتیب نباید از آن برای جلوگیری از بارداری استفاده کرد.

به طور کلی قرص ال دی برای اکثر خانم ها کاملاً بی خطر است و اگر مایل به بارداری باشید در آینده روی باروری شما تأثیری نخواهد داشت. این به گونه ای طراحی شده است که به صورت کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرد و نباید بیش از حد به عنوان وسیله ای برای تأخیر در دوره های قاعدگی استفاده شود. 

اگر به دنبال راهی برای به تأخیر انداختن قاعدگی خود بیشتر یا حتی به طور کلی هستید ، گزینه های دیگری مانند سیم پیچ میرنا و فقط قرص های ضد بارداری پروژسترون وجود دارد که به آنها مینی قرص نیز می گویند.

آیا استفاده از قرص تأخیر پریود عوارض جانبی دارد؟

از نظر تأثیر پریود ، هیچ مشکلی برای شروع مجدد پریود در طی 2 تا 3 روز پس از قطع مصرف قرص ها وجود ندارد. عوارض جانبی در حالی که مصرف قرص ، اگرچه غیر معمول است ، می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • سردرد
 • سرگیجه
 • بثورات
 • خارش
 • حالت تهوع
 • آکنه
 • میل جنسی تغییر می کند
 • افسردگی

عوارض جانبی جدی تر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • احتباس مایع
 • میگرن
 • ترومبوز

فقط با قرص های ترکیبی ال دی  می توانید قاعدگی خود را کنار بگذارید. اگر از یک قرص فقط پروژستین (POP یا Mini Pill) استفاده می کنید ، باید هر قرص موجود در بسته قرص خود را مصرف کنید.

instagram banner
2 دیدگاه ها
 1. Z می گوید

  در حین مصرف قرص ممکن پریود شویم

 2. موسوی می گوید

  خوردن قرص ال دی برای جلوگیری از پریود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک