درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن (مترونیدازول)

مترونیدازول برای عفونت باکتریایی واژن

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن :عفونت واژن :

عفونت های باکتریایی واژن از معمول ترین عفونت های واژینال است  .

عفونت‌های مقاربتی  داشتن BV باعث می‌شود زنان بیشتر در معرض عفونت‌های مقاربتی مانند HIV، تبخال، کلامیدیا یا سوزاک باشند.

بیماری التهابی لگن  BV می تواند خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی را افزایش دهد، که گاهی اوقات می تواند منجر به PID ، عفونت رحم، لوله های فالوپ و تخمدان ها شود که می تواند باروری را مختل کند.

واژینوز باکتریایی (BV) یک بیماری شایع است که می تواند ناشی از عدم تعادل بین باکتری های “خوب” و “مضر” باشد که به طور معمول در واژن زنان یافت می شود . این شایع ترین نوع عفونت واژن در زنان 15 تا 44 ساله است.فلش سمت راست بالا واژینوز

باکتریایی به طور شگفت انگیزی در بین زنان باردار شایع است: تا 19 درصد از مادران باردار در ایالات متحده به BV مبتلا هستند.

واژینیت ،التهاب وعفونت واژن است که شامل درد یا ناراحتی وافزایش ترشحات واژینال ، خارش ،بوی بد ویا  درد  در طول آمیزش جنسی نیز است .  واژینیت ممکن است به دلیل عفونت یا غیر عفونی باشد.

ممکن است بدلیل ارگانیسم باکتری قارچ یا انگلی باشد. برخی از عوامل عفونی واژینیت از انتقال بیماری‌ها ی جنسی هستند ( STDs ).باکتریها شایعترین عفونت واژینیت هستند.انگل تریکومونا از طریق تماس جنسی منتقل میشود.

اگر عفونتهای واژن درمان نشود ممکن است باعث ناراحتی های لگنی ونازایی شود وگاهی به چند دوره درمان نیاز دارد. واژینیت باکتریایی در نتیجه تغییرات در رشد باکتریهای واژن ایجاد می شود.

این عدم تعادل شیمیایی زمانی اتفاق می افتد که انواع مختلف باکتری ها بیشتر از حد باکتری هایی که خوب هستند و بایند باشند شوند. به جای لاکتوباسیل یک نوع باکتری طبیعی که می تواند به صورت طبیعی در واژن زندگی کند)، که تعداد آن زیاد است ،تعداد

باکتریهای دیگری مانند گاردنلا واژینالیس تغییر میکند.

این عفونت فقط به زنان محدود نمی شود، بلکه می تواند شریک زندگی شما را نیز مبتلا کند. علائمی که باید مراقب آنها باشید ترشحات رقیق کف آلود، زرد یا سبز تناسلی و خارش ناحیه تناسلی است. اگر شریک مرد شما ترشحات سفیدی از آلت تناسلی خود

دارد، یکی از علائم تریک است.

واژینوز باکتریایی یکی از شایع ترین انواع بیماری های واژن است که 29 درصد از زنان 14 تا 49 ساله را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری در زنان باردار نیز شایع است: تا 19 درصد از مادران باردار در ایالات متحده به واژینوز باکتریایی مبتلا هستند.

علائم عفونت واژن در دختر

 

با چه روشهایی خانم ها میتوانند این شرایط را در خانه درمان کنند؟ در ایالات متحده از هر 4 خانم یک نفر مبتلا به عفونت های باکتریایی واژن می باشد .

برخی از زنان مبتلا به واژینوز باکتریایی هیچ علامتی ندارند. برخی دیگر علائمی دارند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. ترشحات نازک سفید، خاکستری یا سبز مایل به سبز
 2. بوی تند و بد (اغلب ماهی) بویژه بعد از رابطه جنسی
 3. خارش یا سوزش واژن
 4. احساس سوزش در هنگام ادرار

BV زمانی اتفاق می‌افتد که بین باکتری‌های خوب (سالم) و بد (معلوم بیماری) در واژن عدم تعادل وجود داشته باشد.

گاردنرلا  باکتری است که اغلب با واژینوز باکتریایی مرتبط است. بین فقدان باکتری های “خوب” مانند لاکتوباسیل ها و رشد بیش از حد گاردنرلا یا سایر باکتری های مضر، علائم عفونت BV می تواند ایجاد شود. هر چیزی که تعادل pH واژن را تغییر دهد می تواند

سطح باکتری ها را تغییر دهد و زمینه را برای BV فراهم کند. این بدان معنی است که دوش یا استفاده از دئودورانت های واژینال می تواند منجر به BV شود.

حفظ سلامت مطلوب واژن آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. با این حال، بسیاری از شما به دلیل رعایت نکردن بهداشت قاعدگی و عدم تغییر مکرر لباس های خود مقصر هستید.

یکی از شرایط بسیار رایجی که به دلیل رعایت نکردن بهداشت می تواند باعث دردسر شما شود، عفونت باکتریایی یا واژینوز باکتریایی است. این وضعیتی است که به دلیل رشد بیش از حد باکتری هایی که به طور طبیعی در واژن یافت می شود، باعث التهاب واژن

می شود. بوی ماهی، احساس سوزش هنگام ادرار کردن از علائم شایع این بیماری است.

بسیاری از آنها هیچ علامتی ندارند و بعضی آن را با عفونت های دیگری چون عفونت های قارچی اشتباه میگیرند .

معمول ترین علامت عفونت های باکتریایی واژن بوی بد است که بوی ماهی از واژن به مشام میرسد .

بعضی خانم ها همچنین خارش ، سوزش یا ترشحات خاکستری رنگ غیر طبیعی را تجربه می کنند .

آنتی بیوتیک می تواند بسیاری از عفونت های باکتریایی واژن را درمان کند .

بعضی از خانم ها ترجیح می دهند در ابتدا درمانهای خانگی را امتحان کنند ، در حالی که دیگر افراد درمی یابند که بعد از چندین نوبت آنتی  بیوتیک همچنان عفونت های باکتریایی واژن ادامه می یابد .

این مقاله بعضی از درمانهای خانگی برای عفونت های باکتریایی واژن را بررسی میکند .اینها ممکن است کمک کنند به :

 • ترشحات ضخیم و سفید و توده ای واژن (“ظاهر پنیر لپه”)؛ می تواند کاندیدیازیس ولوواژینال بوی «ماهی» داشته باشد
 • ترشحات غیر چسبنده شیری، بوی «ماهی» ↑ همراه با واژینوز باکتریایی KOH
 • تریکومونیازیس زرد مایل به سبز، کف آلود و حباب دار
 • اپیتلیوم رنگ پریده، از بین رفتن واژینیت آتروفیک روگا
 • جسم خارجی باقی مانده واژینوز باکتریایی، تروما، سندرم شوک سمی
 • ترشحات مخاطی چرکی دهانه رحم کلامیدیا، سوزاک، مایکوپلاسما هومینیس
 • شکنندگی دهانه رحم کلامیدیا، سوزاک، هرپس سیمپلکس، تریکومونیاز، مایکوپلاسما هومینیس، بدخیمی
 • تریکومونیازیس نقطه دار و پاپیلی فرم (سرویکس توت فرنگی).
 • معاینه دو دستی حساسیت منتشر بیماری التهابی لگن
 • “نشانه لوستر” بیماری التهابی لگن
 • ↑ افزایش یا افزایش یافته است. KOH، هیدروکسید پتاسیم.

تفاوت عفونت قارچی و باکتریایی واژن

عفونت واژن

یکی از شایع ترین علایم عفونت قارچی، ترشحات سفیدرنگی است که از ناحیه واژن خارج می‌شود. هم چنین ممکن است به رنگ سبز یا زرد هم باشد. مقدار این ترشحات می‌تواند زیاد یا کم باشد.

در اغلب موارد ، واژینیت باکتریایی عارضه ای به جا نمی گذارد.خطرات اثبات شده ای در رابطه با واژینیت باکتریایی و ایجاد بیماریهای التهابی لگن(PID) وجود دارد.PID یک بیماری جدی در زنان است که می تواند موجب نازایی و حاملگی خارج از رحم (Ectopic)شود.

واژینیت باکتریایی همچنین می تواند ایجاد مسائل دیگری مانند زایمان زودرس، و بچه های با وزن تولد کم کند.

بنابراین بعضی از متخصصان زنان توصیه می کنند که تمام زنان حامله ،چه نشانه داشته باشند یا نداشته باشند، و قبلأ بچه نارس به دنیا آورده اند برای واژینیت باکتریایی چک شوند.

زن حامله ای که قبلأ بچه نارس به دنیا نیاورده است باید درمان شود ،اگر نشانه و دلایل آزمایشگاهی مبنی بر واژینیت باکتریایی دارد. واژینیت باکتریایی همچنین همراه با افزایش شانس گرفتن سوزاک یا عفونت اچ آی وی HIV است که موجب ایدز می شود.

تشخیص های افتراقی

 • واژینوز باکتریال
 • تریکومونیازیس
 • کاندیدیازیس
 • سوزاک
 • کلامیدیا
 • مایکوپلاسما
 • جسم خارجی
 • واژینیت آتروفیک
 • ویروس هرپس سیمپلکس

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما واژن شما را برای علائم ترشح که نشان دهنده BV است بررسی می کند. سپس، او نمونه‌ای از مایع را از واژن می‌گیرد و آن را زیر میکروسکوپ بررسی می‌کند، از یک آزمایش در مطب استفاده می‌کند یا آن را برای بررسی وجود باکتری‌های مضر به آزمایشگاه می‌فرستد.

گاهی اوقات BV بدون درمان از بین می رود، اما عدم درمان عفونت می تواند خطرات جدی برای سلامتی داشته باشد. BV درمان نشده می تواند خطر ابتلای زنان به عفونت های مقاربتی مانند HIV ، تبخال ، سوزاک و کلامیدیا را افزایش دهد . عفونت‌های اخیر

می‌توانند خطر ابتلا به بیماری التهابی لگن (PID) را در زنان افزایش دهند ، از جمله التهاب رحم، لوله‌های فالوپ و حتی تخمدان‌ها، که می‌تواند تأثیر منفی بر باروری داشته باشد . فلش سمت راست بالاعلاوه بر این، تحقیقات در سال 2013 نشان می دهد که BV

مکرر، به ویژه، می تواند تأثیر منفی بر عزت نفس یک زن داشته باشد – باعث می شود او احساس خجالت و خودآگاهی کند – و بر زندگی جنسی او تأثیر بگذارد.

علت طولانی شدن عفونت واژن

 

واژینوز باکتریایی از طریق جنسی منتقل نمی شود، اما با فعالیت جنسی مرتبط است. محققان فکر می کنند که رابطه جنسی ممکن است محیط باکتریایی در واژن شما را تغییر دهد. این باعث می شود که رشد بیش از حد باکتری ها بیشتر شود.

اگرچه که در بعضی موارد علائم عفونت های باکتریایی واژن ، نیاز به درمان فوری پزشکی دارد . خانم هایی که گمان می کنند عفونت باکتریایی وازن دارند باید به پزشک مراجعه کنند اگر :

– آنها باردار هستند : عفونت های باکتریایی واژن با زایمان زودرس ، سقط جنین ، وزن کم هنگام تولد و دیگر مشکلات بارداری مرتبط است .

– آنها علائم دیگری دارند : احساس سوزش در طی دفع ادرار، درد شدید ، ترشح خون یا علائم مشابه ممکن است چیزی غیر از عفونت باکتریایی واژن را نشان دهد .درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

– آنها تب دارند : این همچنین نشانه ای برای عفونت های دیگر نیز می باشد .

آنها سوختگی یا خارش شدید دارند

– درمانهای خانگی ناموفق است : بعضی عفونت های دیگر می توانند علائم عفونت های باکتریایی واژن را تقلید کنند . این عفونت ها، بدون درمان بدتر می شوند .

– اگرچه مشکل عفونت های باکتریایی واژن است ولی آنها مطمئن نیستند : برای مثال خانم هایی با عفونت های قارچی راجعه ، باید قبل از شروع درمانهای خانگی به پزشک مراجعه کنند . بعضی شرکت ها در حال حاضر تست های واژینال را بدون نسخه می

فروشند که ممکن است گزینه ای باشد برای خانم هایی که از علت علائم خودشان مطمئن نیستند .

. برخی از زنان پس از مقاربت جنسی، با استفاده از کاندوم و/یا با اسپرم کش ها، واژینیت را تجربه خواهند کرد. بپرسید که بیمار چه مدت ترشح را تجربه کرده است و آیا بویی وجود دارد یا خیر. بوی ماهی می تواند نشان دهنده واژینوز باکتریایی یا تریکومونیازیس

باشد. هنگامی که تامپون برای روزها تا هفته ها پس از پایان قاعدگی در واژن باقی مانده باشد، ترشحات کپک زده یا بدبو می تواند رخ دهد. آیا بیمار اخیرا آنتی بیوتیک مصرف کرده است؟ برخی از زنان نسبت به آنتی بیوتیک ها حساسیت بیشتری دارند و پس از

مصرف آنتی بیوتیک به ولوواژینیت ناشی از مخمر مبتلا می شوند. کاندیدیازیس عود کننده ممکن است در یک بیمار مبتلا به دیابت کنترل نشده رخ دهد. بیمار یائسه یا شیمی درمانی ضد استروژن ممکن است دچار واژینیت آتروفیک شود.

ترشحات خارش دار واژن که چند روز تا یک هفته قبل از قاعدگی رخ می دهد اغلب به دلیل رشد بیش از حد لاکتوباسیلوس ثانویه به افزایش استروژن است. زنانی که از داروهای ضد بارداری ترکیبی هورمونی استفاده می کنند، به دلیل وجود استروژن در داروهای

ضد بارداری، گاهی دچار کاندیدیاز ولوواژینال می شوند.هنگامی که BV با آنتی بیوتیک درمان می شود، معمولا از بین می رود. اما گاهی اوقات به دلایلی که کاملاً مشخص نیست، ادامه می یابد یا عود می کند، اغلب در عرض سه ماه. اگر فردی همچنان به BV

مبتلا شود، ممکن است دوره طولانی تری از آنتی بیوتیک ها لازم باشد

فعالیت جنسی می تواند باعث تشدید یا ایجاد واژینوز باکتریایی در برخی از زنان شود.

علل غیر عفونی عفونت واژن :

 

در بسیاری از موارد پزشک به راحتی می تواند عفونت های باکتریایی وازن را تشخیص دهد . یک دوره کوتاه از انتی بیوتیک باید عفونت را رفع کند . این آنتی بیوتیک ها به ندرت اثرات جانبی قابل توجه ایجاد می کنند.

2- بدانید که رابطه  جنسی چگونه می تواند عفونت های باکتریایی واژن را ایجاد کند

عفونت های باکتریایی واژن می تواند بین شرکای جنسی گسترش پیدا کند . بنابراین خانمی که فکر می کند عفونت باکتریایی واژن دارد باید از رابطه  جنسی اجتناب کند یا با کاندوم رابطه جنسی ایمنی را امتحان کند تا اینکه عفونت از بین برود . اقدامات جنسی که توازن طبیعی باکتری های واژن را مختل می کند ، ممکن است باعث شیوع عفونت های باکتریایی واژن شوند . راهکارهایی که خطر ان را کاهش می دهد شامل :

-هرگز رابطه جنسی را از مقعد به واژن تغییر ندهید : این می تواند سبب انتقال مواد مدفوعی به واژن و عفونت باکتریایی واژن شود . قبل از انجام مقاربت از مقعد به واژن کاندوم را تعویض کنید و هرگز چیزی را که در مقعد بوده است ،  بدون شستن با صابون و اب گرم در واژن قرار ندهید .

– در طی رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید : زمانی که مایع منی با مایعات (ترشحات ) واژن مخلوط می شود ، ممکن است بویی بدتر از عفونت های باکتریایی واژن را تولید کند .درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

 • صابون، یا عطرها
 • اسپرم
 • کاهش سطوح استروژن در زمان یائسگی
 • شرکای جنسی متعدد
 • سیگار کشیدن
 • ایودی داخل رحمی
 • پوشیدن شرت تنگ

یکی از شایعترین عفونتهایی است که از طریق تماس جنسی منتقل می شود(STIs) . بر اساس گفته مرکز کنترل بیماریهای امریکا، حدود5میلیون مورد جدید در مردان و زنان هر ساله در ایالات متحده اتفاق می افتد.

تریکوموناسیس به وسیله یک انگل به نام تریکوموناس واژینالیس ایجاد میشود.تریکوموناز ابتدا یک عفونت دستگاه مجاری ادراری است. واژن شایعترین محل برای عفونت در زنان ، و پیش آبراه شایعترین در مردان است.

»» بیشتر بخوانید : ترمیم پرده بکارت

خارش مزمن و طولانی مدت ناحیه تناسلی معمولا در اثر چندین عامل بوجود می آید. منظور این است که همزمان چند بیماری مختلف عامل خارش در یک فرد می باشند. بنابر این در درمان خارش ناحیه تناسلی چند عامل بودن علت خارش هرگز نباید فراموش شود.

عفونت قارچی واژن :

عفونت قارچی واژن یا کاندیدیاسیس یک علت شایع سوزش  واژن است . کاندیدا البیکانز را می توان از واژن 10 تا 60 درصد زنان سالم در سنین باروری  جدا نمود .

کاندیدا البیکنز (ارتباط نزدیک با استروژن ) دارد . و  به این دلیل عفونت قارچی در دختران قبل از بلوغ و در خانم های یائسه نادر است .

این بیماری بیشتر در زنان سالم و در سنین باروری ایجاد شده و گرفتاری آنها می شود . که قالبا ناشناخته می میاند . بنابراین بیمارانی که واژینیت مزمن دارند باید قطعا تشخیص داده شوند .

که شریاط ابتلا آنها به علت عفونت مجدد ، فرم عود کننده یا دائمی بوده و همچنین عامل اختصاصی آنها تعیین شود .
درمان دارویی
داروهای ضد قارچ مهبلی متنوعی برای درمان عفونت قارچی در دسترس است.زنان می توانند کرم های ضد قارچ را خریداری کرده و مستقیما در ناحیه درگیر استعمال کنند، قرصهای خوراکی ،یا شیاف های کلوتریمازول،میکونازول،بوتکونازول،تیوکونازو برای استفاده در واژن وجود دارند.

مترونیدازول برای عفونت باکتریایی واژن

 

هیچ محصول بدون نسخه ای برای درمان واژینوز باکتریایی (BV) وجود ندارد. از استفاده از دوش‌ها یا محصولاتی که برای عفونت‌های قارچی استفاده می‌شوند، که می‌توانند BV را بدتر کنند، خودداری کنید. برای درمان به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید.

آره. بیش از 80 درصد افراد در طول زندگی خود دوباره به واژینوز باکتریایی مبتلا می شوند.

قرص مترونیدازول را با آب فراوان قورت دهید. آنها را با یک وعده غذایی یا میان وعده مصرف کنید.

در حین مصرف مترونیدازول و تا 48 ساعت پس از اتمام دوره درمان، الکل مصرف نکنید.

دوزهای خود را در طول روز به طور مساوی تقسیم کنید و مصرف دارو را تا پایان دوره ادامه دهید.

بیشترین بهره را از درمان خود ببرید.

قبل از شروع این درمان، بروشور اطلاعات چاپ شده سازنده را از داخل بسته خود بخوانید. بروشور سازنده اطلاعات بیشتری در مورد مترونیدازول و لیست کاملی از عوارض جانبی مترونیدازول که ممکن است از مصرف آن تجربه کنید در اختیار شما قرار می دهد.

قرص یا داروی مایع را دقیقاً همانطور که پزشک یا دندانپزشک به شما گفته است مصرف کنید. دوزی که به شما داده می شود به نوع عفونت شما و شدت عفونت بستگی دارد.

در طول درمان و تا 24 ساعت پس از اتمام درمان، هنگام مصرف مترونیدازول یا تینیدازول باید از مصرف الکل خودداری کرد. زنان باید از فعالیت جنسی یا استفاده از کاندوم در طول درمان خودداری کنند. اما کرم کلیندامایسین که بر پایه روغن است، ممکن است

کاندوم و دیافراگم لاتکس را تا پنج روز پس از استفاده ضعیف کند.اگر BV درمان نشود، می تواند خطر ابتلا به عفونت های مقاربتی (STIs) مانند تبخال ، سوزاک ، کلامیدیا و HIV را افزایش دهد .

نکته مهم : در حین مصرف مترونیدازول و تا 48 ساعت پس از اتمام دوره درمان، الکل مصرف نکنید. این به این دلیل است که نوشیدن الکل همراه با مترونیدازول به احتمال زیاد باعث ایجاد احساس تهوع (تهوع) و سایر عوارض ناخوشایند مانند احساس «تپش قلب»

(تپش قلب)، گرگرفتگی و سردرد می شود.

در حالی که مترونیدازول مصرف می کنید ممکن است رنگ ادرار شما تیره تر از حد معمول باشد. این به خودی خود جای نگرانی نیست. با این حال، اگر شما نیز درد شکم (شکم) را تجربه می کنید، یا اگر احساس بیماری (تهوع) می کنید یا به طور کلی احساس

ناراحتی می کنید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورت خرید هر دارویی، با داروساز مشورت کنید که مصرف آن با مترونیدازول بی خطر است. برخی از داروهای ضدسرفه و سرماخوردگی حاوی الکل هستند و نباید با مترونیدازول مصرف شوند.

اگر نیاز به مصرف مترونیدازول برای بیش از ده روز دارید، ممکن است پزشک از شما بخواهد که آزمایشاتی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که هر قرار ملاقاتی را که پزشک به شما می دهد حفظ کنید.

نشانه های ترشحات غیر طبیعی:

واژینوز  :ترشحات واژن زرد، سبز و یا خاکستری می شود که نشان دهنده ی عفونت باکتریایی واژن است. یکی دیگر از نشانه های این عفونت، ترشحات همراه با بوی بد ماهی است.

عفونت قارچی: ترشحات سفید رنگ وبه صورت تکه های پنیر از علائم عفونت قارچی است. و فرد معمولاً در ناحیه واژن احساس خارش و تورم دارد.

تریکوموناسیس :ترشحات به صورت کف و همراه با بوی بسیار بد و شبیه به بوی تخم مرغ فاسد از نشانه های تریکوموناسیس است که یک بیماری مقاربتی است.

کلامیدیا یا سوزاک : اگر شما وقتی که حامله هستید و یا در وسط دوره قاعدگی خود، با یک افزایش ناگهانی در مقدار ترشحات مهبل مواجه شدی،د می تواند نشانه ی یکی از این بیماری های مقاربتی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشد که هنگام ادرار کردن، همراه با احساس سوزش  است. پزشک هرگونه تغییرات در ترشحات واژن را مورد ارزیابی قرار می دهد.

عفونت های واژن و بیماری های مقاربتی ، معمولاً قابل درمان هستند. برای پیشگیری از ترشحات غیر طبیعی واژن، همیشه واژن را تمیز و خشک نگه دارید، از دوش واژن (شست و شوی واژن با مایع) پرهیز کنید، هنگام مقاربت از کاندوم استفاده کنید، از محصولات بهداشتی زنانه، صابون و پد های معطر استفاده نمایید. رعایت بهداشت شخصی و روابط جنسی ایمن، بهترین راه برای حفظ سلامت ترشحات واژن است.

 

عفونت واژن

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

 

پروبیوتیک ها: مصرف پروبیوتیک ها یا استفاده از مکمل های پروبیوتیک می تواند به افزایش تعداد باکتری های مفید در واژن کمک کند که می تواند خطر ابتلا به BV را کاهش دهد.

اسید بوریک: شیاف های ساخته شده با اسید بوریک می توانند به بازگرداندن تعادل pH در واژن و کاهش خطر ابتلا به BV کمک کنند.

روغن درخت چای: روغن درخت چای رقیق شده را می توان به عنوان یک درمان موضعی برای BV به دلیل خواص ضد باکتریایی آن استفاده کرد.

سیر: مصرف سیر می تواند به تنظیم باکتری های واژن و کاهش خطر ابتلا به BV کمک کند.

ویتامین C: مکمل های ویتامین C می توانند با حفظ سلامت پوشش واژن به کاهش خطر ابتلا به BV کمک کنند.

توجه به این نکته مهم است که درمان های طبیعی نباید جایگزین درمان پزشکی برای BV شود. اگر مشکوک به BV هستید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید تا بهترین اقدام را تعیین کنید.

9 روش‌های گیاهی برای درمان واژینیت

1-روغن نارگیل

2-3 قاشق چایخوری روغن نارگیل باکره

کاری که باید بکنید

 1. دو یا سه قاشق چایخوری روغن نارگیل بردارید و چند دقیقه آنرا یخ بزنید.
 2. مقداری روغن نارگیل نیمه جامد مصرف کرده و آن را درون مهبل خود قرار دهید.
 3. بگذارید داخل شود و بگذارید درون آن ذوب شود.

2-سرکه سیب 

شما نیاز خواهید داشت

 • 1-2 فنجان سرکه سیب
 • آب گرم

کاری که باید بکنید

عفونت واژن

 1. سرکه سیب را به آب حمام خود اضافه کنید.
 2. به مدت 15 تا 20 دقیقه در حمام خیس کنید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

شما باید این کار را یک بار در روز انجام دهید تا نتایج کارآمد داشته باشید.

3-پراکسید هیدروژن

شما نیاز خواهید داشت

 • 1 قاشق غذاخوری 3٪ پراکسید هیدروژن
 • 1 قاشق غذاخوری آب

کاری که باید بکنید

 1. مقادیر مساوی آب و پراکسید هیدروژن را مخلوط کرده و مخلوط را در مهبل خود اسپری کنید.
 2. این مخلوط را حدود 3 تا 4 دقیقه درون واژن نگه دارید و سپس آنرا تخلیه کنید.
 3. همچنین می توانید یک تامپون را در مخلوط خیس کرده و به مدت 30 دقیقه در مهبل خود قرار دهید.

درمان قطعی عفونت باکتریایی واژن

4-سیر

شما نیاز خواهید داشت

یک میخک سیر

کاری که باید بکنید

 1. 1. میخک سیر را برداشته و نصف آن را خرد کنید.
 2. 2. میخک سیر برش خورده را قبل از رختخواب داخل مهبل خود قرار دهید.
 3. آن را یک شبه بگذارید و صبح روز بعد آن را بردارید.
نوشته های مرتبط

5-روغن درخت چای

شما نیاز خواهید داشت

 • 3-4 قطره روغن درخت چای
 • 30 میلی لیتر روغن نارگیل
 • یک کاسه آب گرم
 • تامپون

کاری که باید بکنید

 1. چند قطره روغن درخت چای را در یک کاسه آب گرم اضافه کنید.
 2. روغن نارگیل را گرم کنید و آن را به کاسه آب اضافه کنید.
 3. خوب مخلوط کرده و یک تامپون را در این مخلوط خیس کنید.
 4. تامپون را در مهبل خود قرار دهید و 1 تا 2 ساعت آن را بگذارید.

6-ماست

یک کاسه ماست ساده

کاری که باید بکنید

 1. روزانه یک کاسه ماست ساده مصرف کنید.
 2. روش دیگر ، شما می توانید یک تامپون را در ماست خیس کنید و حداقل 30 دقیقه در مهبل خود قرار دهید.

7-شنبلیل

شما نیاز خواهید داشت

 • 2 قاشق چایخوری تخم شنبلیله
 • 1 لیوان آب

کاری که باید بکنید

 1. دو قاشق چایخوری تخم شنبلیله را به یک لیوان آب اضافه کنید.درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن
 2. آنها را یک شبه خیس کنید.
 3. صبح روز بعد آب را صاف کنید و آن را با معده خالی بنوشید.

8-زردچوبه

شما نیاز خواهید داشت

 • 1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه
 • 1 فنجان شیر داغ

کاری که باید بکنید

 1. پودر زردچوبه را به یک فنجان شیر داغ اضافه کرده و خوب هم بزنید.
 2. این مخلوط را مصرف کنید.

9-کمپرس سرد

شما نیاز خواهید داشت

 • تکه های یخ
 • یک دستشویی تمیز
 • یک پوشش پلاستیکی

کاری که باید بکنید

 1. چند حبه یخ بردارید و آنها را در یک دستشویی تمیز قرار دهید.
 2. روتختی را بپوشانید و درون یک پلاستیک پلاستیکی قرار دهید و آن را مهر و موم کنید.
 3. کمپرس سرد را مستقیماً روی واژن خود بمالید.
 4. بعد از هر چند دقیقه تکرار کنید.
 5. همچنین می توانید واژن خود را با آب سرد تمیز کنید.درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

 

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

درمان خانگی عفونت دخترانه

 

– بلافاصله پس از مقاربت ادرار کنید : پس از دفع ادرار واژن و پرینه را با آب تمیز بشویید. در بعضی از خانم ها مایعات و نرم کننده های جنسی که  توازن حساس PH واژن را تغییر می دهد، ممکن است آن را نسبت به عفونت های باکتریایی واژن آسیب پذیرتر کند .

3- از روش های بهداشتی ایمن استفاده کنید:درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

پوشیدن لباس زیر نخی قابل تنفس به حفظ بهداشت مناسب واژن کمک خواهد کرد زیرا عفونت های باکتریایی واژن می تواند باعث بوی بد نیز شود، بسیاری از خانم ها به اشتباه معتقدند که این مربوط به بهداشت نامناسب است که یک باور نادرست است .

واژن یک ارگان خودپاکساز است که نیازی به پاک کننده ، صابون یا معطرکننده ها ندارد . در حقیقت استفاده از این محصولات می تواند PH واژن را تغییر دهد . این سبب افزایش آسیب پذیری به عفونت های باکتریایی واژن می شود و ممکن است به خودی خود بوی بد تولید کند .

برای کاهش خطر و اجتناب از تشدید عفونت ایجاد شده :درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

– از استفاده از محصولات معطر برای واژن شامل تامپون و یا صابونهای خوشبوکننده اجتناب کنید .مارک های مختلف از صابونهای معطر و ایمن را می توانید به صورت آنلاین خریداری کنید .

– دوش (واژینال ) نکنید، چون می تواند توازن شیمیایی واژن را تغییر دهد و می تواند در آن از محصولات معطری استفاده شود که ممکن است باعث سوزش شود .

– واژن را فقط با آب بشویید و هرگز صابون وارد واژن نکنید . معمولا استفاده از صابونهای غیر معطر روی پرینه مانعی ندارد .

– لباس زیر نخی قابل تنفس بپوشید

– از جلو به عقب خشک کنید چون این  از فرستادن مواد مدفوعی به داخل واژن جلوگیری می کند . هرگز از اشیائی که داخل مقعد بوده است مثل ابزار جنسی در واژن استفاده نکنید

– اطراف واژن را خشک نگه دارید. از نشستن با مایو یا لباس زیر خیس اجتناب کنید و واژن را به آرامی پس از دوش گرفتن خشک کنید.

– قبل از دست زدن به واژن دستهای خود را بشویید مخصوصا اگر در حال وارد کردن اشیائی مثل تامپون یا فنجان قاعدگی هستید.

4- یک پروبیوتیک را امتحان کنید

پروبیوتیک به بدن کمک می کند که باکتری های مفید را رشد بدهد . اینها می توانند باکتری های غیر سالم و قارچ ها همچون مخمر ها را شکست بدهند .

پروبیوتیک های طبیعی می تواند کلونی باکتری ها را  که واژن را سالم نگه می دارد ، حمایت کند . اینها شامل :

 • ماست
 • غذاهای تخمیری
 • بعضی پنیر های دلمه شده
 • یک مکمل پروبیوتیکی ام ممکن است همچنین کمک کننده باشد .

خانم هایی که درد مرتبط با عفونت های باکتریایی واژن را تجربه می کنند ، می توانند از تامپونهای پروبیوتیک خنک کننده استفاده کنند . بدین منظور ، خانم ها می توانند ماست ساده بدون طعم را در یک اپلیکاتور تامپونی فریز کنند و سپس آن را وارد واژن کنند .

احساس خنکی به صورت موقت درد را کاهش می دهد و پروبیوتیک ممکن است با عفونت های زمینه ای نیز مبارزه کند .

5- درمانهای جایگزین را امتحان کنید

محققان به طور گسترده، قدرت پزشک محلی را برای مبارزه با عفونت های باکتریایی واژن جدی میگیرند . هر فردی ممکن است  بخواهد یکی از راهکارهای زیر را در نظر بگیرد

-سرکه سیب :

سرکه سیب ممکن است به توازن   PH واژن کمک کند . شستن پرینه با محلولی از دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک فنجان آب دو بار در روز ممکن است علائم را کاهش دهد .

– عسل ، که یک پروبیوتیک ضد میکروبی طبیعی است ، ممکن است اپرات سرکه سیب را افزایش دهد . سرکه سیب در اشکال مختلف از جمله مکمل در دسترس است .

– سیر : بعضی محقیقات نشان می دهد که سیر یک آنتی باکتریال طبیعی است . افزودن آن به رژیم غذایی یا مصرف یک مکمل حاوی سیر می تواند خطر عفونت های باکتریایی واژن را کاهش دهد . در هر حال مهم این است که خورده شود . افراد نباید سیر را وارد واژن کنند چون پوست نازک آن را خواهد سوزاند .

 

پاکسازی واژن از عفونت

–  بوریک اسید :

خوردن سیر خطر عفونت های باکتریایی واژن را می تواند کاهش دهد زیرا می تواند به عنوان یک آنتی باکتریال طبیعی عمل کند . تحقیقات نشان می دهد که بوریک اسید می تواند با عفونت های باکتریایی واژن، بویژه در خانم هایی که عفونتهای راجعه دارند،  مبارزه کند .

در تحقیقی در سال 2009 ، محققان درمان آنتی بیوتیکی را با 600 میلی گرم از اسید بوریک که به طور مستقیم وارد واژن کردند، جایگزین کردند . خانم هایی که اسید بوریک استفاده کردند نسبت به کسانی که استفاده نکردند، میزان درمان بالاتری داشتند .

مطالعه هشدار می دهد که در هرحال تحقیقات بیشتری برای تایید این درمان خانگی برای عفونت های باکتریایی واژن مورد نیاز است .

قبل اینکه شیافهای اسید بوریک را خریداری کنید ، اگر تمایل داشتید با یک پزشک مشورت کنید .درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

اینها شایع ترین عفونت ها هستند. با علائمی مانند خارش واژن، احساس سوزش، سوزش، ترشحات سفید رنگ و گاهی التهاب قابل تشخیص است. داروهای بدون نسخه برای عفونت های مخمری فراوانی وجود دارد. با این حال، در صورت تداوم علائم، مشورت با

پزشک قابل درک است.

خانم های باردار نباید از درمانهای خانگی استفاده کنند .

-روغن درخت چای :

یک مجموعه محدود از تحقیقات نشان می دهد که استفاده زا روغن درخت چای ممکن است علائم عفونت های باکتریایی واژن را درمان کند . این ممکن است همچنین به برخی دیگر از عفونت ها مثل مخمر ها نیز کمک کند .

افراد می توانند به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند. برای تست این واکنش، مقداری روی بازو بمالید اگر در طی 24 تا 48 ساعت واکنشی نداد ممکن است مفید باشد . در هر حال روغن می تواند بسوزاند . مهم است که مردم به خاطر داشته باشند که

این برای خانم های باردار ایمن نیست . خانم هایی که قصد خرید درمان های درخت چای را دارند ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنند .

مشاور پزشکی زنان 909 پاسخگوی سوالات شما در زمینه زنان و زایمان.

آنتی بیوتیک برای عفونت باکتریایی واژن

 

 • تریکومونیازیس: مترونیدازول 2 گرم خوراکی در یک دوز واحد یا تینیدازول 2 گرم خوراکی در یک دوز واحد.
 • از مترونیدازول واژینال برای تریکومونیازیس استفاده نکنید.
 • در صورت مشکوک بودن به مقاومت، می توان از مترونیدازول 2 گرم خوراکی به مدت 7 روز استفاده کرد.
 • زنان باردار باید با مترونیدازول درمان شوند زیرا تریکومونیازیس با پارگی زودرس غشاها همراه است.
 • تریکومونیازیس یک بیماری مقاربتی غیرقابل گزارش است، اما شرکای بیماران مبتلا باید تحت درمان قرار گیرند.
 • به خاطر داشته باشید که به بیمار در مورد اثر شبه دی سولفورام هشدار دهید، بنابراین او باید در طول دوره درمان از مصرف الکل خودداری کند.
 • سوزاک: سفتریاکسون 250 میلی گرم عضلانی (IM) همراه با آزیترومایسین 1 گرم × 1 روز
 • کلامیدیا: داکسی سیلین 100 میلی گرم خوراکی دو بار در روز به مدت 7 روز یا آزیترومایسین 1 گرم خوراکی 1 روز.
 • مایکوپلاسما هومینیس: مقاومت به تتراسایکلین و ماکرولیدها بالاست. می توانید از یک کینولون استفاده کنید
 • کاندیدیاز ولوواژینال: فلوکونازول خوراکی 150 میلی گرم (× 1 یا برای 3 روز متوالی). کلوتریمازول واژینال یا میکونازول در دستورالعمل بسته
 • واژینوز باکتریایی: مترونیدازول 500 میلی گرم خوراکی دو بار در روز به مدت 7 روز
 • هچنین می توانید از ژل واژینال مترونیدازول 0.75% یک بار در روز به مدت 5 روز استفاده کنید.
 • می توانید از کرم واژینال کلیندامایسین 2% یک اپلیکاتور کامل قبل از خواب به مدت 7 روز استفاده کنید.
 • ویروس هرپس سیمپلکس: آسیکلوویر، والسیکلوویر، فامسیکلوویر. رژیم های درمانی بسته به عفونت اولیه، عود کننده یا اپیزودیک متفاوت است
 • واژینیت آتروفیک (سندرم ادراری تناسلی یائسگی): استروژن واژینال، دهیدرواپی آندروسترون داخل واژینال (DHEA)، اوسپمیفن (یک تعدیل کننده انتخابی گیرنده استروژن [SERM] با استروژن کونژوگه اسب)، یا لیزر درمانی
 • تریکومونیازیس: مترونیدازول 2 گرم خوراکی در یک دوز واحد یا تینیدازول 2 گرم خوراکی در یک دوز واحد.

در حالی که برخی از مطالعات استفاده از شیاف‌های واژینال حاوی لاکتوباسیلوس یا سایر فرمول‌های پروبیوتیک را برای درمان BV ارزیابی کرده‌اند، هیچ مدرکی مبنی بر حمایت از این شیاف‌ها به عنوان یک درمان جایگزین در زنان مبتلا به BV وجود ندارد.

حتی پس از درمان، تداوم یا عود BV به دلایلی که کاملاً مشخص نیست، غیرمعمول نیست. یک مطالعه نشان داد که 58 درصد از زنانی که برای BV علامت دار تحت درمان قرار گرفتند، در عرض یک سال عود کردند.

 

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

درمان عفونت باکتریایی واژن در طب سنتی

 

محققان دقیقا نمی دانند که BV چگونه رخ می دهد، اما اقداماتی وجود دارد که ممکن است خطر شما را کاهش دهد. ابتدا، با استفاده از آب گرم برای شستن، اجتناب از صابون، پاک کردن فقط از جلو به عقب در هنگام استفاده از توالت، و پوشیدن زیر شلوارهای

نخی یا نخی، اقداماتی را برای حفظ تعادل جمعیت باکتری در واژن خود انجام دهید. از دئودورانت ها و دوش واژینال خودداری کنید، زیرا تعادل بین باکتری های خوب و مضر را به هم می زند و خطر ابتلا به BV را افزایش می دهد.فلش سمت راست بالاهمچنین ممکن

است با استفاده از کاندوم و آزمایش بیماری های مقاربتی به برقراری رابطه جنسی ایمن کمک کند.

1. آیا BV بدون درمان از بین می رود؟

BV گاهی اوقات می تواند خود به خود از بین برود، اما همیشه بهتر است برای جلوگیری از عوارض و کاهش خطر عود، به دنبال درمان باشید.

2. چه چیزی باعث BV می شود؟

علت دقیق BV مشخص نیست، اما تصور می شود که به دلیل عدم تعادل باکتری در واژن ایجاد می شود.

3. BV چگونه تشخیص داده می شود؟

BV از طریق معاینه فیزیکی و سواب واژینال تشخیص داده می شود.

4. آیا BV از طریق جنسی قابل انتقال است؟

در حالی که BV یک بیماری مقاربتی در نظر گرفته نمی شود، گاهی اوقات می تواند توسط فعالیت جنسی ایجاد شود.

5. چگونه می توان از BV جلوگیری کرد؟

رعایت بهداشت واژن، استفاده از کاندوم در طول فعالیت جنسی، و اجتناب از دوش کردن، همگی می توانند به پیشگیری از BV کمک کنند.

6. آیا BV قابل درمان است؟

بله، BV را می توان با آنتی بیوتیک ها یا با داروهای خانگی طبیعی درمان کرد.

7. درمان BV چقدر طول می کشد؟

مدت زمان درمان BV به شدت عفونت و روش درمانی مورد استفاده بستگی دارد. آنتی بیوتیک ها معمولاً 7 تا 10 روز طول می کشد تا اثر کنند، در حالی که درمان های طبیعی ممکن است بیشتر طول بکشد.درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

8. عوارض BV درمان نشده چیست؟

BV درمان نشده می تواند منجر به عوارض جدی تری مانند بیماری التهابی لگن و افزایش خطر عفونت های مقاربتی شود.درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

9. هر چند وقت یک بار باید BV درمان شود؟

BV باید به محض ظاهر شدن علائم برای جلوگیری از عوارض و کاهش خطر عود درمان شود.درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

10. آیا BV در خانه قابل درمان است؟

بله، بسیاری از درمان‌های خانگی موثر برای BV وجود دارد که می‌تواند به کاهش علائم و بهبودی کمک کند.درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

 

درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

کپسول داکسی سایکلین برای عفونت واژن

 

داکسی سایکلین یک آنتی بیوتیک است که معمولا برای درمان طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی، از جمله برخی عفونت های مقاربتی (STIs) مانند کلامیدیا استفاده می شود. در حالی که داکسی سایکلین یک درمان خط اول برای عفونت های واژن

نیست، ممکن است توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای موارد خاص خاص تجویز شود. بیایید ایمنی آن را در زمینه عفونت های واژن با جزئیات بیشتر بررسی کنیم:

استفاده در عفونت‌های واژن : داکسی‌سایکلین معمولاً به‌عنوان خط اول درمان برای عفونت‌های رایج واژن مانند عفونت‌های مخمری (کاندیدیازیس)، واژینوز باکتریایی (BV) یا تریکومونیازیس استفاده نمی‌شود. این نوع عفونت ها معمولاً توسط قارچ ها (مخمرها) یا

باکتری های خاص (BV و تریکومونیازیس) ایجاد می شوند و داکسی سایکلین بر روی این موجودات مؤثر نیست.

عفونت های کلامیدیا : داکسی سایکلین در برابر کلامیدیا، یک عفونت باکتریایی شایع مقاربتی موثر است. در موارد عفونت کلامیدیا، داکسی سایکلین ممکن است برای درمان عفونت تناسلی و عفونت های احتمالی همزمان در سایر قسمت های بدن تجویز شود.

آزیترومایسین آنتی بیوتیک دیگری است که اغلب به دلیل اثربخشی و سهولت استفاده (تک دوز خوراکی) به عنوان خط اول درمان کلامیدیا استفاده می شود. در صورت وجود موارد منع مصرف یا حساسیت به آزیترومایسین ممکن است داکسی سایکلین در نظر

گرفته شود.

سوالات متداول

(1) آیا داکسی سایکلین برای درمان عفونت های قارچی (کاندیدیازیس) ایمن است؟

خیر، داکسی سایکلین یک درمان توصیه شده برای عفونت های قارچی نیست. عفونت های مخمری در اثر رشد بیش از حد قارچ کاندیدا ایجاد می شود و داکسی سایکلین یک آنتی بیوتیک موثر در برابر باکتری ها است نه قارچ ها. داروهای ضد قارچ مانند

کلوتریمازول یا میکونازول برای درمان عفونت های قارچی استفاده می شود.

 

(2) آیا می توانم از داکسی سایکلین برای واژینوز باکتریایی (BV) استفاده کنم؟

داکسی سایکلین می تواند در برابر انواع خاصی از باکتری هایی که باعث BV می شوند، موثر باشد. این درمان خط اول برای BV نیست. مترونیدازول و کلیندامایسین معمولاً آنتی بیوتیک هایی برای واژینوز باکتریایی تجویز می شوند.

 

(3) آیا داکسی سایکلین برای درمان تریکومونیازیس توصیه می شود؟

خیر، داکسی سایکلین درمان مناسبی برای تریکومونیازیس نیست. تریکومونیازیس توسط یک انگل تک یاخته ایجاد می شود و داکسی سایکلین آنتی بیوتیکی است که باکتری ها را هدف قرار می دهد. درمان توصیه شده برای تریکومونیازیس مترونیدازول یا

تینیدازول است.

 

(4) آیا داکسی سایکلین در دوران بارداری برای عفونت های واژن ایمن است؟

داکسی سایکلین به طور کلی در دوران بارداری به خصوص در سه ماهه دوم و سوم توصیه نمی شود. این می تواند بر رشد استخوان و دندان جنین تأثیر بگذارد و منجر به تغییر رنگ دائمی دندان شود. افراد باردار مبتلا به عفونت های واژن باید آنتی بیوتیک های

جایگزین ایمن برای بارداری دریافت کنند که توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی آنها تجویز می شود.

 

(5) آیا استفاده از داکسی سایکلین برای عفونت های واژن عوارض جانبی دارد؟

بله، داکسی سایکلین ممکن است عوارض جانبی داشته باشد که می تواند شامل تهوع، استفراغ، اسهال، درد شکم و حساسیت پوست به نور خورشید باشد. عوارض جانبی کمتر رایج ممکن است شامل عفونت های قارچی، تغییر در عادات روده و واکنش های

آلرژیک باشد. اگر هر گونه عارضه جانبی شدید یا مداوم باشد، بسیار مهم است که فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

 

(6) آیا می توانم از داکسی سایکلین برای درمان کلامیدیا و سوزاک استفاده کنم؟

داکسی سایکلین را می توان برای درمان عفونت های کلامیدیا به طور موثر استفاده کرد. این درمان ترجیحی برای سوزاک نیست. کلامیدیا توسط باکتری ایجاد می شود و داکسی سایکلین یکی از آنتی بیوتیک هایی است که برای درمان آن استفاده می شود. از

طرف دیگر سوزاک به طور فزاینده ای نسبت به داکسی سایکلین مقاوم می شود و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولاً آنتی بیوتیک های دیگری مانند سفتریاکسون را برای درمان سوزاک تجویز می کنند.

 

(7) اگر در حین مصرف داکسی سایکلین برای عفونت واژن دچار عوارض جانبی شدم، چه باید بکنم؟

اگر در حین مصرف داکسی سایکلین دچار عوارض جانبی شدید، ضروری است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید. آنها می توانند شدت عوارض جانبی را ارزیابی کرده و تعیین کنند که آیا اصلاحاتی در درمان ضروری است یا خیر. در برخی

موارد، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است شما را به یک آنتی بیوتیک متفاوت سوق دهد یا راه هایی را برای مدیریت عوارض جانبی توصیه کند.

 

(8) آیا می توانم داکسی سایکلین را با سایر داروها مصرف کنم؟

داکسی سایکلین ممکن است با سایر داروها، مکمل ها یا محصولات گیاهی تداخل داشته باشد. ضروری است که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید مطلع کنید تا از تداخلات احتمالی دارویی جلوگیری شود.

برخی از داروها، مانند آنتی اسیدها یا مکمل های آهن، می توانند در جذب داکسی سایکلین اختلال ایجاد کنند، بنابراین باید حداقل دو ساعت از هم مصرف شوند.

 

(9) آیا می توانم در حین مصرف داکسی سایکلین برای عفونت واژن الکل بنوشم؟

به طور کلی بهتر است هنگام مصرف داکسی سایکلین از مصرف الکل خودداری کنید. الکل ممکن است با اثربخشی دارو تداخل داشته باشد و خطر عوارض جانبی را افزایش دهد. علاوه بر این، الکل می تواند برخی از عوارض جانبی مرتبط با داکسی سایکلین،

مانند ناراحتی های گوارشی را بدتر کند.

 

(10) آیا داکسی سایکلین می تواند انواع عفونت های واژن را درمان کند؟

خیر، داکسی سایکلین در برابر انواع عفونت های واژن موثر نیست. این در درجه اول برای درمان عفونت های باکتریایی ناشی از باکتری های حساس استفاده می شود. برای سایر انواع عفونت های واژن مانند عفونت های مخمری و تریکومونیازیس، به ترتیب

داروهای مختلفی مانند داروهای ضد قارچ و مترونیدازول تجویز می شود.درمان گیاهی عفونت باکتریایی واژن

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.