علت سرد مزاجی زنان در رابطه زناشویی

علت سرد مزاجی زنان در رابطه زناشویی

اختلال ارگاسمی یا سرد مزاجی چیست؟

اختلال ارگاسمی شرایطی است که در آن فرد نمی تواند به درستی به ارگاسم برسد. این شرایط زمانی رخ می دهد که حتی فرد از لحاظ جنسی تحیرک شده و تحریک جنسی کافی وجود داشته است. زمانی که چنین شرایطی در زنان رخ می دهد به عنوان سردمزاجی خانم ها شناخته خواهد شد.

مردان نیز معمولا چنین شرایطی را تجربه می کنند اما این موضوع در مردان رواج کمتری دارد. ارگاسم احساس شدید ازاد شدن در طول تحریک جنسی است.

شدت، دوره و تکرار چنین احساسی در افراد متغیر است. ارگاسم ممکن است به همراه تحریک جنسی اندک نیز رخ دهد اما برخی از اوقات به تحریک بیشتری نیاز خواهد بود.

بیشتر خانم ها در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند و حتی بعد از تحریک شدید جنسی هم به چنین شرایطی نمی رسند. مطالعات موجود نشان می دهد اختلال ارگاسمی حدود 11 الی 41 درصد زنان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
اختلال ارگاسمی سردمزاجی نیز خوانده می شود.

علت سرد مزاجی زنان در رابطه زناشویی

چه چیزی باعث بروز اختلال ارگاسمی می شود؟

تعیین علل زمینه ای چنین شرایطی ممکن است دشوار باشد. زنان به خاطر مشکلات فیزیکی، روحی و حتی روانی ممکن است در رسیدن به ارگاسم مشکل داشته باشند. فاکتورهای زیر ممکن است در این شرایط دخیل باشد:
• افزایش سن
• شرایط پزشکی همچون دیابت
• سابقه جراحی همچون هیسترکتومی
• استفاده از داروهای خاص همچون داروهای ضد افسردگی
• اعتقادات فرهنگی و مدهبی
• خجالت کشیدن
• احساس گناه در مورد لذت بردن از فعالیت های جنسی
• سابقه تجاوز جنسی
• شرایط روحی همچون افسردگی و اضطراب
• استرس
• اعتماد به نفس ضعیف
• مشکل در رابطه همچون نبود اعتماد به طرف مقابل
برخی از اوقات ترکیبی از این فاکتورها می تواند رسیدن به ارگاسم را دشوار سازد. ناتوانی در رسیدن به ارگاسم به استرس و ناراحتی منجر می شود و همین امر رسیدن به ارگاسم در فعالیت های جنسی بعدی را دشوار می سازد.
نشانه های اختلال ارگاسمی چیست؟
اصلی ترین نشانه چنین شرایطی ناتوانی در رسیدن به اوج لذت جنسی است. سایر نشانه ها در برگیرنده وجود ارگاسم نامطلوب و مدت زمان زیاد برای رسیدن به اوج لذت جنسی است.زنانی گه چنین شرایطی را تجربه می کنند ممکن است در طول مقاربت جنسی یا استمناء نتوانند به ارگاسم برسند.

4 نوع از اختلال ارگاسمی وجود دارد که عبارت است از :
• اختلال ارگاسمی اولیه: این گزینه شرایطی است که شما در آن هرگز ارگاسم نداشته اید
• اختلال ارگاسمی ثانویه: مشکل در رسیدن به ارگاسم حتی زمانی که قبلا این شرایط را داشته اید
• اختلال ارگاسمی وابسته به موقعیت: این گزینه رایج ترین اختلال ارگاسمی است و زمانی رخ می دهد که شما تنها در موقعیت های خاص به ارگاسم می رسید
• اختلال ارگاسمی عمومی: ناتوانی در رسیدن به ارگاسم تحت هر شرایطی. این شرایط حتی زمانی که شما از لحاظ جنسی تحریک شده باشید هم رخ می دهد.
این شرایط چگونه تشخیص داده می شود؟
اگر فکر می کنید اختلال ارگاسمی دارید باید با پزشک خود مشورت نمایید. پزشک می تواند این شرایط را تشخیص دهد و به کمک درمان های مناسب شرایط تان را بهبود ببخشد. کمک گرفتن از پزشک بهترین روش برای اطمینان از داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش است.

درمان خانگی سرد مزاجی زنان

در طول ملاقات، پزشک از شما سوالاتی را در مورد سابقه فعالیت های جنسی می پرسد و معاینه فیزیکی انجام می دهد. پاسخ شما به این سوالات و نتیجه معاینات می تواند علل زمینه ای اختلال ارگاسمی را مشخص کند و به تشخیص فاکتورهایی که می تواند در شرایط شما دخیل باشد کمک نماید.

پزشک ممکن است شما را برای معاینات بعدی به سراغ یک متخصص بفرستد. این فرد درمان های بهتری را برای اختلال ارگاسمی ارائه می کند.
این شرایط چگونه درمان می شود؟
درمان اختلال ارگاسمی به علل زمینه ای آن بستگی خواهد داشت و دربرگیرنده گزینه های زیر است:
• درمان هر نوع مشکل پزشکی
تغییر داروهای ضد افسردگی
• درمان شناختی رفتاری یا درمان جنسی
• افزایش تحریک ناحیه واژن در طول استمنا یا مقاربت جنسی
مشاوره زوجین یکی دیگر از گزینه های درمانی محبوب است. مشاور به شما و همسرتان کمک خواهد کرد اختلافات و مشکلاتی که با هم دارید را حل کنید.

این موضوع می تواند مشکلاتی که در رابطه شما و در رابطه جنسی تان وجود دارد را برطرف نماید. در برخی از موارد استروژن درمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استروژن می تواند به افزایش تمایل جنسی کمک کند یا مقدار جریان خون به ناحیه جنسی را افزایش دهد. هورمون استروژن و درمان به کمک آن در برگیرنده مصرف قرص، استفاده از پچ یا اعمال ژل به ناحیه تناسلی است.

تستوسترون درمانی نیز گزینه دیگری است.

با اینحال اداره غذا و داروی آمریکا این گزینه را برای درمان اختلال ارگاسمی در زنان تایید نمی کند. برخی از داروها و محصولات بدون نسخه که به صورت مکمل های غذایی ارائه می شوند نیز می تواند باعث بهبود این شرایط شود.

این روغن ها برای استفاده در طول مقاربت جنسی و استمنا مفید خواهد بود. قبل از اینکه بخواهید از هر گونه محصول یا داروی بدون نسخه استفاده کنید مطمئن شوید که با پزشک خود مشورت می کنید.

این داروها ممکن است باعث بروز واکنش آلرژیک شود یا با داروهایی که مصرف می کنید تداخل داشته باشد.
چشم انداز و اینده افرادی که با اختلال ارگاسمی دست و پنجه نرم می کنند چیست؟
ناتوانی برای ارگاسم می تواند نا امیدکننده باشد و تاثیر بدی بر روی رابطه ایجاد نماید. با اینحال شما می توانید به کمک درمان های مناسب به اوج لذت جنسی برسید.علت سرد مزاجی زنان در رابطه زناشویی

درمان سرد مزاجی زنان با داروهای گیاهی

نوشته های مرتبط

خوردن دانه خردل قهوه ای با عسل.

_خورد دانه خردل سفید با شیر و شکر.

_خوردن زنجبیل با خولنجان و پسته.

زنجبیل گیاهی است که برای درمان سردمزاجی مفید میباشد

_خوردن دانه کنجد با بذر کتان برای درمان سردمزاجی مفید است .

_خوردن مخلوط تخم شوید و بادیان رومی به یک اندازه.

_۵۰ تا ۱۰۰ گرم پیاز را روزی دو مرتبه همراه با غذا میل کنید.

_خوردن ۰/۵ – ۱ گرم زعفران با غذا  سردمزاجی را درمان میکند.

_خوردن ۲ – ۵ گرم کرفس خام با غذا.

_خوردن ۱ – ۲ گرم تخم تره با شیر به مدت چند روز متوالی.

_خوردن ۱۰ تا ۲۰ گرم موسیر همراه غذا برای درمان سردمزاجی مفید است.

_۲ – ۵ گرم پوست دارچین را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل شود.

_۲ – ۴ گرم گیاه مارچوبه را کوبیده. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل شود.

_۳۰ گرم مغز فندق را کوبیده با عسل مخلوط کرده و خورده شود.

_نخود را در آب تازه آن خیسانده تا پرورده شود سپس خورده شود.

_بهمن سرخ و سفید را به مقدار مساوى ساییده و هر روز مقدار ده گرم از آن را با شربت سیب مخلوط کرده و خورده شود. براى تقویت نیروى جنسى و زیاد کردن اسپرم بسیار مفید است و شهوت مردان را تا حد بى‏قرارى زیاد مى‏کند.

_مغز به دانه بدون پوست را خوب جویده و خورده شود به خصوص برای گرم مزاجان مفید است.

_۵ گرم جینسینگ، ۱۰ گرم خولنجان، ۵ گرم زنجفیل را آسیاب کرده روزی ۲ گرم دم‌کرده با عسل شیرین نموده میل شود.


نکته مهم این است که بدانید تنها نیستید. بیشتر خانم ها در برهه ای از زندگی خود با اختلال ارگاسمی دست و پنجه نرم می کنند. اگر شما نیز اختلال ارگاسمی دارید می توانید از گزینه های متعدد درمان استفاده کنید. درمان زوجین یا درمان فردی بر روی دید شما در رابطه جنسی تمرکز خواهد داشت.

ملاقات با پزشک می تواند به شما همسرتان کمک کند اطلاعات بیشتری در مورد یک رابطه جنسی لذت بخش و نیازهای هم به دست آورید. او هر گونه مشکل یا شرایط استرس زا را که باعث ناتوانی در ارگاسم شده است را هدف قرار می دهد. برطرف کردن مشکلات زمینه ای می تواند در رسیدن به ارگاسم به شما کمک کند.علت سرد مزاجی زنان در رابطه زناشویی

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک