قرص ضد تهوع بارداری گیاهی

قرص ضد تهوع بارداری گیاهی : تهوع صبحگاهی می تواند لذت بارداری را یک یا دو درجه پایین بیاورد. معمولاً در شش هفته اول بارداری شروع می شود و در سه ماهه دوم بارداری از بین می رود. امواج تهوع، که اغلب با استفراغ همراه است، می تواند به قدری ناخوشایند باشد که برخی از افراد برای از بین بردن آن هر دارویی را امتحان می کنند.

قرص ضد تهوع بارداری گیاهی

خوشبختانه، داروهای بی خطری وجود دارد که واقعاً بدبختی را کاهش می دهد، و پزشکان معمولاً پیشنهاد می کنند ابتدا راه حل های غیردارویی را امتحان کنید.

با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی مانند خوردن وعده های غذایی مکرر و کوچک هر چند ساعت یکبار و اجتناب از محرک هایی مانند غذاهای تند یا چرب شروع کنید. اگر کمکی نکرد، یکی از استراتژی های زیر را در نظر بگیرید.

بهترین درمان برای تهوع صبحگاهی

تعدادی درمان وجود دارد که پزشکان متخصص زنان معمولاً به عنوان ایمن و مؤثر برای تهوع صبحگاهی توصیه می کنند. با این حال، قبل از مصرف هر گونه دارو، داروهای گیاهی و مکمل های ویتامین، با پزشک خود صحبت کنید.

قرص ضد تهوع بارداری گیاهی

درمان حالت تهوع بارداری با زنجبیل

زنجبیل

زنجبیل یک درمان غیردارویی موثر برای تهوع صبحگاهی است و می‌توان آن را به اشکال مختلفی از جمله کپسول مصرف کرد. همچنین در آب زنجبیل، آب نبات چوبی، چای و قرص‌های مکیدنی نیز یافت می‌شود (به‌جای طعم‌دهنده مصنوعی زنجبیل، به دنبال محصولاتی باشید که با زنجبیل واقعی ساخته شده‌اند). متخصصان مصرف یک کپسول 250 میلی گرمی را هر شش ساعت، چهار بار در روز توصیه می کنند.

راشل آدامز، پزشک متخصص زنان و زایمان مستقر در بالتیمور و عضو هیئت مشاوران سلامت فوربس در سال 2021، می‌گوید: «FDA [سازمان غذا و دارو] زنجبیل را در فهرست موادی که عموماً به‌عنوان فهرست [GRAS] ایمن شناخته می‌شوند، ذکر می‌کند. در مقایسه با دارونما، زنجبیل دفعات تهوع را کاهش می دهد، اما نه استفراغ را.

کراکر

کراکرها ارزان قیمت هستند، طعم خوبی دارند و برای کمک به کاهش تهوع صبحگاهی توسط March of Dimes، سازمانی که به سلامت مادران و نوزادان اختصاص دارد، توصیه می شود. واریته‌های ملایم معمولاً به بهترین وجه تحمل می‌شوند.

کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان (ACOG) پیشنهاد می کند که صبح ها قبل از بلند شدن از رختخواب مقداری غذا بخورید. همچنین ممکن است به خوردن کراکر در طول روز و همچنین آجیل یا میوه کمک کند.

با این حال، کراکرها ممکن است سرشار از نمک باشند، بنابراین مراقب مصرف سدیم خود باشید. مقدار توصیه شده روزانه سدیم برای زنان سالم 2300 میلی گرم است.

مچ بندهای طب فشاری

شما مجبور نیستید این دارو را قورت دهید یا بنوشید – فقط آن را در اطراف مچ دست خود قرار دهید. این مچ بندها که برای تسکین بیماری دریا تبلیغ می شود، نشان داده است که تهوع و استفراغ را در بین افراد باردار کاهش می دهد. آنها با تحریک آرام یک نقطه طب فشاری در داخل مچ دست عمل می کنند که ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

امتحان کردن مچ بند طب فشاری ضرری ندارد. کرن لرنر، پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستان Cedars-Sinai در لس آنجلس، می گوید: «شواهد [که مچ بند ها حالت تهوع صبحگاهی را کاهش می دهند] متفاوت است. اما هیچ اثر نامطلوبی ندارند.

قرص ضد تهوع بارداری دمیترون

طب سوزنی

طب سوزنی درمانی مبتنی بر طب باستانی چینی است که برای باز کردن مسیرهای انرژی در بدن به نام مریدین کار می کند. یک متخصص طب سوزنی برای درمان و پیشگیری از برخی شرایط خاص، سوزن های نازک ریز را در نقاط خاصی وارد پوست شما می کند.

یک مطالعه استرالیایی بر روی زنان در اوایل بارداری نشان داد کسانی که درمان‌های طب سوزنی را به مدت چهار هفته دریافت کرده‌اند، نسبت به زنانی که درمان‌های طب سوزنی دریافت نکرده‌اند، حالت تهوع و خشکی کمتری دارند. دکتر لرنر می گوید و طب سوزنی بی خطر است.

او می‌گوید: «بسیاری از بیماران بهبود علائم را گزارش می‌کنند، اما این بهبود ممکن است تا [جلسه] بعدی موقتی باشد».قرص ضد تهوع بارداری گیاهی

از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بخواهید که به شما کمک کند تا یک متخصص طب سوزنی را پیدا کنید که در کار با افراد باردار آموزش دیده است.

نوشته های مرتبط

علاوه بر این، به دنبال یک متخصص طب سوزنی با مدارک بگردید – طبق گفته مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه، اکثر ایالت ها برای انجام طب سوزنی نیاز به مجوز، گواهینامه یا ثبت نام دارند.

ویتامین B6 و داکسیلامین

به گفته ACOG، ویتامین B6 (پیریدوکسین) بی خطر است و به راحتی در داروخانه ها یا فروشگاه های مواد غذایی یافت می شود و می تواند به کاهش حالت تهوع و استفراغ کمک کند.

دکتر آدامز می گوید: «پیشگیری کلیدی است. نشان داده شده است که شروع B6 قبل از شروع علائم و به خصوص یک ماه قبل از بارداری – در یک ویتامین دوران بارداری – باعث کاهش بروز و شدت [تهوع و استفراغ] بارداری می شود.

اگر ویتامین B6 به تنهایی به علائم کمک نکند، داکسیلامین، دارویی که در داروهای خواب بدون نسخه یافت می شود، می تواند اضافه شود. این یک آنتی هیستامین است، به این معنی که مواد شیمیایی خاصی را در بدن که باعث تهوع می شوند، مسدود می کند.

ACOG می‌گوید چه به تنهایی یا هر دو را با هم مصرف کنید، مصرف این دو دارو در دوران بارداری بی‌خطر است و هیچ اثر مضری بر جنین ندارد. پزشک می تواند دارویی را تجویز کند که ترکیبی از ویتامین B6 و دوکسیلامین است.

ایا قرص ضد تهوع برای جنین ضرر دارد

دکتر آدامز می‌گوید: اگر B6 را به تنهایی مصرف می‌کنید، 10 تا 25 میلی‌گرم هر 6 تا 8 ساعت یکبار مصرف کنید، او اضافه می‌کند که حداکثر دوز ویتامین B6 در بارداری 200 میلی‌گرم در روز است. در ترکیب با داکسیلامین، Diclegis [داروی نسخه ای] است که 10 میلی گرم B6 و 10 میلی گرم داکسیلامین است.

او می‌گوید که می‌توانید این را شبانه مصرف کنید و ممکن است تا چهار بار در روز افزایش یابد. شکل دیگر Bonjesta است که حاوی 20 میلی گرم B6 و 20 میلی گرم دوکسیل است.

اگر استفراغ فرد ثابت و شدید شود – وضعیتی به نام استفراغ بارداری – باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرد تا از ابتلا به سایر مشکلات سلامتی جلوگیری کند.

دکتر کالول می‌گوید: «بعضی از خانم‌ها می‌توانند «تهوع صبحگاهی» را تجربه کنند، که همچنین می‌تواند برای برخی از زنان بدشانس در طول بارداری «بیماری تمام روز» باشد. تا زمانی که بتوانید مایعات و غذا را در بیشتر روز نگه دارید، معمولاً جای نگرانی نیست.

او می افزاید: “حتماً در ویزیت های معمول خود در مورد علائم خود با پزشک خود صحبت کنید زیرا درمان هایی در دسترس است.” اگر حالت تهوع و استفراغ شما آنقدر شدید است که قادر به نگه داشتن مایعات نیستید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است به درمان شدیدتری نیاز داشته باشید تا دچار کم آبی نشوید.

برای حالت تهوع بارداری چه بخوریم

سایر آنتی هیستامین ها

مکلیزین (آنتیورت)، دیفن هیدرامین (بنادریل) و دیمن هیدرینات (درامامین) همگی به تسکین حالت تهوع مرتبط با بارداری کمک می کنند. بررسی بیش از 35 مطالعه نشان داد که این آنتی هیستامین ها بی خطر هستند. و مطالعات نشان داده اند که آنها در درمان تهوع بارداری بهتر از دارونما هستند. مانند داکسیلامین، شایع ترین عوارض جانبی این داروها خواب آلودگی و سرگیجه است.

دوزهای معمول پیریدوکسین و داکسیلامین 10 تا 25 میلی گرم پیریدوکسین با 12.5 میلی گرم داکسیلامین است. این ترکیب را می توانید 3 تا 4 بار در روز مصرف کنید. هر دو به صورت خوراکی مصرف می شوند.

داکسیلامین به صورت یک قرص 25 میلی‌گرمی عرضه می‌شود، بنابراین به خاطر داشته باشید که برای دوزهای مصرفی خود، قرص‌ها را با اسپلیتر به نصف ببرید.

دوزهای رایج برای این داروها عبارتند از:

مکلیزین: 25 میلی گرم خوراکی هر 4 تا 6 ساعت

دیفن هیدرامین: 25 تا 50 میلی گرم خوراکی هر 4 تا 8 ساعت

دیمن هیدرینات: 50 تا 100 میلی گرم خوراکی هر 4 تا 6 ساعت

آنتاگونیست های دوپامین

آگونیست های دوپامین، داروهای تجویزی گزینه دوم برای تهوع و استفراغ در دوران بارداری هستند. پرومتازین (Phenadoz، Promethegan) و متوکلوپرامید (Reglan) آگونیست های دوپامین هستند. آنها با مسدود کردن گیرنده های شیمیایی مختلف (محل اتصال) در مغز، از جمله گیرنده های دوپامین، حالت تهوع را تسکین می دهند.

مطالعات نشان داده است که این داروها باعث بهبود حالت تهوع و استفراغ در بارداری می شوند. پرومتازین و متوکلوپرامید با نقایص مادرزادی مرتبط نیستند. اما محققان برای بررسی دقیق‌تر این موضوع به مطالعات بزرگ‌تری نیاز دارند.

دوز معمول پرومتازین 12.5 تا 25 میلی گرم هر 4 تا 6 ساعت است که به صورت خوراکی یا مقعدی (به صورت شیاف) مصرف می شود. در موارد شدید تهوع و استفراغ، می توان آن را به صورت داخل وریدی (IV) تجویز کرد. احتمالاً پس از مصرف پرومتازین احساس خواب آلودگی خواهید کرد.

از رانندگی و سایر فعالیت‌هایی که نیاز به تمرکز دارند تا زمانی که بدانید چه تأثیری بر شما دارد، خودداری کنید. سایر عوارض جانبی احتمالی شامل سرگیجه، خشکی دهان و گیجی است.

دوز معمول متوکلوپرامید 5 تا 10 میلی گرم خوراکی 3 بار در روز است.قرص ضد تهوع بارداری گیاهی

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک