درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

علت پوست پوست شدن ناحیه تناسلی زنان

داشتن پوست خشک و پوسته پوسته در ناحیه شرمگاهی می تواند برای همه نگران کننده باشد. برای درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان راه هایی را در ادامه به شما پیشنهاد می دهیم. ممکن است با علائم دیگری همراه باشد که می تواند نشانه

برخی از شرایط پزشکی باشد. در حالی که تعیین علت زمینه ای خشکی پوست مهم است،

راههایی برای کاهش علائم در خانه وجود دارد. در این مقاله، دلیل خشک شدن پوست خود و راه های درمان آن را خواهید آموخت.

 

خشکی پوست ناحیه تناسلی زنان

 

کاهش میزان آب و چربی های پوست باعث خشکی پوست می شود.

پوست خشک و پوسته پوسته در ناحیه شرمگاهی معمولاً با علائم دیگری همراه است.

درماتیت تماسی، عفونت های واژن و پسوریازیس از علل شایع پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه شرمگاهی هستند.

درمان پوسته پوسته شدن پوست خشک در ناحیه شرمگاهی شامل استفاده از نرم کننده ها، از بین بردن علت زمینه ای و مراقبت از خود است.

پوست خشک

پوست بزرگترین عضو بدن است. سدی در برابر محیط زیست است و نقش حیاتی در محافظت از ما در برابر خطرات مختلف دارد. کاهش محتوای آب و کاهش لیپیدهای طبیعی پوست باعث آسیب به سد پوستی می شود که منجر به خشکی پوست می شود.

علائم

هنگامی که پوست فاقد رطوبت و چربی است، خشکی پوست تنها علامت آن نیست. بیماران متوجه علائم دیگری بر روی پوست خود می شوند، از جمله:

 • بافت خشن
 • خارش
 • پوست خراش برداشته
 • تکه ها یا تکه هایی که پوست می کنند

پوست کم آب نیز می تواند ترک بخورد که ممکن است منجر به خونریزی شود.

چه کسانی پوست بیش از حد خشک می کنند؟

برخی افراد بیشتر احتمال دارد پوست خشک و پوسته پوسته شوند. عوامل خطر عبارتند از:

سالخورده. تولید سبوم پوست با افزایش سن کاهش می یابد و خشکی پوست در افراد میانسال یا مسن شایع تر است.

کمبود ویتامین. ویتامین های A، B، D، E و مواد معدنی مانند روی و آهن، مواد مغذی حیاتی برای سد پوست هستند. اگر فردی به دلیل رژیم غذایی نامناسب یا اختلالات تغذیه ای فاقد این مواد مغذی باشد، می تواند منجر به خشکی پوست شود.

سیگار کشیدن. استعمال دخانیات روند پیری پوست را تسریع می کند که در نتیجه تولید سبوم کاهش می یابد و پوست خشک می شود.

داروها مصرف استاتین ها، رتینوئیدها یا دیورتیک ها می تواند اثر خشکی روی پوست داشته باشد.

ترمیم پرده بکارت

شرایط کاری بد افرادی که در محیطی کار می کنند که باید در تماس با مواد شیمیایی خشن باشند، ممکن است یک سد پوستی آسیب دیده داشته باشند که منجر به حساسیت یا خشکی پوست می شود. این ممکن است در ناحیه شرمگاهی نیز اتفاق بیفتد.

شرایط سلامتی. افراد مبتلا به بیماری تیروئید یا کلیوی و دیابت بیشتر احتمال دارد پوست خشکی داشته باشند. تغییرات هورمونی در دوران یائسگی نیز می تواند باعث خشکی بیش از حد پوست شود.

درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

علت پوست پوست شدن ناحیه تناسلی زنان

 

خارش ناحیه تناسلی یک تحریک ناراحت کننده است که ممکن است روی پوست اندام تناسلی خود احساس کنید. این احتمال وجود دارد که هر فردی در مقطعی از زندگی خود احساس خارش در ناحیه تناسلی خود داشته باشد. اما اگر این خارش از بین نرود و

کیفیت زندگی شما را مختل کند، ممکن است لازم باشد برای درمان به پزشک خود مراجعه کنید. برخی از بیماری‌های پوستی، واکنش‌های آلرژیک و تحریک ناشی از محصولات بهداشتی مانند صابون، دلایل رایجی هستند که ممکن است در ناحیه شرمگاهی واژن

یا اطراف آلت تناسلی یا کیسه بیضه خود دچار خارش شوید.

خارش ناحیه تناسلی معمولا جدی نیست مگر اینکه:

 • اصرار.
 • شدید است.
 • برمی گردد (عود می کند).

همراه با ترشحات نامنظم از واژن یا آلت تناسلی شما یا بثورات قابل مشاهده است.

چه کسانی در معرض خطر خارش ناحیه تناسلی هستند؟

هر کسی بدون توجه به سن یا تجربه جنسی ممکن است به خارش ناحیه تناسلی مبتلا شود.

ناحیه شرمگاهی خشک، پوسته پوسته و پوسته پوسته می تواند نشانه ای از شرایط مختلف سلامتی باشد، از جمله موارد ذکر شده در زیر.

درماتیت تماسی

پوست ناحیه تناسلی می تواند توسط محصولات بهداشتی معطر یا بهداشتی، لباس زیر تنگ مصنوعی، روان کننده ها و عرق تحریک شود. این معمولاً به صورت پوست خشک، خارش دار و ملتهب در محلی که تماس با یک ماده محرک رخ داده است ظاهر می شود. برای درمان درماتیت تماسی، مهم است که محصولات تحریک کننده را متوقف کنید و بهداشت مناسب را رعایت کنید. گاهی پزشکان برای کاهش التهاب پمادهایی را تجویز می کنند که حاوی استروئید هستند.

پسوریازیس

پسوریازیس وضعیتی است که علت مشخصی ندارد. با این حال، با ژنتیک و سیستم ایمنی بیش فعال مرتبط است. تغییر سریع سلول های پوست می تواند باعث ایجاد پوسته های پوستی شود که خارش و تحریک می شود. پوست آسیب دیده می تواند در هر

جایی از بدن، از جمله ناحیه شرمگاهی قرار گیرد. می تواند باعث تغییر ناخن یا حتی درد مفاصل شود. پسوریازیس معمولا با نرم کننده ها، کرم های استروئیدی یا داروهای بیولوژیکی درمان می شود.

لکه های پوستی به صورت رنگ قرمز یا صورتی روی پوست سفید یا قهوه ای با لکه های پوسته پوسته سفید ظاهر می شوند، در حالی که لکه های پوستی روی پوست سیاه یا گاهی قهوه ای می توانند به رنگ بنفش با لکه های پوسته پوسته خاکستری ظاهر

شوند.

برای درمان پسوریازیس، پزشکان معمولاً کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌کننده را برای کاهش خارش و کاهش التهاب تجویز می‌کنند، اما در موارد شدید، دارو را نیز توصیه می‌کنند.

عفونت های واژن / بیماری های مقاربتی

عفونت واژن – از جمله واژینوز باکتریایی، عفونت‌های مخمری ، تریکومونیازیس، تبخال تناسلی و شپش شرمگاهی – می‌تواند باعث التهاب، خشکی و خارش پوست فرج و ناحیه شرمگاهی شود. در مورد واژینیت، خشکی پوست با علائم بارزتری مانند تغییر در

ترشحات، بوی بد، ناراحتی هنگام رابطه جنسی یا ادرار و زخم های دردناک همراه است. عفونت واژن با آنتی بیوتیک یا داروهای ضد قارچ درمان می شود.

لیکن اسکلروزوس

اگرچه لیکن اسکلروزوس علت مشخصی ندارد، اما با فرآیندهای سیستم ایمنی مرتبط است. در زنان، این عارضه معمولاً پوست فرج را تحت تأثیر قرار می دهد. باعث لکه دار شدن، تغییر رنگ پوست، خارش، سفت شدن پوست و ناراحتی می شود. هیچ درمانی

برای این وضعیت وجود ندارد علائم را می توان با استفاده از پمادهای استروئیدی تجویز شده و کرم های مرطوب کننده کاهش داد.

افرادی که پوست خشک دارند بیشتر در معرض عفونت هستند. یک سد پوستی آسیب دیده برای محافظت در برابر عوامل عفونی خطرناک کافی نیست. پوست خشک تمایل به ترک خوردن و لایه برداری دارد. این ترک ها دروازه ورود عفونت هستند.

علاوه بر این، پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی پوست می تواند باعث خارش شود. مالش شدید پوست، تحریک یا عفونت پوست می تواند منجر به زخم یا هایپرپیگمانتاسیون شود که برای مدت طولانی باقی می ماند.

علاوه بر این، پوست خشک و آتوپیک با احتمال بیشتری برای داشتن یا ابتلا به سایر آلرژی ها یا آسم مرتبط است . افراد مستعد ابتلا به درماتیت تماسی یا آلرژی غذایی هستند که ممکن است به شوک آنافیلاکسی ختم شود.

درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

علائم پوسته پوسته شدن خشکی پوست تناسلی

 

تمام پوست ها، از جمله پوست اطراف ناحیه شرمگاهی، به هیدراتاسیون و روغن های طبیعی ساخته شده توسط بدن نیاز دارند تا نرم، الاستیک و چابک بمانند. هنگامی که پوست اطراف ناحیه شرمگاهی خشک می شود، بسته به علت اصلی مشکل، علائم

اضافی ممکن است ظاهر شود.

این علائم اضافی می تواند شامل خارش شدید، سوزش، پوسته پوسته شدن پوست، ترشحات غیرمعمول واژن ، پوسته پوسته شدن یا پوسته پوسته شدن پوست، لکه های پوستی قرمز یا سفید، بثورات ناهموار، پارگی پوست و بوی نامطبوع واژن باشد.

آیا برخی از زنان بیشتر از سایرین در معرض خشکی پوست هستند؟

آره. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا، زنانی که در آب و هوای سردتر زندگی می کنند، زنان بالای 40 سال و زنان سیگاری بیشتر در معرض خشکی پوست از جمله در اطراف ناحیه شرمگاهی هستند. زنانی که مبتلا به مشکلات تیروئید، دیابت، بیماری کلیوی یا

HIV هستند نیز بیشتر در معرض خطر ابتلا به پوست خشک یا پوسته پوسته تناسلی هستند.

شما سعی کرده اید آن را نادیده بگیرید، اما این پوسته پوسته شدن و خارش آزاردهنده از بین نمی رود. به طور فزاینده‌ای حواس‌تان را پرت می‌کند و احساس خجالت می‌کنید – اما نترسید، این یک مشکل رایج است. تحریک‌کننده‌های محیطی اغلب مقصر هستند،

اگرچه دلایل احتمالی زیادی وجود دارد. برای خشکی پوست که در این ناحیه ادامه دارد یا اگر علائم نگران کننده دیگری را تجربه کردید به پزشک مراجعه کنید.

اگر پوست خشک واژن را تجربه می کنید، احتمالاً این موارد را نیز تجربه می کنید:

 • سرخی
 • تورم
 • تاول زدن
 • دلمه زدن
 • خارش
 • تخلیه
 • درد هنگام رابطه جنسی

چرا قسمت بیرونی واژن شما خارش می کند؟

اگرچه در یک ناحیه حساس، پوست اطراف واژن بسیار شبیه پوست سایر قسمت های بدن است و در برابر شرایط پوستی که ممکن است در هر جای دیگری رخ دهد آسیب پذیر است. جزئیات زیر ممکن است به شما در درک بهتر علائم و اینکه آیا و چه زمانی نیاز

به مراجعه به پزشک دارید کمک کند.درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

پوسته پوسته شدن اطراف واژن نی نی سایت

 

مواد شیمیایی تحریک کننده

یک محصول شیمیایی یا بهداشتی که روی پوست اطراف واژن خود استفاده می کنید ممکن است باعث خشکی شود.

دستمال مرطوب: اگرچه دستمال مرطوب باعث می شود برخی افراد احساس تمیزی بیشتری کنند، اما مواد شیمیایی موجود در آنها می تواند تحریک کننده باشد. اگر می خواهید از دستمال مرطوب استفاده کنید، مطمئن شوید که برای مناطق حساس طراحی

شده اند نه برای تمیز کردن خانه.

سفید کردن: برخی از خانم ها ممکن است ناحیه اطراف واژن را سفید کنند و این مواد شیمیایی می توانند بسیار تحریک کننده باشند.

اسپرم کش: این کرم ها و فوم ها با از بین بردن اسپرم ها هنگام ورود به واژن، به عنوان نوعی پیشگیری از بارداری عمل می کنند، اگرچه برای پوست خارج از واژن نیز چندان دوستانه نیستند.درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

دوش کردن: در حالی که احساس پاک کنندگی و عطرها می تواند وسوسه انگیز باشد، دوش کردن بیش از ارزشش باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

روان کننده: برخی از روان کننده های شخصی حاوی مواد شیمیایی، رنگ ها یا رایحه های تحریک کننده هستند.

کاندوم: کاندوم های استاندارد حاوی لاتکس هستند که می تواند در برخی افراد باعث ایجاد حساسیت شود. خبر خوب این است که انواع جایگزین وجود دارد.

برداشتن مو

برداشتن مو از اطراف واژن – یا محصولاتی که برای این کار استفاده می شود – ممکن است بخشی از علت خشکی باشد.

مواد موبر: محصولات محبوب مانند نایر موها را بدون تراشیدن یا اپیلاسیون از بین می برند، اما می توانند باعث تحریک پوست شوند، به خصوص اگر دستورالعمل ها را رعایت نکنید.

اصلاح: این روش محبوب حذف موهای زائد، بریدگی های کوچکی در پوست ایجاد می کند که می تواند منجر به تحریک یا عفونت شود، به خصوص اگر با تیغه قدیمی یا بدون مرطوب کننده انجام شود.

اپیلاسیون: اگرچه اپیلاسیون در از بین بردن موها برای دوره های طولانی تری موثر است، اما اپیلاسیون دردناک است، لایه محافظ طبیعی پوست را از بین می برد و باعث سوزش می شود، به خصوص که با مراقبت های بعدی مناسب انجام نمی شود.

عفونت قارچی

عفونت قارچی واژن که کاندیدیازیس تناسلی/ولووواژینال نیز نامیده می شود، در واقع توسط قارچ کاندیدا آلبیکنس ایجاد می شود و بسیار شایع است. این ارگانیسم ساکن طبیعی دهان، دستگاه گوارش و واژن است.

آنتی بیوتیک ها می توانند باکتری های سالم واژن را از بین ببرند و باعث رشد بیش از حد قارچ شوند. زنانی که باردار هستند، از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند یا مبتلا به دیابت هستند، بیشتر مستعد ابتلا به عفونت‌های قارچی هستند، مانند آنهایی که

سیستم ایمنی ضعیفی دارند. همچنین می تواند از طریق رابطه جنسی یا از طریق تماس دهان به تناسلی منتقل شود.

علائم شامل خارش، سوزش، درد و درد در داخل واژن و روی بافت‌های خارجی (فرج) و ترشحات غلیظ و سفید رنگ واژن است.

اگر درمان نشود، عفونت قارچی می تواند “پیچیده”، شدید و درمان آن دشوار شود.

اکثر عفونت های مخمری به سادگی از طریق توصیف علائم توسط بیمار تشخیص داده می شوند. عفونت های مکرر ممکن است از طریق معاینه لگن و سواب واژن تشخیص داده شود.

درمان اغلب فقط یک کرم بدون نسخه است، اگرچه گاهی اوقات داروهای ضد قارچ خوراکی نیز تجویز می شود.

عفونت تریکوموناس واژن

عفونت تریکوموناس واژینالیس (یا “Trichomoniasis” یا “Trich”) یک بیماری شایع مقاربتی است که توسط انگلی به همین نام ایجاد می شود. سالانه بیش از 3 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، اما تنها حدود 30٪ علائمی دارند.

شما باید در روزهای آینده به پزشک مراقبت های اولیه خود مراجعه کنید. او ممکن است تعدادی آزمایش را برای تشخیص اینکه آیا این حشره واقعاً علت علائم شما است یا خیر تجویز کند. درمان شامل تجویز مترونیدازول یا تینیدازول است.

بثورات پوستی غیر اختصاصی

بثورات پوستی غیر اختصاصی به معنای هر نوع شیوع غیرقابل توضیح روی پوست است.

علل شایع راش عبارتند از درماتیت تماسی، آسیب نور خورشید یا واکنش آلرژیک. با این حال، بسیاری از بثورات از علائم بیماری هستند و نباید نادیده گرفته شوند.

بثورات غیر اختصاصی علائم بسیار متنوعی دارند:

 • ممکن است صاف و صاف باشد. کمی برآمده یا با جوش های متورم؛ تمیز و خشک؛ یا تاول زده و تراوش می کند.
 • ممکن است به طور گسترده در بدن پخش شود یا در یک محل محدود شود.
 • ممکن است پس از خوردن غذاهای خاص ظاهر شود. یا پس از قرار گرفتن در معرض گیاهان خاص یا نیش یا نیش حشرات.
 • سایر علائم ممکن است وجود داشته باشد، از جمله درد در هر نقطه از بدن. حالت تهوع؛ استفراغ؛ تب؛ سردرد؛ یا درد و ناراحتی شکم.

تشخیص از طریق شرح حال بیمار و معاینه فیزیکی برای تعیین نوع دقیق، محل و سابقه بثورات همراه با سایر علائمی که ممکن است وجود داشته باشد، انجام می شود.

این علائم با آزمایش خون یا تصویربرداری بررسی می شود. سواب های پوستی ممکن است گرفته شود و آزمایش شود. پس از اینکه فرآیند تا حد امکان علل بسیاری را رد کرد، می توان یک دوره درمانی را تعیین کرد.

درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

 

اگر فردی از خشکی پوسته پوسته پوسته شدن مداوم در ناحیه شرمگاهی رنج می برد و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار می دهد، توصیه می شود با پزشک متخصص مشورت کند. تعیین علت خشکی پوست و انتخاب یک برنامه درمانی مناسب که برای یک فرد

مناسب باشد حیاتی است.

نوشته های مرتبط

معمولاً برنامه درمانی برای پوست خشک و پوسته پوسته در ناحیه شرمگاهی شامل استفاده از مرطوب کننده های صحیح، پیروی از دستورالعمل های پزشک برای رفع علت زمینه ای و مراقبت از خود است.

درمان های طبیعی

افراد می توانند در خانه اقداماتی را برای کاهش علائم و جلوگیری از عود آنها انجام دهند. برخی از نمونه ها عبارتند از:

به طور مرتب مرطوب کنید. نرم کننده ها می توانند به کاهش علائم خشکی پوست کمک کنند. مرطوب کننده های بدون عطر را روی پوست مرطوب چند بار در روز برای نتیجه بهتر بمالید.

پوشیدن لباس های نخی گشاد. لباس زیر تنگ و مصنوعی می تواند پوست را بیش از پیش تحریک کند.

بدون حمام آب گرم آب داغ می تواند پوست را حتی بیشتر خشک کند زیرا چربی های طبیعی را از بین می برد. توصیه می شود دوش های کوتاه و گرم بگیرید که خیلی گرم نیستند و حدود 5 دقیقه طول می کشند.

بهداشت مناسب. استفاده از پاک کننده های ملایم بدون عطر مناسب است. شما باید از دوش، استفاده از شستشوی صمیمی معطر یا محصولات بهداشتی خودداری کنید.

لمس ملایم. مهم است که از مالش شدید ناحیه با حوله یا خاراندن پوست خودداری کنید. تمام محصولات خود را با دست زدن به آرامی روی آنها بمالید.

هیدراته کنید. مصرف آب فراوان برای حفظ سطح هیدراتاسیون مناسب در بدن توصیه می شود. نوشیدن الکل یا کافئین می تواند پوست را کم آب کند. علاوه بر این، برخی از افراد از استفاده از دستگاه های مرطوب کننده برای افزایش سطح رطوبت در خانه خود لذت می برند.

ویتامین ها مصرف مکمل های ویتامین (A، B، D، E)، مواد معدنی (روی، آهن) و اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به کاهش التهاب و بهبود ظاهر پوست کمک کند.

پوست خشک و پوسته پوسته در ناحیه شرمگاهی می تواند در نتیجه یک واکنش آلرژیک، عفونت واژن یا شرایط پوستی باشد. توصیه می شود برای تعیین مناسب ترین برنامه درمانی برای شما با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگی

اغلب، می توانید با اجتناب از موادی که باعث خارش شما می شوند و مراقبت بهتر از ولو از شر درماتیت ولو خلاص شوید. در حالی که درماتیت شما از بین می رود، داروها می توانند به کاهش درد و خارش کمک کنند.

تغییر سبک زندگی

از هرگونه ماده ای که ممکن است باعث واکنش آلرژیک یا تحریک پوست شود دوری کنید. در این بین، مطمئن شوید که از فرج خود با تمیز کردن ملایم مراقبت کنید. لباس هایی را انتخاب کنید که به پوست شما اجازه تنفس بدهد.درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

از آنجایی که ناحیه تناسلی عمدتاً پوشانده شده است، اغلب زیر لباس‌های زیر و لباس‌های تنگ، بیشتر احتمال دارد که عرق، رطوبت و اصطکاک را تجربه کند، که باعث می‌شود پوست ناحیه تناسلی بیشتر مستعد تحریک شود.

شلوار جین بیش از حد تنگ در اطراف فاق، شلوارهای ورزشی مرطوب که بعد از ورزش باقی می‌مانند، یا نشستن بیش از حد طولانی با لباس‌های شنا خیس همگی می‌توانند باعث تحریک پوست در اطراف ناحیه تناسلی شوند. ادرار و مدفوع همچنین می توانند

مسئول تحریک پوست در زمانی که زنان از بی اختیاری یا مثانه ضعیف رنج می برند، باشند.

محصولاتی که پوست اطراف ناحیه شرمگاهی را تحریک می کنند شامل دستمال مرطوب مخصوص بچه برای بی اختیاری، صابون های معطر، ژل های دوش یا حمام حباب دار، پودر تالک، کرم های هموروئید و دئودورانت های واژن هستند.

 

درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

درمان پوسته پوسته شدن اطراف واژن

 

درمان های طبیعی برای خشکی پوست در ناحیه تناسلی

بیشتر علل خشکی، پوسته پوسته شدن یا خارش پوست اطراف ناحیه شرمگاهی به نوعی درمان پزشکی نیاز دارد، بنابراین ضروری است که برای تشخیص و درمان با پزشک خود تماس بگیرید.

گفته می‌شود، چندین درمان طبیعی و تغییر شیوه زندگی در صورت استفاده همراه با یا بعد از درمان پزشکی می‌تواند به کاهش سریع‌تر علائم و همچنین جلوگیری از بروز عفونت‌های بیشتر کمک کند.

آبرسان و مرطوب کننده

برای کمک به بهبود پوست خشک و هیدراته نگه داشتن آن، حداقل 1.5 لیتر آب در روز بنوشید و از یک مرطوب کننده کاملا طبیعی و ارگانیک مانند مومیایی زنانه ارگانیک Enchanted Rose برای درمان خشکی پوست، تحریک، عدم تعادل pH و نازک شدن بافت فرج

به دلیل یائسگی یا شیردهی استفاده کنید.

مکمل های پروبیوتیک

چندین مطالعه اخیر در مورد فواید پروبیوتیک ها نشان داده است که علاوه بر بهبود سلامت روده، به تعادل سطح pH واژن نیز کمک می کند و به طور قابل توجهی خطر عفونت های واژن را که باعث پوسته پوسته شدن و خارش پوست خشک می شود، کاهش می

دهد. پروبیوتیک‌ها که به‌طور طبیعی در ماست، کامبوچا و میسو یافت می‌شوند، به شکل مکمل‌هایی که می‌توان روزانه مصرف کرد نیز موجود است، مانند پروبیوتیک‌های فلورا بلوم برای زنان .

مکمل های اسید بوریک

اسید بوریک که قرن ها به عنوان یک درمان طبیعی توسط تمدن های باستانی برای درمان عفونت های واژن استفاده می شد، اکنون به شکل شیاف واژینال از Intimate Rose در دسترس است. مکمل‌های اسید بوریک علاوه بر تسکین تحریک پوست خشک فرج،

خارش و تورم، بر تعادل مجدد میکرو فلور واژن پس از عفونت‌های مخمری و بیماری‌های مقاربتی تأثیر می‌گذارند.

تحقیقات همچنین نشان داده است که شیاف اسید بوریک روزانه همراه با آنتی بیوتیک ها می تواند عفونت های BV را درمان کرده و از عود عفونت های بیشتر جلوگیری کند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که اسید بوریک هرگز نباید به صورت خوراکی یا توسط زنان باردار مصرف شود.

ویتامین ها و مواد مغذی

ویتامین های خاصی نیز می توانند به آبرسانی پوست خشک کمک کنند، به ویژه ویتامین D، ویتامین A، روی، نوعی ویتامین B معروف به نیاسین و آهن.

تغییرات سبک زندگی

اگر از عفونت های مکرر واژن یا حملات مکرر پوسته پوسته شدن خشک در اطراف ناحیه شرمگاهی رنج می برید، ممکن است بخواهید تغییراتی در سبک زندگی خود برای بهبود سلامت واژن خود ایجاد کنید.

به عنوان مثال، از لباس های زیر مصنوعی و لباس های تنگ خودداری کنید و از لباس های زیر نخی و لباس های گشادتر در اطراف ناحیه فاق بپوشید. از دوش گرفتن، استفاده از محصولات مراقبت از خود معطر و شوینده‌های معطری که می‌توانند پوست را تحریک

کنند، خودداری کنید و به جای آن، اندام تناسلی را با آب گرم و صابون بدون عطر بشویید.

همیشه بعد از شستن، به جای مالش شدید، فرج خود را به آرامی خشک کنید و به محض اینکه کارتان تمام شد، لباس یا لباس شنا مرطوب را عوض کنید.

نتیجه

اگر دچار خشکی، پوسته پوسته شدن یا خارش پوست اطراف اندام تناسلی شدید، خجالت نکشید. چندین بیماری رایج، محرک ها، عفونت ها و عوامل سبک زندگی می توانند علت باشند و هر کدام قابل درمان هستند.  بسته به علت، گزینه های درمانی متفاوت

خواهد بود، بنابراین مهم است که برای آزمایش و تشخیص با پزشک خود مشورت کنید.

درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

کرم ترمیم کننده پوست ناحیه تناسلی

 

داروها

ارائه‌دهنده شما ممکن است قرص‌ها، کرم‌ها یا پمادهایی را تجویز کند که می‌توانند به کنترل خارش شما کمک کنند تا با خاراندن به پوست آسیب نرسانید. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

داروهای ضد خارش که می توانند به خواب شما کمک کنند: هیدروکسیزین، دوکسپین.

پمادهای کورتیکواستروئیدی: هیدروکورتیزون، دسوناید، تریامسینولون، کلوبتازول پروپیونات، بتامتازون دی پروپریونات.درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

نرم کننده های ضد خارش: Balneum Plus®، E45 Itch® یا Dermacool®.

اگر بیماری دیگری مانند عفونت در خارش شما نقش دارد، پزشک می تواند داروهای دیگری را تجویز کند که علائم شما را تحت کنترل درآورند.

پوست خشک و پوسته پوسته در ناحیه شرمگاهی زنان به دلایل مختلفی از جمله واکنش های آلرژیک، بیماری های پوستی، عفونت های واژن یا چیزی به سادگی پوشیدن لباس های تنگ رخ می دهد. برای اطمینان از دریافت درمان صحیح برای پوست خشک و

پوسته پوسته در این ناحیه از بدن، مهم است که ابتدا علت اصلی آن مشخص شود.

خبر خوب در مورد پوسته پوسته شدن پوست خشک به دلیل محرک ها این است که علائم اضافی حداقل هستند و معمولا به خارش و/یا التهاب محدود می شوند. بنابراین هنگامی که مقصر شناسایی شد و از آن اجتناب کرد، مشکل خشکی و خارش پوست معمولا ناپدید می شود.

چه چیزی خارش ناحیه تناسلی را تشدید می کند؟

تعریق، لباس‌های تنگ و موادی مانند صابون، مواد شوینده و محصولات زنانه بدون نسخه (OTC) (محصولات ضد خارش) می‌توانند خارش ناحیه تناسلی را تشدید کنند، اگر بیماری پوستی باعث تحریک شود.

چه عاملی باعث خارش ناحیه تناسلی می شود؟

چندین بیماری مقاربتی می تواند باعث خارش ناحیه تناسلی شود. این شامل:

 • تریکومونیازیس.
 • تب خال ناحیه تناسلی.
 • زگیل ناحیه تناسلی.
 • کلامیدیا
 • سوزاک.

چرا خارش دارم اما بیماری مقاربتی ندارم؟

بیماری های مقاربتی تنها دلیلی نیست که فرد می تواند در ناحیه تناسلی خود خارش داشته باشد. شرایط پوستی یا تحریکات پوستی در واقع دلیل شایع تری برای خارش در اندام های خصوصی است. بیماران مبتلا به پسوریازیس و/یا اگزما ممکن است در ناحیه تناسلی خود خارش داشته باشند.

تشخیص و آزمایشات

چه آزمایشاتی برای تشخیص خارش ناحیه تناسلی انجام می شود؟

خارش دستگاه تناسلی از علائم بیماری ها و عفونت های مختلف است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است مجبور باشد پوست شما را برای موارد زیر بررسی کند:

رنگ پوست شما (قرمز، سفید، قهوه ای).

تغییر در بافت پوست شما (ضخیم شدن، نازک شدن).

تغییرات سطحی در پوست شما (خشکی، پوسته پوسته شدن، پوسته پوسته شدن، ترشح).

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است نیاز به تأیید تشخیص با خراشیدن بخشی از پوست شما و مشاهده آن در زیر میکروسکوپ یا ارسال آن به آزمایشگاه داشته باشد.

چه کسی خارش ناحیه تناسلی من را درمان خواهد کرد؟

ارائه دهنده مراقبت های اولیه شما می تواند خارش ناحیه تناسلی را در بیشتر موارد درمان کند. اما، اگر وضعیت پوست شما شدید است یا پس از درمان توسط ارائه دهنده خود تسکین پیدا نکردید، ممکن است بخواهید به یک متخصص پوست مراجعه کنید .

چگونه می توانم خطر خارش ناحیه تناسلی را کاهش دهم؟

راه هایی برای کاهش خطر ابتلا به خارش ناحیه تناسلی وجود دارد. روش های دقیق ممکن است بسته به اینکه واژن دارید یا آلت تناسلی دارید متفاوت باشد.

از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد جدول زمانی بر اساس تشخیص خود بپرسید.

آیا خارش دستگاه تناسلی خود به خود برطرف می شود؟

بله، اما اگر خارش بدتر شد یا برای مدت طولانی ادامه داشت، باید به پزشک خود مراجعه کنید. ممکن است تحریک پوستی خفیف داشته باشید، یا ممکن است چیز جدی تری باشد، مانند عفونت مقاربتی که نیاز به درمان فوری دارد.

چگونه از خودم مراقبت کنم؟

خارش دستگاه تناسلی نباید شما را از زندگی عادی خود باز دارد. اگر چنین کردند، باید فوراً به دنبال درمان از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود باشید. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید از خارش ناحیه تناسلی خود مراقبت کنید. مثالها عبارتند از:

 • لباس های تنگ نپوشید
 • داروها را طبق دستور مصرف کنید.
 • بعد از تعریق سریع دوش بگیرید.
 • از صابون ها و مواد شوینده ای که پوست شما را تشدید می کنند خودداری کنید.

سعی کنید خراش نکنید! در برخی موارد، هر چه بیشتر خراش دهید، پوست شما بیشتر خارش می کند. همچنین ممکن است پوست خود را پاره کنید و باعث خونریزی، درد و/یا سوزش شوید. پوست پاره شده گاهی اوقات ممکن است عفونی شود.

چه زمانی باید به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مراجعه کنم؟

اگر خارش اندام تناسلی خود برای مدت طولانی ادامه دارد یا مکررا عود می کند و بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد، به پزشک خود مراجعه کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا مشکل را مشخص کنید.

در صورت بروز خارش ناحیه تناسلی، هر زمان که متوجه علائم زیر شدید با ارائه دهنده خود تماس بگیرید:درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

 • ترشح غیر طبیعی این شامل رنگ، بافت، قوام یا بوهای نامنظم است.
 • سوزش، تورم یا درد، به خصوص هنگام ادرار کردن.
 • هر نوع توده یا رشد در پوست شما.

درمان خانگی اگزمای ناحیه تناسلی زنان

وقتی نوبت به پوست خارج از واژن می رسد، پیشگیری بخش بزرگی از حفظ سلامت ناحیه است. درمان‌های خانگی می‌توانند در بسیاری از موارد تسکین دهند.

درمان های خانگی

درمان های زیر را می توان در خانه برای رفع خشکی پوست واژن امتحان کرد.

از اصلاح یا اپیلاسیون خودداری کنید: اگر در آنجا دچار سوزش شدید، با اولویت دادن به نظافت بر سلامتی به مشکل اضافه نکنید.

مرطوب کردن: یک کرم یا لوسیون بدون نسخه بدون رنگ و عطر انتخاب کنید. سعی کنید حداقل دو بار در روز مرطوب کنید.

روان کننده شخصی: از آنجایی که برخی از آنها ممکن است آزاردهنده باشند، در صورت امکان مارکی را انتخاب کنید که در گذشته برای شما مفید بوده است.

اگر درمان های خانگی کافی نیست، به پزشک خود مراجعه کنید. او ممکن است موارد زیر را توصیه کند.

معاینه لگن: متخصص زنان می تواند ناحیه مورد نظر را با چراغ ها و ابزارهای مخصوص بررسی کند تا مشخص کند چه چیزی ممکن است باعث مشکل شما شود.

کرم‌ها و لوسیون‌های تجویزی: این داروها می‌توانند علائم خاص شما را که توسط پزشک تعیین می‌شود هدف قرار دهند.

بیوپسی: پزشک شما ممکن است نمونه کوچکی از پوست شما بگیرد و آن را برای بررسی بیشتر زیر میکروسکوپ به آزمایشگاه بفرستد.

زمانی که اورژانسی است

اگر دارید بدون معطلی کمک بگیرید:درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

 •  تب بالا
 • گسترش سریع قرمزی یا تورم
 • خونریزی بیش از حد  واژن
 • درد شدید: به خصوص اگر به شکم یا پشت شما تابیده شود

روش های زیر ممکن است به کنترل علائم شما کمک کند.

از مواد شیمیایی تحریک کننده اجتناب کنید: Nair را روی قفسه بگذارید و در مقابل تمایل به دوش کردن ناحیه واژن مقاومت کنید.

یک شوینده جدید را امتحان کنید: برخی مواد شیمیایی موجود در صابون لباسشویی نواحی حساس را تحریک می کنند، بنابراین اگر احساس ناراحتی می کنید، تعویض آن ضرری ندارد.

لباس زیر نخی مناسب بپوشید: پارچه های مصنوعی تنفس نمی کنند، به خصوص اگر خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشند.

کاندوم یا روان کننده را تغییر دهید: اگر این اقلام بخشی عادی از روتین شما هستند، انواع خاصی حاوی مواد تحریک کننده هستند.درمان پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی زنان

زنان 909 ارائه دهنده خدمات مشاوره و درمان .

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.