کدام رنگ خون پریود خطرناک است

علت سیاه بودن خون پریود در روز اول

کدام رنگ خون پریود خطرناک است :

یک راه عالی برای هماهنگی با سلامت باروری، ردیابی هرگونه تغییر در پریود، از جمله منظم بودن، طول مدت قاعدگی، علائم غیرعادی، سنگینی جریان، و رنگ و قوام ترشحات است.

زنان جوانی که به تازگی پریود خود را شروع کرده اند، اغلب نگران تغییر رنگ خون پریود خود هستند. آنها می خواهند بدانند که آیا خوب است که خون قهوه ای باشد و قرمز نباشد.

طبیعی است که در چند سال اول پس از قاعدگی یا زمانی که شما شروع به قاعدگی می کنید، خون بین سایه های قرمز و قهوه ای متفاوت باشد. حتی در سال های بعد یا در بزرگسالی، چنین تغییرات رنگی طبیعی تلقی می شود. رنگ خون پریود نیز می تواند

در همان چرخه پریود تغییر کند. به عنوان مثال، می تواند در ابتدا از قرمز روشن شروع شود و در پایان چرخه به قهوه ای زنگ زده تغییر کند. حتی می تواند در ابتدا به رنگ قهوه ای شروع شود و در پایان دوره قاعدگی شما قرمزتر شود.

چرا خون پریود رنگ های متفاوتی دارد؟

کدام رنگ خون پریود خطرناک است

خون صورتی نشانه چیست

 

خون قاعدگی شما ممکن است نازک و آبدار باشد یا ضخیم و چسبنده باشد. تخلیه نازک و آبی معمولا صورتی است، در حالی که تخلیه ضخیم و چسبنده معمولا قهوه ای است. این تغییرات در انتهای چرخه شما شایع است، زیرا بیشتر بافت اندومتری گذرا است.

این تغییرات همچنین می تواند نشان دهنده کاهش تولید در رحم شما است که به عنوان یک زن در معرض یائسگی قرار می گیرد یا اگر چرخه هایش به علت سایر علل هورمونی مثل استرس و ورزش بیش از حد کم شود.

همچنین ممکن است توده های بافت یا لخته های خون را مشاهده کنید. این معمولا با یک جریان سنگین تر همراه است. شرایطی که موجب ایجاد بیشتر در پوشش رحم می شود و تعداد عروق خونی زیرین مانند پولیپ رحم یا فیبروئید های زیر دهانه می تواند

این تغییر در جریان قاعدگی شما را افزایش دهد.

دانستن اینکه خون شما چه زمانی باید چه رنگی باشند، ممکن است شما را از شرایط بسیار خطرناک نجات دهد. به عنوان مثال، رنگ صورتی روشن در دوره شما ممکن است سطح استروژن کم را نشان دهد و می تواند نشانه ای از تشخیص  پوکی

استخوانباشد.

1.خون قاعدگی رنگ صورتی روشن

2.خون قاعدگی خونابه ای

4. خون قاعدگی ضخیم و لخته

تخلیه خون با لخته های قرمز تیره به این معنی است که شما ممکن است پروژسترون و سطوح استروژن بالا داشته باشید. بیشتر وقتها چیزی به این معنی نیست. با این حال، اگر لخته ها در اندازه های بزرگ هستند و بسیاری از آنها وجود دارد، ممکن است به این معنی است که  عدم تعادل هورمونی دارید . همچنین فیبروئید در رحم شما می تواند علت باشد. این وضعیت هرگز نباید شما را بترساند.

5. رنگ خون قاعدگی مخلوط خاکستری و قرمز

6. خون قاعدگی قرمز رنگ زرشکی

رنگ خون زرشکی رنگی در طول دوره قاعدگی خود را سالم  در نظر بگیرید. اما لازم به ذکر است که چیزی که برای یک فرد عادی است، ممکن است برای دیگران نباشد. بنابراین، برنامه ریزی یک قرار ملاقات با دکتر به طور مرتب، یک ایده خوب است.

7.خون قاعدگی نارنجی

8.خون قاعدگی صورتی با موکوس

بسیاری از دختران ممکن است خونریزی صورتی را تجربه کنند. باز هم این کاملا طبیعی است. این تنها بدان معنی است که دوره شما در حال پایان است. آنچه در پد یا تامپون یا کاسه توالت مشاهده میکنید مخلوطی از خون و بافت از پوشش رحم شما است.

چقدر از هرکدام، همراه با عوامل دیگر، تأثیری بر میزان خون قاعدگی شما خواهد داشت.

کدام رنگ خون پریود خطرناک است

کدام رنگ خون پریود خطرناک است

 

رنگ خون هر چه بیشتر در داخل رحم و واژن شما بماند تیره تر می شود زیرا شروع به واکنش با اکسیژن می کند. این واکنش باعث تیره شدن رنگ می شود. هر چه خون بیشتر در بدن شما بماند، تیره تر می شود.کدام رنگ خون پریود خطرناک است

رنگ های معمولی که در خون دوره دیده می شوند.

دیدن خون پریود در سایه های صورتی، قرمز و قهوه ای طبیعی است. سایه ها می توانند معانی مختلفی داشته باشند.

خون صورتی: خون صورتی اغلب در زمان شروع قاعدگی دیده می شود. در این مرحله، مقداری از خون تازه و قرمز روشن ممکن است با ترشحات واژن مخلوط شود و باعث روشن شدن رنگ و صورتی به نظر برسد. ترشحات واژن ترکیبی از مایع و سلول هایی است

که توسط واژن شما ریخته می شود تا بافت های واژن شما سالم، مرطوب و عاری از عفونت یا تحریک باشد. اگر قاعدگی شما روشن باشد، ممکن است خون نیز صورتی به نظر برسد.

خون قرمز روشن: همانطور که رحم شما شروع به خون ریزی فعال در طول دوره قاعدگی می کند، ممکن است متوجه شوید که رنگ قرمز روشن است. این فقط به این معنی است که خون شما تازه است و مدتی است که در رحم یا واژن نیست.

خون قرمز تیره: خون قرمز تیره خونی است که مدت طولانی تری در واژن بوده است. حتی با لخته شدن خون نیز دیده می شود. لخته شدن نیز طبیعی تلقی می شود مگر اینکه اندازه لخته ها بزرگتر از یک چهارم باشد.

خون قهوه ای یا سیاه: اینها تغییرات رنگی هستند که در خون مشاهده می شود که مدت زمان بیشتری برای خروج از واژن طول کشیده است. خون سیاه می تواند قرمز تیره یا خون قهوه ای رنگ باشد که سیاه به نظر می رسد. گاهی اوقات، با پایان یافتن دوره

قاعدگی، خون تیره با ترشحات واژن مخلوط می شود و در نهایت قهوه ای به نظر می رسد.

چه زمانی با پزشک خود مشورت کنید:کدام رنگ خون پریود خطرناک است

دیدن خون پریود در رنگ های صورتی، قرمز و قهوه ای طبیعی است. اگر سوال یا نگرانی در مورد تغییرات رنگ در خون پریود خود دارید یا اگر تغییرات غیرعادی در چرخه خود مشاهده کردید با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:کدام رنگ خون پریود خطرناک است

 

کدام رنگ خون پریود خطرناک است

 • دوره هایی که بیش از هفت روز طول می کشد یا در صورت نیاز به تعویض پد و تامپون هر یک تا دو ساعت یکبار.
 • گرفتگی شدید در طول سیکل قاعدگی.
 • سرگیجه را تجربه می کنید یا احساس سبکی سر، ضعف یا خستگی می کنید.
 • در طول یا بعد از قاعدگی دچار درد قفسه سینه یا مشکل در تنفس هستید.
 • خون قاعدگی شما حاوی لخته هایی بزرگتر از یک چهارم است.
 • شما در هر زمانی در چرخه قاعدگی به غیر از دوران قاعدگی لکه بینی یا خونریزی دارید.
 • دوره های قاعدگی شما کمتر از 24 روز یا بیشتر از 38 روز است.
 • شما سه ماه است که پریود نشده اید و باردار یا شیردهی نیستید.
 • چرخه های طبیعی شما تغییر کرده و اکنون نامنظم هستند.
 • شما تا سن 15 سالگی اولین پریود خود را نداشتید.
 • پس از یائسگی، یعنی زمانی که سیکل قاعدگی شما به پایان می رسد، همچنان خونریزی دارید. یائسگی معمولاً در دهه 40 یا 50 سالگی اتفاق می افتد.
 • ترشحات واژن شما غیرطبیعی به نظر می رسد یا بوی بدی می دهد.
 • شما با قاعدگی تب های شدیدی را تجربه می کنید.
 • با قاعدگی خود حالت تهوع یا استفراغ را تجربه می کنید.

 

کدام رنگ خون پریود خطرناک است

علت سیاه بودن خون پریودی

 

تشخیص مشکلات پریود

‌پزشک سابقه پزشکی و داروهای شما را بررسی می‌کند و یک معاینه فیزیکی برای شناسایی علل پریودهای غیرطبیعی انجام می‌دهد. معاینه فیزیکی ممکن است شامل معاینه لگن و همچنین تست پاپ باشد. سایر آزمایش‌هایی که ممکن است پزشک شما

تجویز کند عبارتند از:کدام رنگ خون پریود خطرناک است

‌آزمایش خون برای بررسی اینکه آیا کم خونی یا سایر شرایط پزشکی دارید.

کشت واژن برای بررسی عفونت های احتمالی

سونوگرافی لگن برای بررسی فیبروم (رشد غیرطبیعی در رحم)، پولیپ (رشدهایی که در پوشش داخلی رحم به نام آندومتر دیده می‌شود) یا کیست (توده‌های غیرطبیعی و گاهی دردناک پر از یک ماده مایع یا نیمه جامد).

بیوپسی آندومتر که در آن نمونه کوچکی از بافت از پوشش داخلی رحم گرفته می‌شود و زیر میکروسکوپ برای بررسی سرطان یا سایر ناهنجاری‌های سلولی بررسی می‌شود.

‌پزشک شما بر اساس علت پریودهای غیرطبیعی شما، درمان مناسب را توصیه می‌کند.

پریود شما – می آید، می رود، سبک است، سنگین است، اما آیا تا به حال متوجه شده اید که گاهی اوقات رنگ آن از – قرمز زرشکی به صورتی روشن به قهوه ای تغییر می کند؟ هر کدام درباره چیست؟ خون پریود منوره یا قاعدگی نیز نامیده می شود. اینکه

چگونه به تغییر روز به روز شما در طول قاعدگی و از یک دوره به دوره بعدی بستگی دارد نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت است.کدام رنگ خون پریود خطرناک است

آنچه روی پد، تامپون یا داخل کاسه می بینید اغلب ترکیبی از خون و بافت پوششی رحم است. به همین دلیل ضخامت رنگ آن یکسان نیست زیرا در داخل رگ ها جریان دارد. این وبلاگ به شما می گوید که خون در چه دوره ای به نظر می رسد و همچنین درک

شما را تسهیل می کند که چگونه خون در محدوده آنچه رایج است جریان می یابد و چه زمانی جای نگرانی وجود دارد.

دختران نوجوان و زنان جوانی که به تازگی عادت ماهانه خود را آغاز کرده اند، نگران تغییرات جریان خون در خون خود می شوند. آنها باید درک کنند که آیا خوب است که خون قهوه ای باشد، نه قرمز. طبیعی است که خون بین قرمز یادآور و قهوه ای تغییر کند.

»» بیشتر بخوانید : ترمیم پرده بکارت

کدام رنگ خون پریود خطرناک است

علت سیاه بودن خون پریود در روز اول

 

چرا رنگ خون پریود متفاوت است؟

برای اکثر زنان، قاعدگی بین 12 تا 13 سالگی شروع می شود و تقریباً بین 21 تا 35 سالگی خونریزی خواهید داشت. از نظر یک متخصص زنان، قاعدگی شما از طول دوره سیکل گرفته تا بافت ها و رنگ هایی که می بینید نشان دهنده اهمیت سلامتی شماست،

نشانه سلامتی مهمی است. رنگ هایی را خواهید دید که از سیاه تا قرمز روشن، قهوه ای تا نارنجی شروع می شوند. بیشتر رنگ‌ها طبیعی و سالم در نظر گرفته می‌شوند، سایر رنگ‌ها ممکن است دلیلی برای کار با پزشک باشند.

رنگ مقدار بستگی به مدت زمان ماندن آن در رحم و واژن دارد و هر چه بیشتر بماند تیره تر می شود زیرا خون اکسید می شود و با اکسیژن در بدن شما واکنش نشان می دهد و تیره تر می شود.

خون پریود معمولاً این رنگ های مختلف را به خود می گیرد. -:کدام رنگ خون پریود خطرناک است

دوره صورتی

هنگامی که قاعدگی شروع می شود، ترشحات مخاطی واژن شما ممکن است با خون قرمز ترکیب شود و سپس با رنگ صورتی رقیق شود، خون روشن تر ممکن است بیشتر صورتی به نظر برسد تا قرمز.

دوره قرمز روشن

همانطور که رحم شما منقبض می شود، باید خون قرمز روشن بریزد زیرا زمانی برای اکسید شدن ندارد، بنابراین قرمز روشن باقی می ماند، ممکن است در هنگام گرفتگی خون قرمز روشن ببینید، دلیل اینکه ما گرفتگی داریم این است که رحم ما منقبض می شود

که منجر به خون سنگین تر می شود. جریان.کدام رنگ خون پریود خطرناک است

دوره قرمز تیره

اگر پریود متوسطی داشته باشید، مدت زیادی طول می کشد تا رحم بیشتر لاینر را از بین ببرد، تیره تر می شود، این دوره رنگ می گیرد و منجر به جریان آهسته تر می شود. خونریزی کند می شود

رنگ خون پریود شما به چه معناست؟

قرمز تیره + لخته خون

اگر رحم شما منقبض نشود و به سرعت خون بریزد، می تواند باعث شود خون در رحم باقی بماند و به هم چسبیده و لخته ایجاد کند. لخته ها کوچک یا بزرگ هستند اما معمولا قرمز هستند.

خون قهوه ای

با پایان دوره قاعدگی ما ممکن است رنگ خون روشنی را تجربه کنیم که با انتشار شما مخلوط می شود، معمولاً خون قدیمی است که زمان اکسید شدن دارد و تغییر رنگ جریان خون در این زمان ها کند می شود زیرا خون ما از رحم خارج می شود.

تخمک گذاری: آیا روز 14 از چرخه شما است؟ شما احتمالا تخمک گذاری و تولید مخاطی گردن رحم دارید.

بارداری:بارداری همچنین می تواند تغییر در هورمون ها را افزایش دهد و میزان ترشح شما را افزایش دهد.

تحریک جنسی: رگ های خونی در واژن خود dilate و مایع از طریق آنها عبور می کند، باعث افزایش در ترشح آبکی ست که کاملا طبیعی است.

درمان خون قاعدگی سیاه

 

مکمل های آهن: اگر کم خونی دارید، مکمل های آهن آهن را به خون خود می رسانند.

قرص های کنترل بارداری: کنترل تولد هورمونها باعث می شود دوره های شما به طور منظم و به طور قابل توجهی جریان خون قاعدگی را کاهش می دهد. قرص های کنترل بارداری ترکیبی از استروژن و پروژسترون می توانند جریان خون قاعدگی خود را تا 50 درصد

کاهش دهند . قرص یا تزریق فقط پروژسترون مانند نوریتیدرون (نورتیزسترون) می تواند جریان خون قاعدگی را تا 83 درصد کاهش دهد.

دستگاه (IUD): یک IUD مانند میرنا نشان داد که جریان خون قاعدگی را تا 96 درصد پس از یک سال استفاده کاهش می دهد، اگرچه ممکن است خونریزی نامنظم مانند لکه بینی در شش ماه یا بیشتر داشته باشید

Advil یا Motrin ( ایبوپروفن ):  در طول دوره شما مصرف ایبوپروفن باعث کاهش درد، گرفتگی و میزان خونریزی شما می شود که 49 درصد آن را دارید.

درمان هورمونی:  پروژسترون، استروژن، یا ترکیبی از دو می تواند به کاهش خونریزی کمک کند.

داروهای ضدفنولیتیک اگر شما نمی خواهید از داروهای هورمونی استفاده کنید، گزینه دیگری این است که به جای Lysteda (tranexamic acid) یا Amicar (aminocaproic acid) استفاده کنید که باعث کاهش خونریزی می شود. Lysteda می تواند جریان قاعدگی

خود را تا 58 درصد کاهش دهد.

درمان جراحی ممکن است برای شما زمانی مفید باشد که شما پولیپ یا فیبروئید را از بین ببرید یا زمانی که دارو کمک نمی کند. جراحی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. کورتاژ (D & C):  در طی این روش، دهانه رحم شما گسترش می یابد و لایه بالایی رحم شما برداشته می شود. D & C اغلب باید دوباره تکرار شود.
 2. هیستروسکوپی عملیاتی: این می تواند برای حذففیبروئید یا پوشش رحم یا برای رفع مشکلات در رحم شما استفاده شود.
 3. لاپاروسکوپی : این عمل جراحی حداقل تهاجمی شامل برش های کوچک در شکم شما می شود و می تواند برای حذف فیبروئید های کوچکی از رحم و رشد آنها استفاده شود.
 4. Myomectomy : اگر فیبروم های شما بزرگ هستند، ممکن است به یک myomectomy نیاز دارید که شامل برش بزرگتر در شکم شما می شود.
 5. هیسترکتومی:  در این جراحی، رحم شما حذف می شود، بدین معنی است که دیگر دوره ها را نخواهید داشت. این ممکن است گزینه ای برای در نظر گرفتن زمانی که داروها کمک نکردند

لایه داخلی رحم (آندومتر) به دلیل تغییر هورمون ها در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. هنگامی که لقاح تخمک اتفاق نمی افتد و سطح هورمون زنانه کاهش می یابد، این امر باعث انقباض شریان های آندومتر می شود. منجر به هیپوکسی و تجزیه بافت پوشش داخلی رحم می شود. خون و بافت پوششی از طریق واژن از رحم خارج می شود و در نتیجه خونریزی قاعدگی ایجاد می شود.

 

چه چیزی باعث خونریزی قاعدگی می شود؟

 

قاعدگی شما توسط هورمون های بدن شما کنترل می شود. این هورمون‌ها زمانی ترشح می‌شوند که تخمدان شما تخمک تولید می‌کند و همچنین ضخیم شدن لایه‌ی رحم که مخاط نامیده می‌شود را تعدیل می‌کنند. قاعدگی شما زمانی شروع می شود که

تغییرات هورمونی روی غشاء تاثیر می گذارد و شروع به قطع شدن می کند و آن را از دیواره رحم جدا می کند و خون و بافت اضافی از دهانه رحم به پایین جریان می یابد و از طریق واژن به بیرون می رود.

»» بیشتر بخوانید : اولین پریود بعد از گذاشتن ای یو دی

خونریزی غیر طبیعی رحم

نوشته های مرتبط

این خونریزی غیرعادی از رحم شما است که می تواند در هر زمانی در طول نوسان شما از جمله در طول چرخه قاعدگی طبیعی رخ دهد. بسیاری از چیزها اغلب دلایل خونریزی غیرطبیعی رحم هستند بارداری می تواند یک علت شایع رشد کوچک و بزرگ در داخل

رحم نیز باشد که ممکن است باعث خونریزی شود. به ندرت، عفونت تیروئید در دهانه رحم یا سرطان رحم علت آن است.

علائم خونریزی غیر طبیعی رحم

 • دوره سنگین
 • خونریزی بین پاها یا رابطه جنسی یا در دوران یائسگی.
 • دوره های طولانی (بیش از 7 روز)
 • پریودهای نامنظم

تعیین رنگ خون پریود در صورتی، قرمز و قهوه ای طبیعی است. اگر هر گونه سوال یا نگرانی در مورد تغییرات غیرعادی در چرخه خود دارید با پزشک خود مشورت کنید. همچنین در صورت بروز هر گونه عارضه بعدی با پزشک خود مشورت کنید.

دوره هایی که بیش از هفت روز طول می کشد یا اگر می خواهید پدها و تامپون ها را هر یک تا 2 ساعت تغییر دهید.

گرفتگی شدید در طول نوسان شما. ‌

سرگیجه را تجربه می کنید در غیر این صورت احساس سبکی سر، ضعف یا خستگی می کنید. ‌

در طول یا بعد از پریود درد یا مشکل تنفسی دارید. خون شما حاوی لخته هایی بزرگتر از یک چهارم است.

شما در هر زمان در چرخه به غیر از دوره قاعدگی لکه بینی یا خونریزی دارید.

خون کم و سیاه در قاعدگی نی نی سایت

 

تشخیص ازمشکلات پریود

پزشک سوابق پزشکی و درمان شما را بررسی می کند و یک معاینه فیزیکی برای تشخیص علل پریودهای غیر طبیعی انجام می دهد. معاینه فیزیکی ممکن است شامل معاینه لگن به همراه آزمایش اسمیر باشد. سایر آزمایش‌هایی که ممکن است پزشک شما تجویز کند عبارتند از:

آزمایش خون برای بررسی اینکه آیا کم خونی یا سایر شرایط پزشکی دارید.

کشت واژن برای آزمایش عفونت های احتمالی.

سونوگرافی لگن برای آزمایش فیبروم و پولیپ یا کیست است.

بیوپسی آندومتر جایی است که یک نمونه کوچک کوچک از بافت از پوشش رحم گرفته می شود و زیر میکروسکوپ برای آزمایش سرطان یا سایر ناهنجاری های سلولی مورد بررسی قرار می گیرد.

سوالات متداول

1. چرا پریود من اینقدر زود و قهوه ای است؟

لکه بینی قهوه ای فقط نشانه ای از تخمک گذاری یا شروع پریود است

این کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست.

2. خونریزی اوایل بارداری چگونه است؟

اگر خونریزی با ترشحات واژن مخلوط شود به رنگ قرمز روشن یا تیره ظاهر می شود و ممکن است شبیه نارنجی به نظر برسد.

3. نشانه هایی که نمی توانید باردار شوید چیست؟

آ. درد هنگام رابطه جنسی

ب دوره های طولانی دردناک سنگین

ج. تغییرات هورمونی

د چاقی

ه. خون تیره قاعدگی

4. برای ترشحات قهوه ای باید پد بپوشم؟

خون قهوه‌ای نیز زمانی که جریان خون روشن‌تر است، بیشتر دیده می‌شود تا خون از واژن خارج شود، می‌توانید آن را خون طبیعی در نظر بگیرید.

5. آیا استرس می تواند باعث ترشحات قهوه ای شود؟

استرس و افسردگی می تواند باعث نازک شدن دیواره رحم و ترشحات قهوه ای رنگ شود.کدام رنگ خون پریود خطرناک است.

 

کدام رنگ خون پریود خطرناک است

پرسش و پاسخ در مورد مشکلات پریودی

 

پریودها با خونریزی از رحم از طریق واژن مشخص می شوند و نشان دهنده شروع یک چرخه تولید مثل جدید است. در حالی که پریودها یک رویداد بیولوژیکی طبیعی هستند، هنوز سوالاتی پیرامون این پدیده وجود دارد.

چرا هر ماه پریود می شویم؟

پریود یا قاعدگی، خونریزی دوره ای از رحم است که تقریباً هر ماه یا بیشتر اتفاق می افتد و بخشی از چرخه طبیعی قاعدگی است. تغییرات در سطح هورمون ها و همچنین در تخمدان ها و رحم که در طول چرخه قاعدگی اتفاق می افتد، همگی با هدف رسیدن به بارداری هستند . هنگامی که بارداری رخ نمی دهد، رحم به دلیل کاهش شدید استروژن و پروژسترون، پوشش داخلی خود را همراه با خون و مخاط از طریق دهانه رحم و واژن می ریزد.

چه مدت بدون پریود طبیعی است؟

سیکل های قاعدگی که 21 تا 35 روز طول می کشند، طبیعی در نظر گرفته می شوند. یک دوره زمانی دیر در نظر گرفته می شود که بیش از پنج روز از تاریخ شروع مورد انتظار خود گذشته باشد. گاهی تاخیر پریود می تواند به دلیل استرس یا کاهش وزن سریع باشد.

به ندرت ممکن است نشانه ای از یک بیماری غدد درون ریز مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، اختلال عملکرد تیروئید ، هیپرپرولاکتینمی یا سایر مشکلات سلامتی باشد. اگر پریود شما دیر شده است، تست بارداری بدهید و از مراجعه به پزشک دریغ نکنید.

اگر قاعدگی شما برای چند ماه دیر است، حتما با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید تا دلایل زمینه ای احتمالی را کشف کنید.

آیا دو بار در ماه پریود شدن طبیعی است؟

برای چرخه های قاعدگی که 21 روز طول می کشد، ممکن است دو بار در طول یک ماه تقویمی پریود شود. با این حال، خونریزی دو بار یا بیشتر در طول یک سیکل قاعدگی، خون پس از رابطه جنسی، یا خونریزی که متوقف می شود و پس از چند روز دوباره شروع می شود، می تواند نشان دهنده یک مشکل سلامتی باشد.

عدم تعادل هورمونی، کیست تخمدان، آندومتریوز ، فیبروم رحم، بیماری التهابی لگن و نئوپلازی دهانه رحم می تواند باعث خونریزی نامنظم شود. اگر ترشحات خونی واژن خارج از یک دوره طبیعی وجود دارد، به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید تا علت آن را پیدا کنید.

چه زمانی سیکل قاعدگی خیلی کوتاه است؟

طول سیکل قاعدگی تعداد روزهای بین اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز پریود بعدی است. چرخه های بین 21 تا 35 روز طبیعی در نظر گرفته می شود.

اگر قاعدگی بیشتر از هر 21 روز شروع شود، ممکن است خیلی کوتاه در نظر گرفته شود.

دلایل تاخیر پریود چیست؟

دلایل احتمالی زیادی برای تاخیر در پریود وجود دارد. برای افرادی که سعی در باردار شدن دارند یا رابطه جنسی محافظت نشده داشتند، بارداری محتمل ترین دلیل است. پریودهای دیررس می تواند به دلیل شرایط پزشکی مانند PCOS، سطوح بالای پرولاکتین یا مشکلات تیروئید نیز ایجاد شود.

گاهی اوقات استفاده از روش های هورمونی پیشگیری از بارداری نیز می تواند باعث دیررس شدن پریود شود.

چه چیزی باعث پریودهای نامنظم می شود؟

همچنین دلایل زیادی برای پریودهای نامنظم وجود دارد . به احتمال زیاد استرس بیش از حد، ورزش شدید یا نوسانات شدید وزن است. درست مانند پریودهای دیررس، پریودهای نامنظم نیز می تواند ناشی از PCOS، سطوح بالای پرولاکتین، یا مشکلات تیروئید باشد.

آیا پریودهای نامنظم بر توانایی باردار شدن تأثیر می گذارد؟

پریودهای نامنظم می تواند بر توانایی باردار شدن تأثیر بگذارد. استرس، نوسانات وزن بدن، سندرم تخمدان پلی کیستیک، هیپرپرولاکتینمی و پرکاری یا کم کاری غده تیروئید همگی می توانند باعث پریودهای نامنظم شوند. پریودهای نامنظم معمولاً با مشکلات

تخمک گذاری همراه است که ممکن است بر توانایی باردار شدن تأثیر بگذارد.

چه مدت بعد از سقط جنین پریودهای نامنظم خواهم داشت؟

معمولاً چهار تا شش هفته طول می کشد تا پریودها بعد از سقط جنین دوباره شروع شود . گاهی اوقات ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا عادت ماهانه منظم شود.

سعی کنید استراحت کنید، استراحت کنید، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید. اگر سیکل قاعدگی تا سه ماه پس از سقط جنین منظم نشد، برای یافتن علت آن با پزشک تماس بگیرید.

اگر پریودم یک روز دیر شد نگران باشم؟

اگر پریود یک روز تاخیر داشته باشد، معمولا جای نگرانی نیست. انجام تست بارداری می تواند به تایید اینکه آیا بارداری ممکن است علت آن باشد کمک کند.

پریودم 10 روز تاخیر داره آیا من باردار هستم؟

دوره هایی که بیش از پنج روز از سررسید آنها گذشته باشد دیر تلقی می شود. دلایل مختلفی برای دیررس قاعدگی وجود دارد، از جمله بارداری. تست بارداری خانگی وجود هورمون رشد جفتی انسانی یا “هورمون بارداری” را در ادرار تشخیص می دهد. آزمایش

خون نیز این هورمون و مقدار آن را نشان می دهد.

من رابطه جنسی نداشتم چرا پریود من دیر شده است؟

دلایل احتمالی زیادی برای تاخیر در پریود وجود دارد. به احتمال زیاد استرس بیش از حد، ورزش شدید و نوسانات وزن بدن است. مشکلات باروری مانند PCOS و بیماری التهابی لگن نیز می تواند باعث دیررس شدن قاعدگی شود.

سطوح بالای پرولاکتین یا مشکلات تیروئید (هیپر یا کم کاری) نیز می تواند. گاهی اوقات استفاده از روش های هورمونی پیشگیری از بارداری نیز می تواند باعث دیررس شدن پریود شود.

آیا سازگاری با قرص های ضد بارداری جدید می تواند باعث تاخیر در پریود شود؟

سازگاری با قرص های جدید ضد بارداری می تواند باعث تاخیر در پریود شود. آزمایش بارداری می تواند تأیید کند که آیا پریود به دلیل بارداری دیر شده است. ممکن است حدود سه ماه طول بکشد تا بدن با روش‌های کنترل بارداری جدید سازگار شود.

آیا می توانم از رابطه جنسی دو روز قبل از شروع قاعدگی باردار شوم؟

بارداری در هر روز از چرخه امکان پذیر است، اما شانس آن در دوران باروری بیشتر است. تخمک گذاری زمانی است که تخمک از تخمدان آزاد می شود و معمولاً 10 تا 16 روز قبل از شروع قاعدگی بعدی اتفاق می افتد.

با در نظر گرفتن اینکه تخمک نمی تواند بیش از 24 ساعت زنده بماند و اسپرم تا 5 روز زنده بماند، روزهایی که بیشترین شانس لقاح را دارند پنج روز قبل از تخمک گذاری و 24 ساعت بعد از آن است.

آیا احساساتی شدن قبل از پریود طبیعی است؟

دوره بعد از تخمک گذاری و قبل از قاعدگی فاز لوتئال نامیده می شود. در این مرحله، در صورت انجام لقاح، بدن برای بارداری آماده می شود. هورمون اصلی در مرحله لوتئال پروژسترون است.

اضطراب ، نوسانات خلقی، سردرد، افزایش وزن و افزایش گرسنگی از علائم رایج قبل از قاعدگی هستند . تغییرات چرخه ای در پروژسترون و استروژن، پروستاگلاندین های اضافی و نوسانات در سطح سروتونین همگی مسئول علائم پیش از قاعدگی هستند.

حدود 80 درصد از زنان علائم قبل از قاعدگی را تجربه می کنند. تا زمانی که این علائم زندگی روزمره را مختل نکنند، جای نگرانی وجود ندارد.

من قبل از قاعدگی گرسنگی زیادی دارم. آیا این طبیعی است؟

افزایش گرسنگی، اضطراب، نوسانات خلقی، سردرد و افزایش وزن همگی از علائم رایج قبل از قاعدگی هستند. علائم پیش از قاعدگی نتیجه تغییرات چرخه ای در پروژسترون و استروژن و نوسانات سروتونین است.

بیشتر افراد قبل از قاعدگی علائم قبل از قاعدگی را تجربه می کنند. تا زمانی که این علائم زندگی روزمره را مختل نکنند، جای نگرانی وجود ندارد.

چرا خون پریود من سیاه است؟

کاملاً طبیعی است که خون پریود در همان ابتدا یا در پایان پریود سیاه یا قهوه ای تیره باشد . در شروع و پایان قاعدگی، جریان معمولاً کند است و خون روی پد یا تامپون خون قدیمی است که در معرض اکسیژن قرار گرفته است.

ترشحات قاعدگی بیشتر از قسمت‌هایی از پوشش داخلی رحم – پوشش داخلی دیواره رحم – و خون تشکیل شده است. از رحم به واژن حرکت می کند و در آنجا اکسید می شود. خون حاوی آهن است که پس از اکسیداسیون سیاه می شود. با این حال، اگر

خون قاعدگی در تمام طول دوره سیاه باشد، می تواند نشان دهنده وجود مشکل باشد. در این مورد حتما با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید.کدام رنگ خون پریود خطرناک است

آیا آنتی بیوتیک ها می توانند بر پریود شما تأثیر بگذارند؟

آنتی بیوتیک ها باعث تاخیر، زودرس یا عدم قاعدگی یا قاعدگی سنگین و طولانی نمی شوند. محتمل ترین علت دوره نامنظم مصرف آنتی بیوتیک ها معمولاً عفونتی است که برای آن آنتی بیوتیک تجویز شده است.

 

فهرست طولانی‌ای از عوارض جانبی برای آنتی‌بیوتیک‌های مختلف وجود دارد، اما دوره‌های نامنظم یا دردناک معمولاً شامل نمی‌شوند. ریفامپین یک استثنا است. این یک آنتی بیوتیک است که برای درمان سل استفاده می شود و ثابت شده است که باعث

قاعدگی نامنظم یا دردناک می شود.

چگونه می توانم عادت ماهانه ام را زودتر انجام دهم؟

افرادی که از قرص های ضدبارداری استفاده می کنند می توانند برای برنامه ریزی قاعدگی خود از قرص های دارونما استفاده کنند. با این حال، مصرف قرص های دارونما در 10 روز اول بسته بندی می تواند منجر به پریودهای سنگین و طولانی شود. بهتر است قبل

از تغییر با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

برخی افراد ادعا می‌کنند که ویتامین C، زنجبیل، جعفری، زردچوبه یا سایر گیاهان می‌توانند باعث قاعدگی شوند. با این حال، هیچ مدرک علمی معتبری مبنی بر کارکرد آنها وجود ندارد.

من بعد از مصرف قرص صبح بعد خونریزی دارم. آیا پریود من است؟

قرص صبح بعد از ظهر نوعی پیشگیری اضطراری از بارداری است . حاوی لوونورژسترل است که شکل مصنوعی هورمون پروژسترون است. نوع دیگری از پیشگیری از بارداری اضطراری وجود دارد که حاوی اولیپریستال استات است.

قرص صبح بعد از ظهر ممکن است باعث خونریزی رحمی غیرمنتظره شود که باید قبل از شروع دوره طبیعی بعدی پایان یابد.

قرص های اورژانسی پیشگیری از بارداری نیز می توانند باعث دیر یا زود آمدن قاعدگی بعدی شوند یا سنگین تر و دردناک تر شوند. قرص صبح بعد از ظهر نباید به عنوان یک روش معمول برای جلوگیری از بارداری استفاده شود.

 

زنان 909 بهترین مشاوره پزشکی زنان در تهران

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.