بهترین دارو برای خارش واژن {پماد خارش واژن}

بهترین دارو برای خارش واژن  : درمان های خانگی برای خارش واژن بستگی به این دارد که چه چیزی باعث ناراحتی شما شده است. به عنوان مثال، پروبیوتیک ها می توانند به کاهش عفونت قارچی کمک کنند ، در حالی که عسل خام می تواند خارش واژینوز باکتریایی را متوقف کند .

با این اوصاف، اگر علائم اضافی خاصی مانند تورم، درد یا مشکل در ادرار کردن دارید ، باید قبل از استفاده از هر گونه درمانی در خانه، در مورد خارش واژن به پزشک مراجعه کنید. خارش واژن که با وجود درمان های خانگی به مدت یک هفته ادامه دارد نیز باید ارزیابی شود.

بسیاری از چیزها می توانند باعث خارش واژن شوند ( خارش واژن) در طول دوره و بعد از آن. در هر زمانی از چرخه قاعدگی ، عفونت ها، بیماری های پوستی، حساسیت ها، برخی داروها یا بیماری ها ممکن است باعث خارش واژن شوند.

با این حال، اگر در طول قاعدگی دچار خارش شدید، ممکن است مقصر تغییرات هورمونی یا حساسیت به تامپون یا سایر محصولات قاعدگی باشد. درمان خارش واژن به علت آن بستگی دارد.

این مقاله توضیح می دهد که چه چیزی باعث خارش واژن می شود و چگونه می توان بلافاصله خارش را متوقف کرد. در مورد درمان های طبیعی رایج و درمان های خانگی برای خارش قسمت های خصوصی صحبت می کند.

علت خارش واژن و ترشح سفید

 

بهترین دارو برای خارش واژن

چیزهای کمی وجود دارد که ناراحت کننده تر از ایجاد خارش در واژن شما باشد. تعجب آور نیست که وقتی به گوشی شما برخورد می کند، به سرعت به سمت تلفن خود می روید تا ببینید چگونه می توانید در اسرع وقت خارش را متوقف کنید. ممکن است وقتی

درگیر این مشکل هستید، این خیلی راحت نباشد، اما به سختی تنها فردی هستید که با این مشکل گیر می‌کنید.

چرا واژن من خارش دارد؟بهترین دارو برای خارش واژن

خارش واژن می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در حالی که گاهی اوقات می توانید خارش را در خانه درمان کنید، در موارد دیگر باید توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی درمان شوید.

برخی از محصولات رایج که می توانند منجر به خارش واژن شوند عبارتند از:بهترین دارو برای خارش واژن

 • نرم کننده های پارچه
 • مواد شوینده لباسشویی
 • صابون ها
 • تامپون، پد، و سایر محصولات قاعدگی

اقلام معطر باعث تحریک بیشتر پوست های حساس می شوند . بنابراین، اگر پوست حساسی دارید، ممکن است بخواهید از محصولات قاعدگی ، صابون ها و مواد شوینده بدون عطر استفاده کنید که برای افراد دارای حساسیت پوستی ساخته شده اند.

هر کسی ممکن است خارش ناحیه تناسلی داشته باشد و دلایل زیادی وجود دارد. برخی از دلایل رایج برای خارش ناحیه تناسلی عبارتند از:

 • اگزما (درماتیت آتوپیک).
 • درماتیت .
 • پسوریازیس .
 • لیکن اسکلروزوس
 • لیکن سیمپلکس مزمن.
 • کرم های پین .
 • آلرژی یا واکنش آلرژیک.
 • تحریک پوست در اثر تعریق یا پوشیدن لباس های تنگ.
 • تحریک پوست ناشی از محصولات بهداشتی شخصی مانند صابون، عطر و مواد شوینده.
 • تبخال تناسلی .
 • زگیل تناسلی .
 • شپش ناحیه تناسلی (یا خرچنگ).
 • سوختگی تیغ از تراشیدن موهای ناحیه تناسلی.
 • سرطان ولو (به ندرت).

شرایطی که منحصراً در افراد دارای رحم باعث خارش واژن می شود عبارتند از:

 • عفونت قارچی
 • واژینوز باکتریایی
 • تریکومونیازیس (یا تریک).
 • کلامیدیا .
 • سوزاک .
 • یائسگی ، علائم تناسلی ادراری یائسگی (GSM) یا سایر تغییرات هورمونی.

محتمل ترین علل خارش در واژن یا فرج (بخش بیرونی اندام تناسلی) شامل موارد زیر است:بهترین دارو برای خارش واژن

 

بهترین دارو برای خارش واژن

خارش بیرونی واژن نشانه چیست

عفونت مخمر

عفونت قارچی واژن یک عفونت شایع است که توسط قارچ میکروسکوپی به نام کاندیدا آلبیکنس ، که به نام مخمر شناخته می شود، ایجاد می شود.

مخمر در محیط های گرم و مرطوب مانند ناحیه واژن رشد می کند. تعریق زیاد یا ماندن بیش از حد در لباس‌های خیس و عرق‌زده می‌تواند به رشد بیش از حد مخمر کمک کند، مانند پوشیدن لباس‌های زیر اسپندکس یا نایلون تنگ.

عفونت قارچی واژن که برفک واژن نیز نامیده می شود ، یک عفونت قارچی در واژن است. عفونت های قارچی واژن توسط قارچی به نام کاندیدا ایجاد می شود . این قارچ معمولاً در مقادیر سالم در واژن شما زندگی می کند. با این حال، عفونت قارچی زمانی رخ

می دهد که این قارچ بیش از حد رشد کند.

عفونت های قارچی شایع هستند. افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند عبارتند از کسانی که باردار هستند، قرص های ضد بارداری مصرف می کنند ، دیابت دارند ، نقص ایمنی دارند یا آنتی بیوتیک مصرف می کنند.

هورمون ها

تغییرات هورمونی، از جمله سطوح پایین استروژن، می تواند باعث خارش در قسمت های خصوصی شما شود. این می تواند در دوران بارداری، دوره قاعدگی، یائسگی و پیش از یائسگی یا دوره گذار قبل از یائسگی رخ دهد.

گاهی اوقات، کاهش شدید استروژن می تواند باعث آتروفی واژن شود که می تواند منجر به خشکی، سوزش و خارش واژن شود. 1

تحریک کننده های شیمیایی

مواد شیمیایی موجود در محصولات بهداشتی، محصولات ضد بارداری و سایر مواردی که ناحیه واژن شما را لمس می کنند، می توانند بافت های حساس واژن را تحریک کرده و باعث خارش شوند.

محصولاتی که ممکن است باعث خارش شما شوند عبارتند از صابون معطر، مواد شوینده لباسشویی، کاندوم لاتکس، تامپون و پدهای معطر.

شرایط پوستی

اگزما و پسوریازیس هر دو بیماری پوستی هستند که می توانند باعث خارش قسمت های خصوصی شما شوند.

اگزمای کشاله ران می تواند باعث درد، قرمزی و خارش فرج شما شود. پسوریازیس تناسلی که بر فرج تأثیر می گذارد می تواند باعث ایجاد لکه های خاکستری و پوسته پوسته پوست و همچنین لکه های صاف و قرمز در داخل چین های پوست شود. این لکه ها

می توانند بسیار خارش دار و دردناک نیز باشند.

بهترین دارو برای خارش واژن

علت ریزش ناگهانی آب از واژن

 

واژینوز باکتریال

واژینوز باکتریایی (BV) شایع ترین بیماری واژن در زنان 15 تا 44 ساله است، به ویژه آنهایی که از نظر جنسی فعال هستند.

تریکومونیازیسیک عفونت مقاربتی (STI) است که می تواند باعث خارش واژن شود. انگلی به نام تریکوموناس واژینالیس باعث این بیماری می شود.

تا 70 درصد از افراد مبتلا به تریکومونیازیس علائمی از خود نشان نمی دهند. اما، کسانی که علائم دارند ممکن است موارد زیر را تجربه کنند:

 • خارش و سوزش ناحیه تناسلی
 • ادرار دردناک
 • ترشحات واژن
 • بوی واژن که بوی ماهی می دهد

درمان تریکومونیازیس نیاز به تجویز دارو دارد. اگر مشکوک هستید که ممکن است آلوده شده باشید، ضروری است که به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید. علاوه بر این، پس از درمان، امکان عفونت مجدد وجود دارد. همه شرکای جنسی باید به

طور همزمان تحت درمان قرار گیرند تا احتمال عفونت مجدد محدود شود.

علائم BV شامل خارش واژن، ترشحات سفید یا خاکستری، بوی ماهی مانند و سوزش در هنگام ادرار است.

گلسنگ اسکلروزیس

در حالی که نادر است، خارش واژن گاهی از سرطان فرج است . خارش واژن می تواند با وضعیتی به نام لیکن اسکلروزوس ، پیش ساز سرطان فرج، رخ دهد.

لیکن اسکلروزوس باعث ایجاد لکه های نازک و شکننده و سفید پوست در ناحیه تناسلی می شود که می تواند براق یا چروکیده به نظر برسد. در افرادی که پوست تیره‌تری دارند، لکه‌های پوستی ممکن است در ابتدا شبیه ویتیلیگو به نظر برسند . 3

خارش ناشی از سرطان فرج معمولاً همراه با علائمی مانند:

 • سوزش
 • خونریزی که قطع نمی شود
 • پوست قرمزتر یا سفیدتر می شود
 • خشکی واژن

هورمون استروژن به روان نگه داشتن بافت های واژن کمک می کند. خشکی واژن زمانی رخ می دهد که سطح استروژن به دنبال یائسگی، پس از زایمان یا به دلیل شیردهی کاهش یابد.

علاوه بر این، برخی از داروها می توانند باعث کاهش استروژن شوند، از جمله درمان سرطان، داروهای ضد استروژن، داروهای سرماخوردگی و آلرژی و داروهای ضد افسردگی. اینها نیز ممکن است باعث خشکی واژن شوند. 4

بیماری های مقاربتی

عفونت های مقاربتی (STIs) که می توانند باعث خارش قسمت های خصوصی شما شوند عبارتند از:

کلامیدیا که باعث خارش، ادرار دردناک، ترشحات زرد رنگ واژن، خونریزی بین قاعدگی و درد زیر شکم می شود.

سوزاک ، که باعث خارش، ادرار دردناک، ترشحات زرد یا خونی واژن و خونریزی بین قاعدگی می شود.

تریکومونیازیس که باعث خارش، ترشحات زرد مایل به سبز یا خاکستری واژن، بوی واژن، رابطه جنسی دردناک و ادرار دردناک می شود.

تبخال تناسلی که باعث خارش، زخم های دردناک،در ادرار کردن و درد می

زگیل تناسلی که باعث خارش می شود و برجستگی های سفید یا رنگ پوست که به تنهایی یا به صورت دسته ای ظاهر می شوند

اگر علائم STI را تجربه می کنید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید. سعی نکنید یک بیماری مقاربتی را با یک درمان خانگی درمان کنید.

خارش واژن در طول یک دوره قاعدگی

اگر خارش واژن در طول قاعدگی شما شروع می شود، ممکن است به دلیل نوسانات هورمونی یا حساسیت به محصولات قاعدگی باشد که استفاده می کنید.

پسوریازیس

پسوریازیسیک بیماری پوستی خود ایمنی است که باعث ایجاد لکه های پوسته پوسته و خارش دار روی پوست می شود. این می تواند در هر نقطه از بدن – حتی اندام تناسلی – رخ دهد .

هر کسی ممکن است به پسوریازیس مبتلا شود، اما مسری نیست. 6 در عوض، زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن شما به بافت های بدن شما حمله می کند.

علائم پسوریازیس تناسلی عبارتند از:

 • پوست قرمز، ملتهب و پوسته پوسته شده
 • خارش
 • پوست خشک و ترک خورده

حتی اگر پسوریازیس را در جای دیگری از بدن خود درمان می کنید، مهم است که به پزشک خود در مورد پسوریازیس واژن یا فرج خود اطلاع دهید. این به این دلیل است که پوست اندام تناسلی شما نازک تر و حساس تر است. بنابراین، ارائه دهنده مراقبت های

بهداشتی شما ممکن است درمان متفاوتی را برای آن ناحیه پیشنهاد کند.

درماتیت یک بیماری پوستی است که باعث خارش و سوزش می شود. آلرژی ها، حساسیت ها یا یک بیماری التهابی مانند اگزما باعث درماتیت می شود.

درماتیت تماسی زمانی رخ می دهد که پوست شما به ماده ای که به آن حساس یا آلرژیک هستید واکنش نشان می دهد. علائم شامل خارش، سوزش و بثورات پوستی یا تاول است. خارش ناشی از درماتیت می تواند شدید باشد و توانایی فرد برای خوابیدن یا

انجام کارهای روزانه را مختل کند.

بهترین راه برای درمان درماتیت پیشگیری از آن است. بنابراین سعی کنید محرک را شناسایی کنید و از آن اجتناب کنید. در این بین، استروئیدهای موضعی می توانند به تسکین خارش و التهاب کمک کنند. آزمایش آلرژی ممکن است ایده خوبی برای کمک به کاهش

آلرژن ها باشد.

تغییرات هورمونی

چرخه قاعدگی دارای سه مرحله هورمونی است: فولیکولی، تخمک گذاری و لوتئال . قاعدگی شما شروع فاز فولیکولی است.

در این مرحله، آندومتر (پوشش رحم) ضخیم است. با این حال، سطوح پایین استروژن و پروژسترون در این مرحله باعث شکسته شدن و ریزش دیواره رحم می شود. این ریزش منجر به خونریزی واژینال می شود.

در حالی که خونریزی فقط بین سه تا هفت روز طول می کشد، فاز فولیکولی تا چند هفته طول می کشد. زمانی که سطح هورمون لوتئینه کننده افزایش می

یابد پایان می یابد. 1  نوسانات هورمونی ، به ویژه استروژن پایین، گاهی اوقات می تواند منجر به خارش شود.

حساسیت ها و آلرژی ها

علاوه بر این، ممکن است به محصولات خاصی حساس یا آلرژی داشته باشید، به خصوص آنهایی که در طول دوره قاعدگی با فرج یا واژن شما تماس دارند . حساسیت ممکن است منجر به خارش شود.

ولوواژینیت التهاب یا عفونت فرج و واژن است. می تواند منجر به خارش، درد و ترشح همراه با بو شود. قارچ‌ها، باکتری‌ها و بیماری‌های مقاربتی می‌توانند

باعث آن شوند، اما برای برخی افراد، ولوواژینیت بیشتر در طول دوره قاعدگی رخ می‌دهد.

بهترین دارو برای خارش واژن

بهترین دارو برای خارش واژن

 

داروهای مختلفی برای درمان عفونت واژن استفاده می شود و درمان خاص بستگی به نوع عفونت و علت آن دارد. در اینجا مروری بر داروهایی است که معمولاً برای انواع مختلف عفونت های واژن تجویز می شوند:

عفونت های مخمری (کاندیدیازیس) : درمان اولیه عفونت های مخمری، داروهای ضد قارچی است. این داروها با از بین بردن یا مهار رشد قارچ کاندیدا عمل می کنند. برخی از داروهای رایج ضد قارچی که برای درمان عفونت های قارچی استفاده می شوند عبارتند از:

کلوتریمازول : در اشکال مختلف مانند کرم، شیاف و قرص موجود است. معمولاً در داخل واژن برای مدت مشخصی، معمولاً یک تا هفت روز استفاده می شود.

میکونازول : مشابه کلوتریمازول، میکونازول در فرمول‌های مختلفی مانند کرم، شیاف و پماد موجود است. مدت درمان ممکن است از یک تا هفت روز متفاوت باشد.

فلوکونازول : یک داروی ضد قارچ خوراکی که به صورت تک دوز تجویز می شود. این یک گزینه برای زنانی است که درمان خوراکی را ترجیح می دهند یا عفونت های مکرر دارند.

واژینوز باکتریایی (BV) : درمان اصلی واژینوز باکتریایی آنتی بیوتیک است که به بازگرداندن تعادل باکتری در واژن کمک می کند. آنتی بیوتیک هایی که معمولا برای BV تجویز می شوند عبارتند از:

مترونیدازول : این آنتی بیوتیک به صورت خوراکی و ژل واژینال موجود است. فرم خوراکی معمولاً به صورت تک دوز یا در طی چند روز مصرف می شود. ژل برای مدت زمان مشخصی وارد واژن می شود.

کلیندامایسین : مانند مترونیدازول، کلیندامایسین را می توان به صورت خوراکی در یک دوره چند روزه یا به صورت کرم واژینال برای مدت زمان مشخصی تجویز کرد.

تریکومونیازیس : تریکومونیازیس با آنتی بیوتیک های تجویزی درمان می شود، به طور معمول:

مترونیدازول : همان آنتی بیوتیک مورد استفاده برای BV نیز می تواند به طور موثری تریکومونیازیس را درمان کند. معمولاً به صورت تک دوز خوراکی تجویز می شود.

تینیدازول : جایگزینی برای مترونیدازول، تینیدازول به صورت تک دوز خوراکی مصرف می شود.

کلامیدیا و سوزاک : کلامیدیا و سوزاک معمولاً با آنتی بیوتیک هایی درمان می شوند که در برابر این باکتری های خاص مؤثر هستند. برخی از داروهای رایج عبارتند از:

آزیترومایسین : اغلب برای کلامیدیا استفاده می شود و به صورت یک دوز خوراکی مصرف می شود.

داکسی سایکلین : آنتی بیوتیک دیگری برای کلامیدیا که به عنوان یک دوره درمانی طی چند روز تجویز می شود.

سفتریاکسون : به طور معمول برای سوزاک استفاده می شود، این آنتی بیوتیک به صورت تزریقی تجویز می شود.

برای اطمینان از ریشه کنی کامل عفونت، داروهای تجویز شده را دقیقاً طبق دستور پزشک خود مصرف کنید ، حتی اگر علائم شما بهبود یابد. علاوه بر این، تا زمانی که عفونت به طور کامل از بین نرود، از فعالیت جنسی خودداری کنید تا از عفونت مجدد یا سرایت

عفونت به شریک زندگی خود جلوگیری کنید.

درمان خارش ناحیه تناسلی به علت آن بستگی دارد. اگر اگزما دارید، پزشک شما ممکن است کرم‌های استروئیدی موضعی را تجویز کند.

لیکن اسکلروزوس و لیکن سیمپلکس مزمن با استروئیدهای موضعی درمان می شوند. اگر کرم‌های استروئیدی برای لیکن اسکلروزوس مؤثر نباشند، ممکن است به فتوتراپی (نور درمانی) پاسخ دهد. ارائه دهنده شما داروهای ضد قارچی را برای خارش جوک یا

عفونت قارچی توصیه می کند. گاهی اوقات تغییر سبک زندگی، مانند تعویض مواد شوینده یا تعویض لباس زیر به دفعات، میتواند به خارش خفیف ناحیه تناسلی کمک کند.

بهترین گزینه های کرم واژینال برای خارش

در اینجا لیستی از پمادها برای خارش واژن آورده شده است:

کرم تسکین خارش فوری مونیستات کر:  پرفروش ترین کرم ضد قارچ برای خارش فرج، کرم تسکین فوری خارش مونیستات کر است. حاوی فرمول شماره یک برای خارش واژن و تسکین فوری خارش در قسمت خصوصی زنان است. اما اگر از مشکلات ترشحات

واژن هم رنج می برید، استفاده از این کرم توصیه نمی شود.

کرم کلوتریمازول 7:  این یک داروی عالی برای درمان عفونت های واژن مانند عفونت های مخمری و سایر عفونت های قارچی است. این یک ضد قارچ است که به تسکین خارش واژن، سوزش و مشکلات ترشحات نیز کمک می کند. برای تسکین علائم خارش،

کرم ها باید مستقیماً در خارج از واژن استفاده شوند.

فلوکونازول:  این دوباره یک داروی ضد قارچ برای درمان عفونت های واژن ناشی از قارچ است. نه تنها برای خارش واژن، این پماد اغلب توسط پزشکان برای عفونت های قارچی سایر اعضای بدن نیز تجویز می شود.

کرم Candid B:  این کرم Candid برای خارش واژن به طور گسترده برای درمان عفونت های قارچی تجویز می شود. استفاده از آن در قسمت های بیرونی بدن مانند خارج از واژن نیز بی خطر است. علاوه بر این که یک گزینه درمانی خوب برای خارش واژن است،

نتایج موثری را برای درمان عفونت‌های حلقوی، بیماری پای ورزشکاران و راش عرق نشان داده است.

ژل Candid-V:  اگر به نحوی قادر به تهیه کرم کاندید برای خارش واژن نیستید، ممکن است ژل Candid-V را تهیه کنید که به راحتی در فروشگاه های دارویی در دسترس است. این یک ژل بسیار موثر برای درمان خارش واژن، سوزش و مشکلات ترشحات غیر

طبیعی است. فرمول به کار رفته در این ژل با تخریب مستقیم غشای سلولی قارچ ها را از بین می برد.

پماد واگیسیل:  این یک کرم دارویی است که خارش و سوزش واژن را تسکین می دهد. این پماد برای خارش واژن را می توان در اطراف مقعد و واژن استفاده کرد. ماده اصلی استفاده شده در این کرم لیدوکائین است، بنابراین افراد حساس به لیدوکائین و مادران

باردار یا شیرده از مصرف این پماد خودداری کنند.

پماد Lotrimin:  خارش واژن اغلب به دلیل عفونت قارچی ایجاد می شود. برای این کار می توانید از پماد لوترین استفاده کنید. فرمول استفاده شده در این کرم برای تسکین سریع کارآمد است. حتی مردان نیز می توانند از این کرم برای درمان عفونت های قارچی

آلت تناسلی خود استفاده کنند. این کرم ضد قارچ برای سهولت در استفاده همراه با اپلیکاتور ارائه می شود.

پماد خارش واژن

 

نوشته های مرتبط

چگونه بهترین کرم خارش واژن را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

 • کرم واژینال نیترات مونیستات میکونازول
 •  یک کرم هیدروکورتیزون بدون نسخه را در نظر بگیرید.

کرم های هیدروکورتیزون اغلب برای تحریکات جزئی پوست استفاده می شوند، بنابراین می توانند برای خارش خارجی واژن نیز مفید باشند. دکتر هارپر خاطرنشان می کند که فقط این کرم ها را در داخل واژن قرار ندهید، زیرا می تواند التهاب را بدتر کند زیرا برخی از محصولات به طور خاص برای واژن فرموله شده اند.

هنگام جستجوی کرم خارش واژن، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • به جای کرم های ضد خارش عمومی به دنبال کرم هایی باشید که به طور خاص برای خارش واژن طراحی شده اند
 • ترکیبات فعال هر کرم و نحوه عملکرد آنها برای تسکین خارش را در نظر بگیرید
 • نظرات سایر افرادی که از کرم استفاده کرده اند را بخوانید

اگر نگرانی یا سوالی دارید با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید

در نهایت، بهترین کرم برای شما به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. از امتحان چند گزینه مختلف برای یافتن تناسب کامل نترسید.

توجه به این نکته ضروری است که خارش واژن می تواند نشانه یک بیماری زمینه ای مانند عفونت قارچی یا واژینوز باکتریایی باشد. اگر خارش مداوم یا علائم دیگر را تجربه می کنید، مهم است که برای تشخیص دقیق و درمان مناسب به یک ارائه دهنده مراقبتهای

بهداشتی مراجعه کنید. استفاده از کرمی که برای خارش عمومی طراحی شده است ممکن است به طور موثر بیماری زمینه ای را درمان نکند و به طور بالقوه آن را بدتر کند.

علاوه بر کرم‌های سنتی، درمان‌های طبیعی بسیاری نیز وجود دارد که می‌تواند خارش واژن را تسکین دهد. برخی از محبوب ترین گزینه ها عبارتند از:

 • مالیدن روغن نارگیل به ناحیه آسیب دیده
 • استفاده از ژل آلوئه ورا برای تسکین التهاب و سوزش
 • روغن درخت چای را برای خیساندن ضد قارچ و ضد باکتری به آب گرم حمام اضافه کنید
 • ماست پروبیوتیک که به صورت خوراکی یا موضعی مصرف می شود، برای بازگرداندن باکتری های سالم واژن

در حالی که تحقیقات علمی محدودی در مورد اثربخشی داروهای طبیعی وجود دارد، بسیاری از مردم آنها را جایگزین ایمن و موثر برای کرم های سنتی می دانند.

نکاتی برای استفاده صحیح از کرم های خارش واژن

هنگام استفاده از کرم خارش واژن، مهم است که دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید. حتما:

 • قبل و بعد از استفاده دست های خود را به خوبی بشویید
 • طبق دستور، کرم را مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده بمالید
 • هنگام استفاده از کرم از استفاده از تامپون یا دوش خودداری کنید
 • کرم را به طور مداوم، طبق دستور، برای بهترین نتیجه استفاده کنید

با پیروی از این نکات ساده، اطمینان حاصل می کنید که کرم تا حد ممکن در تسکین علائم شما مؤثر است.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اگر علائم شما پس از استفاده از کرم باقی ماند یا بدتر شد، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. آنها ممکن است نیاز به تجویز درمان دیگری داشته باشند یا بررسی کنند که آیا یک بیماری

زمینه ای باعث علائم شما شده است.

با وجود بسیاری از کرم‌های موجود در بازار، تشخیص اینکه کدام یک از کرم‌ها مؤثرتر هستند، دشوار است. به همین دلیل است که ما نظرات مشتریان را بررسی کرده ایم تا بهترین کرم های خارش واژن را که امروزه در دسترس هستند، پیدا کنیم. در اینجا موارد

مورد علاقه ما وجود دارد:

 • کرم درمان عفونت مخمری 7 روزه Monistat – یک گزینه محبوب و موثر برای درمان عفونت های مخمری

 • کرم ضد خارش واژن واژینال ماکزیمم استحکام Vagisil – کرمی با اثر سریع که خارش و ناراحتی را تسکین می دهد.

 • Canesten Clotrimazole Thrush Treatment Once Pessary + Cream – درمانی دو در یک برای برفک دهان که علائم داخلی و خارجی را تسکین می دهد.

 • کرم تسکین دهنده خارش زنانه کورتیزون 10 – کرم ضد خارش قوی حاوی 1% هیدروکورتیزون

توجه به این نکته مهم است که اگرچه این کرم‌ها می‌توانند خارش واژن را تسکین دهند، اما اگر علائم مداوم را تجربه کردید، همیشه بهتر است با یک پزشک مشورت کنید. آنها می توانند به تعیین علت اصلی خارش کمک کنند و مناسب ترین درمان را توصیه کنند.

 

بهترین دارو برای خارش واژن

پماد کلوتریمازول برای خارش بیرونی واژن

 

بسیاری از کرم های خارش واژن حاوی همان مواد فعال هستند که برای تسکین خارش و ناراحتی عمل می کنند. برخی از رایج ترین مواد تشکیل دهنده عبارتند از:

 • میکونازول نیترات – یک داروی ضد قارچی که برای درمان عفونت های قارچی استفاده می شود
 • هیدروکورتیزون – یک داروی ضد التهابی که برای کاهش تورم و تحریک استفاده می شود
 • کلوتریمازول – یک داروی ضد قارچ که برای درمان عفونت های قارچی و سایر انواع عفونت های قارچی استفاده می شود.
 • بنزوکائین – یک بی حس کننده موضعی که برای بی حس کردن ناحیه آسیب دیده و کاهش خارش استفاده می شود

عوارض جانبی احتمالی استفاده از کرم های خارش واژن و نحوه اجتناب از آنها

در حالی که کرم های خارش واژن به طور کلی بی خطر و موثر هستند، اما گاهی اوقات می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. برخی از شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از:

 • تحریک یا سوزش در محل برنامه
 • خشکی یا لایه برداری پوست
 • واکنش های آلرژیک به کرم یا مواد تشکیل دهنده آن

اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، بلافاصله استفاده از کرم را متوقف کنید و با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. برای جلوگیری از عوارض جانبی، حتماً کرم را طبق دستورالعمل استفاده کنید و از استفاده بیش از حد یا استفاده

نادرست از محصول خودداری کنید.

در پایان، خارش واژن می‌تواند ناراحت‌کننده و خسته‌کننده باشد، اما کرم‌های زیادی در دسترس هستند که می‌توانند تسکین موثری داشته باشند. با درک انواع مختلف کرم های موجود، نحوه عملکرد آنها و نحوه انتخاب بهترین کرم برای نیازهای خود، می توانید

علائم خود را کنترل کنید و به احساس راحتی و سلامتی برگردید.

توجه به این نکته ضروری است که در حالی که کرم های خارش واژن می توانند تسکین دهنده باشند، نباید به عنوان یک راه حل طولانی مدت استفاده شوند. اگر خارش مزمن واژن را تجربه می کنید، مهم است که با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت

کنید تا علت زمینه ای را تعیین کرده و یک برنامه درمانی تهیه کنید. علاوه بر این، رعایت اقدامات بهداشتی خوب، مانند پوشیدن لباس زیر تمیز و قابل تنفس و پرهیز از صابون‌ها یا دوش‌های خشن، برای جلوگیری از حملات بعدی خارش واژن، مهم است..

کرم واژینال میکونازول چیست

 

کرم واژینال میکونازول معمولاً با استفاده از اپلیکاتور در داخل واژن قرار می گیرد. همچنین می توان آن را در ناحیه اطراف بیرون واژن برای تسکین خارش و درد استفاده کرد.

اشکال دیگری از میکونازول در دسترس است، اما برای درمان عفونت های قارچی پوست در نقاط دیگر بدن استفاده می شود. بروشورهای دارویی جداگانه ای به نام Miconazole برای عفونت های قارچی پوست و ناخن و Miconazole برای برفک دهان وجود دارد که

اطلاعات بیشتری در مورد آنها ارائه می دهد.

قبل از استفاده از میکونازول

برخی از داروها برای افراد با شرایط خاص مناسب نیستند و گاهی اوقات تنها در صورت مراقبت بیشتر ممکن است از دارو استفاده شود. به این دلایل، قبل از شروع استفاده از میکونازول، مهم است که پزشک شما بداند:

اگر باردار هستید. مهم است که اگر در انتظار بچه دار شدن هستید، به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا ممکن است نیاز به استفاده از میکونازول برای مدت طولانی تری در دوران بارداری نسبت به آنچه معمولا توصیه می شود داشته باشید.

اگر زیر 18 سال سن دارید.

اگر داروی دیگری مصرف می کنید. این شامل هر دارویی است که مصرف می‌کنید و بدون نسخه قابل خرید است، و همچنین داروهای گیاهی و مکمل. اگر وارفارین یا داروهایی برای کلسترول بالا (استاتین ها) مصرف می کنید بسیار مهم است زیرا میکونازول می تواند نحوه عملکرد این داروها را تغییر دهد.

اگر تا به حال به یک دارو واکنش آلرژیک داشته اید.

نحوه استفاده از میکونازول برای برفک واژن

قبل از شروع این درمان، بروشور اطلاعات چاپ شده سازنده را از داخل بسته مطالعه کنید. اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده از آماده سازی میکونازول به شما می دهد.

اگر کرم Gyno-Daktarin® برای مصرف داخلی برای شما تجویز شده است ، باید آن را یک بار در روز قبل از خواب به مدت هفت روز استفاده کنید. مهر و موم لوله را سوراخ کنید و یکی از اپلیکاتورهای یکبار مصرف را به لوله وصل کنید. کرم را در اپلیکاتور فشار دهید

تا زمانی که پیستون به علامت “ایست” برسد. اپلیکاتور را از لوله خارج کنید و سپس انتهای پر از کرم اپلیکاتور را تا جایی که برای شما راحت است وارد واژن خود کنید. پیستون را فشار دهید تا کرم در واژن شما آزاد شود. بعد از استفاده اپلیکاتور را دور بیندازید.

اگر به شما گفته شده است که از کرم Gyno-Daktarin® فقط در ناحیه بیرونی واژن خود استفاده کنید، آن را دو بار در روز بمالید و به آرامی آن را بمالید.

 

بهترین دارو برای خارش واژن

درمان خانگی خارش واژن

 

زن بودن کار آسانی نیست! علاوه بر این، در دنیای امروز، تقریباً هیچ حوزه ای وجود ندارد که زنان در آن نشانی از خود نگذارند و خود را در سطح مردان نگه دارند. با این حال، گاهی اوقات چیزهایی مانند خارش واژن ممکن است باعث شود آنها از نشان دادن توانایی

خود کنار بکشند زیرا از خجالت می ترسند. خارش واژن وضعیت بسیار ناراحت کننده ای است که هر زنی ممکن است تجربه کند. علت اصلی این خارش مانند هر خارش دیگری اغلب عفونت یا یک اختلال پوستی است.

اغلب اوقات، با کمک کرم واژینال برای خارش، می توان به طور موثر با مشکلات خارش واژن برخورد کرد. مشکل در انتخاب بهترین پماد برای خارش واژن است.

اگر خارش خفیف در واژن یا فرج خود را بدون هیچ گونه علائم نگران کننده یا غیر معمول دیگری تجربه می کنید، می توانید یک درمان خانگی ساده را امتحان

کنید تا ببینید که آیا کمک می کند یا خیر.

با این حال، اگر علائم غیرمعمول دیگری دارید یا بعد از یک هفته همچنان خارش دارید، باید برای ارزیابی به پزشک خود مراجعه کنید.

حمام جوش شیرین

نشان داده شده است که حمام گرم با جوش شیرین به تسکین خارش و تسکین پوست تحریک شده کمک می کند. 5 اگرچه جوش شیرین برای پوست حساس واژن بی خطر است، اما اگر بریدگی یا زخم باز دارید نباید از جوش شیرین استفاده کنید.

برای حمام جوش شیرین، بین یک چهارم فنجان تا دو فنجان به آب گرم اضافه کنید، سپس دراز بکشید و استراحت کنید. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که جوش شیرین می تواند مخمر را از بین ببرد، اما مشخص نیست که آیا می تواند این کار را در بدن شما انجام دهد یا خیر.

حمام بلغور جو دوسر کلوئیدی

پودر بلغور جو دوسر کلوئیدی ممکن است التهاب پوست را کاهش دهد و به توقف سریع خارش و تحریک واژن کمک کند. 5 بلغور جو دوسر کلوئیدی از آسیاب کردن کل دانه جو به صورت پودر ریز تهیه می شود تا هیچ یک از مزایای تسکین دهنده پوست آن از بین

نرود.

برای تهیه یک حمام بلغور جو دوسر کلوئیدی، به سادگی بلغور جو دوسر را در یک حمام گرم حل کرده و تا 20 دقیقه خیس کنید. شما می توانید بلغور جو دوسر کلوئیدی را به صورت آنلاین خریداری کنید، اما اگر به آن دسترسی ندارید، حمام کردن در جو دوسر

ساده نیز برای پوست شما تسکین می دهد.

فواید جو برای سلامتی (Avena Sativa)

ماست یونانی و پروبیوتیک ها

باکتری های واژن و مخمر یکدیگر را کنترل می کنند. اگر جمعیت باکتری کاهش یابد، مخمر می تواند خارج از کنترل رشد کند. پروبیوتیک‌ها که در مکمل‌ها و ماست یافت می‌شوند، ممکن است باکتری‌ها را افزایش دهند و تعادل را به تعادل برسانند. اما، این ممکن

است لزوما از شر عفونت خلاص نشود.

برخی کارآزمایی‌ها نشان می‌دهند که پروبیوتیک‌ها برای BV موثر هستند، اگرچه تحقیقات بیشتری باید انجام شود. به‌عنوان یک درمان خانگی برای BV، می‌توانید با استفاده از ماست یونانی ساده روی فرج یا واژن، باکتری‌های خوب بیشتری را دوباره وارد کنید. از

آن به تنهایی، با عسل یا با کرم واژینال استفاده کنید.

 

درمان خانگی خارش واژن با جوش شیرین

 

اسید بوریک

اسید بوریک هنگامی که به صورت موضعی یا به عنوان شیاف واژینال (در واژن قرار داده می شود) ممکن است عفونت های مخمری را درمان کند. یک مطالعه کوچک نشان می دهد که اسید بوریک ممکن است به اندازه فلوکونازول برای درمان این هدف موثر باشد.

فلوکونازول همان داروی ضد قارچ در برندهایی مانند Monistat است.بهترین دارو برای خارش واژن

برای تسکین خارش و درمان عفونت مخمری یا BV می توانید اسید بوریک را به صورت موضعی به فرج خود بمالید. همچنین ممکن است شیاف های اسید بوریک را در فروشگاه ها، داروخانه ها یا آنلاین پیدا کنید.

یک کمپرس خنک

استفاده از کمپرس خنک عفونت های قارچی یا باکتریایی را درمان نمی کند، اما می تواند پوست را تسکین دهد و خارش را موقتاً برطرف کند. به سادگی یک دستمال تمیز را با آب خنک خیس کنید و آن را روی فرج خود قرار دهید. مراقب باشید که بعد از آن پوست خود را خشک کنید.

کرم آلوئه ورا

ثابت شده است که آلوئه ورا خارش ناشی از انواع بیماری ها را تسکین می دهد. 9 می توانید با خیال راحت ژل آلوئه ورا ساده را روی فرج یا داخل واژن بمالید. 10 به خاطر داشته باشید که اگرچه آلوئه ورا می تواند علائم خارش را تسکین دهد، اما عفونت فعال را التیام نمی بخشد.بهترین دارو برای خارش واژن

روغن نارگیل

روغن نارگیل ممکن است برای بیماری های پوستی مانند اگزما موثر باشد. یک مطالعه نشان می دهد که روغن نارگیل موضعی ممکن است حتی بیشتر از روغن معدنی برای پوست مرطوب کننده باشد.

مطالعه دیگری نشان داد که روغن نارگیل به اندازه داروی ضد قارچ کلوتریمازول برای درمان عفونت های قارچی موثر است. شرکت کنندگان در مطالعه روغن نارگیل را به صورت واژینال وارد کردند.

عسل خام

خواص ضد التهابی عسل می تواند به سرعت خارش ناحیه واژن را کاهش دهد.بهترین دارو برای خارش واژن

توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگرچه داروهای طبیعی ممکن است خارش واژن را تسکین دهند، اما در صورت تداوم یا بدتر شدن علائم با پزشک مشورت کنید. علاوه بر این، برخی از داروهای طبیعی ممکن است برای همه، به خصوص کسانی که آلرژی یا

حساسیت به مواد خاصی دارند، مناسب نباشند. همیشه بهتر است قبل از امتحان هر گونه راه حل جدیدی تحقیق کنید و با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

 

بهترین دارو برای خارش واژن

درمان خارش بیرون واژن

 

چگونه از دوره های بعدی خارش واژن جلوگیری کنیم

چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای کمک به پیشگیری از خارش واژن در آینده انجام دهید:

 • از استفاده از صابون های معطر یا سایر محرک های شیمیایی خشن خودداری کنید
 • لباس زیر پنبه ای با قابلیت تنفس بپوشید
 • از پوشیدن لباس های تنگ یا لباس های زیر که ممکن است رطوبت را به دام بیندازند خودداری کنید
 • عادات بهداشتی خوب را تمرین کنید، از جمله شستن مرتب فرج خود با آب گرم
 • با استفاده از کاندوم و انجام معاینات منظم STD، رابطه جنسی ایمن را تمرین کنید
 • در صورت بروز دوره‌های مکرر یا طولانی مدت خارش واژن، به پزشک مراجعه کنید

با انجام این اقدامات ساده، ممکن است بتوانید از بروز اپیزودهای بعدی خارش واژن جلوگیری کنید و راحت و سالم بمانید.

به هر حال، کرم‌های هیدروکورتیزون برای کاهش خارش ناشی از اگزما و سایر بیماری‌های پوستی مانند نیش حشرات و آلرژی‌ها هستند، اگر به دلیل سوزش تیغ بعد از اصلاح احساس خارش کردید، می‌توانید از آنها در اطراف ناحیه تناسلی استفاده کنید. کلینیک . با این حال، دکتر هارپر

پیشنهاد می کند قبل از استفاده از کرم های هیدروکورتیزون روی فرج و واژن با پزشک خود صحبت کنید.

علاوه بر مراحل فوق، برخی تغییرات سبک زندگی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است به جلوگیری از خارش واژن کمک کند. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که رژیم غذایی سالم داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید. این می

تواند به تقویت سیستم ایمنی شما و کاهش خطر ابتلا به عفونت هایی که می تواند باعث خارش واژن شود کمک کند.

اگر خارش واژن را تجربه می کنید، ممکن است تعجب کنید که آیا کرم بدون نسخه (OTC) یا نسخه ای بهترین گزینه برای شماست. در بسیاری از موارد، کرم‌های OTC می‌توانند به اندازه گزینه‌های تجویزی مؤثر باشند – و اغلب بسیار مقرون به صرفه‌تر و در دسترس‌تر هستند.

اگر خارش واژن را تجربه می کنید، مهم است که از خاراندن ناحیه آسیب دیده خودداری کنید، زیرا این امر می تواند منجر به تحریک بیشتر و عفونت احتمالی شود. در عوض، سعی کنید از کمپرس سرد استفاده کنید یا از یک حمام آب گرم برای تسکین خارش

استفاده کنید. علاوه بر این، پوشیدن لباس های گشاد و لباس های زیر نخی می تواند به کاهش تحریک و بهبودی کمک کند.بهترین دارو برای خارش واژن

اگر علائم شما ادامه یافت یا بدتر شد، مهم است که به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما می‌تواند به تعیین علت زمینه‌ای خارش واژن شما کمک کند و گزینه‌های درمانی مناسب را، که ممکن است شامل کرم‌ها یا داروها باشد، توصیه کند.

با این حال، اگر علائم شدیدی را تجربه می کنید یا کرم های OTC را بدون موفقیت امتحان کرده اید، مهم است که به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید. آنها ممکن است بتوانند کرم قوی تری تجویز کنند یا بیماری زمینه ای را که نیاز به درمان

متفاوت دارد، تشخیص دهند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که برخی از کرم های OTC ممکن است حاوی موادی باشند که می توانند باعث تحریک یا واکنش های آلرژیک شوند. اگر پوست حساسی دارید یا سابقه واکنش های آلرژیک دارید، بهتر است قبل از استفاده از هر کرم

OTC با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. آنها می توانند کرمی را توصیه کنند که کمتر احتمال دارد واکنش ایجاد کند یا کرم نسخه ای را تجویز کنند که برای نیازهای شما مناسب تر است.

همه افراد باید اقدامات زیر را برای کمک به جلوگیری از خارش ناحیه تناسلی انجام دهند:بهترین دارو برای خارش واژن

بهترین دارو برای خارش واژن

. کرم عفونت قارچی را امتحان کنید.

دکتر استرایچر می گوید بسیاری از زنان هر زمان که دچار خارش واژن می شوند تصور می کنند که عفونت قارچی دارند ، اما همیشه اینطور نیست. با این حال، اگر قبلاً عفونت مخمری داشته‌اید و می‌دانید که این همان چیزی است که با آن سر و کار دارید، یک

داروی عفونت قارچی OTC باید کمک کند. به خاطر داشته باشید که شما همچنین می توانید به عفونت قارچی در فرج خود مبتلا شوید – و کرم هایی نیز برای آن وجود دارد.

ناحیه تناسلی خود را تمیز و خشک نگه دارید. از صابون ملایم استفاده کنید و به خوبی با آب بشویید. از تمیز کردن بیش از حد منطقه خودداری کنید. اندام تناسلی خود را خشک کنید.بهترین دارو برای خارش واژن

لباس زیر گشاد و با فیبر طبیعی بپوشید. لباس زیر خود را حداقل هر 24 ساعت یکبار عوض کنید.

پس از استحمام و شنا کاملا خشک کنید. از ماندن طولانی مدت در لباس خیس خودداری کنید.

از رابطه جنسی محافظت نشده خودداری کنید، به خصوص اگر نگران این هستید که ممکن است شما یا شریک زندگیتان عفونت داشته باشید.

افرادی که واژن دارند باید اقدامات زیر را برای جلوگیری از خارش ناحیه تناسلی انجام دهند:

 • همیشه از جلو به عقب پاک کنید تا از ورود باکتری های مقعد به واژن جلوگیری کنید.
 • از محصولات شیمیایی مانند دوش ها یا اسپری های بهداشتی زنانه که می توانند تعادل اسیدی واژن شما را بر هم بزنند، خودداری کنید.
 • از استفاده بیش از حد از مواد شوینده در ماشین لباسشویی خودداری کنید.
 • از مسدود کننده های خارش بدون نسخه خودداری کنید، زیرا این محصولات می توانند در طولانی مدت خارش را بدتر کنند.
 • اگر مشکوک هستید که یک روان کننده واژن ممکن است خارش را بدتر کند، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد بهترین گزینه ها برای روانکاری صحبت کنید.بهترین دارو برای خارش واژن
 • از ضربه زدن به ناحیه مانند تراشیدن بیش از حد و خاراندن خودداری کنید.
 • برای حفظ باکتری های سالم در واژن از یک رژیم غذایی متعادل استفاده کنید.
 • از تامپون یا نوار بهداشتی معطر خودداری کنید.
 • افرادی که آلت تناسلی دارند باید اقدامات زیر را برای جلوگیری از خارش ناحیه تناسلی انجام دهند:
 • آلت تناسلی خود را به خوبی بشویید، از جمله ناحیه زیر پوست ختنه گاه اگر ختنه نشده اید.
 • اگر در طول روز عرق می کنید، قبل از خواب لباس زیر خود را تعویض کنید.

پیش آگهی بستگی به این دارد که چه چیزی باعث خارش شده است.

به عنوان مثال، پسوریازیس هیچ درمانی ندارد. با این حال، می توانید علائم آن را مدیریت کنید. تریکومونیازیس قابل درمان است. با درمان، می تواند در حدود یک هفته از بین برود.بهترین دارو برای خارش واژن

چرا خارش دارم اما بیماری مقاربتی ندارم؟بهترین دارو برای خارش واژن

بیماری های مقاربتی تنها دلیلی نیست که فرد می تواند در ناحیه تناسلی خود خارش داشته باشد. شرایط پوستی یا تحریکات پوستی در واقع دلیل شایع تری برای خارش در اندام های خصوصی است. بیماران مبتلا به پسوریازیس و/یا اگزما ممکن است در ناحیه

تناسلی خود خارش داشته باشند.بهترین دارو برای خارش واژن

بسیاری از تسکین خارش واژن را می توان با استفاده از کرم های ضد قارچ ذکر شده در این مقاله به دست آورد. علاوه بر این، از بهداشت مناسب اندام تناسلی خود اطمینان حاصل کنید و سعی کنید با استفاده از یک پاک کننده ملایم واژن خود را تمیز و خشک

نگه دارید. جدای از این، سعی کنید از استفاده از لوسیون ها، صابون ها و محصولات معطر در اطراف واژن خودداری کنید. سعی کنید در رابطه جنسی محافظت نشده افراط نکنید و برای اطمینان از پیشگیری از علائم خارش واژن، لباس زیر نخی بپوشید.بهترین دارو برای خارش واژن

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.