از بین بردن موهای زائد همیشگی درخانه

از بین بردن موهای زائد همیشگی :همه خانم ها موهای بدن دارند ، اما ممکن است در بعضی دیگر قابل توجه باشد و شامل رشد روی صورت می شود. هیرسوتیسم در خانمها وقتی است که این رشد مو بیش از حد می شود.

فواید زدن موهای بدن

معالجه هیرسوتیسم در زنان توسط پزشکان مشخص می شود که آیا رشد مو به دلیل شرایط اساسی یا دلایل دیگر است. در همه موارد ، برخی از خانم ها استفاده از کرم های اصلاح ، موچین ، اپیلاسیون و رفع مو را مفید می دانند.

از بین بردن موهای زائد همیشگی

هیرسوتیسم ممکن است به دلیل یک شرایط اساسی پزشکی مانند موارد زیر باشد:از بین بردن موهای زائد همیشگی

 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ، که یک اختلال هورمونی است
 • هایپرپلازی آدرنال ، اختلالی که بر تولید هورمونهای استروئیدی تأثیر می گذارد
 • hyperandrogenemia ایدیوپاتیک ، شرایطی که بدن آندروژن بیش از حد تولید می کند
 • تومورهایی که هورمونهای اضافی را آزاد می کنند
 • اختلالات تیروئید که بر سطح هورمون تأثیر می گذارند

مگر در مواردی که علت این امر به دلیل شرایط بهداشتی باشد ، موهای زائد یا ناخواسته به دلایل پزشکی مورد توجه پزشکان قرار نمی گیرد.

علت موهای زائد بدن:

از بین بردن موهای زائد همیشگی

برخی موهای بدن برای آقایان و خانم ها طبیعی است.

هورمون هایی به نام آندروژن اصلی ترین دلیل رشد موهای بدن است. پزشکان از آندروژن ها به عنوان هورمون های مردانه یاد می کنند ، هر چند زنان و مردان آن ها را تولید می کنند.

هنگامی که بدن زنان آندروژن بیش از حد زیادی تولید می کند ، ممکن است بیشتر از موی طبیعی بدن مو ایجاد کند. چندین وضعیت پزشکی می تواند باعث شود بدن آندروژن بیش از حد زیادی تولید کند.

PCOS شایع ترین علت موهای زائد بدن در زنان است. PCOS یک عدم تعادل هورمونی است که باعث می شود بدن بیش از حد زیادی آندروژن تولید کند.

علت کمتر شایع موهای زائد بدن در زنان شامل موارد زیر است:از بین بردن موهای زائد همیشگی

هایپرپلازی مادرزادی آدرنال

هایپرپلازی مادرزادی آدرنال گروه نادری از اختلالات است که بر روی غدد آدرنال تأثیر می گذارد و می تواند علائم شدیدی ایجاد کند. هنگامی که غدد آدرنال به درستی کار نکند ، بدن ممکن است آندروژن بیش از حد تولید کند.

تومورها

در این موارد موهای بدن به سرعت ظاهر می شود و ممکن است علائم دیگری مانند توده ای در معده یا لگن را شامل شود.

داروها

برخی از داروها می توانند باعث رشد اضافی مو شوند.

برخی از داروهای با پیوند به هیرسوتیسم عبارتند از:

 • داروهای ضد افسردگی
 • برخی از آنتی بیوتیک ها
 • داروهای خواب آور
 • هورمون هایی مانند استروژن و تستوسترون و همچنین داروهایی که تولید هورمون را تغییر می دهند

هایپرپرولاکتینمی

هایپر پرولاکتینمی شرایطی است که باعث می شود بدن مقادیر زیادی هورمون پرولاکتین تولید کند.

پرولاکتین در درجه اول مسئول تولید شیر مادر در زنان شیرده است. زنان مبتلا به این بیماری حتی در صورت عدم شیردهی ممکن است شیرده شوند.

اختلالات تیروئید

تیروئید هورمونی تولید می کند که به تنظیم متابولیسم و ​​دمای بدن کمک می کند. هنگام نقص عملکرد تیروئید ، ممکن است عدم تعادل هورمون هایی ایجاد شود که ممکن است باعث موهای زائد بدن شود.

علل دیگر

بعضی اوقات هیرسوتیسم دلیل مشخصی ندارد و پزشکان نمی توانند شواهد روشنی از اختلال زمینه ای پیدا کنند. هنگامی که یک بیماری دلیل مشخصی نداشته باشد ، پزشک ممکن است آن را ایدیوپاتیک معرفی کند.

بهترین روش اصلاح موهای زائد زنان

درمان های پزشکی برای از بین بردن موهای زائد 

پزشک بر اساس علت ، درمان هایی را برای موهای بیش از حد بدن توصیه می کند.

درمان های پزشکی به دلیل PCOS می توانند به رشد بیش از حد یا ناخواسته مو کمک کنند.

بسیاری از خانم ها می دانند که مصرف قرص های ضد بارداری هنگام تنظیم رشد هورمون ها و دوره های آنها به شما کمک می کند تا رشد هورمون ها را تنظیم کنید. ممکن است دیگران برای کنترل دیابت از انسولین استفاده کنند .

یک روش درمانی دیگر که ممکن است مفید باشد ، اسپیرونولاکتون است ، دارویی که می تواند اثرات هورمونهای خاص را کنترل کند.

نوشته های مرتبط

زنان مبتلا به PCOS که در حال باردار شدن هستند ممکن است برای القاء تخمک گذاری به درمان های هورمونی مصنوعی نیاز داشته باشند .

هنگامی که یک زن به غیر از PCOS یک بیماری داشته باشد ، درمان بستگی به اختلال ، سابقه پزشکی زن و سایر عوامل دارد.

درمان های هورمونی می توانند تعادل هورمونی را ترمیم کنند ، اگرچه ممکن است یک زن نیز به درمان های اضافی نیاز داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر توموری وجود داشته باشد که آندروژن تولید کند ، پزشکان ممکن است نیاز به برداشتن تومور با عمل جراحی داشته باشند.

بهترین روش اصلاح موهای زائد زنان با ژیلت

تیغ برای از بین بردن موهای زائد تراشیدن برای از بین بردن موهای زائد بدن یک موهبت است.

پاها و بازوهای صاف و بدون مو کمتر از بدنی مناسب و پوستی درخشان و بدون لک معیار زیبایی نیستند. اینها انواعی هستند که ما اغلب در تبلیغات تلویزیونی می بینیم، اما با واقعیت بسیاری از زنان در آنجا فاصله زیادی دارند. خوب، وقتی صحبت از حذف موهای زائد در بین خانم ها می شود، اصلاح تکنیکی در نظر گرفته شده است که پوست شما را صاف تر و نرم تر می کند.

اگرچه تراشیدن ممکن است روش ساده‌تری باشد، اکثر خانم‌ها اپیلاسیون را انتخاب می‌کنند، زیرا اپیلاسیون با برداشتن مو از ریشه، رشد مو را مهار می‌کند. این بدان معناست که رشد مجدد مو به زمان بیشتری نیاز دارد.

با این حال، ما قصد داریم دلایلی را بیان کنیم که چرا استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد می تواند برای شما بهتر باشد.

بر خلاف اپیلاسیون، اصلاح با تیغ مناسب و به روش صحیح به پوست آسیب نمی رساند و منجر به مشکلات پوستی نمی شود.هنگامی که تیغ ها در جهت صحیح با فشار کافی استفاده می شوند، شما را برش نمی دهند. اپیلاسیون می تواند باعث بثورات و قرمزی شود.

برخلاف تصور عموم، موهای صورت با اصلاح دوباره رشد نمی کنند و ضخیم نمی شوند. هنگامی که در ابتدا از طریق پوست فرو می‌رود، احساس ضخیم و درشتی می‌کند، اما کل فولیکول آن‌طوری رشد نمی‌کند.

گزینه های جایگزین  برای از بین بردن موهای زائد همیشگی

برخی از افراد برای جلوگیری از خطرات موهای زائد که همراه با اصلاح ، اپیلاسیون و یا لاغر شدن هستند ، به روشهای دیگری از بین بردن موها روی می آورند. این شامل:

 • لیزر موهای زائد : این می تواند یک روند گران قیمت باشد ، اما نتایج معمولاً ریزش موهای نیمه دائمی و بدون موهای زائد است. لیزر موهای زائد باعث آسیب به فولیکول مو در سطح عمیق می شود و به هیچ وجه از رشد مو جلوگیری می کند.
 • رفع موهای شیمیایی : این محصولات برای برخی نیز گزینه ای است.
 • الکترولیز : این یکی دیگر از روشهای ماندگارتر موهای زائد است. این دستگاه برای از بین بردن ریشه مو طراحی شده و نیاز به چندین جلسه دارد.

هر یک از این روشها ممکن است باعث تحریک پوست شود و قبل از استفاده باید با متخصص پوست صحبت کرده و در مورد آنها گفتگو کنید.

از بین بردن موهای زائد درخانه:

از بین بردن موهای زائد همیشگی

1-از بین بردن موهای زائد با نعنا
مصرف نعنا می تواند سبب  کاهش هورمون تستوسترون شده و رشد موهای زائد را کاهش دهد.

2-از بین بردن موهای زائد با زنجبیل
کمی زنجبیل را با آب مخلوط کرده و در نواحی مورد نظر قرار دهید. ممکن است کمی احساس سوزش داشته باشید اما این سوزش پس از زمان کوتاهی از بین خواهد رفت.

3-از بین بردن موهای زائد  با پوست گردو

با استفاده از پوست گردو، رشد موهای زائد، مخصوصا موهای زائد صورت بسیار کاهش پیدا می کند و بعد از مدتی، به طور کامل از بین می روند. البته پس از چند ماه  استفاده از پوست گردو نتیجه مشخص می شود.

از بین بردن موهای زائد برای  همیشگی

بسیاری از افراد دارای موهای زائد در بدن هستند که آن ها را اذیت کرده و ظاهری نامناسب به بدن و یا صورت می دهند. موهای زائد می تواند در لب بالا، چانه، گونه ها، پشت گردن، پاها، دست ها و ناحیه بیکینی باشد.

4- وکس شکر

تمام چیزی که نیاز دارید این است که ۲ قاشق چای‌خوری شکر را با یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کنید، و یک قاشق چای‌خوری آب به آن اضافه کنید. سپس، مخلوط را در کاسه‌ای در آب داغ بگذارید و بجوشانید. بگذارید وکس به‌دست آمده کمی خنک شود و بعد با استفاده از کاردک مخصوص آن را روی صورت‌تان بمالید. یک لایه‌ی باریک از وکس را روی صورت قرار دهید و به آرامی آن را در جهت رویش مو از صورت پاک کنید.

5- آرد نخود

آرد نخود می‌تواند نمونه‌ی یک راهکار عالی برای امتحان کردن باشد. برای بهترین نتیجه، باید آرد نخود را با خامه، زردچوبه، و شیر مخلوط کنید. مخلوطی که به‌دست می‌آید یک مایع غلیظ است، که می‌توانید در ناحیه‌ی موهای زائد صورت قرار دهید. آن را با یک پارچه‌ی نرم پاک کنید، و هر ماه این فرآیند را چند بار تکرار کنید. به عنوان جایگزین می‌توانید آرد نخود را با ماست ساده، زردچوبه، و گلاب مخلوط کنید.

6- آرد ماش و گلاب

آرد ماش را با گلاب مخلوط کنید، مایع به‌دست آمده را روی صورت قرار دهید. بعد از این‌که خشک شد، برای پاک کردن آن، صورت را با آب گرم مالش دهید. این فرآیند را هفته‌ای چند بار تکرار کنید.

7-شکر دانه‌ریز و آب‌لیمو

کمی شکر دانه‌ریز و آب‌لیمو به آن اضافه کنید، و صبر کنید تا آب به جوش بیاید. حرارت را کم کنید و بگذارید نیم‌ساعت بجوشد. وقتی نیم ساعت جوشید، مخلوط را از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود. مایع را با کاردک مخصوص روی صورت قرار دهید و نوار باریکی از پارچه‌ی نخی را روی آن قرار دهید و بدون این‌که خیلی خشونت به خرج دهید، در جهت خلاف رویش مو بکشید.

8-آب‌لیمو و عسل

یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو را با ۴ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. مایع به‌دست آمده را روی صورت قرار دهید و بعد از حدود ۲۰ دقیقه با لیف حمام آن را پاک کنید. برای بهترین نتیجه، این فرآیند را حداقل ۲ بار در هفته تکرار کنید.

9- بلغور جوی دوسر

۶-۸ قطره آب لیمو، ۲/۱ قاشق چای خوری بلغور جوی دوسر (کاملا پودر شده) و ۱ قاشق غذاخوری عسل را به خوبی مخلوط کنید تا به صورت خمیر در بیاید. این خمیر را روی صورت بگذارید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. صورت‌تان با ملایمت به مدت ۴-۵ دقیقه خلاف جهت رویش موها مالش دهید. سپس با آب بشویید.

10- شنبلیله

ماش و بذر شنبلیله را آسیاب کرده و به مقدار مساوی مخلوط کنید. کمی آب به آن اضافه کنید تا به حالت خمیری در بیاید. آن را روی صورت بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. سپس با یک پارچه‌ی نرم و خشک آن را از صورت پاک کنید.از بین بردن موهای زائد همیشگی

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک