اموزش رشد سریع ناخن سه روز (روغن گیاهی)

اموزش رشد سریع ناخن سه روز : دلایلی که چرا ناخن های شما رشد نمی کنند.دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که ناخن هایتان رشد نمی کنند. آیا هیچ کدام از اینها را انجام می دهید؟

اموزش رشد سریع ناخن سه روز

1- جویدن ناخن

اگر شما به طور منظم ناخنتان را می جوید، وقتش رسیده این کار را متوقف کنید. این عادت باعث عفونت های باکتریایی متعددی می شود که سرعت رشد پوست و ناخن شما را کم می کند. سعی کنید ناخن های خود پولیش دهید تا یپدیگر آنها را نجوید.

اموزش رشد سریع ناخن سه روز

2- کوت نکردن پایه ناخن

هنگامی که می خواهید از پولیش ناخن استفاده کنید، مطمئن شوید پایه ناخن را حتما کوت کرده اید. این کار باعث حفاظت از لایه بیرونی ناخنتان در برابر پولیش استفاده  شده می شود.

3- تراشیدن پولیش ناخن

از اینکار اجتناب کنید . انجام این کار مثل اینست که دارید لایه بیرونی ناخنتان را می تراشید. این کار باعث می شود ناخن های شما ضعیف و شکننده شوند.

4- استفاده بیش از حد از ژل و اکریلیک

اگر اغلب اوقات به سالن زیبایی می روید تا ناخن هایتان را ژل و یا اکریلیک بزنید، به ناخن های طبیعیتان فرصت رشد خوب را نمی دهید. انجام ژل و اکریلیک چند وقت یکبارخوب است، اما این که به این کار عادت کنید مناسب نیست، زیرا بر روند طبیعی رشد تاثیر می گذارد.

اگر با ناخن هایتان اجازه ندهید جوانه بزنند و رشد کنند، چه شانسی خواهند داشت ؟!

اموزش رشد سریع ناخن سه روز

چگونه می توان ناخن های بلند و قوی داشت.

1) جویدن ناخن هایتان را متوقف کنید.

جویدن ناخن باعث آسیب به سلامتی شما می شود. اگرچه این کار برای برخی ها بعنوان یک عادت معمول است، اما ممکن است باعث ایجاد عفونت های باکتریایی روی پوست و پوست دست شما شود. اگر پوست اطراف بستر ناخنتان خشک یا جدا شده است با دقت آنرا بچینید نه اینکه با دندان بجوید.

2)سعی کنید ناخن هایتان را تمیز و پولیش شده یا لاک زده نگه دارید تا کمتر آنها را بجوید.اموزش رشد سریع ناخن سه روز

3)هنگام خستگی آدامس بخورید. اگر به آدامس دسترسی ندارید، با یک توپ کوچک، سکه و چیزهای دیگر بازی کنید.

4)پوست اطراف ناخن را نیز نجوید. ممکن است خودتان را متقاعد کنید که فقط پوست  اطراف ناخن هایتان را می جوید و آسیبی به ناخن نمی زنید. اما این تصور اشتباهی است این نادرست است چراکه باعث می شود ناخن هایتان بدلیل رطوبت بزاق تضعیف شوند و در معرض شکستگی باشند.

5)هفته ای یک ناخن را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید آنرا نجوید. و به تدریج ناخن های بیشتری را اضافه کنید تا این عادت را کاملا کنار بگذارید.

6)اگر اضطراب یا عامل دیگری وجود دارد که باعث می شود ناخنهایتان را بجوید، با یک درمانگر در مورد آن صحبت کنید.

7)از آکریلیک ها و ژل ها استفاده نکنید. مواد اکریلیک یا ژل ناخن باعث خشک و شکننده شدن ناخن شده و رشدش را کاهش می دهد. حتی زمانی که ناخن کاشته شده را برمیدارید باز هم می تواند به ناخن ها آسیب برساند، زیرا به بستر ناخن آسیب زده است. هنگامی که بستر ناخن مرطوب است، حساسیت بیشتری دارد.

روش خانگی برای محکم شدن ناخن ها

اموزش رشد سریع ناخن سه روز

8)اگر تمایل به ژل و لاک آکریلیک دارید، سعی کنید همیشگی نباشد و از مانیکورهای سنتی بین دوره های ژل می توانید استفاده کنید. تا همیشه روی ناخنتان ژل و آکریلیک نباشد.

از ناخن هایتان بعنوان ابزار استفاده نکنید. خراشیدن برچسب، کندن چسب، یا تمیز کردن حلقه کلید، همه این موارد به راحتی به ناخن شما آسیب می زنند و می توانند موجب شکسته شدن آن شوند.

ممکن است حتی متوجه نشوید که این کار را انجام می دهید، اما اگر میخواهید ناخن های قوی داشته باشید، باید به این نکات توجه داشته باشید.

علاوه بر این سعی کنید ناخن هایتان را طولانی مدت در آب نگه ندارید. آب می تواند ناخن را نرم کند و آن را ضعیف و انعطاف پذیر کند.

بهترین راه اینست که عجله نکنید و قیچی یا شی دیگری در دسترس داشته باشید تا بوسیله آن آن چیزی را که می خواهید باز کنید، بخراشید یا جدا کنید.

از کارهایی که باعث خم شدن ناخنتان می شود اجتناب کنید. پولیش ناخن روی ناخن ها داشته باشید تا از خوردن ناخن ها خودداری کنید.

داروهای  گیاهی برای رشد سریع ناخن

درمان های موضعی به تنهایی کافی نیست! در اینجا غذاهایی گفته می شود که اگر می خواهید ناخن های سالم و براقی داشته باشید می بایست در رژیم غذایی خود بگنجانید.

  1. تخم مرغ

پروتئین موجود در تخم مرغ برای رشد، ساخت استخوان ها در بدن، ناخن ها و موهای قوی تر بسیار مهم است. تخم مرغ غنی از ویتامین D، B12 و بیوتین است. بیوتین برای تقویت ناخن ها و شکننده بودن آنها شگفت انگیز عمل می کند.

  1. لوبیا
نوشته های مرتبط

لوبیاها نیز غنی از بیوتین هستند، برای کمک به رشد ناخن ها عالی هستند. در طول یک مطالعه، مشخص شد که اگر غذاهای غنی از بیوتین مصرف شود، ضخامت ناخن ها حدود 25 درصد افزایش می یابد. بنابراین سعی کنید لوبیا را به رژیم روزانه خود اضافه کنید.

  1. جو دوسر

مواد معدنی مانند مس و روی برای نگهداری استخوان ها و ناخن حیاتی هستند. این ها را می توان در جو دو سر یافت.  واقعا آسان است که جو دوسر را به رژیم روزانه خود اضافه کنید. بطور متناوب از یک کاسه غلات صبحانه و یک کاسه بلغور جو دوسر با یک میوه های تازه مصرف کنید!

  1. دانه آفتابگردان

دانه های آفتابگردان نیروگاه مواد مغذی هستند. حاوی مواد معدنی مانند مس و منگنز، که در تولید بافت همبند در استخوان ها و غضروف نقش دارند. آنها را می توان بر روی نان، سالاد و یا هرحالت دیگری استفاده کرد!

بهترین روغن برای دور ناخن

  1. ماهی سالمون

این مورد برای کسانی است که به غذاهای دریایی علاقه دارند. ماهی سالمون حاوی مواد مغذی است که در تشکیل استخوان ها و ناخن های قوی نقش دارند. ماهی سالمون همچنین دارای ویتامین D است که برای رشد استخوان ها بسیار مهم است.

درمورد سلامت ناخن همه چیز به این مربوط است که بدانید چرا ناخن هایتان رشد نمیکنند و قوی نیستند. و بدانید چه مواردی باعث رشد بیشتر آنها می شوند. بنابراین، این روشها را دنبال کنید و ما را از نتایجی که بدست می آورید باخبر کنی.اموزش رشد سریع ناخن سه روز

6. نوشیدنی چای گیاهی : اموزش رشد سریع ناخن سه روز

4/3 قاشق چایخوری پودر گیاه دم اسبی را در دو فنجان آب بجوشانید و عصاره را جدا کنید و عسل به آن اضافه کنید سپس این چای گیاهی را روزانه میل کنید.

7. ویتامین E

قرص ویتامینE را باز کنید و هر شب بر روی ناخن ها و کوتیکول ناخن هایتان بمالید. این کار رشد ناخن را تقویت می کند و ناخن را بسیار قوی می کند. همچنین می توانید ویتامین E را به طور منظم برای افزایش سیستم ایمنی بدن و مبارزه با رادیکال های آزاد مصرف کنید.

 8. خیساندن در مخلوط روغن زیتون و گوجه فرنگی

نیم فنجان آب گوجه فرنگی را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. ناخن ها را در این محلول فرو برید. این روش هم برای ترک ناخن موثر است و هم برای بهبود رشد ناخن.

بهترین روغن برای تقویت ناخن چیست

به نظر می رسد ناخن های نازک، ضعیف یا شکننده مشکل بسیاری از افراد باشدچگونه ناخن های دست را بازسازی کنیم و زیبایی از دست رفته آنها را بازیابی کنیم؟ بهترین ایده این است که از مانیکور روغنی استفاده کنید – یک روش طبیعی شناخته شده طولانی مدت برای حالت دادن به ناخن است .

بهترین روغن ها برای استفاده در ناخن های دست

روغن کرچک  – به عنوان یک روغن غیر قابل تعویض ناخن شناخته می شود، به خصوص اگر بخواهیم ناخن های دست را تقویت کنیم و رشد آنها را تسریع کنیم. هنگامی که به طور منظم استفاده می شود، نه تنها آنها را سفت تر می کند، بلکه کوتیکول ها را نیز نرم و صاف می کند. باعث درخشش سالم ناخن ها می شود.

روغن آرگان  – حاوی غلظت بالایی از ویتامین E و اسیدهای چرب است که به همین دلیل ناخن های دست را در کوتاه ترین زمان بازسازی و تقویت می کند. این روغنی است که از صفحه انگشت در برابر از دست دادن آب، نور خورشید و سایر انواع آسیب محافظت می کند. روغن آرگان ناخن ها را صاف و زیبا می کند.

روغن جوجوبا  یکی از موثرترین روغن هایی است که برای تهویه ناخن استفاده می شود. ناخن ها را تغذیه و تقویت می کند و در عین حال می تواند کوتیکول های خشک را نرم کند. این واقعا سبک وزن است بنابراین جذب کامل آن زمان زیادی نمی برد. روغن جوجوبا به بازگرداندن صافی و درخشندگی زیبا به ناخن ها کمک می کند.

روغن بابونه برای ناخن

روغن بادام  – این روغن سبک وزن دیگری است که برای استفاده در مانیکور روغنی مناسب است. قوام سبک آن کاربرد را آسان می کند و خاصیت نرم کنندگی آن باعث از بین رفتن سریع کوتیکول خشک می شود. روغن بادام ناخن ها را صاف می کند و سطح کافی هیدراتاسیون را حفظ می کند.

روغن درخت چای  – خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد باکتریایی قوی دارد، بنابراین در درمان ناخن های مشکل دار (مثلاً تحت تأثیر میکوزیس) به خوبی عمل می کند. تحریکات را تسکین می دهد، به درمان عفونت ها کمک می کند و ناخن ها را بازسازی می کند. همچنین ناخن ها را به خوبی تغذیه می کند.

روغن زیتون  – به دلیل داشتن یک روان کننده قوی، اغلب برای حمام دست و ناخن توصیه می شود. یک نرم کننده ناخن خانگی به شکل روغن زیتون راهی برای قوی تر کردن صفحات ناخن و صاف کردن کوتیکول ها است. این برای جلوگیری از ضعف ناخن که مستقیماً با پیری مرتبط است شناخته شده است.

کره شیا  – یک گزینه عالی برای این است که علاقه ای به روغن های روان ندارند و محصولاتی را به شکل کره مانند ترجیح می دهند. کره شی طبیعی  (همچنین به عنوان کاریت شناخته می شود) یک روغن فوق العاده غلیظ است که در تماس با پوست ذوب می شود. هنگامی که روی ناخن استفاده می شود، باعث تغذیه و تقویت و همچنین نرم شدن کوتیکول ها می شود.

روغن پامچال شب  – یکی از کم محبوب ترین روغن ها است، اما برای مانیکور روغنی کاملاً مناسب است. می توان آن را به صورت کپسول خریداری کرد: روغن گل مغربی  که از یک کپسول گرفته می شود برای پوشاندن تمام ناخن ها کافی است.

ناخن ها را قوی تر می کند، از شکنندگی آنها جلوگیری می کند و آنها را تغذیه می کند. اموزش رشد سریع ناخن سه روز

بهترین تقویت کننده ناخن خانگی

بهترین ها را انتخاب کنید:

همیشه بجای کباب شده و شور به دنبال تخم  کدو تنبل خام و ارگانیک  بروید.غذاهای سالم  همچنین باعث ایجاد دانه کدو تنبل ارگانیک  تحت برند 365 (که به طور خودکار حاوی هیچ گونه اصلاحات ژنتیکی ، علف کش یا سموم دفع آفات نیست) می شوند .

جو دوسر
جو یکی از ارزانترین غذاهای سالم  است که می توانید بخورید.حتی اگر دانه های چسبنده را به خوبی هضم نکنید ، جو دوسر فاقد گلوتن برای نجات شما وجود دارد.

غلات کامل برای بیشتر رژیمهای غذایی افراد مهم است.خواه برنج وحشی ، محصولات گندم ، جو دوسر ، جو ، چاودار ، برنج قهوه ای ، برنج سیاه یا کینوا را انتخاب کنید ، همه آنها از خواص خاصی پر شده اند تا از بدن شما پشتیبانی کنند.

جو دوسر مزایای خاصی دارد که ناخن ها ، موها و پوست شما را تقویت  می کند.

instagram banner
1 دیدگاه
  1. Somi می گوید

    مفید نبود متاسفانه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک