برای رشد سریع مو چه بخوریم ؟(2021)

برای رشد سریع مو چه بخوریم

برای رشد سریع مو چه بخوریم– مرغ

این اخطار الکی نیست! نیست که شما به دلیل دیگری برای غرق کردن خودتان در مرغ‌های رستوران  ناندو برای یکبار دیگر احتیاج داشتید، ما اینجاییم که بگوییم علاوه‌بر اینکه مرغ‌ها خوشمزه هستند، در رشد مو هم می‌توانند کمک کنند. رو می‌گوید: “مرغ یا دیگر غذاها با پروتئین بالا برای موهای سالم و رشد مو ضروری هستند.

پروتئین جزء سازنده‌ی همه‌ی سلول‌های ما، از جمله سلول‌های موهای مو است، و جذب ناچیز پروتئین مرتبط با ریزش مو شناخته شده است”. می‌توانید بعدا از ما تشکر کنید.

برای رشد سریع مو چه بخوریم

2- تخم‌مرغ

دوست دارید تخم‌مرغ صبحانه‌تان چگونه باشد؟ فرقی نمی‌کند. خاگینه، آب‌پز، یا حتی نیمروشده، مادامی که در برنامه‌ی غذایی شما تخم‌مرغ باشد، می‌توانند فعالانه در رشد مو کمک کنند.

تخم‌مرغ طیفی از فواید برای سلامتی را ارائه می‌دهند، اما برای آنهایی که به‌دنبال بلند کردن موهایشان هستند، وارد کردن‌شان در رژیم غذایی‌تان می‌تواند راه‌گشا باشد.

نه تنها پروتئین بلکه بیوتین بالایی نیز دارند که به معنای اینست که دار حالیکه با اشتها تخم‌مرغ آب‌پز و آواکادو را با نان تُست می‌خورید، با موهای خشک و مُرده نیز خداحافظی می‌کنید.

3- ماهی‌های ساردین

همه ما دوستی داریم که هر چقدر ساردین بخورد سیر نمی‌شود، آنها ساردین را به‌تنهایی، روی نان تُست و یا حتی به‌عنوان پیتزایی که روی آن ساردین است می‌خورند.

رو می‌گوید: ساردین و دیگر ماهی‌های روغنی منبع اصلی غذایی برای اسیدهای چرب امگا3 هستند که بعنوان غذاهای ضدالتهاب عمل می‌کنند. ماهی‌های روغنی می‌توانند در جلوگیری از خشکی و تولید چربی در پوست سر کمک کنند.

برای رشد سریع مو چه بخوریم

4- غلاتِ سرشار از آهن

ما اینجاییم تا به شما بگوییم هرگز در مورد کاسه‌ی چهارم غلات که ممکن است تصادفا دوبار بریزید و بیاشامید احساس شرمندگی نکنید. بسیاری از غلات صبحانه با آهن غنی شده‌اند.

آهن ماده معدنی اصلی است که به داشتن ذخیره خون سالم کمک می‌کند و سطح پایین آهن با ریزش مو مرتبط دانسته شده است. حتما روی برچسب را بررسی کنید که غلات با آهن غنی‌شده باشد پس غلات برنج برشته را سر بکشید، و موهایتان بابت آن از شما تشکر خواهد کرد!

4- آواکادو

نسل هزاره نمی‌ترسند، آن میان‌وعده‌های آواکادو با تُُست می‌توانند بیشتر از آنچه فکرش را می‌کردید برای شما مفید باشند. آواکادو با آن همه ویتامین ای نیروگاه رشد مو است، چرا که این ترکیب گردش خون را بهتر می‌کند و بدیت ترتیب به اثربخشی بهتر فولیکول‌های مو کمک می‌کنند. یک دلیل دیگر برای اینکه خوردن میان‌وعده ضروری است.

برای رشد سریع مو چه بخوریم

5- اسفناج

گرچه ملوان زبل که خودش کچل است بهترین سخنگو برای این مورد نیست، اما این شخصیت کارتونی مشهور قطعا با علاقه‌ی شدیدش به اسفناج داشت چیزی را کشف می‌کرد.

اسفناج سرشار از مواد مغذی است از اسید فولیک گرفته تا آهن و ویتامین‌های ای و ث، که همگی می‌توانند به رشد مو کمک کنند. بنابراین گرچه ممکن است اسفناج موجب رشد خارق‌العاده‌ی عضله‌ی بازوی شما نشوند، اما موهای شما داستان دیگری دارد!

7- ماهی سالمون

پرکننده‌ی محبوب نان بیگل جزء اصلی جشن کریسمس، غذای همیشگی در برنامه‌ی غذایی سالم شما و حالا… راه‌حل رشد مو؟ بله. این ماهی سرشار از فواید است، بخصوص اگر بخواهید رشد موها را تحریک کنید.

حاوی پروتئین، ویتامین دی، اسیدهای چرب امگا3 و بسیاری چیزهای دیگر است که رشد مو را تحریک می‌کند. یک دلیل دیگر برای به سراغ غذای همیشگی‌تان بروید!

8- مکمل ویتامین دی

متاسفانه همه‌ی ما در یک اقلیم آفتابی و گرم زندگی نمی‌کنیم که در آن ویتامین دی باندازه‌ی کافی وجود داشته باشد. خوشبختانه مکمل‌های ویتامین دی وجود دارند که در فراهم کردن مواد مغذی مشابه به ما کمک می‌کنند و به‌عنوان پاداش مضاعف به رشد موهای ما نیز کمک می‌کنند.

نوشته های مرتبط

تحقیقات نشان می‌دهند ویتامین دی در سالم نگه‌داشتن فولیکول‌های مو موثر هستند.

گرفتن ویتامین دی کافی از غذاهایی که می‌خوریم بسیار دشوار است، از اینرو مکمل ویتامین دی توصیه می‌شود تا در گرفتن ویتامین دی کافی برای محافظت از خودتان و مموهایتان کمک کند.

برای رشد سریع مو چه بخوریم

9- کینوآ

کینوا قدیمی و دوست‌داشتنی، چند سال پیش به‌عنوان پادشاه ابرغذای سالم گُل کرد و از آن زمان به‌نظر می‌رسد قدرت‌هایش مرزی رو به خود ندیده‌اند.

در میان فهرست بلندبالای فواید سلامتی، می‌تواند به رشد موهای شاداب بلند شد نیز کمک کند. “این یک دانه‌ی کامل و منبعی برای زینک است. زینک به رشد و نگهداری مو کمک می‌کند و کمبود این ماده معدنی با موهای شکننده مرتبط دانسته شده است.

” این چیزیست که ما اسمش را سلامتی و خوددوستی می‌گذاریم!

10- دانه‌های گل آفتابگردان

ممکن است آن را به‌عنوان یک ترکیب خوشمزه که روی هریسه صبحگاهی شما ریخته می‌شود بشناسید، اما این دانه‌های کوچک خوشمزه ترکیب جادویی برای داشتن موهای بلند شاداب هستند.

“آنها یکی از بهترین منابع ویتامین ای هستند که آنتی‌اکسیدان بسیار خوبی است. نه تنها ویتامین ای از سلول‌های ما در برابر آسیب محافظت می‌کند، بلکه همچنین در جلوگیری از ریزش مو و خشکی پوست موثر دانسته می‌شود.”

11- پرتقال

نه تنها این نوع از مرکبات ویتامین ث، آ و آنتی‌اکسیدان‌ها را برای ما تامین می‌کند، بلکه همچنین می‌تواند به رشد مو کمک کند.

“پرتقال منبعی عالی برای ویتامین ث است. ویتامین ث به جذب آهن کمک می‌کند، از اینرو خوردن پرتقال یا نوشیدن آب‌پرتقال در کنار صبحانه غلات غنی‌شده با آهن، به جذب آهن کمک خواهد کرد.” برای اینکه آب‌پرتقال نوشیدنی انتخابی شاخص صبحگاهیست، دلیلی وجود دارد.

برای رشد سریع مو چه بخوریم

12- سیب‌زمینی شیرین

ما بدون سیب‌زمینی شیرین چه کار می‌کردیم؟ به سیب‌زمینی شیرین سرخ‌شده، پوره، و تنوری فکر کنید، و این ابرغذا حتی یک ترکیب غذایی نیز هست.

با این وجود شاید مردم ندانند که سبزیجات شیرین رشد مو را نیز زیاد می‌کنند. “سیب‌زمینی شیرین حاوی بتاکاروتن است که هنگام مصرف تبدیل به ویتامین آ می‌شود. این ویتامین به پوست در تشکیل سبوم کمک می‌کند، سبوم چرب است و در داشتن پوست سر سالم موثر است.”

13- فندق برزیلی

همگی از تب کره فندقی اخیر آگاه هستیم- حتی کره فندق برزیلی وجود دارد- اما بعد از همه اینها شاید یک تب‌وتب تصادفی نباشد. گفته می‌شود فندق برزیلی در داشتن پوست سر سالم به شما کمک می‌کند و از اینرو باعث رشد مو می‌شود.

فندق برزیلی منبع غذایی برای سلنیم است، که آنتی‌اکسیدانی قوی برای کمک به سالم نگه داشتن بدن و سلول‌های ما، از جمله پوست سر سالم است.

14- هویج

ممکن است بطور علمی ثابت‌نشده باشد که هویج به شما در دیدن در تاریکی کمک می‌کند، اما نشان داده شده است که این سبزی نارنجی می‌تواند در رشد سالم‌تر و سریعتر مو به شما کمک کند. بیوتین یک نوع ویتامین ب است و باور بر اینست که از ریزش مو و موهای شکننده جلوگیری می‌کند.

یک منبع خوب دیگر برای بیوتین هویج است، که منبع خوبی برای ویتامین آ نیز هست. چه کسی به دید شب احتیاج دارد وقتی می‌توانید موهایی مثل راپونزل داشته باشید؟

15- فلفل دلمه‌ای زرد

بله، درست است، فلفل دلمه‌ای زرد هم می‌تواند رشد مو را افزایش دهد و هم سلامتی آن را بهتر کند. گفته می‌شود از آنجا که فلفل دلمه‌ای زرد چرخش خون در پوست سر را زیاد کند، استعمال آن بر مو، رشد آن را تحریک می‌کند.

با اینحال خوردن آن نیز مفید است چرا که منبعی عالی برای ویتامین ث هستند که برای تشکیل کلاژن به کار می‌رود، کلاژن به بدن ما کمک می‌کند همه چیز را در شکل اصلی خود نگه دارد-

به این معنا که با شکسته‌شدن موها خداحافظی کنیم! برای رشد سریع مو چه بخوریم

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک