بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران : آیا قصد دارید بوتاکس انجام دهید؟ در اینجا به خوبی و بدی درمان بوتاکس می پردازیم.

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

تصمیم شما این است که دست به کار شوید یا نه. با این حال، در اینجا نظر یک متخصص در مورد درمان بوتاکس برای چین و چروک و خطوط ریز وجود دارد.

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

چین و چروک و خطوط ریز نشانه رایج پیری هستند. همانطور که می دانیم، اجتناب ناپذیر است اما آیا برگشت ناپذیر است؟ خوب، علم آنقدر پیشرفت کرده است که شما را در 40 سالگی 20 ساله نشان دهد. 

همانطور که از عنوان پیداست، این مقاله جنبه روشن و تاریک درمان بوتاکس را آشکار می کند.

برای درک عملکرد و ایمنی بوتاکس، با دکتر پاراگ تلانگ، جراح پلاستیک و ترمیمی دارای مجوز هیئت مدیره، که در امارات و هند تمرین می‌کند، صحبت کرد.

بوتاکس دارویی است که عضله را ضعیف یا شل می کند. در دوزهای کم، می تواند چین و چروک و خطوط ریز را کاهش دهد و به درمان برخی از بیماری های دیگر کمک کند. 

بوتاکس پروتئینی است که از سم بوتولینوم ساخته شده است. آنها با مسدود کردن اعصابی که ماهیچه ها را منقبض می کنند، عمل می کنند و ظاهر چین و چروک را نرم می کنند.

 این یک درمان ایمن و موثر برای خطوط ریز و چین و چروک دور چشم در نظر گرفته می شود. دکتر تلانگ می گوید: همچنین می توان از آن برای پیشانی و بین چشم ها استفاده کرد.

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

بهترین مکان برای تزریق بوتاکس

 1. بوتاکس یک سم است، اما اگر به درستی و در دوزهای کم استفاده شود، می تواند فواید زیادی داشته باشد. هم کاربرد آرایشی و هم پزشکی دارد. این تزریق ها می توانند علائم پیری را کاهش دهند.
 2. تزریق بوتاکس به ماهیچه ها تزریق می شود، جایی که تکانه های عصبی به آن بافت ها را مسدود می کند. فعالیت ماهیچه ای که باعث ایجاد خطوط اخم می شود کاهش می یابد و باعث می شود جوان تر به نظر برسید .
 3. بدون انقباض عضله در زیر آن، پوست به سختی چروک می شود. بوتاکس همچنین می تواند به نرم شدن خطوط صورت کمک کند اما همیشه از شر آنها خلاص نمی شود.
 4. این می تواند به طور موقت عضلات را شل کند، که می تواند برای افراد مبتلا به اختلالات مختلف عضلانی یا عصبی مفید باشد.
 5. 5.   بوتاکس برای کنترل اسپاسم عضلانی، تعریق شدید زیر بغل و بهبود زیبایی نیز استفاده می شود.

بوتاکس چگونه در کاهش چین و چروک و خطوط ریز عمل می کند؟

 1. بوتاکس عصب تامین کننده عضله را هدف قرار می دهد و فرآیندهای سیگنال دهی عصبی را که انقباض عضلانی را تحریک می کند و باعث فلج موقت عضله می شود، مختل می کند.
 2. برای اینکه هر ماهیچه ای منقبض شود، اعصاب یک پیام رسان شیمیایی به نام استیل کولین را در محل اتصال انتهای عصبی به سلول های ماهیچه ای آزاد می کنند. استیل کولین به گیرنده های سلول های ماهیچه ای متصل می شود و باعث انقباض یا کوتاه شدن سلول ها می شود.
 3. تزریق بوتاکس از آزاد شدن استیل کولین جلوگیری می کند که از انقباض سلول های عضلانی جلوگیری می کند. درمان سم بوتولینوم به ماهیچه ها کمک می کند تا کمتر سفت شوند. دکتر تلانگ که دارای مجوز DHA و HAAD در جراحی پلاستیک است، می گوید: بوتاکس آرایشی با مسدود کردن موقت سیگنال های عصبی و انقباضات ماهیچه ای کار می کند.
 4. این باعث بهبود ظاهر چین و چروک دور چشم و بین ابروها می شود. همچنین می تواند با جلوگیری از انقباض عضلات صورت ، تشکیل خطوط ریز جدید را کند کند.

این یک روش کم تهاجمی است. این شامل برش یا بیهوشی عمومی نیست. برای کاهش درد یا ناراحتی، از یک بی حس کننده موضعی یا یخ برای بی حس کردن ناحیه درمان استفاده می شود.

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم

درمان بوتاکس موثرترین درمان برای چین و چروک است. اما عوارض جانبی نیز دارد.» دکتر تلنگ می گوید.

عوارض جانبی آن شامل درد در محل تزریق، عفونت، التهاب، تورم، قرمزی، خونریزی و کبودی است. برخی از این علائم ممکن است نشان دهنده یک واکنش آلرژیک مانند خارش، خس خس سینه، آسم ، بثورات پوستی، قرمزی، سرگیجه و غش باشد. این امکان وجود دارد که بوتاکس کمی فراتر از محل تزریق در نظر گرفته شود و بافت های اطراف را تحت تأثیر قرار دهد.

خشکی دهان، خستگی، سردرد، گردن درد، کبودی، درد در محل تزریق و در موارد نادر، افتادگی پلک یا ابرو نیز قابل مشاهده است که در عرض چند ماه به حالت طبیعی خود باز می گردد. برای جلوگیری از هرگونه ناملایمات، باید همیشه این کار را با یک پزشک مجاز انجام دهید. 

نوشته های مرتبط

مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم

بوتاکس به مقداری زمان نیاز دارد تا در عضله مستقر شود. در 24 ساعت اول از سایر درمان های پوستی مانند:بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران
– ماساژ صورت
– اسکراب های لایه بردار
– پرکننده های پوستی
خودداری کنید زیرا این روش های درمانی می تواند اثر تزریق شما را کاهش دهد.

 1. مراقبت های پس از درمان بوتاکس نیز شامل برخی اقدامات احتیاطی است. قبل از تزریق بوتاکس، به مدت 24 ساعت از الکل خودداری کنید زیرا می تواند خطر کبودی را افزایش دهد.
 2. برای جلوگیری از انتشار سم، حداقل به مدت 1 تا 3 روز به صورت دست نزنید. از انجام هر نوع ماساژ حرفه ای در نواحی تحت درمان خودداری کنید.
 3. بوتاکس به مدتی نیاز دارد تا در عضله جا بیفتد. در 24 ساعت اول از سایر درمان های پوستی مانند صورت، ماساژ، پرکننده های پوست و لایه برداری و اسکراب خودداری کنید. زیرا این درمان ها می توانند اثربخشی بوتاکس را کاهش دهند.
 4. از خوابیدن روی نواحی تزریق شده خود داری کنید. این کار فشار فیزیکی را به حداقل می رساند و اجازه می دهد بوتاکس در ماهیچه های شما جا بیفتد. همچنین تا 4 ساعت پس از درمان از خوابیدن خودداری کنید.
 5. حداقل به مدت 4 ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. گرما می تواند باعث گرگرفتگی و افزایش فشار خون شود، که ممکن است کبودی را تحریک کند.

بعد از بوتاکس چه کرمی استفاده کنیم

حداقل 4 ساعت از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. گرما می تواند گرگرفتگی را افزایش داده و فشار خون شما را افزایش دهد، که ممکن است باعث کبودی شود.

برای داشتن امنیت بیشتر، 24 تا 48 ساعت از قرار گرفتن درآفتاب شدید پرهیز کنید.
همچنین بهتر است از سایر اشکال قرار گرفتن در معرض گرما تا دو هفته اجتناب کنید، مانند:بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران
برنزه کردن
– وان آبگرم گرفتن
– سولاریوم
– سونا و جکوزی
– لیزر در ناحیه ای که تزریق انجام شده
درضمن تاتو یا میکروپیگمنتیشن ابرو و خط چشم بهتر است ۲ تا ۴ هفته با تزریق بوتاکس فاصله داشته باشد.

عوارض بوتاکس بعد از چند سال

مواد آرایشی در صورتی که دارای مواد ضد عفونی‌کننده مانند گلیکولیک اسید و مواد ضد باکتریایی مانند سالیسیلیک اسید باشد، ضرری برای پوست برای بعد از انجام تزریق بوتاکس ندارد.

اما در صورتی که این مواد در مواد آرایشی وجود داشته باشد، ممکن است آرایش کردن با این مواد بعد از بوتاکس باعث التهاب و قرمزی پوست شود.

یکی از نکات مراقبتی مهم بعد از انجام تزریق بوتاکس این است که تا یک روز پس از انجام تزریق، محل هدف را مالش ندهید.

از آنجایی که انجام آرایش با مالش همراه است، لذا انجام آرایش تا یک روز بعد از انجام بوتاکس توصیه نمی‌شود.

به این دلیل که اگر ناحیه‌ای که بوتاکس انجام شده را بمالید، ممکن است مواد بوتاکس حرکت کند و به نواحی اطراف آن برود و نتیجه تزریق بوتاکس را تحت تاثیر قرار دهد.

اما انجام آرایشی که با مالش همراه نباشد بعد از انجام تزریق نمی‌تواند مشکلی را به دنبال داشته باشد.

عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

پس از گذشت مدتی از انجام تزریق بوتاکس، بوتاکس تزریق شده بر روی اعصاب ناحیه‌ای که تزریق انجام شده تاثیر می‌گذارد و آن‌ها را غیر فعال می‌کند. در این صورت دیگر اعصاب، پیامی ارسال نمی‌کند.

 برای مثال تعریق بیش از حد کف دست به دلیل بیش فعالی اعصاب و پیام‌های بیش از حد ارسال شده به غدد ترشح‌کننده عرق کف دست است .

و در صورتی که این اعصاب بر اثر بوتاکس غیر فعال شوند، تعریق تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

 عملکرد تزریق بوتاکس به صورت هم به همین گونه است و با غیر فعال شدن اعصاب صورت بر اثر تزریق، دیگر پیامی مبنی بر انقباض عضلات صورت ارسال نمی‌شود و عضلات منقبض باز شده و به همین ترتیب چین و چروک هم کاهش می‌یابد.

 معمولا بعد از انجام تزریق، ایجاد کمی تورم و کبودی عادی است اما تورم و کبودی ایجاد شده باعث می‌شود شما نتوانید نتیجه انجام تزریق را به خوبی مشاهده کنید.

اما جای نگرانی نیست. تورم و کبودی حاصل از انجام تزریق بوتاکس تا 3 روز بعد از گذشت تزریق، فروکش می‌کند و شما می‌توانید از مشاهده نتیجه انجام تزریق بوتاکس لذت ببرید.

اما در صورتی که زمان بهبودی کبودی و تورم بعد از انجام تزریق بیشتر از 3 روز طول کشید حتما به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید تا داروهای ضد تورم برای کاهش تورم بعد از انجام تزریق تجویز کند. بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک