ترميم (گواهی) پرده بكارت پزشكی قانونی !!!

ترميم گواهی پرده بكارت پزشكی قانونی : پرده بکارت ، یا به نام لاتین پزشکی ، پرده بکارت ساختاری است که باید محافظت شود و برنامه ریزی شود که فقط در ازدواج ، پاره شود.

به همین دلیل ، زنانی که پرده بکارت قبل از ازدواج یا به دلیل مقاربت و یا دلایل دیگر دچار پارگی می شوند ، این وضعیت به یک بحران سنگین تبدیل می شود و برای بازسازی پرده بکارت ، ترمیم پرده بکارت استفاده می کنند.

ترمیم پرده بکارت یک رویه بسیار دقیق و موشکافانه است که حلقه و بافت بکارت را در مجاورت دقیق یکدیگر قرار می دهد .

هایمنوپلاستی یکی از سه زمینه اصلی  جراحی زیبایی واژن است . هدف از این روش اصلاح نقص عملکردها و بهبود زیبایی شناسی پنهان زن است. طرز برخورد زن از نگاه و احساس در واژن و نواحی مبهم ، تأثیر عمده ای بر عزت نفس ، میل جنسی و رابطه صمیمی او دارد.

 بخش هایی که دچار پارگی شده اند ( که معمولا" لایه فوقانی بافت هاست ) برداشته میشود . بعد از آنکه بافت های پاره برداشته میشوند , کناره های باقی مانده با همدیگر بخیه می خورند .

این کار باعث شکل گیری مجدد حلقه بکارت ستاره ای شکل می گردد . این حلقه الگو گرفته شده از ساختار بکارت اصلی پیش از آسیب دیدگی می باشد .

حلقه کوچک که به تازگی شکل گرفته به مرور زمان به هم جوش می خورد تا اینکه سرانجام کاملا" شبیه به بکارت اصلی میگردد .

سوراخ موجود در آن بسیار کوچک خواهد بود , بنابراین بعد از ازدواج یا در هر موقعیت احتمالی بافت پاره خواهد شد و درست مثل دفعه قبل خونریزی ایجاد میشود .

ترميم گواهی پرده بكارت پزشكی قانونی

در برخی موارد خاص بافت لبه های واژن ممکن است پرده بکارت جدیدی را تشکیل دهند .

این بافت مشتمل بر شبکه ای از سیاهرگ هاست که آن را جایگزین مناسبی برای پرده بکارت می کند و قادر است به هنگام پارگی دچار خونریزی گردد .

پرده بکارت یک لایه غشایی از بافت است که حفره واژن را از دهانه مجرای ادراری به عقب محاصره کرده و امکان خروج خون قاعدگی را فراهم می کند.

در حالی که بعضی از پرده بکارت ها به قدری الاستیک هستند که حتی در حین مقاربت نیز پاره نمی شوند ، اما برای بیشتر خانم ها پرده بکارت معمولاً در ساعت 5 ، 6 یا 7 در اولین مقاربت یا بعد از قرار دادن تامپون پاره می شود.

ترميم گواهی پرده بكارت پزشكی قانونی

هایمنوپلاستی یک روش نسبتاً ایمن است که تمایل دارد خطرات و عوارض جانبی کمی را به همراه داشته باشد.

 با این وجود هر عمل خطر کمی از عفونت و خونریزی طولانی مدت و همچنین موارد مرتبط با بی حسی را به همراه دارد.

هرگونه عارضه ناشی از ترمیم پرده بکارت بسیار نادر است. گاهی اوقات مشکل "تشدید" یا اصلاح بیش از حد پرده بکارت ایجاد می شود

. این جایی است که دهانه تنگ می شود ، به این معنی که عمل بعدی مقاربت دشوار خواهد بود. با این حال ، این موارد به ندرت باعث ایجاد مشکل در درازمدت می شود

جراحی ترمیم موقت پرده بکارت

در جراحی های موقت ، بقایای پرده بکارت نزدیک می شوند و با رها کردن محل های فعلی خود ، بخیه می شوند. 

این روش باید 3-7 روز قبل از ازدواج انجام شود ، زیرا زمان کمی از خود محافظت می کند. ضمانت خونریزی این روش وجود دارد. حتی اگر بخیه ها جذب  شوند ، ممکن است در این فرآیند کاملاً ذوب نشوند. اگر بیماران وقت کافی نداشته باشند ، بخیه موقت پیشنهاد می شود.

ترميم گواهی پرده بكارت پزشكی قانونی

ترمیم پرده بکارت با روش دائمی فلپ :ترميم گواهی پرده بكارت پزشكی قانونی

بازسازی اصلی و دائمی پرده بکارت ، ترمیم دائمی پرده بکارت است که با استفاده از فلپ گرفته شده از سطح داخلی واژن انجام می شود. 

در این روش یک بافت کاملاً جدید در داخل واژن برداشته می شود و این بافت در دهانه واژن قرار می گیرد. فقط بخش کوچکی از این بافت باز است. بنابراین ، خونریزی ، خونریزی قاعدگی و ترشحات واژن ممکن است از اینجا بیرون بیایند.

بافت فلپ دائمی نه با یک یا دو بخیه ، با بخیه ها از انتها تا انتها بخیه داده می شود. بنابراین ، وضعیتی مانند باز شدن بخیه وجود ندارد. البته با این روش تا مدتها واژن شما دردناک میشود.

علاوه بر این ، به عمل جراحی  تنگ کردن واژن نیز نیاز نخواهید داشت

از آنجا که سفت شدن در روش واشر دو لایه ای در واژن خواهد بود ، علاوه بر این به عمل جراحی سفت شدن واژن نیز نیاز نخواهید داشت. هیچ کس نخواهد فهمید که قبلاً مقاربت داشتید.

عمل جراحی ترمیم پرده بکارت با روش فلاپ لایه دوتایی حدود 30-40 دقیقه طول می کشد. 

تقریباً غیرممکن است که جراحی های کوتاه تر از این 10-15 دقیقه طول بکشد تا با روش فلپ دو لایه ، حتی با یک فلپ واحد انجام شود.

 این نوع شرایط جراحی هایی است که عموماً با بخیه بقایای پرده بکارت انجام می شود. 

زیرا در روش فلاپ دائمی دو لایه ، مکانهایی که بافتهای برداشته شده نیز ترمیم می شوند ، بنابراین زمان جراحی به طور متوسط ​​30-40 دقیقه است.

ترميم گواهی پرده بكارت پزشكی قانونی

ما همچنین می دانیم که این جراحی تصمیم سختی است که توسط شما گرفته شده است و ما می خواهیم بدانید که محرمانه بودن بیمار برای ما نیز بسیار مهم است.(

کبودی بعد از عمل ، تورم و درد

اگرچه این مورد بسیار ، ناچیز است ، و در کلینیک ما اصلا رخ نمیدهد.

ترميم گواهی پرده بكارت پزشكی قانونی
مصرف برخی از داروهای اصلی  ، تنها راه حل برای چنین مشکلی است زیرا بسیار جدی تلقی نمی شوند. اکثر جراحان موافق هستند که استراحت بیشتر در تختخواب و اجازه دادن به درمان طبیعی در طی دوره مناسب خود ، عاقلان ترین گزینه برای حل چنین مشکلاتی است.

عوارض ترمیم پرده بکارت


لکه بینی


لطفا توجه داشته باشید که برخی از درجه لکه بینی ها دلیلی برای نگرانی نیست. 

در خانه باید یک آنتی بیوتیک ، یک داروی ضد التهاب ، یک ملین و یک استامینوفن مصرف کنید ، به خصوص آنتی بیوتیک باید کاملاً تکمیل شود.

  • در طی 1-2 روز اول بعد از عمل ، شما نباید دوش بگیرید ، که به طور بالقوه می تواند باعث عفونت شود. 
  • بعد از 1-2 روز از عمل جراحی ، شما مجاز به دوش گرفتن هستید. شما باید روزانه ، هنگام صبح دوش گرفتن یا قبل از خواب ، ناحیه پرینه را با صابون تمیز کنید. هیچ چیز یا تمیزی را داخل واژن فرو نبرید .

در طی 2-3 روز اول بعد از عمل باید استراحت کنید (از کار خود داری کنید) و هنوز هم باشید تا زخم سریعتر بهبود یابد و حرکات کمی داشته باشید تا از اختلال در زخم جلوگیری شود.

  • طی 2 هفته اول بعد از عمل ، تمیز کردن ناحیه perineum پس از دفع ادرار  با دستمال های بهداشتی انجام شود ، شما باید سعی کنید از رطوبت اطراف زخم جراحی خودداری کنید تا محل خشک شود تا سریعتر بهبود یابد.
  • بعد از عمل ممکن است حدود 2 هفته به استثنای نوشیدنیهای الکلی ، غذای ترشی و استعمال دخانیات انواع غذاها داشته باشید.
  • در مورد هایمنوپلاستی با مینی پرینوپلاستی ، ترشحات مایل به زرد به رنگ سبز ممکن است بعد از عمل پیش بینی شود ، زیرا واژن مملو از مایع ترشحی و انواع مختلف باکتری است. این می تواند باعث ایجاد واکنشی به زخم و بخیه های جراحی شود. جذب کامل بخیه ها معمولاً طی 6 تا 8 هفته اتفاق می افتد. تخلیه مایل به زرد سبز نیز ممکن است در این مدت ادامه یابد.
  • طی 2 هفته اول بعد از عمل ، بافتهای جدید و تولید مویرگهای خون جدید تولید می شوند ، و انتظار می رود زخم جراحی بهبودی را شروع کند. ممکن است فعالیتهای روزانه خود را به تدریج شروع کنید.
  • پس از 2 هفته تا 4 هفته اول بعد از عمل ، انتظار می رود زخم جراحی به درستی بهبود یابد ، ممکن است فعالیت های معمول خود را به تدریج شروع کنید. فعالیت بدنی شدید باید محدود باشد.
  • بعد از 4 هفته تا 6 هفته بعد از عمل ممکن است فعالیتهای معمول خود را انجام دهید ، اما در عین حال از انجام فعالیتهای سنگین و تمرینات خودداری کنید.
  • باید حداقل از 8 تا 12 هفته بعد از عمل از دویدن ، خیساندن در وان ، شنا ، بلند کردن سنگین ، دوچرخه سواری ، سایر فعالیتهای سنگین و مقاربت جنسی خودداری کنید.
  •  برای خانم هایی که خارش ناشی از بخیه های حل شده و روند بهبودی دارند ، برای کنترل خارش به شما آنتی هیستامین تجویز می شوند.

تصمیم شما چیست؟ اگر پرده بکارت چیزیست که شما به آن توجه دارید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.