دارو از بین بردن جای جوش برای همیشه

دارو از بین بردن جای جوش : گستره درمان های لک آکنه وسیع و شامل بسیاری از گزینه های نسخه ای و بدون نسخه است . انتخاب صحیح بستگی به نوع ، شدت و علت آکنه دارد .

درمان سریع جای جوش صورت

اگرچه درمان های مختلف ممکن است برجسته بودن جای جوش را کاهش دهد، اما هیچ درمانی نمی تواند جای آکنه را از بین ببرد. برای دستیابی به بهترین نتایج زیبایی معمولاً یک رویکرد چندوجهی برای درمان جای جوش ضروری است.

 انتخاب روش درمانی بر اساس عواملی مانند نوع و درجه اسکار آکنه، ترجیح بیمار، عوارض جانبی، هزینه و در دسترس بودن درمان است.

ما تضمین می کنیم محصولاتی را که فکر می کنیم برای خوانندگان مفید است . اگر شما از طریق لینک های این صفحه خریداری کنید ما ممکن است کمیسیون اندکی دریافت کنیم . فرایندهای ما اینجاست .

در این مقاله ، ما 6 مورد از بهترین دارو از بین بردن جای جوش را شرح داده ایم . موثرترین عناصر و نحوه عملکرد آنها را بررسی کنید .

لطفا به خاطر بسپارید ، در هر حال اظهارات زیر فقط بر اساس یک پژوهش می باشد . هیچ کس در اخبار پزشکی امروز (اسم سایت یا مجله )  از جمله نویسنده این محصولات را امتحان نکرده است .جای جوش نشان دهنده یک پاسخ بهبود زخم تغییر یافته به التهاب پوستی است که منجر به عدم تعادل در تخریب ماتریکس و بیوسنتز کلاژن می شود.

اگرچه اسکار یک پیامد شایع آکنه ولگاریس التهابی است، اما همه بیماران دچار اسکار نمی شوند. دلایل عدم تطابق در تمایل به اسکار مشخص نیست.

فواید درمان جای جوش صورت

حدود 85 درصد از همه نوجوانان و 12 درصد از خانم های بزرگسال،آکنه دارند . این حالت تقریبا روی 50 میلیون نفر در ایالات متحده اثر گذاشته است و می تواند تاثیر چشم گیری روی سلامت روان داشته باشد .

افرادی که آکنه دارند ممکن است ،اضطراب ، افسردگی و تصویر منفی از خود را تجربه کنند . آنها ممکن است هم چنین اسکارهای پس از بهبود آکنه را نیز گسترش دهند . به طور کلی درمان های موثر آکنه می تواند تفاوت زیادی در کیفیت زندگی فرد و اعتماد به نفس آنها ایجاد کنند . در هر حال چون شماری از فاکتورها می تواند در گسترش آکنه مشارکت کند، پیدا کردن یک درمان موثر می تواند متغیر باشد ، شامل :

دارو از بین بردن جای جوش

دارو از بین بردن جای جوش

-حضور باکتری های ایجاد کننده آکنه روی پوست

-میزان روغن یا چربی که پوست تولید می کند

-عدم تعادل هورمون ها

-اختلالاتی همچون سندرم تخمدان پلی کیستیک

-التهاب

-فاکتورهای ژنتیکی

-رژیم غذایی فرد

به دلایل مختلف ، اقداماتی که برای یک فرد موثر واقع می شود می تواند برای فرد دیگری موثر نباشد . اغلب افراد برا اینکه بهبودی پایداری را مشاهده کنند ، نیاز به ترکیبی از روش ها دارند .

کرم از بین بردن جای جوش

بخش های زیر برخی از بهترین درمان های لک آکنه و چگونگی عملکرد آنها را نشان می دهد . بعضی بدون نسخه در دسترس اند در حالی که سایرین نیاز به تشخیص های حرفه ای دارند .

این نکته حائز اهمیت است که چندین روش درمان آکنه حساسیت به نور خورشید را افزایش می دهند . شخص باید در حالی که تحت درمان آکنه است از یک ضد آفتاب غیر محرک نیز استفاده کند .

بنزوئیل پراکسید 

این به از بین بردن پروپیونی باکتریوم آکنه که یک نوع از باکتری های مرتبط با آکنه است ، کمک می کند . این در کرم های بدون نسخه و محصولات دیگر در دسترس است ، اما یک پزشک ممکن است یک نوع قوی تر را تجویز کند .

یک محصول ممکن است شامل 2.5 تا 10 درصد بنزوئیل پراکسید داشته باشد . افرادی که پوست حساس دارند باید با غلظت های کمتر شروع کنند یا از محصولات شستشو برای جلوگیری از تحریک و خشکی پوست استفاده کنند . افرادی با آکنه های خفیف ، متوسط یا شدید  که از بنزوئیل پراکسید به صورت مداوم استفاده می کنند ، ممکن است فقط ، پس از گذشت 5 روز متوجه بهبودی شوند .

یک پزشک ممکن است آن را در ترکیب با درمان های معمولی آکنه همچون رتینوئید ها برای افزایش اثرات آن توصیه کند

از بین بردن جوش برای همیشه با دارو

لایه برداری شیمیایی می تواند درمان موثری برای جای جوش باشد. مانند لایه برداری با لیزر، آسیب به پوست ناشی از لایه برداری می تواند پاسخ بهبود زخم را با بازسازی کلاژن تحریک کند. بر اساس عمق آسیب پوست به لایه برداری شیمیایی سطحی، متوسط ​​و عمیق طبقه بندی می شود.

لایه بردارهای شیمیایی سطحی مانند اسید سالیسیلیک، اسید لاکتیک، اسید گلیکولیک، محلول جسنر و اسید تری کلرواستیک 10 تا 25 درصد فقط روی اپیدرم تاثیر می گذارد.

نوشته های مرتبط

لایه برداری شیمیایی با عمق متوسط، مانند درمان ترکیبی با محلول جسنر و اسید تری کلرواستیک 35 تا 50 درصد، پوست را تا سطح درم پاپیلاری آسیب می رساند.

دارو از بین بردن جای جوش

سالیسیلیک اسید

این با حذف کردن  سلول های مرده و صاف کردن سطح پوست ، لایه برداری می کند . این همچنین ممکن است به درمان نوع خفیف به متوسط نیز کمک کند .

در مطالعه ای در سال 2018، محقققان دریافتند که محصول 2 درصد سالیسیلیک اسید در کاهش آکنه ،  به همان اندازه ، درمان سنتی با بنزوئیل پراکسید و آداپالن در طی 28 روز ، موثر است . در هر حال ،  چون این یک مطالعه آزمایشی بوده است ، محققات برای اعتباربخشی به نتایج آن ،  نیاز به انجام آزمایشات وسیع تری دارند . 

یک مزیت کلیدی سالیسیلیک اسید این است که افراد معمولا آن را به خوبی تحمل می کنند ، حتی اگر پوست حساسی داشته باشند . محصولات سالیسیلیک اسید برای آکنه از غلظت 0.5 تا 2 درصد را دارا می باشد که با نقاط قوت و فرمول بندی بسیار ، بیش از پیش در دسترس است .

بخوانید : رژیم غذایی برای ناخن | مو | پوست (جوان سازی )

کرم برای جوش صورت

رتینوئید ها

رتینوئید ها یک گروه از مواد مشتق شده از ویتامین آ هستند . در رابطه با آکنه عملکرد آنها کاهش التهاب و جلوگیری از ایجاد جوش است . رتینوئید های موضعی شامل موادی همچون رتینول ، تریتونیون ، آداپالن تازاروتن است .

در حالی که شماری از مطالعات با کیفیت بالا نشان داده اند که رتینوئید ها بر علیه همه انواع آکنه موثر است ، آنها می توانند همچنین باعث اثرات جانبی همچون خشکی ، لایه برداری و تحریک نیز شوند .

در این مورد کاهش قدرت و و تناوب استفاده می تواند کمک کننده باشد . توجه به این نکته ضروری است که رتینوئید ها و اشکال دیگر ویتامین آ می توانند سبب ناهنجاری های زمان تولد نیز شوند . هر فردی که باردار است یا در تکاپو برای بارداری است ، باید قبل از استفاده از محصولات رتینوئید به یک  پزشک مراجعه کند .

آزلائیک اسید

آزلائیک  اسید یک آنتی باکتریال خفیف و ضد التهاب است و ممکن است به درمان آکنه کمک کند . در هر حال ، پزشکان کاملا مطمئن نیستن از اینکه چگونه این اثر را دارد .

آنها ممکن است آن را به عنوان یک افزودنی یا درمان اضافی توصیه کنند . این اسید در غلظت های بالای 20 درصد در دسترس است . این ممکن است همچنین علائم تیره رنگ باقی مانده از آکنه را در اثر بهبودی روشن کند .

آنتی بیوتیک های موضعی

پزشکان این ها را برای درمان آکنه خفیف ، متوسط و شدید تجویز می کنند و عملکرد  آنها از بین بردن باکتری و کاهش التهاب است . معمولا پزشکان آنتی بیوتیک های موضعی را در ترکیب با درمان های دیگر تجویز می کنند که شانس مقاوم شدن باکتری را به دارو کاهش می دهد .

یک پزشک ممکن است ، کلیندامایسین یا اریترومایسین را توصیه کند که هر دو بر علیه پروپیونی باکتریوم آکنه و باکتری استافیلوکوکی موثر اند . در هر حال ، درمقایسه با اریترومایسین ، کلیندامایسین موثرتر است .

برداشتن ( حذف ) جوش های سرسیاه

حذف جوش های سرسیاه ( کومدو ) مستلزم یک متخصص پوست است که جوش های سر سیاه یا سرسفید را بردارد . شواهد محدودی از این اثربخشی وجود دارد ، اما بعضی محققان معتقدند که این می تواند به  مدیریت آکنه هایی که به درمان های دیگر پاسخ نمی دهد ، کمک کند . برای حذف جوش های سرسیاه در خانه تلاش نکنید زیرا این کار می تواند سبب اسکار و عفونت شود .

درمان های خانگی از بین بردن جای جوش

برخی شرکت ها داروهای گیاهی را برای آکنه می فروشند . در هر حال ، در بیشتر موارد شواهد محکمی وجود ندارد که این دارو ها موثر اند . بر طبق یک بررسی در سال 2016 ، برای مثال ، دانشمندان پتانسیل مواد زیر را برای درمان آکنه بررسی کردند :دارو از بین بردن جای جوش

-روغن های اساسی همچون ریحان ، درخت چای یا گل سرخ

-خاک های رس و گل و لای هایی همچون گل مرده دریا

-جلبک دریایی

-چای سبز

بسیاری از این مواد آنتی باکتریال اند در حالی که بقیه التهاب کلی پوست را کاهش می دهند . در هر حال ، محقققان به انجام دادن مطالعات بیشتر برای درک بهتر نحوه عملکرد و چگونگی اثر آنها نیاز دارند . قبل از اسفاده از درمان های طبیعی آکنه به یک پزشک مراجعه کنید .

این حائز اهمیت است بویژه برای افرادی که زمینه قبلی دارند و یا باردارند .همچنین همیشه روغن های اساسی را قبل از استفاده آن  روی صورت در روغن پایه همچون جوجوبا در غلظت 1.5 یا کمتر ، رقیق کنید .

اگر فرد در رابطه با درمان های طبیعی آکنه ، هر نوع واکنش ناخوشایندی را تجربه کند ، باید مصرف محصول رامتوقف و با یک پزشک درمیان بگذارد .

اگرچه که تحقیقی نشان می دهد که روغن های اساسی  ممکن است برخی فواید برای سلامتی داشته باشند ، مهم است که به خاطر داشته باشید که اداره کل دارو و غذا (FDA)  خلوص یا کیفیت این ها را کنترل یا تنظیم نمی کند .

یک شخص باید قبل از استفاده از روغن های اساسی به ارائه دهنده مراقبت بهداشتی مراجعه کند و آنها باید با تحقیق از کیفیت محصولات یک مارک مطمئن شوند . یک فرد باید قبل از امتحان یک روغن اساسی جدید ، تست پچ را انجام دهد . دارو از بین بردن جای جوش

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک