(بهترین) دارو از بین بردن جای جوش (همیشه)

دارو از بین بردن جای جوش : گستره درمان های لک آکنه وسیع و شامل بسیاری از گزینه های نسخه ای و بدون نسخه است . انتخاب صحیح بستگی به نوع ، شدت و علت آکنه دارد .

ما تضمین می کنیم محصولاتی را که فکر می کنیم برای خوانندگان مفید است . اگر شما از طریق لینک های این صفحه خریداری کنید ما ممکن است کمیسیون اندکی دریافت کنیم . فرایندهای ما اینجاست .

در این مقاله ، ما 6 مورد از بهترین دارو از بین بردن جای جوش را شرح داده ایم . موثرترین عناصر و نحوه عملکرد آنها را بررسی کنید .

لطفا به خاطر بسپارید ، در هر حال اظهارات زیر فقط بر اساس یک پژوهش می باشد . هیچ کس در اخبار پزشکی امروز (اسم سایت یا مجله )  از جمله نویسنده این محصولات را امتحان نکرده است .

فواید درمان جای جوش صورت

حدود 85 درصد از همه نوجوانان و 12 درصد از خانم های بزرگسال،آکنه دارند . این حالت تقریبا روی 50 میلیون نفر در ایالات متحده اثر گذاشته است و می تواند تاثیر چشم گیری روی سلامت روان داشته باشد .

افرادی که آکنه دارند ممکن است ،اضطراب ، افسردگی و تصویر منفی از خود را تجربه کنند . آنها ممکن است هم چنین اسکارهای پس از بهبود آکنه را نیز گسترش دهند . به طور کلی درمان های موثر آکنه می تواند تفاوت زیادی در کیفیت زندگی فرد و اعتماد به نفس آنها ایجاد کنند . در هر حال چون شماری از فاکتورها می تواند در گسترش آکنه مشارکت کند، پیدا کردن یک درمان موثر می تواند متغیر باشد ، شامل :

دارو از بین بردن جای جوش

دارو از بین بردن جای جوش

-حضور باکتری های ایجاد کننده آکنه روی پوست

-میزان روغن یا چربی که پوست تولید می کند

-عدم تعادل هورمون ها

-اختلالاتی همچون سندرم تخمدان پلی کیستیک

-التهاب

-فاکتورهای ژنتیکی

-رژیم غذایی فرد

به دلایل مختلف ، اقداماتی که برای یک فرد موثر واقع می شود می تواند برای فرد دیگری موثر نباشد . اغلب افراد برا اینکه بهبودی پایداری را مشاهده کنند ، نیاز به ترکیبی از روش ها دارند .

کرم از بین بردن جای جوش

بخش های زیر برخی از بهترین درمان های لک آکنه و چگونگی عملکرد آنها را نشان می دهد . بعضی بدون نسخه در دسترس اند در حالی که سایرین نیاز به تشخیص های حرفه ای دارند .

این نکته حائز اهمیت است که چندین روش درمان آکنه حساسیت به نور خورشید را افزایش می دهند . شخص باید در حالی که تحت درمان آکنه است از یک ضد آفتاب غیر محرک نیز استفاده کند .

بنزوئیل پراکسید 

این به از بین بردن پروپیونی باکتریوم آکنه که یک نوع از باکتری های مرتبط با آکنه است ، کمک می کند . این در کرم های بدون نسخه و محصولات دیگر در دسترس است ، اما یک پزشک ممکن است یک نوع قوی تر را تجویز کند .

یک محصول ممکن است شامل 2.5 تا 10 درصد بنزوئیل پراکسید داشته باشد . افرادی که پوست حساس دارند باید با غلظت های کمتر شروع کنند یا از محصولات شستشو برای جلوگیری از تحریک و خشکی پوست استفاده کنند . افرادی با آکنه های خفیف ، متوسط یا شدید  که از بنزوئیل پراکسید به صورت مداوم استفاده می کنند ، ممکن است فقط ، پس از گذشت 5 روز متوجه بهبودی شوند .

یک پزشک ممکن است آن را در ترکیب با درمان های معمولی آکنه همچون رتینوئید ها برای افزایش اثرات آن توصیه کند .

دارو از بین بردن جای جوش

سالیسیلیک اسید

نوشته های مرتبط

این با حذف کردن  سلول های مرده و صاف کردن سطح پوست ، لایه برداری می کند . این همچنین ممکن است به درمان نوع خفیف به متوسط نیز کمک کند .

در مطالعه ای در سال 2018، محقققان دریافتند که محصول 2 درصد سالیسیلیک اسید در کاهش آکنه ،  به همان اندازه ، درمان سنتی با بنزوئیل پراکسید و آداپالن در طی 28 روز ، موثر است . در هر حال ،  چون این یک مطالعه آزمایشی بوده است ، محققات برای اعتباربخشی به نتایج آن ،  نیاز به انجام آزمایشات وسیع تری دارند . 

یک مزیت کلیدی سالیسیلیک اسید این است که افراد معمولا آن را به خوبی تحمل می کنند ، حتی اگر پوست حساسی داشته باشند . محصولات سالیسیلیک اسید برای آکنه از غلظت 0.5 تا 2 درصد را دارا می باشد که با نقاط قوت و فرمول بندی بسیار ، بیش از پیش در دسترس است .

بخوانید : رژیم غذایی برای ناخن | مو | پوست (جوان سازی )

رتینوئید ها

رتینوئید ها یک گروه از مواد مشتق شده از ویتامین آ هستند . در رابطه با آکنه عملکرد آنها کاهش التهاب و جلوگیری از ایجاد جوش است . رتینوئید های موضعی شامل موادی همچون رتینول ، تریتونیون ، آداپالن تازاروتن است .

در حالی که شماری از مطالعات با کیفیت بالا نشان داده اند که رتینوئید ها بر علیه همه انواع آکنه موثر است ، آنها می توانند همچنین باعث اثرات جانبی همچون خشکی ، لایه برداری و تحریک نیز شوند .

در این مورد کاهش قدرت و و تناوب استفاده می تواند کمک کننده باشد . توجه به این نکته ضروری است که رتینوئید ها و اشکال دیگر ویتامین آ می توانند سبب ناهنجاری های زمان تولد نیز شوند . هر فردی که باردار است یا در تکاپو برای بارداری است ، باید قبل از استفاده از محصولات رتینوئید به یک  پزشک مراجعه کند .

آزلائیک اسید

آزلائیک  اسید یک آنتی باکتریال خفیف و ضد التهاب است و ممکن است به درمان آکنه کمک کند . در هر حال ، پزشکان کاملا مطمئن نیستن از اینکه چگونه این اثر را دارد .

آنها ممکن است آن را به عنوان یک افزودنی یا درمان اضافی توصیه کنند . این اسید در غلظت های بالای 20 درصد در دسترس است . این ممکن است همچنین علائم تیره رنگ باقی مانده از آکنه را در اثر بهبودی روشن کند .

آنتی بیوتیک های موضعی

پزشکان این ها را برای درمان آکنه خفیف ، متوسط و شدید تجویز می کنند و عملکرد  آنها از بین بردن باکتری و کاهش التهاب است . معمولا پزشکان آنتی بیوتیک های موضعی را در ترکیب با درمان های دیگر تجویز می کنند که شانس مقاوم شدن باکتری را به دارو کاهش می دهد .

یک پزشک ممکن است ، کلیندامایسین یا اریترومایسین را توصیه کند که هر دو بر علیه پروپیونی باکتریوم آکنه و باکتری استافیلوکوکی موثر اند . در هر حال ، درمقایسه با اریترومایسین ، کلیندامایسین موثرتر است .

برداشتن ( حذف ) جوش های سرسیاه

حذف جوش های سرسیاه ( کومدو ) مستلزم یک متخصص پوست است که جوش های سر سیاه یا سرسفید را بردارد . شواهد محدودی از این اثربخشی وجود دارد ، اما بعضی محققان معتقدند که این می تواند به  مدیریت آکنه هایی که به درمان های دیگر پاسخ نمی دهد ، کمک کند . برای حذف جوش های سرسیاه در خانه تلاش نکنید زیرا این کار می تواند سبب اسکار و عفونت شود .

درمان های خانگی از بین بردن جای جوش

برخی شرکت ها داروهای گیاهی را برای آکنه می فروشند . در هر حال ، در بیشتر موارد شواهد محکمی وجود ندارد که این دارو ها موثر اند . بر طبق یک بررسی در سال 2016 ، برای مثال ، دانشمندان پتانسیل مواد زیر را برای درمان آکنه بررسی کردند :دارو از بین بردن جای جوش

-روغن های اساسی همچون ریحان ، درخت چای یا گل سرخ

-خاک های رس و گل و لای هایی همچون گل مرده دریا

-جلبک دریایی

-چای سبز

بسیاری از این مواد آنتی باکتریال اند در حالی که بقیه التهاب کلی پوست را کاهش می دهند . در هر حال ، محقققان به انجام دادن مطالعات بیشتر برای درک بهتر نحوه عملکرد و چگونگی اثر آنها نیاز دارند . قبل از اسفاده از درمان های طبیعی آکنه به یک پزشک مراجعه کنید .

این حائز اهمیت است بویژه برای افرادی که زمینه قبلی دارند و یا باردارند .همچنین همیشه روغن های اساسی را قبل از استفاده آن  روی صورت در روغن پایه همچون جوجوبا در غلظت 1.5 یا کمتر ، رقیق کنید .

اگر فرد در رابطه با درمان های طبیعی آکنه ، هر نوع واکنش ناخوشایندی را تجربه کند ، باید مصرف محصول رامتوقف و با یک پزشک درمیان بگذارد .

اگرچه که تحقیقی نشان می دهد که روغن های اساسی  ممکن است برخی فواید برای سلامتی داشته باشند ، مهم است که به خاطر داشته باشید که اداره کل دارو و غذا (FDA)  خلوص یا کیفیت این ها را کنترل یا تنظیم نمی کند .

یک شخص باید قبل از استفاده از روغن های اساسی به ارائه دهنده مراقبت بهداشتی مراجعه کند و آنها باید با تحقیق از کیفیت محصولات یک مارک مطمئن شوند . یک فرد باید قبل از امتحان یک روغن اساسی جدید ، تست پچ را انجام دهد . دارو از بین بردن جای جوش

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک