درمان سوزش چشم بعد از ارایش (حساسیت به لوازم آرایشی)

درمان سوزش چشم بعد از ارایش : خط چشم خطری برای چشم شما ندارد؟ 

چگونه خطر عفونت و آسیب دیدگی چشم را کاهش دهیم

  1. محصولات آرایش چشم را بعد از 3 ماه دور بیندازید.

محصولات ارایشی چشم را برای مدت بیش از سه ماه نگه ندارید.

“اگر ریمل مژه و خط چشم قدیمی است ، این احتمال آلودگی باکتری ها یا قارچ ها را افزایش می دهد. اگر هر یک از این موارد مستقیماً وارد چشم شما شود ، ممکن است در نهایت با عفونت جدی چشم روبرو شوید. “

درمان سوزش چشم بعد از ارایش

  • برچسب ها را بخوانید و از مواد مضر پرهیز کنید.

توجه به برچسب مواد تشکیل دهنده روی آرایش مهم است. به عنوان مثال ، سرمه ، محصولی که برای تقویت آرایش چشم در کشورهای دیگر استفاده می شود ، با مسمومیت با سرب در کودکان ارتباط دارد.  از دیگر ترکیباتی که باید از آنها اجتناب شود ، شامل تالک ، BHA (هیدروکسیانیزول بوتیله) ، اوره ، سولفات و فتالات است. 

برخی از این مواد به عنوان مواد نگهدارنده ، تثبیت کننده یا مواد ضد پخت عمل می کنند ، اما همچنین می توانند پوست را تحریک کنند و یا مقادیر زیادی با خطر سرطان در ارتباط هستند.

  • داخل خط مژه آرایش نکنید.

دوست دارید خط چشم را در داخل پلک های خود بزنید؟ اگر از طرفداران این روش هستید . باید بدانید که این غدد روغنی داخل پلک ترشح می کنند که از قرنیه شما محافظت می کنند. همچنین می تواند باکتری ها را مستقیماً وارد چشم کند.

یک مطالعه کوچک و آزمایشی نشان  داد که ذراتی که در خط چشم استفاده می شود در داخل پلک ها می تواند چشم را آلوده کند. اگرچه وقتی این اتفاق افتاد ، ذرات در طی چند ساعت توسط چشم پاک شدند ، محققان نتیجه گرفتند که این می تواند برای دارندگان لنز تماسی و افراد مبتلا به سندرم خشکی چشم یا چشم های حساس مشکل ایجاد کند.

  • فقط به زرق و برق نه بگویید.

بله ، زرق و برق در آرایش شما می تواند به چشمان شما جرقه بزند ،  باعث قرمزی و تحریک می شود. “نه تنها آرایش چشم براق باعث خشکی چشم می شود ، بلکه زرق و برق یکی دیگر از دلایل عمده تحریک قرنیه و عفونت است.”

  • چشمهای حساس به مواد آرایشی ضد آلرژی احتیاج دارند.

اگر سابقه آلرژی دارید یا چشمان شما بسیار حساس است ، استفاده از آرایش چشم ضد حساسیت خوب است. به برچسب ها دقت کنید تا محصولی برای چشم های حساس پیدا کنید ، زیرا احتمال تحریک آنها کمتر است. ما اگر چشمانتان حساسیت ایجاد می کند روش دیگر برای کاهش حساسیت چشم به هنگام آرایش و میکاپ صورت استفاده از قطره چشم قبل از ریمل زدن است.

اگر چشمان شما بعد از آرایش حتما قرمز می شود،یا می خارد یا آبریزش پیدا می کند می توانید از این روش بهره ببرید. اگر می خواهید از قطره چشمی استفاده کنید گزینه ای را انتخاب کنید که باعث تسکین حساسیت می شود.

درمان حساسیت به لوازم آرایشی

  • قبل از استفاده از ریمل مژه ها را فر کنید.
نوشته های مرتبط

اگر از فر کننده مژه استفاده می کنید ، قبل از استفاده از ریمل مژه را تمیز و خشک کنید. همچنین ، مطمئن شوید که لاستیک بیگودی نرم است و سفت و ترک نیست.

دکتر سود سود مندیتا توصیه می کند: “اگر به آلرژی به نیکل حساسیت دارید ، کمی بیشتر برای یک مژه مژه بدون نیکل هزینه کنید  .”درمان سوزش چشم بعد از ارایش

 ریمل و محصولات آرایشی باعث ایجاد آلرژی های مختلف پوستی هم می شوند، آن هم به حدی که برخی متخصصان پوست معتقدند شایع ترین علت آلرژی یا اگزمای اطراف چشم، استفاده از لوازم آرایش چشمی، به خصوص خط چشم است.

گاهی یکباره ممکن است به این عوارض دچار شوید. این نوع آلرژی که در اثر استفاده از خط چشم یا ریمل چشم ایجاد می شود، می تواند به شکل قرمزی، خارش، التهاب و پوسته پوسته شدن پوست لبه های پلک و اطراف چشم ها بروز کند.

اگر با استفاده از یک محصول آرایشی جدید دچار قرمزی، خارش و التهاب لبه پلک ها شدید، بلافاصله اقدام به حذف ماده آلرژن، یعنی پرهیز از استفاده مجدد از خط چشم یا ریمل خود بر روی چشمتان کنید.

  • هنگام رانندگی یا سوار شدن در اتومبیل از ریمل مژه استفاده نکنید.

ممکن است در هنگام عجله به محل کار یا بیرون رفتن برای ملاقات با دوستان بخواهید وقت خود را صرف استفاده از ریمل مژه و ابرو کنید. با این حال ، ضربه ناگهانی روی ترمزها یا دست انداز در جاده می تواند برای شما هزینه داشته باشد. 

 “یک چوب ریمل مژه و ابرو می تواند چشم شما را خراشیده و باعث سایش قرنیه شود ، که این امر به ارزیابی و درمان توسط چشم پزشک نیاز دارد.”

بهتر است بجای خطر زدن یا خراشیدن چشم  – یا بدتر از آن – فقط چند دقیقه صبح زود از خواب برخیزید (سخت است ، می دانیم!) تا زمان کافی برای آرایش را داشته باشید.

درمان سوزش چشم بعد از ارایش
درمان حساسیت چشم با طب سنتی

حساسیت چشمی زمانی اتفاق میافتد که چشم‌ها در معرض مواد آلرژی‌زا مانند هر ماده خارجی تاثیر گذار قرار می‌گیرند. گاهی برای درمان حساسیت چشمی با روش‌های خانگی می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

 کمپرس آب سرد می‌تواند حساسیت را تسکین داده و اثر تسکین ‌بخشی بر روی چشم‌ها داشته باشد. کافی است یک پارچه تمیز را درون آب سرد غوطه‌ور کنید و آن را بر روی چشم‌ها قرار دهید. این کار را به دفعات لازم تکرار کنید.
یکی از درمان‌های اصلی و مؤثر در درمان این بیماری، کاهش میزان غذاست.

در فصل بهار باید از پرخوری جلوگیری شود و بیماران مستعد از مصرف گوشت‌های سخت هضم و غذاهای چرب تا حد امکان پرهیز کنند و تحمل گرسنگی و تشنگی و کم خوابیدن را داشته باشد تا اینکه این سموم دفع شوند.

همچنین مصرف غذاهای شور و ترش و میوه های آبکی از عوامل تشدید کننده این بیماری هستند.

عوارض استفاده از لوازم آرایش تاریخ انقضا گذشته

درمان سوزش چشم بعد از ارایش : حساسیت چشم به کرم پودر

چشم ها را با آب شیر تمیز یا محلول شستشوی چشم کاملاً بشویید تا زمانی که همه ریمل ها ، خط چشم یا مواد آرایشی را از بین ببرید. (اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید ، آنها را قبل از پاک کردن چشم ها بردارید).

  • پس از شستشوی آرایش ، قطره های چشم مرطوب را روی چشم آسیب دیده قرار دهید.
  • اگر از لنز استفاده می کنید ، لنز را با استفاده از محلول تمیز کننده خود به دقت تمیز کنید.
  • تا زمانی که چشم شما هنوز تحریک شده است ، لنزهای خود را دوباره وارد نکنید.
instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک