دوره نقاهت جراحی لیفت ابرو

دوره نقاهت جراحی لیفت ابرو : لیفت ابرو (همچنین به عنوان لیفت پیشانی شناخته می شود) یک جراحی زیبایی برای اصلاح افتادگی یا شیار عمیق ابرو است.

جراحی لیفت ابرو چیست

در حالی که لیفت ابرو می تواند شما را جوان تر نشان دهد، روند پیری را متوقف نمی کند.

جای زخم در اکثر انواع لیفت ابرو دائمی خواهد بود، اما باید به مرور زمان محو شود.

با جراح خود در مورد خطرات و مزایای لیفت ابرو و چه مواردی صحبت کنید

لیفت ابرو یک عمل جراحی زیبایی برای اصلاح افتادگی یا شیارهای عمیق ابرو است. این عمل اغلب برای کاهش چین‌ها یا خطوط اخم که در سرتاسر پیشانی و روی پل بینی ایجاد می‌شوند انجام می‌شود.

همچنین می تواند ابروها را به حالت هوشیارتر و جوان تر برساند. این نوع جراحی به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می شود.

سایر درمان‌های «جوان‌سازی» یا زیبایی که اغلب همراه با لیفت ابرو انجام می‌شوند، عبارتند از: جراحی لیفت صورت (برای اصلاح تغییرات پیری در نواحی میانی تا پایینی صورت و گردن)، جراحی پلک (برای جوان‌سازی چشم‌های پیر) و تکنیک‌های بازسازی پوست.

اگر در مورد ظاهر خود نگران هستید یا به فکر درمان های زیبایی برای افزایش اعتماد به نفس خود هستید، جایگزین هایی وجود دارد. اینها ممکن است شامل تغییر سبک زندگی یا پذیرش خود به همان شکلی باشد که هستید.

منقبل از اینکه جراحی لیفت ابرو را انتخاب کنید، موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

اگر بیشتر نگران ناحیه اطراف چشم خود هستید، ممکن است بخواهید گزینه های دیگری مانند جراحی پلک برای جوان سازی چشم های پیر شده را با پزشک خود در میان بگذارید.

نتایج لیفت ابرو گاهی دائمی است. با این حال، اثرات افزایش سن یا هر گونه تغییر عمده در وزن شما پس از جراحی می تواند بر ظاهر شما تأثیر بگذارد.

افراد سیگاری در معرض افزایش خطر عوارض ناشی از هر جراحی هستند. اگر در مورد انجام جراحی زیبایی جدی هستید، باید سعی کنید سیگار را ترک کنید.

ممکن است بخواهید از پزشک خود در مورد یک جراح متخصص مناسب و معتبر یا بیمارستانی که در آن جراحی لیفت ابرو انجام می شود، راهنمایی بخواهید. در اولین جلسه مشاوره، باید از جراح در مورد آموزش و تجربه خود بپرسید.

 ترجیحاً این روش توسط جراحی انجام شود که برای انجام جراحی لیفت ابرو آموزش دیده و تجربه زیادی در انجام این نوع جراحی دارد.

قبل از عمل، باید طیف وسیعی از مسائل پزشکی را با پزشک یا جراح خود در میان بگذارید. آنها در مورد شما با شما صحبت خواهند کرد:

دوره نقاهت جراحی لیفت ابرو

دوره نقاهت جراحی لیفت ابرو

سلامت جسمانی – معاینه به پزشک یا جراح شما کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا درمان مناسب است یا خیر.

سابقه پزشکی – برخی از شرایط پزشکی از قبل موجود و جراحی که در گذشته انجام داده اید ممکن است بر تصمیم گیری در مورد این عمل تأثیر بگذارد، از جمله نوع بیهوشی مورد استفاده.

خطرات و عوارض احتمالی – مهم است که خطرات و عوارض را درک کنید تا بتوانید بررسی کنید که آیا جراحی لیفت ابرو برای شما مناسب است یا خیر.

آماده‌سازی‌ها و مکمل‌ها – در مورد هر دارویی که به‌طور منظم مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید، از جمله داروهای بدون نسخه مانند روغن ماهی و مکمل‌های ویتامینی، به جراح بگویید.

واکنش های گذشته به دارو – اگر تا به حال واکنش بد یا عارضه جانبی از هر دارویی از جمله بیهوشی داشته اید، به جراح اطلاع دهید.

آماده سازی برای جراحی – جراح شما دستورالعمل های دقیقی را در مورد کارهایی که باید در خانه انجام دهید تا برای جراحی آماده شوید به شما ارائه می دهد.

به عنوان مثال، ممکن است به شما توصیه شود که یک داروی خاص مصرف کنید یا دوز داروی موجود را تغییر دهید. تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

داداشجراحی لیفت ابرو را می توان تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام داد. دو تکنیک وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد که هر دو تا دو ساعت طول می کشد.

دو نوع اصلی لیفت ابرو عبارتند از:

لیفت ابرو باز (یا “سنتی”) – جراح یک برش (برش) طولانی روی پیشانی ایجاد می کند، چه در اطراف خط مو یا در یکی از چین های پیشانی. پوست از بافت های زیرین بلند می شود.

ماهیچه ها شل شده و چربی برداشته می شود. جراح پوست اضافی را برمی دارد، پوست باقیمانده را به سمت پایین می کشد و ابرو را در موقعیت جدید خود بخیه می زند.

برای مشاوره ترمیم پرده بکارت بخوانید

عوارض لیفت ابرو

نام‌های دیگری که گاهی برای توصیف این عمل استفاده می‌شود عبارتند از لیفت ابرو کلاسیک، کرونال یا تریکوفیتیک.

لیفت ابرو با آندوسکوپی – جراح چندین برش کوچکتر ایجاد می کند و یک آندوسکوپ (یک لوله فلزی با دوربینی که به انتهای آن متصل است) وارد می کند. این عمل مشابه عملی است که برای لیفت ابروهای باز استفاده می شود، اما جراح بافت های زیر پوست را به جای زخم باز روی صفحه تلویزیون مشاهده می کند.

یک شکل جایگزین جراحی لیفت صورت که اغلب با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود، لیفت ابرو با نخ (لیفت با نخ) است که در آن جراح نخ های ظریفی را با “دندان های” ریز از طریق لوله های بسیار نازک (کانولا) وارد می کند تا هیچ برشی در پوست ایجاد نشود.

 این رزوه ها از یک فیبر غیر قابل جذب پرولن طبی ساخته شده اند که سال هاست به طور ایمن در عمل های جراحی استفاده می شود.

نوشته های مرتبط

هنگامی که نخ ها در محل های سوراخ ریز قرار گرفتند، نخ ها به آرامی به سمت بالا کشیده می شوند و روی بافت و پوست صورت محکم می شوند. سپس نقطه درج بسته می شود.

بلافاصله بعد از لیفت ابرو

عوارض لیفت ابرو در آرایشگاه نی نی سایت

پس از عمل، ممکن است انتظار داشته باشید:

 • یک لوله زهکشی در زخم برای کمک به جلوگیری از تجمع مایع
 • کبودی و تورم
 • بی حسی احتمالی
 • درد و ناراحتی
 • پانسمان یا باند روی صورت شما.
 • عوارض لیفت ابرو

تمام جراحی ها درجاتی از خطر را به همراه دارند. برخی از عوارض احتمالی لیفت ابرو عبارتند از:

خطرات بیهوشی از جمله واکنش آلرژیک، که ممکن است (به ندرت) کشنده باشد

خطرات جراحی مانند خونریزی یا عفونت

لخته شدن خون که ممکن است باعث عوارض قلبی عروقی بالقوه کشنده مانند حمله قلبی، ترومبوز ورید عمقی یا سکته شود.دوره نقاهت جراحی لیفت ابرو

 • ریه فرو ریخته
 • ریزش مو در امتداد زخم
 • مرگ بافت در امتداد زخم یا از دست دادن پوست
 • زخم شدید یا ملتهب و خارش دار
 • پوست خشن
 • سطح بخیه ها از طریق پوست
 • خطوط ناهموار پوست
 • درد دائمی صورت

آسیب عصبی، که می تواند باعث فلج موقت یا دائمی بخشی یا تمام حرکات عضلات پیشانی شود – این می تواند باعث شود که نتوانید ابروهای خود را بالا ببرید یا پیشانی خود را چروک کنید.

بی حسی ابرو که ممکن است موقت یا دائمی باشد

نتایج ناهموار – به عنوان مثال، ابروها نامتقارن هستند یا در یک راستا قرار نمی گیرند

جراحی بیشتر برای درمان عوارض

عوارض لیفت ابرو با بخیه

برخی از عوارض اضافی احتمالی لیفت ابرو با نخ (لیفت با نخ) عبارتند از:

حرکت نخ – این ممکن است منجر به اکسترود شدن نخ، شکستن یا از دست دادن چسبندگی آن بر روی پوست شود.

پوست چروکیده

ناراحتی، اگر نخ ها در زیر پوست احساس شوند

بی نظمی پوست یا از دست دادن تقارن ابرو

عفونت (این نادر است)

جراحی گسترده تر – اگر به دلیل عفونت، ناراحتی یا ظاهر ناخوشایند نیاز به برداشتن باشد.

این فهرست کامل نیست. به عنوان مثال، سابقه پزشکی یا سبک زندگی شما ممکن است شما را در معرض افزایش خطر عوارض خاص قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر باید با جراح خود صحبت کنید.

چشم انداز بلند مدت پس از جراحی لیفت ابرو

اثراتی که می توانید انتظار داشته باشید بستگی به عملیاتی دارد که انجام داده اید، اما به طور کلی شامل موارد زیر است:

لیفت ابرو غیر آندوسکوپی با برش سنتی یا محدود – ممکن است ماه ها طول بکشد تا تورم فروکش کند.

جای زخم دائمی خواهد بود، اما باید به مرور زمان محو شود. صبور باشید – بهبود اسکارها ممکن است حدود یک سال یا بیشتر طول بکشد.

لیفت ابرو با بخیه (لیفت با نخ) – ممکن است کمی درد را تجربه کنید، اما ناراحتی معمولا در عرض 24 ساعت برطرف می شود. برخی گزارش‌ها از درد شدیدتر بعد از عمل گزارش شده است.

ممکن است به مدت چهار تا 10 روز ورم و کبودی خفیف وجود داشته باشد.

به یاد داشته باشید که لیفت ابرو ظاهر اساسی شما را تغییر نمی دهد و نمی تواند روند پیری را متوقف کند. اگرچه نتایج دائمی هستند، اما پوست شما به پیر شدن ادامه می دهد.

یک سبک زندگی سالم و انجام اقداماتی برای به حداقل رساندن قرار گرفتن روزانه در معرض نور خورشید به حفظ نتایج جراحی شما کمک می کند. می‌توانید انتظار داشته باشید که ابرو و پیشانی سفت‌تر و خط‌دارتر ظاهر شوند.

جایگزین های جراحی لیفت ابرو : دوره نقاهت جراحی لیفت ابرو

جایگزین های لیفت ابرو می تواند شامل موارد زیر باشد:

پرکننده های پوستی یا تزریق به چین و چروک

لایه برداری با لیزر خود را بپذیرید – صحبت با یک مشاور یا روانشناس ممکن است به شما کمک کند بر نگرانی های خود غلبه کنید و ممکن است تصمیم بگیرید که خودتان را آنگونه که هستید دوست دارید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک