دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم *

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم : آیا از استفاده کرمهای زیر چشم خسته شده اید و می خواهید که از سیاهی و گودی زیر چشم خلاص شوید؟ برای اغلب مشتریان این مورد بسیار ناامید کننده است اما خبر خوب اینکه این نیز راه حل دارد. پر کننده های زیر چشم باعث افزایش حجم زیر چشم و کاهش لکه های تیره می شود. در این مقاله به این خواهیم پرداخت که چه نوع پر کننده ای باید در این مورد استفاده شود.

و اینکه روش کار چگونه است و هزینه آن چقدر است ؟

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم درمانی است که توسط آن پر کننده های شامل هیالورونیک اسید با سوزن یا کانول به داخل یا حفره های تاریک زیر چشم تزریق می شود. این کار به تنهایی یا همراه با پر کننده های گونه انجام می شود. هنگام استفاده از این روش باید تمام صورت نیز مد نظر قرار گیرد وگرنه ظاهر طبیعی و متعادل چهره به هم می ریزد.

 اغلب اوقات علت اصلی گودی زیر چشم بخاطر کاهش حجم گونه استپس باید ابتدا علت اصلی پیدا شود.

همچنین باید به تزریق کننده های ماهر مراجعه شود زیرا این منطقه برای تزریق بسیار خطرناک است.دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

چند سی سی ژل برای زیر چشم لازم است ؟

از اغلب نرم کننده های HA (هیالورونیک اسید) زیر ناحیه چشم می توان استفاده کرد. برخی اوقات می توان از HA سفت تر نیز استفاده کرد. استفاده از فیلرهای غیر هیالورونیک اسید برای این ناحیه پیشنهاد نمی شود.

متداول ترین فیلرهای اسید هیالورونیک برای زیر چشم عبارتند از:

 • رستیلین
 • بلوترو بالانس
 • یوودرم ولبلا

فیلرهای دیگری مانند کلاژن، اسکالپترا و رادیسه به دلیل عارضه پر کنندی بیش از حد، درد،  حساسیت و ایجاد ندول در این قسمت توصیه نمی شود. این منطقه حرکات زیادی دارد بنابراین بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که از HA استفاده شود.

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

نحوه درمان فیلرهای زیر چشم

بدن ما به طور طبیعی مدام با کاهش حجم روبروست. چربی های زیر چشم نیز رفته رفته کاهش می یابد. و ایجاد تورفتگی زیر چشم می نماید. این تورفتگی ها را می توان با پر کننده های طبیعی درمان کرد.

کاندید مناسب جهت این نوع درمان افرادی هستند که:دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم

 • همیشه به طور ژنتیکی گودی چشم داشته باشند.
 • گودی چشم به دلیل افزایش سن ایجاد شده باشد.
 • پوست خوب و گونه های مناسب جهت حفاظت از پوست زیر چشم داشته باشند.
 • کاندید نامناسب جهت این نوع پر کننده افرادی هستند که:
 • بجای گودی، زیر چشم پف کرده داشته باشند.
 • پوست نازک و شکننده داشته باشند

علاوه بر گودی زیر چشم، جاهای دیگر صورت نیز نیاز به پر شدن دارد. که در این صورت نیاز به مداخله در تمام قسمتهای صورت هست.

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم
عوارض تزریق فیلر زیر چشم

تمام اقدامات زیبایی با خطر همراه است. پر کننده های زیر چشم اگر توسط ارائه دهندگان پزشکی با تجربه انجام شود مطمئن تر است. بنابراین باید با ارائه دهنده مناسبی مشورت کنید تا شما را از مزایا و معایب این روش آگاه کند. برخی خطرات موجود در پر کننده گودی زیر چشم عبارتند از:

 • نتیجه کار به دلیل استفاده زیاد از پر کننده به صورت زیر چشم پف کرده به نظر برسد.
 • ایجاد ورم طولانی مدت به دلیل انتخاب محصول نامناسب
 • ایجاد رنگ آبی زیر چشم که بخاطر استفاده از مقدار زیاد ماده پر کننده است، همچنین می تواند به دلیل این باشد که این ماده به طور سطحی بکار رفته یا روی فردی اعمال شده که کاندید مناسبی برای این کار نبوده است.
 • انسداد عروقی که در آن ماده پر کننده وارد شریان می شود و میتواند عوارض شدیدی به همراه داشته باشد

مزایای پر کننده های گودی زیر چشم چیست؟

باعث کاهش گودی زیر چشم می شود که منجر به ایجاد ظاهری آرام و جوانتر می شود.

چشمهای پف کرده را کاهش می دهد (در موارد خاص)

سیاهی زیر چشم را از بین می برد یا کاهش می دهد.

قیمت تزریق فیلر زیر چشم

بسته به نوع دریافتی شما و جایی که این روش را انجام داده اید و همچنین توسط فردی که این کار انجام می شود، متفاوت است.

فیلرهای اسید هیالورونیک مانند بلوترو، یوودرم و رستیلین معمولا در هر دوره درمانی هزینه ای بین 1500 تومان دارد. این هزینه فقط برای گودی زیر چشم است.

 اگر گودی زیر چشم با سایر مواد پر کننده ترکیب شود ممکن است هزینه کمتر شود.

آمادگی قبل از تزریق فیلر زیر چشم  به چه صورت است؟

اما به طور کلی پیشنهاد می شود که به موارد زیر توجه کنید:

نوشته های مرتبط

از داروهای بدون نسخه که باعث می شود خون شما رقیق شود اجتناب کنید (مانند آسپیرین، ایبوپروفن، روغن ماهی) مگر اینکه توسط پزشک تجویز شده باشد.

24-48 ساعت قبل از عمل الکل مصرف نکنید .

به صورت تمیز و بدون آرایش مراجعه کنید.

برای کاهش تورم و کبودی بع عمل حدود 10-20 دقیقه قبل از عمل آرنیکا استفاده کنید. مانند هر دارو یا مکمل دیگر در این مورد نیز با انژکتور مشورت کنید.

پروسه درمان حدود 30-60 دقیقه است. در اصل حدود 5 دقیقه برای هر چشم زمان نیاز است اما اماده سازی قبل از شروع تزریق وقت زیادی می گیرد.

انژکتور ممکن است جهت پیشگیری از پارگی و نتیجه ی بهتر نواحی دیگری مانند گونه و سطح میانی را نیز پر کند.

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

هر تزریق کننده دستورالعملهای مراقبتی خاص خود را دارد. در زیر به برخی از توصیه های کلی جهت مراقبت ویژه از زیر چشم اشاره شده است.

سعی کنید در 24 ساعت اول از کانسیلر یا مواد ارایشی خودداری کنید

بعد تزریق حدود 24-48 ساعت ناحیه را نمالید.

در صورت امکان فعالیت بدنی شدید به مدت 24-48 ساعت انجام ندهید. زیرا ورزش ممکن است تورم در ناحیه را افزایش دهد.

48 ساعت بعد از درمان از مصرف الکل دوری کنید زیرا کبودی و تورم را افزایش می دهد.

از کیسه یخ به مدت 5-10 دقیقه در 48 ساعت اول استفاده کنید. زیرا تورم را سریعتر کاهش می دهد. استراحت روی کاناپه نیز موثر است.

بلافاصله بعد از عمل می توانید نتیجه را مشاهده کنید. در اکثر افراد تورم بعد از عمل ایجاد می شود.

 و بعد 48 ساعت تورم کاهش می یابد. در بیشتر موارد 7-14 روز طول می کشد نتیجه نهایی را ببینید اما موارد نادری نیز هست که این مدت طولانی تر شود مثلا در فصل آلرژی.

فیلر زیر چشم چه مدت ماندگاری دارند؟

تحقیقات نشان داده که ژلهای این ناحیه بیشتر از نواحی دیگر حتی لبها دوام دارد. همان مارک ژلی که ممکن است 6-8 ماه در لبها دوام داشته باشد در ناحیه زیر چشم ممکن است 1-2 سال طول بکشد. پرکننده هایی مانند یوودرم می تواند 2-3 سال دوارم داشته باشد اما این عارضه ای دارد و آن ایین است که ماندگاری بیشتر خطر بروز واکنش ها و ایجاد ندولهای را به همراه دارد. بنابراین همواره به دنبال بهترین ماده برای این قسمت باشید.

بهترین برند فیلر زیر چشم

پر کننده های اسید هیالورونیک بهترین پر کننده برای درمان زیر چشم است (این نتیجه به بررسی تمام مواد در بازار ایالت متحده به دست آمده است). از بین اینها نیز بهترین مواد بلوترو بالانس و رستیلین L بوده است

باید در نظر داشت که برای داشتن نتیجه طبیعی باید قبل از انجام فیلر زیر چشم از فیلرهای سفت و ضخیم HA یا رستیلین برای گونه ها استفاده کنیم.

دکتر خوب برای تزریق فیلر زیر چشم : درمان تزریق زیر چشم در چه مواقعی استفاده می شود؟

تزریق ژل زیر چشم تنها برای پر کردن گودی چشم به کار نمی رود. حلقه های تیره اطراف چشم ممکن است به دلیل رنگدانه واقعی یا سایه ای ایجاد شود که در اثر تغییر حجم در صورت ایجاد شده است.

 التهاب مزمن، مالیدن پوست اطراف چشم، ژنتیک و حتی قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند باعث تولید رنگدانه زیر چشم شود.

برای درمان رنگدانه ها نیز از همان روشی درمان لکه های تیره استفاده می شود. بزرگترین مشکلی که زیچنر در مورد زیر چشم می بیند سایه های ناشی از کاهش حجم چربی زیر چشم است.

 این حلقه ها بهتر است با پر کننده های تزریقی و بازگرداندن حجم زیر چشم برای از بین بردن سایه زیر چشم درمان شود که نتیجه آن ظاهری روشن و سیاهی زیر چشم است.

چربی های زیر چشم با افزایش سن کاهش می یابند و باعث ایجاد سایه و حلقه های اطراف چشم می شوند. این بدین معناست که تغییر شکل چهره ممکن است باعث شود شما به دنبال دریافت مواد پر کننده باشید.

من شخصا همیشه زیر چشم و گونه را به عنوان یک واحد باهم در نظر می گیرم  تزریق به ناحیه زیر چشم می تواند باعث ایجاد ظاهر غیرطبیعی گردد و پف زیر چشم را بیشتر کند. زیرا چشم ها یکی از چالش برانگیزترین موارد در اجزای صورت از لحاظ تزریق ژل محسوب می شود زیرا حفظ کانتور طبیعی صورت بسیار مهم است.

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد

به دلیل همه گیری کوید 19 مردم می توانند از طریق شبکه های دیجیتال باهم ارتباط بگیرند و این باعث شده است بیشتر روی دیدن تصاویر اینترنت وقت بگذاریم و همچنین به طور منظم در حال مشاهده وضوح باکیفیتی از خود هستیم.

هنگامی که تمام روز به تصویر خود در رایانه نگاه می کنید و از این طریق با افراد دیگر ارتباط می گیرید (به دلیل همه گیری کرونا). در حالی که ماسک زده اید، باعث می شود که به چشم های خود بیشتر توجه کنید.

 زیرا نیمی از صورت شما زیر ماسک پنهان است و توجه ویژه معطوف چشم ها می شود. و هر گونه نقصی در چشمهایتان داشته باشید برجسته تر جلوه می کند. همچنین نورهای مانیتور نیز باعث خستگی چشم ما می شود.

فریب فیلم ها یا تصاویری که در شبکه های اجتماعی می بینید را نخورید، زیبا به نظر رسیدن در عکس بسیار متفاوت تر از طبیعی به نظر رسیدن است، چهره نه تنها از روبرو بلکه باید از نیمرخ نیز طبیعی به نظر بیاید.

برای انتخاب تزریق کننده خود (انژکتور) باید دنبال افرادی باشید که متخصص پوست یا جراح پلاستیک معتبری باشند و دارای مجوز تخصصی در این زمینه باشند.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک