رفع تیرگی واژن و ناحیه تناسلی با داروهای گیاهی

رفع تیرگی واژن و ناحیه تناسلی : بسیاری از متخصصان پوست تایید کردند که تیرگی واژن کاملاً طبیعی است و رایج است.

یكی از دلایل این تیرگی ناشی از كشیدگی پوست در ناحیه واژن است كه می توانیم این اتفاق را در زیر بغل نیز مشاهده كنیم. وقتی پوست کمی بیرون کشیده می شود ، می توانیم به راحتی نور این تاریکی را مشاهده کنیم.

علاوه بر این ، تیرگی به دلیل بهداشت نامناسب ایجاد می شود که به دلیل ترشحات واژن یا تعریق بیش از حد منجر به عفونت می شود .

تمیز کردن صحیح واژن باید انجام شود .باید مراقب باشید که بیش از حد روی سطح واژن مالیده نشود. این مالش بیش از حد با صابون یا مایعات ممکن است در سطح PH پوست شما تأثیر بگذارد و در نتیجه باعث تحریک شود.

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی

علت تیرگی واژن و ناحیه تناسلی

تیره شدن ناحیه واژن یک تجربه معمول برای زنان است. با این حال ، فقدان دانش مناسب است که با مشاهده آن باعث وحشت آنها می شود. این عامل آرامش است که همواره سلامت جنسی زنان را تحت پوشش قرار داده است. تیره شدن این ناحیه جنبه اساسی سلامت و رفاه زنان است. اگرچه قسمت های صمیمی کمی تیره تر از بقیه بدن هستند ، اما اگر اخیراً متوجه شده اید که ناحیه واژن شما بیشتر تیره شده است ، به آن توجه کنید.

1-عوامل ژنتیکی: سیاه شدن واژن بستگی به ژن هایی که فرد به ارث می برد، دارد. عوامل ژنتیکی مهمترین علت سیاه شدن پوست آلت تناسلی در خانمهاست.

2- بالارفتن سنبالا رفتن سن تغییراتی هورمونی در فرد ایجاد می کند که می تواند به تیره شدن آلت تناسلی بانوان منجر شود.
3- تغییرات و اختلالات هورمونی: این امر میتواند براثر مصرف بعضی داروهای خاص رخ دهد.
4- تهویه هوا، رطوبت و تعریق: پوشیده بودن این ناحیه از بدن باعث ایجاد عدم رسیدن هوای تازه، تجمع رطوبت و عرق در این ناحیه میشود که منجر به تغییر رنگ پوست می گردد.
5- پوشیدن لباس تنگ و لباس زیر ساخته شده از مواد مصنوعی: لباسهای پلاستیکی باعث ایجاد عدم تهویه کافی و درنتیجه سیاه شدن پوست آلت تناسلی می شود. همچنین برخی خانمها به مواد مصنوعی حساسیت دارند که این مورد هم دلیل دیگری برای تیرگی واژن است. (در مورد بهداشت لباس زیر چه می دانید؟)
6- پیاده روی و راه رفتن زیاد: این امر باعث سایش مداوم پوست به همدیگر می شود که منجر به تغییر رنگ پوست می شود.
7-استفاده مکرر از تیغ یا ژیلت یا استفاده از تیغ یا ژیلت کهنهاز بین بردن موهای زائد با استفاده از ژیلت، به مرور زمان موجب تیرگی پوست می شود.
8-کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن
9- تولید زیاد ملاتونین در واژن
 10-ستفاده مکرر از پودر تالک
11- بارداری: بارداری موجب تغییر رنگ پوست واژن می شود. در برخی از خانمها این فرایند برگشت ناپذیر است و پوست واژن تیره باقی خواهد ماند.
 12-چاقی: تیرگی پوست واژن در افراد چاق محسوس تر و شایع تر است.
 13-استفاده از برخی صابونها، کرم ها و شامپوهای بدن و سایر محصولات بهداشتی.
14- برخی بیماری ها: از جمله سرطان معده، بیماری کوشینگ، بیماری آکرومگالی، سندروم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات پوستی و کبدی و کم کاری یا پر کاری تیروئید.
 15-فونتهای پوستی و قارچهای ناحیه واژن.

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی

روشن سازی واژن وناحیه تناسلی

به طور کلی تیرگی واژن یک عیب محسوب نمی شود ولی بعضی افراد به دلایل خاصی از جمله زیبایی علاقه مند به تغییر رنگ این ناحیه هستند. فرآیند روشن سازی یا سفید کردن پوست به این صورت است که کوشش می شود تا رنگدانه ملانین در این قسمت از پوست کاهش پیدا کند و این کار باعث رفع تیرگی در ناحیه واژن و مقعد بانوان می گردد. روش های زیادی برای تغییر رنگ آلت تناسلی به مورد دلخواه فرد وجود دارد.

مهمترین روشهایی که در این زمینه استفاده می شوند را می توانید در ادامه مشاهده کنید:

از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده کنید

محصولات غنی شده با مواد طبیعی مانند چوب صندل و زردچوبه را انتخاب کنید که به لایه برداری از ناحیه صمیمی و روشن شدن آن کمک می کند. چنین ترکیباتی به سفید شدن پوست قسمت های خصوصی بدن کمک می کند ، بدون اینکه آن را در معرض عوامل سفید کننده قوی ، مواد شیمیایی ، فلزات و مواد مصنوعی اضافه قرار دهید.

حفظ تعادل pH

مواد طبیعی مورد اعتماد سطح pH مناطق واژن را سالم نگه می دارد در حالی که به پوست حساس فواید روشن کننده ، روشن کننده و ضد عفونی کننده می دهد. آنها حتی به حذف سلولهای اپیتلیال مرده و تکه های تیره و سرسخت کمک می کنند.

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی با استفاده از لیزر:

این روش یکی از روشهای خوب و کارامد جهت رفع سیاهی ناحیه شرمگاهی است که هم اکنون جزو جدیدترین تکنولوژیهای روز دنیا به شمار می آید. ماندگاری بالا و عدم نیاز به تکرار مجدد تا چند سال جزو مزایای این روش محسوب می شود.

در اصل روشن سازی واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ بعنوان روش اول روشن سازی در دنیا به حساب می آید و معمولا 3 الی 5 جلسه زمان می برد. نتایج در جلسه اول کاملا مشهود خواهند بود.

بسیاری از مواد آرایشی و کرم های روشن کننده رنگ پوست موجود ممکن است تا حدی اختلاف را نشان دهند. اما اینها با دقت انتخاب شده اند زیرا بیشتر آنها حاوی ماده شیمیایی به نام هیدروکینون هستند که باعث تشکیل ملانین ، رنگدانه پوستی می شود که باعث تیرگی می شود. اگرچه تیرگی را کاهش می دهد ، بسیاری از عوارض جانبی مربوط به استفاده از آن وجود دارد.

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی با داروهای گیاهی

1-پرتقال: آب لیموترش و آب پرتقال به خوبی این هدف را انجام می دهند. این سرشار از ویتامین C است که به طور موثر از بین بردن تیرگی را تضمین می کند. علاوه بر این می توان از پوست لایه برداری نیز استفاده کرد.

نحوه استفاده: 2-3 قاشق غذاخوری آب لیمو یا آب پرتقال مصرف کنید و آن را با خامه یا ماست غلیظ به همراه مقداری شکر مخلوط کنید. ناحیه واژن خود را تمیز و خشک کنید. این مخلوط را در ناحیه واژن بمالید ، به آرامی مالش دهید و 15 تا 20 دقیقه بگذارید. کاملاً با آب ولرم بشویید.

این به عنوان ماده سفید کننده پوست عمل می کند. مرکبات همچنین بوی بد واژن را تسکین می دهند.

2-پاپایا:پاپایا یا پاپیتا (هندی) فواید قدرتمندی برای پوست ما نشان می دهد. این منبع سرشار از ویتامین های A و C است.

طرز استفاده: پوست پاپایا را پوست گرفته و آن را به قطعات کوچک خرد کنید. پس از اطمینان از تمیز و خشک شدن ناحیه واژن ، این خمیر را به آرامی با مالش آن به مدت 5 تا 10 دقیقه روی ناحیه واژن بمالید. آن را 15 دقیقه بگذارید و با آب سرد بشویید. پاپایا نه تنها تاریکی را کاهش می دهد بلکه با فراهم آوردن رایحه ای خوب باعث لطافت پوست می شود.

نوشته های مرتبط

برای رفع تیرگی واژن چه پمادی استفاده کنیم

همچنین استفاده از برخی محصولات تجاری مانند :رفع تیرگی کشاله ران و واژن

 • ویتامین c
 • ویتامین E
 • صابون ال-گلوتاتیون
 • صابون پاپایا
 • کرم سفید کننده , روغن بچه

برای پیشگیری از تیره شدن پوست شرمگاهی، و کاهش رنگدانه‌ها، می‌توانید این اقدامات پیشگیرانه را هم انجام دهید:

 • لباس زیر آزاد و نخی بپوشید. نخ، از تعریق زیاد جلوگیری می‌کند، چرا که گرمای زیادی به خودش جذب نمی‌کند.
 • از اصلاح موهای زائد شرمگاهی توسط تیغ و حتی لوسیون‌های مو بر برای مدتی دوری کنید. اصلاح، به پوست آسیب می‌زند، و باعث زخم شدن یا تیره شدن آن نواحی می‌گردد. لوسیون‌های مو بر، دارای موادی شیمیایی هستند که به پوست‌های حساس آسیب می‌رساند. برای حذف موهای زائد، وکس کردن، گزینه‌ی بهتری است و مسبب تیرگی پوست هم نخواهد شد.
 • برای تمیز کردن محدوده‌ی شرمگاهی خود، از صابونی غیر اسیدی، بدون بو، و ملایم استفاده کنید.
 • رژیم غذایی سالمی داشته باشید که حاوی میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار، و گوشت بدون چربی است. از غذاهای چرب و چیلی هم دوری کنید تا پوست خوبی داشته باشید.
 • آب زیادی بنوشید، تا سموم بدنتان دفع شود، و در نتیجه پوستی نرم، لطیف و زیبا برایتان به ارمغان بیاورد.
 • همیشه از ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید، تا بخاطر اشعه‌های خورشید پوستتان تیره نشود.

3-ژل آلوئه ورا و خیار: از این مخلوط به عنوان یک بسته صورت برای تقویت درخشش استفاده می شود. این ژل در بسیاری از فروشگاه های پزشکی موجود است.

روش استفاده : این ژل را روی ناحیه واژن تمیز شسته شده بمالید و چند دقیقه روی آن صاف کنید. حداقل 2 ساعت بگذارید. سپس کاملاً با آب سرد بشویید. محل را بعد از تمیز نگه دارید.

این مخلوط دارای ضد برنزه کننده و خاصیت کاهش تیرگی است. این ماده همچنین باعث حفظ سطح PH در مهبل می شود. همچنین صافی می بخشد و بوی بد واژن را تسکین می دهد.

4-گوجه فرنگی: گوجه فرنگی سرشار از ویتامین C است و به طور گسترده برای اهداف مراقبت از پوست استفاده می شود.

طرز استفاده : پوست بیرونی گوجه فرنگی را پوست بگیرید و با خلال کردن آن آب آن را استخراج کنید. حالا آب آن را با اضافه کردن آن با نوعی زردچوبه روی ناحیه تمیز و خشک واژن بمالید و به مدت 5 تا 10 دقیقه آن را به آرامی مالش دهید. به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید و با آب سرد کاملاً بشویید.

برای کسب بهترین نتیجه از آن تا حد ممکن در هفته استفاده کنید.

جدا از این، موارد مهمی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد که بررفع تیرگی واژن تأثیر می گذارد.

 1. استفاده بسیار مکرر از کرم های رفع مو باعث افزایش تیرگی در سطح واژن می شود.
 2. استفاده از شورت مصنوعی به غیر از پنبه ، رطوبت ناشیاز تعریق زیاد یا ترشح بیش از حد را جذب نمی کند و تجمع آن به نوبه خود باعث عفونت های مربوط به پوست می شود.
 3. داشتن یک رژیم غذایی ناسالم همچنین باعث می شود بوی بد هنگام ترشح شود. حتما رژیم سالم داشته باشید.
 4. همیشه از تمیز کردن ناحیه واژن با یک بافت صاف بعد از استفاده از دستشویی اطمینان حاصل کنید.
 5. سعی کنید لباس زیر شلوار به جای لباس تنگ بپوشید.

اینها راهکارهای مفیدی هستند که هرکسی می تواند با انتخاب گزینه مناسب خود به راحتی از آن پیروی کند. خارش ممکن است هنگام استفاده از میوه مرکبات ایجاد شود و اگر بیش از حد شستشو با آب سرد فوراً باشد.

تیرگی تناسلی به ویژه ازعوامل ژنتیکی و نوع تغذیه ،افراد چاق ،اصطحکاک بین رانها، اصلاح منظم ،پیاده روی و راه رفتن زیاد،رابطه جنسی زیاد  منشا میگیرد.

شما اول باید به عادت های لباس پوشیدن راه رفتن نوع لباس میزان گرمای ناحیه آلت خودتان و حتی نوع ماده موبری که استفاده می کنید توجه کنید درباره ناحیه فرج میزان ترشحات ناحیه هم می تواند مزید بر علت شود و گاهی نوع صابونی که استفاده می کنید.

خارش های زیاد و تحریک محل با ناخن براثر خاراندن و نحوه صحیح طهارت که نباید با دست خود میزان قابل توجهی مواد دفعی را به ناحیبه مالید و همچنین استفاده از شورت های راحت به جای شورت های فشن بخصوص در فصل گرما و پوشیدن زیر پوش های آستین دار به جای رکابی و تاپ همچنین استفاده از صابون گلیسیرین و روغن آن در حین استحمام.

هنگامی که شخص به لحاظ جنسی تحریک می‌شود، جریان خون در اندام‌های تناسلی او بیشتر می‌شود. افزایش جریان خون در اندام‌های تناسلی، موجب ورم کردن بافت واژن و مرطوب شدن آن می‌شود، که این موارد از اولین نشانه‌های تحریک جنسی هستند. در این مرحله رنگ کلیتوریس و لب‌های داخلی واژن نیز تیره می‌شود.

بعد از این که حالت تحریک جنسی از میان برود یا بعد از این که زن به ارگاسم برسد، رنگ واژن به حآلت عادی باز می‌گردد. در طی فرآیند تغییر رنگ واژن در هنگام تحریک جنسی، ممکن است رنگ صورتی واژن به قرمز، یا رنگ قرمز به قهوه‌ای، کبود یا بنفش تبدیل شود و تمامی این تغییرات کاملا طبیعی هستند.

رژیم غذایی سالم بخورید که شامل انواع میوه و سبزیجات، غلات ، و گوشت بدون چربی  برای  حفظ پوست خوب .آب زیاد بنوشید که می‌تواند باعث بیرون راندن مواد سمی و حفظ پوست نرم و آبدار شده باشد.

استفاده از ضدافتاب با حداقل SPF ۳۰برای جلوگیری از پوست در معرض نورخورشید است.رفع تیرگی کشاله ران و واژن

1-محل را کاملاً با آب و محلول شوینده بشویید، از تیغ‌های یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از شیو هم از محلول شوینده استفاده کنید

۲- بجای تراشیدن و یا شیو کردن از پمادهای موبر استفاده کنید. تیغ‌ها اغلب باعث تیرگی دور آلت می‌شوند. مواظب باشید وارد واژن نشود.

3-جهت جلوگیری از ایجاد مشکل از کرم‌های موبر استفاده کنید. برای این کار محل اندام دارای مو را مرطوب کرده و نه خیس. سپس کرم را با دست یا وسیله ی موجود در آن روی محل بمالید و بعد از حدود ۵ دقیقه محل را خوب بشویید.

اگر زیر بغل , کشاله ران و ناحیه تناسلی بدنتان دچار تیرگی شده بجای ناراحتی و استفاده از مواد شیمیایی مضرر میتوانید به مرور با مواد خانگی و طبیعی پوست خود را روشن کنید.

در ادامه چندین روش خانگی برای روشن و سفید شدن بدنتان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.سیب زمینی و خیار نیز پوست زیر بغل و واژن را روشن می‌کند

به این صورت که قطعات سیب زمینی با خیار را روی نقاط تیره قرار دهید و بعد از 10 دقیقه بشویید. همچنین می‌توانید آب سیب زمینی و خیار را مخلوط کنید و با یک دستمال آن را به زیر بغل بمالید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک