رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی با داروهای گیاهی(4)

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی : بسیاری از متخصصان پوست تایید کردند که تیرگی واژن کاملاً طبیعی است و رایج است.

یكی از دلایل این تیرگی ناشی از كشیدگی پوست در ناحیه واژن است كه می توانیم این اتفاق را در زیر بغل نیز مشاهده كنیم. وقتی پوست کمی بیرون کشیده می شود ، می توانیم به راحتی نور این تاریکی را مشاهده کنیم.

علاوه بر این ، تیرگی به دلیل بهداشت نامناسب ایجاد می شود که به دلیل ترشحات واژن یا تعریق بیش از حد منجر به عفونت می شود .

تمیز کردن صحیح واژن باید انجام شود .باید مراقب باشید که بیش از حد روی سطح واژن مالیده نشود. این مالش بیش از حد با صابون یا مایعات ممکن است در سطح PH پوست شما تأثیر بگذارد و در نتیجه باعث تحریک شود.

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی

علت تیرگی واژن وناحیه تناسلی

1-عوامل ژنتیکی: سیاه شدن واژن بستگی به ژن هایی که فرد به ارث می برد، دارد. عوامل ژنتیکی مهمترین علت سیاه شدن پوست آلت تناسلی در خانمهاست.

2- بالارفتن سنبالا رفتن سن تغییراتی هورمونی در فرد ایجاد می کند که می تواند به تیره شدن آلت تناسلی بانوان منجر شود.
3- تغییرات و اختلالات هورمونی: این امر میتواند براثر مصرف بعضی داروهای خاص رخ دهد.
4- تهویه هوا، رطوبت و تعریق: پوشیده بودن این ناحیه از بدن باعث ایجاد عدم رسیدن هوای تازه، تجمع رطوبت و عرق در این ناحیه میشود که منجر به تغییر رنگ پوست می گردد.
5- پوشیدن لباس تنگ و لباس زیر ساخته شده از مواد مصنوعی: لباسهای پلاستیکی باعث ایجاد عدم تهویه کافی و درنتیجه سیاه شدن پوست آلت تناسلی می شود. همچنین برخی خانمها به مواد مصنوعی حساسیت دارند که این مورد هم دلیل دیگری برای تیرگی واژن است. (در مورد بهداشت لباس زیر چه می دانید؟)
6- پیاده روی و راه رفتن زیاد: این امر باعث سایش مداوم پوست به همدیگر می شود که منجر به تغییر رنگ پوست می شود.
7-استفاده مکرر از تیغ یا ژیلت یا استفاده از تیغ یا ژیلت کهنهاز بین بردن موهای زائد با استفاده از ژیلت، به مرور زمان موجب تیرگی پوست می شود.
8-کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن
9- تولید زیاد ملاتونین در واژن
 10-ستفاده مکرر از پودر تالک
11- بارداری: بارداری موجب تغییر رنگ پوست واژن می شود. در برخی از خانمها این فرایند برگشت ناپذیر است و پوست واژن تیره باقی خواهد ماند.
 12-چاقی: تیرگی پوست واژن در افراد چاق محسوس تر و شایع تر است.
 13-استفاده از برخی صابونها، کرم ها و شامپوهای بدن و سایر محصولات بهداشتی.
14- برخی بیماری ها: از جمله سرطان معده، بیماری کوشینگ، بیماری آکرومگالی، سندروم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات پوستی و کبدی و کم کاری یا پر کاری تیروئید.
 15-فونتهای پوستی و قارچهای ناحیه واژن.

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی

روشن سازی واژن وناحیه تناسلی

به طور کلی تیرگی واژن یک عیب محسوب نمی شود ولی بعضی افراد به دلایل خاصی از جمله زیبایی علاقه مند به تغییر رنگ این ناحیه هستند. فرآیند روشن سازی یا سفید کردن پوست به این صورت است که کوشش می شود تا رنگدانه ملانین در این قسمت از پوست کاهش پیدا کند و این کار باعث رفع تیرگی در ناحیه واژن و مقعد بانوان می گردد. روش های زیادی برای تغییر رنگ آلت تناسلی به مورد دلخواه فرد وجود دارد.

مهمترین روشهایی که در این زمینه استفاده می شوند را می توانید در ادامه مشاهده کنید:

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی با استفاده از لیزر:

این روش یکی از روشهای خوب و کارامد جهت رفع سیاهی ناحیه شرمگاهی است که هم اکنون جزو جدیدترین تکنولوژیهای روز دنیا به شمار می آید. ماندگاری بالا و عدم نیاز به تکرار مجدد تا چند سال جزو مزایای این روش محسوب می شود.

در اصل روشن سازی واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ بعنوان روش اول روشن سازی در دنیا به حساب می آید و معمولا 3 الی 5 جلسه زمان می برد. نتایج در جلسه اول کاملا مشهود خواهند بود.

نوشته های مرتبط

بسیاری از مواد آرایشی و کرم های روشن کننده رنگ پوست موجود ممکن است تا حدی اختلاف را نشان دهند. اما اینها با دقت انتخاب شده اند زیرا بیشتر آنها حاوی ماده شیمیایی به نام هیدروکینون هستند که باعث تشکیل ملانین ، رنگدانه پوستی می شود که باعث تیرگی می شود. اگرچه تیرگی را کاهش می دهد ، بسیاری از عوارض جانبی مربوط به استفاده از آن وجود دارد.

رفع تیرگی واژن وناحیه تناسلی با داروهای گیاهی

1-پرتقال: آب لیموترش و آب پرتقال به خوبی این هدف را انجام می دهند. این سرشار از ویتامین C است که به طور موثر از بین بردن تیرگی را تضمین می کند. علاوه بر این می توان از پوست لایه برداری نیز استفاده کرد.

نحوه استفاده: 2-3 قاشق غذاخوری آب لیمو یا آب پرتقال مصرف کنید و آن را با خامه یا ماست غلیظ به همراه مقداری شکر مخلوط کنید. ناحیه واژن خود را تمیز و خشک کنید. این مخلوط را در ناحیه واژن بمالید ، به آرامی مالش دهید و 15 تا 20 دقیقه بگذارید. کاملاً با آب ولرم بشویید.

این به عنوان ماده سفید کننده پوست عمل می کند. مرکبات همچنین بوی بد واژن را تسکین می دهند.

2-پاپایا:پاپایا یا پاپیتا (هندی) فواید قدرتمندی برای پوست ما نشان می دهد. این منبع سرشار از ویتامین های A و C است.

طرز استفاده: پوست پاپایا را پوست گرفته و آن را به قطعات کوچک خرد کنید. پس از اطمینان از تمیز و خشک شدن ناحیه واژن ، این خمیر را به آرامی با مالش آن به مدت 5 تا 10 دقیقه روی ناحیه واژن بمالید. آن را 15 دقیقه بگذارید و با آب سرد بشویید. پاپایا نه تنها تاریکی را کاهش می دهد بلکه با فراهم آوردن رایحه ای خوب باعث لطافت پوست می شود.

3-ژل آلوئه ورا و خیار: از این مخلوط به عنوان یک بسته صورت برای تقویت درخشش استفاده می شود. این ژل در بسیاری از فروشگاه های پزشکی موجود است.

روش استفاده : این ژل را روی ناحیه واژن تمیز شسته شده بمالید و چند دقیقه روی آن صاف کنید. حداقل 2 ساعت بگذارید. سپس کاملاً با آب سرد بشویید. محل را بعد از تمیز نگه دارید.

این مخلوط دارای ضد برنزه کننده و خاصیت کاهش تیرگی است. این ماده همچنین باعث حفظ سطح PH در مهبل می شود. همچنین صافی می بخشد و بوی بد واژن را تسکین می دهد.

4-گوجه فرنگی: گوجه فرنگی سرشار از ویتامین C است و به طور گسترده برای اهداف مراقبت از پوست استفاده می شود.

طرز استفاده : پوست بیرونی گوجه فرنگی را پوست بگیرید و با خلال کردن آن آب آن را استخراج کنید. حالا آب آن را با اضافه کردن آن با نوعی زردچوبه روی ناحیه تمیز و خشک واژن بمالید و به مدت 5 تا 10 دقیقه آن را به آرامی مالش دهید. به مدت 20 دقیقه آن را بگذارید و با آب سرد کاملاً بشویید.

برای کسب بهترین نتیجه از آن تا حد ممکن در هفته استفاده کنید.

جدا از این، موارد مهمی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد که بررفع تیرگی واژن تأثیر می گذارد.

  1. استفاده بسیار مکرر از کرم های رفع مو باعث افزایش تیرگی در سطح واژن می شود.
  2. استفاده از شورت مصنوعی به غیر از پنبه ، رطوبت ناشیاز تعریق زیاد یا ترشح بیش از حد را جذب نمی کند و تجمع آن به نوبه خود باعث عفونت های مربوط به پوست می شود.
  3. داشتن یک رژیم غذایی ناسالم همچنین باعث می شود بوی بد هنگام ترشح شود. حتما رژیم سالم داشته باشید.
  4. همیشه از تمیز کردن ناحیه واژن با یک بافت صاف بعد از استفاده از دستشویی اطمینان حاصل کنید.
  5. سعی کنید لباس زیر شلوار به جای لباس تنگ بپوشید.

اینها راهکارهای مفیدی هستند که هرکسی می تواند با انتخاب گزینه مناسب خود به راحتی از آن پیروی کند. خارش ممکن است هنگام استفاده از میوه مرکبات ایجاد شود و اگر بیش از حد شستشو با آب سرد فوراً باشد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک