روش تشخيص سالم بودن بكارت (انواع بکارت)

روش تشخيص سالم بودن بكارت : در طول تاریخ، فرهنگ‌های مرد سالار از تاریخ جنسی دختران و زنان برای تعیین موقعیت و ارزش آنها و همچنین وضعیت خانواده و جوامعشان استفاده کرده‌اند.اگر قبل از ازدواج پرده بکارت خود را از دست بدهید دیگر باکره نخواهید بود. ممکن است اولین باری که رابطه جنسی برقرار می کنید خونریزی داشته باشید.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

روش تشخيص سالم بودن بكارت

باکره بودن به چه معناست؟فردی باکره محسوب می شود که هرگز رابطه جنسی نداشته باشد اما این موضوع انقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست. چون رابطه جنسی برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد و به همین خاطر باکرگی هم می تواند موضوع متفاوتی باشد.

خیلی از افراد هستند که فکر می کنند رابطه جنسی از طریق واژن برای اولین بار می تواند باعث از دست رفتن باکرگی شود.

پرده بکارت لایه‌ای در واژن دختر است که حلقه‌ای شکل است و معمولاً در اولین رابطه جنسی پاره می‌شود. جدایی آن به معنای پایان وضعیت باکرگی اوست. هایمنوپلاستی پرده بکارت را به وضعیتی که قبل از پاره شدن اولیه آن بود بازسازی می کند – که معمولاً به دلایل اخلاقی، فرهنگی یا اجتماعی انجام می شود.

به اشتباه تصور می شود که با نگاه کردن به پرده بکارت می توان باکره بودن یک زن را ثابت کرد. اگرچه این “آزمایش باکرگی” به عنوان نقض حقوق بشر محکوم شده است، اما امروزه در بسیاری از نقاط جهان ادامه دارد و می تواند یک موضوع بحث برانگیز در میان فرهنگ ها و مذاهب مختلف باشد. روش تشخيص سالم بودن بكارت

پرده بکارت را نباید به عنوان غشای کامل پوشاننده واژن تصور کرد، بلکه لایه ای است که مانند حلقه ای تشکیل شده است که در مرکز آن سوراخی دارد. نکته کاهش خون قاعدگی رحم است.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

اول از همه مهم است که به یاد داشته باشید که همه زنان با پرده بکارت به دنیا نمی آیند. اگرچه شانس نسبتاً کم است (یک در هزار)، اما این امکان پذیر است. 

زنانی که دارای این غشای کششی هستند که تا حدی ورودی واژن را می‌پوشاند، ممکن است قبل از اولین برخورد جنسی خود آن را به خوبی پاره کرده باشند. حتی اگر پرده بکارت شما تا زمان رابطه جنسی دست نخورده باقی بماند، باز هم ممکن است به دلیل رابطه جنسی پاره نشود یا خونریزی کند.

ممکن است متفاوت از آنچه انتظار داشتید باشد.

رابطه جنسی برای اولین بار سوالات زیادی را به همراه دارد. به درد میخوره؟ آیا به ارگاسم خواهم رسید ؟ اگر خونریزی کنم – یا نکنم – به چه معناست ؟ اطلاعات زیادی وجود دارد، بین آنچه در رسانه های اجتماعی خوانده اید، در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی دیده اید و از دوستان خود شنیده اید.

مطمئناً، ممکن است والدینتان در حول و حوش بلوغ با شما یک صحبت جنسی داشته باشند، یا معلمی این موضوع را در کلاس سلامت پوشش داده باشد، اما ممکن است برخی از جزئیات مهم را نادیده گرفته باشند یا سؤالاتی را بی پاسخ گذاشته باشند که ممکن است شما خیلی خجالت زده باشید. پرسیدن اما اگر سوالی دارید قطعا تنها نیستید، و در واقع یک سری چیزهای مهم وجود دارد که قبل از از دست دادن باکرگی باید بدانید که ممکن است کسی به شما نگفته باشد.

برای آمادگی بیشتر، به خواندن همه چیزهایی که هیچکس درباره از دست دادن باکرگی به شما نمی گوید ادامه دهید .

پرده بکارت چیست

پرده بکارت یقه ای از بافت کشیده در ورودی واژن شماست. توسط لابیای شما محافظت می شود. می توان آن را با اسکرانچی (بند مویی) مقایسه کرد – با بافت دسته‌ای که هنگام کشش (مثلاً در حین رابطه جنسی یا استفاده از تامپون) منبسط می‌شود و پس از آن به شکل دسته‌ای خود باز می‌گردد.

از زمان دوران باستان، بکارت و از دست دادن بکارت به دلایل مختلفی بسته به فرهنگ و مذهب مسئله بسیار مهمی شناخته می شده است. بکارت اغلب به عنوان یکی از ویژگی های کودکان دختر و زنان مجرد شناخته شده است، و از دست دادن آن قبل از ازدواج اغلب مربوط به شخصیت غیر مطلوب فرد می باشد.

اما تعریف دقیق بکارت چه می باشد؟ گفته می شود یک زن وقتی باکره است که هرگز مقاربت جنسی را تجربه نکرده باشد، اما مطالعات بیان می کند که تعریف مقاربت جنسی امروزه بسیار متغیر است.
تنها نوع مقاربت که همه افراد آن را به عنوان یک مقاربت جنسی می پذیرند، رابطه از طریق واژن است. از سوی دیگر، مصاحبه با جوانان نشان داده است که بسیاری از آن ها رابطه جنسی مقعدی به عنوان “سکس” دارند، و این مقدار برای رابطه جنسی دهانی، کمتر از پنجاه در صد است.
پرده بکارت یک غشاء قرار گرفته در واژن می باشد که از بافت فیبری و ارتجاعی تشکیل شده و تا حدی دهانه ورودی واژن را می پوشاند.

در زنان جوان حالت کشسانی پرده بکارت بسیار خوب است اما در زنان یائسه این غشا به دلیل روند پیری بسیار نازک می باشد. عملکرد واقعی پرده بکارت هنوز نامشخص است.
پرده بکارت در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد. آنها ممکن است به شکل حلقه، شکل نیمه ماه یا لبه های خمیده با بریدگی داشته باشند – همه اینها طبیعی هستند. اندازه دهانه پرده بکارت نیز از نظر اندازه و شکل متفاوت است.

 معاینه لگن یا معاینه واژینال نمی تواند با اطمینان مطلق نشان دهد که یک زن باکره است یا از نظر جنسی فعال بوده است. همیشه بهتر است در مورد سابقه جنسی خود با مامای خود صحبتی صادقانه داشته باشید. این امر باعث می‌شود که آنها راحت‌تر به دنبال علائم اولیه بارداری باشند و از شما برای بیماری‌های مقاربتی ( STDs ) مانند سوزاک و تبخال تناسلی آزمایش کنند .

 شما همچنین می توانید روش های مناسب پیشگیری از بارداری را با آنها در میان بگذارید.روش تشخيص سالم بودن بكارت

همانطور که بیان شد، بکارت بیشتر مسئله اجتماعی است تا اینکه ساختار پزشکی داشته باشد. اگر وجود آن در وهله اول معنادار باشد، باید گفت که می تواند به طور کامل در غیاب فعالیت جنسی که لزوما همیشه همراه با خون ریزی نیست؛ از بین برود. همچنین می تواند بعد از تعداد بی شمار رابطه جنسی یک زن و تجربه زایمان طبیعی همچنان وجود داشته باشد.
زنانی که در فرهنگ هایی هستند که نیازمند شواهد پارگی پرده بکارت به شکل خون ریزی می باشند، ممکن است بخواهند از طریق هایمنوپلاستی شانس خون ریزی در روز عروسی خود را به حداکثر برسانند. در طی عمل جراحی بازسازی پرده بکارت، جراح از بقایای پرده بکارت طبیعی فرد برای ایجاد یک پرده جدید استفاده خواهد کرد. در زمانی که چنین بقایایی وجود ندارد، از بافت واژن ممکن است استفاده شود.

عفونت بعد از پارگي بكارت

درست مانند واژن ، پرده بکارت همگی شبیه هم نیستند. برخی ممکن است بزرگتر از بقیه باشند، برخی دارای حاشیه هستند، در حالی که برخی دیگر به شکل حلقوی بیشتر هستند. برخی دارای سوراخ های گرد هستند، برخی دیگر دارای سوراخ هایی به شکل نیمه ماه هستند. 

وقتی صحبت از شکل ظاهری پرده بکارت به میان می آید، استانداردی برای «عادی» وجود ندارد. در واقع، این ایده که پرده بکارت باید به شکل خاصی به نظر برسد، بسیار مضر است، همانطور که در ادامه این پست به آن خواهیم پرداخت.

هر فردی منحصر به فرد است. بسیاری از مردم به مفهوم باکرگی اعتقاد دارند و آن را مقدس می دانند. اگرچه باکره بودن یا داشتن یک فرد فعال جنسی مسئول یک انتخاب شخصی است، اما در گذشته از پرده بکارت دست نخورده به عنوان مدرک باکرگی استفاده شده است. 

حقیقت این است که پرده بکارت یک قطعه انعطاف پذیر از بافت مخاطی است که ممکن است در برخی از زنان ضخیم، نازک یا حتی وجود نداشته باشد. در برخی از زنان، استفاده از تامپون، دوچرخه سواری شدید ، ورزش و فعالیت های خودارضایی ممکن است باعث پارگی پرده بکارت شود.

اول، مهم است که توجه داشته باشید که هیچ راه درست یا غلطی برای داشتن رابطه جنسی وجود ندارد. جنسیت به جهات مختلفی تعریف می شود و تجربه هر فردی متفاوت است. واکنش‌های بسیار متفاوتی وجود دارد، چه احساسی و چه فیزیکی ، برای اولین بار رابطه جنسی – که همه آنها کاملاً طبیعی هستند. آنچه مهم است این است که شما و شریکتان راحت باشید، رضایت بدهید، از محافظت استفاده کنید و 100 درصد مطمئن باشید که برای انجام این مرحله آماده هستید.

از دست دادن باکرگی به معنای *دقیقا* آن چیزی نیست که شما فکر می کنید.

باکره کسی است که هرگز رابطه جنسی نداشته است، اما، چون رابطه جنسی برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد، واقعاً به این سادگی نیست. اکثر مردم فکر می کنند که از دست دادن باکرگی به معنای مقاربت آلت تناسلی در واژن است، اما همیشه اینطور نیست. برای کسانی که جنسیت سیس یا مستقیم ندارند، تعریف از دست دادن باکرگی ممکن است رابطه جنسی دهانی یا مقعدی باشد. حقیقت این است که یک تعریف جهانی برای باکرگی وجود ندارد – این به هر فردی بستگی دارد که آن را برای خودش تعریف کند.

کریس گوون، مربی جنسی و نویسنده کتاب تصمیم‌گیری جنسی ، می‌گوید: «سایر فعالیت‌ها، مانند رابطه جنسی دهانی، می‌توانند حتی صمیمی‌تر از رابطه جنسی باشند. “هر زمان که با کسی صمیمی شوید، روی شما تاثیر می گذارد.”

رابطه جنسی تعیین کننده رابطه جنسی چیست و چه احساسی دارددر واقع چه چیزی به عنوان رابطه جنسی به حساب می آید؟

قبل از اولین بار به صحبت با پزشک خود فکر کنید.

مراجعه به پزشک قبل از رابطه جنسی کار خوبی است . او می‌افزاید که این یک راه مهم برای بحث در مورد اشکال مختلف کنترل بارداری ، مانند قرص یا IUD، و نحوه جلوگیری از عفونت‌های مقاربتی است. پس از این فرصت برای پرسیدن هر سوالی استفاده کنید.

اگر برای اولین بار قصد داشتن رابطه جنسی را دارید، بهتر است ابتدا با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید. می دانیم، صحبت کردن با یک بزرگسال در مورد رابطه جنسی ممکن است عجیب باشد. اما، به ما اعتماد کنید، آنها تمام روز، هر روز در مورد رابطه جنسی و واژن می شنوند، بنابراین هیچ چیز آنها را شوکه نمی کند. و چیزی به نام محرمانگی پزشک/بیمار وجود دارد، به این معنی که هر چه به پزشک خود بگویید داخل دیوارهای اتاق معاینه می ماند.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

انواع پرده بکارت

با اینحال باید توجه داشته باشید که همه پرده های بکارت یکی نیستند و ممکن است تفاوت هایی هم باهم داشته باشند.

• پرده های بکارت اشکال، نوع و ضخامت متفاوتی دارند. اغلب این پرده حتی زمانی که فرد وارد اولین رابطه جنسی اش هم نشده است می تواند پاره شود. معمولا پرده بکارت ممکن است در طول ورزش های شدید، دوچرخه سواری، اسب سواری، خودارضایی و حتی استفاده از تامپون پاره گردد. واقعیت این است که برخی از زنان بدون پرده بکارت به دنیا می آیند.

• اینکه فردی در طول اولین مقاربت جنسی خود دچار خونریزی شود یا نشود به نحوه تحریک شدن و آرام بودن او بستگی خواهد داشت. در برخی از شرایط حتی زنانی که پرده دست نخورده ای دارند هم ممکن است در طول اولین رابطه جنسی خود دچار خونریزی نشوند زیرا به شدت تحریک شده اند.

از سوی دیگر، بیشتر خانم ها حتی زمانی که باکره نیستند هم ممکن است دچار خونریزی شوند زیرا به اندازه کافی تحریک نشده اند و ممکن است به خاطر فشار نفوذ الت تناسلی اسیب ببینند.

• بدن یک زن پر از راز و رمزهای مختلفی است که بهتر است پوشیده بماند. هیچ روشی برای تست باکرگی زنان وجود ندارد. برخی از زنان ممکن است در طول اولین رابطه خود دچار خونریزی شوند اما همه افراد اینگونه نیستند.

هر دوی این شرایط کاملا طبیعی در نظر گرفته می شود.

پرده بکارت بسته: پرده تنها قسمت‌هایی از واژن را می‌پوشاند تا اجازه جریان آزادانه خون قاعدگی داده شود. پرده بسته وضعیتی است که در آن دهانه واژن توسط یک پرده کاملا بسته است. در این حالت جریان خون قاعدگی متوقف می‌شود که این امر باعث ایجاد مشکلات خاص خود می‌گردد. زیرا همانطور که می‌دانید، قاعدگی یک عملکرد فیزیولوژیک نرمال بدن در زنان است و هیچ چیزی نمی‌تواند آن را متوقف کند.

نوشته های مرتبط

حتی پرده بدون منفذ و بسته نباید مانع از خروج این خون شود. خون قاعدگی بایستی از بدن خارج شود، زیرا عدم خروج آن می‌تواند منجر به عواقب جدی و خطرناکی در سلامتی فرد گردد. 

خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد.پرده بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.

توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما مراجعه نمایید .18 سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک مشاور ماما انجام بدهد.برای معاینه پرده بکارت باید لب های خارجی فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنید و با استفاده از آینه پرده را معاینه کنید.

اگر دوست یا آشنایی باشد راحتتر می شود پرده را معاینه کرد بدین ترتیب که شما با استفاده از انگشت های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملا باز می کنید و دوست شما با استفاده از یک چراغ قوه نور را به آینه می تاباند تا نور به داخل مهبل منعکس شود.

در صورت ناهنجاری در رشد، گاهی اوقات ناهنجاری های تناسلی در جایی که غشاء واژن را می پوشاند، پیدا می شود، که در نهایت پرده بکارت بدون سوراخ نامیده می شود، که باعث اختلالات قاعدگی در دوران بلوغ می شود.

سپس، برای ایجاد فرصتی برای داشتن یک دوره قاعدگی منظم، به روشی به نام هیمنوتومی نیاز است – برخی از زنان که اصلاً بدون پرده بکارت متولد می شوند.

به یاد داشته باشید که اندازه و شکل پرده بکارت می تواند بسیار متفاوت باشد.  یک قانون خوب این است که اگر می توانید انگشت خود را به راحتی وارد کنید یا گوشت نامنظمی در اطراف دیواره های واژن احساس کنید (بدون اینکه مقاومت یا ناراحتی را تجربه کنید) ، احتمال دارد که پرده بکارت شما پاره شود.

اگر متوجه شدید که پرده بکارت خود را پاره کرده اید ، کاملاً طبیعی و عادی است.  اگر این اتفاق فقط افتاده است و شما هرگونه ناراحتی یا خونریزی خفیفی را تجربه کرده اید ، می توانید آن را با یک بسته خنک  یخ در منطقه کاهش دهید و از استفاده از تامپون یا رابطه جنسی خود داری کنید تا زمانی که بهتر شود  پس از بهبودی شما قادر خواهید بود که کارهای را به صورت عادی ادامه دهید!

روش تشخيص سالم بودن بكارت

تست تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد

کشسانی واژن بعد از شروع رابطه جنسی تغییر می کند.  از آنجایی که واژن هنوز برای این فعالیت جدید مورد استفاده قرار می گیرد، برای اینکه بتواند خودش را با چنین شرایطی وفق دهد به زمان نیاز دارد. با گذشت زمان چنین شرایطی بهتر می شود. حتی روان شدن واژن هم با گذشت زمان تغییر می یابد.

علی رغم اینکه وجود پرده بکارت همیشه نشانه باکرگی نیست هنوز هم افرادی هستند که آن را نشانه پاکدامنی می دانند. در بیشتر فرهنگ ها پرده بکارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار اسات. حتی افراد قبل از ازدواج آن را بررسی می کنند تا مطمئن شوند وجود دارد.

با اینکه چنین تستی در ایالت متحده آمریکا وجود ندارد اما تحقیقات موجود نشان می دهد در برخی از کشورها بررسی کردن پرده بکارت و دست نخورده بودن یکی از مسائل مهم قبل از ازدواج محسوب می شود تا باکرگی دختر به خانواده شوهر ثابت شود.

نشانه های با کره بودن

 • مجرای مهبل باریک( تنگ با دیواره های چین دار) و عمق آن قابل رویت نیست .
 • معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر اصرار به معاینه احتمال آسبی مخاط می رود .
 • بعلت روی هم خوابیدن چینهای مهبل – کانال مهبل کوتاه است .
 • پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی
  دهلیز فرج و دهانه مهبل مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده خواب چینها معمولاً رو به دهانه مهبل است .

نشانه های مدخوله بودن

 • مجرای مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است یعنی گشادی مجرای مهبل در اثر صاف شدن نسبی چینهای مهبل – بطوریکه مجرای مهبل معمولاً تا حدود دو سوم طول خود کاملاً نمایان است .
 • چینهای باز شده مهبل بخوبی به چشم می خورد و خواب چینها بر خلاف دوشیزگان همه به یک سو یعنی بسوی دهانه مهبل نبوده و بطور نامنظم به این سو و آن سو می باشد .
 • پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی یا شلی پرده بکارت و متسع شدن سوراخ میانی آن و بعلت شلی پرده بکارت و اتساع سوراخ میانی آن – دو انگشت به آسانی وارد مهبل شده و با لمس دیواره مهبل – صاف شدن نسبی چینهای مهبل بخوبی احساس می گردد .
 • دهلیز فرج و دهانه مهبل وسیع یعنی اتساع دهلیز فرج فاصله ای بین دو قسمت سطحی لبهای فرج تا پرده بکارت است که معمولاً 2/5 – 4 سانتیمتر طول دارد . بعلت آمیزش مکرر لبهای فرج از هم دور شده و دهلیز متسع می گردد.
 • مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صافتر و دارای چینهای جدا شده از هم

همه افراد در اولین رابطه جنسی خونریزی ندارند.روش تشخيص سالم بودن بكارت

اگر در اولین رابطه جنسی خونریزی نداشته باشید، کاملاً طبیعی است . بله، همانطور که در بالا ذکر کردیم، زمانی که بافت اطراف پرده بکارت پاره می‌شود، معمولاً در اولین بار خونریزی می‌کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن است به این معنی باشد که پرده بکارت قبلاً از تعدادی فعالیت های مختلف، جنسی یا غیرجنسی پاره شده است.

 رابطه جنسی می تواند باعث درد یا ناراحتی فیزیکی شود.

اجازه بدهید توضیح دهیم. برای آماده شدن برای رابطه جنسی (در اینجا بیشتر در مورد مقاربت دخول صحبت می کنیم، مانند رابطه جنسی واژینال و مقعدی)، بدن شما به مرحله گرم کردن بوسیدن، لمس کردن و غیره نیاز دارد. در این زمان است که آلت تناسلی مرد نعوظ می کند و واژن برای آماده شدن برای رابطه جنسی روان می شود (زیرا بدون روانکاری = اصطکاک = درد). اما بخش دشوار این است که اعصاب می توانند در این فرآیند برانگیختگی اختلال ایجاد کنند و شما و شریک زندگیتان می توانید با سرعت های متفاوتی برانگیخته شوید.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

تشخیص زمان پارگی بکارت

معمولا تا 2 هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه های ظاهری می توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا 1 ماه می تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از 1 ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی شود.از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.

بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده. و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی گیرد.روش تشخيص سالم بودن بكارت

نکته مهم دیگر این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم شود محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد شد. که می‌توانید برای ترمیم پرده بکارت با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد با عکس

به خودتان نگاهی بیندازید – مانند هر قسمت دیگری از بدنتان، اجازه دارید به آن نگاه کنید! (شاید به یک آینه دستی نیاز داشته باشید.) پرده بکارت تقریباً نیم اینچ در داخل واژن قرار دارد. این یک غشای نازک است که دهانه خارجی واژن شما را می پوشاند.

 از آنجایی که پرده بکارت بسیار نازک و غشایی است، ممکن است قبل از اینکه شما رابطه جنسی داشته باشید، بشکند. برخی از دختران حتی با پرده بکارت به دنیا نمی آیند. پس چه باکره باشید چه نباشید، یک پرده بکارت دست نخورده .روش تشخيص سالم بودن بكارت

 علائم بعد از پارگي بكارت حلقوی ارتجاعی

اگر پرده بکارت خود را پاره کرده باشید، ممکن است یکی از موارد زیر را تجربه کنید:

 • لکه بینی یا خونریزی خفیف
 • ناراحتی یا درد خفیف در اطراف دهانه واژن
 • پارگی یا شکستگی پوست (غشاء) در حدود 1-2 سانتی متر داخل دهانه واژن

برخی از زنان با وجود پاره شدن پرده بکارت متوجه هیچ یک از این موارد نمی شوند. این کاملا طبیعی است که پرده بکارت به طور طبیعی در طول زمان فرسوده شود. شما می توانید آن را به یک معنا با دستمال کاغذی مقایسه کنید. 

سوراخ کردن آن حتی با فشار کم آسان است، .بنابراین می تواند یکباره پاره شود یا به تدریج کشیده و گشاد شود تا زمانی که به دیواره های واژن منقبض شود. در این مرحله مانند حلقه‌ای از بافت به نظر می‌رسد، اما مانند بقیه دیواره‌های واژن صاف نیست – سطحی نامنظم خواهد داشت. اگر فقط پرده بکارت را کشیده اید ، ممکن است در نهایت محو شود یا پاره شود. روش تشخيص سالم بودن بكارت

آزمایش باکره بودن قبل از ازدواج

به گفته حقوق بشر سازمان ملل، زنان سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی (WHO)، آزمایش باکرگی – یک معاینه زنان که با این اعتقاد انجام می‌شود که مشخص می‌کند زن یا دختری رابطه واژینال داشته است یا خیر – باید پایان یابد.

در یک فراخوان جهانی برای از بین بردن خشونت علیه زنان و دختران در همه جا، این عمل غیرضروری پزشکی، و اغلب اوقات دردناک، تحقیرآمیز و آسیب زا باید پایان یابد.علاوه بر این ، این باور نادرست است که زنانی که دارای بقای دست نخورده هستند ، باکره هستند و زنانی که در اولین رابطه خود خونریزی نمی کنند ، باکره نیستند. 

برای مشاوره درباره پرده بکارت و ترمیم بکارت مطالعه کنید.روش تشخيص سالم بودن بكارت

تشخيص داشتن بكارت

کل ایده در مورد عدم وجود بخشی از پرده بکارت به این معنی که شما باکره نیستید اشتباه است. این انتخاب شماست که باکرگی خود را حفظ کنید یا صمیمیت جنسی با شخص دیگری را بدون فشار یا اختلال (مانند مواد مخدر یا الکل) تجربه کنید.

 بکارت را نمی توان از دست داد یا توسط شخص دیگری گرفت.

 • شما نمی توانید با نگاه کردن به پرده بکارت بفهمید که آیا رابطه جنسی اتفاق افتاده است (موافقانه یا غیر توافقی).

•     اندازه دهانه پرده بکارت مهم نیست، مگر اینکه خیلی کوچک باشد و باعث انسداد جریان خون و درد شود (پس باید به پزشک مراجعه کنید).

 درک این موضوع مهم است زیرا شما مسئول بدن و تمایلات جنسی خود هستید.در حالی که بسیاری از دختران نگران این هستند که پرده بکارت شکننده آنها ممکن است به طور تصادفی قبل از برقراری رابطه جنسی برای اولین بار پاره شود، واقعیت این است که بسیاری از زوج‌ها هستند که فقط به خاطر پرده جنسی دچار مشکل می‌شوند.

به طور معمول پرده بکارت دوست دختر یک سپر مخاطی شکننده است. با این حال، موارد زیادی وجود دارد، برخی از زنان دارای پرده بکارت غیرطبیعی ضخیم هستند. آیا پرده بکارت غلیظ بر چیزی تأثیر می گذارد؟

این سوالی است که بسیاری از افراد به خصوص زوج هایی که در شرف ازدواج یا فعالیت های جنسی هستند به آن علاقه مند هستند. به گفته متخصصان پزشکی، پرده بکارت غلیظ یکی از دلایلی است که دختران در هر بار آمیزش احساس درد می کنند یا حتی نمی توانند رابطه جنسی داشته باشند،روش تشخيص سالم بودن بكارت

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک