روش تشخيص سالم بودن بكارت(انواع بکارت)

روش تشخيص سالم بودن بكارت : در طول تاریخ، فرهنگ‌های مرد سالار از تاریخ جنسی دختران و زنان برای تعیین موقعیت و ارزش آنها و همچنین وضعیت خانواده و جوامعشان استفاده کرده‌اند.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

باکره بودن به چه معناست؟فردی باکره محسوب می شود که هرگز رابطه جنسی نداشته باشد اما این موضوع انقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست. چون رابطه جنسی برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد و به همین خاطر باکرگی هم می تواند موضوع متفاوتی باشد.

خیلی از افراد هستند که فکر می کنند رابطه جنسی از طریق واژن برای اولین بار می تواند باعث از دست رفتن باکرگی شود.

پرده بکارت لایه‌ای در واژن دختر است که حلقه‌ای شکل است و معمولاً در اولین رابطه جنسی پاره می‌شود. جدایی آن به معنای پایان وضعیت باکرگی اوست. هایمنوپلاستی پرده بکارت را به وضعیتی که قبل از پاره شدن اولیه آن بود بازسازی می کند – که معمولاً به دلایل اخلاقی، فرهنگی یا اجتماعی انجام می شود.

به اشتباه تصور می شود که با نگاه کردن به پرده بکارت می توان باکره بودن یک زن را ثابت کرد. اگرچه این “آزمایش باکرگی” به عنوان نقض حقوق بشر محکوم شده است، اما امروزه در بسیاری از نقاط جهان ادامه دارد و می تواند یک موضوع بحث برانگیز در میان فرهنگ ها و مذاهب مختلف باشد. روش تشخيص سالم بودن بكارت

پرده بکارت را نباید به عنوان غشای کامل پوشاننده واژن تصور کرد، بلکه لایه ای است که مانند حلقه ای تشکیل شده است که در مرکز آن سوراخی دارد. نکته کاهش خون قاعدگی رحم است.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

اول از همه مهم است که به یاد داشته باشید که همه زنان با پرده بکارت به دنیا نمی آیند. اگرچه شانس نسبتاً کم است (یک در هزار)، اما این امکان پذیر است. 

زنانی که دارای این غشای کششی هستند که تا حدی ورودی واژن را می‌پوشاند، ممکن است قبل از اولین برخورد جنسی خود آن را به خوبی پاره کرده باشند. حتی اگر پرده بکارت شما تا زمان رابطه جنسی دست نخورده باقی بماند، باز هم ممکن است به دلیل رابطه جنسی پاره نشود یا خونریزی کند.

پرده بکارت چیست

پرده بکارت یقه ای از بافت کشیده در ورودی واژن شماست. توسط لابیای شما محافظت می شود. می توان آن را با اسکرانچی (بند مویی) مقایسه کرد – با بافت دسته‌ای که هنگام کشش (مثلاً در حین رابطه جنسی یا استفاده از تامپون) منبسط می‌شود و پس از آن به شکل دسته‌ای خود باز می‌گردد.

پرده بکارت در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد. آنها ممکن است به شکل حلقه، شکل نیمه ماه یا لبه های خمیده با بریدگی داشته باشند – همه اینها طبیعی هستند. اندازه دهانه پرده بکارت نیز از نظر اندازه و شکل متفاوت است.

 معاینه لگن یا معاینه واژینال نمی تواند با اطمینان مطلق نشان دهد که یک زن باکره است یا از نظر جنسی فعال بوده است. همیشه بهتر است در مورد سابقه جنسی خود با مامای خود صحبتی صادقانه داشته باشید. این امر باعث می‌شود که آنها راحت‌تر به دنبال علائم اولیه بارداری باشند و از شما برای بیماری‌های مقاربتی ( STDs ) مانند سوزاک و تبخال تناسلی آزمایش کنند .

 شما همچنین می توانید روش های مناسب پیشگیری از بارداری را با آنها در میان بگذارید.روش تشخيص سالم بودن بكارت

عفونت بعد از پارگي بكارت

درست مانند واژن ، پرده بکارت همگی شبیه هم نیستند. برخی ممکن است بزرگتر از بقیه باشند، برخی دارای حاشیه هستند، در حالی که برخی دیگر به شکل حلقوی بیشتر هستند. برخی دارای سوراخ های گرد هستند، برخی دیگر دارای سوراخ هایی به شکل نیمه ماه هستند. 

وقتی صحبت از شکل ظاهری پرده بکارت به میان می آید، استانداردی برای «عادی» وجود ندارد. در واقع، این ایده که پرده بکارت باید به شکل خاصی به نظر برسد، بسیار مضر است، همانطور که در ادامه این پست به آن خواهیم پرداخت.

هر فردی منحصر به فرد است. بسیاری از مردم به مفهوم باکرگی اعتقاد دارند و آن را مقدس می دانند. اگرچه باکره بودن یا داشتن یک فرد فعال جنسی مسئول یک انتخاب شخصی است، اما در گذشته از پرده بکارت دست نخورده به عنوان مدرک باکرگی استفاده شده است. 

حقیقت این است که پرده بکارت یک قطعه انعطاف پذیر از بافت مخاطی است که ممکن است در برخی از زنان ضخیم، نازک یا حتی وجود نداشته باشد. در برخی از زنان، استفاده از تامپون، دوچرخه سواری شدید ، ورزش و فعالیت های خودارضایی ممکن است باعث پارگی پرده بکارت شود.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

انواع پرده بکارت

با اینحال باید توجه داشته باشید که همه پرده های بکارت یکی نیستند و ممکن است تفاوت هایی هم باهم داشته باشند.

• پرده های بکارت اشکال، نوع و ضخامت متفاوتی دارند. اغلب این پرده حتی زمانی که فرد وارد اولین رابطه جنسی اش هم نشده است می تواند پاره شود. معمولا پرده بکارت ممکن است در طول ورزش های شدید، دوچرخه سواری، اسب سواری، خودارضایی و حتی استفاده از تامپون پاره گردد. واقعیت این است که برخی از زنان بدون پرده بکارت به دنیا می آیند.

• اینکه فردی در طول اولین مقاربت جنسی خود دچار خونریزی شود یا نشود به نحوه تحریک شدن و آرام بودن او بستگی خواهد داشت. در برخی از شرایط حتی زنانی که پرده دست نخورده ای دارند هم ممکن است در طول اولین رابطه جنسی خود دچار خونریزی نشوند زیرا به شدت تحریک شده اند.

از سوی دیگر، بیشتر خانم ها حتی زمانی که باکره نیستند هم ممکن است دچار خونریزی شوند زیرا به اندازه کافی تحریک نشده اند و ممکن است به خاطر فشار نفوذ الت تناسلی اسیب ببینند.

• بدن یک زن پر از راز و رمزهای مختلفی است که بهتر است پوشیده بماند. هیچ روشی برای تست باکرگی زنان وجود ندارد. برخی از زنان ممکن است در طول اولین رابطه خود دچار خونریزی شوند اما همه افراد اینگونه نیستند.

هر دوی این شرایط کاملا طبیعی در نظر گرفته می شود.

پرده بکارت بسته: پرده تنها قسمت‌هایی از واژن را می‌پوشاند تا اجازه جریان آزادانه خون قاعدگی داده شود. پرده بسته وضعیتی است که در آن دهانه واژن توسط یک پرده کاملا بسته است. در این حالت جریان خون قاعدگی متوقف می‌شود که این امر باعث ایجاد مشکلات خاص خود می‌گردد. زیرا همانطور که می‌دانید، قاعدگی یک عملکرد فیزیولوژیک نرمال بدن در زنان است و هیچ چیزی نمی‌تواند آن را متوقف کند.

حتی پرده بدون منفذ و بسته نباید مانع از خروج این خون شود. خون قاعدگی بایستی از بدن خارج شود، زیرا عدم خروج آن می‌تواند منجر به عواقب جدی و خطرناکی در سلامتی فرد گردد. 

خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد.پرده بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.

توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما مراجعه نمایید .18 سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک مشاور ماما انجام بدهد.برای معاینه پرده بکارت باید لب های خارجی فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنید و با استفاده از آینه پرده را معاینه کنید.

اگر دوست یا آشنایی باشد راحتتر می شود پرده را معاینه کرد بدین ترتیب که شما با استفاده از انگشت های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملا باز می کنید و دوست شما با استفاده از یک چراغ قوه نور را به آینه می تاباند تا نور به داخل مهبل منعکس شود.

در صورت ناهنجاری در رشد، گاهی اوقات ناهنجاری های تناسلی در جایی که غشاء واژن را می پوشاند، پیدا می شود، که در نهایت پرده بکارت بدون سوراخ نامیده می شود، که باعث اختلالات قاعدگی در دوران بلوغ می شود.

نوشته های مرتبط

سپس، برای ایجاد فرصتی برای داشتن یک دوره قاعدگی منظم، به روشی به نام هیمنوتومی نیاز است – برخی از زنان که اصلاً بدون پرده بکارت متولد می شوند.

روش تشخيص سالم بودن بكارت

تست تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد

کشسانی واژن بعد از شروع رابطه جنسی تغییر می کند.  از آنجایی که واژن هنوز برای این فعالیت جدید مورد استفاده قرار می گیرد، برای اینکه بتواند خودش را با چنین شرایطی وفق دهد به زمان نیاز دارد. با گذشت زمان چنین شرایطی بهتر می شود. حتی روان شدن واژن هم با گذشت زمان تغییر می یابد.

علی رغم اینکه وجود پرده بکارت همیشه نشانه باکرگی نیست هنوز هم افرادی هستند که آن را نشانه پاکدامنی می دانند. در بیشتر فرهنگ ها پرده بکارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار اسات. حتی افراد قبل از ازدواج آن را بررسی می کنند تا مطمئن شوند وجود دارد.

با اینکه چنین تستی در ایالت متحده آمریکا وجود ندارد اما تحقیقات موجود نشان می دهد در برخی از کشورها بررسی کردن پرده بکارت و دست نخورده بودن یکی از مسائل مهم قبل از ازدواج محسوب می شود تا باکرگی دختر به خانواده شوهر ثابت شود.

نشانه های با کره بودن

 • مجرای مهبل باریک( تنگ با دیواره های چین دار) و عمق آن قابل رویت نیست .
 • معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر اصرار به معاینه احتمال آسبی مخاط می رود .
 • بعلت روی هم خوابیدن چینهای مهبل – کانال مهبل کوتاه است .
 • پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی
  دهلیز فرج و دهانه مهبل مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده خواب چینها معمولاً رو به دهانه مهبل است .

نشانه های مدخوله بودن

 • مجرای مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است یعنی گشادی مجرای مهبل در اثر صاف شدن نسبی چینهای مهبل – بطوریکه مجرای مهبل معمولاً تا حدود دو سوم طول خود کاملاً نمایان است .
 • چینهای باز شده مهبل بخوبی به چشم می خورد و خواب چینها بر خلاف دوشیزگان همه به یک سو یعنی بسوی دهانه مهبل نبوده و بطور نامنظم به این سو و آن سو می باشد .
 • پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی یا شلی پرده بکارت و متسع شدن سوراخ میانی آن و بعلت شلی پرده بکارت و اتساع سوراخ میانی آن – دو انگشت به آسانی وارد مهبل شده و با لمس دیواره مهبل – صاف شدن نسبی چینهای مهبل بخوبی احساس می گردد .
 • دهلیز فرج و دهانه مهبل وسیع یعنی اتساع دهلیز فرج فاصله ای بین دو قسمت سطحی لبهای فرج تا پرده بکارت است که معمولاً 2/5 – 4 سانتیمتر طول دارد . بعلت آمیزش مکرر لبهای فرج از هم دور شده و دهلیز متسع می گردد.
 • مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صافتر و دارای چینهای جدا شده از هم

تشخیص زمان پارگی بکارت

معمولا تا 2 هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه های ظاهری می توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا 1 ماه می تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از 1 ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی شود.از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.

بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده. و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی گیرد.روش تشخيص سالم بودن بكارت

نکته مهم دیگر این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم شود محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد شد. که می‌توانید برای ترمیم پرده بکارت با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد با عکس

به خودتان نگاهی بیندازید – مانند هر قسمت دیگری از بدنتان، اجازه دارید به آن نگاه کنید! (شاید به یک آینه دستی نیاز داشته باشید.) پرده بکارت تقریباً نیم اینچ در داخل واژن قرار دارد. این یک غشای نازک است که دهانه خارجی واژن شما را می پوشاند.

 از آنجایی که پرده بکارت بسیار نازک و غشایی است، ممکن است قبل از اینکه شما رابطه جنسی داشته باشید، بشکند. برخی از دختران حتی با پرده بکارت به دنیا نمی آیند. پس چه باکره باشید چه نباشید، یک پرده بکارت دست نخورده 

 علائم بعد از پارگي بكارت حلقوی ارتجاعی

اگر پرده بکارت خود را پاره کرده باشید، ممکن است یکی از موارد زیر را تجربه کنید:

 • لکه بینی یا خونریزی خفیف
 • ناراحتی یا درد خفیف در اطراف دهانه واژن
 • پارگی یا شکستگی پوست (غشاء) در حدود 1-2 سانتی متر داخل دهانه واژن

برخی از زنان با وجود پاره شدن پرده بکارت متوجه هیچ یک از این موارد نمی شوند. این کاملا طبیعی است که پرده بکارت به طور طبیعی در طول زمان فرسوده شود. شما می توانید آن را به یک معنا با دستمال کاغذی مقایسه کنید. 

سوراخ کردن آن حتی با فشار کم آسان است، .بنابراین می تواند یکباره پاره شود یا به تدریج کشیده و گشاد شود تا زمانی که به دیواره های واژن منقبض شود. در این مرحله مانند حلقه‌ای از بافت به نظر می‌رسد، اما مانند بقیه دیواره‌های واژن صاف نیست – سطحی نامنظم خواهد داشت. اگر فقط پرده بکارت را کشیده اید ، ممکن است در نهایت محو شود یا پاره شود. روش تشخيص سالم بودن بكارت

آزمایش باکره بودن قبل از ازدواج

به گفته حقوق بشر سازمان ملل، زنان سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی (WHO)، آزمایش باکرگی – یک معاینه زنان که با این اعتقاد انجام می‌شود که مشخص می‌کند زن یا دختری رابطه واژینال داشته است یا خیر – باید پایان یابد.

در یک فراخوان جهانی برای از بین بردن خشونت علیه زنان و دختران در همه جا، این عمل غیرضروری پزشکی، و اغلب اوقات دردناک، تحقیرآمیز و آسیب زا باید پایان یابد.علاوه بر این ، این باور نادرست است که زنانی که دارای بقای دست نخورده هستند ، باکره هستند و زنانی که در اولین رابطه خود خونریزی نمی کنند ، باکره نیستند. 

برای مشاوره درباره پرده بکارت و ترمیم بکارت مطالعه کنید.

تشخيص داشتن بكارت

کل ایده در مورد عدم وجود بخشی از پرده بکارت به این معنی که شما باکره نیستید اشتباه است. این انتخاب شماست که باکرگی خود را حفظ کنید یا صمیمیت جنسی با شخص دیگری را بدون فشار یا اختلال (مانند مواد مخدر یا الکل) تجربه کنید.

 بکارت را نمی توان از دست داد یا توسط شخص دیگری گرفت.

 • شما نمی توانید با نگاه کردن به پرده بکارت بفهمید که آیا رابطه جنسی اتفاق افتاده است (موافقانه یا غیر توافقی).

•     اندازه دهانه پرده بکارت مهم نیست، مگر اینکه خیلی کوچک باشد و باعث انسداد جریان خون و درد شود (پس باید به پزشک مراجعه کنید).

 درک این موضوع مهم است زیرا شما مسئول بدن و تمایلات جنسی خود هستید.در حالی که بسیاری از دختران نگران این هستند که پرده بکارت شکننده آنها ممکن است به طور تصادفی قبل از برقراری رابطه جنسی برای اولین بار پاره شود، واقعیت این است که بسیاری از زوج‌ها هستند که فقط به خاطر پرده جنسی دچار مشکل می‌شوند.

به طور معمول پرده بکارت دوست دختر یک سپر مخاطی شکننده است. با این حال، موارد زیادی وجود دارد، برخی از زنان دارای پرده بکارت غیرطبیعی ضخیم هستند. آیا پرده بکارت غلیظ بر چیزی تأثیر می گذارد؟

این سوالی است که بسیاری از افراد به خصوص زوج هایی که در شرف ازدواج یا فعالیت های جنسی هستند به آن علاقه مند هستند. به گفته متخصصان پزشکی، پرده بکارت غلیظ یکی از دلایلی است که دختران در هر بار آمیزش احساس درد می کنند یا حتی نمی توانند رابطه جنسی داشته باشند،

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک