طرز استفاده از روغن نارگیل برای مو

طرز استفاده از روغن نارگیل برای مو

سه راهی که روغن نارگیل می تواند برای سر و پوست سر شما مفید باشد

با استفاده از روغن نارگیل موهایی سالم داشته باشید.

روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن زیتون – این روزها به نظر می رسد که تقریباً هر روغن پخت و پز زیر نور خورشید به عنوان جدیدترین و بهترین مراقبت از موی طبیعی تبلیغ می شود. پس چگونه می‌توانید بفهمید که کدام ادعاها مشروع و کدام‌ها کاملاً بی‌اساس هستند؟

یک راه ساده و موثر وجود دارد که به شما کمک می‌کند سال‌ها ظاهر گردن شما را در کمتر از 30 ثانیه از بین ببرد.

پاسخ: یک تحقیق کوچک راه طولانی را طی می کند… و ما آن تحقیق را انجام داده ایم. به نظر می رسد، روغن نارگیل یک معامله واقعی است – می تواند به از بین بردن موخوره، رفع پف کردن و حالت دادن به موهای شما کمک کند، و فواید درمانی آن برای پوست سر شما توسط دانشمندان و متخصصان مراقبت از مو به طور یکسان پشتیبانی می شود.

روغن نارگیل چگونه برای پوست سر شما مفید است؟

طرز استفاده از روغن نارگیل برای مو

آیا متوجه می شوید که دائماً پوسته های سفید را از روی شانه های خود پاک می کنید، به این امید که هیچ کس متوجه نشود؟ پوست سر خشک و پوسته پوسته هر سال تقریباً 300 میلیون دلار برای آمریکایی ها هزینه دارد – اما ارزان ترین مرطوب کننده پوست سر احتمالاً در انبار شما قرار دارد. روغن نارگیل با نرم کردن عمیق پوست خشک پوست سر به پوسته پوسته شدن پوست سر کمک می کند.

قرن‌هاست که از آن برای ارتقای سلامت پوست سر در فرهنگ‌های آفریقایی و هندی استفاده می‌شود، و علم هم اکنون در حال بررسی است تا توضیح دهد که چرا مواد اولیه آشپزی به خوبی روی سر ما کار می‌کند. یکی از ارتباط های احتمالی مربوط به میکروبیوم پوست سر است، اکوسیستم باکتری هایی که روی و بین فولیکول های مو زندگی می کنند. ممکن است خشن به نظر برسد، اما میکروبیوم پوست سر برای حفظ سلامت پوست سر و رشد مو بسیار حیاتی است. هنگامی که میکروبیوم پوست سر شما به دلیل مواردی مانند درمان های خشن مو یا رژیم غذایی نامتعادل باشد، می تواند شما را در معرض شرایط ناخوشایندی مانند پوسته پوسته شدن، خشکی مو و خشکی مزمن پوست سر قرار دهد.

خواص روغن نارگیل برای موخوره و موهای آسیب‌ دیده

داشتن موهای بلند و سالم آرزوی هر کسی است، اما شوینده‌ها، آفتاب، سایش و آلودگی هوا سلامت موها را به چالش می‌کشند.

اگر قصد بلندکردن موهایتان را دارید، می‌توانید روی خواص روغن نارگیل برای موی خود حساب کنید. به طور معمول پس از رسیدن اندازه مو به حد خاصی، ساقه مو از وسط می‌شکند یا پایین آنها دچار موخوره می‌شود. درمان موخوره با روغن نارگیل کار ساده‌ای است.

برای این کار باید پیش از استحمام ساقه و انتهای موها را به روغن نارگیل آغشته کنید.

شاید درباره فواید روغن نارگیل برای رشد سریع تر موها شنیده باشید. در واقع استفاده موضعی از روغن نارگیل به طور مستقیم بر سرعت رشد موها تاثیر ندارد. هنگامی که از روغن نارگیل استفاده می‌کنید، موی شما سالم و بی‌آسیب بلند می‌شود و نیاز کمتری به کوتاهی دارد. همچنین پایین موها کم حجم و به اصلاح «تُنُک» نشده و همین امر باعث می‌شود رشد مو بیشتر به نظر برسد. بهبود وضعیت پوست سر نیز می‌تواند روند رشد مو را تسریع کند.

یک مطالعه در سال 2021 برای گزارش های علمی نشان داد که استفاده موضعی از روغن نارگیل آبرسان به ارتقای یک میکروبیوم متعادل پوست سر در بین 70 نفر که از تجمع پوسته پوسته رنج می برند کمک کرد. اگرچه دانشمندان هنوز در مورد اینکه چرا روغن نارگیل برای باکتری‌های پوست سر شما بسیار مفید است، مطمئن نیستند، اما شکی نیست که اینطور است.طرز استفاده از روغن نارگیل برای مو

فواید روغن نارگیل برای مو

  • محافظت موها در برابر شوینده‌ها
نوشته های مرتبط

برای این کار ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیش از حمام ساقه موهای خود را به روغن نارگیل آغشته کنید. این کار از آسیب‌دیدن موها در برابر شوینده و جذب آب بیش از حد جلوگیری خواهد کرد.

  • روغن نارگیل برای نرمی موها

پس از حمام و زمانی که موها به طور کامل خشک نشده‌اند، کمی از روغن نارگیل را به قسمت میانی و انتهای موها بزنید. همچنین می‌توانید چند قطره روغن نارگیل به ماسک موی پس از حمام خود اضافه کنید تا اثر نرم‌کنندگی آن را بیشتر کند.

  • ماسک تقویتی مو با روغن نارگیل

اگر روغن نارگیل شما بسته، حدود ۲ قاشق چای‌خوری از آن را در کاسه‌ای ریخته و برای ۲۰ ثانیه در ماکروویو قرار دهید. روغن را بین دست‌های خود ماساژ‌دهید تا گرم شود. با کمک نوک انگشتان روغن را به پوست سر ماساژ دهید و به آرامی تا انتهای ساقه را به آن آغشته کنید. اگر پوست سر شما چرب است از روغن نارگیل فقط برای ساقه استفاده کنید. موهای خود را جمع کنید و با یک حوله یا روسری بپوشانید. اجازه دهید روغن حداقل برای ۳۰ دقیقه (یا در طول شب) روی مو باقی بماند، سپس آن را با شامپوی  همیشگی خود بشویید.

  • روغن نارگیل برای موی وز

اگر موی شما پس از خشک‌شدن یا سشوار وز می‌شود، می‌توانید از روغن نارگیل کمک بگیرید. برای اینکار دستتان را به روغن نارگیل آغشته کرده و با حرکات ضربه‌ای و آرام روی موها بزنید. این کار را پیش از خشک‌شدن مو و زمانی که مرطوب است انجام دهید.

برای مراقبت کامل از پوست سر، روغن نارگیل تصفیه نشده یا فوق بکر بهترین است. دلیل آن این است که روغن نارگیل تصفیه شده برای حذف ناخالصی ها فرآوری می شود – برای پخت و پز مهم است اما برای کسانی از ما که به دنبال کف کردن نسخه پر چرب آن روی پوست سر خشک یا خارش دار خود هستیم، چندان عالی نیست.

روغن نارگیل مراقبت از مو، به برچسب های «تصفیه نشده»، «بکر» یا «فرآوری نشده» توجه کنید.طرز استفاده از روغن نارگیل برای مو

روغن نارگیل برای رشد سریع مو

آیا روغن نارگیل می تواند موهای شما را تقویت کند؟

وقتی به پروتئین فکر می‌کنیم، معمولاً به گنجاندن آن در رژیم غذایی خود برای سلامتی فکر می‌کنیم – ماهی سالمون، ماست یونانی، می‌دانید. اما آیا می دانستید که موهای شما در واقع از پروتئین تشکیل شده است؟ درسته. اکثر کوتیکول موهای شما از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است و حفظ این پروتئین کلید حفظ نرمی موهای سالم است. کراتین مسئول شکل و ساختار رشته های شما است. اگر پروتئین کافی دریافت نمی کنید، نتیجه آن سست و کم رنگ خواهد بود.

این جایی است که روغن نارگیل وارد می شود. با توجه به اینکه از دست دادن پروتئین با پیری مرتبط است، این واقعیت که روغن نارگیل قادر است به ساقه مو نفوذ کند و تغذیه عمیق را به جای نشستن روی موهای شما فراهم کند، بسیار مهم است. این اتفاق می افتد زیرا روغن نارگیل یک تری گلیسیرید است که از اسید لوریک و سایر اسیدهای چرب تشکیل شده است.

به عبارت دیگر، نوع چربی که ما از دیدن آن در رژیم غذایی خود متنفریم (اما دوست داریم روی موهایمان ببینیم). این نوع اسیدهای چرب میل ترکیبی بالایی با پروتئین مو دارند و می توانند به راحتی جذب فولیکول مو شوند، جایی که به حفظ بافت و ضخامت مو کمک می کنند. یک بررسی علمی در سال 2015 نشان داد که روغن نارگیل می تواند پروتئین طبیعی مو را هنگامی که به عنوان محصول پیش شستشو یا پس از شستشو استفاده می شود، پشتیبانی کند.

برای بهره مندی از مزایای محافظت از پروتئین روغن نارگیل، کافی است آن را به عنوان یک ماسک موی DIY یک بار در هفته، درست قبل از شامپو زدن استفاده کنید. روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است، بنابراین قبل از استفاده از آن روی موهایتان، یک قاشق غذاخوری را برای چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید. روغن را به طور مساوی مانند سایر محصولات مو در بین موهای خود پخش کنید و سپس بگذارید 5 تا 10 دقیقه قبل از شستشو بماند.

روغن نارگیل چگونه از موهای شما محافظت می کند؟

روغن نارگیل خالص ممکن است فقط مادر ترزا محصولات مراقبت از مو باشد – فقط به دادن آن ادامه می دهد. این روغن طبیعی علاوه بر محافظت از پوست سر و پروتئین های طبیعی، از استحکام و یکپارچگی مو نیز پشتیبانی می کند و موهایی پرپشت و سالم برای شما به ارمغان می آورد.

بخشی از دلیل این امر مربوط به ویژگی های روغن نارگیل ذکر شده در بالا است – جذب آسان در فولیکول مو و حمایت از پروتئین هر دو به قوی تر شدن پوست کمک می کنند.طرز استفاده از روغن نارگیل برای مو

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک