؟؟ لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود؟؟

لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود : از بین بردن موهای زائد با لیزر یکی از معمول ترین اقدامات زیبایی در سراسر جهان است. در این روش ، پرتوهای نور بسیار غلیظ به سمت پیازهای مویی جذب می شوند كه توسط رنگدانه موجود در آنها جذب می شوند و در نتیجه موها از بین می روند. 

اگرچه لیزر موهای زائد معمولاً روی موهای بلوند ، قرمز ، خاکستری و سفید بسیار موثر نیست ، اما در تأمین نیازهای سبک مو پیشرفت هایی در این فناوری حاصل شده است. قبل از انجام این روش درمانی می توانید با متخصص پوست خود مشورت کنید.

لیزر موهای زائد با ارسال نور لیزر از طریق رنگدانه در مو کار می کند. “این (نور) به گرما تبدیل می شود ، که به فولیکول مو و پیاز مو آسیب می رساند.

خوشبختانه ، لیزرهای الکس استفاده شده مکانیسم خنک کنندگی دارند (اساساً یک انفجار سرد دائماً درحال اجرا در محلی که لیزر به آن اشاره داشت) بود که واقعاً کمک میکند .لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود

ایا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود؟

دستگاه ها و هندپیس های درمان باید پس از هر بار درمان به درستی تمیز شوند. اگر به مکانی می روید که احساس می کنید کثیف است ، به طور کلی درمان خود را در آنجا انجام ندهید. از بین بردن موهای زائد با لیزر نباید در بیمارانی که شیوع فعال هرپسی دارند انجام شود زیرا می تواند شیوع را بدتر کند.

عوارض لیزر موهای زائد واژن

بسیاری لیزر موهای زائد را بی خطر و موثر می دانند. به نظر می رسد هیچ خطری در دراز مدت برای سلامتی ندارد. با این حال ، افراد خاصی ممکن است عوارض جانبی جزئی و موقتی را پس از روند درمان تجربه کنند. به شما توصیه می شود قبل از درمان با متخصص پوست خود صحبت کرده و تست پچ را انجام دهید.

لیزر موهای زائد کمک می کند تا موهای ناخواسته بدون آسیب رساندن به پوست از بین بروند. این فرآیند معمولاً سریع است (بستگی به ناحیه تحت درمان دارد). با این حال ، برخی از افراد ممکن است چند عارضه جانبی را تجربه کنند.

بعد از انجام لیزر موهای زائد ممکن است عوارض جانبی جزئی را تجربه کنید. بیشتر این موارد موقتی است. با این حال ، در صورت تشدید این اثرات ، با متخصص پوست خود مشورت کنید.

لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود
عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل

قرمزی و تحریک پوست از عوارض شایع لیزر موهای زائد است. اگر در حال از بین بردن موهای ناحیه حساس بدن خود باشید ، احتمال بروز آنها بیشتر است. پوست ممکن است احساس لطافت کند و شما ممکن است قرمزی ، تحریک و تورم را مشاهده کنید.

این اثرات مشابه آنچه بعد از اپیلاسیون یا سایر روش های حذف مو هست ،مشاهده می کنید. تحریک معمولاً ظرف یک ساعت پس از عمل فروکش می کند. برای تسریع بهبودی می توانید از کیسه یخ استفاده کنید.

بعد از لیزر نیز ممکن است تغییراتی در رنگ پوست خود مشاهده کنید .در حالی که کسانی که رنگ پوست روشن تری دارند ممکن است لکه های تیره روی پوست خود مشاهده کنند ، اما افرادی که رنگ پوست آنها تیره است ممکن است لکه های روشن تری را مشاهده کنند. اگرچه این تغییرات موقتی است اما اگر خیلی شدید به نظر می رسد با پزشک خود صحبت کنید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

شواهد علمی از این جنبه وجود ندارد. لیزر مورد استفاده برای از بین بردن موها مقداری تابش ایجاد می کند ، اگرچه به نظر نمی رسد که به طور جدی مضر باشد. لیزرهای به کار رفته در این فرآیند فقط فولیکول های مو را با کمترین میزان تابش هدف قرار می دهند.

لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. لیزرهای استفاده شده در این روش درمانی فقط موها را از بین می برد و به پوست نفوذ نمی کند و اعضای دیگر بدن را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

آیا لیزر ناحیه تناسلی عوارض دارد؟

عوارض جانبی بسیار کم است . این عوارض معمولاً جزئی و موقتی هستند. در موارد نادر ، ممکن است عوارض جانبی جدی نیز تجربه شود

  • قرمزی و تحریک پوست
  • تغییر در رنگدانه های پوستی
  • پوسته پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است دچار پوسته شدن پوست در ناحیه آسیب دیده شوند. اگرچه جزئی است ، اما این مسئله ممکن است باعث ایجاد زخم یا زخم شود. استفاده از مرطوب کننده در ناحیه آسیب دیده ممکن است به جلوگیری از این مسئله کمک کند.

لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود
نوشته های مرتبط

آیا لیزر باعث عقب افتادن پریود میشود؟

خیر به هیچ عنوان

آیا لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد آکنه شود؟

بعد از عمل ممکن است پوست شما به صورت یک واکنش التهابی ، برآمدگی های پر از چرک قرمز ایجاد کند. پزشک شما می تواند درمان های موضعی را برای مدیریت آنها تجویز کند.لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود

ایا لیزر موهای زائد دردناک است.؟

شما فقط یک احساس خاردار مانند روی پوست خود احساس خواهید کرد ، که ممکن است کمی ناراحتی ایجاد کند. درد آن کمتر از اپیلاسیون است.

باید به یاد داشته باشید که لیزر موهای زائد موها را به طور دائمی از بین نمی برد . این فقط رشد مو را برای یک دوره به تأخیر می اندازد. لیزر درمانی زمانی انجام می شود که موهای شما در مرحله رشد (یا در مرحله آناژن) قرار داشته باشند.

 در ابتدا ، برای از بین بردن کامل مو ، باید چندین جلسه را انجام دهید ، زیرا همه موها در مرحله رشد فعال نیستند. بعداً ، شما می توانید برای هدف قرار دادن مناطق لجبازی یا خلاص شدن از شر موهای پوسیده یا رشد مجدد ، به درمان های نگهداری بپردازید.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری خطرناک است؟

متخصصان لیزر موهای زائد را در دوران بارداری توصیه نمی کنند. هیچ مدرک علمی در مورد ایمنی لیزر موهای زائد در این دوره وجود ندارد.

بارداری باعث تغییرات هورمونی بسیاری می شود و منجر به رشد موهای اضافی در مکان های ناخواسته می شود. گرچه این رشد مو ممکن است شرم آور باشد ، اما معمولاً به خودی خود فروکش می کند. اگر اینگونه نباشد ، شما می توانید لیزر درمانی را پس از بارداری امتحان کنید. با پزشک خود مشورت کنید و در مورد روش کار صحبت کنید.

در حالی که اکثر ما در مورد اقدامات زیبایی شک داریم ، اما همه ما از افسانه های مشهور آگاهی نداریم.  لیزر موهای زائد در دوران بارداری بی خطر نیست. پس از زایمان باید چند هفته صبر کرد.

لیزر موهای زائد باعث افزایش رشد مو و متراکم شدن آن می شود.؟

رشد مو به تعداد فولیکول های مو بستگی دارد. لیزر درمانی در هر جلسه به کاهش سرعت رشد ، تراکم و ضخامت مو کمک می کند. این در نهایت رشد مو را سبک می کند. لیزر درمانی یک راه حل دائمی نیست. موهای شما سرانجام دوباره رشد می کنند ، اما روند کار به تأخیر می افتد. موهایی که دوباره رشد می کنند متراکم نیستند.

لیزر موهای زائد راه حل دائمی نیست. تعداد جلسات مورد نیاز به نوع مو ، بافت ، تراکم ، ناحیه تحت درمان و سایر عوامل ژنتیکی بستگی دارد.

لیزر موهای زائد راهی مطمئن برای مقابله با موهای زائد است. در بسیاری از افراد موثر است. با این حال ، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی جزئی مانند قرمزی ، تحریک ، تغییر در رنگدانه پوست و تورم را تجربه کنند. در صورت ادامه عوارض ، با پزشک مشورت کنید. از همه مهمتر ، از درمان در دوران بارداری خودداری کنید.

در حالی که برخی دچار ریزش فوری مو می شوند ، برخی دیگر ممکن است مجبور باشند 5 تا 15 روز منتظر بمانند. نتایج از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. همچنین به ضخامت مو ، ناحیه تحت درمان و نوع لیزر مورد استفاده بستگی دارد.لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی میشود.

بهترین پماد برای زگیل تناسلی

چند داروی مورد استفاده بیمار و پزشک برای زگیل های دستگاه تناسلی خارجی وجود دارد.

  • کرم Imiquimod ، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن که باعث تولید اینترفرون ها و سایر مواد سیستم ایمنی می شود
  • محلول یا ژل پودوفیلوکس ، که تقسیم سلول را متوقف می کند و باعث از بین رفتن بافت زگیل می شود
  • Sinecatechins ، نوعی عصاره چای سبز

برای درمان زگیل های تناسلی خارجی ، پزشک ممکن است موارد زیر را انجام دهد:

  • رزین پودوفیلین  (شبیه به پودوفیلوکس) ، که رشد سلول را متوقف می کند
  • اسید تری کلرواستیک ، که از طریق شیمیایی زگیل ها را می سوزاند
  • اسید بیکلرواستیک ، که همان کار را می کند

جدا از این موارد ، پزشک ممکن است برای درمان زگیل های خارجی شما کرایوتراپی (یخ زدگی زگیل) یا درمان های مختلف جراحی (برداشتن ، جراحی برقی ، لیزر درمانی) را امتحان کند.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک