مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی **

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی : دیواره واژن از بافت همبند خیلی متراکم با خون‌رسانی عالی ساخته‌شده است. بسیاری از اعصاب به این ناحیه اتصال دارند. فرج با سلول­های پوستی خاص پوشیده شده است، فرج بیش­تر از وازن از سلول­های شبه پوست ساخته‌شده است، حتی با خون‌رسانی و اعصاب قوی­تر از هرکجای بدن انسان.

ساختار آناتومیکی واژن نشان می­دهد که مشابه سایر نواحی بدن هر دو می­توانند کلاژن و الاستینشان را نابود کنند، پیر شوند و تا جایی کشیده شوند که نتوانند به عقب بازگردند. این کشش منجر به چیزی می­شود که ما به‌عنوان شلی واژن و خمیدگی لب­های فرج می­شناسیم.

واژینوپلاستی چیست

واژینوپلاستی یک روش است که با هدف “سفت کردن” و تنگ کردن  واژن انجام میشود .برخی از جراحان ادعا می کنند که حتی می تواند حساسیت را بهبود بخشد .

عوامل دیگری مانند خشکی واژن، برانگیختگی (روشن نشدن)، شرایط پوستی (عفونت یا التهاب) و تماس جنسی خشن نیز می توانند باعث خونریزی شوند.

عمق و ظاهر واژن در افراد مختلف بسیار متفاوت است. معمولاً عمق واژن بین 3 تا 7 سانت است.

واژن عضوی است که برای سازگاری با زایمان و فعالیت جنسی طراحی شده است. با این حال، اگر زنی در حین رابطه جنسی به دلیل آنچه که به عنوان واژن کم عمق درک می کند، درد را تجربه می کند، باید با پزشک خود صحبت کند.

اگرچه درست است که بافت های واژن می توانند کشیده شوند ، اما با جراحی ، بافت واژن به خودی خود نمی تواند تضمین کننده افزایش واکنش جنسی باشد ، زیرا میل ، برانگیختگی و ارگاسم پاسخ های بسیار پیچیده و کاملاً شخصی هستند ، به همان اندازه که تحت تأثیر عوامل عاطفی ، روحی و بین فردی قرار می گیرند ، آنهایی علاوه بر این ، “حساسیت” جنسی به طور خودکار باعث لذت بیشتر نمی شود – در واقع می تواند منجر به درد شود.

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

جراحی ترمیمی در مقابل جراحی زیبایی

برای اینکه تصمیم بگیرید که آیا باید واژینوپلاستی را در نظر بگیرید ، درک تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی مهم است .

جراحی ترمیمی عملکرد بخشی از بدن را بهبود می بخشد ، در حالی که جراحی زیبایی زیبایی آناتومی طبیعی را تغییر می دهد. شما می توانید آن را مانند عمل بینی فکر کنید: یک جراح می تواند حفره های داخلی بینی را برای کمک به شما در تنفس بهتر یا تغییر شکل بینی ، فقط به خاطر ظاهر ، تغییر ساختار دهید.

این یک تمایز حیاتی است ، زیرا کالج متخصص زنان و زایمان آمریکا جراحی ها و نتایج را برای رفع مشکلات عملکردی مانند بی اختیاری ادرار ارزیابی می کند . اما ACOG به دلیل خطرات و کمبود اطلاعات علمی در مورد ایمنی و اثربخشی ، در مورد جراحی زیبایی واژن شکاک و محتاط است.

بعضي از روش هاي واژينوپلاستي ، به عنوان مثال ، در ابتدا به عنوان جراحي ترميمي براي ترميم نقايص هنگام تولد در هنگام بدشكلي ، بسيار كوتاه بودن يا عدم وجود واژن (مانند آژنز واژن) ، انجام میشود .

 واژینوپلاستی با جراحی

اخیراً ، واژینوپلاستی به گروهی از جراحی های زیبایی تبدیل شده است که به عنوان روش های “جوان سازی واژن” و ” تنگی واژن ” به بازار عرضه می شود. جراحان پلاستیک و متخصصان زنان در حال بازاریابی از مجموعه جراحی های طراحی واژینوپلاستی خود هستند و همان مزایایی را که برای سایر جراحی های زیبایی مانند زیبایی ، عزت نفس و اعتماد به نفس برای زنان به همراه دارد ، در نظر گرفته اند.

در واقع ، ACOG می گوید ، اندام تناسلی زنان به طور طبیعی طیف وسیعی از ظاهر طبیعی را دارند که از نظر آناتومیکی درست هستند. 

اخیراً ، توسط برخی از جراحان ، فناوری لیزر برای “جوان سازی واژن” و سایر جراحی های واژن برای جایگزینی چاقوی جراحی سنتی معرفی شده است.

انجمن جراحی پلاستیک آمریکا (ASPS) جراحی های خاص را تأیید نمی کند و هشدار می دهد که جراحی “جوان سازی واژن” ممکن است برای تعیین اثربخشی و موفقیت نیاز به مطالعه علمی بیشتری داشته باشد . هیچ یک از جراحی های زیبایی واژینوپلاستی توسط ACOG پذیرفته شده نیستند.

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی
نوشته های مرتبط

در اینجا چند نمونه از روش های “جوان سازی واژن” و “واژن طراح” آورده شده است:

ترمیم بکارت : هایمن ، بافت نازک ورودی واژن ، به طور معمول اولین باری که زن رابطه می کند “پاره میشود . جراحی به نام هایمنوپلاستی قبل از اینکه یک زن از نظر جنسی فعال باشد ،بکارت  را به تقلید از حالت اصلی و بکر خود ترمیم می کند. به دلیل اعتقادات شدید مذهبی پیرامون اهمیت بکر بودن در برخی فرهنگ ها ، این یکی از بحث برانگیزترین جراحی های زیبایی واژن است.

دوره بهبودی ترمیم بکارت، در درجه اول به نوع روش انجام شده بستگی دارد. به طور کلی ، دوره بهبودی بین 2 تا 3 هفته تا یک ماه و بعضی هفته ها است.

با این حال ، بیمار آزاد است تا زمانی که راحت است به وظایف عادی خود برگردد. هیمانوپلاستی  یک روش جراحی برای محکم کردن لبه های بیرونی واژن با بازسازی بافت پرده بکارت است.

در طول 15 روز قبل از عمل برای کاهش خطر خونریزی نباید از داروهای ضد التهاب مبتنی بر آسپرین یا داروهای ضد انعقاد خوراکی استفاده شود.

جراحی کلیتورالبرخی از جراحان در حال بازاریابی رویه ای به نام عدم استفاده از کلیتور هستند که بافتی را که به طور معمول کلیتور را می پوشاند از بین می برد.

تقویت نقطه G. برخی از کارشناسان معتقدند که دیواره جلویی واژن ، نقطه G بسیار اروتیک را نگه داشته است ، مکانی مخصوصاً حساس برای تحریک و ارگاسم زنان.  روش تقویت نقطه G شامل تزریق کلاژن به دیواره جلویی واژن است ، از لحاظ تئوری برای افزایش لذت جنسی است .

عوارض واژینوپلاستی

میزان رضایت و عوارض طولانی مدت زنان از واژینوپلاستی پیگیری نشده است. بعلاوه ، به دلیل اینکه این جراحی ها در مجلات پزشکی مورد ارزیابی قرار نگرفته است ، همانند سایر جراحی ها برخی از اقدامات اختصاصی و دارای مارک تجاری است – ACOG آنها را “اثبات نشده” می داند.

خطرات جراحی زیبایی واژن عبارتند از: مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

  • عفونت
  • تغییرات دائمی در احساس
  • درد مستمر
  • جای زخم

تورم – شما در اطراف ناحیه تحت درمان تورم متوسطی را تجربه خواهید کرد. این را می توان با کیسه های یخ یا دراز کشیدن با باسن بالا برای تخلیه مایعات از محل جراحی درمان کرد. بیشترین تورم باید در عرض شش هفته برطرف شود ، اما ممکن است تورم خفیف تا شش ماه وجود داشته باشد.

کبودی – کبودی در اطراف یک محل جراحی طبیعی است. کبودی همچنین می تواند منجر به تورم شود و با کیسه های یخ یا ضد التهاب قابل درمان است. با این حال ، با بهبودی خود به خود برطرف می شود.

خونریزی – با بهبود هر بریدگی ، مقداری خونریزی داشته باشید. جراح به شما خواهد گفت که چه مقدار خونریزی برای جراحی شما طبیعی است و چه موقع باید با پزشک تماس بگیرید.

زخم سبک – برش ها کوچک هستند ، بنابراین جای زخم باید کم باشد. با این حال ، هنوز هم می تواند اتفاق بیفتد. برش ها در لابیا در حین لابیاپلاستی اغلب با ظاهر چروکیده شده لابیا پنهان می شود ، در حالی که بسیاری از زخم های مرتبط با پلاستیک واژن داخلی هستند و بنابراین قابل توجه نیستند.

درد خفیف تا متوسط – بهبودی پس از جراحی می تواند دردناک باشد. این درد می تواند در مورد لابیاپلاستی موضعی تر باشد. از طرف دیگر ، درد همراه با واژینوپلاستی ممکن است مانند یک درد عمیق احساس شود.

واژینوپلاستی با لیزر

بهترین توصیه برای زنان با توجه به جراحی واژن: در مورد احساسات و نگرانی های خود در مورد دستگاه تناسلی و همچنین انتظارات خود از جراحی و گزینه های غیرجراحی احتمالی با پزشک خود صحبت کنید. تمرینات هدفمند مانند کگل می توانند به عنوان مثال عضلات واژن ضعیف ، شل شده و تحریک جنسی را تقویت کنند. و مشاوره می تواند به مسائل عزت نفس و اعتماد به نفس جنسی بپردازد.

یک جراح واجد شرایط با تجربه در زمینه جوان سازی واژن پیدا کنید . یک جراح بی تجربه ممکن است منجر به برداشتن بیش از حد بافت واژن کند. به عبارت دیگر ، ممکن است در طی برخی اقدامات خاص پوست شما بسیار زیاد یا کم شود ، که می تواند منجر به مشکل شود.

همچنین این شما هستید که می توانید به توصیه های جراح خود عمل کنید. بسیاری از جراحان دستورالعمل هایی را برای اقدامات قبل و بعد از عمل ارائه می دهند. به عنوان مثال ، ممکن است چندین هفته قبل از عمل از شما خواسته شود سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن منجر به انقباض عروق یا باریک شدن رگ های خونی می شود که می تواند خطر نکروز پوست را پس از انجام برخی اقدامات افزایش دهد.

سرانجام ، در مورد فعالیت بدنی محافظه کار باشید. وسوسه انگیز است که خیلی زود به خود فشار بیاورید ، مخصوصاً اگر معمولاً فردی فعال هستید. با این حال ، انجام این کار خطر بازگشایی زخم را  دارد .مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

پزشکان می توانند هر دلیل زمینه ای برای درد را بررسی کنند و ممکن است فردی را به متخصص ارجاع دهند. یک متخصص ممکن است درمان کف لگن یا رابطه جنسی را توصیه کند، که می تواند رابطه جنسی را بدون توجه به عمق واژن لذت بخش تر کند.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک