چند درصد از زنان حلقوی هستند ؟(ارتجاعی)

چند درصد از زنان حلقوی هستند : اطلاعات غلط و افسانه های منتشر شده در مورد سلامت زنان می تواند برای زنان بسیار مضر باشد. یکی از قسمتهای سو تفاهم در آناتومی زنان ، پرده بکارت است.

پرده بکارت یک بافت باقیمانده است که درست در داخل دهانه واژن قرار دارد و از شکل گیری واژن در طی رشد جنین باقی مانده است.

معمولاً به عنوان مقدار کمی از بافت اضافی به صورت شکل هلال یا حلقه مانند ( پرده بکارت حلقوی )در اطراف لبه دهانه واژن دیده می شود. بسیاری از افراد ممکن است از دیدن این که بقایای حیوان هیچ هدف پزشکی یا فیزیولوژیکی اثبات شده ای ندارد متعجب شوند.

یکی دیگر از افسانه های رایج این است که پرده بکارت حلوی ارتجاعی سفت و سخت و قابل نفوذ نیست. این بافت در واقع کشسان و انعطاف پذیر است ، به این معنی که لزوماً با نفوذ پاره نمی شود. در بسیاری از موارد ، برخی از پارگی ها یا کشش ها به مرور زمان از طریق استفاده از تامپون ، معاینات زنان یا ورزش شدید اتفاق می افتد.

پرده بکارت حلقوي ساده

به یاد داشته باشید که اندازه و شکل پرده بکارت می تواند بسیار متفاوت باشد.  یک قانون خوب این است که اگر می توانید انگشت خود را به راحتی وارد کنید یا گوشت نامنظمی در اطراف دیواره های واژن احساس کنید (بدون اینکه مقاومت یا ناراحتی را تجربه کنید) ، احتمال دارد که پرده بکارت شما پاره شود.

 اگر متوجه شدید که پرده بکارت خود را پاره کرده اید ، کاملاً طبیعی و عادی است.  اگر این اتفاق فقط افتاده است و شما هرگونه ناراحتی یا خونریزی خفیفی را تجربه کرده اید ، می توانید آن را با یک بسته خنک  یخ در منطقه کاهش دهید و از استفاده از تامپون یا رابطه جنسی خود داری کنید تا زمانی که بهتر شود  پس از بهبودی شما قادر خواهید بود که کارهای را به صورت عادی ادامه دهید!  امیدواریم این مقاله آموزنده باشد.  در این صورت ، ممکن است بخواهید سایر پست های وبلاگ ما در مورد پرده بکارت را بررسی کنید.

نوع پردتون چی بود نی نی سایت

هرکسی که با واژن متولد شود دارای یک پرده بکارت در ورودی واژن شما است. همانطور که همه بدن ها متفاوت هستند ، پرده بکارت نیز متفاوت هستند .

 1. اطلاعات غلط زیادی درباره پرده بکارت حلقوی وجود دارد.
 2. ما از نقش دقیق بیولوژیکی پرده بکارت اطمینان نداریم.
 3. پرده بکارت حلقوی ارتجاعی معمولاً به دلیل فعالیت جنسی یا ورزش آسیب نمی بیند.
 4. پرده بکارت حلقوی ارتجاعی در طول زندگی در پاسخ به سطح هورمون ها (در درجه اول استروژن ها) تغییر می کند.

اگرچه این "آزمایش بكارت" به عنوان نقض حقوق بشر محكوم شده است ، اما امروزه در بسیاری از نقاط جهان همچنان ادامه دارد و می تواند در فرهنگ ها و ادیان مختلف مسئله ای بحث برانگیز باشد. 

پرده بکارت ارتجاعی حلقوی چیست؟

هایمن یک یقه کششی از بافت در ورودی واژن شما است. توسط لبهای شما محافظت می شود.
پرده بکارت  در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. آنها ممکن است یک شکل حلقه ، نیمه ماه یا لبه های چرک دار با بریدگی داشته باشند - همه اینها طبیعی است. اندازه دهانه کف پوش شما نیز از نظر اندازه و شکل متفاوت است.

 1. پرده بکارت شما در طول زندگی تغییر می کند. 
 2. قبل از بلوغ ، هایمن شما نازک است و ممکن است حساس باشد.
 3. در دوران بلوغ ، افزایش هورمون ها (استروژن) باعث ضخیم شدن و کشیدگی هایمن شما و سایر بافت های واژن می شود.
 4. در دوران بارداری ، افزایش هورمون ها باعث می شود بافت های واژن شما حتی کشیده شود تا زایمان ایجاد شود.
 5. زایمان همچنین ممکن است شکل هایمن و بافت های واژن شما را تغییر دهد.
 6. با یائسگی و پیری ، هایمن و سایر بافتهای واژن دوباره نازک می شوند (با کاهش استروژن).

در مورد ترمیم پرده بکارت بخوانید

از کجا بفهمم ارتجاعی هستم

شما نمی توانید تشخیص دهید که کسی باکره است یا نه بر اساس اینکه آیا اولین بار هنگام رابطه جنسی خونریزی کرده است یا خیر. حدود نیمی از زنان هنگام اولین رابطه جنسی خونریزی می کنند و نیمی از زنان خونریزی نمی کنند. هر دو کاملاً طبیعی هستند.

خونریزی ممکن است از شکاف های کوچک در پرده بکارت یا واژن شما ایجاد شود. خونریزی باید کمتر از یک دوره باشد و نباید بیش از دو روز طول بکشد زیرا این اشک ها به سرعت بهبود می یابند زیرا خونرسانی خوبی وجود دارد.

برخی از رشته ها نسبت به سایرین کشش بیشتری دارند و هرگز شکافته یا خونریزی نمی کنند. نمی توان با دیدن یک پارگی فهمید که آیا شما رابطه جنسی داشته اید یا نه.

عوامل دیگر مانند خشکی واژن ، تحریک نشدن (روشن) ، بیماری های پوستی (عفونت یا التهاب) و تماس شدید جنسی نیز می تواند باعث خونریزی شود. 

دلایل دیگری نیز برای خونریزی بعد از رابطه جنسی وجود دارد . 

 • پرده بکارت حلقوی شما کاملا دهانه واژن شما را پوشش نمی دهد - یک سوراخ طبیعی است. 
 • هنگامی که رابطه جنسی برقرار می کنید ،بکارت  شما "پاره نمیشود " - کشیده می شود ، که ممکن است یک پارگی کوچک ایجاد کند.
 • اندازه دهانه بکارت شما مهم نیست ، مگر اینکه خیلی کوچک باشد و باعث انسداد جریان خون و درد شود (پس باید به پزشک مراجعه کنید).
 • استفاده از تامپون ، دوچرخه سواری ، انجام ژیمناستیک و اسب سواری بسیار بعید است که به بکارت  شما آسیب برساند.

از کجا بفهمم حلقوی هستم

اگر بکارت خود را پاره کرده اید ، ممکن است یکی از موارد زیر را تجربه کنید: چند درصد از زنان حلقوی هستند

 • لکه بینی یا خونریزی
 • کمی ناراحتی یا درد در اطراف دهانه واژن
 • پوست (غشای) پاره یا شکسته حدود 1-2 سانتی متر در داخل دهانه واژن

 برخی از زنان با وجود پاره شدن پرده بکارت، متوجه هیچ یک از این موارد نمی شوند.  کاملاً طبیعی است که با گذشت زمان از بین می رود.  به یک معنا می توانید آن را با دستمال کاغذی مقایسه کنید.  سوراخ شدن آن حتی با فشار کم امکان پذیر است ، بنابراین می تواند یکبار پاره شود یا به تدریج کشیده و گسترش یابد تا زمانی که به دیواره های واژن کوچک شود.  در این مرحله مانند یک حلقه از بافت احساس می شود ، اما مانند بقیه دیواره های واژن صاف نخواهد بود - یک سطح نامنظم خواهد داشت.  اگر شما فقط پرده بکارت کشیده شده ، ممکن است در نهایت کم رنگ شود یا پاره شود.

این ایده که باکره  بودن را می توان اندازه گرفت یا تأیید کرد ، شاید مضرترین و مخرب ترین افسانه باشد. با فرض اینکه رفتارهای جنسی یک زن از ظاهر او قابل استنباط باشد ، تحقیرآمیز است و فرهنگ هایی که استفاده از گواهی سلامت بکارت را برای آزمایش بکر بودن پیشنهاد می دهند ، قضاوت های نادرست و ناعادلانه ای در مورد زنان می کنند. چند درصد از زنان حلقوی هستند

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.