چند درصد از زنان حلقوی هستند ؟(بکارت ارتجاعی)

چند درصد از زنان حلقوی هستند : اطلاعات غلط و افسانه های منتشر شده در مورد سلامت زنان می تواند برای زنان بسیار مضر باشد. یکی از قسمتهای سو تفاهم در آناتومی زنان ، پرده بکارت است.

پرده بکارت

چند درصد از زنان حلقوی هستند

وقت آن است که در مورد پرده بکارت صحبت کنیم. این چین پوستی کوچک اغلب به عنوان شاخص باکرگی در بین فرهنگ ها در نظر گرفته می شود. با این حال، شکاف بین دانش پزشکی از پرده بکارت و تفسیر فرهنگی ما از نقش آن بسیار زیاد است.

 در این پست به پنج حقیقت در مورد پرده بکارت نگاهی می اندازیم، به سوال «پرده بکارت چیست؟» پاسخ می دهیم، معنای پرده بکارت را توضیح می دهیم و یک بار برای همیشه افسانه ها را از بین می بریم!

بکارت یک قسمت طبیعی واژن است. می تواند مانند حلقه ای باشد که دهانه واژن را احاطه کرده است ، یا می تواند دهانه واژن را به طور کامل یا جزئی بپوشاند. پرده بکارت طبیعی هیچ عملکرد آناتومیکی یا بیولوژیکی ندارد. اگر دهانه واژن را می پوشاند ، پزشک ممکن است برای اصلاح آن ، عمل ها یمنکتومی را توصیه کند. 

شکل یا اندازه پرده بکارت برای هر فردی متفاوت است و همه نمی توانند هنگام اولین رابطه جنسی دچار خونریزی ، احساس درد یا پارگی بوته جنسی خود شوند. 
پرده بکارت یک بافت باقیمانده است که درست در داخل دهانه واژن قرار دارد و از شکل گیری واژن در طی رشد جنین باقی مانده است.

معمولاً به عنوان مقدار کمی از بافت اضافی به صورت شکل هلال یا حلقه مانند ( پرده بکارت حلقوی )در اطراف لبه دهانه واژن دیده می شود. بسیاری از افراد ممکن است از دیدن این که بقایای حیوان هیچ هدف پزشکی یا فیزیولوژیکی اثبات شده ای ندارد متعجب شوند.

یکی دیگر از افسانه های رایج این است که پرده بکارت حلوی ارتجاعی سفت و سخت و قابل نفوذ نیست. این بافت در واقع کشسان و انعطاف پذیر است ، به این معنی که لزوماً با نفوذ پاره نمی شود.

 در بسیاری از موارد ، برخی از پارگی ها یا کشش ها به مرور زمان از طریق استفاده از تامپون ، معاینات زنان یا ورزش شدید اتفاق می افتد.

انواع پرده بکارت

بکارت می تواند در هنگام تولد چندین شکل ممکن داشته باشد. 

پرده بکارت غربالی: این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.

پرده بکارت مسدود: این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای: پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

پرده بکارت  بدون سوراخ یا بسته چیست؟ پرده ای که تنها با خروج نوزاد پاره می شود، اما به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، در صورتیکه دارای پرده بسته باشند، .

خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد می شود، اینگونه افراد باید به دکتر مراجعه کرده تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت حلقوي ساده

به یاد داشته باشید که اندازه و شکل پرده بکارت می تواند بسیار متفاوت باشد.  یک قانون خوب این است که اگر می توانید انگشت خود را به راحتی وارد کنید یا گوشت نامنظمی در اطراف دیواره های واژن احساس کنید (بدون اینکه مقاومت یا ناراحتی را تجربه کنید) ، احتمال دارد که پرده بکارت شما پاره شود.

 اگر متوجه شدید که پرده بکارت خود را پاره کرده اید ، کاملاً طبیعی و عادی است.  اگر این اتفاق فقط افتاده است و شما هرگونه ناراحتی یا خونریزی خفیفی را تجربه کرده اید ،.

می توانید آن را با یک بسته خنک  یخ در منطقه کاهش دهید و از استفاده از تامپون یا رابطه جنسی خود داری کنید تا زمانی که بهتر شود  پس از بهبودی شما قادر خواهید بود که کارهای را به صورت عادی ادامه دهید!  امیدواریم این مقاله آموزنده باشد. 

در این صورت ، ممکن است بخواهید سایر پست های وبلاگ ما در مورد پرده بکارت را بررسی کنید.

انواع هایمن با تصویر

پرده بکارت حلقوی یا بیضی

رایجترین مدل هایمن، بکارت حلقوی است که به صورت یک دایره دور دهانه واژن را گرفته و مرکز آن خالی است. ممکن است دایره بزرگ و منفذ وسط آن کوچک و یا بالعکس باشد. حتی ممکن است پرده حلقوی دختران، به شکل بیضی باشد تا حلقوی. کشیدگی این بیضی می تواند به صورت افقی یا عمودی باشد.

پرده بکارت دیواره دار

این مدل هم شایع است البته نه به اندازه بکارت حلقوی. این نوع پرده بکارت، در واقع همان هایمن حلقوی است که در وسط منفذش یک دیواره از جنس بافت بکارت  ایجاد شده و حفره وسط را به دو نیم تقسیم کرده است. در واقع ظاهر آن به شکل یک پرده بکارت با دو منفذ در وسط است.

پرده بکارت غربالی

درصد کمی از انواع پرده بکارت، شبیه آبکش یا غربال هستند. یعنی به جای اینکه یک منفذ در وسط پرده وجود داشته باشد، هایمن تمام ورودی را پوشانده است. منافذ ریز زیادی عین سوراخهای آبکش در سرتاسر پرده هستند که کمک می کنند ترشحات واژن و خون قاعدگی از واژن مثل مدلهای قبلی هایمن، بتواند راحت خارج شود.
اگر سوراخهای پرده خیلی ریز باشند و ترشحات نتوانند به راحتی خارج شوند، دختران نیاز به کمک پزشکی دارند تا برش های کوچکی در هایمن ایجاد شود. این کار به خروج راحتتر خون کمک می کند و بکارت تان هم آسیب نمی بیند.

پرده هلالی

کسانی که پرده هلالی دارند، نیمه ی بالایی یا پایینی پرده بکارتشان را بافت هایمن و نیمه دیگر را منفذ یا حفره بکارت تشکیل می دهد. این مدل پرده بکارت چندان رایج نیست.

چند درصد از زنان حلقوی هستند

نوع پردتون چی بود نی نی سایت

هرکسی که با واژن متولد شود دارای یک پرده بکارت در ورودی واژن شما است. همانطور که همه بدن ها متفاوت هستند ، پرده بکارت نیز متفاوت هستند .

 1. اطلاعات غلط زیادی درباره پرده بکارت حلقوی وجود دارد.
 2. ما از نقش دقیق بیولوژیکی پرده بکارت اطمینان نداریم.
 3. پرده بکارت حلقوی ارتجاعی معمولاً به دلیل فعالیت جنسی یا ورزش آسیب نمی بیند.
 4. پرده بکارت حلقوی ارتجاعی در طول زندگی در پاسخ به سطح هورمون ها (در درجه اول استروژن ها) تغییر می کند.
نوشته های مرتبط

اگرچه این “آزمایش بكارت” به عنوان نقض حقوق بشر محكوم شده است ، اما امروزه در بسیاری از نقاط جهان همچنان ادامه دارد و می تواند در فرهنگ ها و ادیان مختلف مسئله ای بحث برانگیز باشد. 

پرده بکارت ارتجاعی حلقوی چیست؟

هایمن یک یقه کششی از بافت در ورودی واژن شما است. توسط لبهای شما محافظت می شود.
پرده بکارت  در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. آنها ممکن است یک شکل حلقه ، نیمه ماه یا لبه های چرک دار با بریدگی داشته باشند – همه اینها طبیعی است. اندازه دهانه کف پوش شما نیز از نظر اندازه و شکل متفاوت است.

 1. پرده بکارت شما در طول زندگی تغییر می کند. 
 2. قبل از بلوغ ، هایمن شما نازک است و ممکن است حساس باشد.
 3. در دوران بلوغ ، افزایش هورمون ها (استروژن) باعث ضخیم شدن و کشیدگی هایمن شما و سایر بافت های واژن می شود.
 4. در دوران بارداری ، افزایش هورمون ها باعث می شود بافت های واژن شما حتی کشیده شود تا زایمان ایجاد شود.
 5. زایمان همچنین ممکن است شکل هایمن و بافت های واژن شما را تغییر دهد.
 6. با یائسگی و پیری ، هایمن و سایر بافتهای واژن دوباره نازک می شوند (با کاهش استروژن).

در مورد ترمیم پرده بکارت بخوانید

از کجا بفهمم ارتجاعی هستم

شما نمی توانید تشخیص دهید که کسی باکره است یا نه بر اساس اینکه آیا اولین بار هنگام رابطه جنسی خونریزی کرده است یا خیر. حدود نیمی از زنان هنگام اولین رابطه جنسی خونریزی می کنند و نیمی از زنان خونریزی نمی کنند. هر دو کاملاً طبیعی هستند.

خونریزی ممکن است از شکاف های کوچک در پرده بکارت یا واژن شما ایجاد شود. خونریزی باید کمتر از یک دوره باشد و نباید بیش از دو روز طول بکشد زیرا این اشک ها به سرعت بهبود می یابند زیرا خونرسانی خوبی وجود دارد.

برخی از رشته ها نسبت به سایرین کشش بیشتری دارند و هرگز شکافته یا خونریزی نمی کنند. نمی توان با دیدن یک پارگی فهمید که آیا شما رابطه جنسی داشته اید یا نه.

عوامل دیگر مانند خشکی واژن ، تحریک نشدن (روشن) ، بیماری های پوستی (عفونت یا التهاب) و تماس شدید جنسی نیز می تواند باعث خونریزی شود. 

دلایل دیگری نیز برای خونریزی بعد از رابطه جنسی وجود دارد . 

 • پرده بکارت حلقوی شما کاملا دهانه واژن شما را پوشش نمی دهد – یک سوراخ طبیعی است. 
 • هنگامی که رابطه جنسی برقرار می کنید ،بکارت  شما “پاره نمیشود ” – کشیده می شود ، که ممکن است یک پارگی کوچک ایجاد کند.
 • اندازه دهانه بکارت شما مهم نیست ، مگر اینکه خیلی کوچک باشد و باعث انسداد جریان خون و درد شود (پس باید به پزشک مراجعه کنید).
 • استفاده از تامپون ، دوچرخه سواری ، انجام ژیمناستیک و اسب سواری بسیار بعید است که به بکارت  شما آسیب برساند.

از کجا بفهمم حلقوی هستم

اگر بکارت خود را پاره کرده اید ، ممکن است یکی از موارد زیر را تجربه کنید: چند درصد از زنان حلقوی هستند

 • لکه بینی یا خونریزی
 • کمی ناراحتی یا درد در اطراف دهانه واژن
 • پوست (غشای) پاره یا شکسته حدود 1-2 سانتی متر در داخل دهانه واژن

 برخی از زنان با وجود پاره شدن پرده بکارت، متوجه هیچ یک از این موارد نمی شوند.  کاملاً طبیعی است که با گذشت زمان از بین می رود.  به یک معنا می توانید آن را با دستمال کاغذی مقایسه کنید. 

سوراخ شدن آن حتی با فشار کم امکان پذیر است ، بنابراین می تواند یکبار پاره شود یا به تدریج کشیده و گسترش یابد تا زمانی که به دیواره های واژن کوچک شود.  در این مرحله مانند یک حلقه از بافت احساس می شود ، اما مانند بقیه دیواره های واژن صاف نخواهد بود – یک سطح نامنظم خواهد داشت. 

اگر شما فقط پرده بکارت کشیده شده ، ممکن است در نهایت کم رنگ شود یا پاره شود.

این ایده که باکره  بودن را می توان اندازه گرفت یا تأیید کرد ، شاید مضرترین و مخرب ترین افسانه باشد. با فرض اینکه رفتارهای جنسی یک زن از ظاهر او قابل استنباط باشد ، تحقیرآمیز است و فرهنگ هایی که استفاده از گواهی سلامت بکارت را برای آزمایش بکر بودن پیشنهاد می دهند ، .

خاصیت ارتجاعی یعنی چه

قضاوت های نادرست و ناعادلانه ای در مورد زنان می کنند. چند درصد از زنان حلقوی هستند

روش تشخيص سالم بودن بكارت

اگر بکارت دارید ، احتمالاً نمی توانید آن را ببینید یا احساس کنید

اساساً غیرممکن است که خودتان بکارتان را ببینید ، حتی اگر از آینه و چراغ قوه استفاده می کنید.

این رنگ داخلی واژن شما است ، بنابراین در هم می آمیزد. همچنین تقریباً غیرممکن است که آن را با انگشتان خود احساس کنید.

به طور مشابه ، اگر شریکی با انگشتان یا آلت تناسلی خود به شما نفوذ کند ، آن را نیز احساس نخواهد کرد.

پرده بکارت معمولاً با گذشت زمان نازک می شوند

به این موضوع فکر کنید: اگر قسمتی از بافت دهانه واژن شما را بپوشاند ، چگونه می توانید عادت ماهانه شوید ؟ خون نمی تواند از واژن خارج شود.

اگر کاملاً بسته باشد ، به آن بکارت ناقص می گویند . این یک بیماری نادر پزشکی است که جراحی می تواند آن را درمان کند.

پاره کردن پرده بکارت

علاوه بر این ، تعدادی از موارد دیگر می تواند باعث پاره شدن پرده بکارت شود

موارد متعددی وجود دارد که می تواند باعث پاره شدن یا از بین رفتن پرده بکارت شود. به عنوان مثال ، برخی فعالیتهای بدنی و ورزشها می توانند غشاء را کشیده و باعث نازک شدن آن شوند.

این شامل:

 • اسب سواری
 • دوچرخه سواری
 • بالا رفتن از درخت یا ورزشگاه های جنگل
 • بازی در دوره های مانع
 • ژیمناستیک
 • رقصیدن

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که همه نفوذ واژن جنسی نیست! چند درصد از زنان حلقوی هستند

همچنین ممکن است در موارد غیر جنسی نفوذ ، پرده بکارت شما دچار خراش  شود ، مانند:

 • قرار دادن تامپون یا فنجان قاعدگی
 • گرفتن پاپ اسمیر
 • انجام سونوگرافی واژینال
instagram banner
1 دیدگاه
 1. Nadia می گوید

  با سلام. با همسرم موقع ارتباط جنسی درد شدیدی رو احساس میکنم و نمیتونم سکس داشته باشم. به پزشک مراجعه کردم گفتن که پرده حلقوی صخیم هستش و باید با جراجی بشه برداشته بشه تا سکس بدون درد باشه. آیا بدون عمل جراحی راه حل دیگه نیست

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک