چگونه لاک را از روی لباس پاک کنیم (*)

چگونه لاک را از روی لباس پاک کنیم :

  • لاک ناخن حاوی حلال هایی است که می تواند بیشتر سطوح را لکه دار کند.
  • اگر سریع عمل کنید، می توانید همه چیز را از چوب گرفته تا لباس پاک کنید.
  • بیشتر راه حل ها را می توان در خانه پیدا کرد، مانند اسپری مو و الکل

در هر زندگی، کمی لاک ناخن باید بیفتد. به این ترتیب، این اغلب منجر به لکه اجتناب‌ناپذیر می‌شود، به‌ویژه از آنجایی که بیشتر لا ک ها  لهستانی حاوی مواد شیمیایی و حلال‌های خاصی (مانند اتیل استات، بوتیل استات یا الکل) هستند که اگر به مدت کافی روی آن باقی بمانند، می‌توانند تقریباً هر سطحی را از بین ببرند. 

چگونه لاک را از روی گوشی پاک کنیم

بسیاری از افراد به طور تصادفی لاک ناخن را روی گوشی می ریزند یا از آن برای نقاشی طرح های تزئینی روی سطوح گوشی استفاده می کنند. اگرچه لاک پاک کننده ناخن به سرعت لاک ناخن را از سطوح پاک می کند، مواد شیمیایی موجود در پاک کننده های تجاری ناخن لاک می توانند رنگ را حل کرده و از طریق پلاستیک های خاصی بخورند. 

در نتیجه، برای پاک کردن لاک ناخن از محفظه یا صفحه نمایش گوشی خود، باید از ابزارها و روش های تمیزتر ملایم تری استفاده کنید تا گوشی خود را به حالت قبل از لاک زدن برگردانید.

به محض ریختن لاک با پارچه های میکروفیبر بدون پرز یا سواب های پنبه ای، لاک را از روی گوشی خود پاک کرده و پاک کنید. از لبه لکه تا مرکز لکه پاک کنید تا از لکه دار شدن لاک به قسمت های دیگر گوشی جلوگیری کنید. اگر با پولیش مرطوب سر و کار ندارید، این مرحله را رد کنید.
لکه سفت شده لاک ناخن را به آرامی از روی سطح پاک کنید. 

اگر با محفظه گوشی سر و کار دارید، لکه را با یک پاک کن فوم رزین ملامینه مرطوب و تقریباً خشک بمالید تا لکه از روی سطح پاک شود. اگر با شیشه یا سطح سخت رنگ نشده دیگری سر و کار دارید، لکه را با احتیاط با ناخن یا تیغ خود بتراشید.

باقیمانده پولیش و باقی مانده را با محلول 70 درصد الکل مالشی پاک کنید. پس از اتمام پاک کردن قسمت عمده لکه، یک سواب پنبه را به الکل مالشی آغشته کنید. الکل اضافی را از نوک آن فشار دهید و سپس ناحیه لکه دار را پاک کنید.

یک سواب دیگر را در آب آغشته کنید، مایع اضافی را از نوک آن خارج کنید و دوباره محل را پاک کنید. گوشی خود را با یک پارچه میکروفیبر بدون پرز خشک کنید.

پاك كردن لاك از روي فرش دستباف

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید: فرش شما چه رنگی است؟ اگر روشن یا سفید است، استفاده از لاک پاک کن غیر استونی احتمالا بهترین گزینه است. اگر تاریک است و مطمئن نیستید که رنگ ممکن است با آن تداخل داشته باشد، سعی کنید اسپری مو بریزید یا الکل بمالید و سپس لاک را با اسفنج یا حوله کاغذی پاک کنید. تسلیم نشوید اگر به نظر می‌رسد که پولیش همچنان در حال آمدن است – شما می‌خواهید تا آخرین ذره را بیرون بیاورید.

توصیه می‌کنیم در صورتی که فرش قدیمی و باارزشی دارید یا می‌خواهید پاک کردن لاک ناخن از روی فرش دستباف را با لاک پاک‌کن تجربه کنید، حتماً با فردی با تجربه مشورت کنید، چرا که ممکن است ترکیبات لاک پاک‌کن با فرش شما سازگاری نداشته باشد و باعث از بین رفتن رنگ آن شود.

با این حال در صورتی که از پاک کردن لکه لاک از فرش با لاک پاک‌کن مطمئن هستید، ابتدا مقداری لاک پاک‌کن را در گوشه‌ای ناپیدا از فرش امتحان کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، از این استفاده از لاک پاک‌کن صرف نظر کنید. چگونه لاک را از روی لباس پاک کنیم

نوشته های مرتبط

در صورتی که فرش آسیبی از تست لاک پاک‌کن ندید، ابتدا با کمک یک کارت پلاستیکی همچون کارت عابر بانک یا کارت‌های مشابه که ضخامت محکمی دارند، لاک خشک را از روی فرش بردارید.

سپس مقداری لاک پاک‌کن بدون استون را به پنبه آغشته کنید و به صورت ضربه‌ای به فرش بزنید. این روش کمک می‌کند تا لکه لاک روی قسمت‌های دیگر فرش پخش نشود. سپس از آن شما می‌توانید فرش را با شامپو فرش تمیز کنید. چگونه لاک را از روی لباس پاک کنیم.

چگونه لاک را از روی لباس پاک کنیم
چگونه لاک ناخن را از سطوح چوبی پاک کنیم

قانون اول: از لاک پاک کن روی چوب استفاده نکنید. در واقع پایانه ها را خراب می کند و لکه های جدید، شاید بدتر از آن، باقی می گذارد. هر چند نگران نباشید، زیرا در واقع یک راه بسیار آسان برای رفع مشکل پولیش روی چوب وجود دارد. کافی است روی لاک خود را با مقدار زیادی اسپری مو بپاشید (ما آکوا نت را دوست داریم، اما واقعاً هر فرمولی این کار را انجام می دهد).

اجازه دهید حدود 20 ثانیه بماند و سپس آن را پاک کنید. ممکن است لازم باشد این روند را چند بار تکرار کنید، اما این کار بسیار بهتر از داشتن مبلمان لکه دار است.

چگونه لاک را از روی لباس پاک کنیم

پاک کننده ناخن می تواند با برخی از رنگ ها و پارچه ها تداخل داشته باشد (در واقع استات را ذوب می کند )، بنابراین قبل از استفاده از آن یک آزمایش نقطه ای انجام دهید. اگر از پاک کننده روی پارچه خود استفاده می کنید، حتماً آن را مستقیماً بعد از شستشو بشویید. و اگر پاک کننده گزینه ای نیست، همیشه می توانید اسپری مو را امتحان کنید. 

حلال خشک‌شویی معمولاً می‌تواند لاک را نیز پاک کند، بنابراین اگر نمی‌توانید آن را در خانه بیرون بیاورید، از ریختن آن به پاک‌کننده‌ها نترسید.

چگونه لاک ناخن را از موهای خود پاک کنیم

اگر عجله داشتید و در نهایت هم ناخن هایتان را خراب کردید و هم موهایتان را رنگ کردید، راه حل بسیار ساده است. اگر پولیش هنوز خیس است، کافی است مقداری لاک پاک کن غیر استونی بردارید و آن را روی انتهای صیقلی بکشید. اگر از قبل خشک شده است، مقداری نرم کننده یا روغن را به آرامی روی موهای خود بزنید تا بتوانید تکه های لاک را بیرون بکشید.

چگونه لاک ناخن را از شلوار جین پاک کنیم؟

هر کاری که انجام می دهید، لکه را مالش ندهید – این کار می تواند باعث ته نشین شدن آن در پارچه و بدتر شدن اوضاع شود. در عوض، با یک سطح سخت، چیزی مانند یک چاقوی پلاستیکی یا کارت اعتباری تاریخ مصرف گذشته را بردارید تا لاک اضافی را بردارید. هنگامی که تا آنجایی که می توانید از لاک خارج کردید، یک حلال تمیز کننده خشک را به محل مورد نظر بمالید .

(اگر شلوار جین شما سفید است، می توانید از پراکسید هیدروژن نیز استفاده کنید) و به آرامی با یک پارچه تمیز پاک کنید تا خشک شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک