احتمال بارداری در سن 44 سالگی

احتمال بارداری در سن 44 سالگی

دکتر شانون بریم در مورد چالش های باردار شدن در 40 سالگی و چگونگی افزایش شانس خود صحبت می کند.

در دهه 1970، میانگین سنی مادران برای اولین بار در ایالات متحده 21 سال بود. تا سال 2020، این میانگین سنی به 26 سال افزایش یافت. مطالعات نشان می دهد که این روند بیشتر به دلیل اهداف شغلی و نگرانی های مالی است – کودکان ارزان نیستند!

حتما بخوانید » مشاور پزشکی زنان 

متأسفانه، تکامل با ترجیح جدیدتر یعنی باردار شدن در مراحل بعدی زندگی مطابقت نکرده است و بدن ما با افزایش سن با چالش‌های منحصربه‌فرد بارداری مواجه می‌شود.

بچه دار شدن در 40 سالگی یا بیشتر همیشه آسان نیست حتی اگر احساس می کنید کاملاً سالم هستید و می توانید یک نوزاد را حمل کنید.

به‌عنوان متخصص زنان و زایمان، شاهد افزایش تعداد بیمارانی بوده‌ایم که در مورد بارداری در سن ۴۰ سالگی از ما سؤال می‌پرسند.

ما فکر کردیم که به چند مورد از رایج ترین سوالات پاسخ دهیم و نکاتی را برای باردار شدن در سن 40 سالگی یا بالاتر ارائه کنیم.

 

احتمال بارداری در سن 44 سالگی

آیا امکان بارداری طبیعی در ۴۰ سالگی وجود دارد؟

آره! در حالی که با افزایش سن، باروری به طور طبیعی کاهش می‌یابد، با شروع حدود 30 سالگی، امکان باردار شدن بدون درمان‌های باروری بعد از 40 سالگی وجود دارد. (به همین دلیل است که اگر بارداری نامطلوب است، اغلب توصیه می‌کنیم تا زمان یائسگی از کنترل بارداری استفاده کنید… اگر پریود می‌شوید. ، احتمال بارداری وجود دارد!)

با این حال، زنان پس از 40 سالگی شانس بسیار کمتری برای باردار شدن به طور طبیعی نسبت به سن مادری جوان‌تر دارند.

متخصصان باروری تقریباً 5 درصد شانس بارداری طبیعی در هر سیکل قاعدگی را بعد از 40 سالگی در مقابل 25 درصد شانس در هر سیکل برای زنان 20 ساله بیان می کنند، یعنی زمانی که باروری معمولاً به اوج خود می رسد و شما بهترین شانس را برای تجربه بارداری سالم دارید.

دلیل کاهش بارداری های موفق بعد از 40 سالگی چند عاملی است و خطر سقط جنین بزرگترین نگرانی است. میزان سقط جنین بعد از 40 سالگی حدود 40 درصد است.

این به دلایل زیادی است، اما بزرگترین آنها احتمال ناهنجاری های ژنتیکی در هر تخمک است. ذخیره تخمدان زنان نیز با گذشت زمان کاهش می یابد، به این معنی که آنها تا سن 40 سالگی تخمک کمتری دارند.

یک زن در 40 سالگی چند تخمک دارد؟احتمال بارداری در سن 44 سالگی

هنگامی که دختران به دنیا می آیند، تخمدان های آنها دارای تعداد کل تخمکی است که تا به حال خواهند داشت – حدود یک میلیون! این تعداد با افزایش سن کاهش می یابد. زنان در روز حدود 30 تخمک نابالغ از دست می دهند!

این بدان معناست که تا زمانی که یک زن به سن بلوغ می‌رسد، تخمدان‌های او حاوی 300000 تخمک است. در سن 30 سالگی او به 100000 کاهش می یابد. تخمین ها می گویند که تا سن 40 سالگی زنان تنها حدود 20000 تخمک باقی مانده است.

ذخیره تخمدان را می توان توسط پزشک با آزمایش خون به نام هورمون آنتی مولری بررسی کرد. AMH هورمونی است که توسط فولیکول‌های تخمدان زن تولید می‌شود، جایی که سلول‌های تخمک رشد می‌کنند و در طول عمر باروری زن کاهش می‌یابد. هرچه تعداد AMH یک زن کمتر باشد، تخمک های کمتری در ذخیره تخمدان او باقی می ماند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که نتایج آزمایش AMH یک زن تنها بخشی از داده‌هایی است که پزشک او هنگام بحث درباره سلامت باروری او به آن نگاه می‌کند. آنها چیزی در مورد کیفیت تخمک های باقیمانده او و شانس آنها برای بارداری موفق نمی گویند.

زنان تا چند سالگی میتوانند باردار شوند نی نی سایت

آیا تخمک من بعد از 40 سالگی بد است؟

همه زنان درصدی از تخمک ها از نظر ژنتیکی غیر طبیعی هستند. این بدان معنی است که حتی اگر آن تخمک ها بارور شوند، بارداری در یک نوزاد زنده یا از نظر ژنتیکی طبیعی به پایان نمی رسد. درصد تخمک های طبیعی یک زن با افزایش سن کاهش می یابد.

در سن 25 سالگی، یک زن تقریباً 75٪ تخمک طبیعی دارد. در سن 35 سالگی، این تعداد به حدود 45٪ کاهش می یابد و در 40 سالگی، حدود 20-30٪ است. این یکی از دلایلی است که اکثر پزشکان آزمایش ژنتیک را برای شرایطی مانند تریزومی 21 در بارداری بالای 35 سال توصیه می کنند.

آیا بچه دار شدن در 40 سالگی خیلی زیاد است؟

حتی فراتر از اینکه فکر کنیم برای بچه دار شدن خیلی پیر شده اید یا نه، بسیاری از بیماران از ما می پرسند که آیا فکر می کنیم 40 سالگی برای بچه دار شدن و بزرگ کردن بچه زیاد است یا خیر. ما به سادگی می گوییم، آنچه را که احساس می کنید درست

است انجام دهید. اگر می خواهید در 40 سالگی باردار شوید، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا به شما در رسیدن به این هدف و داشتن سالم ترین بارداری ممکن کمک کنیم.

همچنین از شما می‌خواهیم که بدانید چالش‌های بیشتری برای بارداری در سن ۴۰ سالگی و بالاتر وجود دارد. دکتر آلیسون گیلز در پست وبلاگ خود، احتمالات و خطرات بارداری بعد از 40 سالگی، برخی از خطرات را برای مادر و جنین مورد بحث قرار می دهد. ما

شما را تشویق می کنیم که یک ویزیت قبل از بارداری را با پزشک خود برنامه ریزی کنید تا در مورد خطر شخصی خود صحبت کنید و چه کاری می توانید برای به حداقل رساندن انجام دهید. حتی قبل از اینکه باردار شوید.

»» ترمیم پرده بکارت

چه مدت طول می کشد تا در 40 سالگی باردار شویم؟

در اوج باروری (در 20 سالگی)، احتمال بارداری زوج های بارور در هر ماه حدود 20 تا 25 درصد است. پس از یک سال رابطه جنسی محافظت نشده، تقریباً 85 تا 90 درصد از این زوج ها باردار می شوند. به همین دلیل است که پزشکان متخصص زنان و زایمان معمولاً

آزمایش باروری را برای زوج‌های زیر 35 سال که در یک سال تلاش باردار نشده‌اند، توصیه می‌کنند.

در سن 35 سالگی، شانس بارداری طبیعی موفقیت آمیز به 10-15٪ در هر سیکل کاهش می یابد و در 40 سالگی، این شانس در حدود 5٪ است. این بدان معنا نیست که بعد از 40 باردار شوید

غیرممکن است، فقط به احتمال زیاد بیشتر طول می کشد. به همین دلیل است که توصیه برای در نظر گرفتن آزمایش باروری بعد از ۴۰ سالگی تنها ۶ ماهگی است.

احتمال بارداری در سن 44 سالگی

بارداری بعد از چهل سالگی

چگونه می توانم باروری را بعد از 40 سالگی بهبود بخشم؟

راه های زیادی برای بهبود باروری به طور کلی وجود دارد و بعد از ۴۰ سالگی اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

علاوه بر کاهش طبیعی باروری، چالش دیگری که زنان بالای 40 سال با آن روبرو هستند این است که بسیاری از آنها با بیماری های دیگری که می توانند باعث عوارض بارداری و/یا مشکلات بیشتر برای باردار شدن شوند، تشخیص داده شده اند. به عنوان مثال می توان به چاقی، فشار خون بالا، دیابت، اختلالات تیروئید، فیبروم و اندومتریوز اشاره کرد.

زنانی که دارای سایر شرایط پزشکی هستند باید مطمئن شوند که پزشک آنها می دانند که آنها در حال تلاش برای باردار شدن هستند تا بتوانند سلامت خود را برای آمادگی برای بارداری بهینه کنند.

یک قرار ملاقات مشاوره قبل از بارداری با متخصص زنان و زایمان شما می تواند به مشخص کردن زمینه های بهبود کمک کند و توصیه های شخصی به شما بدهد.

هنگام تلاش برای باردار شدن، مصرف روزانه یک ویتامین دوران بارداری ضروری است. آنها به شما کمک می کنند در صورت باردار شدن – حتی قبل از اینکه متوجه شوید – مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم جنین را دریافت کنید.

برخی از متخصصان غدد تولید مثل نیز مصرف مکمل CoQ10 را برای کمک به کیفیت تخمک توصیه می کنند.

در اینجا چند نکته برای باردار شدن در سن 40 سالگی یا بیشتر آورده شده است:احتمال بارداری در سن 44 سالگی

در طول پنجره باروری خود، بیشتر تلاش کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش شانس باردار شدن به‌عنوان یک مادر مسن، این است که در زمان‌هایی در چرخه قاعدگی‌تان که بیشترین باروری را دارید، بیشتر تلاش کنید. چرخه خود را دنبال کنید و به دنبال شاخص های تخمک گذاری باشید تا بفهمید اگر

می خواهید شانس خود را افزایش دهید چه زمانی پنجره باروری شما رخ می دهد.

درست بخور

چاقی و رژیم غذایی نامناسب با چربی های غیرترانس و غذاهای فرآوری شده می تواند شانس باردار شدن را کاهش دهد. اگر برای کنترل وزن خود تلاش می کنید، با پزشک خود در مورد برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید صحبت کنید. دکتر استیون پاوند

نکات بسیار خوبی دارد.

نوشته های مرتبط

ترک نوشیدن و سیگار کشیدن

اگر در حین تلاش برای باردار شدن مشروب می‌نوشید یا سیگار می‌کشید، توصیه می‌شود آن را متوقف کنید. نوشیدن الکل و سیگار نه تنها به شانس باردار شدن شما آسیب می رساند، بلکه به داشتن یک بارداری سالم و موفق نیز آسیب می رساند.

اگر بعد از 40 باردار نشدم کمکی هست؟

آره! متخصصان غدد تولید مثل در کمک به زنان با مشکلات باروری تخصص دارند. پس از 40 سالگی، اگر در عرض 6 ماه از تلاش باردار نشدید، توصیه می کنیم با یک متخصص مشورت کنید.

بسته به سن و سابقه سلامتی زن، سن و سابقه سلامت شریک زندگی او و غیره گزینه های زیادی برای نحوه ادامه کار وجود دارد. شما می توانید این گزینه ها را با هم مرور کنید و بهترین برنامه را برای خود و همسرتان رقم بزنید. ما بهترین ها را برایتان آرزو می کنیم!

بارداری در ۳۹ سالگی نی نی سایت

راهنمای منبع باروری نهایی ما اطلاعاتی را که در مورد باروری نیاز دارید، نکاتی در مورد چگونگی سریع‌تر باردار شدن، و نحوه افزایش باروری از طریق تغییراتی ساده در سبک زندگی و رویکرد شما ارائه می‌کند. خواندن این راهنما آسان است و برای هر کسی که

می خواهد توانایی خود را برای باردار شدن افزایش دهد مناسب است.

هنگام تلاش برای باردار شدن بعد از 35 سالگی چه چالش هایی وجود دارد؟

شایع ترین علت کاهش باروری مرتبط با سن، تخمک گذاری کمتر است. با افزایش سن، زنان شروع به چرخه های گاه به گاه می کنند که در آن تخمک هرگز آزاد نمی شود. کیفیت و کمیت تخمک نیز در 30 و 40 سالگی زنان کاهش می یابد. در حالی که نمی توان

تعداد کل تخم مرغ ها را افزایش داد، تحقیقات نشان داده است که کیفیت تخم مرغ را می توان بهبود بخشید. مکمل‌های حاوی میو اینوزیتول، اسید فولیک و ملاتونین به بهبود کیفیت تخمک و عملکرد تخمدان کمک می‌کنند.

دلایل دیگر بارداری بعد از 35 سالگی ممکن است دشوارتر باشد عبارتند از:

  • عفونت یا جراحی که باعث ایجاد بافت اسکار در اطراف لوله های فالوپ یا دهانه رحم می شود
  • اندومتریوز
  • فیبروم یا اختلالات رحمی
  • کاهش مایع دهانه رحم
  • مشکلات سلامتی مزمن مانند فشار خون بالا یا دیابت

سقط جنین نیز در زنان بالای 35 سال شایع تر است. این اغلب به دلیل افزایش بروز ناهنجاری های کروموزومی ایجاد می شود. زنان 35 تا 45 ساله 20 تا 35 درصد احتمال سقط جنین دارند.

»» بیشتر بخوانید : عمل باکرگی مجدد

چگونه می توانم شانس باروری خود را افزایش دهم؟

تلاش برای باردار شدن بعد از 35 سالگی ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد، اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا باردار شدن را آسان تر کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:احتمال بارداری در سن 44 سالگی

باردار شدن زنان بالای 35 سال بیشتر طول می کشد – میانگین زمانی که یک زوج بالای 35 سال طول می کشد تا باردار شوند 1 تا 2 سال است، بنابراین اگر بلافاصله باردار نشدید سعی کنید مثبت باشید.

زنی که از نظر جسمی، روانی و عاطفی سالم است، بیشتر احتمال دارد باردار شود – الکل، سیگار و کافئین می تواند بر باروری تأثیر منفی بگذارد. اضافه وزن یا کمبود وزن نیز می تواند با تداخل در عملکرد هورمون ها بر باروری تأثیر بگذارد.

مشاهده علائم باروری شما می تواند چیزهای زیادی در مورد بدن شما به شما بگوید – ثبت دمای پایه بدن و مایع دهانه رحم می تواند به شما کمک کند بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی در حین تلاش برای باردار شدن را مشخص کنید. این علائم باروری

همچنین می توانند نشان دهند که آیا شما به طور منظم تخمک گذاری می کنید. آشنایی با باروری به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا علائم و نشانه های بارداری را تجربه می کنید یا خیر.

آزمایش غربالگری باروری در خانه را در نظر بگیرید – آزمایش‌های بدون نسخه وجود دارند که به بررسی عناصر کلیدی مؤثر بر باروری زنان و مردان کمک می‌کنند. این اغلب به زوج‌ها آرامش می‌دهد که در سفر برای باردار شدن پیش می‌روند.

اگر بعد از 6 ماه مقاربت هدفمند باردار نشدید به پزشک مراجعه کنید. اگر بعد از 6 ماه باردار نشدید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید تا در مورد امکان آزمایش باروری صحبت کنید. ممکن است تصمیم بگیرید در این زمان با یک متخصص باروری

مشورت کنید.احتمال بارداری در سن 44 سالگی

 

طبیعی است که در دوران بارداری کمی استرس داشته باشید. در اینجا ایده هایی وجود دارد که چگونه می توانید آرامش داشته باشید و از سلامت عاطفی خود مراقبت کنید.

احتمالاً در دوران بارداری چیزهای زیادی در ذهن خود خواهید داشت. کنار آمدن با علائم و تغییر سبک زندگی، و همچنین زندگی روزمره، گاهی اوقات می تواند طاقت فرسا باشد. سلامت روان شما  در بارداری  به اندازه سلامت جسمانی شما مهم است، بنابراین سعی کنید از ذهن خود و بدن خود مراقبت کنید. در اینجا ده نکته برای کمک به آرامش در دوران بارداری آورده شده است:

 

1. هر روز برای خود وقت بگذارید

کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید که فقط برای شما باشد. یک حمام آب گرم بگیرید، با موسیقی خنک شوید، چشمان خود را ببندید، به آرامی برآمدگی خود را ماساژ دهید – هر چیزی که به شما احساس آرامش می کند.

2. با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید

کنار گذاشتن همه چیز و بیان نگرانی های خود با یک دوست، عضو خانواده یا همکار قابل اعتماد و قابل اعتماد می تواند تفاوت را ایجاد کند. در مورد احساس خود صحبت کنید.

3. هر روز فعال بمانید

ورزش باعث ترشح اندورفین می شود که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. لازم نیست کلاس های ایروبیک انجام دهید یا به باشگاه بروید. فقط سعی کنید فعال ماندن را بخشی از زندگی روزمره خود کنید. به عنوان مثال، می توانید به پیاده روی بروید   یا برخی از تمرینات اداری را انجام دهید . این می تواند استرس را کاهش دهد و برای جنین شما نیز مفید است. درباره ورزش هایی که می توانید در دوران بارداری انجام دهید بیشتر بدانید .

4. زمانی که نیاز دارید استراحت کنید

اگر خسته و ناراحت هستید، احساس نشاط سخت است، بنابراین مطمئن شوید که تا جایی که می توانید برای استراحت وقت بگذارید.

 

5. از خانواده یا دوستان کمک عملی بخواهید

آیا آنها می توانند برای شما غذا درست کنند، در خرید کمک کنند یا از فرزندانتان مراقبت کنند؟ خانواده و دوستان در کنار شما هستند، پس از درخواست کمک نترسید.

6. در مورد اینکه چقدر می توانید انجام دهید (چه در محل کار، چه در خانه یا در زندگی اجتماعی) واقع بین باشید.

همه ما به خاطر ترس از ناامید کردن کسی مقصر هستیم که زیاده روی می کنیم. نه گفتن می تواند دشوار باشد، اما اکنون باید مراقب خود باشید. اگر لازم باشد نه بگویید، اطرافیان شما متوجه خواهند شد.

۷- خوب غذا بخورید

یک رژیم غذایی متعادل و متنوع شما را سالم نگه می دارد و به رشد و تکامل کودک شما کمک می کند. در مورد تغذیه خوب در بارداری اینجا بیشتر بدانید .

8. مطلع باشید

اگر چیزی شما را نگران کرده است،  با ماما یا پزشک خود  در مورد گزینه های خود و جایی که می توانید حمایت دریافت کنید صحبت کنید.

 

9. سایر زنان باردار یا والدین جدید را در گروه های محلی یا در انجمن های آنلاین ملاقات کنید

از ماما یا مرکز کودکان خود بپرسید که چه چیزی در محل موجود است. به اشتراک گذاشتن احساسات خود با سایر افرادی که تجربیات مشابهی دارند می تواند به شما کمک کند کمتر منزوی شوید.

10. تبلیغات تبلیغاتی را باور نکنید

ممکن است به نظر برسد که همه خوشحال هستند و همیشه با آن کنار می آیند، اما هرکسی با چالش های خود روبرو خواهد شد. بسیاری از زنان در دوران بارداری یا پس از زایمان احساس ضعف می کنند، اما بسیاری از مردم احساسات واقعی خود را به خصوص در جمع پنهان می کنند. در مورد سلامت روان در بارداری بیشتر بدانید .

چه زمانی برای کمک گرفتن

احساس عاطفی در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی رایج است. اما اگر بیشتر از احساس شادی احساس غمگینی می کنید، کمک بخواهید.

با ماما یا پزشک عمومی خود در مورد احساس خود در صورتی که بیش از چند هفته احساس ضعف می کنید صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا راه هایی را برای مراقبت از سلامت عاطفی خود بیابید، از جمله دریافت  کمک اضافی و درمان در صورت نیاز .

 

مشاور پزشکی زنان 909 همراه شما در سلامت و زیبایی

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور