چه مدت طول می کشد تا باردار شوم؟

باردار شوم:هیچ کس نمی تواند دقیقا بگوید چقدر طول می کشد. اما می توانیم بگوییم که تقریبا چقدر طول می کشد که باردار شدن صورت بگیرد (و چگونه می توانید به روند سرعت ببخشید).

باردار شدن چقدر طول می کشد؟

بیشتر زوج ها در حدود 3 ماه پس از شروع تلاش به باردار شدن می رسند. اگر پیرتر، دارای عادات مشخص نامناسب برای باروری (مانند سیگار کشیدن) یا دارای وضعیت باشید که باروری را از کار می اندازد احتمالا این زمان برای شما بیشتر خواهد بود.

از تمامی زوج هایی که برای باردار شدن تلاش می کنند:

  • 30 درصد در محدوده 1 چرخه باردار می شوند (حدود یک ماه)
  • 60 درصد در محدوده 3 چرخه باردار می شوند (حدود سه ماه)
  • 80 درصد در محدوده 6 چرخه باردار می شوند (حدود شش ماه)
  • 85 درصد در محدوده 12 چرخه (حدود یکسال)
  • 91 درصد در محدوده 36 چرخه (حدود سه سال)
  • 93 تا 95 درصد در محدود 48 چرخه باردار می شوند (حدود چهار سال)

باردار شوم

اگر یکسال بدون موفقیت تلاش کرده اید جا دارد که از یک متخصص باروری کمک بخواهید. ممکن است اگر تلاش کنید خود موفق شوید اما در صورت داشتن مشکل باروری اساسی بهتر است زودتر متوجه شوید تا زمان ارزشمند را از دست ندهید.

اگر 35 سال یا بیشتر هستید، کمک باروری حتی زودتری را بطلبید: اگر در طول شش ماه حامله نشدید به سراغ متخصص بروید.

باردار شدن به زمان بندی درست مربوط می شود. مشخص کنید که چه زمانی بیشترین باروری را دارید تا شانس حامله شدن را افزایش دهید.

در حدود 80 تا 90 درصد از زوج ها به صورت طبیعی به باردار می رسند. ده درصد نهایتا با تشخیص نازایی رو به رو می شوند. (در حدود 93 تا 95 درصد زوج ها احتمالا در صورت تلاش بیشتر می توانستند به شکل طبیعی موفق شوند مسئله این است که برخی کمک گرفتن را به صبر کردن ترجیح داده اند).

تشخیص نازایی تنها به معنای این است که یکسال بدون موفقیت تلاش کرده اید (گرچه اگر 35 سال یا بیشتر هستید و شش ماهی تلاش کرده اید باید پیش یک متخصص بروید. در این صورت تا گذشت یکسال در شما نازایی تشخیص داده نخواهد شد).

زمانی که زوج هایی که در انها نازایی تشخیص داده شده کمک پزشکی دریافت کردند، بسیاری نهایتا حامله می شوند. مابقی معمولا گزینه های دیگری مانند اهدای اسپرم، رحم کرایه ای یا به سرپرستی گرفتن را بررسی می کنند.

نوشته های مرتبط

سن چه تاثیری بر روی نسبت حاملگی دارد؟

هرچه پیرتر شوید حامله شدن طولانی تر می شود (عمدتا به این خاطر که کیفیت تخمک شما با سنت افول می کند (شما با تمامی تخمک هایی که تا آخر عمر خواهید داشت بدنیا آمده اید). معنای این حرف آن است که تعداد کمی از انها می توانند با اسپرم ترکیب شده و به یک نوزاد سالم تبدیل شوند. جالب اینکه نسبت باروری مردان تا سن 50 سالگی شروع به کم شدن می کند.

باردار شوم

پس از یک سال تلاش، در حدود 86 درصد از زنان بارور و سالم 20 ساله حامله خواهند شد. این نسبت در میان زنان بارور و سالم 30 ساله به 63 درصد می رسد و 36 درصد در میان زنان سالم و بارور 40 ساله. تا سن 45 سالگی نزدیک 0 درصد از زنان می توانند به صورت طبیعی حامله شوند.

ایا می توانم زودتر باردار شوم؟

خوشبختانه پاسخ مثبت است. راه هایی برای سرعت بخشیدن به این روند وجود دارد.

ابتدا، زمان تخمک گذاری را مشخص کنید. تنها زمانی می توانید حامله شوید که تخمک گذاری کنید (آزاد شدن تخمک از یک یا چند تخمدان). شیوه های مختلفی برای مشخص کردن این زمان وجود دارد.

سپس، سکس را با تخمک گذاری هماهنگ کنید. مطالعات نشان می دهد که زوج هایی که این کار را انجام می دهند زودتر به حاملگی می رسند (بهترین زمان برای سکس در طول دو روز پیش از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری است).

در یک مطالعه، زوج هایی که زمان سکس و تخمک گذاری را هماهنگ کرده بودند از نسبت های معمول بیشتر بود:

  • 38 درصد حامله پس از یک چرخه (از 30 درصد)
  • 68 درصد حامله پس از سه چرخه (از 60 درصد)
  • 81 درصد حامله پس از شش چرخه (از 80 درصد)
  • 92 درصد حامله پس از 12 چرخه (از 91 درصد)

در همین حال، بدن تان را برای حاملگی اماده کنید. سلامت جنسی و عمومی شما برای باروری فاکتورهای مهمی محسوب می شوند.

بنابراین چک اپ پیش از آبستن شدن را ترتیب دهید. سیگار کشیدن، مواد مخدر، مصرف بیش از حد الکل و کافیئین زیاد را ترک کنید. یاد بگیرید که بدنتان برای حاملگی به چه ماده غذایی نیاز دارد.باردار شوم

همچنین ببینید که چگونه وزن کم یا زیاد می تواند به شانس شما برای آبستن شدن اسیب برساند.باردار شوم

 

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک