برای سلامت واژن چه باید کرد

برای سلامت واژن چه باید کرد:

دستگاه تناسلی زنان با هم فرق دارد.

همه ما می دانیم واژن چیست. این لوله عضلانی است که به دهانه رحم، قسمت پایینی رحم متصل می شود. واژن را مجرای زایمان نیز می نامند. اجازه عبور خون و سلول ها در دوران قاعدگی را می دهد، اسپرم های جدید را در طول رابطه جنسی وارد می کند و فراموش نکنید! بچه از آنجا بیرون می آید.

حتی بعد از همه کارهای معجزه آسا، این استاد کوچک موفق می شود آن را از بین ببرد. دارای تعداد محدودی انتهای عصبی است که تصور می‌شود برای کمک به زنان برای مقابله با درد زایمان مهم است. 

قسمتی از اندام تناسلی زن، خارج از واژن، فرج است. فرج دارای لب های بزرگ، لب های کوچک، مجرای ادرار و کلیتوریس است.

این یک واقعیت واقعی است که شکل و اندازه واژن و فرج برای هر زنی منحصر به فرد است.

 برای سلامت واژن چه باید کرد

دهانه رحم کجاست

بعد از بارداری و زایمان، واژن و واژن زن معمولاً پاره و گشاد می‌شود. علائم شدید ممکن است بر زندگی زناشویی و زندگی روزمره آنها تأثیر بگذارد، که برای جوانسازی واژن نیاز به ترمیم واژن دارد.

هنگامی که در آستانه ارگاسم هستید، شما و شریک زندگیتان به وضوح می توانید آن را مشاهده کنید.

واژن یک دستگاه لوله شکل است که برای کشیدن و گشاد کردن واژن استفاده می شود.

  • پوست شما گوشتی به نظر می رسد و احساس می کنید
  • افزایش ضربان قلب
  • اندام تناسلی شما با خون متورم خواهد شد
  • تنش عضلانی زیادی در سراسر بدن شما

و هنگامی که به ارگاسم می رسید، ماهیچه های واژن، مقعد، رحم به طور غیرارادی به طور ریتمیک منقبض می شوند و سپس شل می شوند. انتشار فوق العاده را احساس کنید.

برای ترمیم پرده بکارت اینجا کلیک کنید.

رنگ طبیعی دستگاه تناسلی زنان

عمق متوسط ​​واژن حدود 3.77 اینچ یعنی 9.6 سانتی متر است. اما عمق و ظاهر واژن می تواند بسیار متفاوت باشد و حتی تغییر کند.

عمق واژن اگر از دهانه تا نوک دهانه رحم حساب شود می تواند تا 7 اینچ یعنی 17.7 سانتی متر باشد.

انواع مختلف بافت مانند مخاط داخل واژن را می پوشاند. مخاط از سلول های خاصی تشکیل شده است که مایع روان کننده ترشح می کنند تا به کش آمدن دیواره های واژن کمک کنند.

قسمت بیرونی اندام تناسلی زن فرج است. فرج دارای لب های کوچک و ماژورا است. این قسمت های لب مانند اندام تناسلی زن هستند.

ظاهر فرج نیز تا حد زیادی متفاوت است. رنگ پوست فرج ممکن است یکسان یا تیره تر از بقیه بدن باشد. لب های بزرگ لب های خارجی هستند. اندازه آنها می تواند متفاوت باشد، از 7 تا 12 سانتی متر طول.

محاسبه عمق واژن

اندازه کلیتوریس به طور متوسط ​​بین 5 تا 35 میلی متر است. اما وقتی زن برانگیخته می شود، کلیتوریس متورم و بزرگ می شود.

واژینال چیست و کجاست

اندازه و عمق واژن در برخی شرایط تغییر می کند. در حین قرار دادن تامپون یا آلت تناسلی می تواند کشش داشته باشد.

هنگام تحریک جنسی، جریان خون به واژن افزایش می یابد. این اجازه می دهد تا واژن و دهانه رحم کشیده و کشیده شوند.

هنگامی که واژن در هنگام برانگیختگی منبسط می شود، آلت تناسلی بزرگ همچنان می تواند باعث درد یا ناراحتی در حین رابطه جنسی شود. (همچنین بخوانید: دیسپارونی یا درد هنگام رابطه جنسی )برای سلامت واژن چه باید کرد.

ارتباط اندازه واژن و طول آلت تناسلی

متوسط ​​آلت تناسلی در هنگام نعوظ حدود 33 درصد از اندازه متوسط ​​واژن بلندتر است. اگرچه اندازه آلت تناسلی و واژن هر دو متفاوت است، اما هر دو با یکدیگر سازگاری دارند.

بردن

شکل، عمق رنگ یا ظاهر کلی واژن در افراد مختلف بسیار متفاوت است. به طور کلی، عمق واژن 3 تا 7 اینچ است.

قرار نیست واژن به طور معمول یا در طول رابطه جنسی باعث ناراحتی یا درد شود. در چنین مواردی با متخصص زنان خود صحبت کنید . متخصص زنان و زایمان می‌تواند علت اصلی درد یا مشکل را پیدا کند. 

برای سلامت واژن چه باید کرد

برای سلامت واژن چه باید کرد

هیچ چیز مفیدتر از نوشیدن آب زیاد نیست. ما قبلاً می دانیم که چگونه آب واقعاً می تواند انواع مشکلات بهداشتی را حل کند و این مورد نیز تفاوتی ندارد. وقتی آب بیشتری می نوشید، خیلی بیشتر ادرار می کنید و قندهای تغذیه کننده مخمر را از بین می برید.برای سلامت واژن چه باید کرد


شما همچنین باید لباس های نخی بپوشید و از لباس های تنگ خودداری کنید. بهداشت فردی را رعایت کنید، زیرا این امر بسیار مهم است. آموزش توالت برای جلوگیری از ابتلا به عفونت ضروری است.

 همچنین، هنگام انجام فعالیت جنسی با شریک زندگی خود، باید از کاندوم نیز استفاده شود، به خصوص اگر عفونت قارچی وجود داشته باشد.  وقتی زیر دوش هستید، می توانید از یک صابون ملایم استفاده کنید.

 می توانید از شستشوی بهداشتی صمیمی استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که آنها بدون بو هستند و حاوی زرق و برق و چیزهایی نیستند که می توانند شما را تحریک کنند. 

«لباس زیر تنگ، کهنه و ساینده می تواند باعث عفونت قارچی شود. اینها باعث می شوند واژن شما گرم و مرطوب شود.

 در ناحیه واژن، گرما و رطوبت شرایط مناسبی را برای رشد میکروب ها ایجاد می کند. بنابراین، اگر می خواهید سلامت واژن را حفظ کنید، بسیار مهم است که این عوامل را در نظر داشته باشید.

نوشته های مرتبط

* از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید

لباس‌های زیر خیلی تنگ، نجس یا کهنه ممکن است واژن را تحریک کند، به‌ویژه زمانی که یائسگی را تجربه می‌کنید. دیواره های نازک واژن می تواند باعث تحریک ناحیه صمیمی شما شود. اگر عاشق شلوارهای شلواری هستید، باید بدانید که می‌تواند دور لب باسن حرکت کند.

این احتمال وجود دارد که باکتری E.coli (نوعی باکتری که به طور معمول در روده شما زندگی می کند) می تواند گسترش یابد. اگر قبلاً سابقه مشکلات واژن یا هر گونه عفونتی از این دست دارید، لباس زیر کهنه شما فقط آن را بدتر می کند.

فاصله ابتدای واژن تا دهانه رحم


همچنین این نکات را برای تمیز و ایمن نگه داشتن واژن خود دنبال کنید:

1. از استفاده از صابون معطر و شستشوی صمیمی معطر خودداری کنید.

2. اطمینان حاصل کنید که صابون را از دهانه واژن دور نگه دارید.

3. همیشه برای تمیز کردن آن از آب گرم استفاده کنید زیرا به از بین بردن باکتری ها کمک می کند.

4. از جلو به عقب بشویید تا از خطر عفونت های باکتریایی جلوگیری کنید.

5. به دوش کردن نه بگویید.

6. از پوشیدن لباس های پارچه ای مانند ساتن، ابریشم و پلی استر خودداری کنید. در عوض، لباس های نخی بپوشید و مرتباً آنها را عوض کنید.

7. در نهایت، آب کافی بنوشید تا هیدراته بمانید. هیدراتاسیون برای حفظ سطح pH واژن مهم است.

به یاد داشته باشید خانم ها، واژن شما قدرت خود تمیز کنندگی دارد. به همین دلیل است که استفاده از آب و صابون اولیه برای کنترل بهداشت آن بیش از اندازه کافی است!

وقتی نوبت به واژن شما می رسد، آنتی بیوتیک ها می توانند باکتری های خوب و بد را از بین ببرند. این شما را در برابر عفونت ها آسیب پذیرتر می کند. آنتی بیوتیک ها به باکتری های بد اجازه می دهند در روده بیش از حد رشد کنند و ممکن است به واژن بروند و باعث عفونت شوند. 

راه های مراقبت از رحم و تخمدان

فیبر چگونه برای سلامت واژن کار می کند؟

دکتر جیسوال 6 روشی که فیبر می تواند برای سلامت واژن شما مفید باشد را فهرست کرده است:

1. یبوست را برطرف می کند

گاهی اوقات، یبوست می تواند عضلات کف لگن را به دلیل فشار زیاد ضعیف کند و باعث درد یا درد لگن در حین رابطه جنسی شود. نکته خوب این است که مصرف فیبر بیشتر می تواند یبوست را کاهش دهد، که به نوبه خود برای کف لگن و سلامت عضلانی واژن مفید است.

2. مدفوع شما را نرم می کند

واژن شما از تحمل صدمات ناشی از آن توپ های بی آب درد و شکنجه متنفر است. خوردن غذاهای غنی از فیبر به حرکت سریعتر محتویات روده بزرگ کمک می کند. همچنین مدفوع های نرم کننده آب را جذب می کند تا راحت تر دفع شوند و به از بین بردن مدفوع های خشک، سفت و گره خورده ای که باید به زور بیرون بیاورید کمک می کند.

3. از باکتری جلوگیری می کند

فیبر به طور معروف به جلوگیری از یبوست کمک می کند، اما خوردن غذاهای غنی از فیبر واقعاً یک برد-برد برای منظم بودن و کف لگن شما است. علاوه بر تاثیری که بر سلامت عضلانی واژن شما می گذارد، فیبر حتی می تواند از عفونت های واژن نیز جلوگیری کند. بنابراین، پری بیوتیک‌هایی مانند فیبر، باکتری‌های خوب سیستم را تغذیه و تغذیه می‌کنند.

4. روده بزرگ را سالم نگه می دارد

فیبر همچنین روده بزرگ را از جایی که بیشتر باکتری ها می آیند، سالم نگه می دارد. و بهترین راه برای حفظ سلامت واژن، سالم نگه داشتن روده بزرگ است زیرا بیشتر باکتری ها از روده بزرگ به واژن شما می آیند. بنابراین مصرف مقدار کافی فیبر در روز را برای ارتقای سلامت واژن هدف قرار دهید.

5. سطح استروژن را تثبیت می کند

سطوح بالای استروژن می تواند سلامتی شما را خراب کند. اما یک رژیم غذایی غنی از فیبر می تواند به تثبیت سطح استروژن شما کمک کند، خطر پریودهای دردناک، سرطان و افزایش درد ناشی از فیبروم، آندومتریوز و کیست رحم را کاهش دهد.برای سلامت واژن چه باید کرد

مراقبت از دستگاه تناسلی زنان

شاید وقت آن رسیده باشد که شورت کهنه و بیش از حد استفاده شده خود را کنار بگذارید! یک پزشک نکات بهداشتی لباس زیر را برای ایمن نگه داشتن شما از عفونت های واژن به اشتراک می گذارد.

نکاتی برای بهداشت لباس زیر این نکات بهداشتی لباس زیر را بدانید.

قرار نیست همه چیز برای همیشه دوام بیاورد، نه افرادی که در زندگی شما هستند و نه چیزهایی که دوست دارید. و این شامل لباس زیر شما نیز می شود که باید پس از استفاده دور انداخته شود و در مدت زمان معینی دوباره استفاده شود.

با عبور از مراحل مختلف زندگی، به طور مداوم متوجه تغییر سایز و وزن می شویم. در این سناریو، به خاطر سلامت واژن خود، به نیاز به شلوارهای مناسب و تازه توجه کنید.

 شما باید بدانید که هر چند وقت یکبار باید لباس های خود را تعویض کنید. به هر حال، بهداشت لباس زیر مهم است!

* از لباس های زیری که از پارچه خوبی ساخته شده اند استفاده کنید

مهم است که بدانید شورت شما از چه پارچه ای تشکیل شده است. وقتی برای خرید لباس زیر می روید، به دنبال اجزای طبیعی و رنگ هایی باشید که در ساخت آن استفاده می شود. متخصص پوشیدن لباس زیر پنبه ای یا پنبه ای را پیشنهاد می کند.

آنها نفوذپذیر هستند و از تجمع سریع رطوبت جلوگیری می کنند. برعکس، مواد مصنوعی مانند نایلون و اسپندکس تمایل به نگه داشتن رطوبت دارند. با پیر شدن، بدتر می شوند. مواد مورد استفاده برای ساخت لباس زیر فانتزی می تواند ناخوشایند باشد. این می تواند باعث ناراحتی و درد شود.

در پایان، اجازه دهید به شما یادآوری کنیم که بهداشت صمیمی شما بسیار مهم است. مراقب بهداشت لباس زیر خود باشید و از سلامتی لذت ببرید.برای سلامت واژن چه باید کرد

زایمان واژنی می­تواند موجب کشش بافت همبند واژن و فرج (شامل لب­های فرج) و اگر ترمیم شود، ممکن است هرگز الاستیسیتی و استحکام قبلیش را پیدا نکند. زمانی که شما زایمان واژنی انجام می­دهید هرچه مسن­تر باشید بافت­هایتان کمتر به حالت قبل بازمی­گردند، زیرا تولید کلاژن و الاستین به‌طور طبیعی باگذشت زمان کاهش می­یابد.

سن و هورمون­ها بر وضعیت واژن و فرج تأثیر دارند. زمانی که واژن و دیگر ساختارهای محلی کشیده می­شوند، دیگر بافت­ها می­توانند موجب استرس بی­اختیاری ادرار (نشت ادرار هنگام خندیدن، سرفه یا عطسه) و واژینیت آتروفیک (بافت واژن و فرج خشک، تحریک­پذیر و آسیب­پذیر) می­شود.

یکی از مسائلی که ممکن است براثر شلی فرجی واژنی رخ دهد کاهش احساسات حین رابطه جنسی است که می­تواند تأثیر منفی بر ارتباط و عزت‌نفس داشته باشد. اثر ویژه کاهش کیفیت زندگی است.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک