بلاک کردن اکانت اینستاگرام یاد بگیرید

بلاک کردن اکانت اینستاگرام : به عقب نگاه نکنید؛ در این صورت از سلامت روان برخوردار خواهید بود.این تصور که اینستاگرام برای سلامت روان ما بد است؛ جدید نیست. انجمن سلطنتی بهداشت عمومی (RSPH) در انگلستان، عوارض جانبی روحی و عاطفی محبوب­ترین سیستم­ عامل­های اجتماعی را در تقریبا 1500 جوان بررسی کرد. بین فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت، توئیتر و یوتیوب، استفاده از اینستاگرام پایین­ترین امتیاز ابتلا به اضطراب و افسردگی را دارد. و فهمیدن اینکه چرا این عوارض را ایجاد می­کنند؛ سخت نیست.

بلاک کردن اکانت اینستاگرام

5 نوع از اکانت های اینستاگرام که شما باید بلاک کنید

علاوه بر تمام سلفی­های بی نظیر، دیدن تصاویر تعطیلات خوش منظره و بازنگری آنها، دیدن دوستان صمیمی در تعطیلات یا لذت بردن از شب باعث می­شود جوانان احساس کنند که از دست رفته­اند. بر اساس آنچه در گزارش­ها آمده است: “این احساسات می­توانند تمایل به مقایسه و ناامیدی را افزایش دهند”.

بنابراین، چگونه می­توانیم بدون رها کردن کامل این برنامه­ها، از سلامت روانی و عاطفی خود محافظت کنیم (هر چند استفاده از این برنامه­ها کاملا اختیاری است)؟

ما در مورد انواع حساب­های کاربردی با کارشناسان صحبت کردیم؛ ما باید گزینه­ی مسدود کردن را برای این برنامه­ها در نظر بگیریم.

بلاک کردن اکانت اینستاگرام

 1. بلاک کردن را مد نظر داشته باشید.

مسدود کردن مخاطبان: گفتن این حرف از انجام دادن آن راحت­تر است؛ اما این کار می­تواند راه رشد شخصیتی شما را هموارتر کند.

اگر شما مخاطب خاص سابق خود را مسدود می­کنید؛ از خودتان بپرسید:

 • بعد از اینکه مخاطب خاص سابق خود را در فضای مجازی دنبال کنم؛ چه چیزی به دست می­آورم؟
 • آیا مسدود کردن او به من کمک می­کند تا سریع­تر رابطه را بهبود دهم؟
 • چگونه دیدن پست­های او مرا احساساتی می­کند؟
 • اگر او را مسدود کنم؛ چه احساسی خواهم داشت؟
 • آیا مخاطب خاص سابق من ممکن است مرا در معرض خطر قرار دهد؟

“فاصله گرفتن می­تواند موجب بهبود رابطه شود و شما نیاز دارید و شایسته­ی بهبودی هستید”. اگر مخاطب خاص سابق شما کینه­جو بود؛ بلاک کردن ممکن است برای حفاظت از شما ضروری باشد.

اگر شما به یک دوران خوب پایان می­دهید؛ اجازه دهید آنها بدانند قرار است به منظور جلوگیری از سوء تفاهم در محیط مجازی آنها را مسدود کنید؛ به خصوص اگر محافل اجتماعی شما با هم مشترک است.

“زمانی که شما احساس می­کنید انرژی زیادی ندارید؛ هنگامی که شما در مورد مخاطب خاص سابق خود فکر می­کنید؛ ممکن است در جای دیگری آنها را از بلاک درآورید”.

بلاک اکانت اینستاگرام

اما او می­گوید اگر شما هرگز آنها را از بلاک درنیاورید چون نمی­خواهید که آنها به پست­های شما دسترسی داشته باشند؛ کار درستی است.

 1. هر گونه حساب کاربری که در مورد موضوعاتی مانند # رژیم غذایی، # تناسب اندام، # سلامت است.

اگر شما تا به حال به عکس یا زیرنویس عکسی برخورد کرده­اید که ساخته شده است تا در مورد بدن یا عادات غذایی یا تناسب اندام خود تردید کنید؛ بدانید که تنها شما اینگونه نیستید.

او افزود: “تعداد زیادی حساب کاربری با عناوین “رژیم غذایی”، “سلامت”، “تناسب اندام” و “سلامتی” وجود دارد که در حقیقت واقعا مضر هستند”.

در حالی که او می­گوید شما باید تلاش کنید افرادی که مدرک معتبری ندارند، تحصیل کرده و کارشناس با تجربه نیستند را از صفحه­ی مجازی خود حذف کنید؛ شما همچنین باید از افرادی که تجویزهایی می­کنند که ممکن است از نظر روانی و عاطفی مضر باشد؛ دوری کنید. اینها می­توانند حساب­های کاربری باشند که عکس قبل و بعد از کاهش وزن را با افتخار نشان می­دهند یا تنها ویترینی از سلامتی هستند.

این سوالات را از دنبال کنندگان خود در فضای مجازی بپرسید:

 • آیا این پست باعث می­شود شما کمتر احساس خوشحالی کنید؟
 • آیا این حساب کاربری باعث می­شود شما احساس حسادت، نازیبایی، ناامنی یا شرمساری داشته باشید؟
 • آیا این حساب کاربردی محصولاتی را تبلیغ می­کند؟ آیا این حساب کاربری سعی دارد چیزی را به شما بفروشد؟
 • آیا می­توانید بگویید که واقعیت زندگی این شخص با آن چیزی که تبلیغ می­کند یا پستی که می­گذارد؛ مطابقت ندارد؟
 • آیا این فرد روش خاصی را برای خوردن تبلیغ می­کند؟

اگر جواب هر یک از سوالات فوق مثبت باشد؛ این حساب کاربردی مخالف انرژی مثبت مطلق در زندگی شما است. این حساب کاربردی ممکن است در واقع بسیار مضر باشد؛ به خصوص برای کسی که از اختلال در خوردن یا اعتیاد به ورزش بیش از حد بهبود یافته است.

به یاد داشته باشید: هشتک Fitspiration تنها Fitspiration است اگر الهام بخش باشد؛ نه اینکه دلسردکننده باشد.

هنگامی که از یک تغییر فیزیکی عبور می­کنید و نتایج بصری این تغییر را می­بینید احساس قدرت بیشتری می­کنید و دوباره این نتایج را با دیگران به اشتراک می­گذارید.

نوشته های مرتبط

“اما بسیار متفاوت است که شما حساب­های کاربری را دنبال کنید که به تعهد شما به سلامتی، قدرت و اصرار ورزیدن برای به دست آوردن هدف ارج می­نهند تا اینکه حساب­های کاربری را دنبال کنید که در شما نیاز به داشتن یک بدن خاص را ایجاد کنند”.بلاک کردن اکانت اینستاگرام

از منظر الگوریتم، جایگزین کردن حساب­های کاربری منفی با حساب­های کاربری مثبت خوراک ایسنتاگرام به شما خواهد داد و صفحه­ای که تغییر کرده است را کشف می­کنید.

اموزش بلاك كردن در اينستاگرام فارسی

“الگوریتم اینستاگرام نوعی محتوایی که شما با آن ارتباط برقرار می­کنید و نسبت به آن کنجکاو می­شوید را در اختیار شما قرار می­دهد. مسدود کردن یا بی صدا کردن حساب­های کاربری منفی به شما کمک می­کند تا بر روی تبلیغات رژیم غذایی کلیک نکنید که در نتیجه باعث می­شود اینستاگرام پست­های مربوط به رژیم غذایی را کمتر نشان دهد و بیشتر پست­هایی را نمایش دهد که شما با آنها ارتباط برقرار می­کنید”.

 1. هر گونه حساب کاربری که تمایلات جنسی شما را شرم­آور می­دانند

“هر گونه حساب کاربری که نشان می­دهد سکس شرم­آور است یا در مورد سکسی که شما داشته­اید یا اینکه نداشته­اید؛ احساس بدی را در شما ایجاد می­کند”. به گفته­ی او، حساب­های کاربری که در شما این احساس را ایجاد می­کنند که شهوانی­تر شوید یا عکس­های جنسی بیشتری از خودتان به اشتراک بگذارید ممکن است در این دسته قرار بگیرند.

اگر حساب­های کاربری در شما این احساس را ایجاد می­کنند؛ آنها را دنبال نکنید:

 • شما به اندازه­ی کافی سکس ندارید یا بیش از حد سکس می­کنید.
 • بخاطر داشتن یا نداشتن نوع خاصی از رابطه­ی جنسی شما را شرمسار می­کنند.
 • شما باید بیشتر سکسی باشید یا اینکه به اندازه­ی کافی سکسی نیستید.

“هر کاری که شما در اینستاگرام انجام می­دهید؛ با دقت مورد ارزیابی قرار می­گیرد و به یک سیستم یادگیری ماشینی هدایت می­شود. اگر این سیستم متوجه شود که شما نیستید یا به نوع خاصی از پست­ها نگاه می­کنید، در نهایت نمایش دادن پست­ها را متوقف خواهد کرد”.

 1. بله، گاهی اوقات اعضای خانواده­ی شما نیز مخاطب شما در فضای مجازی هستند

“ما هرگز نباید مجبور به تحمل یا به حداقل رساندن آسیب ناشی از نظرات ناخوشایند مبتنی بر نژاد، مذهب، گرایش جنسی، وضعیت اجتماعی- اقتصادی یا ظواهر باشیم”. و این موضوع خانواده­ی ما را هم شامل می­شود.

ممکن است شما خویشاوندی داشته باشید که مقالات، عکس­ها یا استاتوس­هایی را به اشتراک می­گذارد که موجب اضطراب شما می­شود. ممکن است آنها بخواهند با شما در بخش نظرات بحث کنند. به هر دلیلی، مزیت مسدود کردن برخی از اعضای خانواده می­تواند دو برابر شود: با این کار نه تنها پست­های آنها را نمی­بینید؛ بلکه همچنین آنها هم نمی­توانند پست­های شما را ببینند.

شما نباید هرگز به خاطر مرزهای مورد نیاز خود عذرخواهی کنید. اما اگر یکی از اعضای خانواده­ی شما در مورد این کار شما سوالاتی را مطرح کرد؛  به آنها توضیح دهید که حساب کاربری آنها موجب ناراحتی و بی حرمتی شما می­شود و شما پیج آنها را دوست ندارید؛ از این رو تصمیم گرفته­اید آنها را از میان مخاطبان خود حذف کنید.

 1. حساب کاربری اخبار و رسانه ­های هشداردهنده و ترساننده

“دنبال کردن پیج خبرگزاری­های جدید می­تواند مفید باشد تا بدانید در دنیا چه می­گذرد. اما این کار همچنین می­تواند موجب وسواس یا افسردگی بیش از حد شود”. اگر شما نمی­خواهید اینستاگرام یکی از این سیستم عامل­های مورد استفاده­ی شما باشد؛ سیستم عامل­های اجتماعی و خبری بسیاری زیادی برای گفتمان سیاسی و اعلام اخبار محلی و ملی در دسترس هستند.

“هر گونه تصویر یا استوری که نشان می­دهد شما ممکن است در معرض خطر باشید می­تواند واکنش­ها، افکار و احساسات منفی در مورد خودمان ایجاد کند و مسدود کردن آنها ارزشمند است”.

از آنجایی که خشونت بر علیه گروه­های اقلیت بیش از حد زیاد است؛ اخبار مربوط به این حوادث و تبعیض­ها اغلب بر زندگی اجتماعی ما تاثیر می­گذارند. شین می­گوید: این پیام تقریبا تضمین می­کند که گروه­های اقلیت گاهی اوقات با احساسات بی سابقه، مشاهده نشده و ناخواسته در جامعه که از سوی اینستاگرام بیان می­شود؛ مبارزه می­کنند.

اگر دیدن این تصاویر در اینستاگرام باعث می­شود شما احساس اضطراب، خطر، ناامنی یا بی­ارزش بودن داشته باشید؛ می­توانید آن پیج­ها را دنبال نکنید. “به خصوص اگر آن حساب کاربری یا نام تجاری سابقه­ی گزارش اخبار جعلی را داشته باشد”.بلاک کردن اکانت اینستاگرام

مسدود کردن حساب­های کاربری اخبار در اینستاگرام، شما را از نیاز به دانستن اتفاقات حفظ نخواهد کرد؛ اما ممکن است به شما کمک کند تا مطمئن شوید خوراک اینستاگرامی شما موجب شرمساری و حمله­ی عصبی نمی­شود.

بلاک کردن اکانت اینستاگرام

هیچ قانون کلی وجود ندارد که تعیین کند کدام یک از حسا­ب­های کاربری برای سلامت روانی شما بد هستند. “هر گونه حساب کاربری که باعث می­شود شما بیشتر مضطرب شوید؛ همان حساب کاربری است که شما ممکن است آن را مسدود کنید”.

خوب است که شما بتوانید حساب کاربری که قبلا آنفالو کرده­اید را در اینستاگرام پیدا کنید.

” ممکن است چیزهایی وجود داشته باشد که شما باید در مورد خودتان در این روند یاد بگیرید. این موضوع به شما نشان می­دهد که کجا شما باید از نظر روحی و عاطفی کمی روی خودتان کار کنید”.

مثال­هایی که او ارائه می­دهد؛ این است: اگر بهترین دوست شما در کالج، عکس­های خانه­ی ساحلی شگف­انگیز خود را در Malibu در اینستاگرام بگذارد و به طور مرتب شما احساس کنید که آن خانه را می­خواهید؛ بهتر است که صفحه­ی مجازی او را دنبال نکنید.

” اما شما همچنین می­خواهید از خودتان بپرسید که چرا احساس نیاز می­کنید. آیا شما فکر می­کنید که نداشتن خانه­ی ساحلی در Malibu به این معنی است که شما ناتوان هستید؟ آیا به همین دلیل است که شما در کنار دوستتان شاد نیستید؟ آیا شما پستی در مورد خودتان نمی­گذارید؟”

“به هر حال شما حق دارید که از فضای دیجیتال خود محافظت کنید و مرزهایی که برای رفاه خود نیاز دارید را ایجاد کنید”. مسدود کردن کسی که حتی او را می­شناسید؛ خودخواهی نیست؛ این کار مراقبت از خود است زیرا در این صورت شما فضای مجازی برای خود می­سازید.بلاک کردن اکانت اینستاگرام

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک