طرز تهیه (11) دتاکس واتر پوست | چربی سوز | شکم پهلو

  تهیه دتاکس واتر پوست چربی سوز : دستور نوشیدنی  های دتوکس خوشمزه و فوری / نوشیدنی های دتوکس  آسان

نوشیدنی های دتوکس : جذب روزانه ی دتوکس های ساده (سم زداهای ساده ) در کاهش وزن،  و تنظیم متابولیسم  بدن  بسیار  موثر بوده و به عنوان یک  عامل مسهل بسیار مفید عمل  کرده و در جذب غذا نیز کمک می کند. 

 امروزه گرایش به سمت سم زدایی  بدن و حفظ  چرخه ی  تناسب در آن بیش از پیش مورد  توجه قرار گرفته  است . 

و درست به همین دلیل  با افزایش مدرنیزه سازی و زندگی شهری  ، مواد سمی  بسیاری  موارد بدن  می شوند  که با استفاده از این نوشیدنی ها امکان سم زدایی  و کاهش وزن به حد نرمال و سالم از این طریق فراهم می شود.

بدن انسان  دارای مسیر های طبیعی  مختلفی می باشد که امکان  سم زدایی  از طریق  کبد،تعریق ، ادرار و مدفوع را فراهم  می سازد .

اما مواجهه  با فلزات سنگین، مواد  نگهدارنده و آفت کش ها و ..  باعث شده است  تا میزان مصرف و ورود مواد سمی به  بدن بیشتر از حد آستانه ی تعیین شده باشد.

 همانگونه  که از عنوان آن پیداست، سم زدایی فرایندی است که امکان پاکسازی اندا  های اصلی بدن را بواسطه ی خود ارگان ها فراهم می سازد .

تهیه دتاکس واتر پوست چربی سوز

 Maggie Panell در کتاب خود با عنوان « کتاب آشپزی دتوکس و طرح سلامت «  سم زدایی را به عنوان یک روش درمان باستانی و دیرینه  تعریف می کند که از چند صد سال پیش مورد استفاده بوده است.

بر اساس باور ها و اعتقادات عموم  این روش قادر به  پاکسازی سیستم گوارش بوده  و در حذف فرآورده های مضر بدن و سموم مختلف جذب شده از هوا، خاک، آب و غذاو هم چنین مواد سمی تولید شده توسط خود بدن  بسیار موثرمی باشد .

 نوشیدنی های دتوکس  در پیشگیری از افزایش بار سموم  در بدن که یکی از مسائل مهم مرتبط با سلامتی می باشد، به خوبی شناخته شده اند. 

اگر جذب سموم در بدن محدود نشود،  می تواند منجر به بروز مسائل مختلفی  همچون نفخ،  سردرد ،یبوست ، خستگی، تهوع  و مسائل پوستی گردد.

 دریافت منظم نوشیدنی های دتوکس  می تواند در کاهش وزن نیز بسیار موثر بوده  و در متابولیسم سالم بدن نیز به شما کمک کند.

همچنین به عنوان  عامل مسهل نیز در گوارش غذا بسیار مفید عمل می کند.  نوشیدنی های دتوکس  همچنین عملکرد کبد را  بهبود بخشیده  و در  نظم بخشیدن به   خواب و کیفیت پوست و مو نیز بسیار  مفید می باشد .

 در اینجا دستور تهیه ی  11  مورد از  جالب ترین و  بهترین نوشیدنی های دتوکس را برا شما ارائه می دهیم که پیشنهاد می کنم آنها را امتحان کنید .

تهیه دتاکس واتر پوست چربی سوز
 1. دتوکس زنجبیل – هویج نارنجی

 مرکبات از منابع بسیار   مهم آنتی  اکسیدان ها و ویتامین C می باشد . هویج نیز سرشار  از بتاکاروتن  و فیبر می  باشد که در هضم غذا  و کاهش وزن بسیار تاثیر دارد  .

زنجبیل نیز  یک ماده  ی غذایی  بسیار مهم در خانه می باشد که  از دیرباز در رفع مسائل گوارشی،  نفخ ، معده درد و ..  بسیار موثر بوده و  دارای خواص ضد التهابی می باشد .

 آیا  نیاز به توضیح بیشتری برای  متقاعد کردنتان وجود دارد تا   خواص بسیار فوق العاده ی  این نوشیدنی دتوکس   در رفع  مسائل  مرتبط ا سموم و گوارش  برای شما  روشن شود؟

 •  لیمو

شما واقعا برای نوشیدن یک لیوان نوشیدنی لیمو نیاز به دلیل خاصی ندارید . نوشیدنی  لیمو و نعناع  یک ترکیب بسیار فوق العاده  می باشد که برای فرار  از گرما زدگی در روز های گرم بهترین گزینه می باشد . 

 •  نوشیدنی دتوکس نعناع و خیار

 یک نوشیدنی تابستانی دیگر ..  که نیازی به دلیل برای نوشیدنش ندارد. نعناع از دیر باز  به عنوان  یکی از بهترین ترکیبات  برای رفع نگرانی ها و مسائل معده مورد توجه بوده است.

 نعناع همچنین جریان صفراوی  در معده را  که در فرایند هضم مورد نیاز می باشد سرعت بخشیده و از این طریق در بهبود گوارش بسیار موثر می باشد.

 نعنا در ترکیب با یک ماده ی غنی از آنتی اکسیدان  مانند خیار و لیمو  می تواند  علاوه بر خنک کردن در شرایط گرما زدگی از افزایش بار سموم در بدن نیز جلوگیری  کند. 

نوشته های مرتبط

 ترکیبات : تهیه دتاکس واتر پوست چربی سوز

 • خیار 1 عدد
 • 8 تا 10 عدد برگ نعناع
 • 2 قاشق چایخوری  آبلیمو
 • چند مکعب یخ
 • آب یخ
 • حلقه های لیمو و برگ های نعناع

طرز تهیه :خیار را پوست گرفته  و آن را با برگ های نعناع  و ا لیوان اب مخلوط کنید .

تهیه دتاکس واتر پوست چربی سوز

محلول را از الک  رد کرده  و پالپ آن را جدا کنید . آبلیمو ، نمک سیاه را به محلول اضافه  کرد و در صورت نیاز آن را با آب رقیق  کنید . 

نوشیدنی را در لیوان ریخته  و چند تکه  مکعب یخ  به آن اضافه کنید  و آن را با حلقه های  لیمو و برگ های  نعنا تزئین  کنید . 

 • آب انار

دتوکس تهیه شده از انار و چغندر در Ayurveda از حیث تقویت سیستم ایمنی  و پاک سازی و سایر  خواص بسیار مورد توجه می باشد.

 در صورت استفاده از ژل الوئه  ورای تازه  به این محلول خواص  بسیار موثر و مفیدی را به سیستم ایمنی بدن خود می افزایید .

 •  لموناد درخشان

دتوکس آب لیمو  یکی از بهترین نوشیدنی های سم زدای   توصیه  شده توسط متخصصیت تغذیه  می باشد زیرا این محلول  غنی از فیبر پکتین  می باشد .

  این فیبر به شما   احساس سیری بلند مدت بخشیده  و گرسنگی شما را  به تاخیر می اندازد .   این دستور اغلب  با  افزودن  هویج، سیب ، چغندر و علف اسبی خوص فوق العاده  تری را نیز به خود  می گیرد .

 •  چای زنجبیل و لیمو و عسل

 هندی  ها و عشق و علاقه شان  به چای نیازی به مقدمه  ندارد  افزودن اندکی زنجبیل به چای به همراه لیمو و عسل  در  درمان گلو درد و سرماخوردگی بسیار موثر می باشد .

 اما  ترکیب این سه باهم معجونی را تولید می کند که خواص معجزه آسایی را دارا می باشند. 

 • آب نارگیل به همراه لیمو و نعناع

یک نوشیدنی دوست داشتنی که  دارای این سه ترکیب می باشد،  خیلی  سریع کبد شما ، مجاری روده را  پاکسازی کرده و احساس سبکی به شما می بخشد .

 •  لموناد لیچی و زنجبیل

یکی از  پرطرفدارترین ادویه هایی که به همراه چای مورد استفاده قرار می گیرد زنجبیل می باشد  که به عنوان موثر ترین عامل ضد التهاب  مورد توجه  می باشد . 

این  خنک کننده ی تابستانی   نه تنها اندام های حیاتی شما را پاک سازی می کند  بلکه با افزودن دو مورد  دیگر یعنی لیچی و لیمو طعم فوق العاده ای به نوشیدنی تابستانی شما می بخشد.

 •  چای ترکیبی با میوه

یک چای مطبوع با ترکیبی از انواع  توت ها، زنجبیل ،  نارنج  و برگ های نعناع  که با چای بابونه ی معطر تهیه می شود. یک سم زدا ی عالی با خواص جوان کننده .

 1.   Aam Panna

یک تابستان با چایی طعم دار desi. Aama Panna تهیه شده از پالپ انبه  مخلوط شده با زیره ی سبز  ، و برگ های نعناع  می باشد که علاوه بر احساس طراوت و سبکی انرژی بخش نیز می باشد .

 1. چای دتوکس Haldia

ترکیبی کامل  از  ترکیبات آنتی اکسیدانی  و ضد التهابی ، چای Haldi  دارای مزایای سلامتی فوق العاده  ای می باشد .

 زرد چوبه نیز  به عنوان  ادویه ی پاک کننده ی  کبد ، با خواص بسیار قوی و فوق العاده  ،علاوه بر بهبود عملکرد کبد ایمنی بدن را نیز ارتقا میدهد.

تهیه دتاکس واتر پوست چربی سوز

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک